לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה שנה טובה וגמר חתימה טובה לכל החברים ובני משפחותיהם !!! :-) חג שמח !!! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבלב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-05-2005, 16:53
צלמית המשתמש של charm
  משתמש זכר charm מנהל charm אינו מחובר  
So much to do So little time

חבר מתאריך: 23.06.03
שלח הודעה דרך ICQ אל charm שלח הודעה דרך MSN אל charm Facebook profile
הולה אמיגוס קה פאסה ;-)

או בעברית: שלום חברים מה שלומכם, זהו חזרתי מחו"ל וטרם הספקתי לעבור על כל ההודעות של השבועיים האחרונים אבל לשמחתי לא ראיתי הרבה דברים דרמטיים שקרו פה (הספקתי לראות שהולי החליטה לקחת פסק זמן ומקווה לראות אותה פה שוב בקרוב) אז לכל מי ששואל איך היה אצלי? היה נהדר ומי שרוצה לדעת יותר מזה אז הנה הפירוט :
הטיול התחיל קצת ברגל שמאל אבל מהר מאוד עבר לרגל ימין כי טסנו ביום שישי בלילה והיה לנו פרובלמה קלה עם השכנים שלנו שהחליטו שעשינו להם יותר מידי רעש ואז שתי דקות לפני שאנחנו יוצאים פתאום הפסקת חשמל ואני פותח את הדלת ורואה שהארון חשמל פתוח וכשאני הולך אליו השכן מלמעלה מתחיל לצעוק ולקלל ברוסיתו עברית וצועק מה עושים רעש ואני שואל אותו איזה רעש והוא רק ממשיך לצעוק בקיצור הוא צעק ובסוף נכנס לדירה ואני הרמתי את המפסק וגם נכנסתי והתעצבנתי כי הייתי צריך לתכנת מחדש את המחשב והודיאו שיקליטו וימשיכו לעבוד שאני לא אהיה פה ובקיצור אנחנו ממשיכים לארגן קצת יותר בשקט ויוצאים החוצה נכנסים לאוטו ואז אני מרגיש משהו מוזר שהוא לא נוסע טוב עוצר מסתכל החוצה רואה שאין אויר בגלגל האחורי בשני הצדדים ולאחר ניפוח קל אני רואה שאין שינוי ואז אני מסתכל יותר טוב ורואה שהצמיגים חתוכים (ממש סרט כמו שאומרים) בקיצור אנחנו מתקשרים לאבא שלי והוא מגיע ומקפיץ אותו לשדה התעופה וביום ראשון הוא לקח וסידר את האוטו וגם הגיש תלונה במשטרה אבל זה לא עזר הרבה כי אין הוכחות רק חשודים עיקריים אבל עדיין חשודים
ומפה זה עבר לרגל ימין עלינו למטוס וטסנו למאלגה שבדרום ספרד והטיסה היתה בסדר וגם יצא להכיר בטיסה בחור נחמד שישב לידנו וכשנחתנו הלכנו וקיבלנו את הרכב שהשכרנו (פורד פוקוס למי שמתעניין - אחלה אוטו) ונסענו לאלמריה מרחק של בערך 3 וחצי שעות נסיעה ממאלגה, הנוף והמרחבים מאוד יפים והכבישים בייחוד באוטוסטרדה בנויים חלק לא כמו פה לצערנו שזה טלאי על טלאי
וכמובן שאפשר לנסוע שם הרבה יותר מהר מפה, המקסימום שמותר שם הוא 120 אבל כמו בארץ כולם נוסעים שם הרבה יותר מהר וההבדל העיקרי ששמים לב שנוסעים שם זה ששם יש תרבות נהיגה בקושי שומעים מישהו צופר ובעיקר יש סבלנות ומכבדים אחד את השני.
כשהגענו לאלמריה קיבלנו את היחידת דיור (RCI למי שמכיר) שזה היה בית בין שתי קומות עם 2 חדרי שינה ועוד ספה נפתחת וכיוון שהיינו שישה (אנחנו ההורים של אישתי ואח ואחות שלה) זה הסתדר בדיוק, הבית יפיפה (ראו תמונה) עם בריכת שיחה קטנה צמודה והיה גם מגרש גולף שלא קשור למקום אבל הוסיף הרבה לנוף יחד עם האגם שהיה ליד בקיצור אחלה מקום, לצערנו הפעיליות שתכננו לא יצאו לפועל כי הם לא היו זמינות כמו ללכת לראות מלחמת שוורים או ביקורים בכמה מקומות, כיוון שזה לא העונה של התיירים הרבה מקומות סגורים ולכן השבוע הראשון היה דיי מת ולכן גם היה לי מספיק זמן להתחבר לאינטרנט.
אבל בכל זאת נסענו לגרנדה לראות כנסיות וקתדרלות ומבצרים, הדבר שבעיקר היה מעצבן זה שלא היה כמעט שלטים באנגלית גם שלטי אזהרה בכביש שהבנת שכתוב זהירות השאר היה כתוב בספרדית אבל למזלנו כנראה שהם לא היו מספיק חשובים כי לא קרה לנו כלום , רוב האנשים יודעים בין מעט אנגלית ללא יודעים בכלל ולכן השתמשנו בעיקר בשפת הפנטומימה או בעזרת כמה מילים ובגדול הצלחנו לתקשר איתם מה שרצינו, מה שהיה נחמד ומעניין הוא שבסופרים גדולים אם אתם באים עם שקיות ממקום אחר אתם מתבקשים לניילן אותם עם מכונה שיש בחוץ כדי שכך להבטיח שלא תכניסו שום דבר לתיק וגם ליידע שזה נקנה בחוץ.
המזג אוויר היה בערך כמו פה בין 21 מעלות ל 30 מעלות במשך יומיים וגם המכוניות שם הם בערך כמו פה כך שמהרבה בחינות לא היה שונה, אחד הדברים ששיגע אותי קצת היה שהם מתחילים מאוחר הכל נפתח בערך ב 10 בבוקר וכבר ב 2 בצהריים יש להם סיאסטה כלומר מנוחה והכל נסגר ונפתח שוב ב5 וכיוון שלא היה הרבה מה לעשות בשבוע הראשון בין 2 ל 5 עוד יותר לא היה מה לעשות והרבה מקומות גם היו סגורים כך שאת הארוחות היינו צריכים לתכנן בהתאם.
בשבוע השני הגענו למאלגה וגם למלון דירות שאומנם הפעם זאת היתה דירה ולא בית של 2 קומות אבל גם היה בסדר גמור המטבח היה מאובזר מאוד והיו 2 חדרים וסלון עם ספה נפתחת שהפעם היתה שם מיטה נורמלית בניגוד לקודם ומהחלון יכולנו להשקיף על הבריכה (נוף משתנה כמו שקראנו לזה ) ומאלגה היא עיר תיירותית הרבה יותר לכן היה אפשר לדבר שם עם יותר אנשים שידעו לדבר אנגלית והסיאסטה שם היתה פחות מורגשת נסענו למיצר גילברטר לראות את המקום ואת העיר, הדבר המעניין שם או לפחות אחד מהדברים המעניינים שזאת עיר ממש קטנה (מספר התושבים כ 30 אלף בערך כמו קרית אונו) ויש לה שדה תעופה אבל כיוון שהעיר קטנה המסלול המראה ונחיתה חותך את הכביש הראשי ושכמטוס מגיע או ממריא סוגרים את הכביש הראשי עד שהוא נוחת / ממריא
דבר מעניין נוסף הוא שלמרות שהמקום נמצא בספרד הוא שייך לבריטניה ומדברים שם אנגלית והמטבע הוא כמו לירה שטרלינג אבל זה מטבע מקומי והאטרקציה שם היא הקופים (ראו תמונה) שמסתובבים שם חופשי ומחפשים אוכל אצל התיירים לכן לא מומלץ להוציא משהו לאכול אם לא רוצים שזה יעלם או יותר גרוע לחטוף ביס מהקופים, גיסתי הוציאה חטיף כדי לתת להם והקוף כמו שהוא ראה את זה קפץ עליה חטף את החטיף והלך וגם אישתי שיצאה עם תפוח ואכלה אותו הקוף התקרב ולמרות שהיא ניסתה להבריח אותו הוא המשיך להתקדם אז שהיא זרקה לו את התפוח כמו המערב הפרוע בסגנון אוכל או חיים
היינו גם בקורדובה וסיביליה ועוד כמה ערים קטנות וכמו שאמרתי נוף מרחבים ושטחים פתוחים לא חסר להם, והיינו גם בזירת שוורים אומנם ריקה אבל יצא לנו לראות איך נראית הזירה והסבר והיסטוריה על המקום והמסורת של לחימת שוורים - היה מאוד מעניין.
דבר נוסף בקשר לכבשים הוא השילוט שהוא טוב מאוד בכבישים בין עירוניים ובהכוונה לערים ולמקומות ראשיים אבל שמגיעים לערים זה בדיוק ההיפך אין שמות של רחובות על הבתים ולמצוא את המיקום במפה לא תמיד קל (הגענו שם למסקנה שניווט בצבא יותר קל מזה ) וגם הרמזורים שם פועלים שונה מפה יש אדום ויש אחרי זה צהוב מהבהב ולפעמים רמזור אחד יראה לך ירוק ואותו רמזור קצת לפניו יראה אדום בקיצור עד היום האחרון לא בדיוק הבנו את ההגיון שם.
את האמת שנזכרתי גם בכם מידי פעם כי כמו בכל חבורה שלוקחים 6 אנשים שדיי שונים אחד מהשני ושמים אותם שבועיים ביחד נוצרים כל מיני מצבים וגם ויכוחים, ונזכרתי או יותר נכון חשבתי בדיוק שזה מצבים כמו שאנשים כותבים בפורום שהם נתקלים וזה בהחלט עזר להתגבר על מכשולים או לזכור לקחת דוגמא בשבילכם כי היו מקרים שהייתי צריך להבליג כדי לא לפוצץ את כל העניין מעבר לכל פרופוציה או כדי להמשיך הלאה ולא להפוך את הטיול לריב אחד גדול ואחד הדברים שעזרו למנוע הרבה מריבות הוא שלקחנו 2 רכבים ואז אם מישהו רצה דבר אחד ומישהו רצה דבר שני יכולנו להתפצל וגם אם מישהו היה מוכן והשני התעכב יצאנו ואחרי זה נפגשנו כולנו דבר מאוד חכם לדעתי לעשות (הכוונה לשכור 2 רכבים בתנאי שיש מספיק נהגים )
ביום שבת אחר הצהריים חזרנו ארצה בסך הכל מאוד מרוצים וצילמנו בערך 550 תמונות במצלמה הדיגיטלית שזה מאוד נח כי יכולנו למחוק תמונות לא מוצלחות וגם להסריט סרטוני וידאו קצרים ולחסוך לקחת מצלמת וידאו כבדה
אם מישהו רוצה אוכל להעלאות עוד תמונות חוץ מהתמונות האלו
בגדול אני יכול להגיד שבסופו של דבר שמחתי גם לחזור ארצה לדברים המוכרים לשמוע עברית מסביב ובייחוד בטלויזיה וברדיו וכמו אומר המשפט אין כמו בארץ
ודבר אחרון מאז שהיורו נכנס להמון מדינות המחירים שם ברובם כמו בארץ אם לא יקר ולכן כמעט שלא קנינו כלום

אז מעכשיו חזרתי לצידה של רחלי שאני רוצה להודות לה שניהלה לבד את הפורום ואני פה בשבילכם

התמונות:
הבריכה והאגם של הבית הראשון
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

הבית (מבט מבחוץ)

אחד הקופים שבגילברטר

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה מנהל פורום תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה"מה שבלב"

נערך לאחרונה ע"י charm בתאריך 02-05-2005 בשעה 17:01.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-05-2005, 09:18
צלמית המשתמש של Gwenhwyfar
  Gwenhwyfar Gwenhwyfar אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.05.03
שלח הודעה דרך MSN אל Gwenhwyfar
היייי ארזזזזזזזזז וולקאם הום !
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי charm שמתחילה ב "הולה אמיגוס קה פאסה ;-)"

איזה כיף שחזרת, ממש שמחה שנהנית !
האמת היא שחזרת לשבוע שאני בקושי הייתי בבית (צבא, צבא, צבאאא), מקווה שלא היה לך קשה מדי
התמונות מקסימות, אהבתי במיוחד את הקוף (יש לי חולשה לקופיפים... )
ולגבי השכנים הפלגמטים שלך - מזכירים לי את שלי, יש לי אינספור סיפורים על 8 השנים שאנחנו מתגוררים בסמוך אליהם .
האמת היא שבאסה לנו כי אנחנו גרים איתם בבית שהוא דוּ (חדר שינה צמוד, שירותים צמודים, מרפסת צמודה)
והם אנשים מוזרים ביותר, אפילו די מפחידים אם יורשה לי לומר (ברמת אלימות אפילו) .
קרה איזה מקרה אחד שאני לא אשכח, שישבתי עם הורי בחדרם וצחקנו (השעה הייתה 22:00) והבעל האלים לקח פטיש והתחיל לדפוק לנו על הקיר שנשתוק ולא הפסיק, כשהוא המשיך לדפוק לקחתי מקל של מטאטא וגם דפקתי על הקיר (באסה לי, עד היום יש סימנים ), היה תענוג לשים עליהם קצוץ אבל אי אפשר שלא לשאול: בבית שלנו גם אסור לנו לנשום
ויום אחד לכשישבנו במרפסת שלנו (הצמודה לשלהם) עם אורחים, הבעל יצא להתחיל לרסס את הצמחייה שעל הגדר .
שלא נדבר על ברגים שהוא שם לכל הרחוב בגלגלים אם מעיזים לחנות לו בסמוך לבית .

בקיצור - אפשר לכתוב סיפורי אלף לילה ולילה על שכנים, אבל בשורה התחתונה חבל שאנשים רעים כאלו חיים בקרבנו .
העיקר- להיות טובים כמה שאפשר, נאמר פעם : "במקום שבו כולם חיות, היה אתה בנאדם", ונאמר אמן

נערך לאחרונה ע"י Gwenhwyfar בתאריך 07-05-2005 בשעה 09:21.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:59

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר