לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > הסטוריה ותיעוד
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-02-2012, 18:00
  לבני מנהל לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
מגעיל לאן נעלמו שמות הרחובות של ת"א?.. או - "למה שוב העובר על החוק מרוויח"?.....

אני מודה שחכחתי לא מעט עם עצמי אם להעלות בכלל את ההודעה הזו אך היה זה אותו רוכל אנטיפת בשוק הפשפשים שביפו שהכריע...

תופעה מעניינת בעירינו תל אביב....
לפני כשנתים (כך לפחות אני יודע), החלה עריית תל אביב להסיר את שלטי הרחובות הישנים, אותם שלטי אמאייל יפים יפים חלקם (בני עשרות שנים) על רקע לבן והחדשים יותר (להערכתי משנות השישים/שבעים) על רקע כחול, שלטים שעבור חובבי הנוסטלגיה מסתבר שהנם בעלי ערך רב ולא רק סנטימנטלי....
ולהתקין במקומם שלטים מודרניים מחומר פלסטי כל שהוא שאמור כמדומני אף להחזיר אור בתנאי חשיכה (שלטים כעורים שחלקם נוטים להתקלף כיום).....

השלטים הישנים (בעיקר הלבנים) כתובים בעברית של פעם, עם ניקוד ובפונטים יפהיפיים....
מסתבר כי הם הפכו למצרך מבוקש בקרב אספנים עם דגש על אספנים של נוסטלגיה ישראלית....

ועל מה הטרוניה?....
ובכן, הלכה עריית ת"א והסירה את מאות השלטים ולאן הם נעלמו?....
יש הטוענים שהם זרוקים עד היום באיזה שהוא מחסן ששייך למחלקת ההנדסה של עת"א ויש הטוענים שעם הקשרים הנכונים ניתן "לגרד" איזה שלט או שניים....
אני חייב לציין כאן שאין בכוונתי להפנות אצבע מאשימה אל איש! כך נמסר לי כשניסיתי לברר בעבר מה עלה בגורל השלטים הישנים הללו! ובהחלט ייתכן כי לא כך המצב.

משום מה, בשנתים האחרונות נראים בלא מעט מהדוכנים שבשוק הפשפשים שביפו ושוק הרוכלים של ככר דיזינגוף עשרות שלטי רחובות שכאלה כשלכל אחד מהם נקוב מחיר, יש אפילו היררכיה ...מסתבר שערכו של "הרצל" גבוה מערכו של "סוקולוב" וכו'......
ושלא תטעו, מדובר על מאות שקלים לשלט !!!!

מה עוד שמדי יום ביומו אני מסתובב לי ברחובות העיר בדרכי לעבודה ורואה במו עיני איך עוד ועוד שלטים ישנים נעקרים על ידי יד נעלמה, מותירים צלקות אפורות ומכוערות וסביר שעושים דרכם לשוק פשפשים זה או אחר ותמורתם הגנב מקבל לא מעט...

למה?
למה לעזאזל זה צריך להיות כך?
למה מי שרוצה לרכוש לעצמו פיסת נוסטלגיה צריך לרכוש משהו שנגנב?
למה לא יכלה עריית ת"א להציע למכירה שלטים שכאלה במחיר שווה לכל נפש ?
למה לעודד שוק שחור/רכוש גנוב?....
איפה השלטים שהורדו זרוקים היום?....

למה?...

והנה קצת תמונות של שלטים שנעלמו להם ככה פתאום.....

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

וכך זה נראה באחד מימי השישי האחרונים בשוק הפשפשים שביפו, דוכן המציג למכירה עשרות שלטי רחובות, כששאלתי את המוכר "כמה עולה שלט"?... ענה לי הנ"ל מבלי להניד עפעף,, "300 שקל"...
כשאמרתי בתמהון "וואלה?...300 שקל"... הביט בי הגבר בסוג של בוז והפנה בהפגנתיות את גבו אלי שמא אמשיך להפריע לו בעסקיו הכשרים....
חוצפן.

התמונה צולמה באמצעות הסלולארי שלי (אשקר אם אומר שלא קיוויתי שיהיה לבעל הדוכן הזה משהו לומר לי על כך)...לצערי זה לא קרה, הוא לא ממש ראה....

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י לבני בתאריך 26-02-2012 בשעה 19:22.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-02-2012, 06:47
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
מכרז...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "לאן נעלמו שמות הרחובות של ת"א?.. או - "למה שוב העובר על החוק מרוויח"?....."

בטח היה איזה מכרז ומישהו עושה קופה יפה מהשלטים החדשים.
מעניין אם היתה החלטה בעיריה להסיר את הישנים (על כמה מהם היה הסבר למה כך נקרא הרחוב)
כדאי גם לשאול מי מרוויח מהסרת הישנים ואיך זה מגיע לשוק הפשפשים?

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

ישן 27-02-2012, 07:50
תחמושת בע"מ

"כדאי גם לשאול מי מרוויח מהסרת הישנים ואיך זה מגיע לשוק הפשפשים?"....
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "מכרז..."

זו השאלה הגדולה באמת!...
אין לי ספק שאותה "יד נעלמה" שמסירה את השלטים שעדיין נותרו היא לא ידו של הקבלן שנשכר על ידי הערייה....
זה מדהים איך כמעט מדי בוקר בעודי עושה את המסלול הדי קבוע שלי לעבודה, אני רואה איך עוד ועוד שלטים (ונותרו כמה בודדים בלבד) פשוט נעלמים, האחרון אגב היה ברחוב הרצל......

בחיי שלא אחת עלה בדעתי להוציא סכום כדי לרכוש לי אחד, אבל הידיעה שמי שבסופו של דבר יהנה מכספי הוא למעשה זה ש"פילח" מנעה ממני לעשות זאת...
סוג של דילמה....

אגב, השלטים החדשים פשוט לא עומדים בפגעי מזג האוויר ולא מעט מהם פשוט מתקלפים....
אגב (2), מסתבר ש"מכח האינרציה", גם שלטים חדשים כבר מוצעים למכירה פה ושם....

ישן 27-02-2012, 09:13
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
החדשות הטובות הן...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "לאן נעלמו שמות הרחובות של ת"א?.. או - "למה שוב העובר על החוק מרוויח"?....."

שיש בעיני ישראלים ערך לכאלה פריטים!!! האמת שאני מופתע... לפני כמה שנים הוחל בהריסתו של איצטדיון הבייסבול המיתולוגי של היאנקיז (שיי סטדיום). מאחר והוא עניין אותי (נערכו בו הופעות רוק ידועות, כמו זו של החיפושיות ב 1965) קראתי באתר הבית של הקבוצה אודות ההריסה, והתפלאתי לגלות כי מושבי הפלסטיק של האיצטדיון (אלפי צמדי מושבים ממוספרים...) נמכרים לאספנים במחירים של מאות דולארים לצמד. מי שמכיר את הסדרה בערוץ ההיסטוריה אודות חנות המשכון בלאס וגאס, בטוח מכיר את התופעה הנרחבת של איסוף "רליקיות" מההיסטורה והתרבות האמריקאית, וכמה ערך כספי וסנטימנטלי יש לאלה. טוב לשמוע שגם בארץ מתפתח שוק לדברים כאלה - גם אם אני מניח שחלק לא קטן ממנו הוא של בתי קפה/מסעדות/בתי מלון שלאחרונה החלו לאמץ שיטות קישוט המנציחות תקופות מההיסטוריה הישראלית (מלון הרודס בתל אביב, לדוגמא).
ישן 27-02-2012, 12:12
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
לא חסרים מאכרים בארה"ב
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "יש רק בעיה אחת"

פשוט הם עושים את זה הרבה-הרבה יותר מנומס (+חיוך+שיניים מולבנות). בדיוק כפי שבארה"ב היה "ישראבלופ" כלכלי, רק שהוא היה כ"כ מוסווה ומנומס (לעומת המיני ישראבלופ הישראלי, שהיה נלעג אבל מצומצם) עד ש-99% מהמומחים היו בטוחים שהכלכלה האמריקאית היא מודל לשקיפות, יעילות והטמעת לקחים (אני עוד זוכר את השיעורים בבית הספר למנע"ס טרם 2008...). מי שעובד שנים מול עמותות אמריקאיות, כל שכן בתי כנסת, יודע עד כמה המאכריי חזק אצלם (שוב: תוך הצמדות לכלל ה"בלי מתחים, בלי צעקות, רק עם חיוך").

ויותר לעניין: עדיף התפתחות שוק רליקיות עם מאכרים, מאשר שום התפתחות בכלל. עד לא מזמן ישראל הייתה מדינה נטולת כל מנטליות של שפע. "צנע סוציאליסטי" שהוביל לדלות משמימה בתחומי האספנות, בין השאר. טוב לדעת שיש שינוי. כל שינוי מבורך.
ישן 27-02-2012, 19:59
תחמושת בע"מ

ללא ספק חדשות טובות ...
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "החדשות הטובות הן..."

שוק האספנות של נוסטלגיה ישראלית (לאו דווקא יודאיקה) דווקא פורח בשנים האחרונות, זה החל באספנות של משחקים שונים שיוצרו כאן בארץ, בובות, צעצועים, ספרים, מטבעות ושטרות ומה לא.....
זה בהחלט מחמם את הלב לגלות שיש כאלה שעבורם החפצים הללו הם בעלי ערך (ולאו דווקא כספי/חמרי)....
עם זאת, כשמעודדים סחר ברכוש שאם נודה על האמת הוא בסופו של דבר...גנוב, זה כבר פחות נחמד!
מה לעזאזל מנע מעריית ת"א להציע את השילוט היפה הזה למכירה?
הרי בעלות אפסית הערייה יכלה גם לגרום אושר לאספנים הישרים, לעודד אספנות ו....להעשיר את קופתה בעוד כמה אלפי שקלים!

במקום זה, מה?.... עידוד של גניבת שלטי רחובות עידוד של מסחר לא כשר שלא נאמר...רכוש גנוב"!
ומי זה שצוחק אחרון?...

חבל.

אגב - מסתבר שיש כמה סוגי שלטים, שלטים מאמאייל עם רקע לבן שהכיתוב בהם הוא בעברית ואנגלית בלבד, כאלה שהכיתוב שבהם הוא בעברית, ערבית ואנגלית, שלטים מאמאיל כחול עם כיתוב בלבן ואת השלטים החדשים וה"סינטטיים" שעליהם חבל להכביר מילים....

מישהו אולי יודע מתי יוצר כל דגם ודגם?....
מעניין...

נערך לאחרונה ע"י לבני בתאריך 27-02-2012 בשעה 20:04.
ישן 25-08-2012, 20:05
תחמושת בע"מ

וגם השלט שעוד האמנתי שינצל כבר לא עמנו עוד....

שכונת נחלת יצחק, גבול תל אביב גבעתיים, רחוב נהלל פינת עמק הבכא...מדי בוקר הייתי עובר ומביט בשלט האמאייל הלבן היפהיפה עם ה"פונטים" הכל כך אהובים של פעם...
מביט וחש איזו תחושה של סיפוק על כך שכששיפצו את הבית הפינתי אליו מוצמד השלט, טרח הקבלן להקיפו בשכבת טיח ולא להפקירו לארבעת המסמרים המקוריים שמקבעים אותו לקיר...

השבוע , גיליתי שזהו זה!
קץ הקץ גם על השלט הזה....
לא שכבת טיח, לא מסמרים ולא בטיח!

יד נעלמה עקרה אותו ממקומו והותירה במקום צלקת כעורה מהסוג שמוכר לי כל כך....
ועדיין אני שואל...למה?... לעזאזל!
למה לא השכילה עריית ת"א לאסוף את כל השלטים היפים האלה ולשמור אותם עד שתתקבל החלטה בעניין?...
למה עבריינים שכל מה שמעניין אותם זה כסף, מרוויחים מכל העניין הזה ומי ששומר חוק וששימור הנוסטלגיה (גם אם כחלק מאוסף פרטי אך כשר) בראש מעייניו, יוצא נפסד?...

אבל במחשבה שניה...הרי ככה זה כאן בארץ כמעט בכל דבר...

עצוב ביותר.

תצלום הקיר ...השלט המדובר היה התחתון מהשנים שחסרים וניתן לראות את הלבנים המקוריות של המבנה שנחשפו לאחר עקירתו...

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:22

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר