לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-04-2013, 07:04
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית

חבר מתאריך: 17.03.05
ביטחון אישי על הפנים

בשנות ה80 בלחץ התקשורת החליט הרמטכ"ל דן שומרון להוציא את המחסניות מהנשק. למרות שמחקרים פסיכולוגיים הוכיחו שחייל עם מחסנית בנשק זהיר יותר. התוצאה הישירה מספר התאונות בנשק עלה.

הפיתרון האמיתי = חינוך ומגיל צעיר לא ע"י רודפי בצע אלא ע"י מערכת חינוכית מפוקחת.

אמש החליט השר אהרונוביץ = שומרים יפקידו את הנשק. (משום מה התשקורת מתעקשת לקרוא מאבטחים לרובאי 0 עם 9 שעות הכשרה). שוב כניעה ללחץ התקשורת והפגנות מוצדקות של ארגוני הנשים.

אלא מאי שוב שגיאה - מחפשים את המטבע מתחת לפנס.

בשבילי מאבטח הוא אחד שיש לו רמה נאותה (שבצידה שכר ראוי) יש לו נשק אישי שהוא מיומן בו (לא כל פעם מחליפים לו נשק) והנשק עליו כל העת. - הוא לוחם במסגרת אזרחית (האם נכון היה להפריט? ואם להפריט היכן הרגולציה?) שתפקידו לשמור על שלום הציבור.

היום השומרים של חברות שרותי השמירה הם עבדים מודרניים עם שכר מאד נמוך תנאים לא סוציאליים ורמת הכשרה נמוכה מים המלח.

הפתרון הנכון : "הבאת דובי של ההנדסה" מחיקת כל החברות הקיימות ואו החזרה לאחריות משטרת ישראל או הקמה מחדש עם דרישות אמת ורגולציה מתאימה.

קחו לדוגמא את מוסדות החינוך... למה לא להכשיר שומרים ברמה שישתלבו בצוות החינוכי? והיכן בדיוק יפקיד שומר ביה"ס את נשקו בסוף היום בכספת במבנה ריק ולא שמור כל הלילה שממנו קל יהא לגנוב את הנשק.

כל נושא חברות השמירה הוקם עקום וראוי שהפיתרון יהיה ישר ! ולעניין!
ההחלטה הזו מורידה עוד יותר נמוך את כשירות השומרים הנמוכה בלאו הכי.

בקר טוב חלם.
אחרי חג החירות ולפני חג העצמאות קיבלתם החלטה של יום השואה.
הקטנת מספר כלי הנשק בידי אזרחים שומרי חוק, תביא לעליית הפשע (אנגליה לדוגמא) כשעבריינים מצוידים בנשק יחגגו חירות ועצמאות ברחובות.

לא כל מה שאני יכול לכתוב, אני רוצה לכתוב.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-04-2013, 20:52
  משתמש זכר nabato nabato אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.04.11
הדרישה להחזיר את הנשק בתום משמרת לא מעשית בפריפריה.
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "אולי הוא מתכוון שעדיף להחליף..."

שומר שמסיים משמרת של 12 שעות בניצנה לדוגמא,בה הוא מתגורר יאלץ לנסוע שעה על מנת להפקיד את הנשק?ולאחר מכן לנסוע שעה נוספת לביתו? ולפני המשמרת הבאה ייסע שנית ,יחתום וייסע שנית שעה נוספת למשמרת?
כמו מרבית החקיקה כיום,גם זאת פופוליסטית ולבטח תשתנה כשתקרה תקלה אחרת ושומר לא יגיב בירי הכרחי כי לא הספיק לחתום על נשק לפני המשמרת.
אבל הכל שטויות המשכורות גבוהות,התנאים טובים הנסיעות מעניינות והמזכירות יפות ונחמדות...אז איזה נושא נוסף מחכה להחלטה?נבחרינו משתוקקים להפגין את חוכמתם הרבה,ערכיהם,אחריותם,יושרם ,צניעותם ,יושרם ותבונתם...
ישן 03-04-2013, 22:07
צלמית המשתמש של שמולביץ אשר
  משתמש זכר שמולביץ אשר שמולביץ אשר אינו מחובר  
מנהל פורום: דגמים לבניה עצמית, סקופים וחדשות, צילום ווידאו, וכן.... הצ'קלקה הכחולה של פרש

חבר מתאריך: 01.02.09
Facebook profile
הי
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "אולי הוא מתכוון שעדיף להחליף..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קרן-אור
אולי הוא מתכוון שעדיף להחליף כמות גדולה של מאבטחים בכמות קטנה של שוטרים/אנשי אבטחה מקצועיים, שיאתרו סכנות לפני שתגענה לשערי בתי הספר והמסעדות.

בזמנו הייתה "ניידת אבטחה למוסדות חינוך" שהייתה ניידת משטרתית לכל דבר שבתוכה היו שני שוטרי קבע (לא שחם ולא מתנדבים) שתפקידה היה לסייר בין מוסדות החינוך ולבדוק את המאבטחים.
בפועל הניידת עסקה בכל מיני "משימות" כגון הוצאה לפועל, אכיפת תנועה ואפילו תגובה לאירועים כאשר יש "לחץ אירועים".
לבסוף הנושא בוטל (הטיעון היה "חוסר תקציב")

כיום, יש ישובים/ערים שבהם הנושא של אבטחת מוסדות חינוך (ברמה המשטרתית) נעשה ע"י ניידות של אק"מ (משמר אזרחי לשעבר).

ישן 04-04-2013, 08:29
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "לא הבנתי את הקשר בין איכות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
לא הבנתי את הקשר בין איכות המאבטחים לבין היציאה הביתה עם הנשק, דבר שמתנגדות לו הנשים השונות. הן הרי לא טוענות שמאבטח מיומן יותר לא יירה באשתו..

איכות כולל סינון קפדני יותר.

היום חלק ניכר מהמאבטחים הם ברמה אישית ומקצועית נמוכה מאוד. הביקוש המוגבר למאבטחים הוביל לכך שמגייסים כל אחד ומטווחים שנאבקים על פרנסתם בגלל גזירות של המדינה מרגישים מחויבים להכשיר אותם על מנת להמשיך להתקיים.

התוצאה היא אנשים שהדבר האחרון שהיית עושה זה לסמוך עליהם עם נשק- מסתובבים חופשי עם נשק, בניגוד לסינון הקפדני מאוד שמבצעים לכל אזרח אחר שמעוניין ברשיון.

העלאת איכות המאבטחים תאפשר סינון קפדני יותר, הן פסיכולוגי-פסיכיאטרי וכו' ותוריד את כמות הרציחות בעזרת כלי יריה.

מובן שאותם גברים (שבתקווה כבר לא יוכשרו כמאבטחים) ימשיכו לרצוח, פשוט בעזרת סכינים, פטישים, גרזנים וכו'.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 04-04-2013, 22:49
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "[QUOTE]ברור שלא ובגלל זה..."

ציטוט:
לי ברור שהורדת שיעור כלי הנשק מורידה את שיעור הרציחות.
הרי חלק מהרציחות אינן מתוכננות, "בדם קר", אלא קורות בהתקף זעם. ואז סכסוכים שיכלו להסתיים במיון נגמרים באבו-כביר.

זה ויכוח תיאורטי גרידא אבל אני לא מסכים.
גרזן בראש בהתקף זעם אפקטיבי לא פחות מכל כלי ירייה.

כשאדם יורה במישהו, אפילו שזה בהתקף זעם ולא מתוכנן- הוא מתכוון להרוג את הבנאדם ברוב המוחץ של המקרים. אם לא היה לו בנמצא כלי ירייה הוא לא היה בוחר כרית כאלטרנטיבה, אלא כלי נשק קר קטלני אחר.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 05-04-2013, 06:00
  ilanb ilanb אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "[QUOTE]ברור שלא ובגלל זה..."

ציטוט:
לי ברור שהורדת שיעור כלי הנשק מורידה את שיעור הרציחות.
הרי חלק מהרציחות אינן מתוכננות, "בדם קר", אלא קורות בהתקף זעם. ואז סכסוכים שיכלו להסתיים במיון נגמרים באבו-כביר.

ראש השב"כ הקודם העריך את כלי נשק שבידי גורמים עויינים ב כ 300 אלף (קבל עם ותקשורת) רובם אגב נגנבו מהצבא והמשטרה. (חלק חצו את ים המלח).
היום מוערך המספר הזה בכ 400 אלף.
המבצע האחרון להחזרת ציוד צבאי ללא העמדה לדין היה ב2003.
מבצע להחזרת נשק ללא העמדה לדין (כל נשק) לא היה.
העונשים על מי שנתפס אצלו נשק לא חוקי מגוחכים.
לרובה אויר - קוראים "נשק" בעוד זה צעצוע מסוכן.
עד שלא תוריד את מספר כלי הנשק אצל עבריינים ומתנגדי המשטר, לא תפחית שום הרג.
בנורווגיה אפשר להתחיל איסוף נשק כאן עוד לא.

אם תפרוץ שוב אינתיפאדה ותצה את הקו הירוק. אזרחי ישראל היהודים יהיו בנחיתות.
אזרחי ישראל הישרים כבר בנחיתות.

חלם על שפת התהום ועומדת לצעוד צעד גדול קדימה.

הבעיה זה לא הנשק !!!
אלא מי מחזיק בו !!!

ישן 04-04-2013, 20:26
  מ.ק. מ.ק. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.06.06
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=shruki]לא הבנתי את..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי golani_2
איכות כולל סינון קפדני יותר.

היום חלק ניכר מהמאבטחים הם ברמה אישית ומקצועית נמוכה מאוד. הביקוש המוגבר למאבטחים הוביל לכך שמגייסים כל אחד ומטווחים שנאבקים על פרנסתם בגלל גזירות של המדינה מרגישים מחויבים להכשיר אותם על מנת להמשיך להתקיים.

התוצאה היא אנשים שהדבר האחרון שהיית עושה זה לסמוך עליהם עם נשק- מסתובבים חופשי עם נשק, בניגוד לסינון הקפדני מאוד שמבצעים לכל אזרח אחר שמעוניין ברשיון.

העלאת איכות המאבטחים תאפשר סינון קפדני יותר, הן פסיכולוגי-פסיכיאטרי וכו' ותוריד את כמות הרציחות בעזרת כלי יריה.

מובן שאותם גברים (שבתקווה כבר לא יוכשרו כמאבטחים) ימשיכו לרצוח, פשוט בעזרת סכינים, פטישים, גרזנים וכו'.

אין שום סינון קפדני בקבלת רשיון נשק לאזרחים.
יש קריטריונים שאינם קשורים כלל לאיכות האנשים (מקום מגורים, עבודה).
אין שום סינון פסיכולוגי-פסיכיאטרי.
אדם עם בעיות פסיכולוגיות לא מוצהרות יקבל רשיון נשק אם הוא גר בישוב מתאים או אם הוא רוצה לעבוד כמאבטח.
ואם הוא נפסל לקבלת נשק כאזרח, הוא יפסל גם כמאבטח.
ישן 04-04-2013, 20:32
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי מ.ק. שמתחילה ב "[QUOTE=golani_2]איכות כולל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מ.ק.
אין שום סינון קפדני בקבלת רשיון נשק לאזרחים.
יש קריטריונים שאינם קשורים כלל לאיכות האנשים (מקום מגורים, עבודה).

יש סינון קפדני מאוד.

זה שהסינון מתבצע על סמך נתונים לא רלוונטים זה עניין אחר, אבל עובדתית במדינת ישראל אחוזים בודדים מאוד מהחושקים ברשיון לנשק פרטי יצליחו להוציא כזה. אני כמעט בטוח שהמספר באחוזים הוא חד ספרתי.
ציטוט:
אין שום סינון פסיכולוגי-פסיכיאטרי.

שוב, לא טענתי שיש. אני יודע איזה דבר או שניים על תהליך הרישוי בארץ, זה בסדר.
ציטוט:
ואם הוא נפסל לקבלת נשק כאזרח, הוא יפסל גם כמאבטח.

זה פשוט לא נכון חד וחלק.
תושב ת"א שאינו עוסק בירי ספורטיבי ואיננו קצין מילואים מעל דרגת סרן/סגן בקבע שנתיים/מילואימניק של "יחידה מובחרת" לא יקבל רשיון פרטי לנשק. אם הוא מאבטח הוא יקבל רשיון ארגוני.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 04-04-2013, 22:51
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי מ.ק. שמתחילה ב "[QUOTE=golani_2]תושב ת"א..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מ.ק.
גם אני מכיר מעט את התהליך.
הסינון רחוק מלהיות קפדני.

שוב, הוא קפדני לא בגלל שהוא מאפשר למתאימים לשאת נשק וללא מתאימים לא לשאת, אלא כי הסינון כ"כ קפדני שהוא מאפשר למתי מעט לאחוז בנשק באופן חוקי.

קפדני לא כחכם, הגיוני, צודק, נכון או ראוי אלא כאפקטיבי בצמצום כמות המחזיקים בנשק.
ציטוט:
וכמו שכתבתי הדוגמה שלך לא רלוונטית. כפי שכתבתי "אם הוא גר במקום מתאים".

תושב ישוב זכאי שלא קיבל נשק כי יש לו תיק או עבר פסיכיאטרי, לא יקבל נשק אם הוא ינסה לעבוד כמאבטח.

מן הסתם. אני הבנתי שאתה מתכוון לאדם שאינו עומד באחד התבחינים.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 05-04-2013, 06:27
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי מ.ק. שמתחילה ב "[QUOTE=golani_2]שוב, הוא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מ.ק.
זה לא נקרא סינון.
אם המדינה נותנת רק ל-10% מהאוכלוסיה לשאת נשק, היא מקטינה את הסיכוי לרצח בנשק חוקי פי 10.

זה פשוט.....לא נכון.

ראשית, היא לא מקטינה את הסיכוי לרצח כי כאמור- רוצח ירצח בכל כלי אפשרי, הדרך היחידה שלך למנוע את זה ממנו זה להקדים אותו. בכל בית ממוצע יש שפע אביזרים שאפשר לרצוח בעזרתם ללא שום בעיה.
אבל אתה יודע מה, למה סתם? הנה נתונים:
http://www.gunpolicy.org/firearms/region/israel

שנית, בהקטנת מספר האנשים שרשאים לשאת נשק אתה לא מקטין את ה"סיכון". למה? כי הקריטריונים הם שרירותיים. יתכן שדווקא ה10% מהאוכלוסיה שלו אתה מתיר לשאת נשק הוא בדיוק 10% הפוטנציאלי לרצוח וה90% שגזלת מהם את הנשק הם בדיוק הקבוצה שלא תעשה שום דבר פלילי.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 04-04-2013, 06:32
צלמית המשתמש של סמוראי
  סמוראי סמוראי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.07.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ilanb שמתחילה ב "ביטחון אישי על הפנים"

ומי ישלם את החשבון על ההכשרה ועל השכר הגבוה שאתה מציע? בוא נודה בעובדות, מאבטחים חמושים מאיישים את עמדותיהם גם בתקופות שקטות שבהן אין שום התרעות על פיגועים וספק אם יש באותם מאבטחים צורך, והם על תקן דחליל/כיסוי תחת. בתקופה של גירעון תקציבי וקיצוצים בלתי נמנעים בתקציב הביטחון, אתה מבקש להוציא סכומי עתק נוסף על ההוצאה הביטחונית הכבירה גם כך?

מה שבכלל אני בספק כמה זה ישפר את הביטחון האישי, למאבטחים אזרחיים אין סמכויות של שוטר, לא עדיף לקחת את התוספת הכספית הזאת ולהשקיע במשטרה המורעבת שלנו? אמנם זה פחות סקסי מ"לוחם במסגרת אזרחית", אבל אני באופן אישי הייתי מעדיף שסתם לדוגמה: יהיו יותר חוקרים ושלא יצטרכו לסגור תיקים מ"חוסר עניין לציבור".

את הדימוי של השמיכה הקצרה אתה בטח מכיר.

ישן 04-04-2013, 06:44
  lior432 lior432 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.03.07
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי סמוראי שמתחילה ב "ומי ישלם את החשבון על ההכשרה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי סמוראי
אבל אני באופן אישי הייתי מעדיף שסתם לדוגמה: יהיו יותר חוקרים ושלא יצטרכו לסגור תיקים מ"חוסר עניין לציבור".

את הדימוי של השמיכה הקצרה אתה בטח מכיר.

זה לא רק עוד חוקרים. זה עוד חוקרים ועוד סיירים ועוד תובעים בפרקליטות ועוד עורכי דין לסנגוריה הציבורית ועוד שופטים בשביל לנהל תיקים ועוד סוהרים ועוד בתי כלא כמובן, ועוד פק"סיות ועוס"יות לשרות מבחן ועוד ועוד ועוד....

זה לא שהכוונה בדבריך לא מובנת, אבל הכמה גרושים שיועברו למשטרה על חשבון חברות האבטחה לא באמת ישנו משהו למערכת האכיפה החולה של מדינת ישראל.

הביטחון האישי שלך ורמת הפשיעה בישראל עדיין לא ברמה כזו שהאזרח הישראלי מוכן לעלות על בריקדות כדי שמיליארדים יעברו מתקציב הביטחון לתקציב בטחון הפנים, המשפטים, והעבודה והרווחה.

ישן 06-04-2013, 11:32
  blackrush blackrush אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.10.07
בטחון אישי ברמה?!
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי סמוראי שמתחילה ב "|אויש| הביטחון האישי כן ברמה..."

הוא ברמה אם אתה תושב אחת מערי גוש דן( וגם זה גבולי), מספיק לראות את הבדואים עושים מירוץ בכניסה לערד ומסכנים עשרות אזרחים, או כמה "צעירים" דוהרים ברחוב יפת ביפו. וזה בלי לדבר על גניבות חקלאיות( השומר החדש) או על גביית דמי חסות בהיקף סיטונאי..
משטרת ישראל היא גוף חלש ומורעב הדורש תיקון יסודי- זה הפתרון. ביום שבו סטודנטים בוגרי יחידות לוחמות ישתלבו במשרות סטודנט במשטרה לדוגמא, ביום שבו להיות שוטר יהיה מקור פרנסה מכובד ומוערך, ביום שבו שוטרים יראו כמו לוחמים ולא כמו קריקטורה... אז יגיע לציון גואל.

ישן 06-04-2013, 18:43
  ilanb ilanb אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי blackrush שמתחילה ב "בטחון אישי ברמה?!"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי blackrush
הוא ברמה אם אתה תושב אחת מערי גוש דן( וגם זה גבולי), מספיק לראות את הבדואים עושים מירוץ בכניסה לערד ומסכנים עשרות אזרחים, או כמה "צעירים" דוהרים ברחוב יפת ביפו. וזה בלי לדבר על גניבות חקלאיות( השומר החדש) או על גביית דמי חסות בהיקף סיטונאי..
משטרת ישראל היא גוף חלש ומורעב הדורש תיקון יסודי- זה הפתרון. ביום שבו סטודנטים בוגרי יחידות לוחמות ישתלבו במשרות סטודנט במשטרה לדוגמא, ביום שבו להיות שוטר יהיה מקור פרנסה מכובד ומוערך, ביום שבו שוטרים יראו כמו לוחמים ולא כמו קריקטורה... אז יגיע לציון גואל.

קח את כל סיירת מטכ"ל שייטת מורן ושלדג - שים במשטרה ותראה איך אחרי מספר ארועים ינהגו בדיוק כמו השוטרים..... אין גיבוי מהפרקליטות והפוליטיקאים -= משטרה מסורסת

ישן 05-04-2013, 06:37
צלמית המשתמש של marloweperelab89035
  marloweperelab89035 marloweperelab89035 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.02.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ilanb שמתחילה ב "ביטחון אישי על הפנים"

בגדול אני מסכים עם אילן, שהרי הוא בקי מאין כמוהו, בהקשר לרעיון שיש לחנך לביטחון בנשק ולבטיחות בנשק ולא ללכת על שיטת "בואו ניקח את הנשק מכולם". כבוגר קורס אבטחה מסוים אני גם מסכים עם ההבחנה בין שומר למאבטח.

עם זאת אני כן חושב שהשלמה עם ארגונים דוגמת השומר החדש, שקם כתצאה מחוסר משילות וצורך אמיתי והוא כולו מונע מכוונות טובות באמת, תביא למצב שבו ישנה "פירצה הקוראת לגנב" שבה אזרח שלא הוסמך לכך על ידי המדינה לפגוע באזרח אחר תוך לקיחת החוק לידיו, וגם זה אינו מצב רצוי.

אני מודה, אני מאלו שאינם רוצים לראות נשק אישי בידי אזרחים, אבל הייתי רוצה לחייב הכשרה וחינוך טוב יותר לאלו שכן נושאים אותו מתוקף תפקידם ברשויות השונות ובגופי האבטחה האזרחיים. כשחייל או מאבטח לא יוצא עם נשקו הביתה זה סימפטום לחוסר אמון של המערכת באותו אדם, ומכאן נשאלת השאלה- מדוע להפקיד בידיו נשק גם בשעות העבודה?
"איפה האופניים שלך עכשיו? תאר לעצמך, שאתה יורד עכשיו למטה, למקום הרגיל, אבל האופניים לא שם. עצור את עצמך ברגע הזה, בשנייה שאתה מגלה שהאופניים לא שם, ותכפיל את הרגע הזה פי אלף. זאת המלחמה." (מתוך הספר "גוף שני", מאת עפר שלח, "זמורה ביתן", 1989, עמוד 92)
"סבלנות התמדה ולעיתים כדור בין העיניים" (סיסמת המארינס לללוחמה בטרור, אותה אימץ בשעתו מפקד גדוד 890 של הצנחנים, אמיר ברעם, כמוטו גדודי)
"המבחן שלנו כצבא הוא מבחן היכולת ולא מבחן הכוונה." (מתוך ההרצאה שנשא האלוף גדי איזנקוט "מאפייניו של עימות אפשרי בזירה הצפונית ובעורף" בסמינר לזכר חללי מלחמת לבנון השנייה שנערך באוניברסיטת חיפה ב־30 בנובמבר 2010)
"אני חושב שצנחנים מחזיקים מעצמם כמחויבים למשהו שכולם מחויבים אליו, אבל הם רוצים קצת יותר. זה לא שאנחנו פועלים מאחורי קווי האויב - אנחנו לכאורה כמו כולם. אז מה בעצם ההבדל? זה שצנחן עושה הכול וקצת יותר. זה מחייב אותך ביוזמה, בהובלה, בדוגמה אישית בקרב - וגם בקימה בפני שיבה באוטובוס." (הרמטכ"ל בני גנץ על השירות בצנחנים. מתוך הכתבה "מסיבת גנץ" מאת יוני שנפלד ונועה הורוויץ, "במחנה", 6 בינואר 2011)

ישן 05-04-2013, 07:33
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי marloweperelab89035 שמתחילה ב "בגדול אני מסכים עם אילן, שהרי..."

קישור מעניין

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4363143,00.html

עוברים לגור בעיר נלסון? חובה עליכם לקנות רובה

בעוד נשיא ארה"ב מנסה להגביל בחקיקה החזקה של כלי נשק מסוימים בעקבות הטבח בבית הספר בקונטיקט, עיר במדינת ג'ורג'יה מחייבת את כל תושביה להחזיק כלי נשק בבתיהם

החוק החדש בעיירה נלסון קובע שבכל בית צריכים להיות כלי נשק ותחמושת ש"יעמדו לרשות הניהול העירוני בשעת חירום ויספקו לעיר ותושביה הגנה, ביטחון ורווחה". בנלסון יש שוטר אחד בלבד והעיירה די מבודדת ולכן ראשיה סבורים שנשק בבתי האזרחים יוכל לסייע להגנתם.

10 שנים בלי עבירת אלימות

החקיקה המקומית לא נעשתה כדי לבלום גל של פשיעה ועל פי הנתונים, בשטח נלסון היא עיירה שלווה שבעשר השנים האחרונות לא נרשמה בה עבירה אחת של אלימות. במקום אין כאמור כוח משטרה גדול, לא אוכפים בו חוקי התנועה ובטח שלא בודקים אם התושבים מחזיקים כלי נשק באופן חוקי

ישן 06-04-2013, 18:39
  ilanb ilanb אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי marloweperelab89035 שמתחילה ב "בגדול אני מסכים עם אילן, שהרי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי marloweperelab89035
בגדול אני מסכים עם אילן, שהרי הוא בקי מאין כמוהו, בהקשר לרעיון שיש לחנך לביטחון בנשק ולבטיחות בנשק ולא ללכת על שיטת "בואו ניקח את הנשק מכולם". כבוגר קורס אבטחה מסוים אני גם מסכים עם ההבחנה בין שומר למאבטח.

עם זאת אני כן חושב שהשלמה עם ארגונים דוגמת השומר החדש, שקם כתצאה מחוסר משילות וצורך אמיתי והוא כולו מונע מכוונות טובות באמת, תביא למצב שבו ישנה "פירצה הקוראת לגנב" שבה אזרח שלא הוסמך לכך על ידי המדינה לפגוע באזרח אחר תוך לקיחת החוק לידיו, וגם זה אינו מצב רצוי.

אני מודה, אני מאלו שאינם רוצים לראות נשק אישי בידי אזרחים, אבל הייתי רוצה לחייב הכשרה וחינוך טוב יותר לאלו שכן נושאים אותו מתוקף תפקידם ברשויות השונות ובגופי האבטחה האזרחיים. כשחייל או מאבטח לא יוצא עם נשקו הביתה זה סימפטום לחוסר אמון של המערכת באותו אדם, ומכאן נשאלת השאלה- מדוע להפקיד בידיו נשק גם בשעות העבודה?

עם על הכבוד ואהדה שיש לי לשומר החדש ואני מצדיע לבחורות ולחורים - עצם הקמת הארגון הוא העדות הכי גדולה לכשלונם של האחראים לבטחוננו.
לגבי נשק בידי אזרחים - הפכנו למדינה של "אי אמון" ומתוך אמונה באזרחים הישרים אני חושב שההפך הוא נכון ונשק בידי אזרחים ישרים אשר עברו הכשרה מתאימה... רק יועיל לביטחון. אבל כמו שאמרתי היחס לנשק בארץ הפך מ"נשק מגן" ליחס עויין.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:57

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר