לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה   מה שבראש היתרון האנסי | freedom.fresh.co.il   נושא: ילדה, רוצה לבוא אתי לדירה? –אני רק בת ארבע־עשרה. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבראש
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-05-2012, 11:04
צלמית המשתמש של פאקטשלי
  פאקטשלי פאקטשלי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.12.06
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "ממתי עזרה לנזקקים או צדקה..."

זה שהממשלה צריכה לעזור לקבוצות אוכלוסיה מסויימות לא מורידות מאיתנו אחריות, או לפחות אכפתיות בסיסית.

חוץ מזה שהממשלה צריכה לכלכל מלאנתלפים ואחת מוסדות וארגונים. אין כסף. עזוב את זה שאם היא הייתה מקצצת בהטבות ומשכורות שלה עצמה אולי היה קצת יותר.. אבל אם לאדם יש כסף, למה לא? זה הופך אותו לעני יותר? אולי לאדם טוב יותר (זו לא מילה גסה). יש לו כסף, יש אנשים שזקוקים לכסף. זה לא שהוא הרוויח אותו בזיעת אפיו, אסף חסכון לחסכון ומנע מעצמו תענוגות כדי שבעתיד יהיה לו. זה פאקינג לוטו. אם אין לאדם חובות או משפחה ענייה להציל, אין שום פסול לתרום לאוכלוסיות נזקקות.

חוץ מזה שלפתוח עיניים על חצי מליון מתוך שלושה, זה באמת מוגזם.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-05-2012, 10:02
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Segmany שמתחילה ב "שאלת מיליון הדולר"

בסכום של עד מליון קונה נכס במדינה שכלכלית "מתנהגת" די הפוך מישראל (לא יודע איזו, בשביל יש יועצים).

בעוד חצי מליון סוגר משכנתות, הלוואות וכו' שלי וממה שנשאר גם של אחי.

מליון ש"ח מושקעים באפיקי השקעות בהתאם לייעוץ.

שלוש מאות אלף ש"ח לתרומה/סיוע למסלול או גוף כלבבי (מלגה וכו').

מאתיים אלף ש"ח מוחזקים למטרת תרומה לנזקקים לטיפול רפואי מציל חיים ובעל סיכויי הצלחה-אבל כאלה שבאמת מכרו כבר הכל בשביל זה.

שלוש מאות אלף ש"ח לצריכה שוטפת של חופשות, מסעדות, מתנות

חצי מליון ש"ח מומרים לזהב או מזומן ומוחבאים בשלל מקומות ליום סגריר (שבו מצב קפקאי זה או אחר מביא אותך לאי יכולת שימוש במשאבים ה"מולבנים" או אם צריך לשלם לגנגסטרים שיסדרו לך איזה עיניין).

אלפיים ש"ח בשביל טיפים, 200 ש"ח כל פעם, לבאריסטות החביבות עלי בשלל בתי קפה (אחראית המשמרת בארומה המסגר, לדוגמא, שהיא הבאריסטה הכי חרוצה ונחמדה בעולם).
ישן 12-05-2012, 10:56
צלמית המשתמש של צ'אקי.
  צ'אקי. צ'אקי. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.01.12

אני הייתי סוגר הכל באיזה פק"מ או משהו כזה שייתן לי הכנסה שנתית מריבית בגובה של איזה 3% - 5% מהסכום ככה שבממוצע שנתי יהיו לי כמה אלפי שקלים בכל חודש בלי לעבוד.

מהרגע הזה אני הולך לבוס שלי ואומר לו איזה אפס אני חושב שהוא (מול לקוחות ועובדים כדי להשפיל אותו. שייקח את הזיכרון עד סוף החיים. שבכל פעם שהוא יסתכל בעיניים של אחד האנשים שהיו עדים לאירוע הוא יחשוב שאולי ברגע זה הם נזכרים בחוויה המשפילה שעבר וזה יגרום לו לרצות לקבור את עצמו מתחת לשמיכות בבית).

אחרי זה אני מוצא עבודה למעט שעות ביום תמורת איזה 2,500 ש"ח בחודש וחי את שארית החיים שלי בלי לחץ.

יודגש שאני לא אתרום אגורה אחת. זה מספיק שאני נאנס לשלם 16% מע"מ בכל פעם שאני קונה משהו.
ישן 12-05-2012, 12:33
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "גם ה"פ היא על גבי הרשת (כמו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
גם ה"פ היא על גבי הרשת (כמו שאוהבים להגיד בצו"ב כשמישהו מבקש מידע חסוי בה"פ), ובכלל- אין לך מושג כמה אני טוב בתור מנהל השקעות או אם יש לי בכלל רישיון לייעוץ

נו, אז אתה מוזמן לסינגל מאלט/קלבדוס עליי

מעבר לכך, אני סומך על יכולת הניתוח ועל המניעים שלך.
ציטוט:
אני כן יכול להגיד לך בגדול שגם תיק אג,ח מדינה יכול לגרור הפסדים, במיוחד בסביבה של ריבית נמוכה (כשהריבית עולה מחיר האג"ח יורד, ואם אתה לא נשאר עד לפידיון אתה עלול להפסיד לא מעט)

אז מה נחשב כהשקעה בטוחה יחסית וארוכת טווח?

הקופת גמל שלי, למשל, שמחזיקה סכום מכובד (יחסית) הניבה לי בשנה האחרונה מינוס אלפיים ומשהו שקל...
ציטוט:
וכן יכול להגיד לך שזהב הוא השקעה ספקולטיבית, ובניגוד לאג"ח שלה יש מחיר קבוע בפידיון או מניות שבאופן סטטיסטי עולות עם הזמן (בפיזור נכון), זהב כמו סחורות אחרות הוא מאוד תנודתי, למעלה ולמטה.

שוב, את הזהב ציינתי לא בתור השקעה, אלא בתור תעודת ביטוח. אי אפשר לדעת אם תהיה פה עוד איזה היפר אינפלציה סטייל שנות השמונים ובמקרה כזה אני רוצה שיהיה לי ביד משהו שלא יכול לאבד את ערכו לחלוטין בין לילה. באותה מידה יכול להיות מדובר על חתיכת נדל"ן או אנאערף, יהלומים. לא נכנסתי לעובי הקורה פה (כי מה לעשות, לא באמת זכיתי במליון דולר) אבל הכוונה הייתה להחזיק נכס או אמצעי כלשהו שאיננו מוניטרי.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 12-05-2012, 16:41
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "לא דיברתי על מניעים, דיברתי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
כלל אצבע נוסף הוא שככל שטווח ההשקעה מתארך, ניתן להסתכן יותר עם אפיקי ההשקעה, כמו למשל שילוב מניות.

ידוע ובכל זאת אני מעדיף השקעות סולידיות.
ציטוט:
אם אתה רוצה לשמור על ערך הכסף שלך, לא בטוח שדווקא זהב או נדל"ן הם הפיתרון הטוב, אג"ח ממשלתית צמודה יכולה להוות פיתרון, או אפילו אג"ח ממשלתית של מדינות אחרות.

ולכן ציינתי בהודעה הראשונה- 1.5 מיליון לאג"ח. כשרשמתי אג"ח התכוונתי לממשלתי ולא קונצרני, הנחתי שזה משתמע, כנראה שלא.

בכל מקרה, עדיין, 1.5 לאג"ח ממשלה ו1.5 לזהב/נדל"ן/יהלומים לא רק בשביל לשמור על ערך הכסף- אלא גם כי הם אינם כסף, באותה מידה-תיאורטית- הייתי קונה גם עדר פרות במיליון וחצי.
ציטוט:
את קופת הגמל שלך תבדוק לפי תשואה באחוזים, לא בכסף. הפסד של 2000 ש"ח מתוך 10000 אינו כמו הפסד מתוך 50 אלף..

תן לי את המעט קרדיט שכשאני מלין, יש סיבה....בכל זאת, כשאני מכניס כסף שאמור להיות הרשת בטחון שלי- אני לא רוצה לראות אותו יורד.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 12-05-2012, 16:54
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=shruki] כלל אצבע נוסף..."

לא בטוח שההעדפה שלך היא רציונלית. למעשה, אני די בטוח שהיא לא רציונלית כמו שאנחנו יודעים על משקיעים.

שים לב שכתבתי אג"ח צמודה, לא סתם אג"ח. וייתכן שתרצה אותה דווקא לטווח של שנתיים ולא 20 שנה (בגלל עניין הריבית עליו כתבתי קודם).

לא הבנתי מדוע אתה רוצה להשקיע ספציפית במה שאינו כסף. הרי גם מניה אינה כסף, היא בעלות על חברה. להגיד לך שחברה כמו קוקה קולה היא השקעה פחות בטוחה מדירה בישראל? אני לא כל כך בטוח שזה נכון. הנדל"ן פה עלה בעשרות אחוזים בשנים האחרונות אבל לפני כן הוא לא עלה במשך כמעט 15 שנה, מה שאומר שבמונחים ריאליים, הפסדת כסף.
ווארן באפט דיבר פעם על השקעה בזהב, הוא אמר שהדבר הכי טוב שאתה יכול לעשות איתו זה ליצור ממנו קוביה ולשבת עליה. סגנו אמר שזהב הוא השקעה בשביל יהודים באוסטריה של שנת 39, כדי שיוכלו לתפור אותו בבגדים (לא אנטישמיות למרות מה שניסו לצייר לו). איך אתה יודע שמחיר הזהב לא יתרסק או יקפא בארבעים השנה הקרובות?

לגבי קופת הגמל שלך- אל תעשה טעות ותבחן את ההשקעה לארבעים שנה מדי חודש. רשת הביטחון שלך היא רשת ביטחון לגיל פרישה, לא לגיל 25.
ישן 12-05-2012, 17:07
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "לא בטוח שההעדפה שלך היא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
לא בטוח שההעדפה שלך היא רציונלית. למעשה, אני די בטוח שהיא לא רציונלית כמו שאנחנו יודעים על משקיעים.

וזה מה שהופך אותה לעילאית....
ציטוט:
שים לב שכתבתי אג"ח צמודה, לא סתם אג"ח. וייתכן שתרצה אותה דווקא לטווח של שנתיים ולא 20 שנה (בגלל עניין הריבית עליו כתבתי קודם).

על הכיפאק, אבל ברגע שהיא תסיים את השנתיים שלה היא תכנס לעוד שנתיים, עד שימצא משהו שמניב לי את אותן העקרונות רק בצורה טובה יותר.
ציטוט:
לא הבנתי מדוע אתה רוצה להשקיע ספציפית במה שאינו כסף. הרי גם מניה אינה כסף, היא בעלות על חברה. להגיד לך שחברה כמו קוקה קולה היא השקעה פחות בטוחה מדירה בישראל? אני לא כל כך בטוח שזה נכון. הנדל"ן פה עלה בעשרות אחוזים בשנים האחרונות אבל לפני כן הוא לא עלה במשך כמעט 15 שנה, מה שאומר שבמונחים ריאליים, הפסדת כסף.
ווארן באפט דיבר פעם על השקעה בזהב, הוא אמר שהדבר הכי טוב שאתה יכול לעשות איתו זה ליצור ממנו קוביה ולשבת עליה. סגנו אמר שזהב הוא השקעה בשביל יהודים באוסטריה של שנת 39, כדי שיוכלו לתפור אותו בבגדים (לא אנטישמיות למרות מה שניסו לצייר לו). איך אתה יודע שמחיר הזהב לא יתרסק או יקפא בארבעים השנה הקרובות?

אתה לא יורד לסוף דעתי.

הנקודת מוצא שלי היא תרחיש גרוע מאוד, שבו הכסף מאבד מערכו. לאו דווקא רק השקל (כי אז אפשר לקנות דולרים או יין במקום זהב ומי ייתן לי לקנות במכולת עם מטיל דולרים או מטילי זהב בכל מקרה?) ואז אני צריך משהו ביד שיכול לספק תחלופה. זהב, עושה רושם, הוכיח את עצמו בעזרת היכולת שלו לנצנץ כשווה משהו לאורך כל ההסטוריה. לאחר שיעבור זעם אני יכול להישאר ביד עם מוצר שיחסית שמר על ערכו ולא להתחיל מאפס.

באותה מידה, כאמור, הייתי קונה עדר פרות- רק שעדר פרות דורש שטח אחסון וטיפול, אוכל והרבעה וכו'. הוא היה יכול לספק לי תחליף מיידי באין כסף אבל הוא פשוט לא משהו פרקטי.
ציטוט:
לגבי קופת הגמל שלך- אל תעשה טעות ותבחן את ההשקעה לארבעים שנה מדי חודש. רשת הביטחון שלך היא רשת ביטחון לגיל פרישה, לא לגיל 25.

מזל כי אני לא אהיה שוב בן 25....
אני בודק את ההשקעה ע"ב שנתי.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 12-05-2012, 17:32
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "1. לא. 2. לזה התכוונתי, אתה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
1.
3. הסיכוי לתרחיש כזה הוא נמוך מאוד, כלומר אם נכפיל את ההסתברות לתרחיש זה ברווח שייצא לך מהחזקה בזהב ונשווה להסתברות שתרחיש זה לא יקרה בהפסד כתוצאה מהחזקה בזהב, לא בטוח שאתה עושה נכון. חשוב לפזר השקעות ואתה מתכוון לשים חצי מהכסף שלך על אפיק אחד שאינו מוגדר כאפיק סולידי.

אין ספק שהתרחיש הוא נמוך (ובגלל זה רוב האנשים ההגיוניים לא פועלים על-פיו) אבל אנחנו מדברים פה על התעשרות מיידית ופתאומית, הרי עכשיו אני לא עושה את הדבר הזה כי אני לא יכול להרשות לעצמי.
במצב התיאורטי בערך חצי מהכסף שלי הלך להשקעות סולידיות ו/או ארוכות טווח. בחצי השני אני מעדיף להשתמש כבטחון פוסט-אפוקליפטי במקום לקנות פורשה או דירה.

אגב, מיותר לציין שאם הייתי חי בארה"ב או מדינה דומה- חצי מיליון, לפחות, היו הולכים לקניית נשק ותחמושת.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 12-05-2012, 12:57
צלמית המשתמש של Samantha
  משתמשת נקבה Samantha Samantha אינו מחובר  
מנהלת פורום קולנוע וטלוויזיה ...•*•●✩●•*•... המקסימה של הפורום =^◡^= ♡

חבר מתאריך: 03.10.06

קונה קבוצת כדורגל.

סתם.
ואו, מה לא הייתי עושה!
בתכלס במדינה שלנו, הסכום הזה יכול להסתיים מאוד מהר על מעט דברים.
הייתי נותנת 200 אלף לאמא שלי, שתסתדר קצת ותוכל לסוע לחו"ל.
הייתי רוכשת רכב ב90 אלף בערך (חדש, כי אם כבר אז כבר. אין לי רצון לבלות במוסך כל יומיים עם רכב ישן)
במליון וקצת הייתי רוכשת בית מקסים ובעוד כ 60 אלף מרהטת ומעצבת אותו לטעמי.
הייתי קונה לעצמי דברים "קטנים" כיפיים ומפגרים (מה, מה רע בברז אמבטיה מחליף צבעים), בבערך 15 אלף.
מממנת לי ולחברה כלשהי טיול לחו"ל לחודש. בטח זה ייצא איזה 50 אלף עם כל הבזבוזים והבילויים.
כן הייתי תורמת כסף רק שאני לא סגורה על הסכום, אז נשאיר את זה בסימן שאלה.
לחברות ממש קרובות לא הייתי מביאה כסף כי זה לא רק יעלה שאלות אלא גם יגרום להרמות גבה, אבל הייתי קונה להן דברים שהן צריכות.
את שאר ה 2 מליון ~ הייתי שמה בחסכון בבנק, ונהנית מהריבית.

החיים היפים!

09.07.00-16.07.12

ישן 12-05-2012, 13:43
צלמית המשתמש של Samantha

בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "יש פה בעיה קטנה. אמנם כמו..."

לא אמרתי שאני מתפטרת מהעבודה לצער כולנו, גם עם 4 מליון אי אפשר להנות מהפריווילגיה הזו. זה מתבזבז מאוד מהר...

בנוגע לבית- זה תלוי כמובן איפה. שים לב שסגמני הקצה 1.200 מליון לדירה במרכז.
אני לא מתכוונת לרכוש אחת חדשה מקבלן, אבל כן מתכוונת שהדירה תהיה בצפון הארץ במקום בו אני גרה כרגע.
זה כבר משנה את התקציב של הדירה, ולטעמי בסביבות מליון- מליון וקצת יביא לי דירה חביבה להפליא. עוד אין לי משפחה ואני לא צריכה 4 חדרים (:
בנוגע לריהוט- אני מקצה כ 13K לסלון, 15K לחדר שינה, 10K לחדר אמבטיה\שירותים, ו10K לריהוט נוסף בכל מיני מקומות בבית (נגיד שולחן אוכל ב500 שקל לפינת האוכל, כיסאות ישיבה וכד')
אפשר להוסיף עוד 10-20 אלף יותר מה60 שרשמתי, אבל זה כבר לא הכסף הגדול מה4 מליון
בנוגע לרכב- אני עוד לא צריכה רכב משפחתי ורכבי מנהלים לא קורצים לי
אם אני לוקחת לדוגמה את מאזדה 2 כיעד (ש4 אנשים שאני מכירה שיש להם את הרכב, מרוצים עד הגג), בכ 90 אלף הרכישה שלו תהיה אפשרית (:

הכסף הגדול מבחינתי צריך ללכת לחסכון לחשוב על העתיד זה חשוב!

09.07.00-16.07.12

ישן 12-05-2012, 17:17
צלמית המשתמש של Samantha

בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=Samantha] הכסף הגדול..."

דבר ראשון- לא אמרתי שבהכרח אגור שם לטעמי גם לרכוש דירה ולהשכיר אותה למשך כל החיים זו השקעה טובה.
אבל גם אם אני אחליט לגור שם- אוכל לבחור בדרך ה"רגילה"- שזה פשוט לרכוש עכשיו את הדירה, ובעוד.... אנאערף, 5 שנים?
למכור אותה ולעבור לבית שיהיה קבע (עד כמה שאפשר... ראיתי כבר משפחות רבות שעברו לבית קבע ואחרי כמה שנים עברו לבית נוסף כי לא היו מספיק חדרים לכל הילדים)
ככה גם עכשיו יהיה אפשר לגור בנוחות, וגם אחר כך יהיה אפשר אף לצאת עם רווח קטן.
זה לא כאילו אני קונה דירה וזורקת לפח (:

אני גם יכולה לבחור בדרך קצת שונה- שבתכלס היא החלום שלי- שהיא לרכוש דירה מוזנחת ולהשביח אותה.
יש המון דירות עם קירות מתקלפים, ארונות מטבח מלפני 60 שנה, מרצפות סדוקות וכל מיני חלקים שסובלים מהתיישנות והדרדרות
שבתכלס הערך שלהן יורד סתם בגלל משהו שנחשב קוסמטי יחסית.
לי יש עין להשבחת נכס ואני יודעת בדרך כלל איך למקסם חלל ועיצוב של דירה.
קונים דירה ב 850 אלף (נגיד), משקיעים בה 100 אלף לשיפוצים (כולל שבירת קירות וכד'), ותוך מספר חודשים מוכרים אותה ב 1.200 מליון.
לא שווה? (:
זה רווח מקסימלי בזמן מינימלי.
כמובן שכרגע זה רק חלום כי צריך הון ראשוני לזה, אבל זה עוד יקרה!

למען הסר ספר- כל המספרים שהבאתי פה זה לדוגמה. כל דירה זקוקה להשקעה משלה (:

09.07.00-16.07.12

ישן 12-05-2012, 17:37
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי Samantha שמתחילה ב "דבר ראשון- לא אמרתי שבהכרח..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Samantha
דבר ראשון- לא אמרתי שבהכרח אגור שם לטעמי גם לרכוש דירה ולהשכיר אותה למשך כל החיים זו השקעה טובה.

זה נורא תלוי...אין פה תשובה חד משמעית, באמת יותר מדי משתנים.
ציטוט:
אבל גם אם אני אחליט לגור שם- אוכל לבחור בדרך ה"רגילה"- שזה פשוט לרכוש עכשיו את הדירה, ובעוד.... אנאערף, 5 שנים?
למכור אותה ולעבור לבית שיהיה קבע (עד כמה שאפשר... ראיתי כבר משפחות רבות שעברו לבית קבע ואחרי כמה שנים עברו לבית נוסף כי לא היו מספיק חדרים לכל הילדים)
ככה גם עכשיו יהיה אפשר לגור בנוחות, וגם אחר כך יהיה אפשר אף לצאת עם רווח קטן.
זה לא כאילו אני קונה דירה וזורקת לפח (:

נכון אבל זה תלוי איך שוק הנדל"ן יתנהג. נכון לעכשיו הצמיחה היחסית מטורפת של השנים האחרונות מאטה ומגיעה למישור. בקרוב מאוד השוק כנראה יירד- כך שדירה שתקני היום תהיה שווה פחות בעוד 5 שנים, ברוב הסיכויים.
(כמובן ששוב, יש משתנים, רוב המקומות בצפון שבהם קונים דירות-בניגוד לבתים- במיוחד במחיר הנ"ל, לא נחשבים יותר מדי, אבל אם יקרה משהו חיצוני כמו פתיחת משהו של אפל בעיר, ערך הדירות יעלה)
ציטוט:
אני גם יכולה לבחור בדרך קצת שונה- שבתכלס היא החלום שלי- שהיא לרכוש דירה מוזנחת ולהשביח אותה.
יש המון דירות עם קירות מתקלפים, ארונות מטבח מלפני 60 שנה, מרצפות סדוקות וכל מיני חלקים שסובלים מהתיישנות והדרדרות
שבתכלס הערך שלהן יורד סתם בגלל משהו שנחשב קוסמטי יחסית.

זה יכול להיות אידיאלי אם את מוצאת את הנכס הנכון (פאק איט, אני הייתי נכנס לגור בו, אין על בתים ישנים) הבעיה העיקרית של נכסים כאלה זה שהסביבה שלהם גרועה (וזאת הסיבה שהם נותרו מוזנחים) כך שגם אם תעלי את הערך של הדירה עצמה בהשקעה של הרבה מאוד זמן, יזע וכסף, עדיין לא תצליחי להשכיר/למכור במחיר גבוה ממחיר השוק, כי סבבה הדירה אבל מי רוצה לגור בשכונה מג'ויפת?

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 12-05-2012, 17:53
צלמית המשתמש של Samantha

בתגובה להודעה מספר 64 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=Samantha]דבר ראשון- לא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי golani_2
נכון אבל זה תלוי איך שוק הנדל"ן יתנהג. נכון לעכשיו הצמיחה היחסית מטורפת של השנים האחרונות מאטה ומגיעה למישור. בקרוב מאוד השוק כנראה יירד- כך שדירה שתקני היום תהיה שווה פחות בעוד 5 שנים, ברוב הסיכויים.
(כמובן ששוב, יש משתנים, רוב המקומות בצפון שבהם קונים דירות-בניגוד לבתים- במיוחד במחיר הנ"ל, לא נחשבים יותר מדי, אבל אם יקרה משהו חיצוני כמו פתיחת משהו של אפל בעיר, ערך הדירות יעלה)

השוק ככל הנראה באמת יירד בקרוב, אבל אני גם מאמינה שכמו תמיד- הוא יחזור ויעלה מתישהו.
זה שוק שזז בלי הרף, וגם אם מקסימום אני אראה שבדיוק כשאני רוצה למכור הוא יורד, אני פשוט אשכיר את הדירה
ואקנה את בית חלומותיי (יש לי עדיין 2 מליון, זוכר? )

ציטוט:
במקור נכתב על ידי golani_2
זה יכול להיות אידיאלי אם את מוצאת את הנכס הנכון (פאק איט, אני הייתי נכנס לגור בו, אין על בתים ישנים) הבעיה העיקרית של נכסים כאלה זה שהסביבה שלהם גרועה (וזאת הסיבה שהם נותרו מוזנחים) כך שגם אם תעלי את הערך של הדירה עצמה בהשקעה של הרבה מאוד זמן, יזע וכסף, עדיין לא תצליחי להשכיר/למכור במחיר גבוה ממחיר השוק, כי סבבה הדירה אבל מי רוצה לגור בשכונה מג'ויפת?

זה מאוד נכון. רוב הדירות הגרועות נמצאות בשכונות שכלב לא היה נכנס אליהן אחרי 8 בערב, אבל יש גם הרבה דירות
שהן במצב רק "סביר מינוס" בשכונות די טובות, אבל פשוט ותיקות.
שים לב שדיברתי גם על שבירת קירות ופעולות קצת דראסטיות. שינוי לייאאוט של דירה יכול להפוך גם דירה במצב "רק" טוב
לדירה מעולה כי כל החלל ייפתח וינוצל בצורה מקסימלית. (זה כמובן אחרי אישור מכל הגורמים ששבירת קיר לא יגרום לכל הבניין לקרוס )
גם אל תשכח שאני מדברת על הצפון, ומה שתקף במרכז הארץ בנוגע לשכונות גרועות (מישהו אמר דרום תל אביב?
טוב, אני סתם רעה) לא בהכרח תקף גם לפה (:

09.07.00-16.07.12

ישן 12-05-2012, 18:32
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי Samantha שמתחילה ב "[QUOTE=golani_2]נכון אבל זה..."

ציטוט:
ואקנה את בית חלומותיי (יש לי עדיין 2 מליון, זוכר? )

את מאוד צנועה או מאוד תמימה
ציטוט:
גם אל תשכח שאני מדברת על הצפון, ומה שתקף במרכז הארץ בנוגע לשכונות גרועות (מישהו אמר דרום תל אביב?
טוב, אני סתם רעה) לא בהכרח תקף גם לפה (:

שכונה גרועה זה לאו דווקא כזאת שסודאני עלול לאנוס אותך אם אתה יוצא מהבית אחרי החושך. זה שכונה מוזנחת, שלתושבים בה לא איכפת מהסביבה (יש הרבה כאלה בעיר שלי, שיכונים שעקרונית הם לא רעים במיוחד והם בנויים בצורה כזו שיש בה הרבה פינות חמד, מקומות לגינות קטנות ועצים ותיקים וכו', אבל התושבים לא מטפחים אותן, זורקים זבל ובדלי סגריות בכל מקום, קליפות גרעינים, שברי בקבוקי זכוכית וכו'), שהשכנים גרועים, שהבנייה צפופה, שנמצאת במיקום לא טוב (רחוק ממקומות בילוי/מרכזי קניות/בתי ספר טובים וכו' וכו').

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 13-05-2012, 11:03

הדבקות באיידס בתסריט כזה היא טכנית קלושה
בתגובה להודעה מספר 108 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "איך בדיוק? האבולוציה הצליחה..."

רוב הזונות מאוד מקפידות על אמצעי מניעה (סטטיסטיקות קיימות-אתה יודע שאני מתמצא בזה יחסית...)+הדבקות באיידס היא מראש לא פשוטה (מחלת המין שהכי קשה לחטוף) ורוב הנדבקים באיידס כיום הם או כתוצאה מאקטים מרובים ולא מוגנים עם פרטנר נשא או כתוצאה מאקטים לא מוגנים מאוד אגרסיביים ומסוכנים מראש. מחלות המין שסביר מאוד לחטוף הן דווקא אלה שההדבקות בהן אינה ממש נמנעת ע"י קונדום: הרפס ונגזרות וירוס הפפילומה.

האמת? לא שאני מתנגד למין בטוח, אבל ידוע שרמת ההיסטריה מפני הדבקות באיידס "מוחזקת" בצורה מלאכותית במקום גבוה פשוט משום שזה אמצעי יעיל לשיווק מין מעאפן (-מין בטוח).
ישן 13-05-2012, 11:08
צלמית המשתמש של student1
  משתמש זכר student1 student1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.07
שלח הודעה דרך MSN אל student1 Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 109 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "הדבקות באיידס בתסריט כזה היא טכנית קלושה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי g.l.s.h
רוב הזונות מאוד מקפידות על אמצעי מניעה (סטטיסטיקות קיימות-אתה יודע שאני מתמצא בזה יחסית...)+הדבקות באיידס היא מראש לא פשוטה (מחלת המין שהכי קשה לחטוף) ורוב הנדבקים באיידס כיום הם או כתוצאה מאקטים מרובים ולא מוגנים עם פרטנר נשא או כתוצאה מאקטים לא מוגנים מאוד אגרסיביים ומסוכנים מראש. מחלות המין שסביר מאוד לחטוף הן דווקא אלה שההדבקות בהן אינה ממש נמנעת ע"י קונדום: הרפס ונגזרות וירוס הפפילומה.

לדעתי, אין גם להתעלם מאפשרות ההדבקה במצבי יומיום, כמו: נשא הנגיף עם פצע פתוח נגע בידית הדלת, וכמה דקות אחרי זה בא מישהו ונגע בידית, וגם לו במקרה יש פצע פתוח(אולי אחרי בדיקת דם?) - יש סיכוי, אם כי לא גדול, שהנגיף יעבור מזה לזה. אני, לפחות, תמיד פוחד ממצבים כאלה פשוטים, שנראים בלתי מאיימים.

ישן 13-05-2012, 11:16

צריך להבדיל בין מחלת האיידס, ובין נגזרותיה המוכרות בשמות
בתגובה להודעה מספר 110 שנכתבה על ידי student1 שמתחילה ב "[QUOTE=g.l.s.h]רוב הזונות..."

"איידסופוביה" ו"איידס של אשמה". כל מתנדב בקו סיוע/תמיכה מכיר, ומתודרך, להתמודד עם ה"חולים" של שתי המחלות האחרונות-שאין להן ממש קשר לאיידס ה"מדעי"...

ה"איידסופוביה" היא מחלה מאוד מאוד נפוצה בקרב כל שכבות האוכלוסיה, בעוד שה"guilt aids" נפוצה במיוחד אצל גברים שבוגדים/הולכים לזונה בפעם הראשונה. בשני המקרים הסבר אודות דרכי ההדבקות באיידס לעולם לא יעזור והחושש ירפא רק:

1. האיידסופוב לעולם לא
2. הלוקה ב"איידס של אשמה" נרפא אחרי חודשיים+בדיקת דם.

ויותר לעניין... כמעט ולא ידועים מקרים של הדבקות אקראית באיידס בשיטות שתיארת. ה"כמעט" הוא גם לא מעט משום שלא תמיד ניתן לברר כיצד חלה הדבקות.
ישן 13-05-2012, 00:27
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02

דבר ראשון, סוגר את הכסף לפחות לשנה, אם הייתי מספיק טיפש למלות לוטו אז כנראה אני נמצא בשלב לא רציונלי בחיים.

בשנה הזאת אני מתייעץ ועושה חושבים על מה נכון לעשות עם הכסף, כמובן אבל שדואג לשמור על דיסקרטיות.

חלק מהכסף יושקע, חלק ינתן להורים ולאח, כמובן שיהיו בזבוזים (מניסיון אישי, אני לא בזבזן אבל כשנכנס כסף (חודש ראשון של קבע, חודש ראשון של משכורת בעבודה מכובדת ראשונה וכו...) אני כן אוהב לקנות משהו שיגרום לי להנאה באותו רגע) ואני כן אמצע דרך להשקעה עתידית.
בקשר לתרומה, אין לי עיניין סתם לזרוק כסף לאיזה עמותה, הייתי רוצה לשלב את התרומה הכספית עם עשייה אמיתית ואז בתוך העשייה לנתב את הכסף לדברים שאני מאמין בהם ויודע כיצד הוא ינוצל.

כמו שאמרו פה, זה סכום נחמד, אבל הוא לא יגרום לי לשנות את החיים לחלוטין.

ישן 14-05-2012, 10:15
צלמית המשתמש של TIMON the mongoose
  משתמש זכר TIMON the mongoose TIMON the mongoose אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.12.09
אז ככה

500,000 ש"ח אתן לשרוקי שינהל לי אותו באפיקי השקעה על פי יכולת הצפייה הפיננסית שאני בוטח בה שכמובן תניב לו דמי ניהול מכובדים.

30,000 שקל צדקה בסתר

300,000 ש"ח אני פותח עם גולני את הפאב שתמיד חלמתי עליו שיקראו לו "הריוויזיוניסט", פאב ציוני מעוטר בתמונות של המחנה הלאומי טרום הקמת המדינה עם ציטטות בתפריט מיצירותיו של אורי צבי גרינברג. משקאות תוצרת בית יקראו על שם לוחמי האצ"ל וערבוב של משקאות ידועים יקראו ברית הבריונים.

בשאר הכסף אני אקנה דירה לעצמי, דירה הלשקעה ואחפש להשקיע במשהו שימשיך להניב לי עוד כסף. קל מאוד לבזבז את כל הכסף, צריך למצוא דרך להנות ממנו ולהרוויח ממנו עוד.

כמובן שאעזור למשפחתי בכל מה שצריך (סגירת משכנתא ועוד).

* ט.ל.ח
* התוכן אינו מהווה הצעה לשום גורם ואין לראות בו כחוזה מחייב, הכותב לא הביע גמירות דעת בכל הנוגע לעשיית פעולות בכסף שיש סיכוי תאורטי לזכות בו אם הכותב ימלא טופס לוטו .

נערך לאחרונה ע"י TIMON the mongoose בתאריך 14-05-2012 בשעה 10:30.
ישן 14-05-2012, 21:02
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 225 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "הוא לא מהפאבים האהובים עלי,..."

רק עכשיו הסתכלתי לעומק.
מנות ראשונות ב40-50 שקל?! בקבוק סטולי ב500 שקל? אוזו ב33? גלנפידיך 12 ב56? דאבל ווד ב70?! מקאלן ב80?!

אני יכול להמשיך ככה כל היום, אבל אני אחדול.

המחירי אוכל והתפריט אומרים "מסעדה פלצנית" לא פיקאפ בר (או בר בכלל), המחירי אלכוהול זועקים דאנס בר תל-אביבי, ה14 ברזים של בירה שהם מתפארים בהם כ"כ הם סטנדרטים לחלוטין (חוץ מהמלכה, שאע"פ שהיא כנראה הבירת בוטיק הישראלית הכי פחות אהובה עליי-עדיין ריספקט) העובדה שאתה אומר שהולך להם מעולה מעציבה אותי מאוד (הרבה יותר משאמור להיות לי איכפת) כי אני רואה מקומות כ"כ הרבה יותר טובים נאבקים ונכשלים. מה שמוכיח, כנראה, שלא צריך להיות מקום טוב כדי שיצליח לך (או השערה אחרת שמקננת בי כבר שנים רבות- שחיפאים סתם טאמבלים).

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 15-05-2012, 07:44
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 232 שנכתבה על ידי Samantha שמתחילה ב "זה שיש מקומות זולים יותר זה..."

ציטוט:
זה שיש מקומות זולים יותר זה לא אומר שאסור שיהיו מקומות גם יקרים יותר.

אין ספק, אבל מקום שממתג את עצמו יקר מבחינת מחירים צריך למתג את כל שאר המאפיינים בהתאם.

וסתם כהערת אגב (כי מעליב אותי שאת רומזת שאני קמצן ) הוא לא יקר יותר ממקומות זולים. הוא יקר מאוד נקודה. על אותה סקאלה של מקומות יקרים מאוד בת"א.
ציטוט:
כשאתה יוצא בשביל האווירה, מה זה כבר לשלם עוד 10 שקלים בסוף היום? זה לא שיוצאים לשם כל יום

אין ספק שאם המקום שווה את זה אין בעיה לשלם יותר, הרי זה מה שקובע בסופו של דבר את המחיר. השאלה אם המקום שווה את זה.
ואגב- 10 שקל יותר (לפחות) על כל דבר, זה יכול להיות בקלות נזק של 80-100 שקל.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:53

הדף נוצר ב 0.61 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר