לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-07-2012, 13:21
  sfhhgdfgdfgz sfhhgdfgdfgz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.07.12
מה לענות לשאלה: "למה לא עשית צבא" בראיון עב'

שלום לכולם.
אחרי חיפושים נרחבים ברחבי הרשת, טרם מצאתי תשובה לשאלה המטרידה הזאת.
אני יודעת שע"פ חוק למראיין אסור לחפור על זה יותר מידי,
אבל מה לעשות, שחוק לא יעזור לי במקרה הזה, אלא לתת לו תשובה שתספק אותו,
מספיק בשביל שזו לא תהיה הסיבה היחידה שבגללה לא אתקבל לעבודה.
הסיבה האמיתית היא, שבגיל 18 עברתי משבר די רציני ועוד לפני כן היו לי בעיות נפשיות והצבא רק הגביר את זה.
ובסוף יצאתי על פרופיל נפשי לאחר שזה באמת מה שקרה, ולא עשיתי שום הצגה.
אח"כ הייתי בטיפול והבראתי ואפילו ביקשתי להתנדב לצבא אך הם לא הסכימו.
שירתתי 3 חודשים ובפטור שהוציאו לי, רשום מסיבות בריאותיות ללא כל פירוט מעבר.
יש לי היום ניסיון רחב בתחום המחשבים והתקדמתי בתפקידים קודמים וגם תואר במדעי המחשב, אני בת 26
והשאלה הזאת לא מפסיקה לצוץ בראיונות עבודה. אני כל פעם חושבת על תשובה אחרת. אני כבר לא יודעת מה להגיד.
אשמח לעיצות.
תודה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-07-2012, 22:15
צלמית המשתמש של צ'אקי.
  צ'אקי. צ'אקי. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.01.12
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "וכשיתפסו אותה על שקר והיא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי MS_Rogue
וכשיתפסו אותה על שקר והיא תפוטר מה אז?

העצה שלך מטומטמת עד דמעות

יתפסו אותה איך? המראיין יטלפן לבסיס וישאל האם לפני 5 שנים הייתה אצלם מישהי בשם ככה וככה? אתה חי באמריקה או שאתה חי בסרט אמריקאי? פה זה ישראל. כשמראיין ישראלי רואה בקורות חיים של מישהי שבגיל 20 היא הגישה קפה בצבא זה ממש לא מעניין אותו לבדוק את זה. הוא מסמן וי בראש שלו שהיא עשתה שירות צבאי וממשיך הלאה.

זה שאתה היית חי בפחד ומתקשה לישון בלילות מהאפשרות שאולי יום אחד יעלו עליך לא אומר שגם היא צריכה להיות בפרנויות מופרכות כאלה. לקורות חיים שלי אני צרפתי מכתב המלצה מעלף מ"מקום עבודה קודם" שלא היה ולא נברא ואפילו הוספתי שם חותמת עסק שאני הכנתי תמורת 30 שקל בחנות דפוס. כאילו, רמאות מפה ועד שם. נו שרלוק הולמס, איך אתה מסביר את זה שהתקבלתי? סיפרתי שהמקום שנתן את ההמלצה פשט רגל והם בלעו את זה יופי. בינתיים אני באותו מקום עבודה כבר שנים ומה שמשחק תפקיד זה האם מרוצים ממני או לא. הקורות חיים שלי וההמלצה הלכו לזבל שתי שניות אחרי שהתקבלתי לעבודה.
ישן 04-07-2012, 00:29
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי צ'אקי. שמתחילה ב "[QUOTE=MS_Rogue]וכשיתפסו אותה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי צ'אקי.
תפסו אותה איך? המראיין יטלפן לבסיס וישאל האם לפני 5 שנים הייתה אצלם מישהי בשם ככה וככה? אתה חי באמריקה או שאתה חי בסרט אמריקאי? פה זה ישראל. כשמראיין ישראלי רואה בקורות חיים של מישהי שבגיל 20 היא הגישה קפה בצבא זה ממש לא מעניין אותו לבדוק את זה. הוא מסמן וי בראש שלו שהיא עשתה שירות צבאי וממשיך הלאה.

מספיק שפעם אחת משהו יפלט או שהיא תכתוב משהו בפייסבוק שלה (שהיום מעסיקים יודעים לבדוק) או שסתם מישהו יגיד משהו ובופה היא תתיפס ותצטרך להסביר.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי צ'אקי.
זה שאתה היית חי בפחד ומתקשה לישון בלילות מהאפשרות שאולי יום אחד יעלו עליך לא אומר שגם היא צריכה להיות בפרנויות מופרכות כאלה. לקורות חיים שלי אני צרפתי מכתב המלצה מעלף מ"מקום עבודה קודם" שלא היה ולא נברא ואפילו הוספתי שם חותמת עסק שאני הכנתי תמורת 30 שקל בחנות דפוס. כאילו, רמאות מפה ועד שם. נו שרלוק הולמס, איך אתה מסביר את זה שהתקבלתי? סיפרתי שהמקום שנתן את ההמלצה פשט רגל והם בלעו את זה יופי. בינתיים אני באותו מקום עבודה כבר שנים ומה שמשחק תפקיד זה האם מרוצים ממני או לא. הקורות חיים שלי וההמלצה הלכו לזבל שתי שניות אחרי שהתקבלתי לעבודה.

אז אתה גם רמאי וגם יורד לפסים אישיים כי דוגרי אמרת שטות ומישהו הוכיח אותך על זה... וואלה...

ישן 04-07-2012, 01:16
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי צ'אקי. שמתחילה ב "[QUOTE=MS_Rogue]וכשיתפסו אותה..."

ויום אחד מישהו יעלה על זה. ואז תהיה שרוף להרבה זמן.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 04-07-2012, 00:51
  משתמש זכר sza sza אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.01.03
דוגל בשיטת האמת החלקית
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי sfhhgdfgdfgz שמתחילה ב "מה לענות לשאלה: "למה לא עשית צבא" בראיון עב'"

אף אחד לא צריך לדעת ולשאול מעבר ל"בעיה רפואית".
את לא צריכה לפרט האם מדובר ברפואת הנפש או ברפואת הגוף.
תגידי באותו משפט שזה היה וב"ה עבר. אל תתני למעסיק הפוטנציאלי לדבר, פשוט תגידי בבטחון את העובדה שלאחר שחלפה המחלה רצית לחזור ולהתנדב ואילו הצבא שחרר אותך לגמרי ולא מצא צורך בכך.

אין לך שום חובה לפרט בפני אף אחד מה היתה הבעיה. ואם בכל זאת חופרים על כך תמשיכי לחפור גם את בשלך.
העיקר שתגיעי בביטחון שאת לא חייבת לפרט שום דבר בפני המעסיק ושהוא זה שצריך להתבייש על עצם השאלה. אם אחרי שהמעסיק שואל את השאלה יגיעו 10 שניות של דממה עם מבט נוקב בעיניו ותגידי את הדברים בשקט ובהחלטיות הוא כבר יבין שזה לא מעניינו ולא קשור לראיון העבודה.
ישן 04-07-2012, 07:09
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
רק האמת...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי sfhhgdfgdfgz שמתחילה ב "מה לענות לשאלה: "למה לא עשית צבא" בראיון עב'"

...כי בעתיד לא יכולה לדעת איך יתגלגלו העינינים. אולי פעם תצטרכי לעשות מבדק בטחוני ותצטרכי לכתוב על העבר שלך בצבא. עדיף לדעתי לציין שמסיבות בריאותיות פרטיות שוחררת. נדמה לי שזה יספק
את השואלים. אם יש לך פטור והיתה לך כוונה לשרת זה רק יוסיף לך נקודות.

אספר מקרה במקום אחר ובזמן אחר. היו שלש מועמדות לתפקיד מסויים. הן היו באמת הטובות ביותר וקשה היה להחליט במי לבחור. מישהו הציע כי בכל מקרה צריך לשלוח את המועמדת לבדיקת פוליגרף.
כך באמת נעשה, הבדיקה גילתה כי השתיים לא אמרו אמת "אם אי פעם השתמשת בסמים"....
השלישית לעומת זאת הודתה כי פעם בעבר עישנה "צינגלה". היא ידעה כי זה עלול להכשיל אותה, אך בכל זאת לא היססתה והודתה. זה באמת הוסיף לה המון ומאז היא "לתפארת מדינת ישראל"...

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

ישן 04-07-2012, 08:44
  NimDod NimDod אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.06.05

בכל הפעמים שהתראיינתי לעבודה בתחום (ואני מניח שאת מתראיינת למשרות פיתוח תוכנה או משהו במשפחה), כמעט ולא הביעו עניין בשירות הצבאי שלי.
חוץ מפעם אחת בתחילת הקריירה כשהמראיין שאל אם שירתתי ביחידת מחשבים וכשעניתי שלא הוא השיב "חבל".

אני שמח לשמוע שזה עולה בראיונות עבודה, ולדעתי יש עם זה צדק.
אדם שהיה מוכן לשקיע יותר בלי לקבל תגמול הולם במשך 3 שנים גם ישקיע יותר שעות ויעבוד בסופ"ש כשיגיע הלחץ לפני שחרור גרסא.

בכל מקרה, אני ממליץ לך שלא לשקר לגבי השירות הצבאי, הרי זה תמיד צץ בשיחות מסדרון ובקפה. בכל פעם שמישהו יהיה במילואים ואנשים ישאלו אחד את השני "מה עשית בצבא" את תצטרכי שוב לשקר, או שהאמת תצא לאור ותאבדי את האמינות שלך לחלוטין.
ישן 10-07-2012, 13:46
  sfhhgdfgdfgz sfhhgdfgdfgz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.07.12
תודה רבה לכולם על התגובות

ועל הדיון שהתפתח. לא בכל ראיון זה עולה, אבל יש בכמה שכן. ואני לא מציינת בקורות חיים ש"לא שירתתי בצבא" אלא פשוט לא מציינת את זה. ולאחר העיצות הרבות שקיבלתי פה, החלטתי להקשיב למה שהרוב אמר פה שהוא לומר מסיבות בריאותיות אישיות שהחמירו בזמן הצבא וטופלו ועברו בהמשך ושהיום זה עבר לחלוטין וגם בהמשך רציתי להתנדב אך הצבא כבר לא ראה בכך צורך. שזו האמת ושבאמת אין סיבה שהמעסיק צריך לדעת מעבר לכך פירוט. אחרי ששאלתי את השאלה, עדיין לא יצא לי להיות בראיון שהשאלה שוב עלתה, אך אם תעלה, אעדכן איך היו התגובות ודרך אגב, אני גם לא חושבת שאני צריכה להמציא מקום בו שירתתי כי זה מעבר לעובדה שזה שקר ושלשקרים יש נטייה לצוף, כמעט תמיד תשובה כזו, מובילה לעוד המון שאלות: "אה באמת?! גם אחותי שירתה שם, את מכירה את זה ואת זה... והיית עם זה ועם זה.. ואיך היה שם.." וכו' וכו' שמשקר קטן זה באמת הופך להיות סיפור גדוש בפרטים דימיוניים שאח"כ צריך גם לזכור אותם ולהתמיד בסיפור וכמובן ההרגשה הרעה שמתלווה לכך, אז תודה לכולם.
ישן 11-07-2012, 17:40
צלמית המשתמש של marloweperelab89035
  marloweperelab89035 marloweperelab89035 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.02.07

אני ממליץ לומר את האמת. מה גם שבמקומותינו, וחבל שכך, שירות צבאי הוא כבר לא קריטריון. יושר דווקא כן אז... עדיף לומר את האמת.
"איפה האופניים שלך עכשיו? תאר לעצמך, שאתה יורד עכשיו למטה, למקום הרגיל, אבל האופניים לא שם. עצור את עצמך ברגע הזה, בשנייה שאתה מגלה שהאופניים לא שם, ותכפיל את הרגע הזה פי אלף. זאת המלחמה." (מתוך הספר "גוף שני", מאת עפר שלח, "זמורה ביתן", 1989, עמוד 92)
"סבלנות התמדה ולעיתים כדור בין העיניים" (סיסמת המארינס לללוחמה בטרור, אותה אימץ בשעתו מפקד גדוד 890 של הצנחנים, אמיר ברעם, כמוטו גדודי)
"המבחן שלנו כצבא הוא מבחן היכולת ולא מבחן הכוונה." (מתוך ההרצאה שנשא האלוף גדי איזנקוט "מאפייניו של עימות אפשרי בזירה הצפונית ובעורף" בסמינר לזכר חללי מלחמת לבנון השנייה שנערך באוניברסיטת חיפה ב־30 בנובמבר 2010)
"אני חושב שצנחנים מחזיקים מעצמם כמחויבים למשהו שכולם מחויבים אליו, אבל הם רוצים קצת יותר. זה לא שאנחנו פועלים מאחורי קווי האויב - אנחנו לכאורה כמו כולם. אז מה בעצם ההבדל? זה שצנחן עושה הכול וקצת יותר. זה מחייב אותך ביוזמה, בהובלה, בדוגמה אישית בקרב - וגם בקימה בפני שיבה באוטובוס." (הרמטכ"ל בני גנץ על השירות בצנחנים. מתוך הכתבה "מסיבת גנץ" מאת יוני שנפלד ונועה הורוויץ, "במחנה", 6 בינואר 2011)

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:58

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר