לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פורום זה מיועד להחלפת דעות בלבד. אין באמור בפורום זה משום תחליף לייעוץ מקצועי ואין להסתמך על הנכתב בו. economy.fresh.co.il החברים מוזמנים גם לפורום צרכנות ומשפטים. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > כלכלה, עסקים ושוק ההון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-06-2012, 14:56
צלמית המשתמש של פאקטשלי
  פאקטשלי פאקטשלי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.12.06
שעות נוספות

מקווה שפה זה המקום.

התחלתי לא מזמן עבודה חדשה. משרה מלאה, 5 ימים בשבוע, זמנית- מסוף מאי ועד ספט', מפוצלת (08:00-13:30, 16:00-19:00) ובשכר מינימום.
כששאלתי את המעסיקה שלי בנוגע לשעות נוספות, היא אמרה שאין אצלהם דבר כזה, והתשלום שאני מקבלת זהה לשעות רגילות (משמע- 22 ש"ח לשעה). זה לא נשמע לי הגיוני, אז בדקתי באינטרנט.

אתר א', אתר ב'.

1. הבנתי שאני צריכה לתעד את השעות הנוספות. אני מחתימה כרטיס בכל כניסה ובכל יציאה. האם אני צריכה למלא גם דו"ח ידני בנוסף?
2. המעסיקה שלי לא מבקשת ממני להשאר, כמו שיוצא שמרוב עבודה אני גולשת מעבר לשעות הקבועות שלי. מכיוון שהיא לא מבקשת ממני, האם זה יכול להוות סיבה נגדית לא לשלם לי?
3. במשך כמה ימים, המעסיקה הטעתה אותי בשוגג לגבי שעת הסיום שלי בצהריים. במקום 13:30, היא אמרה לי לסיים ב-14:00, ורק אחרי 3-4 ימים בסידור הנ"ל היא אמרה לי שאני אמורה לסיים ב13:30. האם זה נחשב גם כן לשעות נוספות? או שזו רק חריגה משעת הסיום, ואני מקבלת עליה תשלום כרגיל?

יש לציין שאני אוהבת את המעסיקה שלי. אני רוצה להיות יעילה במידת האפשר וממש לא מפריע לי להשאר אחרי הזמן. אני פשוט לא רוצה להיות פראיירית. אמנם קשה לי לסיים יום כשהשולחן שלי לא "נקי", אבל אם זה לא משתלם, אני מעדיפה לא לעשות נוספות בכלל. גם ככה כל היום שלי מת עם שעות העבודה האלו.

יש פה מקום לדרוש את המגיע לי, או שפשוט לנטוש עבודה בסוף יום? (ולהתמודד עם כולה ביום שאחרי, גם לא פתרון כ"כ אידאלי)

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-06-2012, 15:24
צלמית המשתמש של sheep
  sheep sheep אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.01.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי פאקטשלי שמתחילה ב "שעות נוספות"

תלוי איך מגדירים שעה נוספת.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי http://www.ovdin.co.il/%D7%A9%D7%A2%D7%95%D7%AA_%D7%A0%D7%95%D7%A1%D7%A4% D7%95%D7%AA/
מעבר למשרה הרגילה ביום עבודה (8 או 9 שע' לפי 6 או 5 ימים בשבוע), עובד זכאי לגמול של 125% עבור עבודה בשעתיים הראשונות מעבר לשעות המשרה ביום

אני לא ממש מכיר את הנושא אבל באתר השני שקישרת אליו מספרים שבשבוע עבודה של 5 ימים אפשר להעסיק 9 שעות,
ומעבר ל-9 שעות - אלה שעות נוספות שצריך לשלם עליהן את השכר הרגיל + 25%.
את עובדת 9 שעות מקסימום, 8.5 שעות ברגיל, לכן על פניו את לא זכאית.

ציטוט:
שעות נוספות מוגדרות בחוק שעות עבודה ומנוחה כשעות העולות על תחום יום עבודה או שבוע עבודה כהגדרתם בחוק ובתקנות שנחקקו על פי חוק.
...
לדוגמה: לכאורה, בשבוע עבודה של 5 ימים ניתן לעבוד 9 שעות ביום, ללא תשלום של שעות נוספות.

אולם עבודה של 9 שעות ביום 5 ימים בשבוע, פירושה 45 שעות שבועיות, מספר שעות העולה על המכסה השבועית העומדת על 43 שעות. לפיכך, יש חובת תשלום של 2 שעות נוספות.
http://work-gsob.haifa.ac.il/shil2/...p?aid=434&cid=4

אבל זה לא בדיוק מצער כי ממילא היה מדובר בכמה גרושים שאפשר להתוכח אם שווה לך להלחם עליהם.
נגיד שמעסיקים אותך שעה או חצי שעה מעבר לשעות המותרות, ונגיד שהשעות המותרות הן 8 ולא 9 - את תקבלי:
22/4 או 11/4 יותר = 3 או 5 ש"ח~ ביום תוספת.

נערך לאחרונה ע"י sheep בתאריך 11-06-2012 בשעה 15:33.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:46

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר