לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה עשרים פלוס 20plus.fresh.co.il I'll be back חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > 20 פלוס
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-05-2012, 21:22
צלמית המשתמש של פאקטשלי
  פאקטשלי פאקטשלי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.12.06
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "בטח. התנו מלגות בזה באקדמיה,..."

נכון, יש "מחויבות אישית" ומלגות. בנוגע לראשון- אני יותר מסתכלת על זה בתור תיעול חינוכי של הנוער. במקום שיצלה את המוח מול הטלוויזיה או במועדונים או בהשחתת רכוש. חוץ מזה שמה זה 30 שעות לקהילה? זה מצחיק כמה שזה כלום. אני חושבת שאת החוב שלי פרעתי כבר בשבועיים הראשונים של שנת ההדרכה שלי. למעשה פרעתי אותם עוד בכיתה ט' כשהחלטתי להתנדב במועדונית לילדים בעלי צרכים מיוחדים. אני התנדבתי בשביל הילדים, לא בשביל המדינה ולא כי חייבו אותי. רק בשביל לראות את החיוך שלהם, לדעת שגרמת לילדה שלא אומרת מילה כמעט לאף אחד חוץ מהמשפחה שלה לדבר, זה שווה את הכל. בשביל שהמדינה תוכל לארגן חיוך לילדים האלה, היא צריכה המון כסף בשביל הארגון עצמו על כל צרכיו, ומשכורות להמון מדריכים וסייעים. זה לא משתלם אפילו לארגון לטפל בכ"כ הרבה מדריכים, עזוב את זה שזה בזבוז כספים בשביל המדינה (ביחס לכל העוולות שצריך לטפל).

כן, במדינה מתוקנת ועשירה שיכולה לכלכל את כל קבוצות האוכלוסיה החלשות שלה, האזרח הקטן לא יצטרך לשלם מכספו שהשיג בזיעת אפיו. אבל בוא נודה בזה, זה לא באמת יקרה מתישהו, כפי שאני בספק אם אפשר למנות שם של מדינה אחת שיודעת לתעל את כל כספי המדינה לצורך הזה. אז למנוע מהילדים האלו את האושר שלהם? למנוע ממשפחות נזקקות חלוקת אוכל, מעולים חדשים כתף תומכת? מה רע לעזור לחברה כי אכפת לך? מחברות.

בנוגע למילגות- יש המון מלגות אחרות שאפשר לנסות לקבל אם זה לא מתאים לך. אתה יכול למחות באותה מידה שמתנים מלגות בציון פסיכומטרי מסוים, או מציוני בחינות. אם אתה צריך את המלגה בשל מצוקה כלכלית- יתחשבו בך בהתאם למצבך הכלכלי. או שתתחיל להיות תלמיד חרשן ותשקיע את הזמן שלך בלעמוד בציונים שאתה צריך, או שתשקיע את הזמן בלסייע לילד. מבחינתי זה אותו הדבר.

פרוייקטי הפר"ח, שאני מניחה שאליהם רמזת, הם פתרון יצירתי ויפה. אתה מדבר על הסיוע שהמדינה צריכה לתת? הנה, אתה הסיוע, ואתה מקבל על זה כסף וסבסוד חלקי. מה פסול בזה? לא רואה בזה כל ניצול, שהרי שני הצדדים מרוויחים.

ונגיד שהצלחנו להשיג עולם אוטופי שהאזרח לא נאלץ להפרד מכספו היקר- גם אז אני חושבת שהתנדבות זה דבר מבורך. לעזור לאחר זה מבורך. לתת סיוע למי שצריך זה מבורך, בתור בן אדם, עזוב אותך בתור אזרח.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-05-2012, 21:48
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי פאקטשלי שמתחילה ב "נכון, יש "מחויבות אישית"..."

החמצת את הרעיון שלי.
ראשית- אני מכיר שזה שעתיים בשבוע למשך שנת לימודים, ייתכן עם זאת שמדובר במקרה פרטי של בית ספר מסוים.

שנית- לא התכוונתי שהמדינה תכלכל את כל השכבות החלשות, כי המדינה זה את ואני, והיא מורכבת מכספי המיסים שלנו. אני מעוניין שהמדינה לא תתעסק בדברים הללו, ותשאיר את הטיפול בכך למי שירצה, למי שיתנדב מרצונו כדי לראות את אותו חיוך של ילד ששבה את ליבך. אבל אם כבר המדינה גובה ממני מיסים, שתשכח מהזמן הפנוי שלי ומהכסף הפנוי שלי (תרומה והתנדבות). אי אפשר לכפות עלי לתרום מצד אחד ולפנות ללב שלי מצד שני. גם לא על ידי שימוש בחיוך של ילד, אחרת אני מקבע את הניצול המשווע ואת העסקנות הממשלתית.

המצב כעת הוא ששנינו עוזרים לחלשים, אותי מכריחים לשלם מיסים גבוהים ואת עושה זאת מרצונך. אין ספק שמבחינה אישית את ככל הנראה אדם נעלה ממני, ואת נעלה יותר גם ממי שמכריחים אותו להתנדב בבית הספר (שוב, סתירה פנימית). ייתכן מאוד שלולא תשלום המיסים הגבוה הייתי תורם מהכנסתי הפנויה למטרות כאלו, או מזמני הפנוי (לא הייתי זקוק ל-250 שעות עבודה בחודש כדי לקבל משכורת נטו יפה). אבל גם וגם? לא.

לגבי מלגות- אם המלגה ניתנת מחברה פרטית או קרן תרומות, זה לא מענייני. אבל מלגה ממוסד הלימוד ממומנת מכספי המיסים שלי (כן, תקציבי הממשלה גדולים הרבה יותר מתשלומי שכר הלימוד של הסטודנטים).

ולבסוף- תיאורית הצינור הדולף. לכאורה לא אמור להיות הבדל בין מצב בו אזרח תורם מרצונו למטרות כאלו או הממשלה גובה ממנו כסף ומעבירה אותן לאותן המטרות. אבל- במהלך הדרך יש דליפה בצינור. כי מישהו צריך לשלם לפקיד שגובה את הכסף, ומישהו צריך לממן מערכת בירוקרטית שתנהל את חלוקת הכסף, וצריך לשלם גם לפקחי מס הכנסה שיאכפו את החוק על מי שמנסה להעלים את הכסף וכך יותר שמתוך X הכספים ששילם האזרח רק חצי X הגיע למטרה טובה. לא היה עדיף שלא ייקחו ממנו מס והוא יוכל להעביר יותר מחצי X?
ישן 24-05-2012, 05:30

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי פאקטשלי שמתחילה ב "אני יכולה להבין את זה כשיקול..."

האמת שאם נסתכל על ארה"ב, תרומות הן חלק חשוב בחיי האנשים שם, לאור העובדה שהמדינה לא מממנת שם תרבות למשל, ועדיין איכשהו יש שם תזמורות ואופרות ומוזיאונים ותיאטראות וסופרים טובים יותר ממה שיהיה פה אי פעם, שלא לדבר על ספורט. כי לאנשים חשוב לתרום מרצונם, ולא כשמכריחים אותם. אפילו בעניין רווחה- כשהגיעו המוני מהגרים בתחילת המאה העשרים, לא היתה מערכת רווחה שתקלוט אותם ולא משרד קליטה עם אולפן באנגלית. אבל היתה עזרה הדדית, והיתה הכנסיה הקתולית (שהיא ארגון פרטי שניזון מתרומות) שפתחה בתי ספר ובתי יתומים וכו'. ואילו פה? אנחנו רחוקים שנות אור מאותה תרבות, וזאת מכיוון שהתרגלנו ששודדים אותנו, וככנשדדים אין לנו ממש חשק להמשיך לתרום לשודד, גם אם בעקיפין.

זאת כבר לא שאלה כלכלית, אלא מוסרית.
ישן 24-05-2012, 02:07
צלמית המשתמש של Eran
  משתמש זכר Eran Eran אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.02.02
שלח הודעה דרך ICQ אל Eran
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי ShoobyD שמתחילה ב "בפשטות, בשביל החוויה. אתה..."

חוויה בשבילך אבל מכורח זאת שאתה "מתנדב" אני מניח שאנשים באמת זקוקים לך.
יש הרבה חארטות שבאמת ההתנדבות זה סתם כותרת ורוצים לעשות שם ולסמן וי וזה הרבה יותר טיול מאשר התנדבות. אהמ אהמ...
אבל אם זה מקום שבאמת זקוקים לעזרה אני לא הייתי ממהר סתם ככה להתנדב.. זה אחריות.
ברור שכל מקרה לגופו והתנדבות של שבוע - שבועיים במקומות מסויים וכישורים מסויימים יכולים מאוד להועיל.
למשל, הייתה איזו משלחת של רופאי עיניים לאתיופיה (או משהו באזור) והם השיבו לאיזה 100 איש את הראייה
זאת התנדבות |LIKE|

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://fresh.clanteam.com/list.png]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://fresh.clanteam.com/?https://2010-uploaded.fresh.co.il/2010/09/21/52868411.gif,http://www.boredpanda.com/blog/wp-content/themes/mimbo2.2/images/subscribe-panda-605px.png]

נערך לאחרונה ע"י Eran בתאריך 24-05-2012 בשעה 02:14.
ישן 23-05-2012, 20:54
צלמית המשתמש של Samantha
  משתמשת נקבה Samantha Samantha אינו מחובר  
מנהלת פורום קולנוע וטלוויזיה ...•*•●✩●•*•... המקסימה של הפורום =^◡^= ♡

חבר מתאריך: 03.10.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי s27 שמתחילה ב "אשכול האושר השבועי, כי אני לא יכולה להתאפק (סמנת'ה, אל תרביצי) :)"

מה, הלו, מה זה זה גם יום רביעי והכל!!
אסלח לך חד פעמי!

היה לי שבוע מעולה רשמתי את הרוב באשכול הקודם אז אין לי יותר מדיי מה להוסיף, אבל גם המשך השבוע הולך להיות נהדר (:
אפילו החמיאו לי שרזיתי (אני מנסה להוריד כמה קילו שפשוט לא יורדים! הם אוהבים אותי יותר מדיי)
למרות שזה לא נראה לי אפשרי, כי כל יומיים אני נופלת על גלידה עם חברה אחרת
והיה אחד היום שאמר לי "יא אללה איזה קול חמוד יש לך". הרס אותי מצחוק! בפעם הבאה אני עונה "חכה עד שתראה איך אני נראית!"
(טוב, סתם. אני לא אענה ככה. השיחה לא תגמר)
וכן, אני רושמת פה שוב ושוב על הקול כי זה לגמרי עושה לי את היום. מחמאות זה תמיד כיף! (גם קיבלתי מחמאות על העגילים, אבל זה כבר פחות חשוב!)

09.07.00-16.07.12

ישן 25-05-2012, 08:16
  eshely77 eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08
בתגובה להודעה מספר 76 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "זה סתם נשמע כמו בירוקרטיה..."

בדיוק הפוך.
ההקצבה במדינת ישראל לחינוך פר תלמיד היא מהגבוהות בעולם. מעט מהכסף הזה מגיע לצרכן הקצה.
המורים הטובים יותר הם לא אלו המתוגמלים טוב יותר. איך שהוא לא מעט כסף נעלם בדרך.
יש מפקחים, כותבי תכנית לימוד, כאלו משפקחים על כותבי התכנית וכן הלאה.
עכשיו תחשוב על זה שהדבר העיקרי שמשרד החינוך ייצר בנוסף לבחינות בגרות, זה מבחנים אובייקטיבים לבדיקת רמה, כדי שכהורה תוכל להעריך את בית הספר. ומספר קטן מאוד של מפקחים שיבדקו שאין רמאות בתחום.
כל השאר פרטי.
אתה החלטת לכתוב שיטה חדשה ללימוד מתמטיקה, אם יהיה בית ספר שירצה לרכוש אותה אז הרווחת, אם לא אז לא.
אתה מנהל בית ספר ויש לך מורה מצוין לאנגלית, אז יכול להיות שיהיה לך שווה לשלם לו 20 אלף שקל בחודש שכן הוא מבין אליך לא מעט תלמידים.
אני מניח שאתה מבין את העיקרון

ישן 25-05-2012, 10:17
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 מנהל golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 77 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "בדיוק הפוך. ההקצבה במדינת..."

כן, רק שאני לא מבין איך זה הפוך ממה שאני אומר...

יש פה גם סכנה אחרת מוחשית מאוד, שאני חוויתי על בשרי בעוונותיי בבי"ס פרטי. בתי הספר יהפכו להיות מוכווני בגרויות גרידא. המדד של בי"ס טוב יהיה מה אחוז זכאי הבגרות. כך אתה מבטל לחלוטין את החינוך ואתה מכריח את בתי הספר להפוך לבתי חרושת לבגרויות. אדרבא, בתי ספר לא "יילחמו" על תלמידים ויעדיפו לא להגיש לבגרות תלמיד בינוני כדי שלא יפגע להם בממוצע.

אין ספק שיש מקום לחידושי שיטה ולתגמול גבוה יותר למורים טובים יותר, אבל זה אפשרי לביצוע גם בתוך המערכת הממלכתית.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 25-05-2012, 14:40
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 מנהל golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 83 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "כן, אין ספק שאקדמיה תוציא..."

אולי במדעים מדויקים זה יהיה קשה יותר ליישום, אבל המדעים המדויקים הם לא הרוב (ולפעמים אפילו אחוז זניח) בים של הלימודים האקדמאיים.

והדוגמא של ארה"ב היא לא רלוונטית- ראשית מערכת החינוך שלהם (ציינתי ואציין שוב- באשכול הזה אני מדבר על עד י"ב) איננה מופרטת כולה, אפילו לא ברובה וזו שכן מופרטת מבוצעת בדגם שונה בעליל מזה שאתה מציע. שנית- אני לא נגד הפרטה של האקדמיה. לבסוף יש לא מעט אוניברסיטאות לא פרטיות לא רעות בכלל בארה"ב, כולל מהאייבי ליג, UCLA, בארקלי והווארד, למשל.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 25-05-2012, 08:45

בתגובה להודעה מספר 76 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "זה סתם נשמע כמו בירוקרטיה..."

הפוך, אין פה כמעט בירוקרטיה כי אין פה כמעט פקידי ממשלה.
היתרון בלתת וואוצ'ר שווה הוא למנוע מצב שבית ספר מסרב לקבל למשל תלמידים עניים ומעוניין רק בתלמידים משכונות יוקרה. כי הרי כל תלמיד שווה לו את אותו הכסף שהוא מקבל מהמדינה, והוא מעוניין למשוך כמה שיותר תלמידים. כפי שאשלי ציין, ההוצאה של הממשלה על חינוך היא עצומה, אבל חלק גדול מהכסף מתבזבז על המנגנונים ולא על התלמידים. יזם יכול להקים חברה בע"מ או עמותה ולהקים בית ספר פרטי, הוא יצטרך לעמוד למשל בתקנות בטיחות, אש וכו', כמו כל מבנה אחר, אבל יקבע את תוכנית הלימודים. יכול שיהיה יזם שיפתח בית ספר שיתמחה בלימוד מקצועות ריאליים בלבד, או תיכון חילוני לחלוטין, או ישיבה שמשלבת תורה, עבודה, חקלאות ופיזיקה. במקום מאות מפקחים יהיו מאות אלפי הורים שיפקחו על בית הספר.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:17

הדף נוצר ב 0.30 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר