לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-04-2009, 19:52
צלמית המשתמש של Roof Sniper
  Roof Sniper Roof Sniper אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.06.02
תקשורת לוויינית, ורד-הרים ועוד...

בעקבות האשכול על פריסת ו"ה בחיל-הים והאשכול על הלינקס ועקב מספר שאלות שעלו בעקבותיהם החלטתי לפרסם (באישור הצנזורה - ובעזרתו של סירפד, זיו) מספר תמונות והסברים:
  • תק"ש ו"ה במלוא הדרו בזמן פעולה מחובר לגנרטור. האנטנה השמאלית היא אנטנה כיוונית (מ.ג.) והימניות הן סקטוריאליות בעלות זווית של 120° (3 כאלו יוצרות 360° - בדיוק כמו באזרחות):
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
  • זאת האנטנה של מערכת תקשורת לוויינית צרת סרט הנקראת VSAT - Very Small Aperture Terminal. המערכת קלה מאוד להקמה - בתוך מספר דקות ומספקת מענה בכל מקום (באזור המזה"ת) לתקשורת צרת סרט:
  • המערכת עצמה, הטלפונים העליונים הם טלפונים מבוססי IP של חברת AVAYA ורוב הציוד הינו אזרחי של חברת גילת:
  • מערכת הלינקס (מתחת לרשת ההסוואה), מה שבולט היא כמובן האנטנה המסיבית היושבת על ההאמר המוסווה, התמונה צולמה בתראו"ג אשר נערך בתחילת 2008:
  • למי שאי פעם תהה איך התק"ש הגיע למשאיות הריו (או לחדשות יותר) הנה התשובה:

*אשמח לענות על כל שאלה, במסגרת בטחון שדה, שאני באמת יודע את התשובה אליה...

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-04-2009, 21:14
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי Roof Sniper שמתחילה ב "[QUOTE=יוסיפון]שאלה אחת..."

אני מכוון לכך שהצד שיפגע יותר הוא הצד המשוכלל יותר. דווקא היתרון הטכנולוגי, למרבה הפרדוקס, הופך את מי שמחזיק בו לצד הפגיע יותר במלחמה.
EMP ומערכות תיקשוב משוכללות הן דוגמא מצויינת. והיה אם תפרוץ לפתע EMP. נגיד שבחוסר ברירה מישהו זורק נשק גרעיני על האוייב. נניח שהוא מצליח להתמודד עם הפיצוץ שמרוחק מספיק ועם הנשורת שתגיע אולי. אבל האם הוא יודע למנוע פגיעת אפקט הEMP שיווצר? האם הוא יודע לתקן אותה? האם איזשהי מערכת שו"ב, תקשוב, תקשורת וכו' בכלל תמשיך לעבוד?

הייתי השבוע באימון מילואים. המדריכה שאלה מתי נשתמש בתרגולת מסויימת ואני השבתי "כשאין מתח 24V (כלומר המחשב, הקשר וכו' לא עובדים)" המדריכה הייתה בשוק מזה שבכלל יכולה להיות אפשרות כזו. היה לי מ"פ משוגע אחד (אוטוטו הוא מח"ט 600, ברכות) שהכריח אותנו להתאמן בהפעלת הטנק ממערכות גיבוי, ירי בלי מחשב, בלי 24, תנועה וניהול אש בלי קשר, נהיגה בהילוכי חירום, תפעול תקלות במיכלי סולר וכו'. חוץ ממנו אני לא מכיר עוד יחידות שמתאמנות על כך. להפך.
אתמול פגשתי כמה בכירים בזרוע היבשה. כולם עסוקים ושקעוים בהתפעלות ממערכות הC4I, השו"ב, התיקשוב, האיסוף, השיתו"פ וכו'. ישבו מולם כמה מפקדי עבר (אמנון רשף, שלמה להט, ג'קי אבן ועוד ועוד) הם התקשו להבין את ההתלהבות.
אז נכון שחשוב להשקיע ולפתח את היתרון הטכנולוגי. אבל חשוב להמשיך ולהתאמן גם על מתארים שדווקא אותו יתרון הופך להיות עקב אכילס שלנו.

וראו גם דברים של פרופסור ון-קרפלד.

ישן 02-04-2009, 21:36
צלמית המשתמש של NehemiaG
  NehemiaG NehemiaG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.07
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "אני מכוון לכך שהצד שיפגע יותר..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי יוסיפון
הייתי השבוע באימון מילואים. המדריכה שאלה מתי נשתמש בתרגולת מסויימת ואני השבתי "כשאין מתח 24V (כלומר המחשב, הקשר וכו' לא עובדים)" המדריכה הייתה בשוק מזה שבכלל יכולה להיות אפשרות כזו. היה לי מ"פ משוגע אחד (אוטוטו הוא מח"ט 600, ברכות) שהכריח אותנו להתאמן בהפעלת הטנק ממערכות גיבוי, ירי בלי מחשב, בלי 24, תנועה וניהול אש בלי קשר, נהיגה בהילוכי חירום, תפעול תקלות במיכלי סולר וכו'. חוץ ממנו אני לא מכיר עוד יחידות שמתאמנות על כך. להפך.

זה רציני? לא מתרגלים בכלל עבודה ידנית? (אני מניח שבמקצועות, למשל, כן עושים את זה)

(על זה תמיד אומרים בחה"א - מטוס אי אפשר להחנות בצד ולהחליף רכיבים... )

ישן 02-04-2009, 21:41

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "אני מכוון לכך שהצד שיפגע יותר..."

יש בזה משהו. אבל תסכים שאי אפשר לדרוך במקום ולהשתמש בטנקי T-55 אמינים אבל ללא טכנולוגיה בכלל...
הצבא חייב להתקדם וכל התקשוב הוא מכפיל כוח, העניין הוא לייעל את העבודה שלנו ואם אפשר להקשות על העבודה של האויב. דומגא לכך זהו הו"ה, הסתדרו טוב בלעדיו, אז זה אומר שלא צריך אותו? ממש לא. הוא מכשיר קטן ונוח אשר מקבל ביקורות טובות מאוד מהשטח (למעט הנדסת אנוש שיכלה להיות קצת יותר טובה..) והוא מקשה על האויב להאזין לנו. אז אם הרשת נופלת חוזרים לדבר בתג"מ והיעילות נפגעת. ומה קורה אם התג"מ נופל מסיבה כלשהי? דבר ראשון ישנם גיבויים רבים ודרכים להתמודד עם כמעט כל דבר (מלהתגבר על חסימה ועד סוללות נטענות) ואם שום דבר לא עוזר חוזרים לקשר רץ

ישן 03-04-2009, 12:56
צלמית המשתמש של agent_amos
  משתמש זכר agent_amos agent_amos אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.08.05
שלח הודעה דרך ICQ אל agent_amos שלח הודעה דרך MSN אל agent_amos Facebook profile
שיהיה ברור שמערכות כמו משואה או ו"ה

הן לא עמוד תווך תקשורתי בצה"ל אלא מערכות משניות שנועדו לגבות את התג"מ והת"ג.
לא תמיד יש לו"ה כיסוי ומערכות השו"ב לא תמיד תקינות אחרי כמה ג'עג'ועים של הנגמ"ש.
צי"ד-זה פרוייקט רב השקעה שאט אט נושא את פירותיו,לכל דבר יש את ההתחלות שלו.מושקעים מיליארדים של שקלים ושנים של עמל בשביל שהפרוייקט יוטמע וייצא לפועל.אני כבר זכיתי לראות את המשואה 400 אפילו עשיתי קורס.בקרוב יהיה אפשר לשלוח הודעות כתובות בו"ה.אנחנו מתקדמים לאט לאט.
לגבי הטנק תמיד בשביל זה יש 624 או 91 על כל מ"כ או סמל שיוכל לדבר עם מי שלפניו ואחריו.

ישן 04-04-2009, 19:40
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי agent_amos שמתחילה ב "על מה אנחנו מדברים?"

ראיתי את התיבה שלי וכשיהיה לי מה לעדכן אני אעשה זאת.

אנחנו מדברים על מכשיר חדש שנכנס לשימוש בצה"ל PRC710 מתוצרת אלביט (תדיראן קשר לשער, היום חלק מחטיבת היבשה של אלביט) דומה מאד ל624 רק משוכלל יותר, עם יותר רוחב פס והצפנה.

ישן 03-04-2009, 12:27
צלמית המשתמש של NehemiaG
  NehemiaG NehemiaG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.07
פחחח, גם כן חוסרים.
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי oYo שמתחילה ב "המור"קםי מספרים"

מה שקורה זה שכל השלמה גונבת בתורה מכל הבה"ד, ובתחילת כל השלמה אין חוסרים - יש עודפים שנכנסים לרשימת הציוד.. כל מפקד השלמה מחליט שמתחשק לו עוד כמה פתילים, ווסטים, 624 ואנטנות גמישות, ולכן משנה את רשימת הציוד ככה שעוד פעם יש "חוסרים". כמובן שהצוערים הנמרצים מאמינים שאם לא ישלימו ציוד הם לא יקבלו דרגות (טיפשים! אתם הולכים להיות קשר"גים, חצי ממכם יבלו בכלא מתישהו בשנה הראשונה, השאר פשוט יודחו), ולכן הם גונבים לכל הבה"ד, עוד פעם.
מתישהו באמצע העשור הקרוב כל הציוד של בה"ד 7 יהיה בהשלמה, מעניין מי הקצ"ק המאושר.

ישן 03-01-2014, 10:34

שהגיענו לזמן הזה....
בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי AJ-47 שמתחילה ב "וקצת תוספות לנושא."

קודם כל תודה על הקפצת האשכול, אני בעצמי כבר שכחתי שפתחתי אותו לפני שנים רבות .

כבר שנים שמדברים על אב-טיפוס חדש לורד הרים ואכן הגיע הזמן להחליף את הורד הרים המיושן, עם הנדסת האנוש הגרועה, הקליטה שלא משהו בכלל ומה לא.
מה שכן ורד הרים הינו מציל חיים מבלוא מובן המילה. במלחמת לבנון השנייה הוא ספג כדור שלפי הידוע לי לפחות לא חדר את הטלפון והגיע לחייל בצד השני.

בנוגע למכשיר החדש, קשה לי להאמין שזה מה שהתכוונו אליו כשדיברנו לפני שנים על מחליף לורד הרים מכיוון שזוהי נראית פלטפורמה חדשה יחסית.
ישנה סתירה מהותית בנוגע לדור רביעי פה, צה"ל משתמש ככל הידוע בWiMax וכאן מדובר על LTE (טכנולוגיות מתחרות - בשוק האזרחי ה-LTE "ניצח").
אם כך הדבר האם לא נוצרת פה כפילות מיותרת אשר תגרור הוצאות כבדות מיותרות? מי יממן הקמת רשתות חדשות לגמרי צה"ליות בטכנולוגית LTE??

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:40

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר