לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-07-2012, 15:40
צלמית המשתמש של ralf
  ralf ralf אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.08.08
קטאר מעוניינת לרכוש 200 טנקי Leopard 2 מגרמניה

העסקה לרכישת 200 טנקי Leopard 2A7 עבור קטר מוערכת ב 2 מליארד יורו (2.5 מיליארד דולר), הקטרים התעניינו רבות בטנק ודווח לפני תקופה על הרצון שלהם לרכוש אותו לאחר שכבר התנסו בטנק במהלך ניסויים שנערכו בקטר בשיתוף עם חברת KMW.

ערב הסעודית השכנה גם היא מעוניינת לרכוש עד 800 טנקי Leopard 2A7 ששווים מוערך ב 10 מיליארד יורו (12.6 מילארד דולר), הטנק עבר ניסויים במדבריות של סעודיה והצליח לעמוד בצורה טובה באותם ניסויים לשביעות רצונם של הסעודים.

אפשר להוסיף גם את אינדוניזה שדווח לאחרונה על ניהול משא ומתן עם ממשלת גרמניה לרכש 100 Leopard 2A6.

כך שבהחלט מדובר בחדשות מצויינות לחברת KMW ולחברות גרמנית אחרות ששותפות בייצור הטנק (במיוחד חברת ריינמטל) אבל כל זה תלוי באישור של ממשלת גרמניה לאותם עיסקאות. בתקווה שאכן אותן עסקאות יצאו לפועל.

Qatar wants to buy up to 200 tanks from Germany -paper

(Reuters) - Qatar wants to buy up to 200 Leopard tanks from Germany, with a potential value of up to 2 billion euros ($2.5 billion), German magazine Spiegel reported on Sunday, without citing sources.

The German security council, comprised of the Chancellor and key ministers, which decides whether to allow such trades, has not yet discussed Qatar's request, Spiegel said, adding the economy ministry and the Chancellery would give their support.

A spokeswoman for the economy ministry declined to comment.

The tanks are made by Krauss-Maffei Wegmann (KMW) in collaboration with German industrial group Rheinmetall .

Reports last month that Saudi Arabia wanted to buy 600 to 800 tanks boosted Rheinmetall's share price. ($1=0.8084 euros) (Reporting by Alexandra Hudson; Editing by Mike Nesbit)

(קישור)

Leopard 2A7

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://farm6.static.flickr.com/5138/5478668022_826705d385_b.jpg]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://farm5.static.flickr.com/4062/4706336871_b5ea9d84f5_b.jpg]

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 30-07-2012, 02:04
צלמית המשתמש של Lion_of_Zion
  Lion_of_Zion Lion_of_Zion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.04.11
אתה מגזים
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי הפוסל במומו שמתחילה ב "800 טנקים לסעודיה זה בפירוש איום"

סעודיה היא מדינה ענקית למקרה ששכחתה(גדולה מישראל פי עשרות פעמים) ולמרות זאת צבאה לא גדול ומתקדם כפי שאתה מתאר אותו להיות,נכון סעודיה עושה המון עסקאות נשק בשנים האחרונות,אבל יש לזכרר שביחס לגודל המדינה הצבא שלהם הוא יחסית צנוע בגודלו ובעיקר במספר הכלים שיש להם.כוח הטנקים הנוכחי שיש לסעודים בולט בכך שהוא קטן יחסית וברובו מיושן(העסקה הנוכחית אולי באה להחליפ את הפאטונים הישנים שמהווים את רוב כוח הטנקים שלהם).אני גם לא ממש מבין איזה תרחיש את רואה פה(אני מניח שאתה חושב על תרחיש שכשור לעסקה)הסעודים פולשים לישראל דרך ירדן וכובשים את אילת?אני לא מבין מה יש להם להרוויח מעימות עם ישראל,עם נשחרר את הרעיון שכולם שונאים אותנו וכל הזמן רוצים להרוג אותנו לרגע נגלה שהסעודים די מתוחים לגבי איראן למשל.

ישן 30-07-2012, 23:22
  jsphs7 jsphs7 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.07.08
אותי יותר מפחידים 100 מטוסי F15 מצויידים וחמושים
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Lion_of_Zion שמתחילה ב "אתה מגזים"

אני לא מצליח להכנס לראש של הסעודים, יש להם גבולות עם עומן, עירק, ירדן, אחוד האימרויות, תימן, שכחתי משהו?

הם מדינה עם אוכלוסיה קטנה יחסית לשטחם, אין להם גבול עם השיעה (כלומר אירן), בשביל מה הם צריכים שיריון בכמות כזו גדולה? בהנחה שהם לא קונים את הטנקים הללו על מנת לפתוח במלחמה יזומה כנגד גורם כלשהו במזרח התיכון (משפחת אל-סעוד מאוד זהירים, הם יושבים על שטח גדול מאוד, בארות נפט וגז לרב - שליטה במכה ומדינה נותנת להם יוקרה בפני כל העולם המוסלמי מאינדונזיה במזרח ועד מרוקו במערב, למה להם לקחת סיכונים ולהסתכן באובדן השלטון?)

אני לא מבין את הקניה הזו.

אם מדובר בכוחות שטור חמושים - נניח כיסים של שבטים שיעים שיכולים למרוד - האם מה שדרוש לטפל בהם הוא טנק של 10M אירו?

האם הם מתכננים משלוח של צבא תמיכה במשטרים אחרים? נניח הגנה על אחוד האמירויות במקרה של פלישה איראנית?

לאור גודל השטח, דלילות האוכלוסין, הייתי מצפה שהם יקנו יותר מסוקי תקיפה, מסוקי סער, השקעה בנ"ט, השקעה ביחידות קרקעיות ניידות - לא הייתי מצפה להוצאה כה גדולה על שיריון מודרני במדינה כמו סעודיה.

בכל מקרה, בראיה ישראלית, 100 מטוסי F15 חדישים ומחומשים במיטב טילי הא"א והא"ק מסוכנים לנו הרבה יותר מדיויזית שיריון סעודית על גבול אחוד האמירויות.

מטוס F15 יכול לכסות שטח של מאות ק"מ בדקות - טנק לא יוכל להתקדם את המרחק אלא ביחידות של יום ואז הוא נצפה ובוהק.
ישן 30-07-2012, 09:51
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 מחובר עכשיו  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי הפוסל במומו שמתחילה ב "800 טנקים לסעודיה זה בפירוש איום"

אתה בוודאי צודק שזהו איום.
עכשיו אפשר להתחיל לדון איך לנתח את האיום הזה ואיזה עדיפות הוא צריך לקבל בתכנון מענה.
אולי נגלה בסוף שיש רק כמאה מהם במרחק של פחות משלוש מאות ק''מ מהגבול איתנו וכל השאר פרושים במקומות רחוקים יותר, כך שמבחינתנו ניתן לבנות סימנים מעידים על צבירת כוח ולהניח מסגרת זמנים לבניית סד''כ מאיים בקרב מעשית לגבול?
אולי נגלה שמעשית להסיע חמש מאות טנקים כאלו עד עקבה ודרכה זה מבצע שדורש זנב לוגיסטי ניכר וקל מאוד מאוד לזיהוי, מה שייתן זמן לטפל בו מדינית ואח''כ צבאית לפי צורך?
אבל זה הכל בתיאוריה.
הצבא קודם לכל יהיה חייב לעדכן את טבלת יכולות האויב (איומים) ברגע שלסעודים יהיה הכוח הזה. לא ניתן להגיד ששמונה מאות טנקים מהדור המתקדם ביותר אצל מדינה עם כמעט גבול משותף הם לא איום.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 02-08-2012, 09:58
  הפוסל במומו הפוסל במומו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.06.07
אני מבקש להציע ניתוח קצת שונה
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי רגב06 שמתחילה ב "אתה בוודאי צודק שזהו..."

1. מה שפרוס היום רחוק מהגבול עם ישראל יכול להיות מחר פרוש קרוב יותר לגבול. פורסם בעבר
שהוטלה על הסעודים מגבלה אמריקאית לא לפרוש F-15 בבסיס טאבוק. האם המגבלה הזו יושמה?
2. התייחסתי לא רק לטנקים אלא גם לכלל הרכש. עסקת ה F-15 מצטרפת לעסקת רכישה של 72
מטוסי יורופייטר טייפון שעליה כבר נכתב כאן בעבר ולרכש נרחב של פטריוט שיצר את צעדי התגובה של חיל האוויר שלנו.
3. במידה ויהיה חלילה עימות עם המצרים בשל החלפת השלטון שם, אל תהיה בטוחים שהסעודים
שהיו חסרי יכולות ב 73 ו- 67 לא יסייעו הפעם למצרים.
4. קחו בחשבון אפשרות להפיכה בסעודיה, ואני לא טוען שזה קורה מחר, אולם במדינה טוטאליטרית
זה תמיד יכול להתרחש, מה גם שבסעודיה הולך ונעלם לו "דור הירושה הראשון", ואני לא בטוח עד כמה
הם סגורים שם איך יתנהל דור הירושה השני, מה שיביא לחוסר יציבות שלטוני.
5. לגודל המדינה חשיבות משנית כאשר מדברים על כזו עצמה, וביחס לתלות הלוגיסטית, היא לא תימשך
לנצח. הסעודים לא מפגרים ואני מציע לא לזלזל.
ישן 30-07-2012, 14:46
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 מחובר עכשיו  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי ArmouredDov_D9 שמתחילה ב "אני מסכים שהעברת הטנקים..."

באופן אישי אני מצפה לראות שם דברים דומים לביצועי הנשק הישראלי מול T72 סוריים ב-82, למרות שעשור וחצי אחר כך בשירותי הצבאי עוד ניסו מדריכות השריון וקמ''נים להפחיד אותנו בדבר עליונות המיגון שלו. איזה מזל שהגיע הקטעים ליוטיוב מהחודשים האחרונים בסוריה.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 02-08-2012, 22:36
צלמית המשתמש של Lion_of_Zion
  Lion_of_Zion Lion_of_Zion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.04.11
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "מי שגר בבית מזכוכית, שלא יזרוק אבנים"

לגבי המרכבות שנחדרו ע"י סאגרים אתה באמת מחדש לי,ממה שהבנתי חיזבאללה נמנע מירי של אמצעים פחות מתקדמים על מרכבות כי היה להם ברור שמדובר בבזבוז זמן.
יש לזכור שההתרון תמיד אצל הצד המגן,היכולת של הסעודים להפעיל כלי טייס כנגד שיריון ישראלי בזמן מלחמה תלוי מאוד ביכולת הנ"מ של ישראל וביכולת של חה"א לשמור על עליונות אווירית לאורך העימות.
המשפט הבא בלבל אותי
ציטוט:
מי אמר שיחידות סעודיות ייפעלו באופן שיהיה ליחידות נ"ט שלנו נוח לפגוע בהן

היכן טנקים מסוגלים להתחבא מפני טילי נ"ט שתוקפים בצורה אנכית מופעלים ע"י חי"ר נגמ"שים קלים וג'יפים(כלומר כלים עם גמישות גדולה) ובעלי טווח מוצהר של עד 25ק"מ?

ישן 02-08-2012, 23:14
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי Lion_of_Zion שמתחילה ב "לגבי המרכבות שנחדרו ע"י..."

ציטוט:
היכן טנקים מסוגלים להתחבא מפני טילי נ"ט שתוקפים בצורה אנכית מופעלים ע"י חי"ר נגמ"שים קלים וג'יפים(כלומר כלים עם גמישות גדולה) ובעלי טווח מוצהר של עד 25ק"מ?

באותו מקום שהרק"מ הסרבי התחבא במשך 78 ימי המערכה האוירית בקוסובו (-:

ברצינות: הם יכולים להרוות את השטח בדמאים ולגרום ליח' הנ"ט לבזבז את מלאי הטילים היקרים שלהן; הם יכולים להקשות עליהן לאסוף מודיעין מטרות; הם יכולים לתקוף את מרכזי הפיקוד והאספקה שלהן; הם יכולים לאבטח נקודות אפשריות להנחתה שלהם ממסוקים; הם יכולים לתקוף תקיפה מקדימה את הבסיסים שלהן; הם יכולים לחסום את ערוץ הפיקוד בל"א (כמובן, נכון רק לחלק מהטילים); הם יכולים להפעיל מיסוך שיקשה על ביות הדמאתי; הם יכולים להפעיל את הכוח במבוזר ולגרום לכוח הנ"ט לבזבז חלק מהכלים על גזרות משניות.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:34

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר