לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-01-2010, 13:27
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "שוב התחלנו עם השטות הזו. האם..."

אני לא מחסידי ריקוד עם מאשטות סביב "משתמטים מפורסמים" כי מדובר בקבוצה מינורית מאוד שאיננה יוצרת את הבעיה.

אבל, וזה אבל גדול, אני חסיד גדול של לחץ חברתי. גם כשמשהו נעשה בצורה חוקית וממוסדת, יש מקום לגיטימי לומר למי שעושה אותו "בעינינו זה עדיין לא מקובל, לא יעשה כך במקומותינו".

אין שום דרך חוקית למנוע מאנשים לא להתגייס, בעיקר אם הצבא לא רוצה אותם בעצמו, אבל יש המון דרכים חוקיות ומהוגנות לגרום להם להרגיש קצת פחות נוח עם זה. לומר "לא עשיתי צבא" בהשפלת מבט ולא בחיוך גאה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 13-01-2010, 18:06
  YHS YHS אינו מחובר  
מהנדס אווירונאוטיקה, עוסק במגוון נושאי תעופה שנים רבות

חבר מתאריך: 17.07.05
מה יש לו מבר רפאלי? מה הוא נדבק אליה?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי טל לופו שמתחילה ב "ראש אכ"א: להחרים מוצרים שבר רפאלי מפרסמת"

יש הרבה משתמטים, עם ובלי מרכאות.

אני מציע שר. אכ"א הנכבד יפרסם רשימה של כל המשתמטים מצה"ל, על פי קביעתו ואנו נתייחס לכך בהתאם. אם למשל יש אחד משה כהן שהשתמט ועובד בתנובה - לא נקנה יותר בתנובה. אם יש אחד, אברם מיקושווילי שהשתמט והוא נהג מונית, ידביקו לו מנורה ורודה על הגג ולא ניסע איתו. אם יש מיקו נהקולה שיש לו קיוסק - באותה שיטה - הקיוסק יואר באור סגול ולא נקנה שם פיצוחים....
אם יש חבר או חברת כנסת שהשתמטו, אז...... ובכן, מה נעשה? לא נשלם מיסים?

אה, זו בר רפאלי. למי שלא ידע.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

אה, סליחה, אני מוסיף גם כוס מים קרים.....

נערך לאחרונה ע"י YHS בתאריך 13-01-2010 בשעה 18:21.
ישן 13-01-2010, 18:28
  משתמש זכר mp_phonix mp_phonix אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.11.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי טל לופו שמתחילה ב "ראש אכ"א: להחרים מוצרים שבר רפאלי מפרסמת"

בר רפאלי היא סמל.
סמל לכך שמי שבוחר להשתמט מצה"ל, לא רק מרוויח (עושר, פרסום - במקרה של בר רפאלי) אלא גם יכול להצליח ולחיות לו בעושר במדינה בה כמעט כל גבר ואישה עושים צבא. זה שהיא מפורסמת בחו"ל לא מפריע לי. אבל לתת לה קמפיינים וכו' במדינה שלנו ? לתת לה לבקר חיילים פצועים ?

זאת יריקה בפרצוף של כל ישראלי שעשה צבא בתוספת חותמת למצח של "אתם פראיירים ! ! !", "עשיתם צבא בזמן שיכולתם להרוויח כסף ולהתפרסם".פשוט ביזיון. וכן, אם אני אפצע במילוי תפקידי ובמקרההיא תגיע לבקר אותי כחלק מהסכם שקר כלשהו של "תרומה לחיילי צה"ל/קהילה" כדי להפחית את הגל השלילי של זה שהיא דוגמנית הבית של פוקס וכו' אני מודיע חגיגית שאני אבעט אותה מהחדר.

מה שעוד מדהים אותיף זה שחלק מהאנשים לא מבינים מה כולם רוצים ממנה. וואלה . .באמת, היא לא עשתה כלום, סתם נטפלים אליה. כנראה שלחלק מהאנשים ההורמונים עדין משפיעים על שיקול הדעת.

נערך לאחרונה ע"י mp_phonix בתאריך 13-01-2010 בשעה 18:34.
ישן 13-01-2010, 22:13
  amitaikl amitaikl אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.10.04
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי mp_phonix שמתחילה ב "בר רפאלי היא סמל. סמל לכך..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי mp_phonix
ולחיות לו בעושר במדינה בה כמעט כל גבר ואישה עושים צבא.

הרגת אותי מצחוק.
איפה אתה חושב שבר רפאלי גדלה? גרמניה (שירות לאומי חובה)? שוויץ (שירות צבאי חובה)? אז אתה טועה יא חביבי. היא גדלה פה, אצלנו, במדינת היהודים.
כמעט כל גבר ואישה עושים צבא? איפה אתה חי.
הנה הכותרת הראשית של YNET מלפני שתי דקות
40% מבני הנוער היהודים! תוסיף לזה עוד 20% ערבים, והופ! הגענו לכמעט 60% שלא עושים צבא. ואל תקרא להם משתמטים! הם מנצלים פרצות לגיטימיות בחוק! זה שאני (ואולי אתה) פראיירים, זאת בעיה שלנו.
או שסוגרים את הפרצות בחוק או שמפסיקים לקטר! מה אתה מר פניקס עשית כדי לסגור את הפרצה הזאת? וכפי שציינתי לקטר זה לא נחשב.
אם אלוף זמיר רוצה להחרים את בר רפאלי - בהצלחה.
שמעון אבידן
מפקד חטיבת "גבעתי", תש"ח

ישן 13-01-2010, 23:27
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.05
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי mp_phonix שמתחילה ב "אז מה הנקודה שלך ? אם יותר..."

משום מה אתה לא מצליח להבין את הנקודה שכמה מאיתנו מעלים כאן - בר רפאלי לא ערקה מצה"ל, צה"ל שחרר אותה.

נכון שזה לא בסדר, נכון שזה מרגיז, נכון שזה פוגע בגאווה שלך .... אבל היא שוחררה משרות צבאי כחוק, אז לך תצעק על המערכת ולא על המשתמט.

להשתמטות מצה"ל יש שתי סיבות עיקריות : מערכת החינוך שלא השכילה להעניק לנוער את הערכים הראויים, ומערכת הביטחון שמאפשרת קיום כל-כך הרבה פרצות בחוק גיוס חובה שמאפשרות לאחוז גדל והולך של הנוער לא לשרת.

אני יכול לחנך את הילדים שלי להתגייס לצבא, אבל אם זה לא ילווה בשדרוג ושידוד המערכות הנ"ל אז אחוז המשתמטים רק יעלה.

אז במקום שראש אכ"א יאשים את בר רפאלי ויצא בנאומי "אוי אוי אוי", שיתכבד ויעשה בדק בית.

ישן 14-01-2010, 13:28
  משתמש זכר טל לופו טל לופו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.11.09
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "משום מה אתה לא מצליח להבין את..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי צנחן1
משום מה אתה לא מצליח להבין את הנקודה שכמה מאיתנו מעלים כאן - בר רפאלי לא ערקה מצה"ל, צה"ל שחרר אותה.

להשתמטות מצה"ל יש שתי סיבות עיקריות : מערכת החינוך שלא השכילה להעניק לנוער את הערכים הראויים, ומערכת הביטחון שמאפשרת קיום כל-כך הרבה פרצות בחוק גיוס חובה שמאפשרות לאחוז גדל והולך של הנוער לא לשרת.

זה מאוד נכון!
אני בתור תלמיד כיתה י'ב חצי מהמורים מדברים על השתמטות ועל הדבר הנוראי הזה אבל גם חציים לא שירתו בצה"ל.
מערכת החינוך לפני כל האחריות שלהם שיוציאו התלמידים בגרות צריכה לטפל בדבר שנקרא צבא , להעביר את המסר שלתרום למדינה , להביא למודעות שלא צריך לחשוב איך אני מסיים את ה3 שנים בצבא אלא אולי לתרום עוד ולשפר.
בנוגע לפרצות גיוס זה דבר שהצבא באמת צריך להסתכל ולעשות "בדק בית" כי באמת שלא ייתכן שכל מי שרוצה היום בקלות מוריד פרופיל (כן גם על בעיות שיניים שמעתיי שהורידו פרופיל) וכל מי שרוצה לעלות את הפרופיל ולעשות שירות משמעותי בקרבי עושים לו את המוות עד שהוא מצליח ולפעמים שלא מצליחים מתייאשים ומשתמטים.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי עבדול אלהזרד
אם יש לך הוכחות שמישהו מהם שיקר כדי לא להתגייס, תעדכן את רשויות החוק וכבר יטפלו בהם - לא מזמן עצרו עריקה בת 27 עם שני ילדים, ככה שאף פעם לא מאוחר.

רק לידיעה כללית לגבי עצורים עריקים ומתשמטים.
צה"ל עושה הכל נגד משתמטים\עריקים \"דתיים או דתיות" לפני שנה הכניס לפועל בלשי חקירות שיעקבו אחרי "דתיים\דתיות" הבעיתיות שבעניין היא שגם שעוצרים אותם המשטרה לא עושה כלום גם עם ראיות . חלק משתחררים מחמק הספק או מחוק התיישנות. צה"ל כבר התלונן על הבעיה שמשחררים אותם. ככה שעוד פעם מגיעים איכשהו לממשלה ולבעיה שבחוק במדינת ישראל.

ישן 14-01-2010, 07:50
  amitaikl amitaikl אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.10.04
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי mp_phonix שמתחילה ב "אז מה הנקודה שלך ? אם יותר..."

ציטוט:
אז מה הנקודה שלך ? אם יותר ויותר בני נוער משתמטים זה זה אומר שזה לגיטימי ?
אנשים כמו בר רפאלי רק מראים שלהשתמט זה משתלם.

זה לא משנה כמה "משתמטים". הלגיטימיות ניתנה ע"י המערכת. אם יש מי שרוצה, יכול ומצליח לנצל את אותה לגיטימיות - בהצלחה.
מה עם מי שמנצל פרצות מס? גם הוא עבריין? אני מניח שגם אצלך בקרן הפנסיה יש חלוקה בין פנסיה להונית כדי שלא תשלם מס מיותר. גם אתה עבריין? לא! יש פרצה שהותיר המחוקק ואתה מנצל אותה.

ציטוט:
אז אם מישהו השאיר את הבנק פתוח זה אומר שכל מי ששדד אותו זה בסדר ?
מממ.... תן לי רגע לחשוב על זה.... בגדול כן. אם מישהו השאיר את הכסף שלו מונח ברשות הציבור אז כן, זה בסדר, הוא לא צריך אותו אז למה שלא תיקח? (אני לא מדבר על חדירה לבנק. אני מדבר על מי שהשאיר כסף מונח ברחוב....

מה אני רוצה - לתקן את חוק "שירות בטחון". להפוך אותו לחוק שירות לאומי. כולם חייבים לבצע. נקודה. לצבא יש זכות בחירה ראשונית. כל שאר הפיסחים, צולעים, גידמים, נשואים, רווקים, דתיים, עושים שירות לאומי - ניקוי כבישים, סיוע בבתי חולים, עזרה בבתי ספר.
זה מה שאני רוצה
שמעון אבידן
מפקד חטיבת "גבעתי", תש"ח

ישן 14-01-2010, 17:16
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי amitaikl שמתחילה ב "[QUOTE=mp_phonix]אז מה הנקודה..."

ציטוט:
זה לא משנה כמה "משתמטים". הלגיטימיות ניתנה ע"י המערכת. אם יש מי שרוצה, יכול ומצליח לנצל את אותה לגיטימיות - בהצלחה.
מה עם מי שמנצל פרצות מס? גם הוא עבריין? אני מניח שגם אצלך בקרן הפנסיה יש חלוקה בין פנסיה להונית כדי שלא תשלם מס מיותר. גם אתה עבריין? לא! יש פרצה שהותיר המחוקק ואתה מנצל אותה.

אוי ואבוי לנו אם "המערכת" תקבע מה לגיטימי ומה לא במדינה. זו צריכה להיות החלטה של האזרחים.
אם לך אין בעיה עם הגב' רפאלי, תהיה בריא. מי שיש לו בעיה- מוזמן לארגן ולהשתתף בחרם צרכנים. יש תחום גדול בין מה שאסור לבין מה שרצוי.

דוגמת הכסף ברחוב: תגיד לי עם יד על הלב שאין לך בעיה עם מישהו שלוקח כסף ברחוב, כשברור למי הוא שייך. הוא לא גנב, אבל הוא אדם לא נחמד.

הבעיה היחידה שיש לי עם הסיפור, היא שזה יכול להיראות כמו משהו בכיוון ההפוך- כלומר, נסיון של צה"ל לקבוע מה לגיטימי ומה לא.
ישן 14-01-2010, 13:04
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי metooshelah שמתחילה ב "[QUOTE=תמיר20]ה גם אם הם..."

אם יש לך הוכחות שמישהו מהם שיקר כדי לא להתגייס, תעדכן את רשויות החוק וכבר יטפלו בהם - לא מזמן עצרו עריקה בת 27 עם שני ילדים, ככה שאף פעם לא מאוחר.

אבל מכיוון שלא אני ולא אתה היינו זבוב על הקיר במשרד הקב"ן ברגע מתן הפטור למרינה ודומיה, אנחנו לא יכולים לדעת אם הם שיקרו או לא. בעיות כוח האדם בצה"ל הן לא בגלל שמרינה מקסימיליאן בלומין יצאה על קב"ן או שבר רפאלי ניצלה את הפטור לנשים נשואות (מעשה ידי השמרנים, שכרגיל מאשימים את הליברלים בכל מעשיהם המטומטמים), אלא בגלל אחוזי הנשירה האדירים במהלך המסלול בגולני (אאז"נ הגבוהים ביותר בין חטיבות החי"ר והמערך הלוחם בכלל) ובגלל מה שראש אכ"א בעצמו אמר על ריבוי מקבלי הפטור על רקע דתי. אנשים כמו בר רפאלי הם חלק זניח, בגבולות טעות הדגימה הסטטיסטית, מקאדר הלא מגוייסים. אבל כשהשמרנים רוצים להכות במשתמטים, הם מפחדים מרבנים (22% מהשנתון לא מתגייס בצל השועל שעל ראש רב כזה או אחר) ולכן מתעלקים על כאלה שקיבלו פטור מפוקפק (בסביבות 5% מהשנתון לא מתגייס בצל הגיטרה או החזה המסולקן של מפורסתם כזה או אחר).

ישן 29-05-2012, 15:30
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
ודיעה קצת אחרת

ציטוט:
לא עשתה צבא? בר רפאלי תורמת למדינה יותר מאשר כולנו ביחד
אמש, משום מקום, החליטה חברת הכנסת ציפי חוטובלי להתעמר בבר רפאלי, סמל הסקס מספר אחת בעולם בימים אלו, להזכירכם. אז נכון, אומרת ארינה טורופ, היא לא עשתה צבא, אבל היא היחידה שעושה אותנו נורמליים

בר רפאלי לא עשתה צבא והעולם שותק. למעשה הוא שותק כבר כמה שנים ולא ממש אכפת לו, אבל אז הגיעה ציפי חוטבלי, התחילה לזרוק אבנים ושכחה שהיא גרה בבית מזכוכית. אז אנחנו פה כדי להזכיר לה. אם לא גלשתם אתמול בפייסבוק (די, אשכרה יש לכם חיים?) הפרשה המסעירה הזאת עלתה בפעם המיליון לאחר שחברת הכנסת ציפי חוטובלי מהליכוד העלתה בדף הפייסבוק שלה פרגון למתמודד השחמט הישראלי בוריס גלפנד (באותה הזדמנות: ריספקט), ותוך כדי, לא ברור למה, הנחיתה מכה מתחת לחגורה לדוגמניות שמתהוללת להן בעולם בלי ששירתו את המולדת. בגלל שאין יותר מדי כאלה, ברור לגמרי על מי היא דיברה.

הסטטוס שהצית את האש, מבית היוצר של ציפי חוטובלי

בואו, קודם כל, נשים את הדברים על השולחן, למען הסדר הטוב וציפי חוטובלי: בוריס גלפנד המהולל לא קיבל שקל על הנסיעה שלו. המדינה לא תמכה בו, לא סייעה לו ואת הנסיעה שלו לאליפות העולם הוא מימן לבד. זה יפה איך כל מיני חברי כנסת שעד לפני שלושה שבועות לא ידעו מי הוא (והימור שלי: גם לא ידעו שמשחקים פה שחמט) תופסים עליו טרמפ, אבל בואו לא נהרוס לחוטובלי את הגאווה הישראלית. אכן נשאלת השאלה - שוב - איך ויתרה בר רפאלי על שנתיים בתור לוחמת שייטת עם סכין בין השיניים? איך היא לא נתנה מעצמה כמו כולנו בפלוגות ההסתערבות הסודיות של הלוט"ר? אפילו לא עשתה קו מצריים-ירדן בקרקל.

אין, היא לחלוטין לא עשתה שום דבר טוב למדינה. משתמטת! הרי ברור שרק שירות קרבי הוא שירות אמיתי שעושה גאווה למדינה! תשאלו את ציפי חוטובלי, שעשתה שירות לאומי (!) בארצות הברית (!!). אבל עם סכין בין השיניים וכל זה. כמו ישראלית אמיתית. או משהו. אם היה לחברי הכנסת שלנו טיפה שכל (בקשה מוגזמת, אני יודעת) היו מנצלים את הזכייה של רפאלי בתואר האישה הסקסית בעולם של מגזין "מקסים" (רק אחד מחמשת המגזינים הנחשבים בעולם, אבל גם הם בטח לא עשו צבא) למטרות תעמולה. כן צבא או לא צבא, הזכייה הזו, הגושפנקא הסקסית הזו, הייתה אמורה לסלול את הדרך לשלל קמפיינים ציוניים שיעודדו תיירות ומי יודע מה עוד.

צריך לנצל את הזכייה שלה. בר רפאלי (צילום: gettyimages)

לכתבה המלאה. למרות שהדיעה הזאת קצת מקוממת, יש בה הרבה מאוד אמת - יש מקומות בעולם שבהם "החייל הישראלי" נתפס כדמות קרובה יותר לנאצי של פעם משומר החירות ובטחון האומה כמו חיילי ארה"ב ואירופה. "מקסים" הוא אכן עיתון חשוב ונחשב (משהו כמו בלייזר, רק ברמה גבוהה) - ואם הוא יגרום לצעיר הבריטי/גרמני/רומני/ברזילאי לראות את ישראל באור קצת יותר נורמלי, אז הגברת ישראלי אכן תרמה את תרומתה.

ישן 30-05-2012, 07:56

בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "ודיעה קצת אחרת"

יש כאן ערבוב בין שני מושגים:
- תרומה למדינה
- מחיר לפרט

שכמובן אינם זהים: אדם יכול לסבול כל יום ב-3 שנות שרותו בלי לתרום יותר מדי לביטחון המדינה (נאמר, אם מסיבות בירוקרטיות הוא משובץ כג'ובניק וחלומו הוא להיות לוחם), ואדם אחר ישמח על כל יום של שירות בתפקיד משמעותי. מקובל לבלבל ביניהם- ידידיה מאיר כתב ב-"בשבע" של שבוע שעבר כיצד עזב את הישיבה ושירת בהגשת ערגליות בהרצאות של הרבנות הצבאית- ובכ"ז מכריו החילוניים שמחו שהוא "נושא בנטל". דומני שחלק גדול מהבוכים "בר רפאלי לא תרמה למדינה"* מתכוון "היא לא סבלה כמוני בצה"ל".

עם כל הצער והקשיים, דווקא הגישה "הצדקנית והבכיינית" הזו לוגית יותר. הרי במציאות, אין דרך לכמת תרומה למדינה באופן הוגן, והאדם ממילא משובץ לפי צרכי הצבא (ויכול לטעון שהוא מצידו היה שמח לתרום יותר, בתפקיד אחר). לכן, הדרישה ההוגנת היא לשיוויון במחיר לפרט, ובמציאות- לשיוויון באורך השירות. הגברת היתה צריכה להגיע לבקו"ם/ לשכת הגיוס ולהשאיר לצה"ל, זרוע של הממשלה הנבחרת הדמוקרטית, להחליט היכן היא תתרום למדינה הכי טוב.

אפשר להסתכל על אנלוגיה: אדם שהעלים חוקית מס של X ש"ח, ויטען להגנתו (הציבורית- חוקית הוא זכאי) שהוא תרם למטרות ראויות בעיניו 2*X ש"ח. לשיטתי, הוא עדיין ראוי לבוז כי יש ערך מיוחד בציות לחוק במדינה דמוקרטית.

* וזו כבר שאלה אחרת. אם היא היתה משרתת שנתיים, היא לא היתה מגיעה לראש הרשימה של "מקסים"? אולי אם היא היתה מספרת חוויות מצה"ל, היא היתה מגיעה לרשימה מהר יותר (אתה לא מאמין על הבחורה הזו. גם חתיכה וגם יודעת לפרק ולהרכיב M16). וכמובן האפקט התעמולתי היה עוד יותר גדול.

נערך לאחרונה ע"י קרן-אור בתאריך 30-05-2012 בשעה 08:09.
ישן 30-05-2012, 08:06
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
בדיוק. יש לזכור גם שאת כל ה"שירות" שהיא כביכול עושה - היא עושה יותר בשביל עצמה
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "יש כאן ערבוב בין שני..."

הרי היא לא היתה הולכת ומתראיינת ומצטלמת לכל מני מגזינים וכביכול "עושה הסברה למדינה" אם לא היה בזה כסף - הנוסחה דיי ברורה: אם אין בזה כסף, בר לא תהיה שם ולא "תסביר"...
אז, כמו שאומרים, פאק איט - לא כזה מטריד אותי שהיא לא עשתה צבא והשתמטה משירות בדרך נלוזה (נישואין על גבול הפיקטיביות), זה פשוט מקומם אותי שקמים כל מני אנשים להגן עליה בנושא כאילו היא איזה מלאך.
כדאי גם להזכיר דוגמנית אחרת, לא פחות מצליחה (ולדעתי גם לא פחות יפה) בשם אסתי גינצבורג שכן עשתה צבא ונראה שהשירות שלה בכלל לא היה נורא ולא הפריע לה לקריירה - לא היה הורג את בר רפאלי לעשות אותו הדבר...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 30-05-2012, 08:20
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "בדיוק. יש לזכור גם שאת כל ה"שירות" שהיא כביכול עושה - היא עושה יותר בשביל עצמה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי efekt
כדאי גם להזכיר דוגמנית אחרת, לא פחות מצליחה
פחות מצליחה, אם מודדים לפי פרסום. לנתונים הפיננסיים של השתיים אין לי גישה...
ציטוט:
במקור נכתב על ידי efekt
(ולדעתי גם לא פחות יפה)
זה נתון במחלוקת.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי efekt
בשם אסתי גינצבורג שכן עשתה צבא ונראה שהשירות שלה בכלל לא היה נורא ולא הפריע לה לקריירה - לא היה הורג את בר רפאלי לעשות אותו הדבר...
אין לדעת האם ההצלחה הפחותה שלה קשורה לשירותה הצבאי או לדברים אחרים. אין לדעת מה הייתה ההשפעה של הצבא על הקריירה שלה.

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.

ישן 30-05-2012, 08:17
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "יש כאן ערבוב בין שני..."

רק אוסיף שהדרישה היא לא "שתסבול כמוני", כי גם את הסבל אי-אפשר לכמת, ויש בכלל אנשים שנהנים בצבא, אלא שתשקיע או תתרום (במובן של תשלם; לאו דווקא במובן של התועלת שצומחת למדינה מהתשלום) כמוני; ש'פוטנציאל הסבל' שלה יהיה כמו שלי, ולא שתקבל פטור מראש (בניגוד למי שזכה לשיבוץ ותנאים כאלה שגרמו לו לחייך כל בוקר במחשבה על זה שהוא הולך לעלות על מדים).

בנוסף, ההשוואה שלך אינה מושלמת, כי בר לא העלימה חוקית, אלא בלתי-חוקית. ברור לגמרי שהנישואין היו פיקטיביים, אבל המדינה מסיבותיה שלה בחרה לוותר פעם נוספת על השוויון בפני החוק (ועל "ערך השוויון" שעליו יודעים לבכות יפה מאוד כשזה נוגע לדברים אחרים) ולא להעמיד אותה ואת "בעלה" לדין.

הערת סיום: עשית עבודה יפה, אבל בעיקרון הנושא פוליטי כמעט לגמרי. חבל שבכלל מעלים אותו פה...

ישן 30-05-2012, 09:15

בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "|עשר| רק אוסיף שהדרישה היא..."

ציטוט:
בנוסף, ההשוואה שלך אינה מושלמת, כי בר לא העלימה חוקית, אלא בלתי-חוקית. ברור לגמרי שהנישואין היו פיקטיביים, אבל המדינה מסיבותיה שלה בחרה לוותר פעם נוספת על השוויון בפני החוק (ועל "ערך השוויון" שעליו יודעים לבכות יפה מאוד כשזה נוגע לדברים אחרים) ולא להעמיד אותה ואת "בעלה" לדין.

שאלה טובה. הרי היא התגרשה תוך חודשיים, אז הייתי מצפה שלפחות ינסו לגייס אותה אח"כ.
חוק שירות ביטחון הרי נותן פטור לנשואות ולא לגרושות..
ציטוט:
אשה, שנקראה להתייצב לשירות סדיר לפי סעיפים 13 או 14, חייבת בשירות סדיר -
(1) של עשרים וארבעה חדשים - אם היא נקראה להתייצב לשירות סדיר כשהיא באחד הגילים שמשמונה עשרה עד עשרים ושש או כשהיא רופאה או רופאת שיניים והיא באחד הגילים שמעשרים ושבע עד שלושים וארבע; אלא שאם באה לארץ כעולה אחרי שהגיעה לגיל עשרים ושבע תהיה חייבת בשירות סדיר של שמונה עשר חדשים בלבד;

(2) של שנים עשר חדשים - אם היא נקראה להתייצב לשירות סדיר כשהיא רופאה או רופאת שיניים והיא באחד הגילים שמשלושים וחמש עד שלושים ושמונה.

ציטוט:
בעיקרון הנושא פוליטי כמעט לגמרי.

צודק. בעיני הוא נוגע יותר לשאלת הציות לחוק במדינה דמוקרטית מלשירות בצה"ל עצמו.

ישן 30-05-2012, 10:03
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "..."

זו לא הייתה שאלה.

כמו שאמרתי (ולא הייתי הראשון ולא השני בפורום) - שירות ביטחון הפך להתנדבותי דה-פקטו, במיוחד במגזרים מסוימים. המגזרים שביחס אליהם עולה התלונה הזו לרוב היא ערבים וחרדים. לפעמים עולה התלונה הזו גם ביחס ל"ליברלים" ("שותי מקיאטו בצפון תל אביב" וכו', אף ששם התופעה פחותה בהרבה, לדעתי † ).

אבל משום מה כולם שוכחים את ההשתמטות השקטה של מגזר נוסף - הנשים.
החוק כבר נותן להן פטור של שנה משירות ביטחון לעומת גברים, וזה אם הן בכלל בוחרות לשרת.
בפועל, יש לנשים בחירה כמעט חופשית בין שירות ביטחון לשירות לאומי. אם אני זוכר נכון, שירות לאומי לנשים שמקבלות פטור מטעמי דת ומצפון הוא ממילא התנדבותי לגמרי. כלומר, שירות ביטחון הוא התנדבותי דה-פקטו.
בגלל התפישה הזאת, אפילו כאשר נשים לא אינן מקבלות את הפטור, אלא סתם לא מתגייסות, בפועל במקרים רבים לא טורחים לגייס אותן. במקרה שלנו, אני מתאר לעצמי שנכנס גם השיקול של רצון להימנע מפרסום שלילי (מי רוצה שהכותרת במקסים תהיה "הצבא הציוני מגייס בכפייה את נערת השער של SI"?). רפאלי נתנה להם פתח לא לגייס אותה, והם אימצו אותו אל ליבם בכל הכוח.

† ההאשמה כלפי אותם "שותי מקיאטו" באה בעיקר מהצד הפוליטי ההפוך, ואף שאינה בלתי-מבוססת, אני מניח שממדי התופעה פחותים משמעותית מאצל החרדים והערבים. אני מכיר המון "שותי מקיאטו" כאלה ששרתו בצה"ל 3 שנים מלאות (ואף יותר). מנגד, עושה רושם שבמקרים רבים הם משרתים בגל"צ, דו"צ ושאר 'שיבוצי שמנת' (מצד שלישי, אין לי נתונים שיוכיחו את זה). זו לא בדיוק השתמטות, אבל אם כל החרדים היו מגוייסים לשירות של שבוע-שבוע עם קיצור שירות של שנה, זה לא היה נתפש כשותפות מלאה בנטל, ובצדק...

ישן 30-05-2012, 15:22
  קגנס קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
גלפנד לא קיבל שקל מהמדינה? ולמה שיקבל?

גלפנד הוא שחמטאי מקצוען. הוא לא אצן או ג'ודוקא שצריך להתפרנס מהפרוטות שנותן משרד החינוך והספורט,או מחסויות משפילות. מה זה אומר שחמטאי מקצוען? מליון דולר בשביל תחרות בודדת, וזה עבור המפסיד! אילו ניצח היה מקבל מליון וחצי. כל הכבוד לו ומגיע לו, אבל אין שום סיבה שהמדינה תממן אותו. צריך לזכור שהמדינה מימנה אותו בצורה יפה מאוד דרך סך הקליטה שקיבל. אז הייתה כאן עיסקה טובה לשני הצדדים-גלפנד קיבל אזרחות ישראלית וכל ההטבות של עולה, ונתן בחזרה את תחושת הסיפוק והגאווה ש"זכינו" במקום השני באליפות העולם בשחמט. ועל "זכינו" כזה כבר נאמר-"חרא נידבק לספינה ואומר הפלגנו".
ישן 30-05-2012, 16:19
  קגנס קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
אצן וג'ודקא עם הישג מקביל היו מקבלים פרס כספי זניח למדי, אם בכלל
בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי ענקנמן שמתחילה ב "גלפנד זכה במקום שני בעולם..."

ושחמטאי מקצועי, כמו כל ספורטאי מקצועני, מקבל פרסים גם על זכיות פחות בולטות מאליפות עולם.
הנקודה היא שאין מה לדבר בהקשר שלו על "לא קיבל שקל מהמדינה". המדינה לא צריכה לתמוך בו בשלב זה ואנחנו יכולים להתגאות בהישגיו כפי שאנחנו יכולים להתגאות בהישגי כל בעל מקצוע ישראלי-ויש במה להתגאות ברוך השם.
זה מאוד שונה מהספורטאי החובבן (כולל השחמטאי המתחיל, כמובן) שלא יכול להתפרנס מעיסוקו בספורט ולכן תלוי בתמיכה מהמדינה. כאן זה אכן צורם לעיתים שהמדינה מתגאה בהישגיו של ספורטאי שעל מנת להגיע לאותן הצלחות הקדיש את זמנו לספורט על חשבון עבודה וחי והתאמן בתת תנאים.
ישן 30-05-2012, 17:58
  ספאמר101 ספאמר101 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.08.11

ציטוט:
במקור נכתב על ידי סירפד
לכתבה המלאה. למרות שהדיעה הזאת קצת מקוממת, יש בה הרבה מאוד אמת - יש מקומות בעולם שבהם "החייל הישראלי" נתפס כדמות קרובה יותר לנאצי של פעם משומר החירות ובטחון האומה כמו חיילי ארה"ב ואירופה. "מקסים" הוא אכן עיתון חשוב ונחשב (משהו כמו בלייזר, רק ברמה גבוהה) - ואם הוא יגרום לצעיר הבריטי/גרמני/רומני/ברזילאי לראות את ישראל באור קצת יותר נורמלי, אז הגברת ישראלי אכן תרמה את תרומתה.

שאתה רואה דוגמנית מצליחה ואתה יודע מאיפה היא, אתה עלול באמת לחשוב "בואנה, היא באה מX אז המדינה בטוח טובה"? סה''כ דוגמנית יפה שעושה מיליונים על כול משפט שיוצא לה מהפה... ואיזה כבר הסברה? לפי מה שאני זוכר לפני כמה שנים, היא זרקה לא מעט רפש.

אם הגאווה שלנו הם בדוגמניות שקיבלו מתנה משמים ודואגות לשמור על גופם, המצב שלנו על הפנים. ואם אנחנו זקוקים לרק פרצופים יפים בשביל הסברה, פחח - אין מה לדבר.

אז המערכת אשמה בפירצה הזאת, אבל ראבאק? מה עם זאת שמנצלת את הפירצה הזאת? אין קשר למה שהיא תעשה אחר כך (רמז: מיליונים), אלא היא צריכה לשלם כמו כולם את חובתה לחברה, וזה שהיא מצאה פירצה בחוק הופכת אותה רק יותר למנוולת.

בסופו של דבר היא רימתה את האזרחים (או בנתנים של היום - הציבור המתגייס), ולא שום דבר אחר.
בזמן שאחרים התגייסו לצבא היא עשתה הון עתק.
ישן 31-05-2012, 14:37
  OHAD100107 OHAD100107 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.10.11
בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי ספאמר101 שמתחילה ב "..."

אני מרגיש צורך להגיב ולומר שהמצב הזה,שבו,אנשים שוכחים את הערכים הבסיסיים בגלל יופי של אישה.
נכון,בר רפאלי באמת יפה,אבל ההתנהגות הכי ילדותית ומפגרת,היא לוותר לה,כי היא יפה,והיא עושה לנו ''הסברה''
אז בואו לא נשכח,שהסברה ישראלית היא לא בראש מעייניה של בר רפאלי,אותה יותר מעניינת הכפשת ישראלים
זה לינק לראיון שלה לידיעות אחרונות,ברעיון היא מדגישה כל העת את הסלידה של מישראל,ואת האנטי-ציוניות שלה
http://www.mouse.co.il/CM.articles_...209,15893,.aspx
בר רפאלי היא דוגמנית,שבחרה לקבל פטור משירות,בצורה הכי צינית ושטחית שאני מכיר,
אני לא יודע מה איתכם,אבל אני לא רוצה שדוגמנית שמתפשטת מול כל העולם,ושמייצגת,לפחות מבחינתי,את כל הערכים הפסולים,כמו רדיפה אחר כסף,בוגדנות,אינטרסנטיות ואגואיזם.
אני מעדיף שיחשבו שהישראלים פחות יפים,העיקר שלא כל העולם יראה את הדברים רווי השנאה שלה כלפי כל אזרחי ישראל.
בר רפאלי,היא הדמות שמייצגת לפי דעתי את כל הערכים שעלינו לסלוד מהם כחברה,ואני חושב שלפתור אותה בתירוצים גרועים כמו ''היא עושה לנו הסברה'' או ''היא יפה'' היא מעשה דבילי ולא רציני,כל אדם ערכי מספיק,צריך לדעת שאל לנו לתת ליצרים להשפיע לנו על חוש המוסר.
ישן 02-06-2012, 01:30
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
אתה עוסק בעבר
בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי OHAD100107 שמתחילה ב "אני מרגיש צורך להגיב ולומר..."

ציטוט:
אז בואו לא נשכח,שהסברה ישראלית היא לא בראש מעייניה של בר רפאלי,אותה יותר מעניינת הכפשת ישראלים. זה לינק לראיון שלה לידיעות אחרונות,ברעיון היא מדגישה כל העת את הסלידה שלה מישראל,ואת האנטי-ציוניות שלה

בעבר היו לה התבטאויות מגעילות ומכעיסות, אבל זה היה מזמן. לדוגמה, אני מציע לך לקרוא את הראיון המצולם שלה בגיליון Esquire האחרון - יש לה שם כמה מילים חמות וחיוביות מאוד על ישראל בכלל ונשים ישראליות בפרט. וזה רק אחד - בשנים האחרונות היא כן מתבטאת בצורה פרו-ישראלית ובמציאות הלא ממש קלה של ימינו יש להשפעה של אנשים מסוגה משמעות רצויה ומבורכת.

ישן 02-06-2012, 08:56
  סלעי סלעי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.03.09
בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי OHAD100107 שמתחילה ב "אני מרגיש צורך להגיב ולומר..."

עם כל הכבוד ל"ערכים" שאתה מהלל, בסופו של יום יש כאן במדינה עשרות אחוזים של אמורים להתגייס שלא מתגייסים, והערכים שאתה מציין כבר מזמן אינם עיקר אצל רוב האנשים כאן (ע"ע עבודה בשחור, כדוגמה למשהו שהוא לא פחות מסטנדרט אצל רבים וטובים). אין הבדל עקרוני (בראייתי כמובן, ברור לי שאצל אחרים יש) בין רוצה-להיות-דוגמנית לבין רוצה-להיות-רב לבין רוצה-להיות-צדיק-פציפיסט - אלה ואלה לא משרתים באותה מידה. ברגע שלא מדובר על חריגים אלא על נתח משמעותי מאוד של האוכלוסייה, היא דווקא מייצגת לא רעה של הנתח הזה, ולפחות היא משלמת מיסים גבוהים למדי (אני מניח/מקווה) ומראה לעולם צד יפה של המדינה, כפי שסירפד ציין. כדאי גם לזכור, שוב, שמי שאיפשר לה לא לשרת הוא החוק וצה"ל, ואם יש תלונות - לשם צריך להפנות אותן, בין אם הלא משרת/ת היא דוגמנית שהתחתנה לצורך העניין, בחורה שמצהירה שהיא דתיה ולא משרתת משום כך, בחור שהופך למשוגע-לעת-מצוא ומקבל פטור או בחור שהולך לישיבה ולא משרת.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:32

הדף נוצר ב 0.16 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר