לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פעם הזמנים היו יותר טובים; כולם אומרים - ככה כולם חושבים... גלים של נוסטלגיה עפים באויר, כי פעם החורף היה די סביר... גלים של נוסטלגיה עפים באויר, כי פעם בקיץ היה די קריר... אני לא כל כך זוכרת; מתגעגעת רק בערך, כי העתיד נראה לי הרבה יותר מגניב: רוצה לנסוע ברכבת התחתית של תל אביב... והם יגידו: זהירות מהמרווח, זהירות מהמרווח, זהירות מהמרווח... חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > אמצע החיים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-06-2012, 17:35
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
שונא שונא את הקיץ הזה..אוף!! אשכול מחאה ע-כ-ש-י-ו!

ומאחר ולכתוב 'העם רוצה - קיץ חברתי' ולצאת לרוטשילד עלול גם לא להביא את החורף וגם להפגיש אותי עם אנשים שחמים עלי יותר מאוגוסט - אני מקדיש אשכול זה לשירה מודרנית בגנותה של העונה הכי מיותרת בלוח השנה:

"אפילו הים" / ז. צלזיוס

אפילו הים - פחות יפה בקיץ
מקציף זפת אוניות שכוחות אל
שטבעו במצולות כדי להמלט מחומו

מתגרד בין קלחי תירס חצי אכולים
ומפקיר לשמש הצורבת את גופו המאדים
שאלף משחות הגנה לא ירפאוהו עוד

אפילו הים - פחות יפה בקיץ
כשנחילי מדוזות מטפסות לצפון בשארית כוחן
משוועות לטיפה של קרירות

אפילו הים קץ ברעש המטקות
ובחבטת הכדורים הבלתי פוסקת
מנסה לשטוף דביקותו המחליאה במים
אך מוצא
רק מלח וחול ליסר את עיניו האדומות

אפילו הים נואש מלמצוא חניה
או לפחות רגע של שקט בין שריקות המצילים
ושאון משכירי כסאות הנוח שוברי האצבעות

אפילו הים עומד מבויש בעיצומו של קיץ
מרכין ראשו מפני הנחלים הסבים לאחור
ומתפלל לטיפה של רוח בה יתנופף
הדגל השחור המתנוסס מעליו

"קיץ ישראלי" / ח.מ ליביולי

קיץ ישראלי כמו אוגוסט בגולן
מהביל בין ערימות יבשות של גללי פרות
כחושות ונטולות כח
החולמות על יאור אך תקועות באמצע שדה
צהוב ויבש של מוקשים חשופים

מוקף במשוכות צבר הדוקרות מבלי לתת פרי
ובגדרי תיל מחלידים אשר לא נותנים לברוח
אל הסתיו המלטף או לפחות אל החדר הממוזג

מתאמץ לשמוע שכשכוך מי מפלים שנדמו
אך נותר רק עם אגלי זיעה הנושרים אט אט

מעיק, מיותר ולוהט כבזלת צרובת שמש

קיץ ישראלי בגולן ואין איש שיאמר לו: עד כאן
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-06-2012, 10:20
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "שונא שונא את הקיץ הזה..אוף!! אשכול מחאה ע-כ-ש-י-ו!"

'אמירות של קיץ' / אנ'י תקוע

אומרים שהפקקים בצומת אלוף שדה ביולי חמים קצת פחות
ויש בם רגעי חסד כשאגזוז משאית עומדת משיב על פניך
מעט אויר ופיח לנשימה
ושאם תתעלף שם מחמת החמה, זה לא כה נורא
שהרי תל השומר מעבר לפינה

אומרים שהפקקים בצומת ירקונים ביולי לחים קצת פחות
ושאם תרצה, תמיד תוכל לדמיין רסיס מי קולחין
שנישא ברוח מהירקון ושוטף מעט את פניך
ושאם תמות שם מחמת היובש, לפחות
בית העלמין האיזורי אינו כה רחוק

אומרים שהפקקים בצומת גהה ביולי זזים קצת יותר
ושאם תרצה, תמיד תוכל להביט בחרדי אמיץ הניצב בטרמפיאדה
עטוי שטריימל וקפוטה ולדעת שיכול להיות קשה יותר
ולמצוא נחמה באמונה כי הקיץ אי פעם יגמר
ושאם יכלו כוחותיך, תמיד תוכל לתפוס מנין מזדמן בין בני ברק לגבעת שמואל
ולהתפלל עימו לעלוי נשמתך

אבל אני תקוע בנתיבי איילון, בין לה גארדיה למחלף חולות
בלי מזגן ובלי אגזוז שינשבו רוח על פני
בלי טיפת מי ירקון לרענן את גופי
ואין לי די כסף לחלקה בטרומפלדור אם חלילה יכלו כוחותי
ואין מנין שיתפלל על נשמתי, רק סודאנים ואריתראים ועובדי אלילים עם שימשיות
והגרוע מכל הוא, שאם אתייבש, יפנו אותי לוולפסון....
ישן 17-06-2012, 18:14
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
החלק הזה שגורם לכולנו לא לראןת את המוות באור שלילי
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "כששאתה אומר 'החלק המגעיל' אתה מתכוון ל'מחאה', למנגלים בשבתות או לחמסינים?"

החלטתי לעשות כבוד אתמול וללכת לשבועסס-אפר בכיכר מלכי העירייה. לא עבר שום אוטובוס פנימי אז עצרתי מונית שממילא נסעה במעלה רחוב איבן וכו. היה לו חם לנהג. נגיע לכיכר ואומר לי "עשרים שקל". נתתי לו שטר של מאה והוא מייד שפך תובנותיו אודות "אלו עם המאיות" ואחרי שהשתכנע שאני לא מאלה שמחביאים עשרים ש"ח רק בשביל לגרום לו לחפש עודף, הוא מצא לי שמונים ש"ח ופטר אותי בהנפת יד מזלזלת ואמירת "אם הייתי יודע שאין בדיוק לא הייתי לוקח אותך".

עכשיו אני נוסע 200 ומשהו נסיעות מונית בשנה...ונשבע שהנהגים בארץ חביבים. רק מה? כל האינצידנטים האלה, כמו הנ"ל? תמיד קורים ביוני-אוגוסט. פשוט תקופה רעה. לא מבין ת'צורפתים שעוד משלמים לבוא לפה בעונה הזו...
ישן 03-07-2012, 06:06
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "שונא שונא את הקיץ הזה..אוף!! אשכול מחאה ע-כ-ש-י-ו!"

לא-דע... עכשיו חורף... 22 מעלות . ובאוקטובר אני הולך לעבור להולנד, ככה שיהיו לי שני חורפים ברצף....

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 04-07-2012, 13:57
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "אני חושב שחסימה של ביטיס עד סוף הקיץ תחשב למעשה של הגנה עצמית"

זה חורף זה? 22 מעלות באמצע היום? אני אספר לך מה היתרון במקום בו אני נמצא עכשיו - מספיקה מלתחה אחת, של קיץ. עכשיו נצטרך לקנות מעילים, מגפיים, כובעי צמר וכפפות... (בשביל לדרוך עוד קצת על היבלות, כן?)

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 04-07-2012, 15:28
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "שוחחתי השבוע ידידה שעומדת לנסוע עם בעלה לאחד הקמפוסים הקסומים אצלכם"

טוב, שלכת אין לנו - כאן הכל ירוק וירוק יותר. אבל אני יכול לומר לך שלמרות שהצלחתי להגשים את החלום של בית קרקע עוד בעודי סטודנט, נתקלתי במטרד בלתי צפוי של הצורך לכסח את הדשא בקיץ פעם בשבוע, אחרת הוא הופך לג'ונגל. ממש לא היה מענג להסתובב בכל שבת בבוקר בחום של 30 מעלות ולחות של 95%....
ואם נוסיף מטרד, הרי שגיליתי שהנמלים כאן ממש מתעצבנות כשאתה מכסח את הדשא, ונושכות. המון. ובניגוד לארץ, לחולרות כאן יש ארס כואב....

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:46

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר