לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-12-2013, 20:29
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
תותחן הוא עוד תפקיד פיזי פחות מאשר נהג
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "לי יש שאלה אחרת- מה מותר..."

בעיקר בתחום האחריות לטיפולים השוטפים על הכלי, שם לנהג יש הרבה עבודה פיזית ומאוד מלוכלכת.
מצד שני, גם לתותחן יתכנו תפקידים פיזיים מאוד - כמו למשל בפינוי נפגעים בצריח.
על כל פנים - כנראה שמישהו עשה את החישוב והבין שצוות טנק צריך להיות כשיר פיזית ברמה מסויימת, וככל שידוע לי בכל הפעמים שניסו לשלב נשים כאנש"צ בטנקים בצורה רצינית (ולא "טייסות") - זה לא הלך...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-12-2013, 20:49
  Reshef914 Reshef914 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.12
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "תותחן הוא עוד תפקיד פיזי פחות מאשר נהג"

לדעתי אתם שוכחים עוד שיקול.

מלבד הפן המבצעי\ פיזי הקשה.
יש גם צורך לקחת בחשבון את הצפיפות ותנאיי המחייה. לא יודע מה הצוות של תותח\ טנק בדיוק. 3-4 אנשים ויותר... לשים בחורה אחת בין צוות של גברים שנאלץ לשבת בשטח כמה ימים, זה בעייתי. הפרטיות, עשיית צרכים וכו'. שוב, לא מכיר ממש את תחום הקרקע אבל יצא לי לראות טנקים יושבים בשטח ימים (אני מניח שהדבר נכון גם לתותחים). ובכוונתי לשטח, הוא לא לבסיס אי-שם או לינה באוהלים אלא, לינה במטר על מטר של הטנק.

לוקח את זה בחשבון כי אני יודע שניסו את זה גם אצלנו, ניסו להציב חובלת על ספינת דבורה והדבר נגמר אחרי תקופת ניסוי לא ארוכה. את התוצאה, אתם יכולים לראות היום.

ישן 02-12-2013, 13:54
  ענקנמן ענקנמן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.08.05
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי Reshef914 שמתחילה ב "אתה אומר פה דבר שהוא די..."

האינדוקציה לא עובדת פה. גם אם בנות מתאימות לטייס ,חובלים וקרקל, זה לא אומר שהן מתאימות לשיריון ותותחנים.
אני לא יודע בעניין טייס וחובלים, אבל בשביל הבנות בחי"ר הדרישות הונמכו והותאמו. גם סרגל מאמצים שונה, גם פותח ציוד יחודי. הינה, למשל, סיפור על קרקל.
http://www.israeldefense.co.il/?Cat...1&ArticleID=747

למקרה שאתה מניח שהצבא יודע למיין את המתאימות, אז הינה לך סיפור: בסדיר שלי, לפני 15 שנה, הייתה לנו מדריכת נגמ"שים. אומנם התפקיד לא קשה מדי פיזית, אך הבכורה לא הייתה חזקה מספיק לנהיגה בנגמ"ש - לא היה לא מספיק כוח בידיים כדי לנעול סטיקים, ז"א גם לא היה לה מספיק כוח לעצירה פתאומית. אך היא נהגה בנגמ"ש בכל זאת.
ישן 02-12-2013, 16:05
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי Reshef914 שמתחילה ב "תודה לשניכם על התשובות...."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Reshef914
א' אני מקווה שההורדה בדרישות לא פוגעת ביכולת המבצעית. אם כן, זה חמור. עם כל הכבוד לרצון לשלב נשים.

פוגעת.
ציטוט:
ב' אני עדיין לא מבין. יש לי כמה בחבר'ה שהיו שיריונרים ותותחנים, הם לא יופיעו על פרוספקטים של מכוני כושר ואני מכיר בנות שלוקחות אותם בכל פרמטר במבחני כושר. גם אם הן מעטות... איך זה שהן לא מתאימות לתפקידים האלה - זה מה שאני לא מצליח להבין. אבל אם אתם אומרים, ניסיונכם בוודאי עשיר משלי בתחום הקרקעי :-) אצלנו אין וסביר להניח שלא יהיו בנות ככה שאפשר להשאיר את הפוסטרים מבלייזר על הקירות ;-)

ראשית מבחני כושר לא בוחנים יכולות אמיתית. זוהי לפחות דעתי בכל מה שקשור למבחני כושר בצה"ל.
שנית- אם זה הרף שנקבע זה הרף שצריך לעמוד בו, מבחינה פיזית-בירוקרטית-רשמית, אם בחורה עומדת בכל הדרישות הפיזיות שנקבעות לגברים בתפקיד אז כביכול אין מניעה לתת לה לאייש את התפקיד, הבעיה העיקרית היא שקובעים מדד Y לגברים ומדד X לנשים עבור אותו תפקיד או שלחילופין פשוט מנמיכים את הדרישה לתפקיד למדד X כדי שגם גברים וגם נשים יעמדו בו במקום להשאיר את המדד במקומו ולראות איזה בת מגיעה אליו.
מעבר לכך, זוהי הבעיה הבירוקרטית בלבד כאמור. אני עדיין לא חושב שמה שמבדיל מבחינת תכונות פיזיות בין שריונר/ית טוב ללא טוב זה כמה מהר הוא רץ 2000 וכמובן נושאים שלא נוגעים בהם כמו אחידות היחידה, אורגניות וכו'.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 03-12-2013, 09:06
  ענקנמן ענקנמן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.08.05
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי Reshef914 שמתחילה ב "תודה לשניכם על התשובות...."

זה פחות עניין של כושר שנמדד במבחן הבר-אור. בשיריון רוב הזמן לא מסתערים בטנק, אלא מטפלים בו. החיילים צריכים לסחוב ולהרים דברים כבדים. תחשוב על טיפול שבועי (מקווה שאני לא טועה בהרבה, אני לא שיריונר). דברים הכי שיגרתיים, להוריד מהטנק את כל הברוסים של מא"ג ולהחזיר אותם אחרי, לרוקן ג'ריקני מים, למלא אותם מחדש, להביא ולהרים אותם חזרה לסל בצריח, לעבוד על הזחל עם פטיש-5. זה דברים שלא דורשים כושר מיוחד, אבל זה עבודה קשה ומאוד לא בריאה גם לגב של גברים. אישה, גם אם היא בכושר מצוין, עם משקל גוף קטן יותר ומבנה שמתאים פחות להרמת משקולות תסבול מזה הרבה יותר, אם בכלל תהיה מסוגלת לעמוד בעומס.
ישן 03-12-2013, 15:26
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי ענקנמן שמתחילה ב "זה פחות עניין של כושר שנמדד..."

יש אחוז שכן יוכל לעמוד בעומס. העניין הוא שידרש שינוי אמיתי בצורה בה מכשירים ומאכילים את הכוח הלוחם. בפועל זה יהיה לטובת הלוחמים הבנים ש"זרקו" על ההכשרה שלהם. הבעיה היא שמבנה ההכשרה הנוכחי מתאים בקושי לגברים...

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 03-12-2013, 18:59
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי ענקנמן שמתחילה ב "אם יעשו שינויים משמעותיים,..."

יתנו תפוקה אם יפנו אותן לתפקידים ומשימות ריאליים. וכפי שאמרתי קודם - הסיבה היא סד"כ:
http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/...1&cat=404&loc=4

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 03-12-2013, 22:48
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי ענקנמן שמתחילה ב "אני מדבר על משימות לא..."

וכמה מתוך סד"כ הבט"ש? יחידות מעורבות נושאות בנטל הבט"ש ביחס לא פרופורציונאלי לסד"כ שלהן. אב"כ וקרקל (כדוגמה) עושים הרבה פחות אימונים מהחי"ר.

ישן 03-12-2013, 16:03
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
אני רק אומר מה שאני יודע ומכיר
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי Reshef914 שמתחילה ב "מסכים עם NimDod, יש נשים שהן..."

ובמקרה הזה, אני יודע שהיה פעם ניסוי לשלב בנות בטנקים (ולא סתם טייסות קק"ש [=מדריכות שריון שממלאות חוסרים בצוותים בקורס קציני שיריון]).
המט"ק שלי בפלוגה סיפר לי שבצמ"פ שלהם, אאז"נ, הביאו להם כמה בנות לכל מני תפקידים בטנק.
בקיצור נמרץ, אחת הבנות שהיתה בצוות שלו בתפקיד טען נכנסה ללחץ נוראי באחד התרגילים שהם עשו, וניסתה בכוח לטעון פגז הפוך לתוך התותח (כלומר, כרכוב קודם) - היא אפילו נלחמה עם הפגז עד ששמה לב שהיא מנסה לטעון אותו הפוך.
הניסוי הזה שעשו אצלם בפלוגה נכשל בסופו של דבר, בגלל מקרים דומים ואחרים.
עוד סיפור קטן: אני במקור טען. בצמ"פ, יש משהו שנקרא בוחן סמ"ח (סמל מחלקה, בד"כ מפקד טנק ב' בצוות) - הבוחן הזה הוא ספק בוחן, ספק תיזוז טענים עצבני שכן אם נכשלים בו לא קורה כלום.
בעיקרון, בבוחן סמ"ח טוענים בטן מלאה של טנק (בפועל, בסביבות ה-50 פגזים) מכל מני כוורות פגזים בצריח (במגח יש כוורות בתובה, יש מאחורי הטען, מתחת לתותח וכו').
לחלק מהכוורות יש זויות מסויימות של הצריח שרק מהן ניתן לגשת אליהן, או רק כאשר התותח בזוית מסויימת.
חלק מסדרות הפגזים ש"יורים" - כי לא יורים באמת, טוענים פגזי תרגול מה שעושה את העבודה ליותר קשה כי פגז תרגול שוקל בסביבות ה-30 ק"ג, וגם לאחר ה"ירי" הוא לא נחלץ אוטומטית אלא צריך לחלוץ אותו ידנית ולהחזיר אותו למקום ולקחת אחד אחר במקומו ולטעון אותו, וחוזר חלילה - גם עושים עם מסיכת אב"כ על הפנים.
כל הכיף חיים הזה נעשה כמובן תו"כ שהסמ"ח שמעביר לך את ה"בוחן" מצודד את הצריח מצד לצד בפראות, ומגביה ומנמיך את התותח לזויות שדורשות מהטען עבודה אקרובטית אולימפית בכדי להצליח לדחוף את הפגז לתוך הסדן מבלי לקטוע לעצמו את היד, וגם כמובן תו"כ קפיצות פתאומיות לירי יבש במאג טען ותפעול מאג מקביל וגם החלפת מקלעים בחירום (מחליפים בין מאג מקביל למאג טען - פעולה בזויה וכואבת), וכמובן תו"כ שהסמ"ח יושב ליד הטען בתא המפקד וצורח עליו את הנשמה שיזוז יותר מהר, ומפעם לפעם גם משגר לעברו בעיטות זירוז.
בסופו של דבר, את בוחן הטען שלי סיימתי לאחר בערך חצי שעה - עכשיו, יש סיבה טובה מאוד למה אחרי בוחן סמ"ח, הסמ"ח שולך אותך לשעה הפסקה כדי לעשות מקלחת ולהירגע - רבע מהשעה שהוקצתה לי בזבזתי בכלל בלנסות ולטפס החוצה מהטנק (אין במגח מסדרון אחורי - יוצאים מהצריח) כי פשוט לא הצלחתי להרים את הידיים שלי מעל גובה הכתפיים.
עכשיו, אני לא בנאדם קטן בכלל, ואפילו כמה מהטענים בפלוגה שלי שהיו גדולים לא פחות ממני ופגשתי מעולפים על סיפון הטנק שלהם אחרי המבחן - אפילו כמה מהם הודו שהם נכנעו באמצע וביקשו להפסיק את הבוחן.

לא שאני אומר שכל מה שכתבתי מעיד משהו חד-משמעי על בנות שאולי היו הופכות לאנשי צוות בטנק, אבל אני כן די בספק שהן מסוגלות (או שלפחות ימצאו מספר משמעותי של בנות שמסוגלות) להשלים הכשרה של אנשי צוות בסטנדרטים שגברים צריכים לעמוד בהם, לפחות בזמני (כיום, אולי, לטענים במרכבה סימן 4 למשל הרבה יותר קל מבחינה פיזית).
אבל עדיין, יש כ"כ הרבה דברים אחרים שמבחינה פיזית נדרשים מצוות טנק שאני לא חושב שנשים יכולות לעמוד בהם (מארבים ארוכים מאוד comes to mind, טיפולים במזקו"מ כמו פריסה והעלאת זחל וכד') כך שכרגע לדעתי הרעיון הזה הוא טוב ברמת ה"על הדף", אבל בפועל ניסו את זה כבר פעם וזה לא הלך...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

נערך לאחרונה ע"י efekt בתאריך 03-12-2013 בשעה 16:06.
ישן 02-12-2013, 18:23
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי sgrimber שמתחילה ב "לוחמות: יפעילו די-9 ויסלקו פצצות"

מה שזה מצביע עליו יותר מהכל זה מחסור במתגייסים עם פרופיל לוחמה למלא את כל היחידות שצה"ל פתח בשנות שפע הגיוסים...

ישן 03-12-2013, 15:24
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי ענקנמן שמתחילה ב "זה מראה יותר מכל שצה"ל מעדיף..."

רגע, זה לא תמיד היה כך? פלוגות לוחמים ב-50% לא היו דבר שבשגרה? כמו צבאות אחרים, צה"ל מנסה להחזיק סד"כ לוחם גדול מיכולת הגיוס שלו.

ישן 03-12-2013, 16:30
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי ענקנמן שמתחילה ב "כשבפלוגה יש 50% סד"כ, המג"ד..."

אז מה שהמג"ד מודע לכך? זה ימנע ממשהו לשלוח את הכוח למשימה גם ללא כשירות? במלחמת לבנון השניה כמות לא קטנה של חיילים פחדו להכנס ונשארו מאחור, וגם כאן זה התגלה רק בלחימה. ביטלו למישהו משימה?

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:31

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר