לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-08-2012, 01:22
  emile-a emile-a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.06
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי benihartmann שמתחילה ב "ענת בילצקי"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי benihartmann
בראשם של אויבי העם היהודי מבית עומדת פרופ' ענת בילצקי מן החוג לפילוסופיה

באוניברסיטת ת"א. היא קומוניסטית ותיקה ,לשעבר מראשי ב"צלם". גרה בוילה ברמת השרון .

ולא תאמינו , ממשיכה לקבל משכורת די שמנה מאוניברסיטת ת"א, כלומר ממדינת ישראל.

אני מתקשה להבין את האבסורד, אך עובדה.

בחוגים להיסטוריה ופילוסופיה באוניברסיטת ת"א יש עוד כמה פרופסורים קומוניסטים.

וביניהם שלמה זנד, גדי אלגזי, צבי טאובר ועוד. לידיעת שר החינוך מר גדעון סער

מעבר לזה שאין חוק נגד קומוניזם, ענת בילצקי היא בוודאי לא מאויבי העם היהודי. במקסימום היא מאויבי מדינת ישראל וגם זה לא ממש, היא פשוט מתנגדת חריפה למדיניות ממשלות ישראל מאז 67, וזה ממש לא אותו דבר.
אבל זה לא מה שרציתי בכלל לכתוב, מה שרציתי לכתוב זה שיש לך לפחות 2 שקרים בפוסט הנאצה הזה...
אז לפחות תדייק כי זה ממש רמה נמוכה לשקר בכדי לעורר אמפטיה לדעות שלך..

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 18-08-2012, 13:32
  emile-a emile-a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.06
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי בנג'ו שמתחילה ב "איך היא נגד מדיניות ישראל[B]..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי בנג'ו
איך היא נגד מדיניות ישראל מאז 67 אם היא תומכת בזכות השיבה והפיכתה למדינת כל אזרחיה? איך היא לא נגד אזרחי ישראל אם היא רוצה להביא לפה 6 מיליון פליטים, דבר שבסבירות ודאית יסכן את יהודי המדינה באופן חמור?

איזה שני שקרים רושם פותח האשכול? היא ציינה בפירוש שהיא קומוניסטית.

איך היא? כי היא חושבת שמדינת כל אזרחיה זה יותר טוב לכולם...מה הבעיה? בוודאי שאתה לא מסכים איתה על הדרך אבל זה לא מוכיח כלום על הכוונות....היא כמעט פציפיסטית הרי והכוונות שלה זה שכל אזרחי העולם יהיה להם טוב, לחשוב שיש לה כוונות נגד אזרחי ישראל זאת שטות. לחשוב שהתוכניות שלה תפגע בסוף באזרחי ישראל כי היא הזויה, זה עניין אחר, אבל את זה אפשר להגיד על כל תוכנית (ההתנחליות, תקיפה באירן וכו'..) שהרי זה מצריך חיזוי עתידות...
שקרים:
אין לה וילה, והיא לא גרה ברמת השרון.

נערך לאחרונה ע"י emile-a בתאריך 18-08-2012 בשעה 13:57.
ישן 17-08-2012, 16:32
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי yishain11 שמתחילה ב "תלוי למה אתה קורא "לדכא בני..."

קראת את המניפסט הקומוניסטי? ערכים דמוקרטיים וזכויות אדם לא תמצא שם.

כבר ראינו למעלה, כי הצעד הראשון במהפכת-הפועלים הוא עילוי הפרולטריון למעמד שליט, כיבוש הדמוקרטיה.
הפרולטריון ישתמש בשלטונו המדיני כדי ליטול בהדרגה כל הון מן הבורגנות, לרכז את מכשירי-הייצור בידי המדינה, כלומר, בידי הפרולטריון המאורגן כמעמד שליט, ולרבות מהר ככל האפשר את כלל כוחות-הייצור.
כמובן מאליו, זה יקום תחילה אך בכוח התערבויות עריצות בזכות-הקניין ובייחסי-הייצור הבורגניים, כלומר על-ידי אמצעים שהם לכאורה בלתי-מספיקים ורופפים מן הבחינה הכלכלית. אך במהלך התנועה חורגים הם מתחום עצמם כאמצעי להפיכת כל אופן-הייצור בלתי-נמנעים הם.
אמצעים אלה יהיו, כמובן, שונים לפי הארצות השונות.
אך לגבי הארצות המתקדמות ביותר אפשר יהיה כמעט בדרך כלל לנקוט את האמצעים:
1. הפקעת קניין-הקרקע ושימוש ברנטה הקרקעית להוצאות המדינה.
2. מס פרוגרסיבי גבוה.
3. ביטול זכות-הירושה.
4. החרמת רכושם של כל המהגרים והמתמרדים.
5. ריכוז האשראי בידי המדינה באמצעות בנק לאומי בעל הון ממלכתי ומונפול מוחלט.
6. ריכוז כל ענייני התחבורה בידי המגינה.
7. ריבוי בתי החרושת הלאומיים, מכשירי הייצור, הכשרת הקרקעות לעיבוד וטיובן לפי תוכנית הכלל.
8. חובת-עבודה אחת לכול, הקמת גייסות עבודה, בייחוד בחקלאות.
9. איחוד ניהולן של החקלאות והתעשייה. פעולה לביטול מודרג של הניגוד בין העיר לכפר.
10. חינוך ציבורי חינם אין-כסף לכל הילדים. ביטול עבודת הילדים בחרושת כצורתה היום. האחדת החינוך עם הייצור החומרי וכו' וכו'.

ישן 17-08-2012, 17:19
  משתמש זכר שפני שפני אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.08.09
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "קראת את המניפסט הקומוניסטי?..."

בואו נראה איך תפארת השוק הקפיטליסטי בארץ עושה בדיוק את "ההפך", החופש הכלכלי מעולם לא היה קרוב יותר לאחר 30 שנות קפיטליזם:

1. הפקעת קניין-הקרקע ושימוש ברנטה הקרקעית להוצאות המדינה.
זה מה שקורה פה בפועל תחת שלושים שנות שילטון "השוק החופשי" של הליכוד-העבודה-קדימה. שזה בולשיט, אין פה שוק חופשי. על הקרקע הפרטית המעטה שיש מערימים קשיי תיכנון כדי לייקר את הקרקע של המינהל.
עד היום המדינת ישראל מחזיקה אדמות של המשפחה שלי באיזור רחובות, אבל לנו אין מהלכים במסדרונות השלטון כמו לטייקונים.

2. מס פרוגרסיבי גבוה.
בוא נראה מה הולך פה:
- המס הכבד ביותר שמוטל על האזרחים הוא האינפלציה וכל זאת מתוך מדיניות רשמית של נגיד בנק ישראל של יעד אינפלציה 3% בשנה (צפה להתפוצצות אקספוננציאלית).
- מס בדמות ריבית ריאלית שלילית ששוחקת את החיסכון ארוך הטווח ואת נכסי הציבור המוחזקים במזומן וגוררת אותו לספקולציות בתוך בועת הנדל"ן, שוק הנגזרים המנופח ושוק הסחורות.
- מס טייקונים בדמות דמי ניהול של קרנות הפנסיה חובה, שחייבו אותנו ב-2008 להפריש (למה חובה אם אנחנו ב"שוק חופשי" עלק).
- הכבדת נטל המס על האדם העובד הממוצע והעסקים הקטנים והבינוניים ע"מ לממן את הטבות המס והפטורים ממס של החברות הגדולות והטייקונים.

3. ביטול זכות-הירושה.
במסגרת "השוק החופשי" שיש פה לא תשאר ירושה כדי שמישהו ייזכה לה - החסכונות נשחקים, תיקי ההשקעות מגולחים בדמי ניהול ובמלא עמלות בנקאיות ומיסים, אנשים ממשכנים את ביתם כדי שלילדהם יהיה הון עצמי לדירה משלהם - איזו ירושה בכלל תהיה פה? פה ביטלו את הירושה לפני שביטלו את הזכות לה.

4. החרמת רכושם של כל המהגרים והמתמרדים.
פה לא צריך להיות מהגר ומתמרד כדי שיחרימו לך רכוש - המשפחה שלי היא משפחה שכולה של ילידי הארץ והחרימו לה רכוש.

5. ריכוז האשראי בידי המדינה באמצעות בנק לאומי בעל הון ממלכתי ומונפול מוחלט.
כאן יש לנו את המוסד החסין בנק ישראל בראשות פישר. בעל מונופול על הריבית ובעל המונופול לייצר כסף כחוב על חשבון העם בשביל לשלם ריבית לבתי השקעות זרים רק בשביל הזכות הריבונית להדפיס כסף!
בנק ישראל איננו גוף נבחר ואין לממשלה או למבקר אפשרות לבקר אותו או את מדיניותו - לא זכור לי שאי פעם אושרה פה רשות רביעית עצמאית חסינה מביקורת.

6. ריכוז כל ענייני התחבורה בידי המדינה.
פה פשוט החליפו מונופול אחד באחר - ראה לדוגמא את הסרת קווי האוטובוס שפעלו במקביל לרכבת הקלה כדי למנוע תחרות שחלילה לא תפגע בריווחית של בעליה הפרטיים של הרכבת. פשוט העבירו את השליטה לחברה פרטית זרה.

7. ריבוי בתי החרושת הלאומיים, מכשירי הייצור, הכשרת הקרקעות לעיבוד וטיובן לפי תוכנית הכלל.
לא איכפת לי אם זה יהיה פרטי או ציבורי - רק שתהיה תחרות הוגנת ושפלח השוק הגדול ייתפס ע"י עסקים קטנים ובינוניים ולא ע"י מונופולים פרטיים או ציבוריים שפועלים למען שכבת מקורבים מצומצמת (מחוברים ואנ"ש בהתאמה) כמו שיש בשוק הקפיטליסטי שלנו.

8. חובת-עבודה אחת לכול, הקמת גייסות עבודה, בייחוד בחקלאות.
פה יש מזרים שלמים שפטורים מעבודה ועוד מקבלים על זה מימון, כשכל השאר צריכים לממן אותם. בעוד על השאר חלה חובת עבודה לא כתובה של 12 שעות ביום על שני ההורים...

9. איחוד ניהולן של החקלאות והתעשייה. פעולה לביטול מודרג של הניגוד בין העיר לכפר.
פה פשוט מוחקים את הכפר. ראה את המשקים הקורסים בצפון ובדרום - מחיר המטרה של החלב נמוך, אבל זה ממש לא מונע מהיצרנים ומהמשווקים למכור ביוקר ועוד לדרוש את פתיחת שוק החלב לייבוא (רק החלב, לא מוצריו!). כנ"ל גזירת הקופנים של הירקות והפירות ע"י רשתות השיווק. אח"כ אותם קפיטליסטים בוכים שערבים משתלטים על הקרקעות.

10. חינוך ציבורי חינם אין-כסף לכל הילדים. ביטול עבודת הילדים בחרושת כצורתה היום. האחדת החינוך עם הייצור החומרי וכו' וכו'.
חבל שפה אלו רק מילים מתות בספר החוקים שנקראות "חוק חינוך חינם".

נו שויין, בבניית ציון ננוחם.

נערך לאחרונה ע"י שפני בתאריך 17-08-2012 בשעה 17:31.
ישן 18-08-2012, 11:34

בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי בנג'ו שמתחילה ב "לנין הרג בעלי חוות, הרג שבויי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי בנג'ו
לנין הרג בעלי חוות, הרג שבויי מלחמה בהמונים ושחט איכרים שהעזו להתמרד כנגד החרמת הרכוש שלהם
במלחמה הזו אף צד לא היה טלית שכולה תכלת, זו הייתה מלחמה ראבק!
מה אתה חושב, שהאדומים זכו לגורל שונה כשידם של הלבנים הייתה על העליונה בקרבות? כמה מבעלי החוות לחמה לצד הלבנים?
למה אתה חושב שבכלל היה צריך להאכיל את השבויים הלבנים כאשר הפעול הרוסי גווע ברעב בגללם?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי בנג'ו
הוא ניהל מסעות שחיטה גם כנגד אנשי דת ושחט את הצאר ובני משפחתו אחרי שנשבו
הוא לא בדיוק החליף שלטון דמוקרטי בהליך מסודר, ככה זה כשאתה נלחם בשלטון דיקטטורי של מאות שנים שהנהיג את אותו הפרקטיקה בדיוק - עונש מוות זה מאוד לגיטימי לחלאות הללו.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי בנג'ו
לנין אחראי גם באמצעות ההלאמה וגם באמצעות הטרור האדום להרג המוני שלא יכול להיות לא מיושם אם מפלגה קומוניסטית רוצה לבסס את שלטונה.
והטרור הלבן לכמה הרג אחראי?
אמרתי כבר שזו הייתה מלחמה?
ישן 18-08-2012, 12:41
  משתמש זכר בנג'ו בנג'ו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.05.05
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי שפני שמתחילה ב "[QUOTE=בנג'ו]לנין הרג בעלי..."

הפועל הרוסי גווע ברעב בעיקר בגלל הלאמה של התוצרת החקלאית ע"י החבר'ה של לנין, הפועל הרוסי שלא רצה להפקיע את כל היבולים שלו נשחט ע"י לנין, לא רק בעלי האדמות שלא רצו להפסיד את כל רכושם נשחטו על ידו אלא גם פועלים וחקלאים שלא רצו לוותר על הדבר החומרי הבסיסי של בנאדם מלבד חייו, הרכוש, את שניהם לנין לקח בכמויות עצומות בלי שום קשר למלחמה ולעובדה שהיה תוהו ובוהו ברוסיה.

ציטוט:

הוא לא בדיוק החליף שלטון דמוקרטי בהליך מסודר, ככה זה כשאתה נלחם בשלטון דיקטטורי של מאות שנים שהנהיג את אותו הפרקטיקה בדיוק - עונש מוות זה מאוד לגיטימי לחלאות הללו.

השלטון של הצאר היה הרבה הרבה פחות רצחני מהשלטון של הבולשביקים ברוסיה, הוא לא היה עדין אבל אין בכלל מה להשוות בין השלטון הסופר רצחני של הבולשביקים שהביא גם לרעב המוני לעומת שלטון הצאר שלא היה כזה שוקולד אבל בפירוש לא היה נוראי כמו זה של לנין וחבורתו.
ישן 18-08-2012, 14:03

בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי בנג'ו שמתחילה ב "א. מה זה מפ"ם ההיסטורית? ב...."

הבהרה חשובה:וואי קראתי לא נכון, חשבתי שאתה אחלת לי חיים טובים, קראתי 'לך' במקום 'לה'.
האיחול ההדדי שלי היה בכלל לחיים טובים וארוכים לך, (ובהזדמנות זו לכולנו) ובמקום זה יצא\הובן משהו אחר

א. בלי מקורביזם מפא"יניקי, בלי ארגון עובדים שהוא גם מעסיק וגם מחזיק בנתח שוק - ארגון עובדים גרידא, בלי מגזרים מועדפים וכו'. בשנות החמישים מפ"ם הייתה אופוזיציה קשה למפא"י!

ב. אז אני ואתה מסכימים פה - כמו שכבר כתבתי, אני חושב שבניגוד למה שיש היום, אם הבחירה בין שוק חופשי אמיתי לבין סוציאליזם, אז היא בחירה בין שני חלופות טובות (לדעתי, כן). ראה לדוגמא את אומת החופש שהייתה ארה"ב במאה ה-19 לעומת החרפה של מאה השנים האחרונות ובייחוד 30 השנים האחרונות.

ג. שוב, ה-ימ"ש היה מכוון רק כלפי מילטון פרידמן, שיהיה ברור.

נערך לאחרונה ע"י שפני בתאריך 18-08-2012 בשעה 14:08.
ישן 19-08-2012, 20:19

בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי שפני שמתחילה ב "בדרום אמריקה ע"י החונטות..."

לקחת את זה רחוק מדי, ממש רחוק.
ראשית- בינך לבין פרידמן אין ממש תהום פעורה. למיטב הבנתי את דיעותיך, אתם מסכימים על כמעט הכל פרט למונופול הממשלתי על הריבית וכמות הכסף. קרי- אתה קצת יותר ימני ממנו, משהו בסגנון האסכולה האוסטרית. אבל משם ועד ימ"ש ושאר ירקות?

שנית- עניין דרום אמריקה הוא סוג של השמצה סוציאליסטית. פרידמן יעץ בנושא המערכת הכלכלית של המדינה, העובדה שבראש המדינה עמד דיקטטור לא שמאלי לא הופכת את פרידמן לתומך שלו. להזכירך - דיעותיו על קפיטליזם וחירות מופיעות בספר בעל אותו השם, קשה מאוד להגיד שהוא תומך של דיקטטורה. בסופו של דבר צ'ילה הפכה למדינה דמוקרטית, והיא בעלת אחת הכלכליות המובילות בדרום אמריקה, לא מעט בזכות אותו רפורמה. ואני מזכיר גם שאת מערכת הפנסיה של צ'ילה אנחנו לומדים גם היום.

ישן 19-08-2012, 21:13

בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "לקחת את זה רחוק מדי, ממש..."

מילים לחוד ומעשים לחוד (של פרידמן כן)

[במסגרת הנהגה של שיטה קפיטליסטית אני נגד מונופול של גוף לא נבחר על הפקת הכסף, כמותו והריבית עליו. יותר מכך, אני מעדיף בכלל הפרטה של המטבע, שכל בנק ברישיון (בניגוד לזיכיון של היום) יפיק את המטבע שלו, ביחס למשהו ריאלי כלשהו, ושהשוק ייבחר באיזה להשתמש ובכמה]

אין שרץ בנקאי-תאגידי שהוא לא הכשיר, הן בארה"ב והן בכל מקום שהסי.אי.איי השליט את אחד המשת"פים של החברות הבינ"ל. בפועל, הדמוקרטיה אצלו נעצרת בנקודה שבה האינטרסים של התאגידים נפגעים או שלא נותנים להם להתפשט.

צריך למצוא דרך להקיא אותו מהעם היהודי, הוא איש בזוי ומארת מלאכי עליון עליו ועל נשמתו.
ישן 19-08-2012, 22:04

בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי שפני שמתחילה ב "מילים לחוד ומעשים לחוד (של..."

מה הקשר בין פרידמן לתאגידים? אנחנו מדברים על אותו אחד שטען שאפילו לעסוק ברפואה אין צורך ברישיון...
אתה בטוח בכל דבריך על דרום אמריקה? אני יודע על משלחת לצ'ילה אבל לא היה שם הרבה "הגנה" על משטר דיקטטורי.

לעוד קריאה

http://www.kivunim.org.il/article.asp?id=223

"למען האמת, הקשר הישיר היחיד של פרידמן עם צ'ילה היה שבוע של הרצאות ושיחות פומביות שאליו הגיע בשנת 1975 על פי הזמנתו של כלכלן עמית בשיקאגו, ארנולד הארבֶּרגֶ'ר, שהיה קשור קשר הדוק לתוכנית הכלכלית הצ'יליאנית. במהלך שהותו אכן התקיימה פגישה קצרה בינו לבין פינושה, שביקש ממנו לפרט בכתב את דמותה של המדיניות הכלכלית שצ'ילה צריכה לאמץ, לדעתו. פרידמן עשה זאת, ובמכתבו קרא לא רק למדיניות סחר פתוחה יותר, אלא גם לקיצוץ מהיר וחד בהוצאות הממשלה ובאינפלציה. הוא לא ניצל את הפגישה כדי לנזוף בפינושה על צעדי הדיכוי שלו... ..."אינני תומך באף אחד מהדברים שעושים אותם משטרים סמכותניים – לא המשטרים הקומוניסטיים של רוסיה ויוגוסלביה, ולא החונטות הצבאיות של צ'ילה וברזיל," כתב. "אבל אני מאמין שאני יכול ללמוד מתוך התבוננות בהם, ושאם ניתוח מצבם הכלכלי יאפשר להם לשפר את ביצועיהם הכלכליים, הדבר עשוי לקדם, ולא לעכב, את התקדמותם לקראת מידה רבה יותר של ליברליזם וחירות.""

אתה בטוח במה שאתה כותב? הדברים שלך נשמעים מוכרים מדי, ואני חושב שאני יודע לאיזה פרשן חובב בגלובס אתה נצמד.

ישן 17-08-2012, 22:04

המלצה
בתגובה להודעה מספר 94 שנכתבה על ידי benihartmann שמתחילה ב "תשובהל "שפנים" ולאוהדי הקומוניסטים"

א. אל תדאג, אצלי בצ'כונה לא הולכים למשטרה ("משטרה זה לאשכנזים...").

ב. נוח לך להתעלם מכל הטעויות והתיאוריות שלך שעומדות על כרעי תרנגולת. אז לפני שאתה מגדף את שמעון פרס - שמכהן גם כסגן-נשיא האינטרנציונל הסוציאליסטי - ב"קומוניזם", עקב זה שהוא מתנגד לתקיפה באירן, אז אוי לבושה ולקריסת התיאוריות ההזויות שלך, ראה זה פלא, אתה יודע מי היה סגן-יו"ר האינטרנציונל הסוציאליסטי? כן, כן החייל המעוטר בצה"ל והמנוע העיקרי לתקיפה באירן הלוא הוא שר הביטחון אהוד ברק.
ובכך קרסה לה עוד תאוריה הזויה שלך.
קודם תבין על מה אתה כותב, אח"כ תגדף.

ומכיוון שאתה מתיימר לדעת רוסית, אני אחתום את תגובתי בקריאה ההסתערות הפופולרית בפלמ"ח (שאני גאה להיות בדור ההמשך שלהם) -
"זא נרודינא - זא סטאלינא"

נערך לאחרונה ע"י שפני בתאריך 17-08-2012 בשעה 22:08.
ישן 17-08-2012, 22:57
צלמית המשתמש של benihartmann
  benihartmann benihartmann אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.04.06
חשבתי שאולי אתה השפן הקטן ששכח לסגור הדלת
בתגובה להודעה מספר 95 שנכתבה על ידי שפני שמתחילה ב "א. אל תדאג, אצלי בצ'כונה לא..."

וקיבל נזלת , אבל אתה כנראה שתית כמה כוסות וודקה וקצת הוזה באדי האלכוהול.

אני לא הזכרתי שום קשר בין שמעון פרס לקומוניזם.אתה הוא זה שיחלתה שאקשר בין השניים.

אז לידיעת פורום הקוראים. כתבתי שני מכתבים נפרדים :

אחד על הקומוניסטים ואנשי שמאל קיצוני אשר 400 מהם מועסקים באקדמיה ודרשו מטייסי חי"א

לסרב לטוס.

וזאת הסתה. !!, . על איזה תיאוריות הזויות שלי אתה מקשקש??? .

הקריאה של חיילי הצבא האדום כשהסתערו נגד הנאצים.הייתה "בעד המולדת ובעד סטאלין"

"זא רודינה זא סטאלינה". לך לישון! התפכח מאדי האלכוהול . ומחר תראה לנו מה יכול קומוניסט

אמיתי לכתוב .כשהוא פיכח.......

נערך לאחרונה ע"י benihartmann בתאריך 17-08-2012 בשעה 23:18. סיבה: תוספת
ישן 16-08-2012, 08:57
  hamedinai hamedinai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.08.11
כמה מאות מתוך שש מיליון. זה ממש כמעט אפסי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי benihartmann שמתחילה ב "הגיס החמישי של שונאי ישראל מבית מתעורר"

הבעייה היא כל החנפנים למיניהם שמתחנפים, ואחר כך מציגים מיצג שוא שמפחיד אחרים, ואז ללהקה של החנפנים מצטרפים כל הפחדנים. וזה נהיה מפלצת מאיימת.

רק בישראל, כי מתקיים מה שנאמר בתוכחה:

וְהַנִּשְׁאָרִים בָּכֶם וְהֵבֵאתִי מֹרֶךְ בִּלְבָבָם בְּאַרְצֹת אֹיְבֵיהֶם וְרָדַף אֹתָם קוֹל עָלֶה נִדָּף וְנָסוּ מְנֻסַת חֶרֶב וְנָפְלוּ וְאֵין רֹדֵף. וְכָשְׁלוּ אִישׁ בְּאָחִיו כְּמִפְּנֵי חֶרֶב וְרֹדֵף אָיִן (ויקרא כו לו-ז)

https://sites.google.com/site/hamedinai/

נערך לאחרונה ע"י hamedinai בתאריך 16-08-2012 בשעה 09:01.
ישן 17-08-2012, 23:41

בתגובה להודעה מספר 115 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "ע"פ וויקיפדיה בשארה הגיעה..."

קראתי גם עכשיו, תראה, אז רק"ח הייתה האופצייה הלא ציונית היחידה. הוא גם עזב את המפלגה 20 שנה לפני הפשעים שלו ואני חוזר על זה שאני זוכר בפירוש שהוא התבטא נגד מדיניות חברתית.
זה יותר תלוש מלהאשים את הליכוד בהתנתקות, למרות ששרון וחבר מרעיו היו עדיין חברי ליכוד בעת ההתנתקות, אני לא רואה בה "עבודה" של הליכוד, אז להאשים את רק"ח על מעשה שנעשה ע"י מי שעזב אותה כ-20 שנה קודם זה תלוש מאוד. או להדביק לו "קומוניזם" אחרי 20 שנה שהוא לא במפלגה, גם הזוי.

לגבי החלאה אדיב, אני לא התעמקתי באפס הזה, אבל אי אפשר לתרץ ריגול עבור מדינת אוייבת באיצטלה חברתית. ובגלל זה כתבתי שאני לא יודע מה הוא יותר טיפש או בוגד.

וכמו שכתבתי למעלה, רוב מוחלט, אם לא כל, "חובבי ציון" שם הם לא קומוניסטים ומי שכן אז זה ממש לא בגלל שהוא קומוניסט, אלא בגלל שהוא גם דברים אחרים או סתם בלי קשר.

אני סוציאליסט\לניניסט [וגם בעד שוק קפיטליסטי חופשי אמיתי - אם מחליטים שזה הכיוון (בניגוד לפלוטוקרטיה הקיימת היום)] - ואני גם מחזיק שנים בדעה שעל ישראל להחזיק ברמת הגולן לתמיד - האם דעתי על הגולן נובעת מזה שאני סוציאליסט? האם היא סותרת אותה? לא זה ולא זה, אין שום קשר בין השניים. אותו כנ"ל לגבי הויכוח פה.
ישן 20-08-2012, 08:30
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
הויכוח בינך לבין שרוקי&ברווזי הוא בהחלט מענין [ואני כמובן נוטה לצד שלהם]
בתגובה להודעה מספר 124 שנכתבה על ידי שפני שמתחילה ב "[QUOTE=rubber_duck]אבל הסיבה..."

אבל אני חיב לומר שמדבריך עולה שאתה לרגע לא תומך 'בקומוניזם'. אתה תומך בחלק מהאידאות או בחלק מהעקרונות ההומנים התאורטיים שלו אבל לא בו.

דמוקרטיה לא הייתה חלק מאבני היסוד של מרקס ולנין ובטח שלא חופש בטוי או מתן אפשרות בחירה לאזרח בין קומוניזם ל'לא קומוניזם'. למעשה דעות כמו אלה שאתה מביע כאן היו מביאות אותך תחת שלטון לנין לסיביר הרבה יותר מאשר היו מביאות אותך תחת שלטון שרוקי לחרמון.

הרעיונות היו יפים אך כידוע לכולנו במבחן המעשה הם נכשלו והביאו דלות ואימה להמונים כשנוסו 'בגדול' על מדינות שלמות. אפילו בניסויים קטנים כמו הקיבוץ - הרעיונות לא שרדו מעבר לדור הראשון והפרוטקציוניזם, הקואליציות הפנימיות, הבדלי מעמדות שאסור לדבר עליהם, האבטלה הסמויה וכן הלאה מוטטו חברתית וכלכלית לא מעט קיבוצים. זה כנראה אופים של בני אדם. יצורים חברתיים אך גם יצורים תחרותיים באותה מידה.

אם אני מביט בנסוי השטח במאה השנים האחרונות ושואל את עצמי מה הביא לארצות בהן שלט יותר סבל - הרי שלדעתי הקומוניזם מנצח בגדול. רמת החיים, חופש התנועה והדיבור, חופש העיסוק, היכולת לשנות איכשהו את מעמדך ומיקומך בחברה - היו גדולים לאין שיעור בארה"ב של רייגן מאשר בברה"מ של ברז'נייב-אנדרופוב.

אי אפשר להתעלם מתוצאות הנסוי.
ישן 21-08-2012, 19:01

בתגובה להודעה מספר 125 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "הויכוח בינך לבין שרוקי&ברווזי הוא בהחלט מענין [ואני כמובן נוטה לצד שלהם]"

אני מציע לך לא לקטלג בעניינים הללו מכיוון שהם אינם מוגדרים היטב, מכיוון שאותו מושג עבור אחד יהיה בעל קונוטציה שונה בהחלט לאחר (לדוגמא, ההדיוטה שפתח את האשכול).

לענייננו, קצת קשה לדבר על דמוקרטיה במאה ה-19 כאשר הכוח הכלכלי מצויי בידי קבוצה מצומצמת וכנגזר מכך גם הכוח הפוליטי על רוב תחומי החיים הרלוונטים, ומתוך הכרח מייצגת מציאות לא דמורקטית בפועל שמתוחזקת ע"י כוחות כלכליים מונופוליסטים ופלוטוקרטים באיצטלה של השוק החופשי.
(גם שם היו מגזרים נבחרים: צבא, אצולה וכו')
האם ציפית שגורמים אלו יוותרו על כוחם הכלכלי ללא מאבק? האם אפשרי היה בכלל לשנות את המציאות הכלכלית ללא מאבק נגדי, שמן ההכרח היה צריך להפעיל הרבה יותר כוח מפני שכוחו נחות בהגדרה?
האם אפשר לוותר על מאבק באותם גורמים שמן הדין ימשיכו לחרחר תחת השלטון החדש ואשר ברור לכל שהאיטרסים שלהם קרובים הרבה יותר אל האליטות המקבילות להם בארצות השכנות מאשר לאינטרסים הפטריוטים של עמם? (מי בורח ראשון בעת מלחמה ומי נשאר לנקות את הח*א?)

המשך יבוא...
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:43

הדף נוצר ב 0.24 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר