לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה הכנס השנתי יערך בפאטיו של המבנה המרכזי ביד השריון בלטרון בתאריך 18/12/2017 שימו לב, להציג דגמים יוכל רק מי שחידש חברות לשנת 2018. שימו לב, להתחרות בתחרות יוכל רק מי שגם חידש חברות וגם מילא טופס מיוחד לרישום הדגם. יש למלא את הטופס עבור כל דגם ודגם. ניתן לשלם באמצעות PAYPAL. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > דגמים לבנייה עצמית
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-07-2012, 18:44
צלמית המשתמש של fritz2
  fritz2 fritz2 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.01.07
צביעת דמויות 1:35 - איירבראש? מכחול? אנמל? אקריליק? שמן? גם וגם?

שלום לכולם.

אחרי שהקמתי ביחד עם עמיר את אתר "דגם", השירות הצבאי שלי לא אפשר לי להמשיך בתחביב.
הייתי מהמנהלים הראשונים של האתר וריכזתי בעיקר את הפורומים דמויות ודיורמות, אהבתי האמיתית.

עכשיו, לאחר עשר שנים ללא הסנפת דבק, טרפנטין וחתכים בידיים אני רוצה לחזור לאט לאט לתחום.

מכיוון שאני מתרכז בעיקר בבניית דיורמות ועיצוב דמויות,
הייתי שמח לשמוע את דעתם על תהליך צביעת דמות, כאשר לא נתקלתי בחומר רב בפורום הזה בנושא.
אם מדובר ברזין - כמובר שיש להשתמש בפריימר.
אהל מה בנוגע לשאר הצביעה?
האם שווה להשקיע באייר בראש חצי מקצועי וקומפרסור לטובת צביעת הדמויות?
האם האיירבראש שימש מישהו מחברי הפורום הנכבדים לצביעת דיורמות? כיצד?
בנוגע לפנים (Face) - באיזו טכניקה מומלץ להשתמש? האם בזו של שפרד פיין הגדול שעושה זאת בעזרת צבעי שמן? האם אנמל של המברול יעשו את העבודה?
ומה בנוגע להצללות? הרי מובן שיש להשתמש במעין "וואש" על המדים של הדמות כדי לשוות מראה אותנטי של אור וצל.
האם לפני ביצוע הווש (אנמל מדולל) יש לרסס את הדמות בלכת מאט?

הרבה שאלות, אשמח לשמוע מהנסיון שלכם.

ואני חושב סתם בשביל האימון האישי לבנון איזה מסרשמידט או זירו יפני, כדי לחזור להתרגל ולפתח תהליך בנייה נכון וסובלני.
אשמח לכל עצה,
מבטיח לפרסם עבודות בהמשך.

תודה וערב טוב.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-07-2012, 21:54
צלמית המשתמש של שמולביץ אשר
  משתמש זכר שמולביץ אשר מנהל שמולביץ אשר אינו מחובר  
מנהל פורום: דגמים לבניה עצמית, סקופים וחדשות, צילום ווידאו, וכן.... הצ'קלקה הכחולה של פרש

חבר מתאריך: 01.02.09
Facebook profile
הי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי fritz2 שמתחילה ב "צביעת דמויות 1:35 - איירבראש? מכחול? אנמל? אקריליק? שמן? גם וגם?"

נהדר לראות אותך גם כאן.
לגבי צביעת דמוייות, נכתבו ים של ספרים.
בהמלצתו החמה של שמעלה:
Painting miniatures by Danilo Cartacci
Julio Cabos בהוצאת Andrea Miniatures

לגבי חומרים. אני באופן אישי אוהב מאד לעבוד עם צבעי אנמל של המברול.
לגבי לכה לפני וואש, לכה מבריקה תיתן לך מעט יותר "שטח מכוסה" מלכה מט.
לגבי אירבראש. אני חסיד גדול של עבודה עם מכחול. אבל זה ענין של "הרגלי עבודה" ברור שלא תוכל לוותר לחלוטין על השימוש במכחול.
לגבי צבעי שמן, זה מאד מתאים, קח בחשבון שמדובר בזמן יבוש ארוך יחסית. אולם התוצאות הן הרבה יותר יפות. אני השתמשתי בצבעי שמן של וואן-גוך.
מיותר לציין שאם תבחר בשימוש במכחול, תזדקק למיכחולים באיכות גבוהה מאד.
ספרו של שפרד פיין How to Build Dioramas הוא מעין "תנך" לבוני דיורמות והוא מומלץ מאד, אל לנו לשכוח שהוא היה "אמן הבית" של מונוגרם ז"ל.
ספרו על צביעת דמוייות הסטורייות הוא נר לרגלי בוני הדמוייות למינהם:

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

יש כאלו שיסתפקו "בשיטת טמיה" הדוגלת בשיטה של צביעה "מהפנים-החוצה" בצבעים אקריליים.
אני לא מתלהב משיטה זאת (מתאימה לדמוייות בקנ"מ גדול והשימוש בצבעים אקריליים)

אם יהיו שאלות נוספות, אשמח (וגם האחרים) לענות ולנסות לעזור.

ישן 17-07-2012, 22:03
צלמית המשתמש של fritz2
  fritz2 fritz2 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי שמולביץ אשר שמתחילה ב "הי"

תודה רבה על התגובה המהירה וקבלת הפנים הנעימה.

אכן ספרו של שפרד פיין בנוגע לדיורמות נמצא אצלי על המדף (בשתי המהדורות!!).
נראה כי שווה להשקיע בספר על הדמויות, שכן יפה ככל שתהיה הדיורמה, דמות סתמית ואנמית יכולה להרוס אותה בקלות.

האם תוכל לתת לי כתובת של חנות בה נמכרים צבעי ואן גוך הללו?
אני יודע שקיימת אחת בקרבת ווילנצ'יק, ושם יש גם מכחולים.

הבעיה שלי עם אנמל היא שאני תמיד מעדיף לרסס לקה לאטימת הצבע על כל שכבה מכיוון שהטינר (אפילו הסטנדרטי של המברול) נוטה לסדוק את הצבע, ואני חושב שהתהליך הזה מסורבל מדי שלא לומר פשוט לא נכון.
טיפים על איך להמנע מכך?
הדבר תופס גם לגבי וואש של צבע מדולל. פען השתמשתי בפחם + מים + סבון וקיבלתי תוצאות מדהימות (על מטוסי בוכנה), ואילו השחור + הטינר סדקו לי את הצבע..

ישן 17-07-2012, 22:20
מנהל פורום: דגמים לבניה עצמית, סקופים וחדשות, צילום ווידאו, וכן.... הצ'קלקה הכחולה של פרש

Facebook profile
הי
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי fritz2 שמתחילה ב "תודה רבה על התגובה המהירה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי fritz2
.....האם תוכל לתת לי כתובת של חנות בה נמכרים צבעי ואן גוך הללו?
אני יודע שקיימת אחת בקרבת ווילנצ'יק, ושם יש גם מכחולים.

הבעיה שלי עם אנמל היא שאני תמיד מעדיף לרסס לקה לאטימת הצבע על כל שכבה מכיוון שהטינר (אפילו הסטנדרטי של המברול) נוטה לסדוק את הצבע, ואני חושב שהתהליך הזה מסורבל מדי שלא לומר פשוט לא נכון.
טיפים על איך להמנע מכך?
הדבר תופס גם לגבי וואש של צבע מדולל. פען השתמשתי בפחם + מים + סבון וקיבלתי תוצאות מדהימות (על מטוסי בוכנה), ואילו השחור + הטינר סדקו לי את הצבע..

למה "לאטום" כל שכבה בנפרד? אתה מאבד המון פרטים קטנים, חבל. איטום אני אעשה רק בזמן השימוש בפיגמנטים או אפקטים מיוחדים כגון בזמן השימוש בספרי לשיער או משהו דומה או בשכה הסופית.
מעולם לא נתקלתי בטינר של המברול שסדק את הצבע, אשמח לראות תמונות.

לגבי וואן-גוך, אני קניתי בארטא.

ישן 19-07-2012, 15:09
צלמית המשתמש של fritz2
  fritz2 fritz2 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי שמולביץ אשר שמתחילה ב "הי"

אהלן.
הסיבה שחשבתי לאטום כל שכבה בנפרד היא שהיה לי נסיון מאוד לא טוב עם המדלל של המברול.
בכל פעם שניסיתי לעשות ווש, או בלנדינג בין גווני צבע במקומות שדורשיים זאת (בעיקר תווי פנים וקפלי בגדים) הייתי מגיע לתוצאות איומות ובהן הצבעים היו פשוט מתערבבים ביניהם לכדי צבע אפור, וזה מאוד תסכל אותי.

רכשתי עכשיו כמה דגמי פלסטיק דור שתיים של דראגון, ועוד ארבעה דגמי רזין של ורלינדן, כדי שאוכל להתנסות בצביעה על הפלסטיק לפני שאעבור לרזין.

מה יכולה להיות הבעיה?
לא נתתי לצבעים מספיק זמן להתייבש?
לא השתמשתי בפריימר?
לא דיללתי את הצבעים לכדי מרקם "חלב"?

וכמה שאלות נוספות -
ובנוגע לצביעה עם צבעי שמן - כמה זמן עליי לחכות לפני שהשכבה האחרונה שמרחתי התייבשה?
היכן ניתן לרכוש את הפריימר שהמלצת עליו?
האם הוא מתאים גם לרזין וגם לפלסטיק?
איזה מדלל יביא לתוצאות טובות מבלי הריסת השכבה עליה נמרח הצבע?

וסתם להתרשמות, אחרי חפירה בארכיונים, הנה דיורמות שבניתי לפני כעשר שנים (מתנצל על איכות הצילומים, נלקחו לפני כעשר שנים במצלמה דיגיטלית פשוטה).
אז הייתי ילד, והיום אני מתכנן לקחת את הזמן בכל שלב, ולא להאיץ בהם כדי להגיע לתוצאות מיידיות.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 19-07-2012, 22:02

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי fritz2 שמתחילה ב "אהלן. הסיבה שחשבתי לאטום כל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי fritz2
אהלן.
הסיבה שחשבתי לאטום כל שכבה בנפרד היא שהיה לי נסיון מאוד לא טוב עם המדלל של המברול.
בכל פעם שניסיתי לעשות ווש, או בלנדינג בין גווני צבע במקומות שדורשיים זאת (בעיקר תווי פנים וקפלי בגדים) הייתי מגיע לתוצאות איומות ובהן הצבעים היו פשוט מתערבבים ביניהם לכדי צבע אפור, וזה מאוד תסכל אותי.

רכשתי עכשיו כמה דגמי פלסטיק דור שתיים של דראגון, ועוד ארבעה דגמי רזין של ורלינדן, כדי שאוכל להתנסות בצביעה על הפלסטיק לפני שאעבור לרזין.

מה יכולה להיות הבעיה?
לא נתתי לצבעים מספיק זמן להתייבש?
לא השתמשתי בפריימר?
לא דיללתי את הצבעים לכדי מרקם "חלב"?

וכמה שאלות נוספות -
ובנוגע לצביעה עם צבעי שמן - כמה זמן עליי לחכות לפני שהשכבה האחרונה שמרחתי התייבשה?
היכן ניתן לרכוש את הפריימר שהמלצת עליו?
האם הוא מתאים גם לרזין וגם לפלסטיק?
איזה מדלל יביא לתוצאות טובות מבלי הריסת השכבה עליה נמרח הצבע?

וסתם להתרשמות, אחרי חפירה בארכיונים, הנה דיורמות שבניתי לפני כעשר שנים (מתנצל על איכות הצילומים, נלקחו לפני כעשר שנים במצלמה דיגיטלית פשוטה).
אז הייתי ילד, והיום אני מתכנן לקחת את הזמן בכל שלב, ולא להאיץ בהם כדי להגיע לתוצאות מיידיות.

ראשית. אין צורך בפריימר כאשר צובעים דגמי פלסטיק - הפריימר משמש כבסיס רק בצביעת דגמי ריזן או/ו חלקים ממתכת.
יש מקרים שבהם אני משתמש בפריימר-כאשר אני רוצה לצבוע גוון בהיר על פלסטיק כהה.
הפריימר שאני משתמש (לצבעי אנמל ואקריליים) הוא הפריימר של יעקובי. לצבעי אלקלאד, אני משתמש בפריימר יעודי שלהם.
התופעה של "עירבוב" לא רצוי של גוונים מתרחש בשני מקרים, או שהצבע הראשוני לא קיבל מספיק זמן יבוש (לפחות 24 שעות) או שהטינר שהשתמשת בו. לדילול צבע הוואש, הוא "חריף" מדי. אני משתמש בטרפנטין מנרלי רגיל, בכמייות מאד קטנות.

אני מביא כאן תמונות של וואש שבצעתי, בעזרת טינר מינרלי פשוט.
אגב. הצביעה כולה בוצעה בעזרת מכחולים.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י שמולביץ אשר בתאריך 19-07-2012 בשעה 22:04.
ישן 20-07-2012, 12:16
צלמית המשתמש של zamir-bo
  משתמש זכר zamir-bo zamir-bo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.05.09
פיגוע מבלי להיכנס לויכוח האקדמאי...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי fritz2 שמתחילה ב "צביעת דמויות 1:35 - איירבראש? מכחול? אנמל? אקריליק? שמן? גם וגם?"

הי.

ראשית , ברוך הבא בצל קורתינו הצנועה בפורום זה.
מקווה לראותך גם בעתיד.

לגבי הדיורמות אני לא יודע מה קרה לעיניים שלך , נראה לי שאתה זקוק למשקפיים רציניות ידידי.

כפי שנועם כתב אז אני מצטרף במלוא המרץ.

הדיורמות מ ד ה י מ ו ת !!!
עבודה יפיפיה.

אין לך מה להתבייש ידידי אתה עובד יפה מאד.

לגבי מקצת מהשאלות שהעלית פה אז לגבי פריימר של יעקבי כפי שאשר רשם לך אז ניתן אולי למצוא בחנויות טמבור או בחנויות של יעקבי עצמו. די קשה למצוא את הפריימר הנ"ל נכון להיום.
מנסיון עם פריימר של חברה אחרת (ספריי , לא צבע רגיל) לא מתקרב לרמה ולגימור של יעקבי.

לגבי נושא צבע שעולה על צבע אחר אז שוב כפי שאשאר רשם ואני מצטרף אליו במלוא המרץ ... זמן ייבוש בין צבע לצבע. נקודה.
אין שום סיבה שבעולם שצבע יתערבב עם צבע אחר אלא עם כן מדובר בשני צבעים רטובים.

מחכה לראות עבודות שלך עדכניות וגם ישנות לא נראה לי שהחברה יתנגדו.

שבת שלום.

פלא : 050-5072633
מייל : boazinbalzamir@gmail.com

ישן 20-07-2012, 14:04
צלמית המשתמש של fritz2
  fritz2 fritz2 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי zamir-bo שמתחילה ב "מבלי להיכנס לויכוח האקדמאי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי zamir-bo
לגבי הדיורמות אני לא יודע מה קרה לעיניים שלך , נראה לי שאתה זקוק למשקפיים רציניות ידידי.

תחתיות של בקבוקי ערק יספיקו? ..

תודה על התגובות החמות, אלו שתי הדיורמות היחידות שבניתי, וזה היה לפני הגיוס לצבא שדי "ייבש" לי את התחביב, תרתי משמע, אבל נתן לי גם המון רעיונות..

תמונות עדכניות יעלו גם יעלו, ואני מבטיח לספק גם תמונות של עבודה תוך כדי לצורך למידה מטעויות.

קניתי סט 25 ראשים של ורלינדן.. ככה שיהיה הרבה על מה להתאמן.

בכל אופן, בנוגע לצבעי שמן -
אני מבין שהעבודה איתם שונה בתכלית מצבעי אנמל / אקריליק.
בעוד האנמל דורשים זמן ייבוש של כ-24 שעות בין כל שכבה להצללה / הבהרה / בלנדינג (מה שיכול לקחת יותר משבוע לצביעת הפנים בלבד!)
העבודה עם צבעי שמן מספקת יותר גמישות בתהליך הזה, וניתן לסיים לצבוע ראש (במקרה שלי) בכשעה של עבודה.
הצבעים עדיין על הפלטה, ואין צורך לדלל שוב ולערבב לגוונים רצויים.

לדוגמא כאן:

האם מישהו התנסה בטכניקה הזו?
הרי ברור שהבחור לא נותן לצבעי השמן להתייבש (והסכמנו שצבעי שמן מתייבשים לאט יותר..) ועדיין, מבצע את כל התהליך בכשעה עבודה.

ישן 21-07-2012, 00:13

Facebook profile
הי
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי fritz2 שמתחילה ב "[QUOTE=zamir-bo] לגבי..."

בשיטה זאת הוא נעזר בתכונה של צבעי השמן שזמן היבוש שלהם ארוך יותר,
אני באופן אישי לא ניסיתי את השיטה.
אבל שיטה זאת נלקחה בעצם מהתהליך שבו צובעים "פרטים" בציור על בד קנבס.
גם השיטה של הכנה מראש של צבעים ועירבוב הדרגתי עד קבלת הגוון הרצוי, לקוחה מתהליך הציורעל בד.

התוצאה בהחלט מרשימה. מצריכה המון נסיון. אבל שווה את ההשקעה של הזמן.

מובן ששיטה זאת טובה לקנ"מ 1:35 ומעלה. בקנ"מ יותר קטן (1:48 או 1:72) נאלץ "לקצר תהליכים" ולוותר על צביעת העיניםם בשיטה זאת, (רק גוון כהה ללא הלבן).

ישן 21-07-2012, 00:49
צלמית המשתמש של fritz2
  fritz2 fritz2 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי שמולביץ אשר שמתחילה ב "הי"

תודה אשר.
כשיגיעו הדגמים שרכשתי אתחיל בתהליכי ניסוי וטעיה עד שאגיע לתוצאות מספקות.
החבר הכי טוב של בונה הדגמים זה זמן וסבלנות.
מהראשון יש לי הרבה כרגע, את השני אצטרך לסגל לעצמי קצת יותר...

בכל אופן, אני אכן מתמקד בקנ"מ של 1/35 או 32, תלוי בדמות.
בהמשך מתוכננות גם Busts של 1/9, אבל לזה אגש רק כשארגיש בטוח יותר עם המכחול.

ואם כבר הזכרת דיורמות ב 1/48, אי אפשר שלא להזכיר את זו המדהימה של שפרד פיין שחולקה עם דגמי מונוגרם למשך תקופה כלשהי, והיא זו שהכניסה אותי לתחום הדיורמות:

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://sheperdpaine.com/gallery/aircraft/B-17_1.JPG]

נלקח מהאתר הרשמי שלו.

ישן 22-07-2012, 07:35
  שמעון לדרמן שמעון לדרמן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.01.11

אהלן
על קצה המזלג, בצביעת דמויות קיימות שתי אסכולות עיקריות: אלו שצובעים בצבעי שמן/אנמל ואלו שצובעים עם צבעי אקריל. רבים גם משלבים את השיטות – למשל, שכבת בסיס אקרילית וסיום עם צבעי שמן.
אני כדוגמה נוטה בשנים האחרונות להשתמש בעיקר בצבעי אקריל משום שהם זולים, לא רעילים וניתנים לדילול במים (וגם קיים היצע רחב של גוונים וחברות שמתמחות בצבעי אקריל).
אתה יכול לראות דוגמה פה: http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=554935

בצבעי שמן משיגים את אפקט ההצללות וההבהרות באמצעות מיזוג צבעים בזמן שהם עדיין טריים על הדמות – מה שנקרא WET ON WET.
בשימוש עם צבעים אקריליים לא ניתן להשתמש בשיטה זו משום שהם מתייבשים מאוד מהר. בשימוש עם צבעים אקריליים נהוג להשתמש בשיטת ה- LAYERING שבה בונים את האפקטים השונים על הדמות באמצעות שכבות צבע מרובות והדרגתיות.
אני ממליץ לך לעיין באתר Planetfigure.com שמהווה בעיניי את המקור מס. 1 באינטרנט בנושא של צביעת דמויות.
כדרך אגב, בעיתון קנה מידה הקרוב של המועדון אני מפרסם כתבה נרחבת בנושא של צביעת דמויות עם צבעי אקריל וגם איך צבעתי את ה- BUST של הצנטוריון הרומאי ...

שמעון

נערך לאחרונה ע"י שמעון לדרמן בתאריך 22-07-2012 בשעה 07:39.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:25

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר