לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-08-2012, 14:01
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור מחובר עכשיו  

חבר מתאריך: 11.09.06
מידע YNET: המוטיבציה ירדה, הגיבוש ללוחמות בצה"ל בוטל

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4263629,00.html

ציטוט:
בעקבות ירידה במוטיבציה של צעירות לשמש כלוחמות בצה"ל, הוחלט בזרוע היבשה לבטל כניסיון ראשוני את הגיבוש ללוחמות ובמקומו לקיים יום מיונים וראיונות ללא מבחנים פיזיים. [..] רוזן אמר כי "הירידה במוטיבציה נבעה יותר מפתיחת מגוון תפקידים טכנולוגיים לנשים בצבא ונדרשו להם כוח אדם איכותי שנמצא בקרב הנשים. [..]
רוזן מציין, בהקשר של גדוד החי"ר היחיד בצה"ל המשלב לוחמות ולוחמים, קרקל, כי לא מוקם עוד גדוד כזה מפני ש"הצבא לא צריך כיום עוד גדוד חי"ר קל שמשימותיו העיקריות הן שמירת הגבולות. צריך לזכור שכל לוחמת היא מתנדבת".
רוזן גילה עוד כי על מנת להגדיל את כמות הלוחמות בצבא, שוקלים בזרוע היבשה ובאכ"א לבטל את המחויבות של הלוחמות לשרת שנה שלישית ולא שנתיים כמו יתר החיילות שאינן לוחמות: לדבריו, "השלב הבא בתהליך הוא שהחיילות יתגייסו לטירונות כלל צה"לית, יתחילו בטירונות קלילה יותר מטירונות קרבית, ומשם יבחרו לצאת למסלול הקרבי".
כחלופה לגיבוש, המועמדות הגיעו כאמור ליום מיונים הכולל שיחות עם יועצים ארגוניים וראיון. "בכך, וזה ראשוני בלבד", מציין רוזן, "רשמנו עלייה של 15% בכמות המלש"ביות ללחימה".

א. איך ויתור על גיבוש נותן יותר חיילות? היחידות מקבלות מלש"ביות שלא היו עוברות גיבוש (או שהגיבוש נראה להן מראש קשה מדי)- לא חומר הכי טוב להתחיל איתו מסלול.
ב. אישית, אני לא חושב שיש טעם להפנות חיילות לטירונות כלל-צה"לית. חוץ מהזמן שיבוזבז בבבל"ת כלל-צה"לי, יהיה לחיילת קושי מנטלי להתנדב למסלול קרבי קשה יותר, כשהיא בסביבה של חיילות שבוחרות בברירת המחדל של שירות קל יחסית.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-08-2012, 17:13
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי AL KAPON שמתחילה ב "בתקופתי לא היה דבר כזה מחלקות..."

לא ייפגע מוראלית?

אם בונים גדוד שכל תפארתו הוא בכך שרובו (שים לב, 70 אחוז!) הוא בנות וכל ייעודו הוא להראות כמה בנות יכולות בדיוק כמו בנים. ואז הופכים את הגדוד לגדוד חי"ר לכל דבר (יעני) עם דרישות פרופיל גבוהות, תרג"ד והכשרת 07. את הבנות שולחים ל"גפן" כי הן חי"רניקיות לכל דבר.

ואז אומרים- אוקיי, אבל הבנות משתחררות שנה לפני הבנים.

זה לא יגרור פגיעה מוראלית? זה לא חוטא לעקרון היסוד האחד והיחיד שעמד בעת הקמת הגדוד- להראות שגברים ונשים שווים?

זה פרט, כמובן, לפגיעה האנושה והבלתי ניתנת לאיחוי בבניין הכוח של הגדוד. בפועל יוצא שבמקום להגדיל את הסד"כ הלוחם שלו- הם מצמצמים אותו בשליש. שום מחלקה, פלוגה, גדוד מעורב לא ישאר לוחם ואורגני כאשר 70 אחוז מהסד"כ שלו נלקח בשנה השלישית.

מה שיקרה בפועל הוא שבשנה השלישית הבנות תשתחררנה והבנים ילכו למפקדה. כאמור- מצמצם את סד"כ הגדוד בשליש, לא מגדיל אותו.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 02-08-2012, 23:11
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי AL KAPON שמתחילה ב "אני מסכים עם הטענות שלך, אבל..."

אני לא רואה את זה ככה.

הרי שילוב נשים בתפקידי לחימה היה ועודנו בגדר ניסוי.

האופציות כרגע, ע"פ סדר עדיפות, הן:

1. להבין שהניסוי כשל, עם זאת להבין שיש צורך ביחידה כמו קרקל למשל. להוריד לה את הרף חזרה שתשקף חי"ר בסיסי ותוכל לגייס ממשאבים גדולים יותר (וכן יוריד את העומס הפיזי ואת המשימות המוגדרות הבלתי אפשריות) להמשיך לגייס בנות שמוכנות לשרת 3 שנים. מובן שהגדוד יעבור שינוי במבנה הכוח כתוצאה מתנודות בסד"כ.

לרדת מהעץ של לשלב בנות בכל תפקיד ובכל מחיר ולהבין שיש מה שבנות יכולות לעשות ויש מה שהן לא יכולות לעשות. זה יעשה פלאים לשילוב שלהן בתפקידי לחימה והן ליכולת של צה"ל.

2. להודות שהניסוי כשל, לחזל"ש את צה"ל לימים של לפני קרקל.

3. להמשיך להתרפס ולהסכים לקבל לוחמות אפילו אם הן משרתות רק שנתיים. לבדוק אופציה של להצמיד לכל אחת מסאז'יסט צמוד כדי שחלילה לא יחליטו לבטל גם את השנתיים הללו. להמשיך להרוס את צה"ל הנחלש גם ככה.

פרט לכך, כמו שכבר אמרתי, להוריד את השנה ללוחמות בגדודים מעורבים (קרקל, אב"כ ושות') למעשה אומר שאתה מבטל גם את השנה השלילית של הלוחמים הגברים. הם יבלו אותה במפקדה או בתפקיד שקרי כלשהו. אתה למעשה מצמם את הסד"כ שלך יותר. לא מגדיל אותו. זה כ"כ פשוט שרק אנשי שלישות לא מסוגלים להבין את זה.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 03-08-2012, 08:56
  AL KAPON AL KAPON אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.11.07
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "אז איך זה מתיישב עם..."

אין דבר כזה שיוויון מלא, וסביר להניח שגם לא יהיה. זה לא רק בשרות הצבאי אלא בדברים נוספים בחיים כמו לדוגמא גיל הפנסיה שנשים יוצאות לפני גברים למרות שבממוצע הם חיות יותר.
השאלה שאני רואה זה לא שיוויון אלא איך הצבא מצליח למשוך אליו חילים נוספים שימלאו את השרות ביחידות שבהם יש צורך.
בנושא הצלחת הצבא לגיס נשים ליחידות מסוימות בצבא, לצערי אני ממש לא מכיר את רוב הפרטים ונתונים ולכן קשה לי להגיב אליו. אולם לפי שיעור הנשים בקרקל ניתן לראות ששם זה כן הצליח יחסית.
גדוד הקרקל הזה חוסך בסביבות 15 גדודי מלואים בשנה, מדובר גם בהפחתת נטל המלואים וגם בחיסכון כלכלי לצבא.

אני לא מתכוון להכנס לנושא החרדי כי הוא בקלות גולש לפולטיקה.
אבל אני יצין שבנושא הזה אני חושב שאני ואתה חושבים בערך אותו הדבר.

ישן 02-08-2012, 23:32
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי AL KAPON שמתחילה ב "[font=Verdana]תסלח לי אבל לא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי AL KAPON
תסלח לי אבל לא הבנתי את תגובתך.
חבל. כדי להבין את תגובתי, יש צורך בידיעת הפרטים שיצוינו להלן.
ציטוט:
נשים משרתות בצבא שנתיים נקודה. זה מה שצבא בחר לאור שקוליו.
זה לא מה שצבא בחר. זה מה שמחוקק בחר. צבא מוגבל על ידי חוקי מדינת ישראל, בערך. חקש"ב אומר שגברים משרתים כך וכך חודשים ואילו נשים משרתות כך וכך חודשים. לכל היותר הצבא יכול לדרוש חתימה על שס"ן או קבע כתנאי לקבלה למסלולים כאלה ואחרים (לדוגמה: יחידות התנדבותיות מסוימות, עתודה, מסלולים מסוימים במודיעין, תפקידי לחימה לנשים, ועוד). הוא לא יכול לקבל יותר סתם כך. (פחות הוא יכול לקבל, ברצותו.)
ציטוט:
לבוא ולומר שבחורה שתיתן מעצמה ותשרת בתור לוחמת, צריכה גם לתת עוד שנה סדיר, זה נראה בעיני מיותר, ורק ירחיק מלשביו"ת מלרצות להיות לוחמות בצבא.
כנ"ל לגבי לוחם שייטת או איש מודיעין. או שלא?...

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.

ישן 03-08-2012, 03:17
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

תיקון של דברי:
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "[QUOTE=AL..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פסטן
חקש"ב אומר שגברים משרתים כך וכך חודשים ואילו נשים משרתות כך וכך חודשים. לכל היותר הצבא יכול לדרוש חתימה על שס"ן או קבע כתנאי לקבלה למסלולים כאלה ואחרים (לדוגמה: יחידות התנדבותיות מסוימות, עתודה, מסלולים מסוימים במודיעין, תפקידי לחימה לנשים, ועוד).
נשים המשרתות בתפקידי לחימה לא נדרשות לשס"ן, אלא נדרשות לשירות סדיר של שלוש שנים מראש לפי סעיף 16א לחש"ב. שס"ן מוגדר בפ"מ 31.0110 כהתנדבות ל"שירות סדיר נוסף בתנאי שירות חובה" (יש גם תופעה של שס"ן בתנאי קבע, אבל לא על זה אנחנו מדברים) מעבר לתקופת השירות בה הוא חייב לפי חש"ב, וסעיף 16א בעצם משווה את משך שירותן של נשים בכ-30 תפקידים שמופיעים בתקנות (כולל סוגים שונים של לוחמות, תוכניתנית וכתבת צבאית).

ישן 03-08-2012, 08:46

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "[QUOTE=AL..."

חבל. כדי להבין את תגובתי, יש צורך בידיעת הפרטים שיצוינו להלן.זה לא מה שצבא בחר. זה מה שמחוקק בחר.
המחוקק באמת חוקק, אבל על סמך המלצות הצבא.

צבא מוגבל על ידי חוקי מדינת ישראל, בערך. חקש"ב אומר שגברים משרתים כך וכך חודשים ואילו נשים משרתות כך וכך חודשים. לכל היותר הצבא יכול לדרוש חתימה על שס"ן או קבע כתנאי לקבלה למסלולים כאלה ואחרים (לדוגמה: יחידות התנדבותיות מסוימות, עתודה, מסלולים מסוימים במודיעין, תפקידי לחימה לנשים, ועוד). הוא לא יכול לקבל יותר סתם כך. (פחות הוא יכול לקבל, ברצותו.)כנ"ל לגבי לוחם שייטת או איש מודיעין. או שלא?...

אתה מדבר על חתימה על קבע. וידידי יש הרבה הבדל.
אני לא יודע מה עשיתה בשרותך הצבאי, אבל אני יניח שמוטיבציה לשרת לא חסרה לך.
לצערי ואני מאמין שגם לצערך רוב רובם של המלשבי"ם לא חושבים ככה.
אם קשה היום לגרום לגנים להתגיס לקרבי, תחשוב כמה זה יהיה קשה לשכנע נשים שבנוסף גם חותמות שנה סדיר נוספת וגם נראות חריגות בחברה הנשית שבהם הם חיות.

ישן 03-08-2012, 14:26
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי AL KAPON שמתחילה ב "חבל. כדי להבין את תגובתי, יש..."

ציטוט:
המחוקק באמת חוקק, אבל על סמך המלצות הצבא.
אני בספק. צה"ל הוקם במאי 49, במהלך מלחמת העצמאות, שהסתיימה ביולי. הצעת חוק שירות ביטחון עלתה באמצע אוגוסט 49 (ראה כאן: http://www.knesset.gov.il/review/da...ns1_defense.pdf). כמה זמן היה לצבא להתחיל להתעסק במחשבה כמה חודשים צריך לשרת מי ולתת המלצות למחוקק? נראה לי שכדאי שתבסס את טענתך, כי כרגע היא לא נראית סבירה במיוחד.

ציטוט:
אתה מדבר על חתימה על קבע. וידידי יש הרבה הבדל.
אני לא יודע מה עשיתה בשרותך הצבאי, אבל אני יניח שמוטיבציה לשרת לא חסרה לך.
לצערי ואני מאמין שגם לצערך רוב רובם של המלשבי"ם לא חושבים ככה.
אם קשה היום לגרום לגנים להתגיס לקרבי, תחשוב כמה זה יהיה קשה לשכנע נשים שבנוסף גם חותמות שנה סדיר נוספת וגם נראות חריגות בחברה הנשית שבהם הם חיות.
ביטיס הציע פתרון פשוט מאוד למטה:
ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
פתרון פשוט - לחייב את כולם, כ-ו-ל-ם - בנות, חרדים, בנגות לעשות 3 שנים מלאות.

עם הזמן הם יתרגלו, ואז לא יראו בזה חריגה...

ישן 04-08-2012, 11:50

בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "[QUOTE=AL KAPON]המחוקק באמת..."

כמה זמן היה לצבא להתחיל להתעסק במחשבה כמה חודשים צריך לשרת מי ולתת המלצות למחוקק? נראה לי שכדאי שתבסס את טענתך, כי כרגע היא לא נראית סבירה במיוחד.

למרות שזה לא נושא הפורום אבל עדין, מבחינה משפטית חוק שיצא לדוגמא החוק הנ"ל ב1949 אינו אומר שחוק לא עבר אינספור שינוים במהלך השנים. חלק מסעיפים מבוטלים, נוספים סעיפים חדשים, וכו.
בנושא חקיקת חוקים בישראל לרוב ממנים ועדה שתפקיה להמליץ למחוקק בדבר אותה חקיקה.
ולכן ועדות בנושא חוק שירות חובה מורכבות גם מאנשי צבא.
לדוגמא ועדת סן בסט שדנה בנושא משך שירות החובה בישראל. אחד מחברי הוועדה הוא האלוף משה קפלינסקי סגן הרמטכ"ל, שמציג את עמדות בצבא בנושא בהתבסס על עבודות מטה שהוכנו לו על ידי גופים בתוך צה"ל.
אם תרצה לקרוא עודות הועדה ומסקנותיה אתה מוזמן בקישור הבה:

http://www.mod.gov.il/pages/general/dochVaada.pdf

ישן 02-08-2012, 23:52
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי AL KAPON שמתחילה ב "[font=Verdana]תסלח לי אבל לא..."

פתרון פשוט - לחייב את כולם, כ-ו-ל-ם - בנות, חרדים, בנגות לעשות 3 שנים מלאות.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 04-08-2012, 11:56
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי AL KAPON שמתחילה ב "ביטיס אין לצבא מה לעשות עם..."

ישלח אותן לשירות לאומי. לצה"ל יש הרבה חיילים שהוא לא צריך אותם, אבל אין לו מספיק לוחמים.כמו אצל הבנים, אם הלוחמים יופלו לרעה, בנות לא יבואו במספרים מספקים לשירות. אתה צריך למצוא פתרון כזה שיאפשר לצבא לנצל את סד"כ הבנות שכן ניתן לשלוח ללחימה.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 02-08-2012, 23:51
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "למי אכפת? כשמדובר במחלקות..."

זה שהם במחלקה נפרדת הופך אותם פתאום לשקופים כלפי שאר המחלקות בפלוגה? אני מבטיח לך שלא.

ישן 02-08-2012, 23:58
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "זה שהם במחלקה נפרדת הופך אותם..."

אני מסכים. אתה מוזמן להסתכל תגובה אחת למטה (#post4278044) ולראות שזה מה שכתבתי בתגובה לסמוראי.

אבל כמה שזה יותר קרוב אליך זה יותר מפריע. לא-שקוף רחוק מפריע פחות מלא-שקוף שבתורו מפריע פחות מלא-שקוף קרוב. ואם זה לא ברור או מעלה איזו התנגדות מוזרה, תסתכל על זה מהצד השני: אם האח התאום שלך שהיה איתך ביחד מהיציאה מהרחם, באותה כיתה לאורך 12 שנות בית ספר וישן במיטה לידך באוהל בטירונות פתאום יוצא אחרי שנה ו-4 זה מפריע יותר מאשר אם איזה אחד עושה את זה. לא. השני לא שקוף. הוא ממש ממש ממש ממש ממש ממש ממש ממש ממש ממש ממש ממש מפריע לך. והקרוב ממש ממש ממש ממש ממש ממש ממש ממש ממש ממש ממש ממש ממש ממש ממש ממש ממש ממש ממש ממש ממש ממש ממש ממש ממש ממש ממש מפריע לך. זה שדבר אחד יותר מפריע/רע/גדול/ארוך/כחול לא אומר שהדבר השניא לא מפריע/רע/גדול/ארוך/כחול.

ישן 03-08-2012, 00:05
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "אני מסכים. אתה מוזמן להסתכל..."

הדירוג שאתה עושה הוא מלאכותי ולא אמיתי. בפועל, יש הרבה מרמור אצל החיילים כלפי הבינישים, ולא רק בגלל הבדלי השירות (אם כי זה נושא מאוד כאוב), אלא גם בגלל העובדה שאבדן סד"כ משמעו עליה בעומס הפעילות ופגיעה בחופשות.

ישן 03-08-2012, 00:43
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "הדירוג שאתה עושה הוא מלאכותי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
הדירוג שאתה עושה הוא מלאכותי ולא אמיתי. בפועל, יש הרבה מרמור אצל החיילים כלפי הבינישים, ולא רק בגלל הבדלי השירות (אם כי זה נושא מאוד כאוב), אלא גם בגלל העובדה שאבדן סד"כ משמעו עליה בעומס הפעילות ופגיעה בחופשות.
אין שום קשר בין ה'טענה' שלך ל'מסקנה' שלך. זה שיש הרבה מרמור בלתי תלוי לחלוטין (יעני בעברית פשוטה אחשלי - לא מחזק, לא מחליש, ולא קשור בכלל) לדלתא של המרמור (בין אם היא חיובית, שלילית או אפס) מכך שחיילי ההסדר היו משרתים במחלקות מעורבות ולא במחלקות נפרדות.

זה שיש מרמור לגביהם הוא (א) דבר שכבר כתבתי למטה; (ב) לכן דבר שאין לך שום צורך להגיד לי וחשוב מכל - (ג) לא מעניין. לא מעניין כי זה לא קשור למה שכתבתי. אני מתאר ציפיה הגיונית מאוד. אולי היא שגויה. אבל לא בדקת אותה. הנתון שאתה מתאר לא קשור אליה בשום צורה.

אני אומר "אם נדליק יותר מנורות, יהיה פה יותר אור". אתה עונה לי "אבל יש כבר מנורה אחת דולקת וכבר מואר פה". למי אכפת? מה הקשר? בחיים לא היית בחדר גדול שבו נורה אחת מאירה את החדר, ושתי נורות מאירות אותו עוד יותר? יכול להיות שבמקרה אנחנו בחדר קטן, ולהדליק עוד מנורה לא תשפיע הרבה, אבל בעיקרון יש היגיןו בהנחה שאם נוסיף מקור אור, יהיה מואר יותר.

זה שכבר יש מרמור ביחס אליהם, לא אומר שזה המקסימום שאליו אפשר להגיע.

ישן 03-08-2012, 00:49
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "[QUOTE=ביטיס]הדירוג שאתה עושה..."

טענות הגיוניות, רק לגבי מי שאין לו בדל של מושג לגבי הדינמיקה ביחידות קרביות. או אם להתנסח ב"מדעית" כפי שאתה אוהב, רמת הבבל"ת הגיעה לרוויה.

נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 03-08-2012 בשעה 00:52.
ישן 03-08-2012, 01:20
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "טענות הגיוניות, רק לגבי מי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
טענות הגיוניות, רק לגבי מי שאין לו בדל של מושג לגבי הדינמיקה ביחידות קרביות. או אם להתנסח ב"מדעית" כפי שאתה אוהב, רמת הבבל"ת הגיעה לרוויה.
"הכל חוזר עליך וגו'".
טענת טענה לא קשורה שלא מפריכה כלום, ואחרי שהיא נפלה (מהסיבה הפשוטה - שהיא לא קשורה לכלום), עברת ל"אני יודע כל מיני דברים ואתה לא כי אני ממש מאאגניב".

אחלה. אתה הכי מאאגניב שיש. ולגופו של עניין יש לך משהו להגיד? לא?

ישן 03-08-2012, 02:06
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "[QUOTE=ביטיס]טענות הגיוניות,..."

אמרתי משהו מאוד לגופו של עניין - אין שום קשר בין מה שאמרת למציאות בשטח. אם היה לך איזושהי דרך לתמוך בטענה שלך במשהו אמיתי, אתה יודע איזושהי ידיעה, ניחא. חוץ מלהמשיל חיילים לנורות, לא טענת שום דבר.

נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 03-08-2012 בשעה 02:08.
ישן 03-08-2012, 02:34
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "אמרתי משהו מאוד לגופו של..."

לא, לא אמרת דבר לגופו של עניין. המציאות בשטח היא שדיברו למעלה על נושאים רבים, ולא רק על סד"כ. זה משהו אמיתי, שנתמך על ידי משהו פשוט מאוד, הקישור הזה - http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=566845 אף את תכחיש אותה. המציאות בשטח היא שאדון ענקמן טען שלפחות חלק מהבעיות נפתרות במידה מסוימת בכך שהחיילים המשרתים במסלול ההסדר משרתים במחלקות נפרדות. זה משהו אמיתי, שנתמך על ידי משהו פשוט מאוד, הקישור הזה - http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=566845 אף את תכחיש אותה. המציאות בשטח היא שאדון lior432 שאל בתגובה כיצד המחלקות הנפרדות עוזרות לסד"כ הגדוד שנפגע מעזיבתם המוקדמת של אותם חיילים. גם זה משהו אמיתי, שגם הוא נתמך על ידי משהו פשוט מאוד, הקישור הזה - http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=566845 (מפתיע, אך שוב זה אותו קישור!) אף את תכחיש אותה.

אלא שהמציאות בשטח היא שאדון ענקמן לא טען שהמחלקות הנפרדות מייצרות סד"כ יש מאין, ומכאן ששאלתו של אדון lior432 מנותקת מכל הקשר והינה קנטרנות לשמה, אף אם אדוני יטען אחרת.

המשל הפשטני נדרש כדי להתאים לרמה העולה מדבריו של אדוני. אדוני מוזמן להמשיך להסביר מי שקוף ומי אטום, מי מחזיר אור ומי בולע אור, ואף לנסות להחיל את חוק סנל לגבי חיילי מסלול ההסדר, אבל זה לא ישנה את המציאות בשטח.

המציאות בשטח היא שלא נטען שהמחלקות הנפרדות פותרות את בעיית הסד"כ, ומכאן שהעלאת הבעיה הזו בתגובה לציון המחלקות הנפרדות כיתרון בעניין אחר לגמרי מיותרת, לכל הפחות.

אילו אמרת משהו לעניין, ניחא. אילו ציינת איזושהי ידיעה, ולא טענת שיש ידיעה, ללא ציונה, ניחא. אבל חוץ מלהמשיל את השיוך הארגוני של חיילים לטראנסלוצנטיות לא טענת דבר, ואילו הערך של הטענה הזו... מפוקפק, הייתי מכנה אותו.

אבל אדוני עדיין הכי מאגניב, ולכל הפחות הרבה יותר מאגניב ממני.

ישן 03-08-2012, 06:03
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "הדירוג שאתה עושה הוא מלאכותי..."

זה נכון, אבל עדיין אי אפשר להשוות את הפגיעה שיוצרת הוצאת מחלקה אחת (שהיא אורגנית ונפרדת. אחרי המסלול הביינישים לרוב מתפקדים אוטונומית או כמחלקה לסתימת חורים או ת"פ אחת הפלוגות) כל שניים-שלושה מחזורים להוצאת 70% מהסד"כ הלוחם, שמעורבב היטב עם שאר ה30% עד רמת החוליה, בכל מחזור- מה שיוביל בפועל, כמו שאמרתי כמה פעמים באשכול הזה- ש100% מכל מחזור ישרת כלוחמים שנתיים במקסימום. 70% ישתחררו וה30% הנותרים יתפזרו ע"פ הרוח.

זה נכון הן מבחינת הפגיעה המוראלית והן מבחינת הפגיעה בבניין הכוח.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 03-08-2012, 06:04
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "זה נכון, אבל עדיין אי אפשר..."

אני לא מתווכח עם כך שמדובר באיוולת. יהיה יותר טוב אם יפזרו מחלקה של בנות בכל גדוד? לא. הבעיה היא אותה בעיה. יש לך סד"כ שמשתחרר מוקדם, שלא מבצע את אותו שירות כמו אחרים, ושאתה "מבזבז" יותר כסף על הכשרה שלו, בגלל מיצוי נמוך יותר של השירות ושאתה לא מקבל ממנו את אותה תפוקה, בין אם זה מחלקות ביני"ש, בנגות או בנות שיעשו שירות קצר.

נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 03-08-2012 בשעה 06:07.
ישן 03-08-2012, 06:19
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "אני לא מתווכח עם כך שמדובר..."

תיאורטית בלבד- זה יהיה פחות נורא אם לבנות יהיו מחלקות נפרדות בתוך גדוד מעורב (או בעצם לבנים יהיו מחלקות נפרדות שכן הם המיעוט, או אמורים להיות בכל אופן). זה תיאורטי לחלוטין בגלל שמן הסתם בפועל לא יאשרו זאת לעולם היות וזה חוטא לעצם הקיום של היחידות המעורבות.

הרציונל הוא שאם תשלוף 70% מהכוח הלוחם מתוך כלל החוליות, כיתות, תשאר עם הרבה כיתות שכל אחת מהם היא 3 חבר'ה. זה לא מספיק בשביל לייצר כלום. גם אם תאחד את כל הכיתות מחדש ותיצור מסגרת חדשה שלהם- תהיה בעיה חמורה של אורגניות- בנוסף לבעיה מוראלית. אנשים שהעברת אתם שנתיים מהשירות שלך והיית הכי צמוד אליהם בעולם פתאום נעלמים אחרי שנתיים ואז דוחפים אותך למחלקה מאולתרת אחרת. מה גם שהחבר'ה שנעלמו לא היו איזה מיעוט זניח שבכל מקרה מאז ומעולם בקושי התערבבת אתו, אלא רוב המחלקה שלך. זה יכול לנטרל אנשים לחלוטין.

אנחנו גם יודעים שזה לא תרחיש סביר בעליל. כמ"פ- אם אתה פתאום נשאר עם 9 כיתות שבכל אחת מהן 3 לוחמים, לא סביר שיאחדו את כולן ויעשו אותך פתאום מ"מ, זאת בנוסף לסיבות שמניתי קודם (אורגנית, מוראל). סביר יותר שיפרקו את הפלוגה וישלחו את השרידים להיות במפקדה, בבא"ח או בבסיסי ההדרכה.

לעומת זאת אם בשנה השנייה 2 מחלקות מכל פלוגה פתאום יעלמו- עדיין יהיה את האפקט של הרוב שפתאום נעלם. אבל אתה נשאר עם המחלקה שלך וזה מקל הרבה יותר מבחינה מוראלית. מה גם שעדיין נשארה מסגרת מתפקדת ואורגנית. אם תגדיל ותעשה שתי פלוגות של בנות ופלוגה של בנים אדרבא ואדרבא תהיה לך מסגרת שמסוגלת להמשיך לפעול ותחוש את המרמור עוד הרבה פחות.

אבל כאמור- זה לא ריאלי מבחינה ביצועית וגם חסר טעם.

אין ויכוח על כך שיש מיצוי שירות נמוך בכל הקבוצות, אבל אני מדבר על מזעור נזקים. כשביינישים עוזבים גדוד הנזק הרבה פחות משמעותי מכש70% מהסד"כ של קרקל יעזוב אחרי שנתיים. וזה משתי סיבות, לטעמי-

1. העובדה שהם מיעוט קטן מתוך הסד"כ הגדודי.

2. ההפרדה שלהם. העובדה שהחל מיום הגיוס ועד יום השחרור הם מחלקה אחת שלא מתערבבת. גם כשעולים לותיקות נהוג שהביינישים נשארים כמחלקה נוספת לפלוגת מסלול. כמחלקה עצמאית או כמחלקה ת"פ פלוגה אחרת לחלוטין מזאת ששאר המחזור שלהם עלה אליה.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

נערך לאחרונה ע"י golani_2 בתאריך 03-08-2012 בשעה 06:23.
ישן 03-08-2012, 07:30
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "תיאורטית בלבד- זה יהיה פחות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי golani_2
תיאורטית בלבד- זה יהיה פחות נורא אם לבנות יהיו מחלקות נפרדות בתוך גדוד מעורב (או בעצם לבנים יהיו מחלקות נפרדות שכן הם המיעוט, או אמורים להיות בכל אופן). זה תיאורטי לחלוטין בגלל שמן הסתם בפועל לא יאשרו זאת לעולם היות וזה חוטא לעצם הקיום של היחידות המעורבות.

הרציונל הוא שאם תשלוף 70% מהכוח הלוחם מתוך כלל החוליות, כיתות, תשאר עם הרבה כיתות שכל אחת מהם היא 3 חבר'ה. זה לא מספיק בשביל לייצר כלום. גם אם תאחד את כל הכיתות מחדש ותיצור מסגרת חדשה שלהם- תהיה בעיה חמורה של אורגניות- בנוסף לבעיה מוראלית. אנשים שהעברת אתם שנתיים מהשירות שלך והיית הכי צמוד אליהם בעולם פתאום נעלמים אחרי שנתיים ואז דוחפים אותך למחלקה מאולתרת אחרת. מה גם שהחבר'ה שנעלמו לא היו איזה מיעוט זניח שבכל מקרה מאז ומעולם בקושי התערבבת אתו, אלא רוב המחלקה שלך. זה יכול לנטרל אנשים לחלוטין.

אנחנו גם יודעים שזה לא תרחיש סביר בעליל. כמ"פ- אם אתה פתאום נשאר עם 9 כיתות שבכל אחת מהן 3 לוחמים, לא סביר שיאחדו את כולן ויעשו אותך פתאום מ"מ, זאת בנוסף לסיבות שמניתי קודם (אורגנית, מוראל). סביר יותר שיפרקו את הפלוגה וישלחו את השרידים להיות במפקדה, בבא"ח או בבסיסי ההדרכה.

זה יהיה נכון אם אין כניסה של סד"כ חדש. אפשר לתכנן את זה בצורה שתקטין את הנזק למינימום. לדוגמה, פיזור מחלקות לאחר ההכשרה (כמו בשריון) בין הפלוגות הוותיקות, בצורה כזו שכל פלוגה תכיל לא יותר ממחלקה אחת מכל מחזור, ובפיזור כיתתי (בגדוד של 4 פלוגות, כל פלוגה תקלוט 2 כיתות במחזור, ו-3 כיתות פעם ב-4 מחזורים). בצורה כזו, אולי נעלם לך סד"כ, אבל אף פעם לא יהיה מדובר ביותר משליש סד"כ פלוגתי (ובגדודים של 4 פלוגות זה יהיה אפילו פחות). זו לא הבעיה, ולא מדובר על מצב שונה ממה שמתרחש כיום בשחרור מפלוגות ותיקות בחי"ר, בשריון או בכל יחידה אחרת

לעומת זאת אם בשנה השנייה 2 מחלקות מכל פלוגה פתאום יעלמו- עדיין יהיה את האפקט של הרוב שפתאום נעלם. אבל אתה נשאר עם המחלקה שלך וזה מקל הרבה יותר מבחינה מוראלית. מה גם שעדיין נשארה מסגרת מתפקדת ואורגנית. אם תגדיל ותעשה שתי פלוגות של בנות ופלוגה של בנים אדרבא ואדרבא תהיה לך מסגרת שמסוגלת להמשיך לפעול ותחוש את המרמור עוד הרבה פחות.

אתה מניח שהפלוגה הולכת יחד שנתיים. זה לא המצב. אין שום יחידה שמריצה את אותה פלוגה באופן אחיד שנתיים.

אין ויכוח על כך שיש מיצוי שירות נמוך בכל הקבוצות, אבל אני מדבר על מזעור נזקים. כשביינישים עוזבים גדוד הנזק הרבה פחות משמעותי מכש70% מהסד"כ של קרקל יעזוב אחרי שנתיים. וזה משתי סיבות, לטעמי-

1. העובדה שהם מיעוט קטן מתוך הסד"כ הגדודי.

2. ההפרדה שלהם. העובדה שהחל מיום הגיוס ועד יום השחרור הם מחלקה אחת שלא מתערבבת. גם כשעולים לותיקות נהוג שהביינישים נשארים כמחלקה נוספת לפלוגת מסלול. כמחלקה עצמאית או כמחלקה ת"פ פלוגה אחרת לחלוטין מזאת ששאר המחזור שלהם עלה אליה.

הם מיעוט קטן בגדוד? לחלוטין לא. במחזור של 3 שנים, מדובר באבדן סד"כ פלוגתי וההשפעה שלהם גדולה. לפני שצמצמו את המסלול, השחרור שלהם הקטין את הפלוגה ב-30%, כאשר המשימות נשארו אותו דבר. כיום, במקום שפלוגות ותיקות יקלטו 40-50 חייל, במחזור ביניש הם יקלטו 15-20 חיילים - עם ההשפעה של אבדן על עומס העבודה ויציאות בוותיקות. מדובר באבדן של כ-20 חייל בשנה, או בסה"כ 40 חייל במחזור שירות בוותיקות. אני חושב שאתה יכול לחשב לבד כמה זה 40 חייל מתוך כלל החיילים בפלוגות הוותיקות.

הגרוע מכל, הוא בדיוק הסיבה לכך שמדובר לרוב במחלקה עצמאית - צורת השירות לא יוצרת רצף של מחלקה באה / מחלקה הולכת. הם אפילו לא עושים סבב סד"כ פנימי שדואג ליציבות הסד"כ בגדוד. מי שמשרת שנתיים לפחות יצור רצף שירות. אגב, יש כבר יחידה כזו שמאבדת יותר מ-50% סד"כ אחרי שנתיים, וזו הנח"ל החרדי. כמות מאוד גדולה יוצאים להשלמת לימודים, כך שאני יכול לומר לך שלפחות תכנונית, מדובר במצב הרבה יותר טוב, למרות שגם שם יש מרמור של חיילים שנאלצים לעשות שלוש שנים לעומת אלה שעושים רק שנתיים.

הדרך למזער נזקים היא ליצור את אותו משך שירות לכולם וללא יוצא מהכלל, וזה כולל את ההבדל המטופש בין לוחמות לכאלה שהן לא לוחמות.

נ.ב. - מיצוי השירות בסדיר הוא גבוה הרבה יותר על כל חודש שאתה עושה. פלוגת ביני"ש (חי"ר) שעושה 7 חודשים הכשרה, נותנת רק 7 חודשים עבודה בגדוד. מי שעושה שנתיים (נח"ל חרדי, בנגות) נותן שנה ושלושה חודשים עבודה, כמעט כפול זמן של עבודה. (ועדיין, לא זה ולא זה צריכים לקרות)

נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 03-08-2012 בשעה 07:37.
ישן 03-08-2012, 07:52
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "[QUOTE=golani_2]תיאורטית..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
זה יהיה נכון אם אין כניסה של סד"כ חדש. אפשר לתכנן את זה בצורה שתקטין את הנזק למינימום. לדוגמה, פיזור מחלקות לאחר ההכשרה (כמו בשריון) בין הפלוגות הוותיקות, בצורה כזו שכל פלוגה תכיל לא יותר ממחלקה אחת מכל מחזור, ובפיזור כיתתי (בגדוד של 4 פלוגות, כל פלוגה תקלוט 2 כיתות במחזור, ו-3 כיתות פעם ב-4 מחזורים). בצורה כזו, אולי נעלם לך סד"כ, אבל אף פעם לא יהיה מדובר ביותר משליש סד"כ פלוגתי (ובגדודים של 4 פלוגות זה יהיה אפילו פחות). זו לא הבעיה, ולא מדובר על מצב שונה ממה שמתרחש כיום בשחרור מפלוגות ותיקות בחי"ר, בשריון או בכל יחידה אחרת

אני לא מסכים שזה המצב.

בשום סיטואציה במהלך המסלול, אפילו לא ביציאות לקורס מ"כים- לא נעלם יותר משני שליש (!) מהסד"כ בבת אחת.

יתרה מכך- הסד"כ לא מתמלא מחדש. בכל מקרה קצב הכניסה של מחזורים חדשים הוא קבוע ולא ניתן לשינוי- אלא אם תגדיל את מחזור הגיוס או תקצר את משך ההכשרה.

נוסף על הכל- אפילו אם תצליח לייצר מצב כזה- יהיו לך הרבה מסגרות קטנות מאויישות בדלילות, במקום מעט מסגרות קטנות שמאוישות במלואן (על מי אנחנו עובדים- הכי קרוב לבמלואן שאפשר). סינרגיה וכל זה...

ציטוט:
אתה מניח שהפלוגה הולכת יחד שנתיים. זה לא המצב. אין שום יחידה שמריצה את אותה פלוגה באופן אחיד שנתיים.

אני מדבר על פלוגה ותיקה, לא מסלול.
ציטוט:
הם מיעוט קטן בגדוד? לחלוטין לא. במחזור של 3 שנים, מדובר באבדן סד"כ פלוגתי וההשפעה שלהם גדולה. לפני שצמצמו את המסלול, השחרור שלהם הקטין את הפלוגה ב-30%, כאשר המשימות נשארו אותו דבר. כיום, במקום שפלוגות ותיקות יקלטו 40-50 חייל, במחזור ביניש הם יקלטו 15-20 חיילים - עם ההשפעה של אבדן על עומס העבודה ויציאות בוותיקות. מדובר באבדן של כ-20 חייל בשנה, או בסה"כ 40 חייל במחזור שירות בוותיקות. אני חושב שאתה יכול לחשב לבד כמה זה 40 חייל מתוך כלל החיילים בפלוגות הוותיקות.

נניח שזה נכון (אין לי כוח להכנס לחישובים, מתמטיקה זה בכלל לא הצד החזק שלי ובקושי רב צלחתי את הקורס בסטטיסטיקה) הנקודה היא- שיחסית ל, נניח, אחוזון הנשים בקרקל שע"פ תקן אמור לעמוד על 70% בכל רגע נתון, אין שום מקום להשוואה.
ציטוט:
הדרך למזער נזקים היא ליצור את אותו משך שירות לכולם וללא יוצא מהכלל, וזה כולל את ההבדל המטופש בין לוחמות לכאלה שהן לא לוחמות.

על כך אין ויכוח.
ציטוט:
נ.ב. - מיצוי השירות בסדיר הוא גבוה הרבה יותר על כל חודש שאתה עושה. פלוגת ביני"ש (חי"ר) שעושה 7 חודשים הכשרה, נותנת רק 7 חודשים עבודה בגדוד. מי שעושה שנתיים (נח"ל חרדי, בנגות) נותן שנה ושלושה חודשים עבודה, כמעט כפול זמן של עבודה. (ועדיין, לא זה ולא זה צריכים לקרות)

נניח שהתפוקה המוחלטת גבוהה יותר. בעצם כך שהבנות נוטשות לאחר שנתיים ולמעשה משמידות את היחידה ככוח לוחם- הנזק מבטל כל תועלת של העבר.

פלוגה שמאבדת בין לילה 70% מהסד"כ שלה חדלה להיות כוח לוחם.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 03-08-2012, 08:07
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=ביטיס] זה יהיה נכון אם..."

ציטוט:
אני לא מסכים שזה המצב.

בשום סיטואציה במהלך המסלול, אפילו לא ביציאות לקורס מ"כים- לא נעלם יותר משני שליש (!) מהסד"כ בבת אחת.
מאיזה סד"כ? אתה מדבר על סד"כ פלוגתי, כאילו פלוגות רצות באופן אחיד. אחרת תסביר לי בבקשה, איך 2-3 כיתות בפלוגה זה שני שליש. גם מהבחינה הגדודית לא מדובר בשני שליש

יתרה מכך- הסד"כ לא מתמלא מחדש. בכל מקרה קצב הכניסה של מחזורים חדשים הוא קבוע ולא ניתן לשינוי- אלא אם תגדיל את מחזור הגיוס או תקצר את משך ההכשרה.
טענה לא ברורה - הסד"כ מתמלא איך שאתה מתכנן למלא אותו. אם אתה משאיר את המצב על כנו, אתה מייצב את הגדוד על סד"כ קבוע. לא מדובר על מצב בו חיילים משתחררים ואף אחד לא בא במקומם (בניגוד למצב עם הבינישים)

נוסף על הכל- אפילו אם תצליח לייצר מצב כזה- יהיו לך הרבה מסגרות קטנות מאויישות בדלילות, במקום מעט מסגרות קטנות שמאוישות במלואן (על מי אנחנו עובדים- הכי קרוב לבמלואן שאפשר). סינרגיה וכל זה...
שוב פעם, טענה לא נכונה. אם יש לך פלוגה שבה משתחררים לך בכל מחזור 20-30 חייל, זה המצב הקיים כיום בצה"ל.

אני מדבר על פלוגה ותיקה, לא מסלול.
דחיל רבאק, אתה רוצה לומר לי שפלוגה ותיקה מורכבת כולה ממחזור אחד? נכון שלא? נכון שברגיל, גם עם המחלקות המחזוריות, אין יותר ממחלקה אחת מאותו מחזור בפלוגה?

נניח שזה נכון (אין לי כוח להכנס לחישובים, מתמטיקה זה בכלל לא הצד החזק שלי ובקושי רב צלחתי את הקורס בסטטיסטיקה) הנקודה היא- שיחסית ל, נניח, אחוזון הנשים בקרקל שע"פ תקן אמור לעמוד על 70% בכל רגע נתון, אין שום מקום להשוואה.
לא יחסית למשך השירות. אם אתה מחפש יציבות יחידתית אתה צריך ליצור תחלופה סדירה ויציבות של סד"כ, ולא כיווץ והתנפחות מחזוריים. זה אולי המצב הכי גרוע שאפשר. אם בפועל הסד"כ הפלוגתי ישאר יציב, אז לא תהיה פגיעה בעומס המשימות או ביציאות, למרות שכמו במקרים אחרים, יהיה לך מירמור של מי שמשרת יותר זמן.

אף פלוגה לא תאבד 70% מהסד"כ שלה במכה אחת. אתה מוזמן לחשוב בצורה בהירה על צורת השירות בחי"ר ולראות שאין יותר מ-30 חיילים באותו מחזור בפלוגה ותיקה כלשהי, וגם זה בגלל השטות של המחלקות המחזוריות. גם אם כל הפלוגה מתפזרת בין שלוש הפלוגות הותיקות, מבלי להתחשב בפחת של קורסי פיקוד, מיסי מז"י, מפקדה ונשר רפואי, עדיין תקבל מחלקה אחת לכל פלוגה ותיקה. מכיוון כל אלה קיימים, בסופו של דבר אם מגיעים יותר מ-40 איש לוותיקות זה נס, וכאן אתה מדבר על כמה - נניח 5 כיתות מתוך 27? אם אתה מפזר אותם, היחס הוא יותר טוב מ-1 ל-5? לא תהיה שום קריסה ושום השמדה.

ושום דבר מזה לא אומר שאני חושב שצריך לבצע את השטות הזו.

ישן 03-08-2012, 08:28
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "[QUOTE=golani_2]אני לא מסכים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
אף פלוגה לא תאבד 70% מהסד"כ שלה במכה אחת

זה היה בשביל לפשט את העניין. בממוצע כל פלוגה תאבד שתי מחלקות על כל 3 מחזורים, שכן מחזור מזין שתי מחלקות לשתי פלוגות (אחת ואחת). כלומר יותר משליש סד"כ במכה.
ובניגוד לביינישים האובדן הזה הוא קבוע ומשפיע על כלל הפלוגות ולא מתבצע אחת ל...ומשפיע רק על המסגרת הגדודית.

אני יוצא מנק' הנחה שבזה שאתה מושך 70% מהסד"כ המחלקתי אתה בפועל מנטרל את המחלקה.

נניח שיש מחלקה של 20 (ואני מפרגן. מאוד) ואתה בוקר אחד משחרר 14 מהלוחמות שלה ונותר עם 6 לוחמים- כנראה שהמחלקה תפסיק להתקיים כיחידה לוחמת.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 03-08-2012, 08:39
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=ביטיס]אף פלוגה לא תאבד..."

ציטוט:
זה היה בשביל לפשט את העניין. בממוצע כל פלוגה תאבד שתי מחלקות על כל 3 מחזורים, שכן מחזור מזין שתי מחלקות לשתי פלוגות (אחת ואחת). כלומר יותר משליש סד"כ במכה.

פחות משליש סד"כ...
ובניגוד לביינישים האובדן הזה הוא קבוע ומשפיע על כלל הפלוגות ולא מתבצע אחת ל...ומשפיע רק על המסגרת הגדודית.
בגלל שהוא קבוע, הוא מביא ליציבות של הסד"כ. מה שלא קבוע, מביא לחוסר יציבות. אז אתה בא למשימה כאשר הסד"כ שלך לא צפוי, ואף אחד באג"ת לא מתחשב בעובדה שפעם בשנה אתה חסר סד"כ ,
אני יוצא מנק' הנחה שבזה שאתה מושך 70% מהסד"כ המחלקתי אתה בפועל מנטרל את המחלקה.
אבל אתה לא.

נניח שיש מחלקה של 20 (ואני מפרגן. מאוד) ואתה בוקר אחד משחרר 14 מהלוחמות שלה ונותר עם 6 לוחמים- כנראה שהמחלקה תפסיק להתקיים כיחידה לוחמת.

אבל אתה לא. כפי שאתה עצמך אמרת, מדובר בשתי מחלקות כל 3 מחזורים? 2 כיתות מתוך פלוגה כל מחזור? מתוך מחלקה של 20 תאבד 6 לוחמות, ותקבל 6 חדשות.

ישן 04-08-2012, 00:07
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "אבל זה לא ככה כי- 1. כאמור,..."

ואללה, גולני - אתה בעצמך הודאת שלא מדובר באבדן מחלקה שלמה, אז מה חזרת פתאום?

הויכוח די עקר כי אנחנו מסכימים על העקרון. אני רק מנסה להסב את תשומת לבך שגם כשעושים דבר דבילי כזה, כמו קיצורי שירות, צריך לעשות את זה בצורה שלא תפגע ביציבות הסד"כ של הגדוד.

ישן 04-08-2012, 09:22
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "ואללה, גולני - אתה בעצמך..."

לא נטשתי ולא חזרתי.

הטענה המקורית שלי נשארת בעינה- כשאתה מוריד 70% מהמסגרת מסיבה רשמית (קרי שחרור) חזקה עלייך להוריד את ה30% הנותרים מסיבות לא רשמיות (מפקדה, בא"ח ושות') היות והיחידה פשוט לא תוכל להמשיך להתקיים על בסיסם.

כאן אנחנו מדברים על 70% מכל שתי מחלקות בכל 3 מחזורים, קרי אתה מוריד מהסד"כ שתי מחלקות שלמות כל שלושה מחזורים.

אני מסכים שמן הסתם צריך לעשות הכל כדי למזער את הנזק, אבל כל פעולה כזאת תהיה תלויה בביטול המחלקות המחזוריות- ושנינו יודעים שזה לא יקרה בחיים...

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 04-08-2012, 09:32
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "לא נטשתי ולא חזרתי. הטענה..."

ובמצב הרגיל, כיום בגדוד, אתה מוריד 1-2 מחלקות בכל מחזור, נכון? אין הבדל כ"כ גדול. זאת לא הבעיה.
הבעיה נובעת מכך שמראש יש את המיוחסים שעושים שירות קצר ויש את אלה שעושים שירות מלא. ואת זה צריך לחסל.

ישן 03-08-2012, 06:59
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "YNET: המוטיבציה ירדה, הגיבוש ללוחמות בצה"ל בוטל"

בצה''ל יודעים טוב מאד שכל ''הניסוי'' הזה הוא שטות אחת גדולה שעולה הרבה מאד כסף שבא ישירות מהתקציב, אבל זה גם עצם פוליטית שתקועה לצבא עמוק בגרון.
בניסיון הראשון לצאת נגד זה ולו מטעמים ענייניים, שדולות הנשים יחד עם יוהל''ן (עוד גוף הזוי שעולה הרבה כסף) יצאו בקול גדול של קיפוח, הפלית נשים, מעמד האישה ושאר החירטוטים האלה שהתקשורת תנפח ותחגוג על זה (כבר עדיף לתקוף באירן)

אני ממש נהנה מהדיון , מדברים כאן על בניין הכוח ועל נצילות היחידות כגוף אורגני.
הנה לכם עוד כיוון לדיון - איכות הנשים כלוחמות, כמה באמת זה בא לידי ביטוי בשטח בפעילויות מבצעיות ואימונים (זה מצטלם נהדר בבמחנה, על זה אין וויכוח).

מנתוני חר''פ והשלישות, אחוז מאד גבוה של נשים שהוכשרו בתחילת השירות לתפקידים מסוימים נושרות עקב בעיות בריאות, שביזות וכו'.

אגב, זה לא עובד בשום מקום אחר בעולם ואין סיבה שזה יצליח אצלנו

ישן 03-08-2012, 07:53
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "בצה''ל יודעים טוב מאד שכל..."

זה פשוט לא נכון, מאיזה כיוון שתסתכל על זה.
מי שדחף לשילוב בנות ביחידות קרביות היה צה"ל עצמו, בלי שום צורך בבג"צים. יש יחידות שלמות שיעלמו מהסד"כ אם תפסיק לגייס בנות אליהן, והיו יחידות מעורבות שהיו קיימות עוד לפני בג"צ מילר וכו'.

כולם מדברים על קרקל. מישהו יודע מה היה איכות היחידות ששירתו בגזרה לפני שהקימו את הגדוד הזה? מדובר היה בעיקר בגדודי בט"ש מילואים, כאלה שהורכבו מחיילי 02 שעשו הסבה חפוזה לפני השחרור, ושאיכות העבודה שלהם היה נמוך משמעותית. מה עם איכות העבודה (לדוגמה) של גדוד תותחנים שנקלע שלא בטובתו לגזרה הזו למשך 4 חודשים ועסק בעיקר בשינה?

הנה מה קורה בכל מקום אחר בעולם - יחידות המכילות נשים מופעלות באופן שוטף באפגניסטן ועירק. כמונו, מדובר ביחידות מסייעות ללחימה - מ"צ (הרבה מאוד), ס"פ, רפואה, מסוקים, אב"כ ויחידות לוגיסטיקה קדמיות (כאלה שעושות משימות של שיירות או אבטחת בסיסים).

מה שלא צריך לעשות זה לנסות להפוך את היחידות האלה לחי"ר (כמו שמנסים עם קרקל), או להתחייס לכל הנושא הזה כאילו הבנות עושות טובה שהן משרתות. כמו הבנים, זה צריך להיות שירות חובה וזהו.

ישן 03-08-2012, 09:16
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "זה פשוט לא נכון, מאיזה כיוון..."

יכול להיות שצה"ל על בסיס ניסוי שילב בנות בחי"ר (זה דבר שקורה בהרבה צבאות כבר שנים רבות), רק שהפוליטיקאיות גילו את זה בכדי לקטוף קופון, הגולם קם על יוצרו ובהמשך הוקם יוהל"ן (רק השם הזה לבד מעצבן אותי).
היום ניראה אותך לוקח את זה אחורה למימדים הטבעיים.

קרקל מתמחה בבט"ש, הניסיון להפוך את הבנות/בנים של היח' לרובאי 07 הוא פטתי, רק המשקל של האפודים הקרמיים לבד ממוטט אותן, תוסיף לזה אפודים, נשק, תנועה בחום של הנגב ומה קיבלת? בדיחה!
אתה חושב שהמצב עכשיו יותר טוב מאותם יח' מילואים שאיישו את הגזרה לפני עידן קרקל? אני לא בטוח, אבל זה יותר מתוקשר ומצטלם יותר טוב.
(בעצם עכשיו יש יח' חי"ר אמיתיות בגזרה, את קרקל סילקו משם שלא יסתובבו בין הרגליים)

בנות בבט"ש משולב עם בנים בגבול רגוע זה רעיון טוב, אבל קליל, מהיר (כמו מג"ב של פעם) ללא כל ההלבשה החי"רית עליהם, זה לא עובד אבל זה גוזל משאבים.

צה"ל לעולם לא יהיה צבא מקצועי כי הוא צבא העם, אבל הוא יכול להשתפר ולהיות לפחות חצי-מקצועי, צריך להפסיק לקחת על עצמו משימות חברתיות עם הגדרות בומבסטיות (סטייל "מהפכת השוויון" ושאר הקשקושים האלה).

צריך לקבוע תקנים וסרגלים לכל תפקיד, מי שמתאים או מתאימה בבקשה, מי שלא אז לא.
כל הזמן עסוקים בהינדוס של הדרישות לתפקידים לטובת הכנסת עוד ועוד בנות, עושים על זה טקסים, מרים כוסית, מצטלמים ואח"כ הולכים למזגן במשרד, הבנות נשארות וצריכות להתמודד ואז מגלות שאחרי שהאבק התקשורתי שקע הן נשארו עם מטלות לא פשוטות שבמקרים רבים לא מתאימות להן ואז מגיע המחיר הכואב שעליו כבר לא מדברים.

הבנות באפגניסטן ועיראק עשו ועושות עבודה נהדרת, שם זו עבודה והן חתומות על חוזה.
זה לא שירות חובה, זה צבא מקצועי - אף אחד לא מכריח אותן.

נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 03-08-2012 בשעה 09:20.
ישן 03-08-2012, 14:14
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "יכול להיות שצה"ל על בסיס..."

יפה אמרת.

יוהל"ן צריך להיות תפקיד בתוך אכ"א, כמו שאין יועץ הרמטכ"ל לענייני חרדים, יועץ הרמטכ"ל לענייני דתיים, יועץ הרמטכ"ל לענייני דרוזים, יועץ הרמטכ"ל לענייני צמחונים, יועץ הרמטכ"ל לענייני אתיופים, יועץ הרמטכ"ל לענייני רוסים, ויועץ הרמטכ"ל לענייני 70% המשרתים שהם לא נשים, לא צמחונים, לא אתיופים, לא רוסים, לא חרדים, אלא סתם רוב המשרתים שאין יועץ מיוחד שדואג להם...

לגבי "משימות חברתיות" אני גם מסכים, אפילו שאני לא יודע איזה חלק מתקציב צה"ל מתבזבז על דברים כאלה (עניין דומה שקשור: 'זכותם' של כל מיני נכים להתגייס, כך שלצבא עולה יותר להחזיק אותם, מאשר הערך שהם מפיקים לצבא - כך ששירותם בעל ערך שלילי נטו לצבא), אבל בעיקרון, אני לא רואה סיבה להמשיך עם זה היום.

ישן 04-08-2012, 00:11
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "יכול להיות שצה"ל על בסיס..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Fang
יכול להיות שצה"ל על בסיס ניסוי שילב בנות בחי"ר (זה דבר שקורה בהרבה צבאות כבר שנים רבות), רק שהפוליטיקאיות גילו את זה בכדי לקטוף קופון, הגולם קם על יוצרו ובהמשך הוקם יוהל"ן (רק השם הזה לבד מעצבן אותי).
היום ניראה אותך לוקח את זה אחורה למימדים הטבעיים.

למעט טיס וחובלים, צה"ל לא ביצע שום שילוב שהוא לא מעוניין בו.

קרקל מתמחה בבט"ש, הניסיון להפוך את הבנות/בנים של היח' לרובאי 07 הוא פטתי, רק המשקל של האפודים הקרמיים לבד ממוטט אותן, תוסיף לזה אפודים, נשק, תנועה בחום של הנגב ומה קיבלת? בדיחה!
נכון, הנסיון להביא אותם לכשירות חי"ר היה טעות גדולה
אתה חושב שהמצב עכשיו יותר טוב מאותם יח' מילואים שאיישו את הגזרה לפני עידן קרקל? אני לא בטוח, אבל זה יותר מתוקשר ומצטלם יותר טוב.
(בעצם עכשיו יש יח' חי"ר אמיתיות בגזרה, את קרקל סילקו משם שלא יסתובבו בין הרגליים)
בהחלט כן, המצב עדיין יותר טוב. וברגע שהמצב ירגע, אתה עדיין תצטרך אותם בגזרה
בנות בבט"ש משולב עם בנים בגבול רגוע זה רעיון טוב, אבל קליל, מהיר (כמו מג"ב של פעם) ללא כל ההלבשה החי"רית עליהם, זה לא עובד אבל זה גוזל משאבים.
נכון

צריך לקבוע תקנים וסרגלים לכל תפקיד, מי שמתאים או מתאימה בבקשה, מי שלא אז לא.
כל הזמן עסוקים בהינדוס של הדרישות לתפקידים לטובת הכנסת עוד ועוד בנות, עושים על זה טקסים, מרים כוסית, מצטלמים ואח"כ הולכים למזגן במשרד, הבנות נשארות וצריכות להתמודד ואז מגלות שאחרי שהאבק התקשורתי שקע הן נשארו עם מטלות לא פשוטות שבמקרים רבים לא מתאימות להן ואז מגיע המחיר הכואב שעליו כבר לא מדברים.
אין שום ויכוח
הבנות באפגניסטן ועיראק עשו ועושות עבודה נהדרת, שם זו עבודה והן חתומות על חוזה.
זה לא שירות חובה, זה צבא מקצועי - אף אחד לא מכריח אותן.

חוזה או לא חוזה, הן מבצעות את המשימות שהצבא נדרש, ובמגבלות ריאליות. העובדה שיש להן חוזה לא הופך אותן לסופר-וומן

ישן 03-08-2012, 07:54
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "בצה''ל יודעים טוב מאד שכל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Fang
מנתוני חר''פ והשלישות, אחוז מאד גבוה של נשים שהוכשרו בתחילת השירות לתפקידים מסוימים נושרות עקב בעיות בריאות, שביזות וכו'.

לא רק זה-
לוחמות מקובעות על תקן מתנדבות, דבר שהופך את הפליטה שלהם בגין "עייפות החומר" קלה בהרבה. פשוט לגשת לגורם הקרוב ביותר, להגיד לו "אני מתחרטת- לא רוצה להיות לוחמת" ובאותו רגע תעברי לתפקיד מפקדה והשירות שלך ייקוצר בשנה.

אם אכן צה"ל נתקל בבעיה חמורה באיוש תקן הלוחמות והוא ממאן לוותר על הניסוי הפתרון הוא פשוט וקל- להפסיק להמתין למתנדבות ולהתחיל לגייס לוחמות גם בניגוד לרצונן. בדיוק כשם שעושים לגברים.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 03-08-2012, 08:14
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=Fang] מנתוני חר''פ..."

ציטוט:
להפסיק להמתין למתנדבות ולהתחיל לגייס לוחמות גם בניגוד לרצונן. בדיוק כשם שעושים לגברים.

ב-ד-י-ו-ק

ישן 04-08-2012, 11:35
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית

חבר מתאריך: 17.03.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "YNET: המוטיבציה ירדה, הגיבוש ללוחמות בצה"ל בוטל"

בתנועת המושבים ובתנועה הקיבוצית מקובלת שנת שרות לפני צבא... (44% הולכים לזה לא כולל לוחמות- יחד עם הלוחמות הגענו ל 53% מהשנתון) מקובל שבנות ההולכות ללחימה לא הולכות לשנת שרות - כך ששלש שנים זה לא נורא !!!

יש לי בת שהיתה לוחמת - כששוחחתי איתה על כך זו היתה תגובתה : "צבא מטומטם"

מה אני חושב...

יש הפעיל את חוק השירות לאומי ולהשאיר כמו היום את הגיוס לצה"ל.
חוק שרות לאומי התקבל באותו היום שהתקבל חוק שיפוט בתי דין רבניים - רק שהשרות הלאומי מוסמס ע"י הרבנים בתואנות שונות.(זה הובא כחבילה זה מול זה)
http://www.knesset.gov.il/review/da...onalservice.pdf
החוק התקבל 26/8/53 בט"ו באב.

נושא הפטורים יוגבל באחוזים מכל שנתון. חרדים שיסרבו לא יכלאו אך יאבדו את זכויותהם האזרחיות, (כך גם סרבני מצפון). זכויות לקבל חינוך לילדים, נק' זכות במס, בריאות, ביטוח לאומי, ואפשרות הצבעה (בבחינת איזה הוא רשע המוציא עצמו מן הכלל.... ועל כן אמור לו!)

חוק הגיוס ישאר 3 שנים.

הצבא ישחרר כל מי שאינו נחוץ לאחר שנתיים וארבעה חודשים( 28 חודש = נטו שנתיים שרות) - לשחרור המוקדם יהיה משמעויות כלכליות גם בנושא מענק השחרור, ובנושא זכאויות נוספות.
היום הצבא מחזיק הרבה הון אנושי שאינו זקוק לו בתפקידי סתם וכאילו. שרות צבאי יהיה צבאי - כל השאר בבקשה דרך השרות הלאומי עם זכויות בהתאם (משך שירות שנתיים וארבעה חודשים)

בנות - מי שלא רוצה צבא תוכל לבחור בשרות לאומי. לבנים המתאימים אין זכות בחירה.

ללוחמים ותומכי לחימה ששרתו 3 שנים ומעלה תהיה עדיפות - במוסדות לימוד הנתמכים ע"י הממשלה - בשיכון, בגובה השכר שהחל מהחודש ה 29 יהיה = שכר מינימום, בגובה מענק השחרור ובגובה המענק ללימודים. למי ששרת 3 שנים עדיפות בקבלה למשרות ממשלתיות.

זו דעתי, איך עושים זאת - בהחלט בעיה צריך לסמן דרך ולחתור אליה. כלא המוני לא פתרון.

בנות לוחמות לטעמי רק בהתנדבות. - התנדבת את מחוייבת אין זיג זג.
נראה לי שככל שהשרות יהיה רחב - יותר בנות תרצנה להתנדב לקרבי. כשלמעלה מ 50% מהבנות בכל שנתון לא עושים כלום !!! - מה רוצים ?

לא כל מה שאני יכול לכתוב, אני רוצה לכתוב.

נערך לאחרונה ע"י ilanb בתאריך 04-08-2012 בשעה 11:39.
ישן 04-08-2012, 13:32
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי ilanb שמתחילה ב "בתנועת המושבים ובתנועה..."

זאת הייתה אולי תכנית אידיאלית בעולם מושלם, אבל לצערינו היא לא ריאלית. שתי בעיות חמורות שבולטות מאוד לעין-

1. אם תקצר שירות לעורפיים כמעט כולם יחתרו להיות עורפיים (אפילו יותר מעכשיו...) ולא משנה אילו הטבות- כספיות או אחרות, תציע למי שיואיל בטובו להישאר לוחם\תומכ"ל.

2. לא ברור לי למה לוחמות צריך להיות ע"ב התנדבותי. אם צה"ל מכיר במערך הזה רשמית- מעבר לשלבי ניסוי ואדרבא אם הוא נתקל בקשיים לאייש את התקן ולא מוכן לוותר על שיטת הפעולה הזאת- גיוס נשים צריך להיות זהה לגיוס גברים. קודם כל לאייש את התקן של הלוחמות לא ע"ב התנדבותי- אלא ע"ב התאמה. אח"כ להתפנות ולאייש את שאר התקנים.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 04-08-2012, 17:25
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית

חבר מתאריך: 17.03.05
בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "זאת הייתה אולי תכנית אידיאלית..."

ציטוט:
זאת הייתה אולי תכנית אידיאלית בעולם מושלם, אבל לצערינו היא לא ריאלית. שתי בעיות חמורות שבולטות מאוד לעין-

1. אם תקצר שירות לעורפיים כמעט כולם יחתרו להיות עורפיים (אפילו יותר מעכשיו...) ולא משנה אילו הטבות- כספיות או אחרות, תציע למי שיואיל בטובו להישאר לוחם\תומכ"ל.

2. לא ברור לי למה לוחמות צריך להיות ע"ב התנדבותי. אם צה"ל מכיר במערך הזה רשמית- מעבר לשלבי ניסוי ואדרבא אם הוא נתקל בקשיים לאייש את התקן ולא מוכן לוותר על שיטת הפעולה הזאת- גיוס נשים צריך להיות זהה לגיוס גברים. קודם כל לאייש את התקן של הלוחמות לא ע"ב התנדבותי- אלא ע"ב התאמה. אח"כ להתפנות ולאייש את שאר התקנים.

כנראה שאתה ואני לא נחשפים לאותו הנוער. לטעמי יש נוער מצוין ומנהיגות הפוכה.
הגיוס יהיה בחוק ל 3 שנים הצבא יחליט את מי הוא משחרר.
צריך להפוך את המשרתים 3 שנים ומעלה ואת המשרתים במילואים לגילדה שירצו להשתייך אליה ולא ההפך ?

לא כל מה שאני יכול לכתוב, אני רוצה לכתוב.

ישן 04-08-2012, 17:32
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 67 שנכתבה על ידי ilanb שמתחילה ב "[QUOTE=golani_2]זאת הייתה..."

יש נוער מצוין ויש את מה שאברהם שפירא אמר פעם.

זה לא משנה את העובדה ש, כברירת מחדל, מרבית האנשים יעדיפו להשתחרר שנה\8 חודשים קודם מאשר לקבל קדימות בקבלה לאוניברסיטה (שזה, לכשעצמו, משהו שבלתי אפשר לאכוף).

בטח ובטח כשמדובר בהטבות כמו שיכון ומימונים שונים ש, שוב, לא רק שכמעט בלתי ניתנים למימוש, הם גם הדבר הרחוק ביותר ממוחו של בן ה20 הממוצע.
ברצינות. תפוס בן 20 רנדומלי, תנסה לשכנע אותו שכדאי לו להישאר עוד שנה בצבא כי הוא יקבל "הטבות" ותראה אם הוא בכלל ישאר לשמוע מה הוא יקבל.

כבר היום הצבא מציע קיצור שירות של 45(?) יום למי שהוא "עובד כללי", יחד עם הפרס (מה פרס? jackpot!) של לא לשרת במילואים- אתה צריך לראות כמה אנשים צובאים את משרדי השלישות בנסיון לפסול מקצוע. שאר בנפשך מה היה קורה אם זה לא היה 45 יום אלא 8 חודשים (וכמובן- בל נשכחה, פטור משירות מילואים).

אראל סג"ל

ותודה לדורון

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:25

הדף נוצר ב 0.17 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר