לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-08-2012, 12:56
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
אני נורא אוהב לקטר
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי b.b. king שמתחילה ב ""התנועה החדשה להפיכת הסמים הקלים לחוקיים""

לדוגמא: נושא מאוד מאוד שקרוב לליבי -

"רדיפת האנשים שרק רוצים לקנות בסופרפארם משחת שיניים, אבל תקועים בתור עשר דקות בגלל שלקופאית הסורק לא קורא את הברקוד של הקופון מבצע "שני חבילות מקלות אוזניים מעץ ב 5.99" וככה יוצא שהקופה מראה 6.99 לשניים, והיא צועקת ברמקול כבר חמש דקות "כרטיס מנהל לקופה-כרטיס מנהל לקופה"

זה לדוגמא, נושא ממש ממש בעור. ואני מקטר עליו כל הזמן. אפילו שקלתי לעבור לקניית מוצרים בסופר, אבל אני יודע שגם שם אתקע אחרי מישהו שחייב "כרטיס מנהל,.

ועכשיו לקטע המעניין באמת: אני לא חושב להתפקד ל"ישראל ביתנו" בשביל להשפיע על הנושא הכאוב של "כרטיס מנהל בסופרפארם". אני פשוט מקטר, ואז נזכר שיש חיים לחיות.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-08-2012, 15:04
  eshely77 eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08
אני אישית בעד הפיכה של כמעט כל הסמים לחוקיים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי b.b. king שמתחילה ב ""התנועה החדשה להפיכת הסמים הקלים לחוקיים""

כולל סמים קשים, קרי הרואין וקוקאין.

תחשבו על המצב הבא: אתה בן 18 ואתה מחליט שאתה רוצה להשתמש בהרואין, לפי החוק על מנת להשתמש בהרואין אתה צריך להגיע לרופא המשפחה כדי לקבל הרצאה מסודרת שמסבירה מה הסכנות בשימוש בהרואין ובנוסף ידוע לך שלכל מעסיק יש זכות לדעת אם אי פעם השתמשת בהרואין.
כמובן שעלות הביטוח בריאות שלך תהיה גבוהה הרבה יותר או לחלופין המבטח יוחלט להחריג אותך מטיפולים מסוימים.
במידה ותשתמש בסם הקשה בזמן נהיגה אתה תעבור עבירה פלילית חמורה וכן הלאה.
כמה מכם יחליטו לנסות הרואין למרות שזה חוקי?

מצד שני, רוב הפשע שכרוך בסמים יגמר. המחלות שאינן קשורות ישירות למחלה כמו איידס יעלמו. החומרים האדג'ובנים שמתווספים לסם וגורמים לנזק לא קטן יוצאו.
ובעיקר אנשים יהיו אחראים להתנהגות שלהם.

ישן 14-08-2012, 15:24

גם אני אוהב להיות תמים
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "אני אישית בעד הפיכה של כמעט כל הסמים לחוקיים"

זה משהו כמו להשתין במכנסיים כשאתה באמצע הכלום ובלילה ובדיוק אפס מעלות ורוח מקפיאה: חצי דקה של חמימות נעימה, ואחריה שעות של סבל וג'יפה.

אגב: לא הבנתי איפה האיידס קשור בהרואין. ממילא חלק נכבד מההרואין, ונגזרותיו , כיום נצרכים בעישון/נשימה (בסטים וכו').

האמונה שלך מזכירה לי מאוד את האמונה במין מוגן/נהיגה שלא תחת שכרות/המנעות ממשחקים בנשק. בכל המקרים רוב בני האדם מאוד נמנעים ממעשים כאלה. הבעיה היא שה"פעם ב" שבה הם לא נמנעים, היא בדיוק הפעם שמורידה אותך במורד מסלול הצרות הבלתי הפיכות.

בארה"ב ישנה כבר כמה עשורים התקפה משולבת של החוק, החינוך והמוסר על תרבות צריכת הסמים. זה לא מפריע לאמריקאים להיות ככל הנראה אחד העמים המסטולים ביותר עלי אדמות.
ישן 14-08-2012, 15:36
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
זה כמו הטענה המפורסמת שאם רק יפסיקו לקפח את בני המגזר
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "גם אני אוהב להיות תמים"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי g.l.s.h
אגב: לא הבנתי איפה האיידס קשור בהרואין. ממילא חלק נכבד מההרואין, ונגזרותיו , כיום נצרכים בעישון/נשימה (בסטים וכו').

הפשיעה והשנאה שם נגדנו יפסקו - טיעון משולל כל יסוד, כביכול כדי להצדיק את הגישה.

כידוע - סממן מרכזי בתחלואי השמאל.

נערך לאחרונה ע"י רועי AZ בתאריך 14-08-2012 בשעה 16:03.
ישן 15-08-2012, 09:58

שוב: אתה משליך מהמיקרוקוסמוס האישי שלך
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "אני יודע שאפשר לעשן אופיום,..."

על הכלל - וזו פעולה שלא עובדת.

כשאני הייתי עושה ,פר"ח" כסטודנט אני זוכר שבמשך תקופה ממש הדהמתי את עצמי מכמה שינוי יכולתי לעשות בבני אדם ש"בסך הכל" באו מרקע קשה זה או אחר. לזמן מה הייתי סופר אופטימי: הייתי בטוח שלו רק תהיה מערכת שלמה, גם אם מציאותית בהיקפה, שתטפל בילדים כאלה המצב בכללותו ישתפר פלאים. מעט מאוחר יותר, לאור עוד נסיונות עם ילדים, הורים, מערכות והחברה בכללותה, למדתי שאותן תאוריות מדהימות ו"גאוניות" שאתה מפתח על סמך הנסיון האישי שלך במערכת קטנה, סגורה וכאשר אתה צעיר וחזק - התאוריות האלה לא רק שלא עובדות בחוץ, אלא שהן יקחו אותך להתנפצות מאוד כואבת על שובר הגלים של המציאות.

יותר בפשטות: זה שאתה נתקל המון בריות עלובות שמקננות בהם שלל מחלות נגיפיות כתוצאה משימוש במזרקים משומשים - זה לא אומר שאותו פתרון קסם שאולי תוכל ליישם על אחד, או שניים, מהם אכן יעבור במערכת גדולה אפילו אם יתנו לך להיות הדיקטטור שלה. ליחיד נחוש בדעתו יש המון כוח את מול מקרים פרטניים, אבל דווקא המערכת כולה נמצאת ב"איזון" רק כאשר היא הולכת לפי הקו של הבינוניים והעצלנים. ה"איזון" של המערכת לטיפול בסמים זו אכיפה בצורה שקיימת עכשיו. האם זה פתרון אידאלי? ממש לא. אבל אנחנו לא חיים בעולם אידאלי. אנו חיים בעולם שבו המידע הוא זול, זמין וידידותי. רופאים, חוקרים, מורים ויועצים הם ברובם אנשים נחמדים. מזמן לא מרביצים לך בתור תלמיד, ולמען האמת ברוב המקרים הצעירים הם שמרביצים למבוגרים... יש לך את כל היכולת לדעת מה סמים, זנות וכו' יעשו לך נפשית - מה יעשו לשיניים שלך או למראה. יש לך את כל הכלים לדעת... ובכ"ז... כמות הצעירים מ"רקע טוב" שנופלים לחרא הזה - חרא שהיה ידוע כחרא עוד כשאני הייתי תיכוניסט - הכמות היא מחרידה.

במציאות של היום עבור "בן/בת טובים" סמים מכל הסוגים זמינים כמעט ללא סיכון. למען האמת התירוצים שאני שומע מאנשים לגבי המנעות מסמים קשורים לרוב בסיכונים הבריאותיים, או חשש מ"מה יגידו", ולא מהמשטרה... נתקלתי ביותר אנשים שאמרו שלא עושים סמים משום שפיסית זה עושה להם רע, מאשר אלה שאמרו שלא עושים כי זה לא חוקי. במציאות הזו מזרקים משומשים, מעצרים או מחירים הם לא ממש פקטור... למעשה זו מציאות שדי דומה לזו שאתה רוצה ליצור. ובמציאות הזו המערכת כמו שלך פשוט לא עובדת טוב יותר.
ישן 14-08-2012, 16:19
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "הרואין נלקח בהזרקה. הסנפות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי eshely77
הסנפות קראק

לא ידעתי שמסניפים קראק, למיטב ידעתי קראק מעשנים.
ציטוט:
במשך שנים העולם המערבי מנסה להלחם בסוחרי הסמים, איך שהוא שום שינוי לא קורה.

צר לי, אבל זה לא טיעון. עשרות שנים שהעולם המערבי מנסה להלחם בטרור או בתאונת הדרכים ואיך שהוא אין שום שינוי...
ציטוט:
ובמישור העקרוני, מי שרוצה להזיק לעצמו ולא פוגע באחרים שיהיה לו לבריאות. יש דברים שהמדינה לא אמורה להתערב בדברים האלו היא רק צריכה לדאוג שאני לא אשלם את המחיר על זה.

זה בדיוק העניין, שמשתמשי סמים פוגעים בכולנו.

החל מהדברים המוחשיים ומיידים יותר, כמו DUI או ביצוע עבירות על מנת לממן רכישות סמים, דרך דברים חצי מורגשים, כמו השענות יתר על מערכת הבריאות, המערך הסוציאלי, מקבלי קצבאות וכו' וגמור בכך שהם למעשה מפרנסים את ארגוני הטרור הבינ"ל (אני אפילו לא מדבר על כל מערך הפשע המאורגן).

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 16-08-2012, 08:37
צלמית המשתמש של שמולביץ אשר
  משתמש זכר שמולביץ אשר מנהל שמולביץ אשר אינו מחובר  
מנהל פורום: דגמים לבניה עצמית, סקופים וחדשות, צילום ווידאו, וכן.... הצ'קלקה הכחולה של פרש

חבר מתאריך: 01.02.09
Facebook profile
הי
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "אני לא מתעסק, או מבין, בצד הכימי של העניין"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי g.l.s.h
בפועל: צורת צריכה נפוצה מאוד של מה שבארה"ב מכונה "קראק", בישראל, היא דרך מין דפים, או סוג של נייר ספוג, המכונה "בסט". למיטב ידיעתי קראק הוא סוג של תוצר משני, או לוואי של קוק. קראק לקוק-"מעדן אווז" לנקניק אווז...

לא נכון.
קראק נצרך ע"י עישון בכלי מיוחד (שאינו "בנג") הכלי המקובל הינו כדור זכוכית ושתי צינורייות שאחת מכילה "צמר פלדה" ועליו מונח גוש הקראק והצינורית השניה משמשת כפיה לשאיבת העשן.

"הניר הסופג" זה סם מסוג אחר ממשפחת ה-LSD שינו סם סינטטי ומכונה בפי העם "בולים".

ישן 16-08-2012, 08:31
מנהל פורום: דגמים לבניה עצמית, סקופים וחדשות, צילום ווידאו, וכן.... הצ'קלקה הכחולה של פרש

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "מוזר. אני תמיד הייתי בטוח..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי golani_2
מוזר.

אני תמיד הייתי בטוח שקראק וקוקאין הם אותו סם ב2 גרסאות שונות (קראק לעישון וקוקאין להסנפה) כמו שאופיום והרואין הם אותו סם, אחד לעישון ואחד להזרקה.

הבהרה.
האופייום הינו השרף שנאגר מצמח הפרג ועבר תהליך של חימצון והפך לשחור.
ההרואין הינו אופייום שעבר תהליך של זיקוק עד להפיכתו להרואין.
מוצר נוסף שמופק מהאופיום הינו "המורפייום".

קארק הינו החומר הבסיסי והמלוכלך שנוצר לאחר כבישת עלי צמח הקוקה עם מרכבים מסויימים (כולל סולר) וייבושו.
הקוקאין הינו התוצר הסופי של הזיקוק שעובר הקראק.

ישן 16-08-2012, 09:06

Facebook profile
הי
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אופיום מורכב ממורפין וקודאין"

קצת היסטוריה.
במהלך מלחמת קוריאה נפגעו חיילים אמריקאים רבים בפציעות קשות שחייבו הזרקת מורפיום.
חלק גדול מחיילים אלו הפכו "לצרכנים קבועים" של הסם.
חוקרים החליטו לזקק את האופיום כדי להפיק ממנו את החומר המשכך כאבים אולם שיהיה חומר לא ממכר.
הם קראו לחומר בשם "חומר הירואי"
אנחנו קוראים לו "הרואין" שהינו חומר שכן ממכר.

לעיון נוסף:

http://www.erowid.org/chemicals/heroin/heroin.shtml

נערך לאחרונה ע"י שמולביץ אשר בתאריך 16-08-2012 בשעה 09:08.
ישן 14-08-2012, 16:33
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=eshely77] הסנפות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי golani_2

זה בדיוק העניין, שמשתמשי סמים פוגעים בכולנו.

החל מהדברים המוחשיים ומיידים יותר, כמו DUI או ביצוע עבירות על מנת לממן רכישות סמים, דרך דברים חצי מורגשים, כמו השענות יתר על מערכת הבריאות, המערך הסוציאלי, מקבלי קצבאות וכו' וגמור בכך שהם למעשה מפרנסים את ארגוני הטרור הבינ"ל (אני אפילו לא מדבר על כל מערך הפשע המאורגן).

שים לב שכמעט כל הדברים שכתבת יפתרו במידה והשימוש בסם יהיה חוקי.
העלות האמיתית של הסם היא פרוטות. (אמפולה של מורפיום עולה חצי שקל)
וכן, מי שיבחר להשתמש בסמים יהנה מכיסוי סוציאלי ובריאותי אחר. בדיוק כמו שצריך להיות למעשני הסיגריות.
יכול להיות שיבחרו לממן את העלות שלהם למערכת דרך מיסוי ויכול להיות דרך החרגה.
ושוב ההבדל בין המלחמה בסמים למלחמה בטרור זה שהשימוש עצמו של אדם בסמים בתוך ד' אמותיו לא פוגע בי או בך. ו

ישן 14-08-2012, 17:07
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "אבל כמעט ולא קיים אדם שמשתמש..."

אז הוא תלוי, אז מה.
לפני קצת יותר מעשור רופאי כאב בארצות הברית התחילו לרשום נרקוטיקה בצורה הרבה יותר חופשית.
עם פעם אופיאטים ניתנו רק לחולים במחלות סופניות פתאום אנשים עם כאבי גב כרוניים קיבלו נרקוטיקה באופן קבוע. בהתחלה המשטרה עצרה את הרופאים הללו, התייחסו אליהם כסוחרי סמים.
עד שהתברר שאנשים שהיו מושבתים בבית בגלל כאבים מצליחים לגמרי לתפקד אם הם מקבלים את הסמים שלהם.
יש אלכוהוליסטים שמגיעים לעבודה שלהם באופן קבוע. בארבע בצהריים הם יתחילו לשתות ולפי כל שאלון שהם יענו עליו הם יוגדרו כאלכוהליסטים. ועדיין הם מתפקדים.
אתה לא יכול למנוע מאדם לעשות עם הגוף שלו מה שהוא רוצה כל עוד הוא לא מזיק לך.

ישן 14-08-2012, 17:13
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "אז הוא תלוי, אז מה. לפני קצת..."

יש שלושה חורים בטיעון שלך:

1) בדוגמא שהעלת מדובר על רישום תרופות לאנשים עם בעיות. אמנם רישום חופשי יותר אבל עדיין, תהליך מקצועי בהובלת רופא. לא מסחר חופשי.

2) אני מסכים שאסור לקבוע לאנשים מה הם עושים עם גופם, אבל יש גבול. אין באמת בקרה אמיתית שניתן לבצע על כך שאנשים לא מזיקים לסביבתם, במיוחד לאור העובדה שסמים, כאמור, משפיעים מהר יותר וחזק יותר מסיגריות או אלכוהול.
זה כמו שתגיד שלא צריך להכריח אנשים לחגור חגורת בטיחות, אבל אני לא יכול לסרב לתת טיפול רפואי לכל מי שאידיוט מספיק לא לחגור.

3) כמו שאמרתי לברווז- תהפוך את הסמים לחוקיים והרבה יותר אנשים ייחשפו אליהם. הרבה יותר אנשים חשופים=הרבה יותר אנשים מכורים=הרבה יותר חיים הרוסים. נכון שיש גבול למה שאפשר להכתיב לאנשים לעשות, אבל השאיפה היא גם לא לעזור להם להרוס את החיים של עצמם והסובבים אותם.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 14-08-2012, 17:24
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "יש שלושה חורים בטיעון..."

1. רוצה לשמור על הפיקוח של הרופא. כפי שכתבתי בתגובה הראשונה. אדון גולני החליט שהוא ממש סקרן לגבי הרואין, הוא מוזמן לרופא מקבל שיחה שמסבירה לו מה בדיוק יקרה לגוף שלו, הוא מבין מה המחיר החברתי שהוא עלול לשלם. יכול להיות שהוא נדרש לעוד איזה שלב בתהליך ובסופו של דבר הוא מקבל מרשם רופא ששולח אותו לבית המרקחת.
2. אם המאבק בסמים היה נוחל הצלחה לא הייתי מתווכח איתך. אבל הוא נכשל כישלון חרוץ. הסם זמין, האנשים משתמשים, הפשע גואה, המדינה משיקעה מליארדים וכלום לא זז. במקרה של חגורות הבטיחות הדרישה הצליחה והתוצאות נראות בשטח. אגב, חשבת על זה שהסיבה העיקרית שאנשים חוגרים מאחור היא לא הפחד מדוח אלא ההבנה שזאת פעולה מצילת חיים?
3. צודק לגבי זה שיותר אנשים יחשפו, וכאן נמצא החיסרון הגדול של הרעיון. אבל מצד שני התחלואה והנזק הקשור לסמים יקטן.
נעשה ניסוי בו נתנו למכורים להרואין גישה לסם, לא לתחליפים ולא לשום דבר להרואין נקי שיוצר במעבדה. התוצאה הייתה שהם תפקדו בצורה הרבה יותר טובה, יצאו ממעגל הפשע וחלקם אפילו התחיל לעבוד. התחלואה אצלם קטנה.

ישן 14-08-2012, 17:33
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "1. רוצה לשמור על הפיקוח של..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי eshely77
1. רוצה לשמור על הפיקוח של הרופא. כפי שכתבתי בתגובה הראשונה. אדון גולני החליט שהוא ממש סקרן לגבי הרואין, הוא מוזמן לרופא מקבל שיחה שמסבירה לו מה בדיוק יקרה לגוף שלו, הוא מבין מה המחיר החברתי שהוא עלול לשלם. יכול להיות שהוא נדרש לעוד איזה שלב בתהליך ובסופו של דבר הוא מקבל מרשם רופא ששולח אותו לבית המרקחת.

זה לא פיקוח, זה מס שפתיים.

כמה אתה באמת חושב שההרצאות האלה בכיתה ז' שהראו לנו ריאות מפוחמות וכבדים משחמים גרמה לאנשים לא לעשן או לא לשתות?

ומה קורה אם רופא מנפק מרשם ראשוני לשם "התנסות בלבד", אני מחליט שאני אוהב וכבר מתמכר, הד"ר מחליט שאני כבר לא ראוי. מי יעזור לי עם הקריז?
ציטוט:
אגב, חשבת על זה שהסיבה העיקרית שאנשים חוגרים מאחור היא לא הפחד מדוח אלא ההבנה שזאת פעולה מצילת חיים?

אני חושב שהתשובה תאכזב אותך...
ציטוט:
3. צודק לגבי זה שיותר אנשים יחשפו, וכאן נמצא החיסרון הגדול של הרעיון. אבל מצד שני התחלואה והנזק הקשור לסמים יקטן.

ברור שהפשע מסביב יעלם- כי אתה מכשיר אותו. בדיוק כמו עם מיסוד הזנות וכו'. מצד שני התחלואה לא תקטן. ההשפעה של הסמים לא תהיה פתאום מוחלשת. הם לא ייהרסו את הגוף פחות. בעצם זה שאתה חושף יותר אנשים לכך אתה בהכרח מגדיל את התחלואה.
ציטוט:
נעשה ניסוי בו נתנו למכורים להרואין גישה לסם, לא לתחליפים ולא לשום דבר להרואין נקי שיוצר במעבדה. התוצאה הייתה שהם תפקדו בצורה הרבה יותר טובה, יצאו ממעגל הפשע וחלקם אפילו התחיל לעבוד. התחלואה אצלם קטנה.

אבל פה מדובר באנשים שהיו מכורים והצרות העיקריות שלהם היו איך להשיג את המנה הבאה. ברגע שפתרת אותם מזה אפשרת להם אולי להסיר את הדאגה הזאת מליבם, אבל לא פתרת בעיות כמו DUI (או לחילופים ביצוע כל מעשה מטומטם אחר תחת השפעה) או נזק חמור לבריאות.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 14-08-2012, 20:25
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "כל מה שכתבת הוא תוצאה של..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
השפעה בריאותית? כשביטוחי הבריאות יהיו פרטיים ולך כמשתמש תהיה פרמיה יקרה יותר, זאת תהיה אחריותך הבלעדית, ממש כמו מעשן או שתיין.

I'll believe it when I'll see it.

בכל אופן, גם אני בעד התערבות מינימלית ב...כל דבר. אבל זה מבחינתי נכלל בגדר המינימום. לפתוח את שוק הסמים לכל דיכפין בהכרח יגרום להרבה מאוד אנשים (משמעותיות יותר מהיום) לקפח את חייהם בטרם עת. זה משהו שניתן למנוע מבלי להתערב בזכויות הפרט יותר מדי.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 15-08-2012, 09:53
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
אנחנו יוצאים מנק' הנחה שלא כל אחד פונה להשתמש בסמים קשים
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "למה לעזור למישהו להגמל כשאפשר..."

אבל מי שיפנה - לא תוכל למנוע ממנו גישה לסמים (הוא תמיד ימצא מי שימכור). הרבה מאלה שפונים לסמים הקשים הם אנשים במצב דיי חרבנה, והסיכוי שלהם לצאת מהמצב הזה פלוס להיגמל הוא נמוך מאוד, אז לפחות כדאי לנסות ולעזור להם עוד בהתחלה, ולוודא שהחומר שהם לוקחים הוא לפחות לא מהול בכל מני חומרי הדברה.
כשלנרקומן מנת סם באיכות מצויינת תעלה כמו שקית פיצוחים, הסיכוי שהוא יפרוץ לבתים ויבצע פשעים הוא נמוך הרבה יותר, ואם מלכתחילה תתנה את קבלת הסם שלו בתוכנית גמילה וביקור עובדים סוציאלים - גם יש סיכוי ש"תרוויח" את האזרח הזה בחזרה... בטוח סיכוי גדול יותר ממה שיש לו עכשיו, בלי כל מה שתיארתי.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 15-08-2012, 10:14

הרבה מאוד (!) משתמשים בסמים קשים
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "אנחנו יוצאים מנק' הנחה שלא כל אחד פונה להשתמש בסמים קשים"

הם דווקא אנשים רגילים!!! אנשים שמנסים להתרכז למבחני לשכה אלה או אחרים, אנשים שצריכים להגיע לראיונות עבודה למשרות על משכורת של 18K ולהתחרות מול 500 אחרים. ממש-ממש-ממש כבר לא הימים של הנרקומנית שנשרה מכיתה ו'. לכל האנשים הללו סמים קשים זולים וזמינים זו מכה שלא כתובה בתורה. כל ההצעות לעשות לגליזציה של סמים וכל ליעל פיקוח, ולצמצם פיתוי פשוט מתעלמות ממציאות קיימת כבר... אתה יודע כמה גברים צכירים לוקחים ויאגרה בלי שיש להם צורך רפואי לעשות זאת? ממש לא אימפוטנטים אבל ביננו? הטבע הרי לא ממש נתן לנו יכולות של שחקני פורנו (שגם הם כנראה מפגינים יכולות כאלה בעזרת ויאגרה, או בעזרת חדר העריכה...). לאנשים לא מספיק מה שהטבע נתן להם - לא הזיקפה, לא כושר הריכוז, לא שמחת החיים ... לא-לא-לא. הם רוצים יותר! והסמים הקשים מציעים אשליה של יותר.
ישן 15-08-2012, 11:01
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "אנחנו יוצאים מנק' הנחה שלא כל אחד פונה להשתמש בסמים קשים"

את נושא הפשיעה פתרנו פה כבר. הפשע ייעלם בגלל שאתה מכשיר את השרץ ולא מעבר לכך (כמו במיסוד הזנות, למשל) אז אין טעם להמשיך להתדיין בו.

אתה אומר שמלכתחילה תתן להם סם באיכות גבוהה, אוקיי, אז פטרת את אלו שמלכתחילה "נדונו" להיות נרקומנים, אבל מה עם הפתח שפתחת לכל אלו שמעולם לא היו מתקרבים לסם אם הוא עדיין היה טאבו?
מה ההגיון בהתניית מתן סם בתוכנית גמילה? אתה גורם לבנאדם להתמכר למשהו ואז מכריח אותו להגמל? זה נשמע כמו תוכנית לשימור עצמי של מנגנון ממלכתי כלשהו שמנסה להציל את עצמו מכליון ואם כבר מדברים, אז מי לדעתך יממן את תוכניות הגמילה האלה? אם ניחשת אני ואתה, אז אתה צודק. לי אין כל עניין בכך.

אגב, סמים קשים ומצב חרבנה, תקן אותי אם אני טועה אבל קוקאין- שהוא סם "קשה" לכל דבר, נחשב לסם של האלפיון העליון לא? ז"א, לא רק מאפיונרים עלית, אלא גם כל מיני עאלק ברנז'אים ומנכ"לים של חברות גדולות.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 14-08-2012, 17:12
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "ואולי גרוע יותר- ברגע שמשהו..."

לא צריך להיות קיצוני.
ברור לשנינו שסמים זה דבר רע.
אני לא צורך וחושב שהשימוש בסמים הוא חסר אחריות ורע.

אבל שים לב לצורה בה אני רוצה שהחוק יהיה, לא יהיה מסע פרסום, לא פרסום סמוי לא שום דבר כזה.
תהיה תרופת מרשם, יהיה נוהל מאוד ברור איך מקבלים אותה.
אתה כמעסיק תוכל לקבל בלחיצת כפתור את המידע האם העובד שלך נוטל סמים. (סודיות רפואית לעומת הזכות שלך להמנע מזק)
בעולם אידאלי אף אחד לא ירצה להשתמש בסמים.
אבל הפתרון שלי מונע את ההברחה, שיחוד הגשש בגבול, הכסף שנכנס לידיים של החיזבאללה, את העדר המיסוי, את הרצח בגלל הכסף הגדול, את הנשים שיורדות לזנות כדי לממן לעצמן את המנה הבאה.
ועוד ועוד.

להזכירך, חוק היובש לא הקטין את צריכת האלכוהול. אבל הביטול שלו היווה מכה כואבת למאפיה.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:16

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר