לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה שנה טובה וגמר חתימה טובה לכל החברים ובני משפחותיהם !!! :-) חג שמח !!! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבלב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-05-2012, 22:18
צלמית המשתמש של TIMON the mongoose
  משתמש זכר TIMON the mongoose TIMON the mongoose אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.12.09
כללי רגשי נחיתות בגלל מתמטיקה (הבנה בתחום)

החלטתי שאני רוצה לשתף בנושא שתמיד עלה במחשבות שלי והקרין על איך אני תופס את עצמי מבחינת חכמה וכיוצא בזה אשתף אתכם בחששות שלי לעתיד.

אני אף פעם לא הייתי טוב במתמטיקה. למה הכוונה ? אני לא חושב מהר מספרית, קשה לי לחשב דברים בלי מחשבון, אני צריך להזכר בחוקי האחוזים כל הזמן. תמיד הרגשתי רע עם זה לראות אחרים שזה הולך להם בקלות. את ה4 היחידות שלי עשיתי כמו תוכי כלומר, פתרתי את התרגילים והבעיות מליון ושתיים פעם עד שהבנתי מה הנוסחא שצריך ובבגרות לא באמת יישמתי מתמטיקה. נכון על הנייר יש לי ציון בסדר כזה ב4 יחידות אבל אני לא באמת יכול להגיד שאני טוב בזה. אני מכוון לכך שתמיד תפסתי ממי שטוב בזה באמת שהוא בן אדם חכם, אני לא יודע למה אבל מבחינתי בן אדם שטוב במתמטיקה שזה אומר שיש לו חשיבה מתמטית מהירה ויכולת לקלוט מהר את החומר הוא חכם באמת. הרי לרוב מי שטוב בזה גם טוב בפיסיקה , מצליח לו יחסית בפיסכמוטרי ויכול ללמוד מקצועות הנדסיים ומדעיים ( מדעי המחשב וכו').

אפשר להגיד בגדול שאני מתרגם יכולת מתמטית גבוהה (אלגברית והנדסית) כחכמה ויכולת חשיבה אמיתית. הקטע שאני לא כזה , אני די סולד מיזה אפילו אבל עם ידע בסיסי אפשר לראות כי הרבה בעולמינו מוסבר ומתוכנן על פי הבסיס של מתמטיקה. אני מרגיש רע עם זה, למה אפילו שהתאמצתי להיכנס ובאמת להבין זה לא בא לי. האם באמת אני פחות חושב או מבין מאשר אחד שבשלוש מחשבות מחשב 7.5 אחוז מ234? אני מודה, זה לפעמים מייסר אותי , משום מה הייתי מעדיף להיות בעל יכולת מתמטית טובה שמקרינה על הרבה דברים אחרים מאשר להיות מוכשר בדבר כזה או אחר, יכול להיות שזה קנאה בדשא של השכן ( או יותר נכון, יכולת המחשבה של השכן) שגורמת לי לקבוע כי ראש ריאלי הוא הנחוץ ביותר בעולמינו וכל השאר אפשר להבין גם בלי מאמץ מיותר.

מחשבות אלה הובילו אותי להסיק מסקנה בקשר לעתיד שדי מפחידה אותי שהייתי מעוניין לשתף אתכם בה. ככל שהעולם שלנו נהיה יותר ויותר טכנולוגי ומבוסס על ידע שבלי הבנה מתמטית אי אפשר להשכיל בו ( מדעי המחשב, פיסיקה, כימיה, הנדסת חשמל ועוד תאריים טכניים). האם בעתיד יוכלו להתפרנס ולשרוד רק מי שטוב בכל מי שמסוגל לסתדר רק בלימוד תארים שציינתי בסוגריים? כל השאר ה"בורים" יהיו עבדים שלהם. נכון שיהיו יחידי סגולה שיהיו אנשי תקשורת סופרים וכלכלנים, אך ממה יוכלו להתפרנס כל השאר שלא ילכו לתחומים הריאלים? הם יהיו המשרתים של המהנדסים?

אני ממשיל זאת לכך שאני במקום יאיר לפיד הייתי קצת כזה מתבייש שאני רוצה להיות ראש הממשלה ואני לא יודע שום דבר במתמטיקה ואפילו השכלה בסיסית אין לי בדבר הזה, איך לו לא אכפת מיזה? ( זו סתם מחשבה שאני מקווה שלא תהיה במרכז התשובות שלכם).

אשמח תוכלו להתייחס לשני הסוגיות שאני העליתי בקשר לכך.

אשמח לתגובות בעניין לאחר קריאה ולא רק של הכותרת.

נערך לאחרונה ע"י TIMON the mongoose בתאריך 06-05-2012 בשעה 22:48.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-05-2012, 23:07
צלמית המשתמש של marin
  משתמש זכר marin marin אינו מחובר  
מנהל בפורום מדע, טכנולוגיה וטבע | ☺

חבר מתאריך: 29.10.06
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי TIMON the mongoose שמתחילה ב "[font=Verdana]ידעתי שאתה תגיב..."

אני חושב שאתה מגזים קצת.
אני למשל מעולם לא למדתי את לוח הכפל בע"פ - זה נראה לי מיותר וטפשי.
אז כן, אני מחשב כל פעם בראש או על נייר (או סתם במחשבון) פעולות כפל....
עם הזמן והתרגול זה נהיה לי מהיר יותר.

אז זה אומר שאני לא טוב במתמטיקה?

אותו דבר אצלך, אז אתה לא חושב שאתה טוב באחוזים או במילוליות, נו - יש עוד הרבה סוגי תרגילים.

אם אתה יודע לכפול ולחלק אז יש לך את הבסיס האיתן ועכשיו אפשר להרחיב אותו קצת...

למשל - אחוזים זה עניין של חילוק והכפלה, יש חוקים שצריך להבין ולא לזכור, זו הבעיה של החינוך שלנו שלא מתאמץ לחנך את התלמידים להבנה אלא לשינון כמו תוכי ואז אחרי המבחן אתה יוצא בלי שאתה זוכר שום דבר.

קודם כל אתה צריך לבדוק היכן אתה עומד, נסה לקחת ספרים בנושאים יותר מוקדמים עם פתרונות והסברים ותנסה לראות תרגיל דוגמא - להבין אותו, לחזור עליו הפעם לבד ולראות שאתה מבין ואז תנסה לפתור תרגילים נוספים.

בקשר לכישורים ההכרחיים בעתיד - אני דווקא חולק עליך.
מאז שיש לנו מחשב בהישג ידינו אנחנו יכולים להשאיר לו את החישובים ולהתרכז בדברים אחרים,
לדעתי, המשקל המרכזי לאדם בעתיד יהיה יצירתיות ויכולת ניתוח של מצבים, דברים שהמחשב לא טוב בהם.

אז במקומך לא הייתי מודאג מידי, נסה לראות היכן אתה עומד ואולי תגלה שמצבך לא בדיוק כמו שאתה חושב.
חוץ מזה, שאתה בטוח לא צריך להשליך מזה על הבטחון העצמי שלך!
אז יאללה, תנסה להבין, לתרגל ואחרי שתצליח תצבור חזרה צ'יק צ'אק ביטחון בעצמך

ישן 07-05-2012, 00:44
  CM0S CM0S אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.02
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי marin שמתחילה ב "טימון יקירי, כולנו אנשים..."

באופן כללי אתה צודק, אפשר לפתח יכולת מתמטית. השאלה היא כמה זמן זה יקח לבנאדם לעשות את זה.
הרי, אם הבנאדם טוען שלא משנה כמה לימדו אותו ולא משנה כמה הוא ניסה להשקיע ולהתאמץ - הוא עדיין "לא שם", אז אולי באמת אפשר להגיד "ואללה, אולי זה לא בשבילך".

אפשר לחשוב על זה גם מתחום אחר: אני, למשל, אף פעם לא הייתי טוב בכל מה שקשור לציור. שתבין, הדבר הראשון שציירתי בכיתה X (אני לא ממש זוכר) זה היה מחשב. כן, ריבוע ומלבן (מסך ומארז של מחשב; כן, גם בזמנו הייתי גיק מסתבר) עם כל מיני טוויסטים. גם ההמשך לא היה מזהיר במיוחד מהבחינה הזו. וגם היום, כל ציור שדורש משהו מעבר לצורות הנדסיות כמו מלבן, ריבוע, משולש - אתה יכול לשכוח מזה.
אז צייר / אמן אני לא אהיה, לא משנה כמה אני ארצה וכמה אני אנסה. אתה יכול להאשים, כמובן, את מערכת החינוך שלא לימדה אותי לעשות את זה נכון, אבל... אני לא חושב שזה יתפוס במקרה שלי.

אז כמו שאמרת, כולנו בני אדם וכולנו טובים ולא טובים בתחומים מסויימים. החדשות הטובות הן שזה בסדר, לא כולנו חייבים להצטיין בכל דבר. פשוט, כל אחד צריך למצוא את הנישה שלו ואת מה שהוא אוהב לעשות.

אגב, אני רוצה להדגיש שאני לא רוצה לרמוז/לומר בשום פנים ואופן שלפותח האשכול אין סיכוי במתמטיקה ו/או בתחומי המדעים וכו'. חס וחלילה, אני לא מכיר את הבנאדם ואת היכולות שלו ולכן אין לי זכות לומר דבר וחצי דבר.
מה שכן, אמנם אנחנו חיים בעולם שסובב סביב הייטק ודברים כאלה - אבל אין שום קשר בין יכולת מתמטית לבין הצלחה בחיים שסובבים סביב זה. אני מוכן לחתום לך שרוב האנשים בעולם - אין להם רמה מתמטית גבוהה משלך. העולם לא סובב סביב מתמטיקה, זה אפילו רחוק מזה.
ישן 06-05-2012, 23:34
צלמית המשתמש של Seo
  Seo Seo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.07.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Seo שלח הודעה דרך MSN אל Seo Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי TIMON the mongoose שמתחילה ב "רגשי נחיתות בגלל מתמטיקה (הבנה בתחום)"

אני חושבת שהבעיה העיקרית היא זאת :"אפשר להגיד בגדול שאני מתרגם יכולת מתמטית גבוהה כחכמה ויכולת חשיבה אמיתית."
לפי תפיסתי, חכמה ויכולת חשיבה יכולות להופיע בצורות שונות, ולמען האמת אם אני מנסה לחשוב עכשיו על אנשים חכמים, אנשים עם המון השפעה, גיבורי תרבות...אף לא אחד ממי שאני חושבת עליו הוא לא מתמטיקאי או פיזיקאי או אדם שעסק בתחום ריאלי כלשהו. יש כאלה שכן טובים בתחומים הריאליים, ויש אחרים שמסוגלים להיכנס לזירת פשע ותוך שניה להבין מה קרה בה, או אחרים שמצטיינים בחשיבה יצירתית ובהעברת רעיונות, ויש כאלה שמצליחים לסובב אנשים אחרים בעזרת מניפולציות. כל אחד מהדברים הללו הוא חכמה לדעתי.

גם אני לא מצטיינת בחשיבה מתמטית, למרות שלא מעט אנשים ניסו ללמד אותי, ואפילו כשהייתי מבינה משהו בצורה מסויימת שלו, לא ניחנתי ביכולת לעשות את ההקבלה המתמטית ולהבין את אותו עקרון בצורה אחרת. אבל ידעתי שאני לא אזדקק לכך בתחומים שבאמת מעניינים אותי אז אף פעם לא לקחתי את זה קשה. העדפתי להשקיע את הכוחות שלי בכישורים שכן יעזרו לי.

לגבי יאיר לפיד ועניין רה"מ.. אני מאוד לא מסכימה עם זה. אף אחד לא מצטיין בהכל. זה כמו שאני אגיד שביבי נתניהו הוא לא רה"מ טוב לדעתי כי הוא לא ניחן בחשיבה עיצובית ורעיונית שנדרשת כדי להיות אמן או מעצב. ראש ממשלה צריך להיות חכם, אבל אני בספק כמה הוא יאלץ מתוקף תפקידו לחשב נוסחאות כאלה ואחרות. מה שהוא כן יאלץ לעשות זה להנהיג ולהכריע בדילמות קשות. אבל שוב, הבעיה העיקרית היא לדעתי, שאתה חושב שרק חכמה מתמטית היא חכמה אמיתית ומזלזל בכל האופציות האחרות.

ישן 07-05-2012, 08:14
צלמית המשתמש של קוביבי
  משתמש זכר קוביבי קוביבי אינו מחובר  
מנהל פורום מערכות הפעלה - הרובע המייקרוסופטי.

חבר מתאריך: 07.10.04
LinkedIn profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי TIMON the mongoose שמתחילה ב "רגשי נחיתות בגלל מתמטיקה (הבנה בתחום)"

ולגבי אפשרויות תעסוקה - העולם זקוק להמון סוגים של אנשים כי העולם הוא רחב מאוד והידע גדל לא רק בצדדים הריאלים.
לא צריך באמת לדעת לייצר את המעגלים החשמליים בטלפון סלולרי כדי לדעת לתפעל אחד, נכון? והמעצב שמתכנן את ממשק העבודה שלו חשוב עשרות מונים מזה שכותב את הקוד של מערכת ההפעלה (וזה שמוכר את המכשיר חשוב פי 2000 משניהם ביחד)

יש לך זווית ראיה, תסלח לי, מעט צרה לעולם, והאשם בו הוא הסביבה לדעתי, הרי כולם במדינה "אנשי הייטק" ולכן זה מרגיש עולם ריאלי, אבל זה בהחלט לא המצב, למעשה ההיפך הוא הנכון, וכשהשוק יגיע לרוויה (כמו שכבר קרה מספר פעמים בעבר) תראה הרבה אנשים ריאלים בורחים מהשוק ומחפשים עולמות חדשים, למרות שיש להם את ה"מקצועות הטובים" לעומת אנשי ה לואו-טק, מורים, פסיכולוגים, פסלים, מעצבים, אנשי שיווק וכו' ששומרים על המקום שלהם.

ישן 07-05-2012, 08:35
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.12.08
האנשים הכי מצליחים בעולם כלל לא מגיעים מרקע מדעי.

אם תקח לדוגמא את כל עשירי העולם, רק אחוז קטן מהם, מגיעים מרקע של היי טק.

היזמים הכי עשירים בעולם, הצליחו באמצעות כישורים אחרים.

העתיד יהיה יותר טכנולוגי, אבל זה לא אומר שכולם יהיו צריכים להיות גאונים, בשביל להתקבל לעבודות.

תמיד יצטרכו בעולם שלנו מגוון שלם של עובדים, מכל התחומים.

אגב, קח דוגמא נחמדה:

(מבוסס על נתונים אמיתים).

אני מכיר 2 אנשים,
בחור אחד מאוד חכם, כל החיים שלו הוא היה תלמיד מצטיין, למד מתמטיקה ופיזיקה ב5 יח"ל, שירת ב8200, מיד אחרי צבא עשה תואר, ואז נחטף היישר לבועת ההי טק, היום הוא סה"כ בן 26, והוא כבר מנהל צוות מחקר בחברה מאוד גדולה, ועושה בסביבות ה13,000 אלף ש"ח נטו בחודש (משכורת מאוד מכובדת ביחס לגילו).

מנגד, אני מכיר בחור בן 28, שלא ממש היה תלמיד מצטיין, הוא היה מאוד ממוצע, 3יח"ל מתמטיקה, שירת כקרבי, אבל תמיד היה רעב להצלחה.

לפני כשנה הוא התחיל לעבוד כמתווך דירות, וסגר לא מעט עסקאות עבור המשרד שהוא עבד בו, עם האוכל בא התיאבון, וכשהוא ראה שהוא ממש מצליח, הוא החליט בהשקעה לא קטנה, לפתוח משרד משלו.

כל הכסף שהוא חסך, הוא הוציא על המשרד החדש, וע"י פרסום מאסיבי, וכמובן אתר אינטרנט, ועוד שאר דברים נלווים.

בחודשיים הראשונים מאז שהוא פתח את המשרד, הוא לא עשה כלום, רק פירורים בסגנון של מספר שכירויות דירה, שהכניסו לו כמה אלפי שקלים.

יצא לנו לשבת, לפני חודש, ולדבר על זה.

הוא היה מאוד מבואס, וכמעט שבור, הוא התחיל לפקפק ביכולת שלו להצליח.
אבל בסיום השיחה, הוא שאב אנרגיות מחדש, והמשיך להלחם.

שבוע לאחר מכן, הוא סגר דיל עם קבלן מאוד מפורסם, על שטח גדול שמיועד להריסה, ובנייה של בלוק של 8 קומות ומעל ל48 יחידות דיור של 4 חדרים בממוצע.

על העסקה הוא קיבל מקדמה של 85,000 אלף ש"ח, וכל דירה שתמכר, הוא יקבל 1.5% מערך העסקה,
בחישוב פשוט:

הקבלן מתכנון למכור כל דירה במחיר של 950,000 אלף ש"ח, 1.5% יוצא 14,250 ש"ח מכל דירה.
14,250 כפול 48 דירות יוצא 684,000 אלף ש"ח.

וזה הסכום שהוא ישיג בעוד פחות משנה וחצי (הזמן המשוער לסיום הבנייה, ומכירת הדירות).

בשורה התחתונה, אותו בחור, הצליח בעסקה אחת לעשות משהו שאותו היי טקיסט לא יצליח לעשות גם בתוך 7 שנים של עבודה מאומצת.

*הנקודה שאני בא להעביר לך, זה שאתה לא חייב להיות גאון ומושלם, בשביל להצליח בעולם שלנו.

אתה פשוט צריך להיות רעב להצלחה.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 07-05-2012, 11:28
צלמית המשתמש של פאקטשלי
  פאקטשלי פאקטשלי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.12.06

אתה צריך להבדיל בין השכלה וידע, לבין אינטיליגנציה. בעיני יכולותיו של אדם לא נקבעות ע"י יכולת החישוב שלו או ע"פ רמת האינטלקטואל, אלא ע"פ האינטיליגנציה הרגשית שלו וההתמודדות הבסיסית שלו בחיי היומיום.

אתה בחור טוב, ואתה לא מטומטם. גם הומאנים מצליחים בפסיכומטרי, שאגב לא קובע הרבה מעבר לרמת היכולת שלך ללמוד חומר לפסיכומטרי. מתמטיקה, אני מצטערת, מוערכת יותר מדי. כבודה במקומה מונח, אבל לא עליה יקום ויפול עולם (גם אם הטבע מושתת עליה, הוא היה קיים עוד הרבה לפני שבני האדם הבינו ש1+1=2 ויהיה גם אחרי). יש תכונות נוספות שעל פיהן אדם נמדד. סוקרטס היה טיפש? שקספיר לא ידע כלום? ידעו גם ידעו.

התמדה, ראש פתוח, רצון ללמוד, התבוננות והסתגלות.. תכונות יכולות להביא אותך להצלחה, לפחות בעיני, אפילו יותר מכמות ורמת הידע.

ישן 08-05-2012, 20:22
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08

לפני כמה אלפי שנים, בחור צעיר כמוך אמר לעצמו- אני לא גבוה וחזק כמו שאר הציידים בשבט, איך אני הולך לשרוד את זה?
עמדו לאותו בחור שתי אופציות- הוא יכול היה לרעוב למוות, או ליזום. אם אותו בחור צעיר ביכה על מר גורלו, חייו היו אבודים. אבל אם הוא חשב לפתע על רעיון גאוני של ביות פרת בר כדי שיהיה לו עדר פרות ליד המערה ושלא יצטורך לצוד, הרי שהוא קיבל יתרון תחרותי על פני כל הציידים השריריים, ולקח את בתו של ראש השבט.

ולכן השאלה שאתה צריך לשאול היא מה אתה עושה עכשיו- מתייאש, או אומר לעצמך- בוא נלך לביית פרה.

ישן 08-05-2012, 20:59
צלמית המשתמש של yishain11
  yishain11 yishain11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.08.05

מכיר את הנושא די מקרוב, אז אני רוצה לתת לך את הזווית שלי.
אני בא ממשפחה מאוד משכילה באופן כללי. יש לי שלושה פרופסורים במשפחה, ששניים מהם עוסקים במדעים מדוייקים. לשני ההורים שלי יש דוקטורט, גם במדעים המדוייקים.
לסיפור שלי רלוונטי בעיקר אבא שלי, שלו יש דוקטורט בפיזיקה, והוא מצטיין במתמטיקה.
כמו הרבה מאוד ילדים, אני גדלתי כשאבא שלי הוא המודל שלי לחיים - תלמיד שקדן, שעזב כל מה שהיה לו (עזב את חיי הקיבוץ וחיי חיי עוני כדי ללמוד פיזיקה), קיבל ציונים מעולים והיום הוא עובד הייטק.
ואז הגיע בנו הבכור והשקדן לתיכון, ואפעס, הוא לא היה כל כך טוב במתמטיקה.
זה לא שהייתי גרוע או משהו, אבל ממש לא הייתי בין החמישה הטובים, וגרוע מזה - הבנתי שאני לא הולך להיות ולא משנה עד כמה קשה אני אעבוד על זה, כי מתמטיקה במובן הזה היא כמו ספורט- אפשר להשתפר, אבל הטובים באמת נולדים לזה, ולא נעשים כאלה (אם לצטט את דיוויד הילברט).
המשכתי להתעניין בתחום, אבל כל הזמן הרגשתי שאני כישלון, כי למרות שאני נחשב יחסית טוב בתחומים הומניים (ספרות, פילוסופיה) בתחום שבאמת היה חשוב לי להצליח בו בפירוש לא הייתי מוכשר מספיק.
האם זה סוף העולם? ממש לא.
אם אתה מודאג בגלל הבעיה של אפשרויות תעסוקה, אני מזמין אותך לבדוק את שוק העבודה היום, ולראות לכמה מתוך כלל העובדים במדינה יש תארים בתחומים מתמטיים מובהקים, ואסתכן בניחוש ואומר שלא להרבה. יש הרבה עבודה בתחומים מדעיים שדורשים פחות מתמטיקה, או בתחומים שונים שלא דורשים מתמטיקה בכלל.
הבעיה המרכזית שאני התמודדתי איתה (ועדיין מתמודד) היא תחושת הערך העצמי. לפעמים מגיעים לתובנה הכואבת (והיא נורא כואבת) שהדבר שחלמנו עליו, הדבר שרצינו להשיג, נמצא מחוץ להישג ידינו. אפשר להתעקש, ולנסות ולנסות עד שתצליח (אם כי אני סקפטי שבתחום כמו מתמטיקה זה באמת יעבוד) או לבחור תחום אחר, שחופף במידה רבה את התחום שהתעניית בו, אבל הוא בתחום היכולות שלך. אם המטרה שלך היא להצליח, צריך גם לבחור מטרה מתאימה.
אסיים בציטוט שלקוח מהספר הנהדר "הדוד פטרוס והשערת גולדבך" מאת אפוסטולוס דוקסיאדיס (צוטט מהזיכרון):
"אתה יודע מה הסוד בחיים בן?" שאל אבי בזעף.
"לא" עניתי.
"הסוד בחיים, הוא תמיד להציב מטרות ניתנות להשגה. הן יכולות להיות קשות או קלות, בהתאם ליכולות שלך, אבל תמיד ניתנות להשגה!"

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י yishain11 בתאריך 08-05-2012 בשעה 21:01.
ישן 13-05-2012, 09:56
  משתמש זכר Mnemosyne Mnemosyne אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.07

בגדול אני יכול להבין את החשש שנוצר אצלך, אבל הבעיה שאתה מציג היא פתירה (לפחות בבסיס)

נתחיל מזה שכאשר הלכתי ללמוד באיטליה מצאתי שסגנון הלימוד שלהם והגישה למתמטיקה היא יותר לחשוב ולהבין, לפני שנגשים לפתירת שאלות, בתיכון ובאוניברסיטה הם מלמדים דרך חשיבה מתמטית נכונה, שממנה נובעת בקלות פתירת שאלות. (שסה"כ הופכות לישום הידע שרכשו)

אומנם בארץ לצערי זה לא כך, ואני כמוך ניגשתי ל4 יחידות מתמטיקה ובקושי יצאתי עם ציון טוב (בגלל מורים נוראים), אבל הייתה לי יכולת טובה מאוד לכתיבת שורות על גבי שורות של תוכנות למחשב, הייתי כותב בצורה יעילה, מיהרה ומוצא את הפתרון המתמטי בראש בסופו של דבר.

אבל הדברים הבסיסים במתמטיקה, תמיד עצרו אותי, וגיליתי את נפלאות המושג הבא: ארתמיטקה !
ענף מתמטי שהוא הבסיס לחישוב מספרים בכול הרמות, מחיסור עד שורש.
למשל, אני יכול עם נייר ועט לחשב לך כול שורש ריבוע בקירוב טוב לכול מספר, אני יכול לחשב לך כפל של שני מספרים תחת שורש (כול אחד מהם), כפל וחזקות ולוגים פשוטים, לדעת אם מספר הוא ראשוני, לדעת אם מספר מתחלק או לא ב2 / 3 / 5/ 7/ 11....

דברים כאלה הם בסיסים הם כלי מאוד חיוני, כשתלמד אותם, תוכל להשתמש במתמטיקה, זה כמו ללמוד שפה חדשה, דבר ראשון אתה לומד את האלפבית, ואיך להגות את צירוף האותיות. אותו דבר כאן.

אומנם כול זה דיבור יפה, ואתה תוהה לעצמך שזה יצריך ממך הרבה מאמץ וקורסים וכו', אומנם הטכנולוגיה של היום כולכך נפלאה, שאפשר ללמוד הכול מהמחשב.

ביוטיוב הבחור הבא, עשה סרטונים בהן הוא מסביר בצורה פשוטה וברורה הרבה דברים בתחום המתמטיקה(ובה הארתמיטקה), צירפתי לך לינק, תצפה בכמה סרטונים שאתה מעוניין ללמוד אותם, ואני מקווה שלפחות זה יעזור לך לחשב הנחה בסופר, או לעוזור לאח קטן בשיעורי בית וכו'

http://www.khanacademy.org/

תחפש arithmetic.

לעולם אל תגיד אני כך וזה מה שיש, אלא נסה לרדת לשורש הבעיה, תפוס חזק בעשבים השוטים ותלוש אותם, ובמקום תשים זרעים, שיהפכו לעצים שישאו פרי שיבא לך גאווה

יום טוב,
ולימודים נעימים !!
אמיל.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:48

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר