לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-07-2012, 13:28
צלמית המשתמש של fritz2
  fritz2 fritz2 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.01.07
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "מעניין עד מתי ימשיכו באמריקה לטווח באנשים"

פעם אימנתי חברה פרטית ממנהאטן, בין היתר בירי בכל מיני סוגי רובים ואקדחים.
אנשים התבקשו להביא גם כלי נשק משלהם כדי שירגישו יותר בטוחים בהם.
האימונים נערכו באפסטייט ניו יורק, וכשראיתי את מגוון הנשקים והסיפורים מאחוריהם חטפתי שוק.
אם 16 קצר, ארוך, קנה מעובה, מאוזר גרמני(!!) קראבין בגרסאות שונות, רובה צלפים עם קליע קטן כולל כוונת טלסקופית, שוטגאן ועוד כל מיני אקדחים.
היה שם גם עוזי, שהבחור שהביא אותו סיפר שקיבל אותו בדואר עם כדור מוכן לירי בבית הבליעה,
ובחור אחד החליט שהוא רוצה להתחדש, קפץ לעיירה הסמוכה וחזר עם קלאצ׳ניקוב חדש מהחנות, פלוס תחמושת און דה האוס.
מודה ששלחתי את החבר׳ה שם לעשות מד״סים כדי לבלות קצת זמן במטווח ולהבין איך אני מתפעל ומסביר להם על הנשקים בצורה אחראית.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-07-2012, 13:41
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "תצחק עד מחר, אין שום סיבה..."

צר לי, היחיד שמתמש פה בדמגוגיה זולה.

עובדה מס' 1:
גם אני ואחרי גם שרוקי נתנו כדוגמא על קצה המזלג בלבד 3 מדינות- קנדה, פינלנד ושוויץ, כולן בעלות יחס כלי נשק פר אזרחים מהגבוהים בעולם (יש להוסיף מדינות רבות באירופה המערבית- כולל כל הסקנדינביות). אתה מוזמן לבדוק את היחס פשיעה חמושה שלהם ולהשוות אותו למצב בישראל.

עובדה מס' 2:
מאז 1996 חלה ירידה תלולה במתן רשיונות נשק לאזרחים שומרי חוק, במקביל נלקחו המוני רשיונות מאזרחים כאלו. מאז ועד היום לא נעשה שום צעד משמעותי לצמצום כמות הנשק הבלתי חוקי העצום בכמותו שמסתובבת הן ב"מגזרים" והן במשפחות הפשע.

מסקנה פשוטה- כשהמדיניות שלך היא אי מתן רשיונות לנשק לאזרחים שומרי חוק המגמה שאתה מייצר היא לא פחות פשיעה אלא באופן חד משמעי יותר פשיעה. אדרבא- משתלם יותר למדינת ישראל שפשעים יבוצעו בעזרת כלי נשק רשום מאשר עם כלי נשק לא חוקי. שכן איתור כלי נשק רשום וכן בעליו מתבצעת באופן מיידי.

אה כן וגם להסתובב עם סכינים זה אסור ע"פ החוק בישראל.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 20-07-2012, 19:37
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "טבח בארה"ב - לפחות 40 נפגעים, מתוכם 14 נרצחים, בהקרנת הבכורה של הסרט "באטמן""

עדכון: מספר ההרוגים כרגע עומד על 12, לא 14. בנוסף כ50 פצועים, חלקם במצב אנוש.

משטרת אורורה, קולורדו מחזיקה בחשוד ברצח, ג'יימס הולמס בן 24 מסאן-דייגו קליפורניה. עפ"י הדיווח בחדשות פה, דירתו של החשוד עמוסה תחמושת וחומרי נפץ והוא אף מלכד אותה. כרגע עמלים סוכני ה-FBI, רשות הפיקוח על אלכוהול, טבק ודיג (ATF) ואחרי לפרק את הפצצה. בניין הדירות בו התגורר החשוד והבניינים שבאיזור פונו.

על פי הדיווח כרגע, הולמס פרץ לאולם הקולנוע כשהוא חמוש ברובה חצי-אוטומטי, רובה ציד ושני אקדחים, זרק רימון עשן והחל בטבח. המניע לא ברור

ישן 20-07-2012, 20:54
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
הרבה יותר מדי קל להחזיק בנשק בארה"ב.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "טבח בארה"ב - לפחות 40 נפגעים, מתוכם 14 נרצחים, בהקרנת הבכורה של הסרט "באטמן""

אתה לא רואה את זה ברחוב, כמובן, אבל בבתים אנשים מחזיקים שלל אמצעי יריה ולמדינה פיקוח מינימלי על כך. יוצא מזה שהרבה טיפוסים מפוקפקים חמושים עד השיניים, ולא רק באקדחים. בעיירה שבה גרתי, שוחחתי פעם עם חבר בקהילה היהודית המקומית שהיה תמהוני למדי למראה. הוא סיפר לנו בנונשלנטיות על מחסן הנשק שיש לו בבית כי "הוא אוהב נשק". כעבור שנה שנתיים קראתי בעיתון שהוא נעצר בחשד לנסיון לרצח שותפו לעסקים...חבר שלי לעבודה התווכח אתמול עם אישתו בטלפון כי היא טענה שעזב את הבית והשאיר את הדלת פתוחה (מה שכניראה היה נכון...). הוא היתמם והציע לה לסרוק את הבית בזהירות מחשש שמדובר בפורץ. שאלתי אותו בצחוק אם לפחות יש לה שוטגאן לעשות את זה בצורה בטוחה, והוא ענה לי ברצינות שאת הרובים הוא השאיר בבית מגוריהם הקודם אבל יש להם עדיין שני אקדחים בקליבר אימתני למדי...חברי הוא כמובן אדם נורמטיבי לחלוטין אבל כפי שהוא יכל לאגור ארסנל כזה, כך יכול כל קוקו. וכמובן, מאחורי הדרישה לאפשר לכל קוקו להתחמש במאג וררנ"ט עומד לובי חזק במיוחד של תעשיית הנשק וכל מיני רפובליקנים קיצונים שלא אוהבים שמתערבים להם בחייהם, גם אם זה במחיר של טבח אקראי פה ושם.
ישן 20-07-2012, 21:05
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "הרבה יותר מדי קל להחזיק בנשק בארה"ב."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
וכמובן, מאחורי הדרישה לאפשר לכל קוקו להתחמש במאג וררנ"ט עומד לובי חזק במיוחד של תעשיית הנשק וכל מיני רפובליקנים קיצונים שלא אוהבים שמתערבים להם בחייהם, גם אם זה במחיר של טבח אקראי פה ושם.

יש כמה בעיות עם האמירות שלך-

1. דווקא מאגים וררנטים מצריכים אישורים מפרכים מאוד שנתנים במשורה.

2. מי כמוך יודע שזה תלוי מדינה. דין המיד-ווסט אינו כדין ניו-אינגלנד.

3. לייחס את הטבח לNRA ובכלל לאזרחים שלא אוהבים שהממשלה יורדת להם לחיים זה עניין מאוד בעייתי. כן, יש את התמהונים של ה When all else fails- vote from the rooftops, אבל השיטה הישראלית, שהיא פחות או יותר ההיפך מהשיטה האמריקאית- לא טובה יותר ובפירוש לא יעילה יותר

צריך למצוא דרך מלך, לענ"ד השיטה האמריקאית קרובה אליה בהרבה מהשיטה הישראלית. לראיה- מדינות כמו פינלנד, קנדה, שוויץ ועוד, חלקן בעלות יחס נשק פר אוכלוסיה גדול יותר מארה"ב והשאר זהה/קרב הן מדינות עם מיעוט יחסי של פשעים חמושים.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 21-07-2012, 00:00
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "לא כל קוקו יכול להיות חייל מילואים בשוויץ..."

זו גם פונקציה של צפיפות אוכלוסין ושל ריכוזיות שלטונית.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 21-07-2012, 00:01
מנהל

טוב, אתה באמת לא חושב שהתכוונתי ברצינות למאג...
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=קגנס] וכמובן, מאחורי..."

היו בהודעה שלי כמה הגזמות מכוונות מהסוג שאני עושה מדי פעם כשאני מנסה לשעשע את עצמי...
עניין הנשק כמובן תלוי מדינה אך במדינות רבות קל מדי להשיגו. מעבר לכך, אתה יכול לקנות 17 שוטגאנים ועשרה זיג זאוארים באלבאמה וליסוע לעיר מגוריך ניו יורק. זאת אולי עבירה על החוק, אבל היי, מה הסיכוי שמישהו ידע כל עוד הנשק מאופסן בבית?
לא האשמתי ישירות אף אחד אבל הקלות שבה ניתן להשיג נשק, ובייחוד נשק כבד יחסית, בארה"ב בלי ספק מקלה על החיים עבור מי שמחליט לבצע טבח המוני ושאיננו עבריין "מקצועי" (לאלה אין בעיה להשיג נשק באופן לא חוקי). בישראל, אדם מהשורה יכול לקום בוקר אחד ולבצע רצח המוני רק אם במקרה הוא במילואים או עובד באבטחה ודרך זה מקבל תמ"ק. כל אזרח אחר יוכל מקסימום להשתמש באקדח שהוא השיג ברשיון (או האקדח של אבא או הדוד של הבבא שמחזיק בו ברשיון) ועם אקדח בודד יכולת ההרג שלך מצומצמת. ושים לב-אני מדבר על מעשי הטבח הטיפוסיים בארה"ב,אלו שמבוצעים לא בידי אלו שהשיגו נשק באופן לא חוקי.
ראה, אם במדינה מסוימת כמות מעשי הטבח נמוכה יחסית למרות זמינות נשק גבוהה אז כל הכבוד ואין לממשלה מה להתערב. אבל במדינה כמו ארה"ב שבה מעשי הטבח מרובים צריך לעשות את המקסימום כדי למנוע מכלי יריה, ובייחוד מסוגים מסוימים, מלהגיע לאנשים הלא נכונים. וזה אומר לכל הפחות דרישה לרישוי לנשק שתהא כרוכה בבדיקת רקע רצינית.
ישן 21-07-2012, 00:22
מנהל

הישראלי שרוס"ר נגיש לו חוקית הוא בדרך כלל חייל על כל המשתמע מכך
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "הנגישות של ישראלי ממוצע..."

קרי-מישהו שעבר בדיקות ונחשב מספיק יציב נפשית וחברתית (הרי שיש לא מעט שלא מגויסים כלל כי אינם נחשבים כאלה או שמשרתים ללא נשק). אם החייל לא שומר כראוי על נישקו בחופשות אכן יכולים לקרוא אסונות. כך למשל עמי פופר שרצח את 7 הערבים באמצעות הרוס"ר שגנב מאחיו החייל. הוא עצמו שוחרר משירות צבאי בגלל אי התאמה ולכן זמן חשיפתו האישית לרוס"רים היה מוגבל מאוד. אם מישהו בארה"ב מחליט לרצוח את באי הקפה המקומי כל שהוא צריך (בהנחה שעוד אין לו נשק) זה לנהוג לחנות הקרובה (או מקסימום עוד כמה שעות למדינה השכנה) ולקנות איזה רובה נחמד. הישראלי יצטרך שיהיה לו בן משפחה קרוב חייל מימנו יגנוב את הנשק, או לעבוד בעבודה שמצריכה נשק (שומר). כלומר, לרוב הישראלים אין גישה בקלות לנשק.
ישן 21-07-2012, 02:20
צלמית המשתמש של fritz2
  fritz2 fritz2 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "הנגישות של ישראלי ממוצע..."

יש איזורים בארה"ב, ואם נקרא לילד בשמו אז בעיקר בדרום ובקאנטרי סייד, שקהילות בונות "מיליציות חמושות" משלהן, חמושות בנשקים וכלי רכב שהשימוש בהם הוא צבאי לכל דבר ולא היה מבייש ארגוני מורדים.
הדבר נעשה בפיקוח (ולפעמים גם בעידוד) של הממשל, אני מניח שכדי לתת לחמומי מוח מהאיזורים האלו עיסוק ופורקן לתחושות אמריקנה פטריוטיות כלשהן.
דמיין חבורת רוכבי הארלי עם האמרים ומקלעים.

למיליציות אפילו דגלים וסימולים משלהן.
צריך לראות כדי להאמין.

יותר מידע כאן:
http://www.darkgovernment.com/news/...militia-groups/

ישן 21-07-2012, 03:47
צלמית המשתמש של fritz2
  fritz2 fritz2 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי infected aviad שמתחילה ב "[QUOTE=fritz2] יותר מידע..."

בבקשה:

http://www.adl.org/learn/ext_us/mil...icked=4&item=19
http://www.americanmilitiamen.com/A...an_Militia.html

האתר הראשון ממש סוקר את תופעת המיליציה בארה"ב,
ואילו האתר השני הוא "עשה ואל תעשה" כדי להקים מיליציה. זהו אתר הזוי, בצידיו תמונות לועגות של נשיאים אמירקאניים ועוד כל מיני בבל"טים אחרים.

ואני מניח שלבסוף ציטטת את דבריי מתוך איזשהו לעג או תסכול על כך שלא הבאתי מספיק אינפורמציה "מוצקה"?
כשמתעסקים בתופעה קיקיונית והזוייה, רוב החומר שתמצא עלייה גם יהיה קיקיוני והזוי.
העובדה שנתקלת באתרים מפגרים עם אג'נדה פוליטית / דוגלת בחימוש משהו מוכיחה בדיוק את הנקודה הזו.
אתה מצפה לאתר מסודר שאומר בדיוק מהו הסד"כ, הציוד ואופי הפעילות של כל ארגון וארגון.
שכח מזה.. את האתרים האלו בנה איזה ג'ון-דו-מק-משהו, והם מעידים בדיוק על התופעה הזו.
אנשים שמתעסקים בשטויות בצורה אובססיבית אבל בעצם מנפחים ומנפיחים אוויר רק לשם הניפוח, וזו חזות הכל שלהם.

ישן 21-07-2012, 04:03
צלמית המשתמש של infected aviad
  משתמש זכר infected aviad infected aviad אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.10.06
בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי fritz2 שמתחילה ב "..."

קודם כל תודה.
ציטוט:
ואני מניח שלבסוף ציטטת את דבריי מתוך איזשהו לעג או תסכול על כך שלא הבאתי מספיק אינפורמציה "מוצקה"?
כשמתעסקים בתופעה קיקיונית והזוייה, רוב החומר שתמצא עלייה גם יהיה קיקיוני והזוי.
העובדה שנתקלת באתרים מפגרים עם אג'נדה פוליטית / דוגלת בחימוש משהו מוכיחה בדיוק את הנקודה הזו.
אתה מצפה לאתר מסודר שאומר בדיוק מהו הסד"כ, הציוד ואופי הפעילות של כל ארגון וארגון.
שכח מזה.. את האתרים האלו בנה איזה ג'ון-דו-מק-משהו, והם מעידים בדיוק על התופעה הזו.
אנשים שמתעסקים בשטויות בצורה אובססיבית אבל בעצם מנפחים ומנפיחים אוויר רק לשם הניפוח, וזו חזות הכל שלהם.

סליחה, אבל לפי מה אתה בדיוק הסקת את זה?
לעג? תסכול? רצון לאתר שמראה סד"ב?
מה פתאום?
בסך הכל רשמת דבר מסוים, ובתור הפניה ליותר מידע היה משהו שלא ממש סיפק יותר מידע, זה הכל
בסך הכל תיארת משהו רציני על ארגונים צבאיים שלא היו מביישים ארגוני מורדים ובעלי האמרים ומקלעים, ופשוט לפחות ממה שאני מכיר כל מיני ארגונים שהתייחסו אליהם כמיליציות (דוגמת ה-ARA) הם "סתם" נאצים משועממים שעושים מחנות אימונים עם כלי נשק.

נערך לאחרונה ע"י infected aviad בתאריך 21-07-2012 בשעה 04:32.
ישן 21-07-2012, 13:48
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "והשומרים הללו עם אקדחים לא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי The_Equivocator
ההבדל הוא ששומרים מחזקים את הנשק בשביל התפקיד, עוברים מבחנים די קפדניים לפני שמקבלים אישור להחזקת נשק

אתה לא באמת יודע על מה אתה מדבר נכון?
ההכשרה של מאבטחים היא, בגדול, לירות 50 כדורים על מטרת חצי גוף סטטית במרחק 7 מ'. הישג נדרש הוא, אאל"ט, 50% פגיעות.
לראיה- מרבית מאבטחי הקניונים, הגנים, בתי הספר ושות' לא רק יכולים להיות שמנים, חיגרים ופיסחים, הרבה פעמים הם באמת כאלה.

מאבטח ברמה המינימלית הנדרשת בחוק יעשה יותר נזק פוטנציאלי באירוע מאשר יתרום לסיומו החיובי.
ציטוט:
מחזקים רק באקדח, ולא בארסנלים של רובי סער, ולכן גם אין תרחיש של להכנס לאולם קולנוע לרצוח 15 איש, לפצוע עוד 60, גם בארץ אם כל הצורך במאבטחים, והיו פעמים בהם המאבטחים סיימו אירועי פח"א, גם כאן אם משקללים את כמות הנזק מול התועלת, לא ברור האם יש תועלת בלתת לאנשים להסתובב עם נשק.

שוב, אתה לא באמת יודע על מה אתה מדבר- אם המאבטחים שלנו אכן היו כ"כ מאומנים הרי שאין דבר פשוט וקל יותר מלהרוג 15 אנשים לא חמושים ולא מוכנים מנטלית עם אקדח.
אדרבא- עם נשק אוטומטי זה קשה הרבה יותר לבצע ירי נשלט ומדויק. משום מה לאנשים יש פנטזיה כזאתי שלרסס חדר ולפגוע במטרות מרובות זה פשוט כמו שרמבו עושה. זה ממש לא.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 21-07-2012, 14:16
  The_Equivocator The_Equivocator אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.04
בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=The_Equivocator]ההבדל..."

ציטוט:
אתה לא באמת יודע על מה אתה מדבר נכון?
ההכשרה של מאבטחים היא, בגדול, לירות 50 כדורים על מטרת חצי גוף סטטית במרחק 7 מ'. הישג נדרש הוא, אאל"ט, 50% פגיעות.
לראיה- מרבית מאבטחי הקניונים, הגנים, בתי הספר ושות' לא רק יכולים להיות שמנים, חיגרים ופיסחים, הרבה פעמים הם באמת כאלה.

הקריטריונים הקפדניים הם בקטע הנפשי, ועבר פללי נקי, ממש לא כל אחד יקבל רישיון לנשק.

ציטוט:
מאבטח ברמה המינימלית הנדרשת בחוק יעשה יותר נזק פוטנציאלי באירוע מאשר יתרום לסיומו החיובי.

אכן, מצד שני זה נותן התראה.

ציטוט:
שוב, אתה לא באמת יודע על מה אתה מדבר- אם המאבטחים שלנו אכן היו כ"כ מאומנים הרי שאין דבר פשוט וקל יותר מלהרוג 15 אנשים לא חמושים ולא מוכנים מנטלית עם אקדח.
אדרבא- עם נשק אוטומטי זה קשה הרבה יותר לבצע ירי נשלט ומדויק. משום מה לאנשים יש פנטזיה כזאתי שלרסס חדר ולפגוע במטרות מרובות זה פשוט כמו שרמבו עושה.

תפסיק לקשקש, אפשר לחשוב שילדים שמרססים בתי ספר בארה"ב הם רוצחים מיומנים, להרוג 15 אנשים עם אקדח? כנראה שאין לך מושג על מה אתה מדבר, צריך להיות בוגר סיירת מובחרת בשביל "הישג" שכזה, אתה כל כך קשקשן שזה מדהים, אין יותר פשוט מלהיכנס עם M16(ועדיף עוד שניים מוכנים על הגב) ולרסס אנשים בחדר סגור, מאוד קשה להחטיא בצפיפות של בית קולנוע, או כיתה מפוצצת בתלמידים ממרחק אפס.
ישן 21-07-2012, 17:44
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "[QUOTE]אתה לא באמת יודע על מה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי The_Equivocator
הקריטריונים הקפדניים הם בקטע הנפשי, ועבר פללי נקי, ממש לא כל אחד יקבל רישיון לנשק.

מעולה, מי אמר שלכולם מגיע נשק?

גם בתכנית שלי וגם בשיטה האמריקאית (בניגוד לדיעה החסרת ביסוס הרווחת) עדיין צריך לעבור סריקה של עבר פלילי כדי לקבל רשיון.
ציטוט:
אכן, מצד שני זה נותן התראה.

נותן התראה? לירות באזרחים חפים מפשע זה התראה? לא כבר ביססנו שמרגע שהמחבל מוציא כדור ראשון גורם ההפתעה אבד?
ציטוט:
תפסיק לקשקש, אפשר לחשוב שילדים שמרססים בתי ספר בארה"ב הם רוצחים מיומנים, להרוג 15 אנשים עם אקדח? כנראה שאין לך מושג על מה אתה מדבר, צריך להיות בוגר סיירת מובחרת בשביל "הישג" שכזה, אתה כל כך קשקשן שזה מדהים, אין יותר פשוט מלהיכנס עם M16(ועדיף עוד שניים מוכנים על הגב) ולרסס אנשים בחדר סגור, מאוד קשה להחטיא בצפיפות של בית קולנוע, או כיתה מפוצצת בתלמידים ממרחק אפס.

אני לא יודע על מה אני מדבר? נפלא. יש לי מעט נסיון בתחום. אני מוכן להמר שיותר ממך.

אולם קולנוע הוא חלל עצום רווי במכשולים. כדור מנשק אוטומטי (נלך על קוטר גדול) יהיה 9 מ"מ, מחסנית תהיה של 30 כדורים. תעשה חישוב סטטיסטי של הכיסוי של אולם קולנוע מצוי ב30 כדורים בקוטר 9 מ"מ וכמה שטח הם תופסים במרחב.

הטבחים שנעשו היו בטווחי אפס, בצרורות קצרים או בבודדת. לא ב"ריסוסים". במובן הזה אין לנשק אוטומטי שום יתרון- על אחת כמה וכמה בידיים של ילד לא מאומן.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 22-07-2012, 02:46
מנהל

לא הבנתי משהו
בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "זאת בדיוק הייתה הטענה..."

אם אני קונה באופן חוקי ובקלות קלצ'ניקוב ומסב אותו לאוטומטי (עניין די פשוט, כך אומרים לי) לפי הוראות מהאינטרנט, איך זה סותר את הבעייתיות של קלות השגת הנשק באופן חוקי? להסב נשק לאוטומט יכול כל אחד עם מינימום יכולת טכנית אבל להשיג קלצ' באופן לא חוקי זה כבר עניין לא פשוט לבחור נורמטיבי. אני למשל לא הייתי יודע איפה להתחיל. נניח שהייתי מחליט שנמאס לי ואני רוצה לחסל את האדמיניסטריציה אצלי בעבודה (אה, הפנטזיות...). בהנחה שרכישת נשק (בייחוד ארוך) איננה חוקית או כרוכה בהליך רשוי ובדיקה משמעותיים, הייתי נאלץ לפנות לנתיב של רכישה לא חוקית ואיפה בדיוק הייתי מוצא מישהו לקנות מימנו? לא עניין פשוט (אני גר בסן דייגו, אגב). אני מניח שבסוף הייתי מצליח אבל זה היה לוקח זמן וסיכוי טוב שעד שהייתי נתפס על ידי המשטרה (למשל אם סוחר הנשק הלא חוקי הוא בעצם סוכן משטרתי-עניין לא נדיר) או סתם הייתי כבר מתקרר ומשנה את דעתי. מצד שני, במצב כיום, הייתי פשוט יכול לעשות טיול יום למקום מתאים וקונה באופן חוקי לחלוטין גלילון (כי בו אני הכי מיומן), גלוק (כי זה פופולרי), קולט 0.357 (בשביל הגיוון) ושוט גאן (בשביל המסורת האמריקאית ולמקרה שהיה לי קיר בדרך), זורק אותם לתא המטען ולמחרת בבוקר נכנס למשרד המדובר, דוחף את קנה השוט גאן לפה של המזכירה הבכירה השמנה עם השיער הצבוע שנהנית למרר לי את החיים לכל אחד שצריך משהו (אה, הפנטזיות 2) וממשיך עם הגלילון לקצור בשאר העובדים (לא צרורות חלילה-רק בודדת מהירה כמו שלימדו אותי) ומשאיר כתריסר גופות ועוד כמה וכמה כאלו שכבר לא יוכלו להשתין בעמידה. כל זה בא פשוט להמחיש שהיכולת לרכוש באופן חוקי כמה נשק שאתה רוצה, ומכל סוג שאתה רוצה (ברמת כלי היריה הסטנדרטי) הופכת את החיים לקלים מאוד עבור הטובח הממוצע בארה"ב. זה שהוא בסופו של דבר אזרח נורמטיבי שיום אחד איזה בורג רופף אצלו משתחרר סופית.
ובסופו של דבר אתה מסכים איתי. לא לכל אחד צריכה להיות גישה לנשק. צריכה להיות בדיקת רקע רצינית (וזה לא המצב כרגע-עושים בדיקה שיטחית ומהירה). מעבר לכך, אם מדובר בנשק להגנה עצמית סטנדרטית בביתך, אפשר לגמרי להסתפק באקדח אחד או שוט גאן. אין שום צורך ברוס"ר ובמספר כלי יריה שונים. זה לא רלבנטי למקרה של פורץ (פורץ בדרך כלל יברח מייד כשיסתבר לו שיש מישהו חמוש בבית-לא שווה לו לנהל קרב יריות ממושך בשביל זה) אבל בהחלט משרת מי שרוצה להשתמש בארסנל כזה לשם טבח המוני.
ועוד משהו-בארה"ב יש הרבה נשק לא חוקי (ואולי בעיקר) משום שקל כל כך להשיג נשק חוקי. זה יוצר היצע גדול עבור גנבי נשק מאזרחים וחנויות נשק ועבור כאלו שקונים את הנשק חוקית ומוכרים אותו בשוק שחור לעבריינים. אני מאמין שבבריטניה הרבה הרבה יותר קשה לעבריינים להשיג רוס"ר.
ישן 22-07-2012, 08:08
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 67 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "לא הבנתי משהו"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
אם אני קונה באופן חוקי ובקלות קלצ'ניקוב ומסב אותו לאוטומטי (עניין די פשוט, כך אומרים לי) לפי הוראות מהאינטרנט, איך זה סותר את הבעייתיות של קלות השגת הנשק באופן חוקי?

ככה-

1. נשק אוטומטי לא מהווה בהכרח יתרון.

2. כי קל, באותה מידה, להשיג נשק אוטומטי בישראל.

3. בגלל ש-עוד פעם, עובדתית ומחקרית הוכחנו, כמה פעמים, שמדינות בעלות אחוז כלי נשק פר אזרחים גבוה מאוד (מהגבוהים בעולם) קרי- קלות בהשגה של נשק (ומדובר על רובי סער ורובי ציידים, לא רק אקדחים) כגון מדינות סקנדינביה, קנדה, שוויץ וכו' הן פעלות שיעור פשיעה חמושה נמוך מאוד.
לכן, המסקנה המתבקשת היא שזה בפירוש לא קלות ההשגה של הנשק. זה יכול להיות כל דבר החל מחינוך קלוקל, דרך תרבות מנוונת ועד מחסור בפלואוריד במי שתייה. אבל זה בפירוש לא קלות ההשגה של נשק.
ציטוט:
בהנחה שרכישת נשק (בייחוד ארוך) איננה חוקית או כרוכה בהליך רשוי ובדיקה משמעותיים, הייתי נאלץ לפנות לנתיב של רכישה לא חוקית ואיפה בדיוק הייתי מוצא מישהו לקנות מימנו? לא עניין פשוט (אני גר בסן דייגו, אגב).

בסן דייגו זה יהיה קל אפילו יותר מבקולורדו. קפוץ למקום הקרוב ביותר בו מקסיקנים מתאספים בתקווה שמישהו ייקח אותם לעבודה. תביא כמה מאות דולרים ומזוודה.
ציטוט:
אני מניח שבסוף הייתי מצליח אבל זה היה לוקח זמן וסיכוי טוב שעד שהייתי נתפס על ידי המשטרה (למשל אם סוחר הנשק הלא חוקי הוא בעצם סוכן משטרתי-עניין לא נדיר) או סתם הייתי כבר מתקרר ומשנה את דעתי. מצד שני, במצב כיום, הייתי פשוט יכול לעשות טיול יום למקום מתאים וקונה באופן חוקי לחלוטין גלילון (כי בו אני הכי מיומן), גלוק (כי זה פופולרי), קולט 0.357 (בשביל הגיוון) ושוט גאן (בשביל המסורת האמריקאית ולמקרה שהיה לי קיר בדרך), זורק אותם לתא המטען ולמחרת בבוקר נכנס למשרד המדובר, דוחף את קנה השוט גאן לפה של המזכירה הבכירה השמנה עם השיער הצבוע שנהנית למרר לי את החיים לכל אחד שצריך משהו (אה, הפנטזיות 2) וממשיך עם הגלילון לקצור בשאר העובדים (לא צרורות חלילה-רק בודדת מהירה כמו שלימדו אותי) ומשאיר כתריסר גופות ועוד כמה וכמה כאלו שכבר לא יוכלו להשתין בעמידה. כל זה בא פשוט להמחיש שהיכולת לרכוש באופן חוקי כמה נשק שאתה רוצה, ומכל סוג שאתה רוצה (ברמת כלי היריה הסטנדרטי) הופכת את החיים לקלים מאוד עבור הטובח הממוצע בארה"ב. זה שהוא בסופו של דבר אזרח נורמטיבי שיום אחד איזה בורג רופף אצלו משתחרר סופית.

ועל כן- בדיקות פסיכאטריות ורקע פלילי. שכן, שוב- עובדתית, דברים כאלה אינם שגרתיים ולרוב יש להם סימנים מקדימים.

אגב, אם החלטת לבצע טבח כלום לא יעצור אותך, בטח לא מחסור בכלי נשק (ששוב, הוא מכשול נמוך מאוד). אתה תקח אוטו ותדרוס כל מה שנמצא בדרכך. אתה תעמוד על רציף של רכבת ותזרוק אנשים למסילה. ה"רצון" לבצע טבח זה לא משהו קצר ובר חלוף שדורש, בסה"כ "להתקרר קצת".
ציטוט:
ובסופו של דבר אתה מסכים איתי. לא לכל אחד צריכה להיות גישה לנשק. צריכה להיות בדיקת רקע רצינית

בפירוש.
ציטוט:
מעבר לכך, אם מדובר בנשק להגנה עצמית סטנדרטית בביתך, אפשר לגמרי להסתפק באקדח אחד או שוט גאן. אין שום צורך ברוס"ר ובמספר כלי יריה שונים. זה לא רלבנטי למקרה של פורץ (פורץ בדרך כלל יברח מייד כשיסתבר לו שיש מישהו חמוש בבית-לא שווה לו לנהל קרב יריות ממושך בשביל זה)

כי פה כבר נכנס אישיו נוסף. אני אוהב כלי נשק. אני אוהב לירות. או שאני אוהב לצוד. זה הכיף שלי ואני עושה את הכל במסגרת חוקית. למה למנוע ממני? אתה באמת חושב שאם יש לי רק שוטגאן אז אין סיכוי בעולם שאני אעשה בו שימוש לא כשר, אבל אם יש לי שוטגאן וAR אז פתאום אני רוצח פסיכופת בפוטנציה?

מעבר לכך, אישית- לא הייתי לוקח שוטגאן להום-דיפנס, אבל זה סתם אני והשטיקים שלי.
ציטוט:
ועוד משהו-בארה"ב יש הרבה נשק לא חוקי (ואולי בעיקר) משום שקל כל כך להשיג נשק חוקי. זה יוצר היצע גדול עבור גנבי נשק מאזרחים וחנויות נשק ועבור כאלו שקונים את הנשק חוקית ומוכרים אותו בשוק שחור לעבריינים.

ומכאן, שאחת הדרישות לקבלת רשיון לנשק תהיה אחזקה ראויה של כלי נשק. ה M14 נראה ממש יפה מעל האח, אבל אלא אם הוא מעוקר זה צריך להיות ממש לא חוקי. אתה רוצה להחזיק נשק בבית? תהיה מחוייב לעמוד בסטנדרטים של אחזקה נכונה.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 22-07-2012, 08:30
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
בריטניה דוגמא לא טובה...
בתגובה להודעה מספר 67 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "לא הבנתי משהו"

מדינה שבה תרבות די מושרשת של מה שאני יכול רק להגדיר כ"סלידה מנשק חם". עד מתישהו באמצע המאה העשרים היה מצב בו אנשי מעמדות עליונים, או אנשי צבא, כן החזיקו אצלם כלי נשק (לא למטרות ציד) וגם אז זו הייתה תופעה מאוד מוגבלת. מתישהו בשנות ה 80/90 תרבות ה"ירי מעשי" התפתחה בבריטניה וכמה פרצות בחוק איפשרו לאנשים להחזיק אתלם אקדחים. ואז בא המטורף ההוא בסקוטלנד, שהחזיק אקדחים ברישיון, ושם קץ באחת לתרבות (החדשה) של אחזקת נשק פרטי בבית. הממשלה הבריטית פשוט חיסלה באחת את כל העניין בעזרת כמה חוקים. כיום אפילו אחקת רובה כמו לי אנפילד (לא בדיוק כלי נשק יעיל למעשי רצח) מחייבת תהליך השבתה קפדני ואכזרי (כלפי הכלי). יש כמעט אפס פרצות בחוק המאפשרות אחזקת אקדח (*).

משיחות עם בריטים נודע לי שעוד טעם "מיסוד" ערוצי הברחה ממזרח אירופה, מדינות כמו שוויץ ואוסטריה היו מקור עיקרי לנשק גנוב.

* יוצאות מן הכלל טריטוריות כגון האי מאן, פוקלנדס וכו' ששם חוקים אחרים לעומת אנגליה.
ישן 21-07-2012, 09:00
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "טוב, אתה באמת לא חושב שהתכוונתי ברצינות למאג..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
עניין הנשק כמובן תלוי מדינה אך במדינות רבות קל מדי להשיגו.

ופה הזמן להזכיר שאמנם קולורדו היא יותר ידיתותית לכלי נשק, אך אם זכרוני אינו מטעה אותי ה"פיגוע" הנ"ל התבצע בGun free zone. אז כנראה שלא פה הבעיה.
ציטוט:
מעבר לכך, אתה יכול לקנות 17 שוטגאנים ועשרה זיג זאוארים באלבאמה וליסוע לעיר מגוריך ניו יורק. זאת אולי עבירה על החוק, אבל היי, מה הסיכוי שמישהו ידע כל עוד הנשק מאופסן בבית?

ועכשיו הרגע לגעת בסוגיה אחרת- האם העובדה שיש לי 17 שוטגאנים הופכת אותי לפוטנציאלית מסוכן יותר מאשר אם יש לי רק שוטגאן אחד?

אה כן- ונשק שמאופסן בבית הוא הרע במיעוטו, מן הסתם לא תוכל להסתובב אתו בפומבי מבלי לעורר חשד. כמובן שאם אתה לא מסתובב אתו בפומבי קצת קשה יותר לצאת ולטבוח רנדומלית באנשים.
ציטוט:
לא האשמתי ישירות אף אחד אבל הקלות שבה ניתן להשיג נשק, ובייחוד נשק כבד יחסית, בארה"ב בלי ספק מקלה על החיים עבור מי שמחליט לבצע טבח המוני ושאיננו עבריין "מקצועי" (לאלה אין בעיה להשיג נשק באופן לא חוקי). בישראל, אדם מהשורה יכול לקום בוקר אחד ולבצע רצח המוני רק אם במקרה הוא במילואים או עובד באבטחה ודרך זה מקבל תמ"ק. כל אזרח אחר יוכל מקסימום להשתמש באקדח שהוא השיג ברשיון (או האקדח של אבא או הדוד של הבבא שמחזיק בו ברשיון) ועם אקדח בודד יכולת ההרג שלך מצומצמת. ושים לב-אני מדבר על מעשי הטבח הטיפוסיים בארה"ב,אלו שמבוצעים לא בידי אלו שהשיגו נשק באופן לא חוקי.

זה פשוט לא נכון. בארץ קל לא פחות מבארה"ב לשים ידיים על כלי נשק שפוטנציאלית מסוכנים יותר (אוטומטיים, למשל) ההבדל היחיד הוא שבארץ זה לא חוקי, בארה"ב זה כן, זה הכל.

בחייאת ראבאק, לארגוני הפשע פה יש לאווים ומאגים, אני לא מדבר על כפרים "צעירים" שהמחסני נשק שלהם מצוידים טוב יותר מהימ"ח שלי. בנתניה אנשים אוטוטו מסתובבים עם שלגונים על הרכבים שלהם, בעוד שבארה"ב האירוע המתגלגל החמור ביותר שהיה הוא צלף. צלף מעולה אמנם, אבל בסה"כ מישהו עם .308, לא 66 מ"מ. בטח לא מטענים.

ועדיין, עדיף לשלטונות שהנשק יהיה חוקי ורשום. ככה קל יותר להגיע לפושע. ככה תמיד מגיעים לפושע, בסופו של דבר.
ציטוט:
ראה, אם במדינה מסוימת כמות מעשי הטבח נמוכה יחסית למרות זמינות נשק גבוהה אז כל הכבוד ואין לממשלה מה להתערב. אבל במדינה כמו ארה"ב שבה מעשי הטבח מרובים צריך לעשות את המקסימום כדי למנוע מכלי יריה, ובייחוד מסוגים מסוימים, מלהגיע לאנשים הלא נכונים. וזה אומר לכל הפחות דרישה לרישוי לנשק שתהא כרוכה בבדיקת רקע רצינית.

עם זה אני מסכים- נשק לא צריך להגיע לידיו של כל דורש. דרישות הבסיס צריכות להיות רקע פסיכיאטרי-פסיכולוגי-פלילי זך, עמידה ברף אימון וכשירות ומבחנים חוזרים מדי תקופה (בדיוק כמו טסט לרכב). כמו-כן דרישה לאפסון בטיחותי של הנשק.

אבל הקו צריך להיות מתירני (כלומר- מי שאין סיבה שלא יחזיק בנשק- להתיר לו) ולא דרקוני, כמו בארץ (כלומר- מי שאין לו סיבה למה כן להחזיק נשק- למנוע ממנו).

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 21-07-2012, 02:23
צלמית המשתמש של MS_Rogue

אגב, אמנם זה לא PC לומר זאת, אבל עם כל הצער, האירוע הזה הוא מינורי יחסית לכמות האנשים שנפגעים כל שנה בארה"ב מנשק בלתי חוקי. כל המתנגדים לחוקי הנשק הקיימים אוהבים מאוד להתעלם מממאות אנשים שנהרגים כל שנה על ידי פושעים וחברי כנופיות חמושים בנשק שהשיגו באופן לא חוקי...
כך שעם כל הכבוד לפיקוח על הנשק.... מי שרוצה לטבוח, יטבח ככה או אחרת. באותה המידה, הולמס יכול היה לקחת את חומרי הנפץ (הלא חוקיים) מדירתו ולהשתמש בהם כדי לבצע את הטבח.... דיוני הגבלת הנשק שתמיד באים בעקבות אירועים כאלה הם צבועים למדי.

ישן 21-07-2012, 13:35
  משתמש זכר -TsAcHi - -TsAcHi - אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.01.08
בתגובה להודעה מספר 86 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "כן. כי המאבטחים בקניון לא רק..."

יש להם עבודה קשה ולא מתגמלת. אנשים עושים פרצופים שהם פותחים תיק ושוכחים שהמאבטח הזה שמבקש מהם לעשות כך, הוא המלאך השומר שלהם מכורח הבררה..
אני צריך להזכיר לך כמה פעמים בהיסטוריה רווית הפיגועים במדינה הזאת המאבטחים "הפשוטים" האלה עם הכשרה בסיסית היו קו החזית שמנע הרוגים רבים במקומות הומי אדם? לפעמים לא צריך להיות סיירת מטכ"ל אלא בנאדם שפשוט עושה את העבודה עליה הוא אמון.

הקניון שלנו הוא אחד המצליחים והגדולים בארץ וכאחד ככזה, האבטחה שם די גדולה. וכן, יש לנו כמה מאבטחים סמויים על אזרחי עם נשק קל למקרה הצורך. כבר ראיתי אותם תופסים על חם אישה שניסתה לגנוב חולצה מחנות.
ישן 21-07-2012, 13:53
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 87 שנכתבה על ידי -TsAcHi - שמתחילה ב "יש להם עבודה קשה ולא מתגמלת...."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי -TsAcHi -
יש להם עבודה קשה ולא מתגמלת. אנשים עושים פרצופים שהם פותחים תיק ושוכחים שהמאבטח הזה שמבקש מהם לעשות כך, הוא המלאך השומר שלהם מכורח הבררה..

1) מה זה קשור לנקודה?

2) מרבית המאבטחים הם לא מלאכים שומרים מכורח *חוסר* הברירה, אלא עובדי שכר מינימום שבעת אירוע אמת- סביר להניח שיפעלו ככאלה.
ציטוט:
אני צריך להזכיר לך כמה פעמים בהיסטוריה רווית הפיגועים במדינה הזאת המאבטחים "הפשוטים" האלה עם הכשרה בסיסית היו קו החזית שמנע הרוגים רבים במקומות הומי אדם? לפעמים לא צריך להיות סיירת מטכ"ל אלא בנאדם שפשוט עושה את העבודה עליה הוא אמון.

זה שישנן דוגמאות (לא רבות, אבל קיימות) לא מעיד על כלום. מרבית האירועים האלה היו אירועי הקרבה של מאבטח שחיבק מחבל שהתפוצץ עליו. מעשה אמיץ ללא ספק- אבל גם כזה שלא דורש הכשרה בכלל.
וגם, כאמור, מרבית המאבטחים הם אנשים קשי יום שמנסים לסגור את החודש, גם הם לא רואים את עצמם כגיבורים בפוטנציה ולא ברורה מידת הדבקות שלהם במשימה.

עכשיו צא ובדוק כמה אירועים בישראל נגמרו בזכות פעולה מקצועית של מאבטח בתפעול נשק- ותחזור עם תוצאות (מיותר לציין שהכוונה איננה למאבטחים ברמות גבוהות, אלא למאבטחי ה"יום-יום" בקניונים, בגני הילדים, בבתי הספר וכו')
ציטוט:
הקניון שלנו הוא אחד המצליחים והגדולים בארץ וכאחד ככזה, האבטחה שם די גדולה. וכן, יש לנו כמה מאבטחים סמויים על אזרחי עם נשק קל למקרה הצורך. כבר ראיתי אותם תופסים על חם אישה שניסתה לגנוב חולצה מחנות.

נו שויין, אם מאבטחים סמויים עוסקים בלתפוס נשים שמפלחות חולצות לא בטוח שמעגלי האבטחה שם מוכוונים כראוי לאירוע פח"עי.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 21-07-2012, 13:59
  משתמש זכר -TsAcHi - -TsAcHi - אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.01.08
גולני, אין ספק שאתה צודק בנקודות שאתה מבהירכאן
בתגובה להודעה מספר 88 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=-TsAcHi -]יש להם עבודה..."

ואני מסכים עם כל מילה שאמרת, אבל גם אם מעגלי האבטחה במקומות הציבורים שלנו רעועים וראויים לשיפור, זה עדיף על האפס שהיה בטבח אתמול. וזה לא משנה אם המאבטח שלנו יחבק או ירה במחבל כך הוא כך המחבל סביר להניח ינוטרל בכניסה וגם אם יתפוצץ בכניסה כמו שכבר קרה לפני כמה שנים, כמות הנפגעים תהייה נמוכה משמעותית מאשר היה נכנס. בסופו של דבר, הוא עומד שם מולו במקרה הצורך. וגם אם המאבטח יגיד "לעזאזל ! בשביל 22 ש"ח לשעה?! " ויברח, לפחות המחבל יאבד את גורם ההפתעה בעת החדירה לקניון שיוריד משמעותית את כמות הנפגעים.

הנקודה שלי כאן לא הייתה מידת ההכשרה והנכונות של המאבטחים בעת צרה, אלה שלנו יש מאבטחים בכל חור ציבורי בארץ ושם למרות הפקת לקחי 9.11, אין .
ישן 21-07-2012, 14:08
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 89 שנכתבה על ידי -TsAcHi - שמתחילה ב "גולני, אין ספק שאתה צודק בנקודות שאתה מבהירכאן"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי -TsAcHi -
ואני מסכים עם כל מילה שאמרת, אבל גם אם מעגלי האבטחה במקומות הציבורים שלנו רעועים וראויים לשיפור, זה עדיף על האפס שהיה בטבח אתמול.

לחלוטין לא בטוח.

מאבטח שמקבל משכורת מינימום והכשרה של מתחת למינימום- אם יבחר להתערב באירוע פח"עי או בעל אופי דומה (אני די בטוח שרובם מקבלים הנחיות בכלל לא להתערב באירועים כאלו) עלול לגרום הרבה יותר נזק מתועלת.
לירות על מחבל חמוש שמבצע ירי בתנועה בזמן אמת זה קשה בהרבה מלבצע ירי סטטי סטרלי על מטרה ב7 מ'. בהתחשב בכך שמדובר בסביבה עשירה באזרחים- סטטיסטית יש יותר סיכוי שהמאבטח יעזור למחבל- לא יפגע בו.

לעומת זאת- אזרח חמוש, מבחירה, בעל מודעות והכשרה גבוהים יכול לסיים אירוע כזה במינימום נפגעים.

ציטוט:
וזה לא משנה אם המאבטח שלנו יחבק או ירה במחבל כך הוא כך המחבל סביר להניח ינוטרל בכניסה וגם אם יתפוצץ בכניסה כמו שכבר קרה לפני כמה שנים, כמות הנפגעים תהייה נמוכה משמעותית מאשר היה נכנס. בסופו של דבר, הוא עומד שם מולו במקרה הצורך. וגם אם המאבטח יגיד "לעזאזל ! בשביל 22 ש"ח לשעה?! " ויברח, לפחות המחבל יאבד את גורם ההפתעה בעת החדירה לקניון שיוריד משמעותית את כמות הנפגעים.

1. אם מאבטח מחבק מחבל חמוש ללא חגורת נפץ יש מעט מאוד תועלת בכך.

2. לא קשה בכלל להכנס חמוש לקניונים- כך שהדבר הבאמת מדהים פה יהיה שמישהו בכלל עלה על כך שהמחבל שלנו חמוש.

3. גורם ההפתעה הולך פייפן בכדור ראשון. אין בזה הרבה תועלת.
ציטוט:
הנקודה שלי כאן לא הייתה מידת ההכשרה והנכונות של המאבטחים בעת צרה, אלה שלנו יש מאבטחים בכל חור ציבורי בארץ ושם למרות הפקת לקחי 9.11, אין .

זה שיש מאבטחים בכל חור זה בעיקר בשביל להרגיע את האזרחים וסוגשל כסת"ח. בפועל הם יותר נטל מתועלת. (שוב, עם יוצאים מן הכלל כמובן, כמו מאבטחי הרכבת).

אגב, למעגלי האבטחה האלה יש מעט מאוד קשר ל11 בספטמבר שכן מערכת האבטחה בנמ"ת עברה וואחד היפוך (אם כי היא עדיין צריכה כמה דחיפות למקומות הנכונים- כמו racial profiling)

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 21-07-2012, 15:06
  Harmonic Oscillator Harmonic Oscillator אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.12
בתגובה להודעה מספר 90 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=-TsAcHi -]ואני מסכים..."

"לחלוטין לא בטוח.

מאבטח שמקבל משכורת מינימום והכשרה של מתחת למינימום- אם יבחר להתערב באירוע פח"עי או בעל אופי דומה (אני די בטוח שרובם מקבלים הנחיות בכלל לא להתערב באירועים כאלו) עלול לגרום הרבה יותר נזק מתועלת. "

קודם כל קיים עניין ההרתעה, לא בטוח שהמחבלים יודעים מה היא רמת המאבטחים. היו מקרים שהמחבלים הגיעו לפתח המוסד בו רצו לבצע פיגוע התבוננו במאבטחים ואז ברחו (נקלט במצלמות האבטחה, אם אני לא טועה בי"ח).
מטרה נוספת של המאבטחים היא התראה, לא רק כשהמחבל מנסה לעבור בבידוק אלא גם סריקה של השטח וחיפוש אחר חשודים. אני לא חי בפנטזיות שזה מבוצע 100% אבל זה אכן קורה ומתקשרים למשטרה.
ובסופו של דבר, גם במוסדות חינוך וקניונים לא כל המאבטחים הם ברמה מאוד נמוכה, אני מניח שכמו כל דבר יש יוצאי דופן. דווקא בקניון בעיר שלי כמעט כל המאבטחים צעירים (אין לי מושג למה).

"לעומת זאת- אזרח חמוש, מבחירה, בעל מודעות והכשרה גבוהים יכול לסיים אירוע כזה במינימום נפגעים."

כאזרח אתה תהסס פי כמה להשתמש בנשק במקום לא מוכר (לפחות אני), אתה לא יודע אם מדובר בכלל בתרגיל, אולי היורה שאתה רואה הוא אזרח כמוך המגיב לפיגוע? או אולי מדובר בנשק צעצוע הנראה אמיתי. אזרח עלול להמצא באזור עם חברים/בני משפחה וקודם לדאוג להרחקתם מהארוע. וכמובן לרוב הוא לא ב-mind set המתאים. לא תמיד אזרח מאומן יותר יגיב טוב ממאבטח.

"1. אם מאבטח מחבק מחבל חמוש ללא חגורת נפץ יש מעט מאוד תועלת בכך."

לא מסכים. יש כאן חיוב של המחבל להתחיל את הארוע בנקודה בה נמצא המאבטח, גם אם זה לא המקום הטוב ביותר למשימה. בד"כ המאבטח נמצא בכניסה, כלומר שטח פתוח יחסית שבו קל יותר לאזרחים להגדיל את הטווח מהמחבל ולהקטין את סיכוי הפגיעה, בניגול למשל לאולם קולנוע.

"2. לא קשה בכלל להכנס חמוש לקניונים- כך שהדבר הבאמת מדהים פה יהיה שמישהו בכלל עלה על כך שהמחבל שלנו חמוש."

נכון, אבל מכניס סיבוך נוסף שהמתכנן צריך לדאוג ממנו וכידוע ככל שהתוכנית מסובכת יותר...

"3. גורם ההפתעה הולך פייפן בכדור ראשון. אין בזה הרבה תועלת."

ראה 1.

"שוב, עם יוצאים מן הכלל כמובן, כמו מאבטחי הרכבת"

ממש לא רק הרכבת, אני לא בטוח בכלל שיש רוב למאבטחים שעוברים רק אימון כמו שאתה מתאר.

נערך לאחרונה ע"י Harmonic Oscillator בתאריך 21-07-2012 בשעה 15:11.
ישן 21-07-2012, 17:50
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 91 שנכתבה על ידי Harmonic Oscillator שמתחילה ב ""לחלוטין לא בטוח. מאבטח..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Harmonic Oscillator
קודם כל קיים עניין ההרתעה, לא בטוח שהמחבלים יודעים מה היא רמת המאבטחים. היו מקרים שהמחבלים הגיעו לפתח המוסד בו רצו לבצע פיגוע התבוננו במאבטחים ואז ברחו (נקלט במצלמות האבטחה, אם אני לא טועה בי"ח).
מטרה נוספת של המאבטחים היא התראה, לא רק כשהמחבל מנסה לעבור בבידוק אלא גם סריקה של השטח וחיפוש אחר חשודים. אני לא חי בפנטזיות שזה מבוצע 100% אבל זה אכן קורה ומתקשרים למשטרה.
ובסופו של דבר, גם במוסדות חינוך וקניונים לא כל המאבטחים הם ברמה מאוד נמוכה, אני מניח שכמו כל דבר יש יוצאי דופן. דווקא בקניון בעיר שלי כמעט כל המאבטחים צעירים (אין לי מושג למה).

מחבל שנסוג מפיגוע בגלל המצאות של מאבטח הוא מחבל שלא התכוון להוציא את הפיגוע מלכתחילה. על אחת כמה וכמה כשמדובר בישראל בה מאבטחים הם דבר מובן מאליו.
ציטוט:
כאזרח אתה תהסס פי כמה להשתמש בנשק במקום לא מוכר (לפחות אני), אתה לא יודע אם מדובר בכלל בתרגיל, אולי היורה שאתה רואה הוא אזרח כמוך המגיב לפיגוע? או אולי מדובר בנשק צעצוע הנראה אמיתי. אזרח עלול להמצא באזור עם חברים/בני משפחה וקודם לדאוג להרחקתם מהארוע. וכמובן לרוב הוא לא ב-mind set המתאים. לא תמיד אזרח מאומן יותר יגיב טוב ממאבטח.

ובדיוק בגלל זה אני לא מדבר על לחמש כל אזרח שרוצה- אלא להציב רף סטנדרטים גבוה שצריך לעמוד בו על מנת לקבל רשיון. למשל- לעבור קורס ירי מעשי או ירי לחימתי (אולי זו תהיה ההחייאה לתחום). זה לא רק מבטיח שמי שמחזיק נשק ידע לעשות בו שימוש ברמה גבוהה אלא שהוא גם נמצא בהלך הרוח המתאים.
ציטוט:
לא מסכים. יש כאן חיוב של המחבל להתחיל את הארוע בנקודה בה נמצא המאבטח, גם אם זה לא המקום הטוב ביותר למשימה. בד"כ המאבטח נמצא בכניסה, כלומר שטח פתוח יחסית שבו קל יותר לאזרחים להגדיל את הטווח מהמחבל ולהקטין את סיכוי הפגיעה, בניגול למשל לאולם קולנוע.

זה נתון לויכוח ע"פ המקום והמתווה שלו, ברור שיכול להיות שאתה צודק.
אבל, כאמור- החלק הבאמת מדהים פה הוא שהמאבטח זיהה בכלל את המחבל. כולנו יודעים שבמרבית מהמקומות נהלי האבטחה הם חפיפניקים במקרה הטוב.
ציטוט:
ממש לא רק הרכבת, אני לא בטוח בכלל שיש רוב למאבטחים שעוברים רק אימון כמו שאתה מתאר.

ברור שלא רק הרכבת, זה היה לצורך דוגמא.

בפירוש יש רוב לסוג המאבטחים שאני ציינתי, במיוחד לאור האינפלציה שחלה במקצוע מהרגע שבו כל מקום בילוי, בית ספר, מוסד ממשלתי וכו' נדרשו להציב שומר ואותם מקומות, מצידם, רק רצו למלא את המשרה. קל וזול יותר לתת לפנסיונר חסר ניסיון משכורת מינימום מאשר לשלם ללוחם משוחרר שעבר קורס מיוחד.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 21-07-2012, 19:47
  Harmonic Oscillator Harmonic Oscillator אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.12
בתגובה להודעה מספר 92 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=Harmonic..."

"מחבל שנסוג מפיגוע בגלל המצאות של מאבטח הוא מחבל שלא התכוון להוציא את הפיגוע מלכתחילה."

מצחיק שאתה אומר, כי בדוגמא הספציפית שהבאתי הם נסעו למקום אחר אח"כ וניסו להוציא את הפיגוע שם (לא זוכר אם הצליחו).

"ובדיוק בגלל זה אני לא מדבר על לחמש כל אזרח שרוצה..."

תקרא שוב ותראה שהתיחסתי מדיוק למקרה הנ"ל שבה למרות יתרונות האזרח בתפעול נשק ולחימה בכללי יש גם יתרונות למאבטח.

"כולנו יודעים שבמרבית מהמקומות נהלי האבטחה הם חפיפניקים במקרה הטוב."

אל תגזים, גם אם הנהלים חפיפניקים לפלסטינאי שמגיע מהשטחים קשה יותר למצוא את פרצות האבטחה. ואם יעבור דרך הכניסה אז כנראה הוא לא יעבור את אותה בדיקה שאתה עובר, בדרך כלל חזות ערבית היא סימן מחשיד (גם אם לא פוליטיקלי קורקט להגיד) מראש ובדרך כלל יש גם את אפקט הלחץ של המחבל (או סמים).

"בפירוש יש רוב לסוג המאבטחים שאני ציינתי, במיוחד לאור האינפלציה שחלה במקצוע מהרגע שבו כל מקום בילוי, בית ספר, מוסד ממשלתי וכו' נדרשו להציב שומר ואותם מקומות, מצידם, רק רצו למלא את המשרה."

אין לי נתונים אז אני ניזון מרושם אישי. הרושם שלי הוא כי אכן בבתי ספר כולם או כמעט כל המאבטחים הם מהסוג שתיארת, בקניונים ראיתי ערבוביה של צעירים ומבוגרים וגם לוחמים כך גם באבטחת טיולים.
ממודעות בעיתון ומביקורים במוסדות הרושם הוא שפרט לרכבת גם לפחות חלק מהאוניברסיטאות ובמכון ויצמן, בתי חולים, נמלים, חברת החשמל, מוסדות ממשלה (למשל הבניין מול עזריאלי בת"א) היו לוחמים (לפחות רובם) ועברו קורס ארוך יותר מ 70 כדור.

נערך לאחרונה ע"י Harmonic Oscillator בתאריך 21-07-2012 בשעה 20:11.
ישן 22-07-2012, 08:17
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 93 שנכתבה על ידי Harmonic Oscillator שמתחילה ב ""מחבל שנסוג מפיגוע בגלל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Harmonic Oscillator
מצחיק שאתה אומר, כי בדוגמא הספציפית שהבאתי הם נסעו למקום אחר אח"כ וניסו להוציא את הפיגוע שם (לא זוכר אם הצליחו).

כי אני דיברתי על מצב האבטחה בישראל...
ציטוט:
תקרא שוב ותראה שהתיחסתי מדיוק למקרה הנ"ל שבה למרות יתרונות האזרח בתפעול נשק ולחימה בכללי יש גם יתרונות למאבטח.

לא מצאתי שום יתרון עקרוני למאבטח. מצאתי הרבה יתרונות לאזרח ע"פ התכנית "שלי".
ציטוט:
אל תגזים, גם אם הנהלים חפיפניקים לפלסטינאי שמגיע מהשטחים קשה יותר למצוא את פרצות האבטחה. ואם יעבור דרך הכניסה אז כנראה הוא לא יעבור את אותה בדיקה שאתה עובר, בדרך כלל חזות ערבית היא סימן מחשיד (גם אם לא פוליטיקלי קורקט להגיד) מראש ובדרך כלל יש גם את אפקט הלחץ של המחבל (או סמים).

שוב, מה שאתה אומר דורש מינימום עירנות מהמאבטח, אבל ראיתי לא מעט (למעשה אולי מרבית) מאירועים שאמורים להיות כאלו שהופכים להיות ל"אה המגנומטר צפצף? בסדר, הוא תמיד עושה את זה. בטח סתם מקולקל".

מעבר לכך, אם נעזוב שנייה אירועי פח"ע ונתמקד באירוע סטייל האשכול (שכן, זהו הפחד של כל מתנגדי הנשק. מחבלים מן הסתם מצויידים בנשק לא חוקי, אבל מסתבר שלחמש אזרחים בנשק חוקי יגרום לאינפלציה במקרי הטבח בישראל) הרי שלחזות ערבית אין שום משמעות. המפגע יכול להיות כל אחד.
ציטוט:
אין לי נתונים אז אני ניזון מרושם אישי. הרושם שלי הוא כי אכן בבתי ספר כולם או כמעט כל המאבטחים הם מהסוג שתיארת, בקניונים ראיתי ערבוביה של צעירים ומבוגרים וגם לוחמים כך גם באבטחת טיולים.
ממודעות בעיתון ומביקורים במוסדות הרושם הוא שפרט לרכבת גם לפחות חלק מהאוניברסיטאות ובמכון ויצמן, בתי חולים, נמלים, חברת החשמל, מוסדות ממשלה (למשל הבניין מול עזריאלי בת"א) היו לוחמים (לפחות רובם) ועברו קורס ארוך יותר מ 70 כדור.

50 כדור.

מוסדות הממשלה זה עניין לכשעצמו. מקומות מסוימים יאובטחו ע"י חברה מאומנים יותר. אבל קפוץ לביטוח לאומי הקרוב לביתך, או לעירייה ואולי תזכה לחכך מרפקים עם המורה שלך מהיסודי שמשלים הכנסה בפנסיה.
בסופו של דבר, מרבית המוסדות הם פרטיים- קניונים, מסעדות או בתי ספר על גווניהם והאנשים שהם מעסיקים אינם מאומנים.

לגיל, אגב, אין הרבה משמעות. רוב המאבטחים מצוידים באקדח. מרבית הלוחמים לא עברו הכשרה על אקדח בשירות. כך שהרבה פעמים דווקא לאנשים מעט מבוגרים יותר, אבל עם הכשרה ראויה (אני שוב אדחף את זה- יורי ירי מעשי, למשל) יש יתרון עצום על כל מיני כאלה שנראים רציני, אבל אין להם מושג מה לעשות עם הגוש מתכת שיושב להם על המותן.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 21-07-2012, 23:44
צלמית המשתמש של fritz2
  fritz2 fritz2 אינו מחובר  

אגב, כדי להבין באיזה קלות נשק נמצא אצל אזרחים ומחליף ידיים (ללא שום התערבות ממשלתית),
ממליץ לצפות בערוץ ההיסטוריה, בכל תוכנית של "חנות משכון" שלהם, מגיע איזה מישהו לחנות ומנסה להפטר מאיזו חתיכת נשק.
רק היום מכרו שם M4 קנה מעובה בשש מאות דולר, בנלי שוטגאן, אקדח דרגון תופי ורובה צלפים מקצועי תוצרת פינלנד.
אמנם החנות נמצאת בלואיזיאנה שם חוקי הנשק פחות נוקשים,
אבל זה עדיין מדהים כמה נשק איכותי ושמיש נמצא אצל האזרח הקטן.
שלא לדבר על רובי אספנים מתקופת המהפיכה הצרפתית או מלחמת האזרחים שעדיין מתפקדים.

נערך לאחרונה ע"י fritz2 בתאריך 21-07-2012 בשעה 23:49.
ישן 22-07-2012, 02:17
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 101 שנכתבה על ידי fritz2 שמתחילה ב "אגב, כדי להבין באיזה קלות נשק..."

בוא ואני אתן לך סיפור טוב יותר לגבי נשק...

לפני כמה שנים, בעיקר מתוך סקרנות, נכנסתי לחנות Big Five, שהיא חנות ספורט וציד והמקום הכי טוב לנשק ותחמושת באזור מגוריי. מרבית הרובים היו חצי אוטומאטיים בקטרים שונים (מ0.22 צפונה). בפינה אחת היו שוטגאנים - כולל רמינגטון 870 ובנלי M-4... אחרי ששאלתי כמה שאלות לגבי הרובים, המוכר אומר לי, "בוא, אני אראה לך את הכי טוב שיש לי" ומגיש לי מאוזר גרמני משומר היטב בגאווה לא מוסתרת.
שאלתי אותו על מה הוא ממליץ לי, בהתחשב בכך שמדי פעם באים לבקר אותנו פומות בחצר האחורי.הוא קימט את המצח ושאל אם יש לי רישיון לירות בפומות. נדתי בראשי. אפילו לא ידעתי שאני צריך רישיון כזה. "אז זהו," הוא אומר, "אני לא יכול למכור לך רובה אם המטרה שלך היא לירות בפומות בלי רישיון".
ואז אשתי אומרת לו, "בוא נגיד שאנחנו רוצים את הרובה להגנה על הבית מפני פורצים ומסיגי גבול"
הוא מחייך ואומר "אההה, נו אז למה לא אמרתם?"
(בסופו של דבר לא קנינו רובה באותו היום אבל הנקודה היא: אם אתה רוצה להגן על הבית מפני חיות בר, אתה צריך רישיון. אם אתה רוצה לירות באנשים, יאללה בוא, קנה רובה)

ישן 22-07-2012, 15:36
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 105 שנכתבה על ידי infected aviad שמתחילה ב "רגע רגע, שתי שאלות: 1.נגיד..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי infected aviad
רגע רגע, שתי שאלות:
1.נגיד והורדת פומה, למי אתה קורא בשביל לפנות אותה?

לשירותים הוטרינריים של מחוז נוואדה, והם מחוייבים על פי חוק לדווח לרשות הציד והדגה של קליפורניה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי infected aviad
2.האם עצם העובדה שהיא נכנסה לשטח שלך ובסך הכל ירית בה בלי לעשות שום דבר אחר לא מראה שלא היו לך כוונות לציד?

זו קליפורניה, ידידי, מדינה הנשלטת על ידי סוציאליסטים אולטרא-ירוקים מעשני מריחואנה.... גם אם יש לך וידאו של הפומה מנסה לקרוע את דרכה דרך הגדר אל תוך בית העופות, יש מצב שיחליטו שאתה סתם צייד מרושע...

ישן 23-07-2012, 21:37
צלמית המשתמש של dsho
  dsho dsho אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.07.09

לשם הפרופורציה, הנה כמה עובדות לגבי רמת הפשעים האלימים, תפוצת כלי הנשק בידיים פרטיות, והלך הרוח בנוגע לחוקי הגבלת הנשק הפרטי בארה"ב:

1. רמת הפשיעה האלימה ברחבי ארה"ב כיום היא מהנמוכות מזה שנים.

2. אחוז האמריקאים שמחזיקים בנשק פרטי במגמת ירידה.

3. תמיכת הציבור בתקנות מחמירות להגבלת הנשק גם בירידה.

מקור: http://www.latimes.com/news/politic...0,5510655.story

מי שנחוש לבצע הרג המוני ימצא דרכים להשגת האמצעים כדי לבצע זאת. להלן מקרי רצח המוני בארצות שלא ידועות ברמת אלימות גבוהה או חוקי נשק ליברלים:

13 במרץ 1996- סקוטלנד- 16 ילדים ומורה נורו למוות בבית ספר פרטי. הרוצח תומס המילטון התאבד.
28 באפריל 1996- אוסטרליה- 35 אנשים נורו למוות על ידי הרוצח מרטין בריינט בפורט ארתור.
26 באפריל 2002- גרמניה- 16 אנשים נורו למוות על ידי הרוצח רוברט שטיינהאוזר בבית ספר בארפורט.
7 בנובמבר 2007- פינלנד- 8 תלמידים ומורים נורו למוות על ידי תלמיד בבית ספר תיכון ליד הלסינקי.
23 בספטמבר 2008 - פינלנד- 10 תלמידים ומורים נורו למוות על ידי תלמיד בבית ספר בקהאג'וקי שבצפון פינלנד.
11 במרץ 2009- גרמניה- 12 תלמידים ומורים נורו למוות על ידי תלמיד בבית ספר ליד שטוטגרט. במהלך המצוד נהרגו עוד שלושה כולל הרוצח.
2 ביוני 2010- בריטניה- 12 אנשים נורו למוות על ידי הרוצח דריק בירד באזור קומבריה. הרוצח התאבד.
9 באפריל 2011- הולנד- 6 אנשים נורו למוות במרכז קניות מדרום לאמסטרדם. הרוצח התאבד.
22 ביולי 2011- נורבגיה- 69 אנשים נורו למוות על ידי הרוצח אנדרס ברייביק במחנה קייץ באי אוטואיה.
13 בדצמבר 2011- בלגיה- 4 נורו למוות ו 121 נפצעו מירי של הרוצח נורדין ארמאני בכיכר בעיר לייאג'. הרוצח התאבד.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:45

הדף נוצר ב 0.21 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר