לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה עשרים פלוס 20plus.fresh.co.il I'll be back חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > 20 פלוס
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-05-2012, 13:30
  metooshelah metooshelah אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.06.03
האח הגדול מז**ן אותנו בתחת עם תכנית מיסוי חדשה

האח הגדול מאוד a.k.a ישראל כ"ץ החליט שהמיסוי המוטל על אזרחי ישראל נמוך מדי. לכן, אנו (לאחר סיום הניסוי - בהצלחה, כמובן - בדיוק כמו עם ניסוי המצלמות החדשות) נתחיל לשלם עבור כל ק"מ נסיעה ברכב, כתלות בזמן, גודש בנתיב הספציפי ובמיקומו. בתמורה לכך אנחנו אמורים להאמין, כי מס המוטל על רכישת רכב חדש ירד. אלא שכאן הסיפור לא מסתיים: למכוניות יוצמד - ע"י מתקינים ישראלים, שבטח לא ידפקו את מערכות החשמל ברכב - מתקן ג'יפיאס, שיטרח לשלוח עדכונים על מיקומכם כל דקה.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4228777,00.html

מייל שר התחבורה, בו ניתן להביע את דעתכם עליו, בצורה הכי ליברלית שניתן: yiskatz@knesset.gov.il

נערך לאחרונה ע"י metooshelah בתאריך 15-05-2012 בשעה 13:40.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 15-05-2012, 17:31
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "וואו. אני מודה, הפתעת אותי...."

אבל זה לא כל-כך נכון אחי. (הדברים מתייחסים גם לסאם ולצ'אקי.)

קודם כל, יש אנשים שמצביעים למפלגות הזויות יותר ופחות בכל מערכת בחירות: מרצ, חד"ש וכן גמלאים, עלה ירוק (וזכויות הגבר במשפחה...). לצורך העניין אני מוכן לקבל את הטענה שרוב האנשים שמצביעים למרצ ולחד"ש עושים זאת משיקולים של "הסכסוך הישראלי-ערבי" אבל אלה בהחלט לא כולם. רבים מצביעים להם משיקולים של "ליברליות", יחסי דת-מדינה ועוד. וכשאני אומר שמצביעים להם מהשיקולים האלה אני אומר שאלה השיקולים העיקריים שלהם בהצבעה בבחירות הכלליות לכנסת ישראל.
(שותף שלי במשך מספר שנים הוא מצביע מרצ עקבי בעיקר בגלל שהם נגד החרדים והדוסים וכו'.)

נראה לי שברור שאלה שמצביעים לגמלאים, לעלה ירוק ולזכויות הגבר במשפחה לא עושים זאת בגלל הפלסטינים...

דבר שני, גם אם לרוב האנשים השיקול הכבד ביותר בבחירות לכנסת הוא הנושא המדיני-פלסטיני-ערבי-התנחלויות-שטחים-בלה-בלה, זה לא אומר שהמשקל של הנושא אינסופי. העניין הוא שההבדל בין המפלגות בנושאים האחרים איננו גדול מספיק.

אסביר בעזרת דוגמה: ניקח לדוגמה את המצביע ההיפותטי פסטל (שמבוסס באופן מאוד חופשי על המצבע פסטן¹). פסטל נותן משקל של בערך (0.65, 0.25, 0.1) לנושאים (מדיני-בטחוני ויחסי יהודים-ערבים בתוך מדינת ישראל, כלכלה כולל רווחה, אחר), או (0.25, 0.2, 0.1, 0.1, 0.1, 0.15, 0.1) לנושאים (ביטחון, התנחלויות, יהודים-ערבים, דת ומדינה, כלכלה, רווחה ובריאות, אחר) אם רוצים לפרק את זה לנושאים ספציפיים יותר.

עכשיו, פסטל לא יודע מה יעשו הנציגים שהוא בוחר לכנסת, אבל יש לו הערכות מסוימות. אולי הן מוטעות לגמרי, אבל זה מה שיש לו. פסטל מצביע ליכוד. זה כי פסטל חושב שההבדל בין הצבעה לליכוד להצבעה למפלגות אחרות ייצור הבדל של 20 (ביחס לסקאלה נתונה²) בנוגע לנושא המדיני והביטחוני לכיוון שהוא מעדיף, הבדל של 10 בנושאי כלכלה ורווחה, והבדל של רק 0.7 בנוגע למקלטי GPS במכוניות או משדרי לוויין בתחת של האזרחים...

בהינתן ההעדפות של פסטל והמשקל שהוא נותן לכל נושא, אילו פסטל היה מאמין שההבדל בין המפלגות (או בין הליכוד לאלטרנטיבה קיימת כלשהי) בנושא המדיני הוא 10 ואילו ההבדל בין המפלגות בנוגע למשדרי GPS במכוניות הוא פי 1000 (וכל השאר זהה), הוא היה מצביע למפלגה האלטרנטיבית. אבל זה לא מה שהוא חושב, לא שכנעתם אותו אחרת, ולכן הוא ישנה את הצבעתו. זה לא שלא אכפת לו מהנושאים האחרים, אלא שרמת החשיבות שהוא מייחס להם בצרוף ההבדל שהוא מייחס למפלגות שעומדות לפניו בקלפי מביאים לתוצאה הבלתי-נמנעת שהוא יצביע כפי שהוא מצביע.

¹ לצורך העניין, לא זכור לי שהצבעתי ליכוד, והמשקלים להעדפות דומים להעדפות שלי באופן מאוד כללי, אבל המספרים נוחים.
² הסקאלה לינארית וקבועה עד כדי טרנספורמציה לינארית חיובית.

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 15-05-2012, 23:57
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "שאלותיי הן"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Sam Weller
האם אתה טוען שפסטל הוא מודל מייצג של האוכלוסיה?*

* יש בי חשד שפסטל ההיפותטי אינו מאמין שהלך חשיבתו מייצג את האוכלוסיה הכללית. מהכרותי הוירטואלית עם אביו הרוחני דומני שהוא צודק.
פסטל איננו מייצג של האוכלוסיה. הוא מייצג של פלח קטן מהאוכלוסיה. זו הייתה דוגמה כדי להסביר את האמירה הכללית: זה לא שלאנשים אכפת רק מנושא אחד. אכפת להם מהרבה נושאים, אבל לא אפכת להם מכל הנושאים באותה מידה, ואין מפלגה מציעה הבדל מספיק בתחומי בעלי החשיבות הפחותה כדי שתטה את הכף מעבר לנושאים בעלי החשיבות הרבה יותר.

לצורך העניין אתה יכול להעלות כאן את ההעדפות של המצביע ההיפותטי סאם וובר, נדון קצת במפלגות, ונראה אם יש לו סיבה להחליף...

ציטוט:
האם מצביעי מפלגות נישה כמו עלה ירוק מהווים פלח אוכלוסיה משמעותי?
לא. אבל מצביעי מרצ, חד"ש ומפלגת שקר-כלשהו התורנית (המרכז, הגמלאים, וכו') הם פלח משמעותי בהחלט. ובכל מקרה, זה לא החלק העיקרי בדברי.

ציטוט:
האם העובדה שהמפלגות הפוליטיות לא יוצרות קונטרסט משמעותי ביניהן במצע או בתעמולה פרט לנושא המדיני-בטחוני, לא מלמדת שהן מניחות (על סמך סקרים, יש להניח) שזהו הנושא הכמעט יחיד שיכריע את דעתו של פסטל?
א. אפילו אילו נכון היה שהמפלגות לא יוצרות בידול משמעותי מעבר לתחום הבטחוני, זה לא היה מצביע את הדבר.
ב. ממילא זה לא המצב, כך שהשאלה היא על מצב היפותטי שאיננו המצב הנוכחי.

מפלגת העבודה בהחלט עסקה בנושאי כלכלה/חברה/רווחה בשנים האחרונות (כאנטיתיזה לליכוד ולקדימה שנתפשות כ"קפיטליזם חזירי באותה מידה" מהכיוון הזה). יכול להיות שאפילו יותר מאשר בנושא המדיני-בטחוני. המפד"ל בגלגוליה השונים בהחלט עסקה בנושאים חברתיים - חינוך וכו', ודווקא בנושא המדיני לא הייתה בעלת עמדה חדה כל-כך כשזה הגיע לרגע ההכרעה. מרצ והמפלגות הערביות (כולל חדש) בהחלט עוסקות בנושאי המגזר. רוב העיסוק היומיומי של חברי הכנסת הערבים ממש לא נוגע לנושאים הבטחוניים פר סה או ל"תהליך המדיני". [ההפרדה כאן אינה חדה לגמרי, במיוחד כשהיהודים מסתכלים על עניין שנוגעים לערבים בעלי אזרחות ישראלית כשייכים לכותרת של "מדיני-בטחוני", אבל יש כאן רדוקציה של אנשים אמיתיים לבעיה בטחונית בלבד. בגלל זה בהודעה הקודמת בפירוט ההעדפות הספציפי יותר הפרדתי בין הנושא המדיני-בטחוני לנושא ערביי ישראל.]

מעבר לכך, כאמור - אפילו אילו כל המפלגות אכן היו עוסקות רק בנושא הבטחוני, זה לא היה מוכיח את הטענה שלך. זה היה פותח בסיס לדיון, אבל בפני עצמו, זה ממש ממש לא מספיק כדי להעביר את הטיעון הזה. איזה סקרים בראש שלך? המטומטמים בכנסת בקושי יכולים לקרוא סקר. אין להם שום grand masterplan בעניין הזה.

רגע - אז, תשאל - מדוע אם כך הם מתעסקים רק בנושא המדיני-בטחוני? (שוב, בהנחה שזה היה המצב.)
הו, אני שמח ששאלת - אומר אני.
זה כי יותר מדי דמויות צמרת בפוליטיקה הישראלית הם גנרלים לשעבר (או אנשי צבא בעיני עצמם, לכל הפחות) והם רואים הכל דרך הפריזמה הצבאית והבטחונית.

ישן 15-05-2012, 19:01
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי metooshelah שמתחילה ב "האח הגדול מז**ן אותנו בתחת עם תכנית מיסוי חדשה"

האמתש הרעיון עצמו די מוצדק. כל עוד אדם שנוסע הרבה משלם כמו אדם שלא נוסע בכלל, יש פה סבסוד צולב. אדם שנוסע הרבה הוא זה שצורך את השימוש בתשתיות, בעוד אדם שכמעט לא נוסע- לא משתמש בהן כמעט. זה רעיון מאוד ליברטריאני, ואני מופתע שהוא יצא מגבולות התיאוריה אל המציאות

אגב, אין זה שונה בהרבה מלשלם על דלק, גם מס הדלק הוא מס לפי שימוש, בעוד מס הקניה על הרכב הוא מס קבוע. אז למה לא לשלם על שימוש בתשתית?

אבל! עניין ה-GPS מאוד מדאיג. למה לא לבנות פונקציה הדומה למד הקילומטראז', שאם אני מבין נכון מבצע את המדידה לפי המהירות והזמן, ללא מיקום גיאוגרפי, כך שלא יהיה מעקב על הנוסעים? הרי זה מבטל את כל עניין הליברטריאניזם
ישן 16-05-2012, 00:05
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "האמת שאני מאמין שזה יבוא..."

אמונה יותר סבירה שהיא שמחר בבוקר נתעורר לעולם שבו המהדי כבר הגיע...

אף אחד - אדם, מדינה, חייזר, ממותה דרום אמריקאית תת-ימית מעופפת - אף אחד לא מוותר על כסף שכבר יש לו ביד.
לפעמים קורה שאתה עובר ליד קבצן ואתה מרגיש לא נעים אז אתה נותן לו כסף. לפעמים עוברות ילדות קטנות שמתרימות כסף עבור חולי סרטן/איידס/אוטיסטים/מחסה לחתולי רחוב ואתה מרגיש קצת לא נעים אז אתה נותן להם כסף. אבל לא מיליונים, ולא כל יום.

ישן 16-05-2012, 19:38
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי צ'אקי. שמתחילה ב "אז למה הורים לילדים בגיל בית..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי צ'אקי.
אז למה הורים לילדים בגיל בית ספר לא משלמים מס מיוחד בשביל לממן את חוק חינוך חינם? לי אין ילדים. אלה אנשים אחרים שגורמים לזה שלמדינה יהיו הוצאות של שכר מורים, תחזוקת בתי ספר וכו'.
הם כן משלמים מס מיוחד. לא יודע אם שמעת, אבל כבר עשרות שנים ההורים משלמים "תשלומים נוספים" לבית הספר על הכל - טיול שנתי, מים בברזיות, חלונות לכיתות...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי צ'אקי.
אפשר להמשיך להביא עוד דוגמאות לדברים שונים שאני לא משתמש בהם אבל המיסים שלי ממנים אותם. אז או שאנחנו קהילה שמשלמת ביחד על בתי ספר, תחזוקת תשתיות, עובדות רווחה שמעניקות סיוע לנשים מוכות וכו' או שיתחילו להמציא מס מיוחד לכל דבר.
או שאנחנו חיים במציאות, והמציאות היא לא או-או.
אפשר להמשיך להביא דוגמות לדברים שמשלם עליהם מי שמשתמש בהם - אגרת טלוויזיה, מס בריאות, ביטוח לאומי, ארנונה, "אגרת שמירה" (עדיין אין לי מושג מה זה החרא הזה), ועוד ועוד.

במציאות יש הרבה סוגים של מסים:
יש מסים שאתה משלם על צריכה, בלי קשר לכלום. זה נקרא מע"מ. לא משנה אם עברת והרווחת את הכסף או מצאת שטר ברחוב, אתה משלם את המס הזה.
יש מסים שאתה מקבל על עצם זה שאתה מקבל משכורת, בלי קשר למה שאתה עושה איתה - קונה, שם בבנק, או שורף... זה נקרא מס הכנסה.
יש מסים שאתה משלם בלי קשר למידת השימוש בשירות שאתה עושה. יש מסים שאתה משלם שאתה משלם ביחס כזה לשימוש שאתה עושה בשירות, ויש מסים שאתה עושה ביחס אחר למידת השימוש שאתה עושה בשירות.

בכל מקרה, בסופו של דבר, זה לא שכל מס הולך לנושא שעליו הוא כאילו משולם. כל הכסף מגיע לקופת המדינה ביחס, ומשם 300 ומשהו המיליארדים מחולקים כפי שקבע חוק התקציב של אותה שנה.

ברוך הבא למציאות.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:16

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר