לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-08-2012, 23:24
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
נשמע המון לסטודנט, אבל עדיף לא להסתכן...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי b.b. king שמתחילה ב ""הצעה לסטודנטים: תרמו זרע קבלו אלף שקל""

אי שם בחוץ יהיה ילד/ים ביולוגיים שלך שלא ידעו מי האבא שלהם, וחלקם ללא ספק ירצו לדעת. המידע נשאר ולא נמחק ולא משנה מה אומר החוק היום, מחר ניתן יהיה לשנות אותו ולהפוך אותך לסוג של בן ערובה (רגשית). אדם יתבגר, יתחתן ויקים משפחה ויום אחד ישמע שנער/נערה נחמדים צחפשים קשר אתו... נשמע הזוי? היה לא מזמן סרט תעודה מאוסטרליה שהציג מצבים כאלה והראה גם שבכמה מהמדינות באוסטרליה חוקקו חוקים שמאפשרים לילדים שנולדו מתרומות להתחקות אחרי אבותיהם הביולוגיים.

ואם יש בישראל חוק מטומטם המסדיר כפיית אבהות על גבר שאשתו נכנסה להריון ממאהב... הכל יכול להיות.

בקיצר: 1000 ש"ח לא כדאי. כזה סיכון שווה לקחת בשביל לפחות שכר לימוד שנתי.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-08-2012, 01:00
צלמית המשתמש של rubber_duck
  rubber_duck מנהל rubber_duck אינו מחובר  
מנהל פורומי מטיילים ותרמילאים, תעופה אזרחית ופורומי הלוחות

חבר מתאריך: 01.05.03
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "עושים בדיקות כאלה לילדים שהם..."

תסתכל מתי אני כתבתי את התגובה שלי ומתי אתה כתבת את התגובה שלך ותבין לבד למה לא קראתי אותה. בכל מקרה ההשוואה לגולני מחמיאה לי מאד, תודה. אני לא מצליח להבין על מה אתה מדבר. עד כמה שאני יודע בדיקה גנטית לאיתור קירבה משפחתית לא עושים כשבני זוג עומדים להתחתן. הטענה שלי קיבלה חיזוק גם בתגובה של קגנס, שסביר להניח שמבין בנושא הזה יותר טוב משנינו. בדיקה בעצי משפחה גם אם מתבצעת היא חסרת כל טעם אצל ילד שנולד מתרומת זרע כל עוד שהתרומה היא אנונימית ולא יודעים את זהות התורם. בקיצור, גם אם עושים בדיקות כמו שאתה טוען הן חסרות טעם. אני מציע שלפני שאתה מחלק ציונים לאחרים תבדוק את עצמך ואת התגובות שלך.

תוספת בעריכה: מסתבר שטעיתי. התרומה היא לא אנונימית. בנק הזרע יודע את זהות התורם, אבל ע"פ תקנות משרד הבריאות אסור לבנק לחשוף את פרטי התורם לאף אחד ככה שמבחינת שאר הגורמים (שהם לא בנק הזרע) התרומה היא אנונימית.

נערך לאחרונה ע"י rubber_duck בתאריך 17-08-2012 בשעה 01:09.
ישן 17-08-2012, 07:33
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "תסתכל מתי אני כתבתי את התגובה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי rubber_duck
תוספת בעריכה: מסתבר שטעיתי. התרומה היא לא אנונימית. בנק הזרע יודע את זהות התורם, אבל ע"פ תקנות משרד הבריאות אסור לבנק לחשוף את פרטי התורם לאף אחד ככה שמבחינת שאר הגורמים (שהם לא בנק הזרע) התרומה היא אנונימית.

צ"ל בינתיים.

עוד כמה שנים יתבגרו הילדים שנולדו מאותן תרומות זרע אנונימיות, יגישו תביעה על כך שזכותם המלאה לדעת מיהו האב הביולוגי שלהם. שום בית משפט בעולם (אלא אם המגמה תשתנה עד אז) לא ימנע מהם זאת ולכן הסיכוי שעשרות ברווזוני גומי קטנים יתדפקו על דלתותיך בעוד כ-18 שנה הוא עצום.

ג'יש צודק. עכשיו 1,000 שקל פר תרומה נשמע כמו סכום מכובד. בטח אם אתה תורם שבועי (ובטח אם אתה סטודנט מרוד) אבל אם יש לך ראייה עתידית צריך להיות ברור שזאת ההשקעה עם התשואה הכי שלילית מאז שהבאנו את עראפת ארצה.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 17-08-2012, 10:35
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
הנשים לא בדיוק "נפגעות"...
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "הכל יכול להיות. רק חבל שמי..."

לכל היותר הן נהנות ממצב של תחום אפור. הבעיה בתרומת זרע נעוצה בעובדה שבאווירה החוקית של תקופתנו (ואני לא בא לשלול או לחייב אותה) מקובל להניח כי לאדם שעוד לא נולד ישנן זכויות שלא ניתן לקחת ממנו. זו הסיבה, לדוגמא, שאין אפשרות חוקית להסדיר "תרומת זרע" מתורם ידוע (דהיינו שום הסכם חתום בין אשה לגבר שמכירים זה את זו לא יהיה תקף אם וכאשר הילד יגדל ויבוא בדרישות: לאם אין זכות חוקית לשלול זכויות מבנה שלא נולד). זו גם הסיבה למצב האבסורדי שבמסגרתו במטרה לא להגדיר ילד כ"ממזר" (למרות שלפי חוקי הדת הוא ממזר!) הממסד המשפטי, בלחץ הממסד הדתי, כופה על גברים חובות אבהות מלאות על ילדים שאינם שלהם!

כאשר אתה תורם זרע אתה בפועל מוכר לאנשים ורשויות זרות "אופציות" קנייניות על עצמך ורכושך. אין דרך להחזיר את הגלגל אחורה (ואם אתה אדם טוב סביר להניח שגם לא תוכל לשנוא ילד ביולוגי שלך מספיק בשביל לייחל לכך שלא היה נולד) ואתה בן ערובה בפועל. מאחר ובישראל, כידוע לכולנו, החוק שם זין על אזרח רגיל, ישר ועוד גבר: יש סיכוי יותר מאשר סביר שבעתיד יקומו אי אילו פוליטיקאים פופוליסטים טיפשים ויבצעו תיקוני חוק שידרסו את זכויות האזרח של התורם, על חשבון אי אילו זכויות "מתקנות" שירצו לתת לילדי תרומת זרע, או אימותיהם. זה תרחיש מציאותי למדי, במיוחד במדינת ישראל בה למחוקקים אין שמץ מושג בענייני חקיקה והרשות השופטת מגלה יותר ויותר נטיות של סאדיזם חולני כנגד רבדי אוכלוסיה שלמים...
ישן 17-08-2012, 17:42
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "הכל יכול להיות. רק חבל שמי..."

ייתכן.

אבל כאמור- בנאדם צריך לדאוג לאינטרסים שלו. להגיד שהתרומה היא אנונימית ואף אחד לעולם לא ידע זה שקר גס ולטעמי חייבת להיות פה איזשהי עבירה על החוק.
הבנאדם תורם היום, חושב שהוא יהיה אנונימי ומחר איזה שופט/ת מחליט/ה שזה פוגע בזכויות של העובר (שהיום הוא כבר בגיר) ומבטלת את זה. לא רק שזה תרחיש סביר- אני מאמין שזה התרחיש הסביר ביותר...

האבסורד האמיתי בכל הקטע הוא איך מקדמי זכויות הנשים יורים לעצמם ברגל-
פמיניסטיות מקדמות את נושא החד הוריות ותרומת הזרע ובאותה נשימה מעודדת גברים לא לתרום בגלל ש"זכותו של ילד להכיר את האבא שלו".

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 19-08-2012, 11:09
צלמית המשתמש של ShoobyD
  משתמש זכר ShoobyD ShoobyD אינו מחובר  
מנהל משבראש, בלשנות, תכנות ויהדות

חבר מתאריך: 04.06.06
שלח הודעה דרך MSN אל ShoobyD Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי b.b. king שמתחילה ב ""הצעה לסטודנטים: תרמו זרע קבלו אלף שקל""

מלבד הפחד מהחוק, מהמצב בו איחשף כאבי הילדים, ויצליחו לתבוע אותי על מזונות, בת׳כלס לא חושב שהיה אכפת לי לתרום.
לא ממש משנה לי אם הארץ תוצף בפירות חלציי. זה אפילו קצת מעודד במידת מה..

מבחינתי הורות היא פחות המטען הגנטי המשותף עם הילד, ויותר המעורבות בחייו, הנחלת הידע/ערכים ושיט.
אני רואה את הזרע עצמו כגורם גולמי בהיווצרות שלו, ותו לא. כמו שלא חושב שארגיש קשר "אבהי" כלפי ילד שיקבל ממני תרומת דם/כבד/מוח עצם, וקיבל את חייו בחזרה, כך לדעתי גם כאן לא ממש ארגיש בקשר כזה (נניח לצורך העניין שבתרומות הללו באמת הדנ״א של התורם נטמע במקבל התרומה).

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:33

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר