לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-06-2012, 05:55
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
מידע נגמ"ש הנמר נבחן בארה"ב (יד לשריון)

אתר יד לשריון מדווח כי הכלי השתתף החודש בין 23-17/5 בניסוי בצבא ארצות הברית, לצדם של נגמ"שים אחרים, לבחינת התכונות הרצויות לצבא ברק"ם העתידי שלו לצורכי לחימת חי"ר בשטח בנוי ובמדבריות. צוות ניסויים של צבא ארצות הברית מבסיס פורט בליס (Fort Bliss) ערך ניסוי מרוכז של שבוע, בהשתתפות למעלה מחמישים חיילים מפורט בנינג (Fort Benning) בעלי ניסיון קרבי, לסיכום ההערכה של חמישה כלי רק"ם שונים, כדי לזהות ולאתר את התרומה המיטבית של כל אחד לדרישות התכנון של הרק"ם החדש של החי"ר בצבא. הכלים שנבחנו הם נגמ"ש ברדלי מדגם M2A3, נגמ"ש ברדלי חסר צריח, נגמ"ש אופני סטרייקר בעל תובה בתצורת V כפול, הנגמ"ש השוודי CV9035 (החמוש בתותח 35 מ"מ), והנמ"ר הישראלי. בששת ימי הניסוי האחרונים בני 16 שעות ניסוי ביממה, ניסו החיילים למצות את כישורי הכלים השונים בשטחים פתוחים ועירוניים מדבריים, בהשתתפות "אויב" המתאים לתנאים האלה. לצוות הניסוי תפקיד מפתח בתהליך שיגדיר את הדרישות מהרק"ם החדש של צבא היבשה בארצות הברית (Army), כדי להבטיח הצלחה במשימות.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-06-2012, 18:18
  קגנס קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
קשה לי להאמין שיתלהבו מהנמר שכן יתרונו העיקרי לא יעלה במבחנים אלו
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "מישהו קרא היכן-שהוא פידבקים של החיילים?"

יתרונו העיקרי של הנמר הוא במיגון. אלא אם כן במבחנים הם הולכים לירות אר פי ג'י או סאגר בנמר המבחן, אני מתקשה ליראות איך מי מהחיילים המעורבים בבדיקה יוכלו להתרשם מאותו יתרון מרכזי.
מבחינת מערכות האש, האלמנט ה"סקסי" ביותר בכל אמצעי לחימה, הנמר בוודאי לא מרשים בהשוואה לכל מיני רכבי לחימה המיוצגים בצריחים, תותחים וכו'. בנוסף, הוא גדול יחסית ומסורבל. בקיצור, ממבחנים כאלו לא הייתי בונה על הזמנת מאות נמ"רים לצבא היבשה האמריקאי...(אם כי ברור שזו לא המטרה של האמריקאים, דומה שהם מבקשים לבחון את הקונספט המשורין שיתאים להם ביותר לפיתוח עצמי).
ישן 03-06-2012, 18:54
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
דווקא מבפנים - החלק שהאמריקאים כן "אמורים" להתרשם ממנו, הוא מאוד מרווח
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "קשה לי להאמין שיתלהבו מהנמר שכן יתרונו העיקרי לא יעלה במבחנים אלו"

יחסית לנגמ"ש כבד. הוא גם מאוד נוח, לפחות לפי התמונות (לא יצא לי ליסוע בו) וכמו שציינת - ממוגן מאוד. יש בו הרבה מקום לציוד, ויש לו אופציה גם לצריחים קצת יותר רציניים (Samson 30mm)... וכמובן כבר מראש משולבים בו רכיבים אמריקאים, והוא נבנה בפס יצור אמריקאי...
אז הוא אכן הכלי הכי כבד שנבחן (בהפרש ניכר מהכלים האחרים) אבל ביחס לשאר המאפיינים שלו ושל הכלים האחרים (טווח, כושר נשיאה וכד') - הוא ממוצע, שזה נתון לא מבוטל לאור העובדה שהוא כבד וממוגן יותר מהכלים האחרים.
בנוסף הוא גם Combat proven, שגם בזה צריך להתחשב...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 03-06-2012, 02:30
  AJ-47 AJ-47 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.04.08
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי gm4450 שמתחילה ב "אתה לא טועה"

למעשה כבר נבחרו שני זוכים בפרוייקט זה, BAE ו- GDLS, אבל מחירו של הנגמ"ש שאמור היה לעלות פחות מ-10 מיליון דולר קפץ פתאום ל-15 מיליון דולר, הקפיץ את הפיוזים למספר חברי קונגרס/סנט והם החליטו לשנות את המכרז ולאפשר ליצרנים נוספים להשתתף במכרז, במטרה להקטין את המחירים וגם להטות אוזן לרחשי הציבור בשנת בחירות. השלב הנוכחי, כפי שכתב סירפד, הוא יותר ללמוד מה עושים החברים ולראות איך מקטינים את העלויות, לפני שקופצים על ייצור נגמ"ש חדש לחלוטין.
אני מניח שזו הסיבה שהאמריקאים הולכים לבחון את הברדלי והסטרייקר, שהרי אם רוצים ללכת לנגמ"ש במשקל 30 טון, אפשר לחזור לתוכניות של ה-FCS. ז"ל.
האמריקאים ביקרו בארץ בחודש ינואר ובחנו את הנמר, הפעם הם יוכלו להפעיל את הנמר וללמוד על יכולתו בשטחי הניסוי שלהם.
הנגמ"ש CV-90 הוא נגמ"ש שמיוצר בשוודיה. נמצא ביצור מזה 20 שנה ויוצרו ממנו כ-1000 נגמ"שים מסוגים שונים. לנגמ"ש יש משפחה מכובדת של רכבים החל מנגמ"ש נושא תותח של 30 מ"מ וכלה בנגמ"ש נושא תותח 120 מ"מ, נגמ"ש נ"מ ועוד.
הדגם האחרון הינו ה-CV-9035 ששוקל כ-30 טון, מופעל ע"י 3 אנשי צוות ונושא 7 לוחמי חי"ר, הנגמ"ש נושא תותח שנקרא "Boshmaster-3" בקליבר 35 מ"מ. התותח הזה הוא מאד מיוחד במינו, כרגע התותח הוא בקליבר 35 מ"מ אבל כאשר הפיתוח יסתיים, והוא משותף ל-ATK ול-Rheinmetall, ניתן יהיה להחליף את הקנה ולהתקין באותו תותח קנה חדש בקליבר 50 מ"מ.

ישן 03-06-2012, 09:41
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
לא כתבתי כלום
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי AJ-47 שמתחילה ב "[right]למעשה כבר נבחרו שני..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי AJ-47
[right]למעשה כבר נבחרו שני זוכים בפרוייקט זה, BAE ו- GDLS, אבל מחירו של הנגמ"ש שאמור היה לעלות פחות מ-10 מיליון דולר קפץ פתאום ל-15 מיליון דולר, הקפיץ את הפיוזים למספר חברי קונגרס/סנט והם החליטו לשנות את המכרז ולאפשר ליצרנים נוספים להשתתף במכרז, במטרה להקטין את המחירים וגם להטות אוזן לרחשי הציבור בשנת בחירות. השלב הנוכחי, כפי שכתב סירפד, הוא יותר ללמוד מה עושים החברים ולראות איך מקטינים את העלויות, לפני שקופצים על ייצור נגמ"ש חדש לחלוטין.

רק ציטטתי את דברי שאול נגר...

ישן 03-06-2012, 16:17
  AJ-47 AJ-47 אינו מחובר  

בהרצאה שנשא מנהל הפרוייקט
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "לא כתבתי כלום"

בהרצאה שנשא מנהל הפרוייקט של ה-גי.סי.וי Col. Andrew DiMarco, GCV project manager בפני כתבים בתאריך 23.2.12, הבהיר הקולונל את הזמנת הרכבים השונים למבחנים ב-White Sands Missile Range, N.M ובין השאר הוא אמר:

Before launching the technology development program, the Army conducted an AoA. However, the Army canceled its first request for proposals and subsequently changed its GCV requirements without updating the alternatives analysis
The new study is supposed to provide a more thorough picture of what the Army’s options are besides buying an entirely new vehicle
All of these efforts are supposed to provide the Army with more cost data and technical information before the service moves into the engineering and manufacturing development phase, DiMarco said
The Army could change its requirements for the vehicle based on what it learns over the next several months

לכל מה שאמר הקולונל ראה קישור:

http://www.defensenews.com/article/...anks-New-Mexico

מה שאתה כתבת הם הדברים העיקריים ולא חשבתי שאני צריך להוסיף לנושא זה.

ישן 10-06-2012, 13:45
  AL KAPON AL KAPON אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.11.07
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי AJ-47 שמתחילה ב "אם אכתוב את דעתי אני עלול..."

אם אכתוב את דעתי אני עלול להסגר לצמיתות.

אני מקווה שלא, דווקא מעניין אותי לדעת מה אתה חושב בנושא.

אבל אם ראית את הסרט "יום העצמאות" שבו מדובר על חייזרים שתוקפים את כדור הארץ, אז אולי אתה מכיר את קטע הזה. לאחר שהנשיא האמריקאי מגיע לאיזור שבו נמצאים כמה חייזרים וספינת החלל שלהם, הנשיא שואל "איך זה שלא ידעתי על זה ומאיפה הכסף לפרוייקט הזה?" עונה לו אחד האנשים "עכשיו אתה מבין איך פטיש עולה 200 דולר ובית שימוש 800 דולר" הסכומים אולי לא מדוייקים אבל אני מניח שהבנת את הרעיון.

דבר ראשון אהבתי את האנלוגיה לסרט .
בהתחלה לא הבנתי לאיזה סרט אתה מדבר, כי הסרט נקרא בעברית "היום השלישי" , וכן אני יודע ששמו באנגלית הוא Independence Day אבל פשוט כתבתה את שמו בעברית.
סתם שתידע הבדיחה בדבר האסלה ב800 דולר ופטיש ב200 דולר נולדה מתוך ביקורת על תקציב
הסי אי אי, ולא מתוך ביקורת על תקציבי הרכש של צבא היבשה.

הכוונה שלי שלאמרקאים ב30 שנה האחרונות ישנה נטיה לבנות כלים במחירים חסרי הגיון בהקשר של הצתידות מסיבית. ולכן איני מבין איך האמרקאים רוצים להצתיד בכמות מספקת של כלים אם המחיר האסטרונומי הזה. נכון שמאז סיום המלחמה הקרה ניתן לראות שינוי בתפיסה האמרקאית בנושא {"לא משנה כמה עולה, העיקר שהיה הכי טוב"}.אבל עדין רואים רסיסים מאותה תפיסה.

ישן 10-06-2012, 14:21
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי AJ-47 שמתחילה ב "אם אכתוב את דעתי אני עלול..."

אם אתה רומז שהכסף מנותב לפרויקטים לא-מדווחים: הרי יש לכך תקציב לא-מפורט במיליאדי דולרים, כפי שמתואר כאן.

ואם אתה רומז שמערכת הרכש האמריקאית מושחתת: זה נכון במידה מסוימת מאוד.
- היא מאוד מוטה ליצירת תעסוקה באזורי הבחירה של סנטורים/חברי קונגרס (מוצהר בגלוי ע"י הפוליטיקאים, וכמעט בגלוי ע"י אנשי המקצוע).
- כמו בכל מקום, יש הרבה העסקה של בכירים בממשל/פנטגון בחברות ביטחוניות, וזה בהחלט סוג של שוחד עקיף ולא ממוקד, "שלח לחמך על פני המים".
- קשה לי להאמין שיש שוחד ישיר בהיקפים של מיליארדי דולרים; פשוט מפני שיש עשרות גופי פיקוח רשמיים ולא-רשמיים, תקשורת, אויבים פוליטיים וכו' שישמחו לחשוף דבר כזה.

אני מניח שהמקרים האלו, אם הם בכלל אמיתיים, הם דוגמא מופרזת של מפרט-יתר: מישהו דרש כמות קטנה של פטיש שעומד במפרט מוגזם (עמידות בהטסה?), ושקלול מחיר הבחינה במחיר היחידה הביא למחיר גבוה.
ישן 10-06-2012, 18:44
  AJ-47 AJ-47 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "אם אתה רומז שהכסף מנותב..."

יש גם הרבה מאד גורמים שצריכים סיוע כספי בעיקר במערכות בחירות ולמטרות נוספות. התעשיות הבטחוניות בוודאי תורמות סכומים לא מבוטלים למי שהם חפצים ביקרו, וזה לא חייב ללכת במיישרין לאדם זה או אחר, אלא לארגון שמקבל את הכספים ומעביר אותם למי שצריך.
בעיה נוספת שקיימת, היא שהתעשיות הבטחוניות מקבלות מהממשל את כספי ה-R & D שנאמדים במיליארדים, ולמפעלים יש אינטרס להאריך את תהליכי הפיתוח, הבחינה, ועוד הוצאות מסוג זה. זה בהחלט עוזר להשאיר במערכת עובדים מיומנים מוכשרים במשכורות עתק, אבל גם גורם לעלות אסטרונומית של מוצרים. לדוגמא מחיר הייצור של מטוס ה-F-22 הוא 150 מיליון דולר, ואילו מחיר הפיתוח פר מטוס הוא 200 מיליון.
ישן 03-06-2012, 16:51
  AJ-47 AJ-47 אינו מחובר  

תותח ”BUSHMASTER-3” 35/50 של ATK.
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי AJ-47 שמתחילה ב "[right]למעשה כבר נבחרו שני..."

הרעיון מאחורי המונח 35/50 הוא שע"י החלפת הקנה וחלק נוסף ניתן לשנות את הקליבר מ-35 מ"מ ל-50 מ"מ. תותח זה נבחר ע"י דנמרק והולנד להתקנה על נגמ"שי ה-9035-CV שלהם. לתותח זה תחמושת מגוונת כגון פגזי חץ ופגזים מתוכנתים. לחברת Rheinmetall הגרמנית ישנו פרוייקט דומה שנקרא 503- RH וגם הוא מבוסס על תותח 50/35. חברות Rheinmetall ו-ATK פועלות ביחד במטרה לשפר את ביצועי פגז ה-35 מ"מ. חברות אלו נוקטות בדרך מאד מיוחדת, במקום להצר את התרמיל ולהתאים אותו לקוטר הקליע, שזו הדרך המקובלת, הם נוקטות בשיטה הפוכה, שבה מתאימים את הקליע לקוטר של התרמיל, ועי"כ לתרמיל של פגז 35 מ"מ, מתאימים קליע בקוטר 50 מ"מ. בצורה דומה מנסים לשפר גם את פגז ה-30 מ"מ, ולהפוך אותו לקליע בקליבר 40 מ"מ שנקרא-40 Supershoot בשלב זה, הפיתוח של שני הפגזים (40 ו-50 מ"מ) נתקל בקשיים, ועוד יעבור זמן מה עד שנראה פגזים אלו בייצור סידרתי. אנו בשלב זה, יכולים להתקין את תותח ה-35 מ"מ ע"ג הנמר, כחלק מפלוגה המסייעת, ולשדרג אותו במידת הצורך ל-50 מ"מ לאחר שהפיתוח יסתיים.

אלו מספר פגזים בקליבר 35-60 מ"מ ותיאורם הוא משמאל לימין
1. 40mm CTWS APFSDS (40x255), 2. 35mm Oerlikon KDE APDS (35x228), 3. sectioned 50mm Rheinmetall Supershot APFSDS (50x330), 4. Bofors 40mm with expl. APDS (40x364), 5. 6 pdr. 7 cwt with APFSDS (experimental projectile in WW2 case for developing 120mm APFSDS), 7. 60x410R (IMI / OTO 60mm)

קישורים:

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:00

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר