לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-05-2012, 18:43
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
שלי יחימוביץ לא לומדת מההיסטוריה- קוראת להרחיב את הגירעון

http://www.themarker.com/news/israel2021/1.1714553

על קיר הסלון שלי יש סדקים וסימני דם, משום שבכל פעם שאני קורא עוד רעיונות עוועים כאלו אני מטיח את ראשי בקיר.

"דבריה, "במערכת המסים יש מס חכם ויש מס טיפש ויש מס צודק ומס לא צודק. מסים עקיפים הם מסים לא צודקים. מע"מ זה מס לא צודק. התוכנית להעלאת המע"מ על ירקות ופירות היא בלתי צודקת ובלתי סבירה בעליל כי העלאת המע"מ חלה על כולם באופןו שווה. גם העשיר וגם העני ישלמו מס על העגבניה שהם קונים. איזה היגיון יש באותו שיעור של מס? היעלה על הדעת דבר כזה"."

למעשה, גברת יחימוביץ', המס הצודק ביותר הקיים הוא מס גולגולת, בו כל אדם משלם תשלום קבוע. וזאת, מכיוון שכל אדם מקבל את אותו השירות מהמדינה. אדם עשיר לא יקבל הגנה טובה יותר מהצבא ולא יקבל מים באיכות טובה יותר בברז והפקק בכביש לא ייפתח לכבודו.
עם זאת, ברי לכל שבמס כזה לא יוכלו רבים לעמוד, משום שכדי לחלק את הנטל שווה בשווה יצטרך כל אדם לשלם כ-27 אלף ש"ח בשנה.
מכאן נשאלת השאלה- איזה מס להטיל? האם מס ישיר, שנגזר מהכנסתו של אדם, או מס עקיף, שנגזר מהוצאותיו של אדם. לדידי, מס עקיף הוא מס צודק יותר, מכיוון שכך מתקרבים למצב בו כל אדם משלם מס זהה (ליטר חלב שקונה עשיר וליטר חלב שקונה עני יספקו למדינה את אותה ההכנסה בדיוק). עם זאת- יש פה בעיה מכיוון שאדם עני מוציא את רוב כספו על צריכה ולכן משלם למעשה יותר מס כאחוז מסך נכסיו. ומס ישיר? לכאורה זה מעולה, היות ואדם עשיר יכול לעמוד בתשלום מס גבוה יותר, אם הוא מרוויח 60 בחודש שיעביר חצי משכורת למדינה, אם העני שמקבל 4000 יעביר חצי משכורת למדינה לא יישאר לו ממה לחיות. אבל מה? איפה הצדק? לדעתי, מיסוי אדם בצורה חריפה יותר רק כי למד ועבד בעבודה מכניסה יותר, או רק כי הוריו היו עשירים והורישו לו רכוש רב, אינו צודק.

אאלץ ככל הנראה להסכים שיש לשלב בין מס עקיף ולישיר (נזכור גם שמס ישיר ניתן להעלים על ידי עבודה בשחור, מה שמעלה את נטל המס על אזרחים שעובדים). אבל מה שיחימוביץ' מבקשת לעשות הוא להטות את המטוטלת בצורה חריפה יותר אל המס הישיר.

"המס על הבלו והדלק לא צודקים ולא פרוגרסיביים והם עולים ועולים. "

אדרבא. דלק הוא מוצר מזהם, ומשמש עבור מוצר מזהם אחר, המכונית (שמזהמת לא רק מהאגזוז אלא גם בייצור, וגם בבניית התשתית שלה, זיהום רעש וכו'). עדיף להעלות עוד את מחיר הדלק ולהוריד לעומת זאת את מס הקנייה על הרכבים (אין לי בעיה שיורידו רק ממשפחתיות וקטנות, ולא על מכוניות מנהלים גדולות ומזהמות), כך שלא ייווצר מצב בו אדם שכמעט לא נוהג ברכב מסבסד את מי שקורע את הכביש.

"יו"ר האופוזיציה הוסיפה כי "כשיש בור ואומרים בואו נמלא את הבור - מי יצר אותו? מדינות מיסוי מעוותת, לא שוויונית ומחוללת אי שיויון."

שקר וכזב. את הבור יצרו הדרישות של עובדי המדינה. הסיבה המרכזית לגירעון המנופח השנה הוא ריבוי הסכמים- מורים, רופאים, עו"סים, עובדי קבלן. בנוסף- דרישות המחאה, כמו הרחבת חוק חינוך חובה חינם, או העלאת מס רווח הון שגרמה מעשה שטן לירידה בהכנסות המדינה ממנו (עקופת לאפר...).

"הקיצוץ שוב מחולל אי שוויון. המשמעות היא נסיגת הממשלה מאחריות לאזרחיה, אי שוויון והגדלת פערים בלתי נתפסים בין עניים לעשירים. אנו במקום הראשון בפערים עוני ועושר, ואחד לפני אחרון בהשתתפות המדינה בהוצאות האזרחיות לנפש."

תפקיד המדינה לא להשוות פערים. במדינות בהן זה היה תפקידה, לא היו פערים משום שכולם היו עניים. אין שום בעיה שיווצרו פערים מכיוון שבני האדם לא שווים. מי שעובד קשה לא יכול ואסור שיהיה באותו המצב של הבטלן. גרמני ויווני לא יכולים לחיות באותה רמת חיים, זוג הייטקיסטים עם ילד וחצי לא יכולים ואסור שיהיו באותה רמת חיים של אומן מתוסכל או משורר מעונה או זוג שחי על ביטוח לאומי עם עשרת ילדיו.

"יחימוביץ קראה להעלות ב-1% את מס החברות, "שהוא ממילא מהנמוכים בעולם, להטיל מס יסף ומס ירושה לעשירים בלבד שירושתם היא יותר מ-15 מיליון שקל". כמו כן, קראה להעלות ב-1% את יעד הגירעון בתקציב המדינה. "בישראל היחס בין החוב לתוצר הוא 74% לעומת 100% בממוצע ב-OECD. אם נגדיל את הגירעון ב-1%, המשמעות היא 8 מיליארד שקלים במקום קיצוץ"

כן, בוא נעלה מס חברות, כי אין ספק שמדינת ישראל התברכה באקלים פוליטי שקט ואזור ג"ג נינוח עם שכנים מדהימים, חברות עומדות בתור כדי להקים פה מפעלים...
מס ירושה היה ובוטל. לא רק שלדעתי מס זה הוא גניבה לכל דבר, הסתבר שהוא בוטל כי הבירוקרטיה הכרוכה באיסופו עלתה יותר מגביית המס. למה העובדה שההורים שלי מתו מקנה למישהו זכות למסות אותי?
ולגבי השטות עם הגירעון- האם יש עוד אדם שפוי שלא מבין שלהיכנס למינוס עמוק יותר ויותר כשאתה לא יודע אם תקבל משכורת בשנה הבאה זה הטמטום הכי גדול שקיים?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-05-2012, 19:59

בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "קודם כל, תירגע..."

התיאוריה של קיינס בזמן המשבר הגדול היתה שהרחבה תקציבית תוביל לגידול בתוצר (עבודות יזומות כדוגמא). זה עבד, בערך, באותה התקופה, למרות שללא מלחמת העולם השניה לא ברור כלל האם השיטה היתה עובדת, וכלכלנים רבים חושבים שלמעשה היא נכשלה אך נתפסה כהצלחה רק בגלל המלחמה והשקט שאחריה.
בגדול, המחשבה היתה שאם הממשלה תזרים כסף למשק, הוא יופנה להשקעות, מה שיגדיל את הצריכה ויקטין את החיסכון, ובכך ימריץ את המשק.
מאז ועד היום, בכל פעם שיש משבר מסוים, עולה התיאוריה הזאת מחדש.

לא בטוח גם שאותם כלכלנים חושבים כך מתוך אמונה שזו הדרך הנכונה, אלא דווקא מתוך אמונה שכך צריך להיות, קרי אידיאולוגיה סוציאליסטית, בה העשיר צריך לשאת על גבו את העני, והממשלה אמורה לטפל בכל. אנשים רבים לעיתים מערבבים את האחד בשני, קרי את מה שנכון יהיה לעשות לעומת מה שצודק/מוסרי לעשות.
ישן 23-05-2012, 21:17
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
מעבר לשפל הגדול, יש עדות לכך שזה עבד במקרים כלשהם?
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "התיאוריה של קיינס בזמן המשבר..."

אני מניח שיש קושי ב"להוכיח" שצעד כזה או אחר הוא שהושיע משק ולא, נגיד, רק עיכב את ההתאוששות. ובכל זאת? איפה לפחות יש טענה מוצקה שזה עבד?
לגבי השפל הכלכלי, ככל שאני קורא עליו יותר כך אני יותר מבולבל. הן לגבי הסיבות שלו, הן לגבי ההגיון של הניו דיל והתוצאות שלו, והן לגבי זה שמצד אחד טוענים שהניו דיל וצעדים אחרים של רוזוולט נכשלו, ומאידך הפופולריות העצומה שלו (הוא נבחר לפחות 3 פעמים, אם אני זוכר נכון).
ואגב, בעקבות השנים האחרונות אני מאוד סקפטי לגבי כל זה. פעם האמנתי בהגיון של קיינס (עד כמה שהכרתי אותו-והכרתי במידה מועטה) אבל בארה"ב של השנים האחרונות פשוט לא ניראה שזה עובד. הגירעון גדל והולך ואילו המצב הכלכלי משתפר בקושי אם בכלל (תלוי את מי שואלים ועל איזה נתונים מסתכלים. ברוך שלא עשני כלכלן...
ישן 24-05-2012, 19:19

בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "מעבר לשפל הגדול, יש עדות לכך שזה עבד במקרים כלשהם?"

במיוחד בשבילך- לכאורה טעיתי, אבל לא.

http://www.calcalist.co.il/world/ar...3572138,00.html

"הדרך שבה בחרה איסלנד לנסות לצאת מהמשבר שונה בתכלית מהתפיסה האירופית. מדיניות הצנע, שהיא הקו המרכזי שאותו מוביל האיחוד האירופי, כלל לא היתה שם על הפרק. במקום לצמצם את ההוצאות, כפי שעשו ביוון, ספרד, אירלנד ובריטניה, ברייקיאוויק החליטו להגדיל את הקצבאות ואת התמיכה בתושבים, כדי שיוכלו לתמוך בכלכלה על ידי צריכה."

עכשיו תשאל בצדק- אז למה אמרת ככה?

תשובה- מקרה שונה לחלוטין. ראשית- איסלנד היא מדינה בגודל של תל אביב, היא כל כך זעומה שאין לה השפעה על אירופה. שנית- האיסלנדים חיו ברמת חיים גבוהה מזאת של היוונים, עם חרוץ שעובד קשה ומוכן לרדת ברמת החיים כשצריך. שלישית- יש להם מטבע עצמאי, הם יכולים להיכנס לאינפלציה ולהדפיס כסף. יוון לא. פיחות המטבע האיסלנדי גרם לכך שהיה משתלם להם מאוד לייצא סחורות, ולהכניס כסף רב למדינה. רביעית- המדינה עצמה לא היתה בחובות עתק, מי שהיה בחובות עתק אלו הבנקים האיסלנדיים. אמנם המדינה הלאימה אותם, אבל החליטה שלא לשלם את החובות שלהם לאזרחי ובנקי אירופה. התוצאה- המדינה לא קרסה, כמו שיוון ושאר הPIGS עומדים לחוות. מזלה הוא שהגודל הזעום שלה לא גרם לשום קריסה של מדינה אחרת. שים לב גם שחבילת החילוץ שהם קיבלו היתה של מיליארדים בודדים, ואילו במקרה של יוון מדובר על מאות מיליארדים.

אז כדי שלא יעלו לך את המקרה הזה כדוגמא לכך שהרחבה תקציבית עובדת, קרא את הכתבה ואת דברי.
ישן 24-05-2012, 20:00
  בני לפיד בני לפיד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.11
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "מעבר לשפל הגדול, יש עדות לכך שזה עבד במקרים כלשהם?"

הסיבה שהגדלת הגירעון לא תורמת דבר בארה"ב היא מאוד פשוטה:
אם אחרי מלחמת העולם השניה, מכול דולר שהושקע בארה"ב 95 סנט נשארו במעגל הכלכלה האמריקאי.
הרי שהיום מכל דולר שמושקע בארה"ב נשארים 20 סנט במעגלי הכלכלה האמריקאית.
הגדלת הגירעון, השקעה בתשתיות, ללא פיקוח על החקיקה המתאימה (שקיימת כבר) וללא הגבלה והקטנה של היבוא מסין, לא יתרמו דבר לכלכלה האמריקאית. אחד הדברים הכי מגוכחים הוא שלמרות שהחוק מחייב רשויות ממשל (מקומי/פדראלי) להשתמש בשרותי חברות אמריקאיות וחומרי גלם אמריקאים לצורך השקעות בתשתית, כולם מוצאים את הדרך לעקוף את החוק, ותורמים לחיזוק הכלכלה הסינית וההודית.
הפיכתם של החברות המערביות מחברות יצרניות לחברות צרכניות הם שעומדות בבסיס הכישלון של התאוריות הקוראות להגדלת הגירעון.

נערך לאחרונה ע"י בני לפיד בתאריך 24-05-2012 בשעה 20:26.
ישן 23-05-2012, 19:36
צלמית המשתמש של infected aviad
  משתמש זכר infected aviad infected aviad אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.10.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "שלי יחימוביץ לא לומדת מההיסטוריה- קוראת להרחיב את הגירעון"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki

"יחימוביץ קראה להעלות ב-1% את מס החברות, "שהוא ממילא מהנמוכים בעולם, להטיל מס יסף ומס ירושה לעשירים בלבד שירושתם היא יותר מ-15 מיליון שקל". כמו כן, קראה להעלות ב-1% את יעד הגירעון בתקציב המדינה. "בישראל היחס בין החוב לתוצר הוא 74% לעומת 100% בממוצע ב-OECD. אם נגדיל את הגירעון ב-1%, המשמעות היא 8 מיליארד שקלים במקום קיצוץ"

מטומטמת .
אפילו לבדוק בויקיפדיה היא לא מסוגלת?
http://en.wikipedia.org/wiki/List_o...es_by_tax_rates

מס החברות הוא ממילא מהנמוכים בעולם? יש כמה עשרות מדינות שמקדימות אותנו...
ביניהן: יוון, הולנד, הממלכה המאוחדת, רוסיה, טורקיה, מצרים, צ'כיה, פולין, צ'ילה, טאיוון, סינגפור (), הונג קונג (למרות שהם לא הכי מדינה, אבל בכל זאת...), לבנון, שוויץ, אירלנד, ליכטנשטיין, קנדה, מקאו (אותו הסיפור עם הונג קונג), דרום קוריאה, קפריסין...

שלא לדבר גם על הטמטום של הגרעון, כאילו היא לא מבינה שכל העניין שהקמנו את ישראל זה בשביל שנהיה עצמאיים ולא תלויים באירופאים

ישן 23-05-2012, 21:35
צלמית המשתמש של TIMON the mongoose
  משתמש זכר TIMON the mongoose TIMON the mongoose אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.12.09
אסור לגעת במס החברות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "שלי יחימוביץ לא לומדת מההיסטוריה- קוראת להרחיב את הגירעון"

ואפילו אף להוריד אותו יותר. ככה שיותר חברות ישקיעו פה , זה ייתן תעסוקה להרבה משכילים שיעלו את רמת המדינה ולבסוף יתרמו לכלכלה הרבה יותר.

שאלה אישית לשרוקי-

האם בכתיבה שלך על כך שהייטיקיסטים צריכים לחיות ברמה גבוהה יותר מאחרים, בעצם אתה מביע פה זעם שלא יכול להיות שבן אדם משכיל שסיים תואר לא יחיה ברמה גבוהה ויממש את החלום האמריקני שלו?

אני לא שואל זאת מנקודת מבט סוציאליסטית אלא יותר פסיכולוגית של השאיפה לקצור כמה שיותר פירות מלעשות תואר פרקטי כזה או אחר ולגרוף את מירב המזומנים ולחיות טוב.

נערך לאחרונה ע"י TIMON the mongoose בתאריך 23-05-2012 בשעה 21:40.
ישן 24-05-2012, 19:12

והנה עוד גאון, אחד האחראים הישירים לבעיות שלנו, עופר עיני, האיש שעומד בראש הארגון שיצר הלכה למעשה את עובדי הקבלן, האיש שמחזק את כל הוועדים הגדולים שממררים לאזרחי ישראל את החיים וגורם לכולנו לקנות יותר ביוקר כדי לשמור על האליטה שלו, האיש שמחזיק את שוק העבודה שלנו נוקשה ולא גמיש, ובכך גורם לאבטלת צעירים נרחבת יותר ולקפיאה על השמרים בפיתוח המשק, וכמובן האיש שאחראי להסכמים הנרחבים שנחתמו עם מספר ועדים השנה, מר עופר עיני. ואף מילה על בת הזוג שמונתה לתפקיד בזכות כישוריה (מעניין איזה)

http://www.globes.co.il/news/articl...?did=1000751757

היי, גם הוא אומר שאפשר להרחיב את הגירעון.. אז אולי הוא צודק?

"אני חושב שיש מקורות אחרים לכסות את הבור בתקציב, ולא צריך לחשוש גם מהגדלת מסגרת התקציב"

בטח שלא, כי העובדים החזקים יקבלו תוספת הצמדה ולא יפוטרו, ואנחנו נשלם על כל זה.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:51

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר