לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-06-2009, 06:35
  משתמש זכר oxcart oxcart אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.02.08
נראה די הגיוני, תודה
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי gps שמתחילה ב "זה..."

אני חושב שבאמת היו שם חלקים שהזכירו את שני התפסים הצדדיים בצורת L. הלוחית שונה מזו שיש אצלי, אבל הדגם זהה (שמתי גם את מה שהיה פעם מע"ד, ומצטער על האיכות: נאלצתי לסרוק באמצעות סורק, מצלמה אין לי כרגע) - :

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

מעניין שאני מכיר - גם אם זה הרבה לפני זמני - את מכשירי ה-GRC שקדמו ל-VRC שסוחב במרץ עד היום. אבל על המכשיר הזה לא שמעתי. לפי הפאנל בצילום שהבאת, הוא עד כדי כך פרימיטיבי, שאת התדרים שלו קובעים מראש על-ידי הכנסת גבישים, ואין דרך לכייל תדרים עצמאית. זה אופייני למכשירים של שנות ה-40 וה-50.

ויש באתר שמצאת יופי של רשימה. אפילו ה"מכלול" (VRC 120) נמצא שם. והמ"ק 624 מצולם שם עם שפצור ייעודי למגבר ההספק, שבחיים לא ראיתי.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-06-2009, 19:17
צלמית המשתמש של b.a
  b.a b.a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.05.05
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי oxcart שמתחילה ב "גבישים ומ"קים עתיקים"

קצת קשה לי לחזור 38 שנים לאחור. המ.ק. 1 אינו המוטורולה שראינו כאן. הוא היה עשוי מארגז עץ או פח ירוק. הרק"ש היה נ"נ שלא כלל תק"ש, המרבב היה של 4 ערוצים וכן ערוץ מפעיל . קשה לי לזכור את מספר ה-טל שלו, אך יכול להיות שקראו לו גם כן טל-1. על כל רק"ש היו, למיטב זכרוני, 2 מקמשים ומרבב אחד או שניים.(שני המקמשים היו לצורך ממסר B to B) הכל זכור לי מאוד במטושטש. אני זוכר את מזוודת הגבישים. הם היו קצת יותר גדולים, למיטב הזכרון, מהגבישים שאתה מכיר, אבל דומים להם. לרק"ש היתה מוט אנטנה טלסקופית (קובלמסט) - כמו המוט של ימינו כאשר הגוף הקולט/משדר היתה אנטנת יאגי, כמו של טלויזיה. אני לא זוכר אם ניתן היה לחבר שפיפון למרבב, אבל סביר להניח שכן, שכן השפיפון היה אנלוגי והעביר את הקול בתדרי שמע כשהוא בסך הכל מעוות. השפיפון היה די נדיר, ולי יצא רק פעם אחת להפעילו בקורס.
עריכה- נדמה לי שזה המכשירRS-1ׂ )
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

למרבב קראו כנראה טל-200 או 201

נערך לאחרונה ע"י b.a בתאריך 28-06-2009 בשעה 19:33.
ישן 28-06-2009, 19:33
  משתמש זכר oxcart oxcart אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.02.08
הבדלים באבולוציות
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי b.a שמתחילה ב "קצת קשה לי לחזור 38 שנים..."

מעניין שבפרק הזמן שחלף מהשירות שלך לשירות הסדיר שלי חלה התקדמות ניכרת בטכנולוגיות. למשל, אני לא ראיתי מ"ק 1, אפילו לא שמעתי על קיומו. ואילו בפרק הזמן מהשירות הסדיר שלי, לימינו אנו (שני פרקי זמן פחות או יותר זהים של כ-20 שנה) - אמנם קיימים כיום מכשירים מתקדמים, תיאורטית או מעשית אך במספרים קטנים, אבל באופן כללי מה שלמדתי בהשלמה החילית שלי תקף גם היום. נכון שיש הבדלים קיצוניים במה שמעבירים כיום על גבי הצ"ן, לעומת מה שהעבירו פעם, אך ברמת ההפעלה הכל דומה מאוד לסוף שנות השמונים-תחילת התשעים.
אני תוהה אם יש לזה קשר להאטה מסוימת באבולוציה של הקשר הצבאי, או אם היא סתם הגיעה לבשלות ולמצב של "אם זה עובד - אל תיגע" - או האם בתיעדוף הצה"לי משאירים את התקשוב מאחור לטובת מה שיורה.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:44

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר