לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה עשרים פלוס 20plus.fresh.co.il I'll be back חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > 20 פלוס
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-08-2012, 17:35
  משתמשת נקבה i-pink i-pink אינו מחובר  
מנהלת פורום עשה זאת בעצמך •°ºοΟ דוגמנית הבית Οοº°•

חבר מתאריך: 23.11.09
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי נור השמן שמתחילה ב "סליל טסלה! זה מגניב אני זוכר..."

tesla coil זה אחד הפרוייקטים הראשונים שעשיתי במתח גבוה, הוא גם די קל.

החלק הכי קשה היה ללפף מעל 1000 ליפופים על הסקנדרי, ולמצא חוט נחושת מספיק עבה לפרימרי.

הדרייבר שלו התבסס על 2 טרנזיסטורים 2n3055 כמה נגדים, ופלייבק.

בקיצור, זה לא כלכך מסובך, צריך לחשב את תדר התהודה ואת גודל הקבלים שדרוש לקפסיטור בנק (בניתי את שלי מהמון שקיות סופר ונייר כסף, יש כאלה שבונים מבקבוקי בירה, למרות שהיום קבלי מתח גבוה הם די זולים אז אולי שווה לקנות)
וכמובן לחשב את הטורואיד.

אם אתה מניח על זה מנורת ליבון היא תדלוק כמו כדור פלזמה, ואם תשים פלורונסט מטר - שתיים ממנו הוא ידלק, טסטר נדלק באוויר, ואם מניחים CD על הטורואיד הציפוי אלומיניום שלו נשרף ומתקבל פלסטיק שקוף.. יש עוד כל מיני דברים מגניבים שאפשר לעשות עם זה..

אולי יום יבוא ואני אבנה SSTC מלא, כלומר בלי ספרק גפ אלא הכל אלקטרוני ואחבר אותו לכינור החשמלי שלי.. זה צריך להיות מוייי כיף.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 18-08-2012, 19:24
  משתמשת נקבה i-pink i-pink אינו מחובר  
מנהלת פורום עשה זאת בעצמך •°ºοΟ דוגמנית הבית Οοº°•

חבר מתאריך: 23.11.09
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי Seo שמתחילה ב "בעיקר צילום, זה תחום כזה רחב..."

יצא לי לעשות המון צריבות זכוכית,

צריבת זכוכית עושים עם משחה שמיועדת לזה, יש 2 סוגים אחד בצבע חום והיא מאוד סמיכה ולא הכי נוחה לעבודה.

משחה נוספת היא בהירה ויחסית דלידה ונוחה למריחה ומכילה קצת גבשושיות, היא מאוד נוחה לעבודה.

2 המשחות בטוחות יחסית לשימוש. אבל אין צורך לקחת סיכון ולעבוד עם כפפות, ולהשתמש בשפכטל פלסטיק בלבד או חתיכת פורמייקה על מנת למרוח את המשחה, בשום פנים לא לעבוד עם שפכטל מתכת.

בתעשיה הצריבה מתבצעת ע"י חומצה פלואורית - אני מניחה שזו החומצה שדיברת עליה - בריכוז גבוה היא אלימה מאוד ומסוכנת ביותר.

על מנת לעשות את הצריבת זכוכית עם המשחה, מצפים את הזכוכית בטפט פלסטי , מעבירים עם נייר קופי את הדוגמא לטפט, וחותכים עם art knife או סכין יפנית את החלקים שסימנו קודם.

מה שמתקבל זה זכוכית שהכל מכוסה מלבד החלקים שאותם רוצים לצרוב.

מנקים את הזכוכית עם טינר 21 או ספירט על מנת לנקות את שאריות הדבק, ושומן מהאצבעות.

שמים כפפות הגנה, ומורחים עם שפכטל פלסטי את המשחה על הזכוכית, כך שתהיה שיכבה של 2-3 מ"מ ומחכים כ10 דקות / רבע שעה, אם המשחה חדשה אז אפשר קצת פחות - בכל מקרה הכי טוב לקרוא מה הזמן המדוייק, ולעשות ניסוי על חתיכת זכוכית,

אחרי שחיכית את הזמן את מורידה את המשחה מהזכוכית ומחזירה אותה לקופסה - המשחה היא רב פעמית.

את הזכוכית שוטפים במים וסבון, מורידים את הטפט ומנקים את שאריות הדבק עם טינר 21 או ספירט.

את המשחה לצריכה אפשר למצא בחנויות של ויטראז' כמו גילרפאל בתלאביב, או בחנות תחביבים.
פשוט תריצי חיפוש בגוגל על משחה לצריבת זכוכית, את תמצאי המון חנויות שמחזיקות את זה.

ישן 18-08-2012, 22:06
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
אני לא אדם מרוכז ורציני מספיק בשביל שיהיו לי ממש "תחביבים"
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "אילו תחביבים אתם מחזיקים באמתחתכם?"

שהם, בהגדרה, מין פעילויות פחות מחייבות הממלאות זמן פנוי בחיים. לא לקחתי את הלימודים בזמנו, או את העבודה כיום, ברצינות כך שהקו בין "עיסוקי פנאי" ובין "עיסוקים רציניים" אצלי תמיד היה לא ברור. יש שיגידו שחקירת כל מיני פרשיות הסטוריות הייתה אצלי "תחביב", אבל אני זוכר בוודאות שימים שלמים הייתי עוסק בכך ברצינות בזמן העבודה, לא עושה אפילו 5 אחוז מהמשימות שעליהן שילמו לי כך שלא ברור מה פה היה התחביב ומה העיסוק...

ככלל אני אדם חסר מטרות להשגה או יעדים ולכן פרט לכמה יוצאי דופן, כל החיים שלי נראים כמו תחביב.

מה שכן אני אדם מאוד שימושי לצורך סיוע לבעלי תחביבים אחרים... המון שטויות שעשיתי (צילום אתרים, איסוף חומרים או סתם קריאת מקורות) מאוד שימושיות לאחרים ופונים אלי די הרבה.

חוצמזה אני אוסף מטבעות עתיקים, שזה כן מין תחביב... (ולא בא על חשבון כלום).
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:13

הדף נוצר ב 0.14 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר