לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-07-2012, 21:58
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
שאלה מידע על נ"מ קני

ניסיתי להעריך האם בהינתן התראה כללית על חדירת מטוסי אויב, ניתן ליצור בקו מסוים מין "קיר נ"מ", שיבטיח פגיעה בכל כלי טיס שיעבור דרך הקו.
נניח, האם אירן יכולה ליצור חגורת נ"מ קני סביב אתר גרעיני שלהם, שתהיה אפקטיבית גם במיקרה של שיבוש רציני במכ"מים וברשתות התקשורת.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
המודל הפשטני שלי:

1. כל פיצוץ של פגז מכסה ברסיסים קטלניים ריבוע של 4*(R^2) מ' , ובעומק של 2R , כאשר R- רדיוס ההרג למטרת מטוס.
2. אם המטרה נעה במהירות Vt, הרי שקצב האש צריך להבטיח שמטרה לא תספיק לעבור את ה-"קיר" בין הפיצוצים: Firing_rate>Vt/2R. אם זה גבוה מהקצב המירבי של התותח יהיה צורך במספר תותחים על אותה גיזרה, אם להיפך- אפשר להקטין את קצב הירי ולחסוך בתחמושת/להאריך את משך הפעילות לפני החלפת קנים.
3. אם המטרה יכולה להיות בתחום גבהים של H מ' בסה"כ, הרי שנדרשת צפיפות של D=H/R תותחים לאורך הקו הנדרש.

היות ואין לי ניסיון בנ"מ קני, ולמען האמת גם הפיזיקה התיכונית שלי חלודה מעט, אשמח להערכות:
א. מהו R לתותח נ"מ טיפוסי כמו ה-23 מ"מ הסובייטי או הבופורס 40 מ"מ למטרת מטוס? אני מניח שהשימוש המיטבי יהיה לפיצוץ לפני ה-"קיר", כך שהרסיסים מתפזרים בליסטית ומכסים גיזרה גדולה יותר, במין אליפסה. יש למישהו נתונים בנושא?
ב. כמה עולה פגז נ"מ פשוט, עם השהיה ניתנת לקביעה, שאפשר לתכנת לפעולה כזו?

תודה מראש.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:49

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר