לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-08-2012, 21:40
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Max206 שמתחילה ב "מחדל ביטחוני: פועל פלסטיני נחשף למידע מסווג ורגיש"

חבורת מטומטמים ורפי שכל. עוד תזכורת לכך שלא חשובה מערכת אבטחת המידע, כי הטיפש שמשתמש בה הוא המקור לכל הצרות.
בקשר לתגובת המכבסה, צודק כמובן האיש שטוען שפלסטינים וערבים אחרים הם הידיים ולפעמים גם הראש שמטפל ומתחזק כלי רכב של הצבא שמטופלים בחוץ.
ואגב מכבסה ואבטחת מידע, נתקלתי באופן אישי במצב דוה של מכבסה בבעלות יהודי אשר הידיים העובדות בה הן של ערבים מהשטחים.
כאן לא חלם, כאן חלם משופר משופר, שלא לומר, סימן 4מ.

ורק לא ברור לי, איזה צבא אמור להגיע ולנצח את אירן? בטח לא זה שאני עושה בו מילואים.

(נכתב בהתקף זעם ויאוש, אין אחריות על כלום, אין שכל ואין דאגות)

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-08-2012, 22:27
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
אולי די? לא נמאס?
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי avifresh שמתחילה ב "יש מפעל שאני מכיר, המייצר..."

בפעם האחרונה שבדקתי, ערביי ישראל הם אזרחי מדינת ישראל בדיוק כמו כל משתתפי הדיון המיותר-למדי הזה. אז נכון שלא כולם רוצים בטובתנו וחלקם אפילו עושים לרעתנו אך עדיין מדובר במיעוט - ולצורך העניין, אחד החיילים היותר אמיצים ומוצלחים שפגשתי אי פעם הוא בחור ערבי שגר באחד מכפרי ואדי ערה. ומדובר באותו ואדי ערה שפוליטיקאי מסויים הציע להעביר אותו לידי הרשות הפלסטינית בחילופי שטחים, ותושביו מבועתים מעצם הרעיון ושוללים אותו בצורה מוחלטת (מעניין למה).

במלחמת לבנון השניה נהרגו ערבים ישראלים בהפגזות חיזבאללה.
במהלך מלחמות ישראל נהרגו עשרות, ואולי מאות, ערבים ישראלים אשר שירתו על הגנת המדינה.
התייחסות גורפת לכלל ערביי ישראל כאל גיס חמישי משרתת מצויין את אויבינו, ולא נותנת לנו כלום.
אז בואו נרד מהעץ ונפסיק עם כל הססמאות הנבובות והמיותרות!

ישן 30-08-2012, 17:19
  הכל בסדר הכל בסדר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.07
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי avifresh שמתחילה ב "יש מפעל שאני מכיר, המייצר..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי avifresh
יש מפעל שאני מכיר, המייצר חלפים לצה"ל, רפאל ומערכת הביטחון, ומנהל העבודה בן מיעוטים אשר מקבל לידיו את השרטוטים, שלפעמים ברור למה שייכים, יודע כמויות יצור ושולט באיכות המוצרים שמספקים (כל נושא הבחינה זה צחוק מהעבודה, מלבד בוחן מסוים שעשה עבודתו נאמנה).
מדוע צה"ל לא ייתן עדיפות לספק שעובדיו יוצאי צבא? זה ייתן תמריץ להעסיק יוצאי צבא במפעלים המספקים למערכת הביטחון.

איזה חלפים המפעל שאתה מכיר מייצר? אם הוא מייצר חלפים לברזיות וסככות שמש זה משהו אחד.

אם הוא מייצר חלפים למערכות שנחשבות רגישות אזי הוא צריך לעבור סיווג ואין מצב שיש בו עובד ערבי.
ישן 28-08-2012, 05:27
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית

חבר מתאריך: 17.03.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Max206 שמתחילה ב "מחדל ביטחוני: פועל פלסטיני נחשף למידע מסווג ורגיש"

מה אתם רוצים מהערבים ?
אצלנו עצמאות - אצלו נכבה.
אתם באמת מצפים שיהפכו לציונים ?
זה לא הופך את כולנו לגזענים, ולא הופך את כל הערבים לטרוריסטים.
יש מציאות בטחונית לא פשוטה.
ו "סמוך" יחד עם "יהיה בסדר" הופכים אותה לעוד יותר בעייתית.

אנחנו לא נפתור בפורום זה את נושא עובדי הקבלן ואו את סוג האוכלוסיות העוסקות בעבודת כפיים.
זה נושא רחב מורכב ונוגע בהשקפות פוליטיות.

מה שכן אפשר זה לסתום חורים במסננת המידע ולהיות זהירים. ודווקא כאן לצערי אנחנו מצליחים לעשות כל שגיאה אפשרית.
בחורינו הטובים מפיצים את תמונותיהם ברשת וחבריהם הטובים מוסיפים באורים. והכל זורם זורם זורם.
נקודת המוצא שלי היא שבכל תמרון כזה או אחר עתידי תדרי הקשר והמפות יהיו בידי האויב.

לא כל מה שאני יכול לכתוב, אני רוצה לכתוב.

ישן 28-08-2012, 08:32
  emile-a emile-a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.06
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי ilanb שמתחילה ב "מה אתם רוצים מהערבים ? אצלנו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ilanb

מה שכן אפשר זה לסתום חורים במסננת המידע ולהיות זהירים. ודווקא כאן לצערי אנחנו מצליחים לעשות כל שגיאה אפשרית.
בחורינו הטובים מפיצים את תמונותיהם ברשת וחבריהם הטובים מוסיפים באורים. והכל זורם זורם זורם.
נקודת המוצא שלי היא שבכל תמרון כזה או אחר עתידי תדרי הקשר והמפות יהיו בידי האויב.

כל שגיאה אפשרית??? בוא תגזים כרגיל...
אני לא מבין גולשים ותיקים כאן בפורום באמת..
כתבה אחת על ספק "מחדלון"..."הכיר רמת כוננות"!!..והנה הכל שחור, כשלון, חלם וכו'...
כולם גאונים פרט לאנשי צה"ל..והכל פרוץ ושבור...
לא יודע, את עופרת יצוקה התחילו בהפתעה מוחלטת (למרות שזה היה בשבת!!), ומכל מיני מקורות זרים ואמנון לוי אני קורא שתקפו בסודן, השמידו מבנה בסוריה ועשו עוד כל מיני דברים שהיו צריכים בשבילם מודיעין רב ושמירה על סודיות רבה.
אז לא ברור לי איך חלם סימן 4 הצליח לעזות זאת....
ביטחון מידע זה חשוב, צריך להמשיך לשמור עליו, ואפשר וצריך להעביר ביקורת כשלא עושים זאת... אבל לא צריך להגזים מכתבה (תמיד מפוקפקת.) אחת..ובוודאי שלא להגיב ברמת הטוקבק הכי נמוך, הכי דמגוגי והכי לא מדויק.

ישן 28-08-2012, 14:07
  טל ענבר טל ענבר אינו מחובר  
מומחה לתעופה, תעופה צבאית, חלל ולווינות. חוקר בכיר במכון פישר

חבר מתאריך: 02.07.05

כלי התקשורת נוטים להעצים את הידיעות בתחומים רבים לתועלתם. יש להניח שבמקרה המדווח לא נחשפו פרטים כמו תוכניות הייצור והעבודה של קמ"ג, שרטוטי פרוייקטים ממלמ וכיו"ב.קצת פרופורציה לא תזיק לאיש.

לפני שממשיכים להתלהב ולהתלהם כאן, האם הרשומים מטה עוברים תהליך של סיווג ביטחוני?

נהגי אוטובוסים המסיעים חיילים?
יצרני סיכות וסמלים, חורטי הקדשות על מגינים למשוחררים?
עובדי חדר אוכל (אזרחים) בבסיסי צה"ל השונים?
קונדיטוריות שונות (תתפלאו איזה עוגות מעניינות יש...עם שמות ומספרים של יחידות מאוד לא מוכרות)?

וכו' וכו'.

נערך לאחרונה ע"י טל ענבר בתאריך 28-08-2012 בשעה 14:16.
ישן 29-08-2012, 15:43
  ilanb ilanb אינו מחובר  

מה יותר קצר הזיכרון שלכם או "ההגזמה" שלי?

לא כוחות חברים לא כוחות - איזו יחידה קטנה שמרה על בטחון מידע והצליחה לעקוץ אוייב - כמה נפלא - בלי ציניות. האם זו מערכה ? האם זה הפעלת תמרון עם כל הצבא הסדיר בתגבור מילואים? לא לא ולא !

ולשם למערכה רבת משתתפים אני מכוון !!!

בואו ניזכר לבנון 2006 !
בדיעבד...... לחיזבאללה היו מפות הקוד, תדרי הקשר שלנו, ואמצעי ירוט לשיחות הניידים.
התקשורת שלנו !!! בנוסף לתקשורת זרה דיווחו כל העת על מיקומי כוחות, גודלם, כוונתם, ושיטת הפעולה שלהם. (כפר גלעדי כמשל).

מה קרה מאז ?
נוספו מכשירים ניידים משוכללים, המאפשרים איתור הדובר בזמן אמת.
למכשירים אלו מצלמות משוכללות והם מקושרים לרשת כל העת.
חיילים שאינם חושבים מספיק מציפים את הרשתות החברתיות בתמונות שאסור שיגיעו לשם. כולל צילום מתוך חדר מבצעים בגבול הצפון.
תרבות היום יום חדרה ליחידות המילואים והקשר השוטף בתע"מ מתנהל ברובו בסלולר.
יש לנו גוגלארת' וצילומי לווין נגישים בזמן אמת. תקשורת שחושפת בכותרות ענק כל רשלנות בטיחותית תחת להעביר את זה למקומות המתאימים לטיפול. בד"כ גם מצרפים לזה את הנ.צ. המדויק ב 12 ספרות.

בלבנון 2 ב 2006 נדרשו 33 יום כדי להפסיק את הירי על העורף הישראלי!
היה שם אולמרט אחד שאמר "עד כאן " !!! ועמיר פרץ שאמר "נסראללה עוד יזכור את השם עמיר פרץ" !!!

נסראללה ולוחמיו עדיין שם. אולמרט ופרץ כבר לא.
הפרץ היחיד הוא פרץ נהרות המידע שזורם משם לכאן ומכאן לשם.
והצהרות האלופים מהתקשורת הגלויה :
"בפעם הבאה נהיה חייבים בתמרון קרקעי על מנת למנוע ירי טילים רציף על העורף "

מה אני מבין ?
מישהו החליט "להראות להם" למרות שבמקום 4000 רקטות יש 40 אלף - אנחנו נראה להם.
למרות שבמקום טווח קצר ובינוני הרקטות בעלות טווח יותר רחוק ודיוק יותר טוב. אנחנו נראה להם.
הנחת העבודה שלי שמפות הקוד והתדרים וההאזנה לא רק שבידם, אלא ההאזנה השתכללה. והסייבר גורם להם להחזיק בתוכניות המבצעיות - כך אני מאמין עד שלא יוכיחו לי אחרת.

ואו אז כשתתלקח הגזרה, באיזשהו מקום נופתע- לרוחב הגזרה שבין ראש הנקרה להר דב. למה ? כי מישהו יחפף משהו או כי פשוט יהיו כל כך הרבה ארועים מקומיים שבאחד מהם יהיה כשל. למה ? כי אנחנו מכירים את התוכנית שלהם לעשרות חוליות קטנות שיכו בישובים ובדרכים. ( אגב לפני שבוע הסתיים תרגיל גדול שלהם שנכתב עליו בתקשורת - פה בפורום לא הגיבו) ואנחנו כמו אנחנו - סרסנו את ההגמ"ר שיפרנו את החוד ואת העורף. וזנחנו את הכוח האזרחי שיתקל ראשון. (לא אני אומר ראש ועדת חוץ ובטחון הקודם שאול מופז אמר !!!) שיטת ה"סמוך" ו"הכסת"ח" עובדת.

ואו אז יקום רה"מ/נשיא / שהב"ט ויגיד עד כאן !

בהנחה שהכוחות יגויסו מיד - יאומנו כראוי, ויצאו לשטח לתמרון יבשתי. יתקדמו בצירים הררים קשים. יקיזו את דמם. ישיגו הישגים קרקעיים עד הפסקת האש המיוחלת.

להערכתי (כאן בהחלט ניתן להתווכח) העורף שלנו ישלם מחיר כבד במשך חודשיים עד שלושה לפחות.
לא יהיה זבנג וגמרנו. חלק מהמחיר שנשלם בחזית ובעורף קשור בהחלט לשיבר הדולף שאנחנו מתעקשים לא לתקן (למרות שאנו סובלים מחוסר מים).

מה שנשאר לי זה להתפלל שהגזמתי.
על פי כל הנתונים שבידי - התסריט שלי די מציאותי.

הלוואי ואתבדה. אבל יש לדור שלי שהיה צעיר ב 73 את כל האישורים הדרושים מכל הקבני"ם שבעולם להגזים ולהיות שרוטים.

נערך לאחרונה ע"י ilanb בתאריך 29-08-2012 בשעה 15:47.
ישן 29-08-2012, 18:46
  ilanb ilanb אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "כבר היינו בסרט הזה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי סירפד
הזכרת לי את הציטוט הנ"ל - למקרה שהוא נשמע לך מוכר, סביר להניח שאתה טועה. זהו ציטוט מתסריט שפרסם רון לשם בידיעות אחרונות על עימות כללי במזה"ת בדיוק שנה (+5 ימים, אם להיות קטנוניים) לפני חטיפת גלעד שליט!

מכובדי יש לי נוהג מגונה למרקר בצהוב בתוך ספרים משפטים שלעיתים ארצה לחזור ולהשתמש בהם.
הקטע הזה ממורקר אצלי בספר - עוד לפני שחטפו את גלעד...
ולפני שהפכו ספר מצויין לסרט מחורבן לטעמי.

וכאן אני רוצה להוסיף אנקדוטה.
כידוע נקראתי ב 2007 לחזור לשמ"פ ולהקים מחדש את ההגמ"ר שפורק (לטעמי טעות קולוסאלית).
בעודי עוסק במשימה ובטרם כל הפלוגות ערכו אימון הקמה - המערכת כבר התיחסה אלינו כגדוד ונקראתי לתרגיל ברמה הפיקודית - שם נערכו לתסריטים שונים שכמובן לא יפורטו.
באחד מסיעורי המוחות נדרשנו אנו מפקדי השטח להציג איומים אפשריים ואיך אנו נותנים להם מענה. כאן הצעתי (עקב הכנסת שיריוניות לכוחות הבטחון הפלשתיני ואימונם ע"י האמריקאים)שנכין עצמנו לאפשרות של גלישת שיריוניות כאלו מלב השומרון לאחד מישובי גב ההר וביצוע מחטף/פיגוע. או כתוצאה מהדרדרות עם השכנים או כמעשה לוקאלי של "חיילים שהשתגעו" (כל פעם שרוצחים יהודים - ראס בורקה - נהריים - זה חיילים שהשתגעו - אבל חס ושלום שיהודי ישתגע - זה אסור !).
קם קמ"ן אחד בדרגה לא זוטרה וזלזל בי בצורה בוטה - (בערך כמו שעשו כאן באשכול) לעיני כל.
לימים עבר הנ"ל לפיקוד דרום ובמקרה היה באפשרותי להשיג את הנייד שלו. לאחר פיגוע הנגמ"ש בחוטף עזה לא יכולתי להתאפק (יצר הרע והסרקזם) - צלצלתי אליו הצגתי עצמי ואמרתי לו שמקצין ישראלי הייתי מצפה לקצת נאמנות, ולא שמייד ירוץ לייעץ לאוייב איזה פיגועים לבצע ועוד בלי לתת לי קרדיט. הוא אמר שהוא לא קולט על מה אני מדבר והזכרתי לו....
התשובה היתה ניתוק השיחה.
עכשיו אני צריך להרגע... (אפילו גת אי אפשר כבר להשיג כאן)
יש למישהו טופס הפניה לקב"ן?

ישן 29-08-2012, 16:44
  Dror227 Dror227 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.05.12
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי ilanb שמתחילה ב "מה יותר קצר הזיכרון שלכם או "ההגזמה" שלי?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ilanb
לא כוחות חברים לא כוחות - איזו יחידה קטנה שמרה על בטחון מידע והצליחה לעקוץ אוייב - כמה נפלא - בלי ציניות. האם זו מערכה ? האם זה הפעלת תמרון עם כל הצבא הסדיר בתגבור מילואים? לא לא ולא !

ולשם למערכה רבת משתתפים אני מכוון !!!

בואו ניזכר לבנון 2006 !
בדיעבד...... לחיזבאללה היו מפות הקוד, תדרי הקשר שלנו, ואמצעי ירוט לשיחות הניידים.
התקשורת שלנו !!! בנוסף לתקשורת זרה דיווחו כל העת על מיקומי כוחות, גודלם, כוונתם, ושיטת הפעולה שלהם. (כפר גלעדי כמשל).

מה קרה מאז ?
נוספו מכשירים ניידים משוכללים, המאפשרים איתור הדובר בזמן אמת.
למכשירים אלו מצלמות משוכללות והם מקושרים לרשת כל העת.
חיילים שאינם חושבים מספיק מציפים את הרשתות החברתיות בתמונות שאסור שיגיעו לשם. כולל צילום מתוך חדר מבצעים בגבול הצפון.
תרבות היום יום חדרה ליחידות המילואים והקשר השוטף בתע"מ מתנהל ברובו בסלולר.
יש לנו גוגלארת' וצילומי לווין נגישים בזמן אמת. תקשורת שחושפת בכותרות ענק כל רשלנות בטיחותית תחת להעביר את זה למקומות המתאימים לטיפול. בד"כ גם מצרפים לזה את הנ.צ. המדויק ב 12 ספרות.

בלבנון 2 ב 2006 נדרשו 33 יום כדי להפסיק את הירי על העורף הישראלי!
היה שם אולמרט אחד שאמר "עד כאן " !!! ועמיר פרץ שאמר "נסראללה עוד יזכור את השם עמיר פרץ" !!!

נסראללה ולוחמיו עדיין שם. אולמרט ופרץ כבר לא.
הפרץ היחיד הוא פרץ נהרות המידע שזורם משם לכאן ומכאן לשם.
והצהרות האלופים מהתקשורת הגלויה :
"בפעם הבאה נהיה חייבים בתמרון קרקעי על מנת למנוע ירי טילים רציף על העורף "

מה אני מבין ?
מישהו החליט "להראות להם" למרות שבמקום 4000 רקטות יש 40 אלף - אנחנו נראה להם.
למרות שבמקום טווח קצר ובינוני הרקטות בעלות טווח יותר רחוק ודיוק יותר טוב. אנחנו נראה להם.
הנחת העבודה שלי שמפות הקוד והתדרים וההאזנה לא רק שבידם, אלא ההאזנה השתכללה. והסייבר גורם להם להחזיק בתוכניות המבצעיות - כך אני מאמין עד שלא יוכיחו לי אחרת.

ואו אז כשתתלקח הגזרה, באיזשהו מקום נופתע- לרוחב הגזרה שבין ראש הנקרה להר דב. למה ? כי מישהו יחפף משהו או כי פשוט יהיו כל כך הרבה ארועים מקומיים שבאחד מהם יהיה כשל. למה ? כי אנחנו מכירים את התוכנית שלהם לעשרות חוליות קטנות שיכו בישובים ובדרכים. ( אגב לפני שבוע הסתיים תרגיל גדול שלהם שנכתב עליו בתקשורת - פה בפורום לא הגיבו) ואנחנו כמו אנחנו - סרסנו את ההגמ"ר שיפרנו את החוד ואת העורף. וזנחנו את הכוח האזרחי שיתקל ראשון. (לא אני אומר ראש ועדת חוץ ובטחון הקודם שאול מופז אמר !!!) שיטת ה"סמוך" ו"הכסת"ח" עובדת.

ואו אז יקום רה"מ/נשיא / שהב"ט ויגיד עד כאן !

בהנחה שהכוחות יגויסו מיד - יאומנו כראוי, ויצאו לשטח לתמרון יבשתי. יתקדמו בצירים הררים קשים. יקיזו את דמם. ישיגו הישגים קרקעיים עד הפסקת האש המיוחלת.

להערכתי (כאן בהחלט ניתן להתווכח) העורף שלנו ישלם מחיר כבד במשך חודשיים עד שלושה לפחות.
לא יהיה זבנג וגמרנו. חלק מהמחיר שנשלם בחזית ובעורף קשור בהחלט לשיבר הדולף שאנחנו מתעקשים לא לתקן (למרות שאנו סובלים מחוסר מים).

מה שנשאר לי זה להתפלל שהגזמתי.
על פי כל הנתונים שבידי - התסריט שלי די מציאותי.

הלוואי ואתבדה. אבל יש לדור שלי שהיה צעיר ב 73 את כל האישורים הדרושים מכל הקבני"ם שבעולם להגזים ולהיות שרוטים.

לצערי , מסכים עם כל מילה
ישן 01-09-2012, 06:00
  ilanb ilanb אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "[QUOTE=ilanb]23/8/12 זה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי emile-a
שוב, אני לא ממש מבין על מה אתה מדבר...איבדתי אותך ואפרוש מהדיון.

טענו כאן שאני מגזים בשטף המידע - הבאתי עובדות מלבנון 2 על שטף מידע.
והראתי איך בלבנון 2 זה פגע.
טענו שהיום המצב טוב יותר - אז ממקורות גלויים בלבד - הראיתי איך המצב לא טוב יותר !!!
לא מבחינת דליפת המידע ! ולא מבחינת ההכנות שאנו עורכים מול האיומים המתפרסמים.
הבאתי מובאות מן התקשורת מהשבוע האחרון - כתבת לי שזה "עתיק"
מכאן נובע - אם לפני שבוע זה עתיק - אז אני כבר נחשב דינוזאור או ליתר דיוק מאובן קדום.

תכלס כל מה שאני מבקש זה תשקלו מילים.
תפסיקו להפציץ רשתות חברתיות בתמונות לא נחוצות ומידע מיותר.

יש הבדל עצום בין כתבות אילו וניתוח מצב ממקורות גלויים. לבין פרסומים מיותרים ומזיקים.
הכי גרועים בעיני שר הבטחון - רה"מ ופוליטיקאים יודעי דבר.
אחריהם דובר צה"ל, אתרי הצבא (מז"י הכי מעצבני) ו"במחנה"

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:25

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר