לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה -- ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶٩(•̮̮̃•̃)۶٩(●̮̮̃•̃)۶٩(͡๏̯͡๏)۶٩(-̮̮̃•̃)۶ -- -- ברוכים הבאים לפורום גורמה -- -- אנא קיראו את דבר מנהלי הפורום -- -- שימו לב !!! רשימת הקישורים השימושיים של פורום גורמה מתעדכנת מפעם לפעם -- -- אשכול האירועים הקולינריים מחכה לעידכונים שלכם !!! -- חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > אוכל, מסעדות ומתכונים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-05-2012, 11:23
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
"טעם העיר"....יריד שהפך לדי חסר טעם....
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רומק שמתחילה ב "יריד טעם העיר ה16 מתחיל מחר (שני)"

אז בסוף דווקא יצא לי לבקר ביריד הזה, בערב הנעילה...
הגעתי עם שתי בנותי יחסית מוקדם היות ומנסיוני העשיר, בשעות מאוחרות יותר האירוע הופך לצפוף רועש ובלתי נסבל עבורי (ולו עקב אורכי התורים לפני כל דוכן אוכל שעשויים להמתח לכדי עשרים מטר)....לא בשבילי...

אז הגענו, עשינו סיבוב מהיר כדי לראות היכן אנחנו הולכים להשקיע את כספינו ברכישת מנות כשיש לציין את העובדה שכיום מחירי המנות שם נעים בין 30 ל 35 שקלים !!! יכל להיות סביר אם לפחות המנות היו בגודל תואם אך לא כך המצב!

למי שלא זוכר/מכיר, יריד האוכל החל לפני כ 16 שנה כיריד קטן יחסית שמוקם לשבוע ימים ברחבת הסינמטק של ת"א, יריד בו ניתן היה לרכוש מנות טעימה קטנות ממיטב בתי האוכל של העיר אשר פתחו שם דוכנים ובמחירים הוגנים לסדר הגודל של המנות ...
בסה"כ, בילוי נחמד מאוד של ערב ובמחיר סביר בהחלט.

אלא שבארץ ישראל אנו חיים...

לאחר שנים אחדות, לאחר שהיריד "תפס" ונפחו גדל שינה היריד את מיקומו והועבר לרחבת הדשא שבפארק גני יהושע לא רחוק מגשר הירקון (היכן ששכן בעבר ה"גולפיטק"), עדיין נחמד, עדיין מחירים סבירים, אירוע כייפי בהחלט.
בשלב מסויים, כשכנראה הובן הפוטנציאל הרווחי של האירוע, החלו חברות גדולות להשקיע בו כך שביריד צצו מדי שנה עוד ועוד בימות ענק מטעם חברות כגון "תנובה", "יטבתה", קוקה קולה ואפילו חברות שלהן אין ממש קשר לענייני מסעדנות כגון "פיליפס" שהקימה מתחם בו היא שווקה....מכונות גילוח....
בשלב הזה היריד כבר שכן במיקומו הנוכחי גם כן בגני יהושע אך מזרחית יותר, מול הלונה פארק....
וכך, מיריד "אינטימי" הוא הלך והפך לסוג של מפלצת....
אבל עם זאת, למרות המגמה הדי עקבית שלעליית מחירי המנות, עדיין היה בו משהו נחמד, מקורי וכייפי שלפחות אותי הביא לכך שאבקר בו שוב ושוב....

והנה השנה, הפתעה מרה!
כאילו הישראליות המגעילה השתלטה סופית על העניין!
מחירי המנות - סביב ה 35 שקלים, גודל המנות שלא כמחירן....קטן, יותר דוכנים של מני "מזון מהיר" דוגמת יוגורטיות, בורקסיות וכו' ופחות מסעדות של ממש, לא מעט דוכנים שהיו בשנים קודמות פשוט נעלמו, מה שהותיר לא מעט "שטח ריק" על הדשא, פחות ססגוני, חברות כמו "נביעות" / "מפעל הפיס" (מה הקשר שלו לעניין בכלל) פתחו מתחמי ענק שמזמינים את הקהל לצפות או להשתתף בהפעלות שניתן לכנותן בעדינות...מטופשות (מה שמצחיק/עצוב הוא שמתחם מפעל הפיס הענקי, כלל תחנות בהן התקימו תחרויות מקוריות כגון...קליעה לסל אך ההשתתפות....אסורה על ילדים תחת גיל 18!!! הפרסים אגב, כסף וירטואלי בו ניתן לרכוש מוצרי פרסום כמו...צלחת מעופפת("פריזבי") עם לוגו של מפעל הפיס.... נו באמת....

בקיצר...אם אני חושב על זה עכשיו...היריד הזה פשוט....בשלבי דעיכה/גסיסה!

לא שווה את הזמן למבוגרים, אלא אם ממש חייבים למצא זמן להעסיק את הילדים שמן הסתם ימשכו אתכם לכל מני דוכני "קרפ", גלידה ושאר דרעק....
וכן...תמורת מינימום של 30 שקלים למנה זעירה ומטופשת.

היוגורט שנמכר שם במנה שהוגדרה "בינונית" נמכר למעשה בגביע שבכל קניון ממוצע נמכר כ"קטן" במחיר של 21 שקלים!..תחמנות/תמאות ישראלית במיטבה....

חבל ש"טעם העיר" - מותיר טעם רע למדי....

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-05-2012, 14:17
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
טעם העיר לא יכול לספק אטרקציה לאותו אדם שנה אחרי שנה...
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב ""טעם העיר"....יריד שהפך לדי חסר טעם...."

ובכל מקרה: המון מנות עמדו על עשרים-עשרים וחמש שקל. "טעם העיר" ברחוב הארבעה התקיים במתכונתו ה"עממית" בדיוק שנתיים (גילוי נאות: היה לי דוכן שם באותן שנתיים+הפעם הראשונה ליד גשר הירקון). הוא לא "התקלקל" אלא "תפס". באותן שנים היו המון "שווקי איכרים" בשבתות וימי שישי (נס ציונה, סמינר הקיבוצים) והייתה תחרות. הפסטיבל "התמסחר"(*) כבר מן הפעם הראשונה שעבר לפארק הירקון (1998 לדעתי) ולא השתנה מאז.

בכל מקרה... בוז גדול למתחם המגעיל של רשות מס הטיפשים (מפעל הפיס) שהתנהל כמו איזה קרון נוכלים במערב הפרוע שמוכר שיקויי פלא לעם.

* המטרה של כל בעלי הדוכנים, כבר ב 1996, הייתה לעשות כסף. יש לי תחושה שכולנו כאלה.
ישן 22-05-2012, 09:28
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
לפי התרשמות מאוד שטחית מכמה הודעות שלך
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "אני לא יודע על סמך מה אתה אומר שהוא לא יכל היה לספק אטרקציה מדי שנה...."

אתה אוכל במסעדות שכיף לאכול בהן יותר מפעם בשנה... ואל רק כשהדוד מאמריקה בא... במצב (מבורך) כזה אירוע שבו שמים לי בצלוחית קלקר שני קבבים+חתיכת חסה+דקר עץ לא יכול להוות אטרקציה קולינארית. בישראל של שנות התשעים לא היה נמל ת"א, לא היה אזה"ת ישן ברישון, הרצליה פיתוח (אזור ההיטק) היה רבע מהיום: בישראל ההיא "טעם העיר" היה חלון פתוח להנאות. אמנם השנה מזג האוויר שלנו "סמי אירופי", מה שאומר שלא הייתי צריך את "חולצת הגיבוי"+שטיפת בית השחי בשירותים של תחנת הרכבת בסיום האירוע, אבל מעבר לכך זה "עוד יריד". לא משהו לספר עליו ביום שאחרי.

זה מזכיר לי שכשהייתי ילד אז ב"מדינת הילדים" היו כמה דמויות דיסני שהצתלמו עם ילדים ועמדנו בתור אליהן. היום אם יהיו כאלה במקום דומה הילדים שלי פשוט יגידו "אבא! עכשיו אני נזכר שמזמן לא לקחת אותנו ליורודיסני".

אגב: דבר מאוד בולט ב"טעם העיר" בשנים האחרונות הוא שחלק נכבד מהמבקרים הם צעירים בגיל 20 +/-. זה מעיד, בראש ובראשונה, שה"מבוגרים" פשוט באים פעם/פעמיים ואז לוקחים הפסקה של חמש שנים. לדעתי השנה "טעם העיר" שב לת"א אחרי גלות של כמה שנים בעיר ההיא עם המנהרה שהסינים חפרו, ואולי בגלל זה הייתה מעט יותר התרגשות. לי היה המון זמן לפטפט על האנטומיה של הבירה בבאר שבמרכז המתחם, כך שנראה לי שבסך הכל לא הייתה תנועה רבה.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:57

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר