לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-05-2012, 20:12
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "טאטינה נענשה על התססה ולא על..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי eshely77
טאטינה נענשה על התססה ולא על השלט.
אני אתן לך קרדיט שפשוט אין לך מושג על מה אתה מדבר:
התיק הפלילי דנן, ראשיתו בכתב אישום שהוגש ע"י מדינת ישראל כנגד הגב' טטיאנה סוסקין (להלן-הנאשמת), המייחס לה ביצוע עבירות של מעשה גזענות בצירוף השחתת מקרקעין, פגיעה ברגשי דת, תמיכה בארגון טרוריסטי וסיכון חיי אדם בנתיב תחבורה, כל אלה לפי סעיפים 144 ד1 (א) + 196, 173 ו- 332 (1) לחוק העונשין התשל"ז 1977 וכן לפי סעיף 4 (ז) לפקודה למניעת טרור תש"ח 1948.

http://www.iaapa.org.il/image/users...D7%99%D7%9F.htm
http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=109467

וכן, בהמשך, כמובן:
עובדות המקרה פורטו על ידי בהרחבה בהכרעת הדין ואין צורך לשוב ולפרטן פעם נוספת. הנאשמת הורשעה בעבירות של מעשה גזענות בצירוף נסיון להשחתת פני מקרקעין; נסיון לפגיעה ברגשי דת; סיכון חיי אדם בנתיב תחבורה, וכן תמיכה בארגון טרוריסטי - עבירות לפי סעיפים 144ד1(א) + 196 + 25, 173 + 25, 332(3) לחוק העונשין, התשל"ז1977-, וסעיף 4(ז) לפקודה למניעת טרור, התש"ח- 1948.

עיקר בניינה של טענת הסניגור המלומד נסב סביב שאלת מידת העונש הנדרשת, לסברתו, בגין ציור - חמור ככל שיהא - שאינו אלא בבחינת קריקטורה...

...

ציור כרוז החזיר, כמפורט בהכרעת הדין, לא היה קומי, גם לא אירוני, גם לא סאטירי ובשום פנים ואופן הוא לא נעשה לשם שעשוע וגרוטסקא גרידא. נסקרו מהלכי הנאשמת בנדון, ופורטו, באשד של מילים, המסקנות בהכרעת הדין. התמונה המצטיירת לאשורה מעידה שענייננו אינו בציור לשם ציור, גם לא בציור לשם קריקטורה, אלא בתוכן האמיתי אותו עטתה הנאשמת באדרת של ציור. משקל הציור חייב להמדד עפ"י איכותו; עפ"י החדירה לנבכי מניעי הנאשמת הקושרים את העובדות והאירועים אלו באלה, ואין לנו כאן, בגין כל אלה, אלא דברי גידוף חמורים, קשים ופרובוקטיביים כלפי כל בני דת האיסלאם, תוך רתימתו של ציור כאמצעי לביצוע העבירה.

אין כל ספק, שהאירוע הנוכחי הקשור והמחובר בחבל הטבור בנאשמת, ניתך על כולנו, חברה כיחידים, מוסלמים כיהודים, כאירוע מסעיר עד מאד, ואנו, כשופטים, בהחלט מודעים גם לתוצרי הלוואי של הפרשה
: רגישות ציבורית עצומה בקרב החברה הערבית-מוסלמית בעולם כולו, במדינת ישראל, ובחברון עצמה - מקום ביצוע העבירות.

אך מעבר לנדרש
: כבני האומה היהודית, בכלל, וכחלק מן החברה הישראלית הדמוקרטית, בפרט, מודעים וצריכים אנו להיות מודעים לרגישויות הנדרשות לשמירה מוקפדת מפני פגיעה בבני דת אחרת.

די אם נזכיר לעצמנו כי בעבר, החל מן המאה ה- 15, בעיקר באזורים דוברי גרמנית, תוארו יהודים, דווקא בקריקטורות, כבולעים שתן וצואה של חזירה, וזאת כתוצאה מהתפשטותה של ראיית היהודים כיצורים בלתי אנושיים.

משא זכרוננו הטרי מתוצרי הלוואי של מעשי הנאשמת, עומדים, איפוא, לנגד עינינו, ומי שאינו חש באותן סכנות שבמעשים שכאלה איננו מבין את השעה!

לקח הזלזול והפוגענות בבני דת אחרת, אם לא יוקע על ידינו באופן נחרץ, עלול להוליך לתוצאות חמורות ביותר.

בתקופה של התפתחות חדשה של סוג מסוכן כזה של עבירות (ונציין שוב, כי אינני מתייחס כאן לעבירה של סכון חיי אדם במזיד בנתיב תחבורה, אליה אתייחס בנפרד ובמצטבר, בעיקר בשל מניעיה) חייבת מערכת המשפט לחזק ולהרחיב את אפיק ההרתעה באמצעות מסר מחמיר וחד-משמעי.

אנו מודעים לאותן מורסות קיומיות שנוצרו בין יהודים לערבים בגין מעשי הנאשמת. לסברתי, בניגוד לטענת הסניגור המלומד, הפוטנציאל ההרסני שבהם אינו טעון הוכחה. היכולת למחוק באיבחה אחת את כל פועלם המפייס של אלה מבין שני העמים, בני שתי הדתות הדרות בסמיכות אחת לרעותה, הוא מזוויע, ויש לעשות את המירב להתריע ולהרתיע מפני רעיונות עיוועים שכאלה, המדשנים את זרע הדמים ומשקים את ניצן המרורים - גם אם נעשה הדבר באמצעות הפשוט מן הפשוט, דהיינו, באמצעות ציור המכונה ע"י הסניגור המלומד כ"קריקטורה" בלבד.

כבר הבעתי לעיל את דעתי, ואשוב ואומר זאת שנית, שאין המדובר בקריקטורה, שכן, מה שצפון בחובו של אותו ציור הוא רצף של זוועה מאיימת העלולה, במידה גבוהה של וודאות, להקים סערה בין-דתית, שאדוותיה ילחכו את כולנו, שכן, אין בו באותו ציור אלא דברי גידוף חריפים שקהל היעד שלהם הם בני דת האיסלאם - גידוף המבוצע שלא באמצעות המללה, אלא באמצעות המשגה, וגם כתובת היעד היתה לא אחרת מאשר חלקי העיר חברון הנתונים בשליטת הרשות הפלסטינאית, רוויית המתח הבין-דתי, במיוחד (גם, אך לא רק) לאחר הטבח שבוצע ע"י יהודי במערת המכפלה, במהלך תפילה דתית. משכך הם פני הדברים, מלאכתנו במקרה זה (כמו גם במקרים חריגים וקשים נוספים), הינה מלאכה קשה, וחלילה לנו מלהוליך מסקנתנו בפזיזות. משימה זו של גזירת הדין במקרים יוצאי דופן, על עומסיה הקשים, מהווה לא אחת שיתוף פעולה עם הבלתי נמנע.

לסיום
:וכמה אבני חן עוד יפסידו בני אדם מפני שאיבדו אורך רוח לדבר עם הבריות (יאנוש קורצ'אק)? עוד רבה לפנינו הדרך - חינוכית, שיקומית, הרתעתית כאחד - עד שנחדל מלצפות בביצוע, או בנסיון ביצוע, של מעשים כה מבעיתים, שאחריתם, אם חלילה יצליחו, מי ישורנו, ושמניעתם, בין השאר באמצעות ענישה הולמת, תמנע, אולי, תבערה גדולה.

http://www.nevo.co.il/psika_html/mechozi/m97436a.htm
מביך. וגם הרפש שיצא מפי השופט מביך. כל-כך מגעיל שאמעבר להדגשת מספר משפטי מפתח, אין לי כח להתייחס לתועבה הזאת כרגע. אולי בהמשך.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי eshely77
פעם שאלתי את מיודענו שמבין בדברים הללו, איך מדינת ישראל תגיב אם אתחיל בתור בדיחה סרת טעם להפיץ במייל רציני שניתן להשיג אצלי דם של ילדים לאפיית המצות.
כשהכוונה היא כמובן לייצר מהומה וגו'
תשובתו, שכנראה היא נשענת על ידיעה ולא השערה, שבדיוק בשביל זה יש מעצר מנהלי.
טאטינה ניסתה והצליחה להתסיס, שלום הציבור חייב להעביר מסר לשותפיה לדרך.
או שהוא גם לא יודע על מה הוא מדבר, או שהוא עבד עליך.

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-05-2012, 20:47
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
אני לא מחדש לך כשאני מבהיר שיש לי כבוד והערכה רבים למיודענו - אבל אני סבור שהוא טועה
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "טאטינה נענשה על התססה ולא על..."

מעצר מינהלי ככלי נגד פעילי שמאל יהודיים - הוא דבר מסובך להחריד. ייתכן שישנטו תקדים לזה, אבל זה בגדר יוצא דופן קיצוני.
טטיאנה סוסקין הורשעה במסגרת ניסיון קלאסי לפייס מסלמים שידועים בנטייתם לקבל קריזות כשמישהו מתנהג באופן שמזכיר במעט את התנהגותם (רק בלי האלימות...). המעצר, כתב האישום, ההרשעה וגזר הדין - היו כולם סוג של שוחד ששולם למסלמים בתקווה שיחליטו לא להשתולל.
זו תופעה מוכרת - שכמובן למדינה נורמלית אסור היה להסכים לה. בדנמרק היה סיפור דומה מאוד סביב קריקטורה אודות מוחמד, וחרף הרעש - הממשלה לא נכנעה.

שלום הציבור לא מאויים בגלל נטיית המסלמים לאלימות, כאש רגשותיהם נפגעים. שלום הציבור מאויים כאשר מראים למסלמים שכל קפריזה שלהם מביאה לפליק פלאקים של השלטונות כדי לפייסם. המסלמים לא באמת כאלה רגישים - והם המצליחו לחיות מאות שנים תחת שלטונם של כופרים, מבלי להתרגש מכל מה שהיום גורם להם לפרפור חדרים...
ההבדל נורא פשוט: כאשר הם חוששים להשתולל\ עקב ההשלכות של ההשתוללות - הם לא משתוללים. כיום הנטיה היא להגיב כמו שאתה הגבת, ולהצדיק שליחת חוכמולגית לכלא לתקופה ארוכה, רק כדי לרצות חבורת ערסים. הדבר מבטיח שהאיום על שלום הציבור מצד אותם ערסים - רק יגבר. למה? כי כשערס רואה שנכנעים לאיומיו, הוא רק מגביר אותם...
ישן 29-05-2012, 22:05
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

אתה שוב מפספס את הנקודה.
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "אם הרוב אני מסכים, קרי..."

היחיד שמבצע את הפרובוקציה לא "גורר" להתססה ובטח שלא "גורר אותנו". פרובוקציה היא דבר שצריך להיות חוקי ולגיטימי (כל עוד הוא בגבולות הפרובוקציה) מי שאשם בתוצאות הפרובוקציה הוא תמיד הצד שמגיב. לפעמים עצם הפרובוקציה אולי יקל על אשמתו אבל הוא תמיד אשם.

זה מזכיר את אלה שאומרים שהאינתיפאדה השנייה פרצה בגלל ששרון עלה להר הבית. ובכן, זה לא ממש נכון. שרון היה יכול לעלות עוד 10 פעמים להר הבית, המוסלמים היו יכולים להתאפק. אפילו לו הייתה זו פרובוקציה , אף אחד לא אילץ אותם להגיב.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 30-05-2012, 09:16
  eshely77 eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "אתה שוב מפספס את הנקודה."

דווקא אתה מפספס את הנקודה.
הדיון כאן הוא לא האם זה לגיטימי לנהוג באלימות כי משהו העליב אותך. זה לא.
הנקודה היא אחרת, מבצעי הפרובקציות מוציאים את המערכת משיווי משקל.
והמערכת לא רוצה לצאת משיווי המשקל הזה, נכון יותר המערכת צריכה להיות זאת שבוחרת מתי צריך לצאת משיווי משקל. יכול להיות שיש רגעים שהמערכת תבחר ששווה לצאת למאבק על משהו כזה. קרי, ביקור של אישיות ישראלית בכירה בהר הבית, ובמקרה כזה, לפעמים נכון לצאת למלחמה על זה. וזאת בתנאי שמדינת ישראל החליטה שמדובר בנושא עקרוני ולא גחמה של איש כזה או אחר כפתה עלי ועליך להיכנס למצב כזה.

עכשיו בוא נודה על האמת, מבחינה חוקית אין באמת תיק כדי לשלוח אותה לשתי שנות מאסר. אבל בזה שהיא ישבה בכלא העבירו מסר לה, ובעיקר לשאר התמהונים שישמחו לגרור אותנו למלחמות שלא בחרנו בהן.
האם יש כאן צדק אמיתי, לא ממש.

אבל המערכת עושה את אותו הדבר לראאד סלאח, בכל הזדמנות יפגעו בו ויצרו את צעדיו.
המערכת גם דואגת שליונתן שפירא תהיה בעיה להתפרנס.
זה לא צדק, אבל זאת הדרך בה זה עובד.

ישן 29-05-2012, 22:36
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
קטעים הענישה נגד סוסקין הייתה שערוריירתית וחסרת כל פורפורציה. מותר לי עכשיו להיות ציני?
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "צודק, חוקי סתימת הפיות הם בלתי נסבלים. עכשיו תחזיר לטטיאנה סוסקין שנתיים מהחיים"

וברצינות, אנ לגמרי מתכוון לדברי באשר לסוסקין. במדינה שבה אדם שתוקף באלימות לא מקבל עונש מאסר בפועל, זו שערורייה לתת למישהי מאסר בפועל על שלט, מזוויע ככל שיהיה. בוודאי לא שנתיים מאסר!!!
עם זאת, אסייג ואומר שהעונש של סוסקין היה גם על סיכון אדם בנתיב תעבורה, עקב כך שזרקה אבן (שגם פגעה) על רכב של נהג ערבי. היות ולא ברור לי כמה מכל עבירה תרם לעונש הסופי, אני אניח לצורך העניין שגם ללא זריקת האבן היא הייתה מקבלת מאסר בפועל (היות ועל זריקת אבן בלבד לא מקבלים למיטב ידיעתי שנתיים מאסר, אלא אם כן הוכח שהאבן גרמה פציעה או מוות, חלילה).
ככלל, בחופש הביטוי צריך לפגוע רק במקרים קיצוניים ביותר, אם בכלל. בעיני, יש מקום לענישה רק אם יש סכנה ברורה ומיידית שההתבטאות תביא לאלימות. היכן שיש ספק (וברוב המקרים, מטבע הדברים, יהיה ספק) אין לנקוט בסנקציות.
ישן 29-05-2012, 22:42
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

מודה שלא היה לי מושג לגבי האבן - אבן מצדיקה מאסר בפועל לטעמי - תמיד
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "הענישה נגד סוסקין הייתה שערוריירתית וחסרת כל פורפורציה. מותר לי עכשיו להיות ציני?"

כאשר מדובר על אבן על רכב נוסע - העונש צריך להיות כבד יותר.

עם זאת, העובדה שלא היה לי מושג לגבי האבן, ואני מניח שלרוב האנשים ששמעו על המקרה - מלמדת שלא האבן היא המניע לענישה ההזוייה. אני מניח כך מכיוון שבדר"כ לא מקבלים אצלנו שנתיים על אבנים (וחבל שכך, כיוון שמדובר על פוטנציאל קטלני - בכור ז'אן נרצח בצורה זו באוקטובר 2000, ואשר ויונתן פלמר נרצחו כך רק לפני מס' חודשים).

לו הייתה חוטפת שנתיים מאסר על האבן, וקנס של 250 שקל על ההפרובוקציה המיותרת - ניחא. העניין הוא שאני מניח שהעונש נקבע בעיקר בנוגע לפוסטר, ולא בנוגע לאבן.
ישן 29-05-2012, 22:52
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
זה בסדר, גם לי לא היה מושג עד לפני 10 דקות...
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "מודה שלא היה לי מושג לגבי האבן - אבן מצדיקה מאסר בפועל לטעמי - תמיד"

היות והאשכול הזה העלה אותה מתהום הנשיה, עשיתי חיפוש קטן והגעתי להכרעת הדין במשפטה. אני לא יודע אשמת מי זה שכל מה שאנחנו זוכרים מימנה זה רק את עניין שלט החזיר. אולי משום שזה היה המרכיב ה"פיקנטי" בכל העניין.
ואגב, מהכרעת הדין עולה שלא היה לה ייצוג משפטי משובח במיוחד, ושהיא לא בדיוק סייעה להגנתה שלה בהתהנלותה. עורך הדין שלה עשה טעות יסודית וניסה ללכת על שפיות מעורערת-עניין שהוא תמיד בעייתי להוכיח (מבחינת אי שפיות שמשמעה אי אחריות למעשים).
כמובן שעל אבן צריך ללכת לכלא. אבן בכביש יכולה להרוג בקלות וכבר היו מספיק מקרים. אלא שבישראל הענישה על יידוי אבנים שלא הוביל למוות או פציעה חמורה היא סלחנית למדי (סורפרייז סורפרייז). לא ניראה לי (אם כי לא בדקתי) שיש למשל מישהו שישב שנתיים על השלכת אבנים בכביש בר אילן.
במילים אחרות, אנחנו מסכימים שהענישה הכבדה נבעה במידה משמעותית מהכרוז. אני חושב שעל הכרוז לבדו היא הייתה צריכה לקבל לכל היותר קנס ועבודות לתועלת הציבור. מעניין אותי אם השופט פירט את הקשר בין העבירות השונות שבהן הורשעה ובין העונש. אני מתקשה להאמין אבל בינתיים לא מצאתי את גזר הדין (להבדיל מהכרעת הדין).
ישן 29-05-2012, 19:13
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ארתור :] שמתחילה ב ""איסור שימוש בסמל נאצי פוגע בחופש הביטוי""

ועכשיו שהיועץ המשפטי לממשלה יפסיק להיות "צדיק" מגן הדמוקרטיה,כי אישתו לא כזו והוא היה צריך ללכת הביתה בגלל המעשה של אישתו,ואחרי שנים שהשמאל והימין חילוניים,חרדים וערבים כולל ח"כ שעושים שימוש זול בשואה לצרכים הפוליטים הזולים שלהם הגיע הזמן לחוק כזה,ואם זה אומר שפעילי ימין ושמאל או אוהדי קבוצות ספורט כמו אוהדי הפועל תל אביב/אוהדי הפועל ירושלים בכדורסל שידועים בשירי השואה שלהם יכנסו לכלא לפי חוק זה מעולה.

אולי ככה יתנו כבוד לשואה בארץ!
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:03

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר