לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-08-2012, 14:45
  Nyrhex Nyrhex אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.07.08
צילום שאלת זיהוי אקדח (לא חידה)

שלום לכולם

זוהי הפעם הראשונה שאני מגיב, אך אני עוקב אחר הפורום הזה כבר זמן רב ותמיד מתרשם מחדש מרמות המקצועיות והמקצוענות הגבוהות של חברי הפורום.

לפניכם אני מביא תמונה של אקדח שנמצא בין חפצי אבי, אשר נפטר לפני כ-3 חודשים. אני זוכר שאבי סיפר לי עליו את העובדות הבאות:

1) האקדח נמצא ע"י אבי מספר שבועות לאחר מלחמת ששת הימים, ברמת הגולן.
2) האקדח היה קבור בבוץ, ולא נלקח כשלל מלחמה מאחד הבתים/בסיסים. זוהי הסיבה לכך שחלקי הידית אשר לא היו עשויים ברזל כבר נרקבו ונעלמו. זוהי גם הסיבה שמחסנית התוף (אני מקווה שזה המונח הנכון) כבר החלידה/הרקיבה גם כן.
3) כדי לתת לאקדח צורה טיפה יותר מכובדת אבי הכין עבורו "מחסנית תוף" משאריות מתכת במפעל שבו עבד. את ה"מחסנית" הוצאתי על מנת שלא להטעות אף אחד בניסיון לזהות את האקדח ומקורו, אך החלק העשוי פליז אשר ניתן לראות כי היה אמור להחזיק את המחסנית במקום נשאר , יכול להיות שגם הוא תוספת של אבי, ולא חלק מקורי.

בנוסף, דברים ששמתי אליהם לב:

1) הקנה אינו חלק קדח ואינו סלילי. אני לא מבין גדול באקדחים, ופחות באקדחים תופיים, אך שמתי לב לכך שהוא מחורק (שוב, אני מקווה שזה המונח הנכון), כלומר יש לו מספר "קירות" (6) מבפנים.
2) כאשר מסתכלים על האקדח מאחור, ניתן לראות "קיר" אשר מגן על הכדורים מלצאת מהמחסנית. ישנה מגרעת ב"קיר" על מנת לטעון כדורים מצידו הימני של האקדח.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

אם מישהו יוכל לתת לי מידע על סוג הכלי, מתי בערך הוא יוצר ואיפה, ואיך הוא הגיע לרמת הגולן אולי, אני אשמח מאוד.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-08-2012, 19:43
  broadaxe broadaxe אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.04.07
אקדח גאסר פרשים ארוך
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Nyrhex שמתחילה ב "שאלת זיהוי אקדח (לא חידה)"

ידוע גם בכינויו מונטנגרו, ע"ש חבל הארץ שבעבר היה אוטונומי ולפי האגדה השליט המקומי הזמין כמות גדולה של האקדח הזה וחייב את כל האזרחים ממין זכר לשאת אחד כסוג של מיליציה. זהו הדגם הגדול ביותר ולמעשה האקדח האירופי הגדול ביותר לתקופתו. קיים דגם זהה עם קנה קצר יותר באורך 5 אינץ'. מנגנון פעולה-כפולה מהראשונים בשוק. יוצר בכמות גדולה כולל ע"י מפעלים אחרים ברשיון וללא רשיון, למשל בבלגיה. הדגם שבתמונה הוא מאוחר יותר לפי הגשר העליון שמחזק את המבנה - מחבר את הקנה לשלדה. בדגם המוקדם יותר אין גשר, בדומה לקולט שלפני 1873. הקליבר 11 מ"מ בכלליות אבל היו מספר תתי-דגם בקליברים דומים, עם הבדלים של עשיריות מ"מ לכאן ולכאן. הדגם הצבאי היה חלק ומושחם, הדגם האזרחי לרוב מצופה ניקל ומעוטר בחריתה.
אקדח זה היה מאד פופולרי בכוחות ההגנה על היישוב מתקופת העלייה הראשונה ועד מלה"ע II, הוא די נפוץ באוספי נשק רלוונטיים.
בסוף שנות התשעים נתגלה מטמון קטן של נשק חם מהמאה ה-19 באחת ממנהרות הביוב העתיקות בעכו, קיבלתי את הכלים לזיהוי (הכל במצב רקבון מתקדם) ואחד מהם היה גאסר כזה, עדיין עם קתות העצם במצב סביר וקליעים מציצים מהתוף.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:02

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר