לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-05-2005, 10:15
  NOTA NOTA אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.11.01
לא, זה אומר שאתה "משה מזרחי" של המרכז המנותק
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי עוד קפה לאסד שמתחילה ב "4 תגובות בלי תוכן - מראה שאני צודק"

כמעט כל הערה שלך מצליחה לגייס קואליציה של אנשים שבאשכול סטנדרטי היו מתכתשים עד זוב דם וירטואלי. אנטגוניזם אוניברסלי... גם זה כישרון.

וכדי לסבר את אוזנך:
המתיישבים הללו הגיעו למקומות ישוב חוקיים עליהם החליטה מדינת ישראל ובתמיכתה. דהיינו, כאשר הגיעו לשם היה זה אינטרס של המדינה, וכמו תמיד, זאת לקחה על עצמה חלק גדול מהעלויות.
גם כאשר אתה קונה את דירתך בפאתי הוד השרון ב250,000$, חלק מהאלמנטים המרכיבים את העלות נקבעים ע"י המדינה, ורוב הסיכויים ש20 שנה מאוחר יותר לא תוכל לקנות בסכום ששילמת דירה דומה. חלק מההבדל בעלויות נגזר מהחלטות ממשלה (עלויות קרקע, תשתית, מיסים).
(ולפעמים אפילו לא רכש, חזקה היא ##% מהחוק) מעבר לכך, כאשר הרוכש הוא הממשלה עצמה, כמו במקרה של מי שרכש בפרוטות פחון בערוץ האיילון והמדינה החליטה לסלול כביש איפה שהיה הסלון שלו, מחיר ה"הפקעה" נקבע ע"י סט של חוקים אשר בינם לבין חוקי ההיצע והביקוש של השוק החופשי יש הבדל גדול. "כלכלן" בכיר שכמוך בוודאי מודע לכך.

אז המדינה החליטה, מתוך אותו אינטרס ששלח (לשיטתי) מתיישבים לכמה וכמה מקומות בארץ ישראל, לסלול הסדר שלום נסיוני על בתיהם של חלק מאותם מתיישבים - ולנסות לחסוך בכך עלויות עתק מתקציבה השנתי.
לפי ההגיון המטומטם שלך, חוקי השוק צריכים לעבוד כאן, והמתיישבים יכולים לבקש כמה כסף שהם רוצים עבור פינוי רכושם הפרטי (הרי יש "רוכש", וכנראה נורא משתלם לו לרכוש את אותם שטחים). אך, כאמור, במקרה של הפקעה מסיבות של אינטרס לאומי עובדים חוקים אחרים, והמינימום שהמדינה צריכה לעשות הוא לספק לאותם אנשים בית/נחלה דומה במרחק דומה ממקורות פרנסתם, כמו גם פיצוי מסויים על העבודה שהשקיעו במקום מגוריהם הנוכחי, אותה עבודה שיצטרכו להשקיע במקומם החדש על מנת להביאו - תוך שנים - לרמת "ביתיות" דומה.

אני מאחל לך שמחר תעבור החלטת ממשלה שתכריז על החנייה שלך כמטווח ארטילרי ועל בניין המגורים שלך כאתר אימוני לש"ב. נסה מחרתיים למכור את הבית שלך בשוק החופשי - וזה הסכום שתקבל מהממשלה בפיצוי על החלטתה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-05-2005, 14:07
  angel kiss angel kiss אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.05.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי עוד קפה לאסד שמתחילה ב "למה המתנחלים בכלל צריכים לקבל פיצויים? לא הבנתי"

למה העם כואב וכועס על הפינוי של המתנחלים כאשר יש את משרד השיכון שמפנה משפחות יום יום ואף אחד לא ממצמץ אפילו........המתנחלים יקבלו פיצויים וימשיכו את חייהם עד לפינוי הבא ....נו טוב גם אני מתנחלת לי בהוד השרון ומשרד השיכון רוצה לפנות אותי עם שלושת ילדיי...יש מצב שאקבל תמיכה מהעם ??????? מה עם התושבים שלא מתגוררים איי שם ומתגוררים ושורדים 'פה' בשכונה שלכם בבית לידכם...מה איתם???? לא מגיע להם תמיכה?? אוףף יש שיר ישן ששמעתי פעם שכולם פקה פקה במדינה שלנו כולם מדברים אך בסופו של דבר הלא צפוי קורה וכל הדיבורים לרייק...שמאלנים ימניים כולנו בניי אדם ....רק שאני לא לשם ולא לכאן אני כרגע מנסה להבין איפה צדק...כשאני כתושבת חוזרת מנסה לשרוד ולגדל את שלושת ילדיי בלי לקבל מאום מהמדינה לא ביטוח לאומי ולא כלום...ומודה לאל שאני עומדת על הרגליים בזכות עצמי אבל אותי גם רוצים לפנות רק שאני לא מתנחלת אותי מכנים 'פולשת' ולא משנה מהן הסיבות...איפה העם במקרים כאלה..?? הריי פה זה כל אחד לעצמו...אם תשרוד שיגעון ואם לא ..אף אחד לא רואה ולא שומע...פשוט כואב מאוד לראות את כל מה 'שאתם' כאן רושמים כשיש משפחות בינכם שגם כן סובלות ולא מוצעים להם פיצויים ולא עזרה ולא כלום ...בושה!!!!!

(שמישהו יעיז לומר לי משהו על טיפשות....כי כל עוד אף אחד מכם לא נמצא בסיטואציה כזאת או אחרת..אנא שימרו את דעותיכם הלא מעניינות לכם)...תודה
ישן 09-05-2005, 15:12
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
מה ההבדל בין מוחמד מלוד שפלש לשטח לא שלו ובנה שם בית ללא רשיון למתנחל?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי עוד קפה לאסד שמתחילה ב "למה המתנחלים בכלל צריכים לקבל פיצויים? לא הבנתי"

בדיוק כמו ההבדל שבין ערבי ליהודי

באשר לפצויים. אכן מדינת ישראל על כל ממשלותיה, השלו אנשים "תמימים" ולא כל כך תמימים להתנחל באופן בלתי חוקי (על פי החוק הבינלאומי) ו/או תוך כדי התעלמות מכל חוק וסדר, בשטחים כבושים לא לנו. נכון שהן הרעיפו עליהם מכל טוב בין במישור האישי ובין במישור הציבורי והממלכתי.

היום כאשר התפכחה הממשלה ומחייבת אנשים לחזור למחוז חייהם הטרום ההתנחלותי ולרמת חייהם דאז, היא חייבת לסייע להם בזאת ולא מעבר לזאת. כל פעולה והשקעה שתמשיך לרוממם מעם היא בלתי ראויה ובלתי צודקת. הרי כל המתנחלים לא החלו את חייהם בהתנחלות מאפס ואין לשפרם ולתגמלם בזכות התיישבותם בהתנחלויות. הרי מרבית אזרחי ישראל חיו וחיים ב"צל התותחים" מיום הקמת המדינה. כל עיירות הפיתוח המושבים המושבות והקיבוצים הנאחזים בעשר אצבעותיהם באדמות מדינת ישראל ומאפשרים את חיותה קיומה ואופיה אינם זכאים לפחות ממה שזכאים "מוחזרי" ההתנחליות - גם להם ובראש וראשונה להם מגיע שפור חייהם ושדרוגם.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:01

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר