לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-05-2012, 15:31
  dj skyline dj skyline אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.06.07
אלי פיניש בעד חיסולה של מדינת ישראל

צפו בסרטון/פרסומת שלו בעד כניסתם של מיליוני מסתננים בלתי חוקיים לארץ שלנו

-זה יפה שהוא הביא הגדרה חלקית של מה זה פליט ושכח להוסיף שהמסתננים אולי יכולים להיות פליטים במצרים ולא בישראל.
-הוא דיבר על מדינה מתוקנת? - מדינה מתוקנת הייתה יורה במסתננים שרוצים לחצות את גבולה באופן לא חוקי.
-אם היו באמת פליטים (כמו סורים) יש לעשות מה שטורקיה עושה עם סורים עם אוהלים.
- חוק למניעת הסתננות - נראה לי הגיוני לגמרי, מי שרוצה להכנס לארץ, שיעשה זאת באופן חוקי.
אם לא עושה זאת באופן חוקי - הרי שיתן את הדין על כך.
- ומה זאת ההשוואה המטופשת (אם כי ברמז) לשואה? פשוט זילות השואה לכל דבר.

ידעתי שאלי פיניש שמאלני אבל לא חשבתי שעד כדי כך

מה דעתכם?

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 18-05-2012, 23:17
צלמית המשתמש של KenMasters
  KenMasters KenMasters אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.01.10
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי dj skyline שמתחילה ב "אלי פיניש בעד חיסולה של מדינת ישראל"

בעולם של הברנז'ה השמאלנית שתפוסה כמו עלוקה על עולם המדיה בישראל, נבחרי הציבור והעם שבחר אותם פשוט לא נחשבים. לא רק שהם בטוחים שיש להם מונופול מוחלט ובלתי מעורער על האמת והצדק, הם פשוט לא מסוגלים לתפוש איך זה שהמדינה מתנהלת לא לפי השקפת עולמם, או לדיוק זאת שאמרו להם מה היא צריכה להיות.

קומיקאי בינוני, שבוודאי נקרא "איש רוח" היכנשהו, מטיף את דעתו המהונדסת כדי לגרור את רפי השכל והרדודים שיחשבו כמוהו, כי הוא לא סתם אזרח, הוא חשוב!

מטרידה דרגת השיבוט אליה השמאל הקיצוני הגיע. כולם חושבים אותו דבר בדיוק. אין סיכוי בעולם שמישהו מצוות "ארץ נהדרת" יביע דעה הפוכה לזו שמובעת בווידאו. קפטן מולי שגב מורה לכולם ליישר קו, על פי מה שמפקדיו פקדו עליו, והחיילים חסרי הבינה מצייתים. ההיגיון הוא אוייב, וכל מניפולציה ושקר כשרים.

דעתו של פיניש כל כך לא נחשבת בעיניי, ואני מאחל את זה לכולם.

ישן 19-05-2012, 17:18
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "הנקודה שמעניינת אותי בדיון..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי eshely77
ואז הדרגה הגבוהה ביותר שאפשר להגיע אליה היא איש-רוח.

לא ברור לי איך רקדן/שחקן/סטנדאפיסט/זמר יכולים להיחשב אנשי רוח, הם יכולים להיות פרפומרים מעולים ואפילו להיות אינטיליגנטים מאוד, אבל עיקר עיסוקם הוא לא הגות ועל כן, לא משנה דעתם ומנת משכלם, המעמד אמור להיות שמור לאינטלקטואלים, פילוסופים (אמיתיים, לא ילדים בני 21 עם 80 במבוא לפילוסופיה שפתאום מבינים איך העולם עובד), אנשי אקדמיה, סופרים, משוררים וכו'.

גם אז ההגדרה מאוד לא נוחה לי, גם אז הם בודאות לא מחזיקים בטאבו על ידע או "רוח", אבל הם לפחות מביאים משהו לשולחן. מישהו שהרזומה שלו בנוי על דיג'י של בר מצוות פשוט לא יכול להיות "איש רוח", צר לי.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 21-05-2012, 11:23
  משתמש זכר teddy002 teddy002 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.04.12
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי dj skyline שמתחילה ב "אלי פיניש בעד חיסולה של מדינת ישראל"

הרי זו המטרה של סאטיריקן אמיתי, להעביר ביקורת. הוא לא סתם סלב מארץ נהדרת, הוא בא לקדם אג'נדה וזו זכותו.
ומדינה מתוקנת ברשותך לא יורה במסתננים, אירופה העניקה אזרחות למיליוני מסתננים, מצרים יורה בהם, אתה רוצה לקחת דוגמא ממדינה כמו מצרים?.
אתה צודק, להסתנן באופן לא חוקי זו עבריינות לכל דבר, במיוחד שייתכן מאוד כי מעורבים פה אינטרסים כלכליים-פוליטים ולא בהכרח מתוך רצון לחיות כי הוא בסכנת חיים בארץ מולדתו, אבל אתה יודע כמה פליטים הצליחו להיכנס לישראל באופן חוקי? בערך 1500 איש, זה פסיק נוכח כל הכמות של אלה שביקשו אישור.
ונכון, לעשות כמו שהטורקים עשו נשמע פתרון זמני מאוד הולם לפליטים, אבל שחסר כוח עבודה זול אז המדינה מעודדת בעצמה את השתלבותם בכוח העבודה.
ולפעמים מאוד כדאי לקחת את השואה בתור דוגמא לסבל שעברנו ועל כך שאנו צריכים ללמוד מכך לקח, נכון שמשתמשים בזה המון כדי לנגן על המצפון השואתי שלנו, על כך שלא ניתן לעשות לאחרים מה שעשו לנו ושהעם היהודי מחויב היסטורית להגנת המיעוטים והנרדפים, מדובר פה על נושא מוסרי, לקח מוסרי שאנו אמורים ללמוד כחברה - לקבל לתוכנו גם אלה שלא יצאו מזרענו ולדעתי זה חשוב.

"זה לא מספיק שאנחנו עושים כמיטב יכולתנו, לפעמים עלינו לעשות את מה שנדרש"
- וינסטון צ'רצ'יל

ישן 24-05-2012, 18:13
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי teddy002 שמתחילה ב "גם, אבל זו החלטה שלך, אני..."

"עשיית צדק", או לפחות הערך שעומד מאחוריו, זה עניין נעלה וחשוב מאין כמוהו (זה אגב אמור להיות כביש דו סטרי- שכולל גם השמדת המדכאים, אני לא חושב שאנחנו עדיין יכולים להחזיק בסטטוס כזה) אבל אין לו כל משמעות כשהמחיר הוא פגיעה בעצמך.

מדינת ישראל צריכה לעשות כל שביכולתה כדי לעזור לחלשים. לא כי אנחנו משהו מיוחד אלא פשוט כי ככה בני אדם צריכים להתנהג.

אבל, האם להכניס לתוכנו עשרות או מאות אלפים של אנשים- מהלך שבוודאי משפר את איכות החיים שלהם עשרות מונים- אבל באותה נשימה מצניח את רמת (ותוחלת) החיים שלנו, זה במסגרת כל מה שאנחנו יכולים, או שזה כבר צעד אחד קדימה?

מה אתה מקבל, בתור בנאדם נאור, כשאתה "מציל" את מוחמד מאריתריאה, אבל אותו מוחמד למחרת אונס מישהי?

הלב שלך נמצא במקום הנכון, אבל אם תחשוב על זה טיפה לעומק אני מאמין שתצליח להבין שהטיעונים שלך יכולים להיות רלוונטים במקרים אחרים (ע"ע סירת הויטנאמים ובגין) אבל במקרה הזה- הם חסרי משמעות בעליל.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 24-05-2012, 18:20

בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב ""עשיית צדק", או לפחות הערך..."

זה בידיוק מה שמנסים לעשות לי כאן, לקחת שני דברים שאמרתי על שני נושאים שונים, לערבב ולהחליט בשבילי מה אני חושב.
אני לא תומך של הבאתם של פליטים מרחבי העולם ושמירתם אצלנו. אני בעד גירוש אלה שפשעו אצלנו והגבלה כבדה על הבאים, ולא על סילוק של אוכלוסיה שלמה שכבר משתקעת פה.
אתם מקשרים את מה שאמרתי לשואה בצורה מאוד לא נכונה, אני חושב שעניין של עשיית הצדק ומוסר בסיסי זה משהו שצריך להתקיים בכל מקום זה משהו שצריך לשאוף אליו אני מחזק טענה זו לאור העבר ההיסטורי של העם היהודי, אנחנו יודעים על ליבנו ובשרנו למה צריך לנהוג ככה. ובמקום להסכים או לא להסכים איתי אני מוצא כאן ניתוח פסיכולוגי שלי ועיוות הנושא לשאלה הביטחון והסכסוך עם הפלסטינים עם הפליטים ועם העולם.

- וינסטון צ'רצ'יל

ישן 24-05-2012, 18:28
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי teddy002 שמתחילה ב "זה בידיוק מה שמנסים לעשות לי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי teddy002
זה בידיוק מה שמנסים לעשות לי כאן, לקחת שני דברים שאמרתי על שני נושאים שונים, לערבב ולהחליט בשבילי מה אני חושב.
אני לא תומך של הבאתם של פליטים מרחבי העולם ושמירתם אצלנו. אני בעד גירוש אלה שפשעו אצלנו והגבלה כבדה על הבאים, ולא על סילוק של אוכלוסיה שלמה שכבר משתקעת פה.

אבל פה בדיוק אתה חוטא באותו דבר שבו אתה מאשים אחרים.

אתה סותר את עצמך, האם מביאים פליטים או לא? האם מאשרים להם להישאר או לא?
איך תקבע מי כן יכנס ומי לא? למה מישהי מסכנה צריכה להיאנס כדי ש*אולי* ימצאו את מי שעשה לה את זה ואז *אולי* יגרשו אותו (ככה או ככה הוא לא באמת ייענש).

לגרש את אלו שפשעו? מעולה, האם כניסה לא חוקית למדינה (a.k.a הסתננות) היא לא פשע?

המודל שאתה מציע הוא שמדינת ישראל תגיד "אתם מוזמנים להיכנס בצורה לא חוקית, לשהות בצורה לא חוקית ולעבוד בצורה לא חוקית ולא נעשה לכם דבר, להיפך, נשתמש במילים יפות כדי לתאר את הפשיעה שלכם, מילים כמו 'השתקעות'. אבל ברגע שתתחילו לאנוס אז אולי נשקול לגרש אותכם."

אתה לא רואה שום חור בתכנית שלך?
ציטוט:
אתם מקשרים את מה שאמרתי לשואה בצורה מאוד לא נכונה, אני חושב שעניין של עשיית הצדק ומוסר בסיסי זה משהו שצריך להתקיים בכל מקום זה משהו שצריך לשאוף אליו אני מחזק טענה זו לאור העבר ההיסטורי של העם היהודי, אנחנו יודעים על ליבנו ובשרנו למה צריך לנהוג ככה. ובמקום להסכים או לא להסכים איתי אני מוצא כאן ניתוח פסיכולוגי שלי ועיוות הנושא לשאלה הביטחון והסכסוך עם הפלסטינים עם הפליטים ועם העולם.

זאת כבר אשמתך חביבי. אף אחד לא מעלה את השואה ממקום של תום לב, השואה היא קלף רגשי חזק מאוד ששמור למקרים קיצוניים בלבד והשימוש בו כדי לתאר מצב של מחפשי עבודה לא חוקיים הוא פשוט לא במקום.

שוב, אני מזכיר לך, אנחנו לא מגרשים אנשים שבארץ מוצאם מחכים להם משרפות. כן, מחכים להם שם חיים לא קלים, אבל לפחות מחכים להם חיים.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 24-05-2012, 18:36

בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=teddy002]זה בידיוק מה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי golani_2
אבל פה בדיוק אתה חוטא באותו דבר שבו אתה מאשים אחרים.

אתה סותר את עצמך, האם מביאים פליטים או לא? האם מאשרים להם להישאר או לא?
איך תקבע מי כן יכנס ומי לא? למה מישהי מסכנה צריכה להיאנס כדי ש*אולי* ימצאו את מי שעשה לה את זה ואז *אולי* יגרשו אותו (ככה או ככה הוא לא באמת ייענש).

לגרש את אלו שפשעו? מעולה, האם כניסה לא חוקית למדינה (a.k.a הסתננות) היא לא פשע?

המודל שאתה מציע הוא שמדינת ישראל תגיד "אתם מוזמנים להיכנס בצורה לא חוקית, לשהות בצורה לא חוקית ולעבוד בצורה לא חוקית ולא נעשה לכם דבר, להיפך, נשתמש במילים יפות כדי לתאר את הפשיעה שלכם, מילים כמו 'השתקעות'. אבל ברגע שתתחילו לאנוס אז אולי נשקול לגרש אותכם."

אתה לא רואה שום חור בתכנית שלך?

זאת כבר אשמתך חביבי. אף אחד לא מעלה את השואה ממקום של תום לב, השואה היא קלף רגשי חזק מאוד ששמור למקרים קיצוניים בלבד והשימוש בו כדי לתאר מצב של מחפשי עבודה לא חוקיים הוא פשוט לא במקום.

שוב, אני מזכיר לך, אנחנו לא מגרשים אנשים שבארץ מוצאם מחכים להם משרפות. כן, מחכים להם שם חיים לא קלים, אבל לפחות מחכים להם חיים.

ממש לא, אני בעד שעובדים זרים יכנסו למדינה בהתאם לצרכיה של המדינה, בהתאם למכסה שאנו קובעים. הפליטים זה עניין בעייתי יותר, אנו מחויבים לדאוג לפליטים מבחינה חוקתית... ובהתאם הם יכולים לשמש כוח עבודה מצוין, אני חושב שהמדינה צריכה להשקיע במעקב וטיפול אחריהם כדי שלא ידרדרו לעבריינות. ואל תנסה לקבוע איזה מודל בחרתי, תודה.

והינה אתה בידיוק כמו כולם, זה פשוט חוצפה להגיד שהשתמשתי בשואה למקרה של מחפשי עבודה, אני רוצה בבקשה שתראה לי איפה כתבתי את זה....? אני לא העלתי את השואה בכלל, אלא פותח האשכול ואני ציינתי את דעתי שהזכרת השואה היא אינה פשע אבל יש להשתמש בה ברצינות ובאופן שכול שכן זה אינו נועד להיות כלי שינגן לנו על המצפון אלא כלי לזיכרון ולמוסר. ואתם קבעתם שני משווה בין ישראל לנאציזם, בין פליטים לניצולים............. זה הופך אתכם לקטנים פה ולא אותי, ברגע שאחד קבע שאני משוה בין השואה לפליטים של היום אז כולם אחריו כמו עדר.

וד"א, יש כאלה שבסכנת חיים אמיתית בארץ מוצאם, ויש כאלה עם בעיות כלכליות, צריך לברור היטב בין המקרים ולהטיל את חובת ההוכחה על הפליט / מסתנן

- וינסטון צ'רצ'יל

ישן 24-05-2012, 19:07
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי teddy002 שמתחילה ב "[QUOTE=golani_2]אבל פה בדיוק..."

ציטוט:
ממש לא, אני בעד שעובדים זרים יכנסו למדינה בהתאם לצרכיה של המדינה, בהתאם למכסה שאנו קובעים.

טוב מאוד, אבל איך זה קשור?
כשמדברים על הסוגייה הנ"ל מדברים על מסתננים לא חוקיים. לא על פיליפיניות שעובדות בסיעוד, אלא על אפריקאים שעובדים כשוטפי כלים, במקרה הטוב.

וגם- זה די סותר את מה שאמרת מקודם, אז היית בעד הצלת נפשות, עכשיו זה בהתאם לצרכיה של המדינה.
ציטוט:
הפליטים זה עניין בעייתי יותר, אנו מחויבים לדאוג לפליטים מבחינה חוקתית... ובהתאם הם יכולים לשמש כוח עבודה מצוין, אני חושב שהמדינה צריכה להשקיע במעקב וטיפול אחריהם כדי שלא ידרדרו לעבריינות. ואל תנסה לקבוע איזה מודל בחרתי, תודה.

אני מציע לך לבדוק, דחוף, מה ההגדרה והסטטוס של פליט, אז יתחוור לך כמה לא רלוונטיות הטענות שלך.
ציטוט:
והינה אתה בידיוק כמו כולם, זה פשוט חוצפה להגיד שהשתמשתי בשואה למקרה של מחפשי עבודה, אני רוצה בבקשה שתראה לי איפה כתבתי את זה....? אני לא העלתי את השואה בכלל, אלא פותח האשכול ואני ציינתי את דעתי שהזכרת השואה היא אינה פשע אבל יש להשתמש בה ברצינות ובאופן שכול שכן זה אינו נועד להיות כלי שינגן לנו על המצפון אלא כלי לזיכרון ולמוסר. ואתם קבעתם שני משווה בין ישראל לנאציזם, בין פליטים לניצולים............. זה הופך אתכם לקטנים פה ולא אותי, ברגע שאחד קבע שאני משוה בין השואה לפליטים של היום אז כולם אחריו כמו עדר.

אני מציע לך לצאת מעמדת מגננה ולהסתכל על דברים בצורה אובייקטיבית.
לא קראתי את הדיון לעומקו וגם בשום מקום לא האשמתי אותך בהשוואה בינינו לבין הנאצים, בסה"כ אמרתי ש"שליפת קלף השואה" בדיון שכזה- לעד יהיו לו השלכות לא רצויות.
ציטוט:
וד"א, יש כאלה שבסכנת חיים אמיתית בארץ מוצאם, ויש כאלה עם בעיות כלכליות, צריך לברור היטב בין המקרים ולהטיל את חובת ההוכחה על הפליט / מסתנן

נגיד שזה נכון, כי ממש אין לי כוח להיכנס לויכוח העקר הזה- איך בדיוק יוכיח לך מסתנן\מבקש מקלט (שוב, תבדוק הגדרות, אף לא אחד מהם איננו פליט)?

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 24-05-2012, 17:04
  metooshelah metooshelah אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.06.03
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי teddy002 שמתחילה ב "הרי זו המטרה של סאטיריקן..."

ציטוט:
אתה צודק, להסתנן באופן לא חוקי זו עבריינות לכל דבר, במיוחד שייתכן מאוד כי מעורבים פה אינטרסים כלכליים-פוליטים ולא בהכרח מתוך רצון לחיות כי הוא בסכנת חיים בארץ מולדתו, אבל אתה יודע כמה פליטים הצליחו להיכנס לישראל באופן חוקי? בערך 1500 איש, זה פסיק נוכח כל הכמות של אלה שביקשו אישור.

אולי רק ל-1500 היה 'קייס'? חשבת על זה? יצא לי כבר לתשאל סודנים לאחר שתפסו אותם, ונכון למי-יודע-כמה ששאלתי, התשובה של כולם הייתה 'באנו לפה בשביל עבודה'. אף אחד מהם לא אמר שום דבר על סכנת חיים בחור שהוא גר בו. אבל רגע, חכה! היו שנים מבין כל אלו שהיו להם סיבות אחרות: האחד בא לישראל כי הוא לא רצה להתגייס לצבא (אריתריאה נדמה לי) והשני בא לישראל כי הוא נורא רצה ללמוד באוניברסיטה העברית.

תרוצים יצרתיים היו להם (לחלקם, בכ"א) אבל אף אחד מהם אינו פליט.
לסיכום, אתן לך עצה שתשמש אותך, וודאי, רבות בהמשך: מיקומו של הראש אינו בתחת. הוצא אותו משם בהקדם.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:19

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר