לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-10-2007, 12:27
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי ISHPUZ שמתחילה ב "לא כזה מסובך, שני מאיצים..."

איסוף נתונים לגבי Hsiung Feng III

אורך כ-6 מ'.
טווח אפקטיבי - (130 ע"פ האתר הטייואני (1-apple) עד 300 ק"מ ע"פ globalsecurity ו janes .
יכולת נשיאה - janes טוענים שפריגטה מדגם Cheng Kung הנושאת 8 טילי HF II בשגרה, נצפתה נושאת 2 טילי HF II וארבעה טילי HF III, למרות שיכול להיות שזאת רק תצורת זיווד לניסויים לא התצורה המבצעית.

מהירות מקסימלית - 2 מאק, גובה שיוט 20-200 מ', בין היתר ע"פ אתר החדשות הטיוואני http://1-apple.com.tw/apple/index.cf...Art_ID=3891153. האתר גם טוען שמעטפת הביצועים נועדה לחקות את ההרפון, אבל אתרים אחרים טוענים שזהו למעשה שילוב טכנולוגיות של ה Moskit (מה שיותר סביר ע"פ המהירות של הטיל).
משקל - כטון.
נקודה מעניינת - אם קוראים כל מילה בנפרד, הסיונג פנג משמעותו רוח הגבר. ביחד המשמעות היא אוצר :-) שפה מעניינת...

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-10-2007, 23:41
  עידו גנוט עידו גנוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "Hsiung Feng III - טיל טיוואני נגד ספינות"

שאלה:
טיוואן היא כיום המדינה המובילה בעולם בתחום המחשוב - הדבר ניכר לעין בקלות בכל תערוכה גדולה בעולם (ראו CEBIT וCES האחרונים שלא לדבר על התערוכות שנערכות בטיוואן עצמה). ענקיות כמו אסוס MSI, Shuttle, גיגבייט ורבות אחרות כולן מרוכזות באי הקטן.

כיצד משפיעה היכולת הטכנולוגית הסופר מתקדמת הזו על תעשיית הנשק של המדינה? בישראל כידוע יש זליגה דו-כיוונית (יש שיאמרו חד כיוונית) בין התעשיה לצבא - כיצד הדבר בטיוואן וכיצד מדינה זו לא נמצאת בחזית הטכנולוגיה הצבאית?

אגב שאלה דומה למדי ניתן לשאול לגבי יפן ובעצם במידה רבה גם לגבי סין עצמה בה כידוע מיוצרים כיום חלק ניכר מהמוצרים הטכנולוגיים המתקדמים בעולם במגוון רחב של תחומים.
www.MegaPixel.co.il
http://lensvid.com/ - אתר סרטוני הוידאו לצלמים

ישן 25-10-2007, 12:04

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי Thomasol שמתחילה ב "לגבי יפן - אאל"ט, יש להם..."

מ... אכן היו מגבלות (אני גם לא יודע את הפרטים המדוייקים והאם בעצם המגבלות האלו עדיין חלות היום מבחינה חוקית או סתם מבחירה של ממשלת יפן). השאלה שלי לא דיברה אבל על כמות אלא איכות - יפן הייתה יכולה להקים צבא קטן אך מתקדם מאד טכנולוגית - ליפן כאי אין למשל צורך משמעותי בכוח יבשתי גדול (אם מדובר על הגנה בכל אופן) ולכן הייתה יכולה להשקיע בפיתוח צי וחיל אויר מתקדמים מאד - זה לא בדיוק המצב למיטב ידיעתי (הם בטח לא נמצאים שנות דור מעבר לארה"ב ברוב התחומים למרות שמבחינה טכנולוגית אם היו רוצים בכך אולי היו מסוגלים לעשות זאת).
www.MegaPixel.co.il

ישן 25-10-2007, 12:14
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "אני די רגיל שהשאלות שאני מעלה..."

אני לא חושב שאפשר לטעון שהסינים לא מסתמכים על יצור מקומי. בהרבה פרמטרים הם עושים מה שהם עושים עם התעשיה הרגילה שלהם - לקיחה של פיתוח חיצוני והעתקתו תוך נסיון לשפרו.
אצל היפנים, למיטב ידיעתי, יש תהליך מאוד דומה לזה שמתרחש אצלינו - פלטפורמות אמריקניות עם טכנולוגיה יפנית.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 25-10-2007, 12:19

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "אני לא חושב שאפשר לטעון..."

הי ביטיס,
נראה שהשאלה שלי לא ממש הובנה כראוי.

ידוע וברור מה הסינים והיפנים עושים (הטיוואנים פחות - לפחות מבחינתי). השאלה שלי היא מדוע המדינות הללו ובעיקר טיוואן ויפן (במידה כזו או אחרת גם סין) לא הפכו לפחות בתחומים מסוימים מתקדמות בהתאמה בתחום הצבאי - והטכנולוגי האזרחי. במילים אחרות - אם ליפן היה צבא מתקדם טכנולוגית כמו התשתית האזרחית שלה (שלא לדבר על טיוואן) היא הייתה אמורה להיות מתקדמת משמעותית - לפחות בתחומים מסוימים - מארה"ב - ולא כן היא (אלא אם תגלו לי משהו שאינני יודע).

ואגב ברור שיש פה עניין של בחירה והשקעת משאבים אבל אין ספק שליפן וטיוואן יש משאבים והם היו יכולים להיות מרוכזים במספר מצומצם של תחומים (טילים, מערכות בלתי מאויישות אויריות וימיות ומחשוב) ובהם לעבור כל גורם אחר בעולם ובכלל זה ארה"ב (שלא לדבר על ישראל).
www.MegaPixel.co.il

ישן 25-10-2007, 12:22
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "הי ביטיס, נראה שהשאלה שלי לא..."

שוב, אני יכול רק לשער - המעמד של היפנים והטייוואנים מבחינת היצוא הבטחוני הוא בעייתי. אצל היפנים יש בעייה מוסרית-חוקתית ולטייוואנים יש את ה"אח הגדול" שצופה.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 25-10-2007, 12:42
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "שוב, אני יכול רק לשער - המעמד..."

אל תשכח שסין מאיימת באמברגו כלכלי על כל מי שפותח בקשרים כלכליים עם טיוואן.
ב 05' טיוואן נתנה במתנה 10,000 רובי T-91 לאיחוד האמירויות רק כדי שהם יסכימו לקבל ביקור של נשיא טיוואן....
צרפת, הולנד, גרמניה, ארה"ב - כולן מוכרות לטיוואן אמל"ח מוגמר ורוכשים ממנה מערכות טכנולוגיות צבאיות שונות (לפעמים אפילו את אותם חלקים המרכיבים את האמל"ח שנמכר חזרה לטיוואן, ע"ע הצוללות ההולנדיות), אבל הן היוצאות דופן.
היתר פשוט מפחדות שאם הם יעשו עסקים עם ארה"ב, סין באמת תסרב לקיים קשרי מחקר איתן.

ישן 25-10-2007, 13:20
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי דוד שמואל שמתחילה ב "נראה לי שהסינים והטאיוונים..."

אני חולק עליך בנקודה זו.
להלן רשימה קצרה של חלק מהפיתוחים/שדרוגים הצבאיים של טיוואן:
טילי שיוט נגד אוניות שנידונו בשרשור הזה.
מטוס קרב- F-CK-1 (ד"א, הר"ת שלו באנגלית הם IDF. מקריות מוחלטת).
מטוס אימונים AIDC AT-3.
טילי נ"מ Sky Bow דגם 1 ו-2 -ייצור עצמאי, דגם 1 מתבסס בין היתר על מידע שהם קנו מ Raytheon על הפטריוט.
טילי נ"מ א"א Sky Sword.
מטל"ר RT-2000 - פיתוח מקומי.
טנקי CM-11 ו- CM-12 - מג"חים (שיפור של טנקי פאטון כמו אצלנו)
נגמ"ש CM-21 - שדרוג של M113 (כמו ה"אלפה" שלנו).
נגמ"ש CM-32 - כלי שתוכנן בשיתוף עם אירלנד, בייצור עצמאי.
רוס"ר T65 - גרסא של AR-15.
רוס"ר T-86 ו T-91 - פיתוח מקומי, עדיין מזכירים M-16 מעוות.
פריגטות מדגם Cheng Kung.
סטי"ל מדגם Ching Chiang ו- Kuang Hua.

נראה לי שהם הוכיחו שהם טובים כמעט כמונו בפיתוח...

ישן 25-10-2007, 15:19
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "שוב - מעניין מאד - השאלה..."

אני מסכים איתך לגבי הכל, פרט לדבר אחד,
טיוואן לא מחזיקה צבא יבשה חזק... היא מתבססת על מג"חים וטנקם קלים מתוצרת ארה"ב.
לעומת זאת יש לה חיל אוויר יחסית חזק המבוס על המטוס IDF המקומי ו - F-16 A/B עם טילי נ"מ ברמה גבוהה (מיצור מקומי וארה"ב כולל אמראמ, סטינגר וספארו) המכסים חלק לא קטן מסין היבשתית.
ח"י שלה מבוסס על פריגטות מקומיות ומארה"ב לא מתקדמות במיוחד וצרפתיות חדשות (לא פאייט), צוללות הולנדיות מתקדמות, סטי"לים חדשים, ספינות דבורה ישראליות.
הפיתוח העיקרי מוכוון להגנה אווירית, ימית וטילי שיוט.

נראה לי שהם בהחלט מוכוונים לאיום הייחוס שלהם כמו ששנינו רואים אותו.

נ.ב. - בקשר לשאלה שלך בהודעה אחרת, כבר ציינתי פה שהמאמץ הדיפלומטי של סין (הרפובליקה העממית של סין) למניעת הכרה ברפובליקה של סין (הידועה בשם האי הגדול שלה טיוואן) והאיום באמברגו מסחרי חונק למעשה את הסחר של טיוואן.

מעניין ד"א שמדינות מצורעות (מסיבות שונות ולא קשורות) כגון ישראל, דרא"פ, ברזיל, סינגפור וטיוואן נחלצות תמיד למו"פ וסחר בנשק....

ישן 25-10-2007, 15:27

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "אני מסכים איתך לגבי הכל, פרט..."

למעשה אנחנו מסכימים על הכל כי כפי שכתבתי בסוגריים - פאטונים משודרגים באמת אינם בגדר כוח יבשתי יעיל בשדה הקרב המודרני.

אותי (ואני מניח שלא רק אותי) מאד מדאיגה האפשרות שמתישהו בעתיד סין תשתלט על טיוואן (אני מדבר דווקא על דרכי שלום באופן דומה יותר או פחות למה שקרה עם הונג קונג) השתלטות כזאת תספק לסין דחיפה כלכלית אדירה (מעבר לזאת שיש בה בכל מקרה) אבל גם מבחינה צבאית היא עשויה להיות מסוכנת שכן יפלו לידי סין לא מעט טכנולוגיות מערביות מתקדמות...
www.MegaPixel.co.il

ישן 25-10-2007, 12:51
  Fox450 Fox450 אינו מחובר  
עוסק בהיסטוריה צבאית וגרמנית, ובתולדות הלוחמה האווירית

חבר מתאריך: 23.03.06
שתי נקודות
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "הי ביטיס, נראה שהשאלה שלי לא..."

אל תעלב עידו. הנה תגובה אחת. את טייוואן אני מכיר פחות, אבל:
1) ביפן, סין ודרום קוריאה פועלים קונצרנים ענקיים העוסקים בפיתוח וייצור מגוון עצום של מוצרים - גם צבאיים וגם אזרחיים. נגן ה-MP3 שלי, לדוגמה, הוא מתוצרת סמסונג, אבל החברה מייצרת גם מגוון רחב של ציוד אלקטרוני צבאי. סמסונג עסקה בעבר רבות בתעופה צבאית וב-1999 חטיבת התעופה שלה שימשה אחת מאבני הייסוד של Korean Aerospace Industries. חברה דרום קוריאנית נוספת שמייצרת עבור שני המגזרים היא Daewoo.
ביפן עולה מיד בהקשר זה השם מיטסובישי.
2) בניגוד למה שנכתב כאן, לפחות ביפן רואים היטב את פירות התשתית התעשייתית המתקדמת בתחום הצבאי. למרות המגבלות החוקתיות הכבדות על צבאה, חלק ניכר מהעוצמה הצבאית היפנית מתבסס כיום על ייצור עצמי - וייצור איכותי. יפן היא דוגמה נהדרת משום שלאחר מלה"ע השניה תעשייה הצבאית שלה נעלמה לחלוטין. התעשייה הצבאית המודרנית שלה צצה בעיקר בקרב חברות שזכו להצלחה רבה בשנים שלאחר 1945 בתחום האזרחי (הרי לא ניתן למתוח קו ישר בין הזירו וה-F-2 כשמדברים על מיטסובישי).
מכך ניתן להסיק כי לפחות ביפן - ואני חושד שגם בדרום-קוריאה ובטייוואן - ניתן היה למנף בהדרגה הישגים טכנולוגיים ותעשייתיים בתחום האזרחי לתחום הצבאי.
ישן 25-10-2007, 13:23

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי Fox450 שמתחילה ב "שתי נקודות"

Fox - חלילה - מדוע שאיעלב - אתה צודק לחלוטין ואלו דוגמאות המוכרות לי היטב (יש אני מניח דוגמאות המוכרות לי פחות). מיטסובישי וסמסונג ואחרים מייצרים ציוד צבאי רב. השאלה שלי הייתה כיצד זה שהם לא נמצאים לפחות בתחומים נתונים במקום הראשון בעולם - הרבה לפני ארה"ב - משום שלפחות לפי דעתי - לו רצו בכך היו יכולים לעשות זאת (יש להם את התשתית הטכנולוגית והאנושית ובוודאי את הגב הכלכלי - שוב לא מבחינה כמותית - שם קשה להתחרות בארה"ב אבל בהחלט מבחינה איכותית טכנולוגית).

cre666 - מה שציננת פה על טיוואן הוא מעניין ולא הכל הכרתי - השאלה היא מדוע המדינה לא מפתחת בעצם נשק מתקדם רק עבור עצמה? נכון זה סוג של בזבוז בעולמנו הגלובלי בו השקעות בפיתוח נשק חדש הן יקרות להחריד והצרכים של טיוואן לא גדולים כל כך אבל בכל זאת כשאין ברירה זה מה שעושים - ושוב עולה השאלה כמו ליפן גם להם יכולת טכנית ואנושית מתקדמת הנתמכת בגב כלכלי חזק- כיצד זה שהם אינם לוקחים את הבכורה העולמית לפחות במספר תחומים מצומצם?

נ.ב. ביטיס - ראה דואר פרטי.
www.MegaPixel.co.il

ישן 25-10-2007, 14:11
  Fox450 Fox450 אינו מחובר  

כתבת שתמיד יש 0 תגובות לשאלות שלך...
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "Fox - חלילה - מדוע שאיעלב -..."

ולגופו של עניין. אני חושב שהשורה התחתונה של כל מה שנכתב כאן היא שהנחת היסוד שלך שגויה: יפן וטייוואן מתקדמות מאוד בתחום הפיתוח והייצור הצבאי תוך השענות על תשתית אזרחית חזקה מאוד.

הסיבה היחידה שיפן אינה מעצמה צבאית הם השינויים החברתיים והחוקתיים שהמדינה עברה לאחר 1945. יחד עם זאת, דומני שהוזכר כאן בעבר כי אחת החלופות שהיפנים שוקלים כמחליף ל-F-15 הוא פיתוח עצמי של מטוס מקביל ל-F-22.

לגבי טייוואן, cre666 הוכיח לך שחור על גבי תכלת שמדינה זו הגיע רחוק מאוד בתחום הפיתוח והייצור הצבאי. הדבר לא נובע רק מהאיום הסיני, אלא גם מן העובדה ששנים ארוכות טייוואן סבלה מסנקציות בינ"ל ומאמברגו נשק מקיף.

לגבי שאלתך מדוע הם אינם המובילים העולמיים בתחום הצבאי אם כל התנאים לכך קיימים, דומני שהמפתח לכך טמון בהיותה של טיוואן מדינה תעשייתית עולה. טייוואן משתייכת לקבוצת המדינות הידועות כ"נמרים הקטנים" (דר'-קוריאה, סינגפור, הונג-קונג ז"ל וטייוואן). מדינות אלו היו מדינות חקלאיות בעיקרן. מעצמות כלכליות עולות כמו יפן נהגו ליצא אליהן עבודה בגלל העלות הנמוכה של הייצור בהן. אינני ידוע אם זכור לך ביטוי הגנאי Made in Taiwan - ביטוי שהתייחס למוצרים זולים ונחותים. ה"נמרים הקטנים" הצליחו בשנות ה-70 להפוך מצב זה ליתרון כלכלי ולהקים על תשתית רעועה זו תשתית תעשייתית מודרנית בעזרת השקעות ענק.
אם כן, מדובר בתעשיות צבאיות צעירות יחסית אשר עדיין מתקדמות צעד אחר צעד.
ישן 25-10-2007, 14:28

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי Fox450 שמתחילה ב "כתבת שתמיד יש 0 תגובות לשאלות שלך..."

הפתעתם אותי לטובה הפעם ידידי

סוף סוף אנחנו מגיעים לנקודה - עד כמה זה "מתקדמות מאד" - האם ישנם תחומים ספציפיים עליהם ניתן לשים את היד בו מדינות אלו מתקדמות יותר מארה"ב?

בקשר לטיוואן - ראשית אני בהחלט זוכר את הביטוי (למרות שמן הסתם גם made in Chaina ובטח made in Japan מוכר כל אחד והקונוטציה שלו). השאלה שלי הייתה פחות מדוע יפן (או טיוואן) אינן מעצמות - בכדי להיות מעצמה דרושה מאסה צבאית מסויימת וזאת בהחלט החלטה פוליטית יחד עם זאת פיתוח של אמל"ח מתקדם הוא עניין שחלקו פוליטי אבל חלקו גם צבאי טהור.

לא ידעתי שיפן חשבה לפתח בעצמה משהו המקביל לF22 - ידעתי מן הסתם שהם חשבו לרכוש את הF-22 עצמו אבל מכאן ועד לפתח משהו כזה בעצמם המרחק רב מאד. ולצורך העניין בדיוק על פרויקטים כאלו אני מדבר - האם אתם מכירים דוגמאות של פרויקטים יפניים אשר ניתן לומר עליהם שעולים ביכולותיהם על דברים אחרים מקבילים במערב?
www.MegaPixel.co.il

ישן 25-10-2007, 15:06
  Fox450 Fox450 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "הפתעתם אותי לטובה הפעם ידידי..."

היפנים שקלו (או שוקלים - אני לא מעודכן במצב הנוכחי של תהליך בדיקת ה-F-X) פיתוח מטוס מקביל ל-F-22 לאחר שהתברר להם שאין סיכוי לקבל רשיון ליצר אותו ביפן - כפי שנעשה בזמנו עם ה-F-15.
מעניין לציין בהקשר זה כי אחת הסיבות שהיפנים בחרו בזמנו ב-F-2 למרות היותו לא-כלכלי בעליל היה הרצון להעניק תנופה לתעשיות המתקדמות. קראתי באיזה מקום הערכה כי היוזמה הצליחה רק באופן חלקי ולמרות ההוצאות העצומות תעשיית המטוסים היפנית אינה מסוגלת כיום לפתח מטוס קרב מתקדם חדש לחלוטין.
מכל מקום, דוגמה לפיתוח יפני מתקדם מאוד הוא ה-P-1 (לשעבר P-X) של קוואסאקי, אשר המריא לאחרונה לטיסת הבכורה שלו. גם כאן היפנים התקדמו יפה בשלבים: תחילה יצר קוואסאקי ברשיון את האוריון ואז בעזרת הנסיון והידע שהם רכשו הם הצליחו לפתח מטוס סיור ימי מתקדם משלהם.
ישן 25-10-2007, 15:13

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי Fox450 שמתחילה ב "היפנים שקלו (או שוקלים - אני..."

מעניין - תודה. מה עוד אתה יכול לומר על הP-1? הרי בסופו של דבר מטוסי סיור ימיים הם פטפורמות שביצועיהן חשובים (יחסית) פחות מהאמצעים שהם נושאים וכאן השאלה הגדולה האם אמצעים אלו טובים יותר מאלו שיש ברשות האמריקנים (אני מניח שזאת שאלה שלא פשוט לענות עליה במגבלות הידע הגלוי).

מה לגבי פרוייקטים אחרים? מדוע למשל יפן איננה מתקדמת מאד בתחום הUAV/UGV - כמו ישראל - הרי רובוטיקה היא תחום בו יפן מתמחה באופן מיוחד ומובילה במידה רבה על פני ארה"ב ושאר העולם...
www.MegaPixel.co.il

ישן 25-10-2007, 17:21
  Fox450 Fox450 אינו מחובר  

אכן לא פרוייקט חדש
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי nsdq160 שמתחילה ב "אם התכוונת אלי אז התייחסתי רק לפרויקטים חדשים"

אבל מסוק
למרות שהוא נכנס לשירות בשנת 2000 ההצטיידות בו איטית מאוד בגלל פריסת תקציב הרכש שלו על תקופה ארוכה.
זוהי אינדיקציה נוספת לדואליות היפנית של הסתמכות רבה על ייצור עצמי יחד עם מגבלות גדולות על היקפי הכוח. למרבה הפרדוקס עובדה זו מצביעה דווקא על עוצמה, כי הרי מה שהם מפתחים ומייצרים בעצמם בעלויות ענק, קונה בסופו של דבר רק הצבא היפני, ובכמויות קטנות. יפן העשירה מסוגלת לספוג את עלויות הענק ורוב התוכניות מצליחות לשרוד דיונים ציבוריים רבים מספור על הבזבוז הרב שברכש הצבאי.
ישן 25-10-2007, 16:27
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "מעניין - תודה. מה עוד אתה..."

רשימה של ציוד צבאי שפותח/משודרג ביפן:
טנקים: Type 74 ו- Type - 90 - שניהם מפיתוח מקומי מלא.
תומ"ת 155 מ"מ מדגמים Type 75 ו- Type 99.
תותח נ"מ 35 מ"מ Type 87.
טיל נ"מ לטווחים ביוניים Type 81.
טילי נ"מ Type 91 ו- type 93 (לטווחים קצרים).
רוס"ר Type 64 ו-89 Type.
מטוסי קרב F-1 ו- F-2 של מיציבושי. הטענה היא שה F-2 שווה יכולות ל F-16.
ייצור מקומי ברישיון של F-15 עם שדרוג מקומי.
משחתות טילים (Guided missle destroyer) מדגם Atago - דגם משופר משחתות טילים מדגם Kongo (שעדיין משרתות) שבמקור נבנו ע"פ הדגם של משחתות Arleigh Burke מארה"ב.
משחתות שליטה אווירית (air defense destroyer) מדגם Hatakaze - דגם משופר של משחתות שליטה אווירית Tachikaze שעדיין משרתות, פיתוח מקורי של יפן.
4 דורות של משחתות פרי פיתוח מקומי (חלק מסווגים אותן כפריגטות בגלל הגודל, מהן משרתות בפועל Shirayuki (נצ"ל ונגד ספינות, עם Sparrow, טילי SSN 1B נגד ספינות, Phalanx, ו- ASROC) ו- Takanami עם טילי RIM-162 סונאר ובק"ש חדשים.
הרבה מאוד דורות של צוללות פרי מו"פ מקומי (מחדש לישן: Oyashio , Harushio , Yushio , Uzushio , Asashio , Oshio , Natsushio , Hayashio , Oyashio)
מ1959 עד היום 9 דורות של צוללות דיזל (ע"פ החוקה אסור להם לפתח שום דבר גרעיני, גם לא צוללת או תחנת כוח).
נחתת/נושאת מסוקים מדגם Osumi - צאצא של דורות של נחתות פרי מו"פ מקומי.
ויש להם משחתת כבדה, משחתת/נושאת מסוקים וצוללת בשלבי פיתוח או ייצור שונים.

בהחלט נראה כי יפן מייצרת את כל מה שהיא צריכה, אם כי בכמויות קטנות, למרות שרוב הייצור שלה הוא לשימוש עצמי. אין לי שום הסבר אחר, פרט לטראומת מלחה"ע הII. אחת השורות הראשונות שלהם בחוקה לגבי הכוחות החמושים הוא שיפן לעולם לא תפתח צבא שעלול לסכן את שכנותיה....

ישן 25-10-2007, 16:42
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי hoddle שמתחילה ב "אגב הטיוואנים גם משתמשים ב..."

אם כבר מדברים על זה, האסטרטגיה שלהם צריכה להיות על הדגם הסינגפורי לדעתי.

גם סינגפור היא מדינת אי מוקפת מדינות אויב, מאחר ולא ניתן למכשל דרכי גישה ימיים, ופיזור האויב הוא 360 מעלות ללא מכשולים טבעיים, צבא סינגפור שם דגש למעשה על... כיבוש מחדש של האי.

לאוכלוסיה האזרחית יש בונקרים אטומיים ענקיים שניתן לחיות בהם חודשים. האזרחים נכנסים לבונקר, והצבא נלחם. בכל זמן נתון כחצי מחה"א והצי שלהם לא נמצא בתחומי המדינה, אלא מתאמן במדינות בעלות ברית (פיליפינים, יפן, אוסטרליה והודו - אבל גם צרפת וקנדה) כדי לאפשר להם יכולת מכה שניה, אם המכה הראשונה תהיה קטלנית מדי.

היתרון של סינגפור הוא שאם אינדונזיה או מלאזיה יתקפו, יתכן ומישהו ינסה לעור להם.
אם סין תתקוף את טיוואן, אני לא רואה אף אחד שמוכן להכנס למלחמת עולם שלישית בגללם.

ישן 25-10-2007, 16:47
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "אם כבר מדברים על זה,..."

הקבלה מוגזמת לדעתי:
1. מכשול המים בין סינגפור ליבשת הוא זניח לעומת מיצרי טאיוון.
2. לא ניתן לבצע לחימה נרחבת בסינגפור, מה גם שרוב הצבא בכלל לא מוצב באי.
3. לסין אין את היכולת לשנע ולחפות על סד"כ משמעותי לביצוע צליחה והחזקת ראש גשר במרחק גדול מהיבשת.
4. גם אם כן - הרי שהלחימה בטאיוון תהיה ארוכה בהרבה בהנתן מרחב הפעולה.

ישן 25-10-2007, 19:38
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "הקבלה מוגזמת לדעתי: 1. מכשול..."

צודק,
מיצרי טיוואן רחבים בהרבה ממיצרי סינגפור ומיצרי ג'והור, ושטח האדמה שלה גדול בהרבה.
אבל מעל 90% מהאוכלוסיה והשטח הבנוי מתרכזים בשפלה המערבית של טיוואן בשטח שלא גדול בהרבה משטחה של סינגפור. יתר שטחה של טיוואן מורכב משרשראות הרים כמעט ולא מיושבות.

לאור העובדה שחיל הים של סין גדול ומפותח בהרבה מאלו של מלאזיה ואינדונזיה, ושרוב ההבדל בגודלן כולל שטח כמעט בלתי עביר, הנחתי שהיתרונות והחסרונות מתבטלים. יכול להיות שהגזמתי.

בכל אופן ייתרון אחד שכן יש לטיוואן הוא היכולת של צבא היבשה לסגת להרים ולנהל משם לוחמת גרילה, אבל שוב, 90% מהשטח הבנוי יכבש מיד, כמו בסינגפור, הכוחות הללו יתרכזו בעיקר בכיבוש מחדש של האי, לעניות דעתי.

ישן 25-10-2007, 19:40
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "צודק, מיצרי טיוואן רחבים..."

במידה והכוח הסיני יגיע ליבשה. נחיתה אמפיבית רחבת היקף לא נוסתה לדעתי מאז מלחמת קוריאה, כאשר אפילו בנורמנדי לא עמדו בפני כוח הרס כזה של הגנת חופים, יחד עם "שולטנות" (תמיד רציתי לומר זאת) מודיעינית לא רעה.

ואגב, גם במקרה הכי טוב, קשה לי לראות את הסינים מחיפים יותר מאוגדה משוריינת אחת בכל סבב - כך שגם כאן יש צוואר בקבוק.

נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 25-10-2007 בשעה 19:43.
ישן 25-10-2007, 16:53

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "Hsiung Feng III - טיל טיוואני נגד ספינות"

אני יוצא עוד מעט ואחזור רק מאוחר בלילה אבל א. אני מאד שמח מהכיוון שהשרשור תפס (ויסלח לי טל שקצת חטפתי לו את השרשור - אני באמת לא אוהב לעשות את זה למרות שלפעמים אני לא מתאפק) וב. מאד התרשמתי ממדגים הטכנולוגיה היפני - כלומר ממה שיש להתרשם מבחינת תכנון - האם כלי כזה הוא אכן בר ביצוע ואפקטיבי זה כבר סוגיה אחרת מן הסתם (אבל לפחות מבחינה אסתטית הוא מרשים מזכיר משהו שבין ה-F22 לF35 אני חושב).
www.MegaPixel.co.il

ישן 12-11-2009, 15:40
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי josef97lixi שמתחילה ב "אין על ישראל!!!!!!!!!!!!!!!!!"

אזהרה לפני חסימה. נדרשת כבר לקרוא את דבר המנהל ולפעול על פיו, וכנראה שלא עשית זאת. אם אתה רוצה להמשיך לכתוב כאן, אתה נדרש לפעול לפי הנהלים שלנו.

ישן 12-11-2009, 15:50
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי josef97lixi שמתחילה ב "[QUOTE=ביטיס]אזהרה לפני..."

אז עכשיו אני בטוח שלא קראת שום דבר מדבר המנהל. תחזור לפורום ותקרא את שני העוגנים הרלוונטים.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:01

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר