לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-08-2012, 11:05
  משתמש זכר channb channb אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.08.03
אין כאן כל חידוש והתפקיד שמילא המכשיר שולי ביותר
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי b.b. king שמתחילה ב ""גט בעידן ההיטק · גירושין באמצעות אייפון""

ברור שהיו עדים בבית החולים שמאוחר יותר העידו על מינוי השליחות בבית הדין. הגט עצמו נכתב ונמסר כדין על ידי שליח הבעל לאשה וכנהוג בכל מקרה שבו צריכים לתת גט על ידי שליח.
אמצעי התקשורת רק איפשר לדיינים לעקוב ולוודא שכל הליך המינוי של השליחים נעשה כדין. מבחינת כשרות הגט עצמו מדובר בגט רגיל הנעשה בשליחות. (כמובא בהלכה וכנהוג מקדמת דנא בכל תפוצות ישראל).
בכל מקרה מעדיפים לתת גט ישירות מהבעל לאשה וללא שליחות, ואין קשר למכשור האלקטרוני המעורב.
כך שמעבר לכותרת מרשימה אין כאן שום חידוש הלכתי.

נערך לאחרונה ע"י channb בתאריך 12-08-2012 בשעה 11:07. סיבה: אין כאן כל חידוש והתפקיד שמילא המכשיר שולי ביותר
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-08-2012, 15:26
  משתמש זכר b.b. king b.b. king אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.08.12
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי channb שמתחילה ב "אין כאן כל חידוש והתפקיד שמילא המכשיר שולי ביותר"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי channb
ברור שהיו עדים בבית החולים שמאוחר יותר העידו על מינוי השליחות בבית הדין. הגט עצמו נכתב ונמסר כדין על ידי שליח הבעל לאשה וכנהוג בכל מקרה שבו צריכים לתת גט על ידי שליח.
אמצעי התקשורת רק איפשר לדיינים לעקוב ולוודא שכל הליך המינוי של השליחים נעשה כדין. מבחינת כשרות הגט עצמו מדובר בגט רגיל הנעשה בשליחות. (כמובא בהלכה וכנהוג מקדמת דנא בכל תפוצות ישראל).
בכל מקרה מעדיפים לתת גט ישירות מהבעל לאשה וללא שליחות, ואין קשר למכשור האלקטרוני המעורב.
כך שמעבר לכותרת מרשימה אין כאן שום חידוש הלכתי.

החכמת אותנו, תודה!

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.haaretz.co.il/polopoly_fs/1.1814718.1346581589!/image/4175626803.JPG_gen/derivatives/landscape_102/4175626803.JPG]

ישן 12-08-2012, 19:02
  משתמש זכר channb channb אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.08.03
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי ShoobyD שמתחילה ב "על מה אתה מסתמך שכך התרחש..."

בלשון עדינה אומר שאני לא סומך על עיתונות בהקשר זה.
אני מניח שהדיינים עקבו אחרי המינוי בדרך זו אבל אני גם די בטוח שהיו עדים בבית החולים ושמאוחר יותר התקבלה עדות בבית הדין. כאמור מדובר בהנחה.
קשה לי מאוד להאמין שהנ"ל קיימו מושב בית דין דרך הטלפון, בפרט כשאין בכך כל צורך מעשי. באם אכן כך נעשה מדובר בחידוש הלכתי שלא הייתי ממהר לאמץ.

הבהרה: מינוי שליח הולכה לדעת חלק מהפוסקים (וחוששים לדעתם) דורש עדות או לחילופין מינוי בפני בית הדין. עד כמה שהיו במקום עדים ובית הדין רק עקב שהכל נעשה כדין אין בכך כל חידוש הלכתי. ואילו במידה ולא היו עדים והם החשיבו את הצפיה כמעשה בית דין מדובר בחידוש גדול. אני מניח שמכיון שאין שום צורך הלכתי לסמוך על כזה חידוש, (אין שום בעיה לגייס שני עדים לצורך הענין), ומכיון שמדובר בהתר אשת איש, שבית הדין לא היה נוהג כך שלא לצורך. אני בטוח שהעיתונאים אותם ציטטת לא מבינים את הדקויות בענין זה.

נערך לאחרונה ע"י channb בתאריך 12-08-2012 בשעה 19:06.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:06

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר