לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-07-2012, 16:00
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית

חבר מתאריך: 17.03.05
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי Bn123 שמתחילה ב "טווח האיפוס הוא 100 מטר. בדרך..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Bn123
טווח האיפוס הוא 100 מטר. בדרך כלל, לא חייב להשתמש באיפוסון תקני כלשהו, אלא פשוט בדף לבן חלק עם סימן כלשהו שציירת עליו. לירות כדורים בודדים עם המאג זה די קשה, אז עדיף לבקש ממישהו שיטען לך כדורים בודדים, כדי להמנע מלאבד קשר עין עם המטרה.
אחרי האיפוס הראשון, הופתעתי לגלות עד כמה הכלי מדויק לטווחים רחוקים, כאשר יורים כדורים בודדים...

טווח האיפוס לכל נשק הוא הטווח שיש לך במטווח (אגב רצוי מאד לאפס למרחק מאשר לאפס קרוב).
יש לך רק 25 מ' אז אתה מאפס לשם. יש יותר אפס רחוק יותר.

מאג - הכוונת הכי נמוכה 2 מסמלת טווח 200 מ' - אז אתה החלטת שמאפסים ל 100 למה ? ככה.
אז ניתן לאפס גם ל100 אבל רצוי יותר 200.
כיוון שאיני מחזיק חומר צבאי בביתי..... אני שולח אותך לשיעורי בית. ספר המא"ג (ספר אפור משנות ה 60 נכתב ע"י אלכס אלירז). הירי במקלע - ספר אפור שנת ההוצאה 71 נכתב גם הוא ע"י אלכס אלירז. הוראת איפוס מא"ג - חוברת צהובה שנת 76 בהוצאת מקחצ"ר. (במקרה היתה לי הזכות להיות שותף - אצלנו היה צוות לא כוכב תקשורת). לאחר מכן היו עוד הדפסות חומר בנושא (תחצ"ן -איציק יונסי ומדור קל"צ דני גליל כמדומני חוברות לבנות.

עוד טיפ קטן בנושאי איפוס - כאשר יורים למרחק 25 מ' למטרת האיפוס הצהלית (הכוללת מספר כלי נשק) כתוב בתחתית המטרה - שהרובה מתואם לטווח 250 מ'. בפקודת האיפוס של הנשק מצויין שיש להשלים את האיפוס בירי ל 100 מ' או ל 250 מ' עם משען שק. כשיורים לטווחים אלו יורים ללא תו מכוון

ולהזכירך צפה אל המטרה - בחר לך נק' מכוון ........ - כאשר אתה מסיים מטווח איפוס ל 25 מ' אתה בסה"כ נמצא במרכז המטרה - עכשיו צא וכוון למטרה בלי תו מכוון (בד"כ השינוי הוא בעיקר בגובה - כל אחד יש לו אמצע קצת אחר וכולם צודקים) ואז אפס איפוס סופי למטרת אמת !!! כי החיים זה לא אוייב עם תו מכוון. אגב זה מופיע בכל מערכי השעור והוראות האימון שאני מכיר מ 1954 רומ"ט אפ.אנ. כרך א' ו ב' המשך ב חוברות ה M16 שהוציא יוג'ין ב74 - 75 ו 76 (הספר הכי טוב על קליעה שיצא כאן) והמשך בספר הגליל 77 של אלירז וכל חוברות הקליעה שיצאו בימי דני גליל - ניסן ומייקי.

סה"כ האיפוס הוא פעולה טכנית פשוטה - לא מחייבת דוקטורט. אך כדי שהיא תצליח צריכה להיות יכולת קליעה טובה ! כמה פעמים "רודפים" אחרי הנפ"מ רק בגלל שהחייל לא יודע מה זה גוף מטרה וכל פעם יורה במצב שונה? אז נו באמת אתם רוצים לאפס או להמשיך לתת אינפורמציה בגלל שאתם איפסתם ל 100 מ' ? יש הוראות אימון תקראו אותם ותבצעו - הכי חשוב תנסו גם להבין (פעם זה היה היתרון שלנו!)
אפשר לאפס מא"ג גם ל 300 מ' על כוונת 3 ואפילו ל 500 מ' על כוונת 5 - אתה דיברת על צליפה לא ? מאג אכן הוא כלי מדויק אך כשהוא יורה אש לחיפוי = צרורות = קנה מתחמם יש "נזילה" של הקנה ומעט שוני באיפוס - זה קורה אגב גם ב M14 למי שזוכר כאשר הקנה אם לא הוחלף למטצ' מתחמם לאחר ירי רצוף של 20 כדור. וכן זה קורה גם ל M16 בעיקר ל A1 . כמעט ולא מוכר ב A2 אלא אם משתוללים.

ניסיתי להעשיר - בהחלט פתוח לשאלות, רק עשו לי טובה אל תנפיצו שטויות....

לא כל מה שאני יכול לכתוב, אני רוצה לכתוב.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-07-2012, 19:48
  ilanb ilanb אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי King_Fisher שמתחילה ב "איפוס מקלע מאג"

כוונת על מצב 2 הכי נמוך שיש.
יורים ל 100 מ' ואמורים לפגוע כ 10 ס"מ יותר גבוה. (לא משנה איזה תו מכוון אתה שם).
אפשרות נוספת כוונת 2 ל 200 מ' לנק הפגיעה.
מפרקים שרשור , ויורים כל פעם כדור אחד. (מספר הכדורים תלוי בך אתה יורה טוב מספיק 3 יורה גרוע תירה אפילו 10.) לא לאפס עם נותבים !!!
יש מפתח איפוס. מאפסים את הלהב עפ"י העקרון תמיד לכיוון הסטיה.
לגובה מסובבים את הלהב (בחצאי סיבוב - אין פשוט אופציה אחרת) כל 1/2 סיבוב = 5 ס"מ ב 100 מ'.
לצידוד פותחים צד אחד וסוגרים מצד שני. (כמו בכוונות הגליל הישן ) בורג אלן. ניתן לאפס ברבע ואפילו בשמינית סיבוב.
כשגומרים לאפס קנה אחד מאפסים גם את השני.
אגב המא"ג מגיע מתע"ש או מהימ"ח מקויל במכשיר לוע לתאום כוונות. בד"כ לא צריך לגעת. זה לא רובה אישי. אם יש סטיה גדולה - תקנו.
ב ה צ ל ח ה

ישן 07-07-2012, 20:26
  ilanb ilanb אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי iverson2006 שמתחילה ב "אני לא יודע עד כמה זה חדש אבל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי iverson2006
אני לא יודע עד כמה זה חדש אבל לבטח לא כזה ישן כי אני רואה פה שיטות ממש אחרות. יש כזה דבר איפוסון מאג.
יורים עליו 6 כדורים נפרדים ל50 מטר. הנפ"ר כתוב על האיפוסון עצמו. אני אף פעם לא טורח לזכור את כל העניין הזה כי זה כתוב על האיפוסונים לכל נשק ונשק ספיציפית בזכות מייק הרטמן המומחה לקליעה בצה"ל.
אני אוכל לתת לך מחר את הפרטים הטכניים המודייקים בגלל שהאוגדן אמל"ח נמצא אצלי בבסיס.

לא איפסו מאגים לפני מייקי ? אתה בטוח?
רק למצוא מטרת איפוס לפעמים יקח שבוע....(במיוחד בבהדי"ם ששם זה נגמר תמיד כשאני מגיע) מה הבעיה לאלתר? אין מטרת איפוס לא מאפסים?
מקצועיות ידידי !!! צריך לזכור מה עושים גם כשאתה נמצא בשוף בלי מטרות איפוס ומאפס על קרטון שתו המכוון דלו שורטט במדיד שמן של זחל"ד. ורוחב כל אצבע שווה 2 ס"מ.
מק"כ - יש ירי עם דיסקית ואין ירי עם מטבע (למי היו מדידים מעבר להרי החושך?) ותאום קנה 3 נקישות.
ועוד ועוד ועוד - מרוב פקלי"ם הלכה המקצועיות. יש דברים שאני כמפקד מצפה מהמשקי"ם והקצינים שלי לדקלם כשמעירים אותם לכוננות עם שחר.

ולך אק"מ ידידי
טול קורה.......
אחרי שהחברים שלך ושלי אימנו את האיראנים (78 זוכר ?) אימנו את הכורדים אימנו את צד"ל שחבר לחיזבאללה, אימנו בעירק ובכל חור ביבשת השחורה את מיטב אויבנו - אז הם צריכים את פרש בשביל לאפס מא"ג - מה פתאום ? הם מצלצלים לאחת מחברות הבטחון הישראלי ומקבלים את הידע פירסט קלאסס.
שחרר לו חופשי - יש לו מא"ג וחומת מפגע יאפס - אין לו אז לא.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:22

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר