לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-08-2012, 12:08
צלמית המשתמש של totaljack
  משתמש זכר totaljack totaljack אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.11
עדויות חרדים מלשכת גיוס: "זעקתי והתחננתי"

תשתדלו לא להקיא

ציטוט:

עדויות חרדים מלשכת גיוס: "זעקתי והתחננתי"
עיתון חרדי פירסם עדויות בעלות אופי היסטרי מפי צעירים חרדים שהגיעו ללשכת גיוס: "נשאתי תפילה לבורא העולם, פחדתי מאותו חייל בריון שיכה אותי, שיכניס אותי לתא המעצר - כפי שאיים. אינני יודע איך, אך ברוך השם הצלחתי לצאת משם"

המאבק נגד גיוס חרדים לצבא נמשך, וכעת עובר ציבור הישיבות מהגנה להתקפה: עיתון "הפלס", המזוהה עם אחד הפלגים בזרם הליטאי, פרסם תחקיר בסגנון מוגזם של "עדויות קשות", שבו נטען כי תלמידי ישיבות שהתייצבו בלשכת הגיוס מאז 1 באוגוסט - מועד פקיעת חוק טל וביטול מעמד "תורתו אומנותו" – זכו ל"יחס מחפיר ומזלזל", והיו קורבן למסכת השפלות ואיומים מצד בעלי תפקידים בבסיס, על רקע אי-גיוסם לצה"ל.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4270643,00.html

ועכשיו כל החרדים בפורום יקראו לי אנטישמי ונאצי והמנהלים לא יעשו כלום.

נערך לאחרונה ע"י rubber_duck בתאריך 20-08-2012 בשעה 14:11. סיבה: שינוי כותרת כדי שתעמוד בחוקים
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-08-2012, 12:35
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
בדקת מה הרקע להקמת עיתון 'הפלס'?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי totaljack שמתחילה ב "עדויות חרדים מלשכת גיוס: "זעקתי והתחננתי""

הטרמינולוגיה בעתונות החרדית [ובעיקר בגרסאות האינרנטיות סמישבאבניקיות כמו כיכר השבאב] תמיד מתלהמת. כמעט כמו זו של YNET , הארץ ווואלה בבואם לדון בדברים שמהווים את ציפור נפש בעליהם [חורבן ישראל במקרה של וואלה והארץ וסתם כסף במקרה של YNET].

אבל מאחרי הקמת 'הפלס' ספור מעניין ועצוב על קרע בהנהגה כאשר דעת הרוב נוטה במובהק דווקא אחר זה שתמך בחוק טל ונחשב למתון בהבט יחסי חרדים-מדינה. להקיש מכתבה מ'הפלס' על עמדות הציבור החרדי באשר לגיוס זה בערך כמו להקיש מ'הארץ' על עמדות הציבור הישראלי אודות ההתישבות ביו"ש.

זה שמישהו נזקק להקמת 'הפלס' וכי העתון 'הרשמי' נותר בידי תומכי ההדברות - זהו דווקא סימן מעודד.

אני סבור כמובן שאין לאפשר השתמטות משרות צבאי ויש להותיר גרעין של עתודת למדנים ולגייס את כל השאר מגיל 18. אבל אני גם סבור שאין טעם בגיוס בכפיה שהרי מטרתך הכשרת חילים שילחמו לצידך ואיש לא יכול לייצר חי"רניק מודרני בכפיה. הצבא צריך להתאים עצמו וכפי שכתב ביטיס ככל שירבו החרדים כך תוקל טכנית ההתאמה. המדינה צריכה להתנות בצורה חדה כל סיוע לפרט שהוא מעבר לקיצבת נכות ובטוח בריאות - בשרות צבאי [או בשלב המעבר שווה ערך לשרות צבאי].

אבל אני חרדי כמובן אז מה אני מבין...
ישן 20-08-2012, 14:03
  kkr3 kkr3 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.02.06
YNET עיתונאות אמיתית!
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי totaljack שמתחילה ב "עדויות חרדים מלשכת גיוס: "זעקתי והתחננתי""

ציטוט:
YNET:עוזרו לשעבר של הרב פינטו נעצר בארה"ב
איש העסקים הישראלי עופר ביטון, שהיה עוזרו של הרב פינטו, נעצר בחשד שהונה את רשויות ההגירה האמריקניות. הוא חשוד ששיקר בנוגע למקור הכסף בניסיון לקבל ויזה ליזם זר

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4270018,00.html

ציטוט:
כיכר השבת: ה'ניו-יורק טיימס' חושף: האיש שניסה לסחוט את הרב פינטו
העיתון החשוב בעולם חושף היום את זהותם של שני אנשים שביקשו לסחוט את האדמו"ר רבי יאשיהו פינטו. לפי הפרסומים, אחד ממקורבי הרב שלשל לכיסו מיליוני דולרים מתרומות שנועדו למטרות צדקה של הרב. וגם: ההדלפה המכוונת לתקשורת והחקירה האינטנסיבית. שם הסוחט בכתבה המלאה (אקטואליה, בעולם)

http://www.kikarhashabat.co.il/%D7%...7%A0%D7%99.html

ישן 20-08-2012, 19:10
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
שילוב דרמטיות יתר טיפוסית לעיתונות החרדית עם נאיביות של המלש"בים החרדים

החלק הראשון-מוכר וידוע למי שמשתעשע לעיתים בקריאת כותרות "כיכר השבת" וכו'. החלק השני-די הגיוני. אותם נערים חרדים שאינם "שבאבניקים" לכל דבר, אינם מורגלים במנטליות הישראלית שבאה ליד ביטוי במערכת הצבאית. רבעק, גם לא מעט חילונים לא מורגלים בזה ונכנסים די להלם מהבוטות והאגרסיביות. הייתי מצפה מהמאחראים בלשכות הגיוס לקחת את זה בחשבון. אני בטוח שחלק כן ונוהגים בעדינות ורגישות באותם מתגייסים פוטנציאלים. זה לא שלא מסוגלים לזה.
זה רק מחזק את דעתי שעבור החרדים צריך להמשיך במתכונת של יחידות נפרדות כמו הנח"ל החרדי. לפחות עד ששני הצדדים יתקרבו מספיק על מנת שיוכלו ממש להיות ביחד בלי חיכוכים וחשדנות.
וכמו שאני כותב פעמים רבות-החרדים צריכים לראות בגיוס הזדמנות ולא בעיה. זוהי הזדמנות לקרב אליהם ואל היהדות שכבות של החברה הישראלית שבסך הכל בורות די לגמרי בכל מה שנוגע ליהדות. הרבה ממה שאני יודע על יהדות, ומעט המצוות שאני מקפיד עליהן, מקורן בקומץ החברים הדתיים ששירתו איתי בצבא.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:42

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר