לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-08-2012, 20:47
  משתמש זכר b.b. king b.b. king אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.08.12
"אחרי המכתב לרה"מ בנושא תקיפה באיראן: הסופרים פונים ליועמ"ש"

ציטוט:
אחרי שפנו לפני כשבוע לראש הממשלה, כעשרים סופרים ישלחו מחר (רביעי) מכתב ליועץ המשפטי לממשלה, יהודה ויינשטיין, בדרישה שנתניהו יצהיר כי לא ייצא לפעולה צבאית באיראן ללא החלטה של הממשלה. אל היועץ המשפטי יפנה עו"ד ספרד, בשמם של אלדד יניב, רני בלייר, דורון צברי וכעשרים סופרים, בהם יורם קניוק, סמי מיכאל, צרויה שלו, ניר ברעם, אשכול נבו, רם אורן, רונית מטלון. החתומים על המכתב דורשים תשובה עד ה-23 באוגוסט. לאחר מועד זה יפנו לבג"צ. ספרד מבקש מויינשטיין להבהיר לנתניהו כי "בשל העובדה שלתקיפה באיראן משמעויות עצומות היקף בכל מישור אפשרי, בין אם תהא זו תקיפה 'כירורגית' או מלחמה רחבת היקף, מדובר בפעולה בדיוק מהסוג שאותן ראה המחוקק לנגד עיניו כשציווה שרק הממשלה רשאית להחליט עליה". הוא מוסיף כי "אנשים רבים עמלו קשות במהלך הדורות האחרונים כדי להקים ולבסס את מדינת ישראל. לא ייתכן שאדם אחד או שניים יחליטו לבדם על גורלה".

http://www.haaretz.co.il/gallery/literature/1.1806412

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.haaretz.co.il/polopoly_fs/1.1814718.1346581589!/image/4175626803.JPG_gen/derivatives/landscape_102/4175626803.JPG]

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-08-2012, 12:15
  emile-a emile-a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.06
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי b.b. king שמתחילה ב "הפצצה באירן אינה מלחמה, אלא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי b.b. king
הפצצה באירן אינה מלחמה, אלא אם האירנים יחליטו להפוך זאת לעימות כולל. אני מציע שההזויים יפנו לפרלמנט האירני.

זה הזוי מה שאתה כותב..אם תחילת מלחמה (שלפי התרחיש המדובר) אנחנו תוקפים בו ראשונים אינו יציאה למלחמה אז אין דבר כזה כמעט לצאת למלחמה.
אם היה זה מבצע סודי כמו תקיפת הכור בעירק שבא בהפתעה גמורה וישראל יכלה לא לאשר שזו היא אז מילא, היה לך איזה שביב של נקודה..
אבל אירן? שהכל כתוב בעיתונים? שכל מיני תוכניות תקיפה מפורסמות כבר, שישראל הרי לא תוכל להכחיש...זאת החלטה על יציאה למלחמה. שבמקרה הטוב לא ממש תתפתח למלחמה רצינית.

ישן 23-08-2012, 14:43

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "תודה על ההבהרה. עכשיו הכל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פסטן
תודה על ההבהרה. עכשיו הכל ברור.
תקיפת מתקני גרעין שהעיתונות לא מודעת לקיומם - לא מלחמה.
תקיפת מתקני גרעין שהעיתונות כן מודעת לקיומם - מלחמה.
ההבדל בין מלחמה ללא-מלחמה הוא המודעות של העיתונות ליעדי התקיפה. עכשיו הכל ברור.

ומה ש-b.b. king כותב הזוי...

זה לא מדע מדויק, זאת הערכה שלי.
כשאף אחד לא מדבר על הכור העיראקי...אף אחד לא יודע שהיינו שם, לאף אחד לא ברור מה בדיוק קרה..אפשר לטעון שזאת אינה הכרזת מלחמה.
על שנתיים של דיבורים עם הכרזות ברורות של מה שהולך לקרות משני הצדדים, ותקיפה (שלפי מה שמספרים) כולם ידעו עליה- לא ניתן לטעון שזאת לא פתיחת מלחמה.
לא נשמע לך הגיוני? לא חייב... כאמור, אין כאן נוסחה שאתה יכול להכניס למחשב שלך ולקבל תשובה אם זו מלחמה או לא..

ישן 23-08-2012, 16:17
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "[QUOTE=פסטן]תודה על ההבהרה...."

זו לא הערכה, אלא הגדרה. אתה נותן הגדרה משלך למושג "מלחמה". זכותך.
יכול לבוא אדם אחר ולטעון שפעולות צבא ללא חי"ר אינם מלחמה, אפילו אם מאות טנקים שועטים מעבר לגבול ומאות מטוסים מפציצים מטרות אויב. זכותו.
יכול לבוא אדם שלישי ולהגיד שמבחינתו אפרסק הוא ירק, גזר הוא פרי, פרה היא דג ותרנגול הודו הוא יונק. זכותו.
יכול לבוא אדם רביעי ולהתחיל לספור בבסיס 8 במקום בבסיס 10. זכותו. חופש הביטוי מאפשר כל אחת ואחת מהשטויות האלה.

אבל כשמגיעים לאינטראקציה עם אנשים אחרים, או שמשתמשים בהגדרות המקובלות, או שנכנסים לצרות. אם האדם הרביעי יחתום על חוזה ובו יבטיח לשלם 100,000 שקל לאדם השלישי, ולאחר מכן יתן לו 32,768 שקלים, תהיה לו בעיה רצינית מאוד בבית-משפט כשהוא ינסה להסביר שהוא התכוון ל-"100,000 שקלים אוקטאליים"...

הבעיה איננה דיוק או נוסחות או הערכות או כל דבר אחר שזרקת שם. הבעיה היא שהמצאת הגדרה משלך למלחמה: אם התקשורת יודעת מראש - מלחמה; אם לא - לא. הבעיה איננה שזו הערכה שנשמעת לי הגיונית או לא. הבעיה היא שזו הגדרה מאוד נדירה וייחודית למושג "מלחמה". אני די בטוח שלרוב האנשים בעולם עובר משהו אחר בראשו כשאומרים "מלחמה" מהשאלה "מה התקשורת ידעה לפני הירייה הראשונה?", אבל זאת רק ההערכה שלי. אתה לא חייב לקבל אותה.

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 23-08-2012, 16:26

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "זו לא הערכה, אלא הגדרה. אתה..."

זאת לא ההגדרה שהגדרתי, רידדת את הטיעון שלי בצורה פשטנית, או שלא הבנת אותו.
לא איכפת להסביר שוב:
אם שלחת הרבה מטוסים וטילים למדינת אויב שטענה (לפני כן) שאם תתקוף אותה היא תתקוף אז התקיפה הנ"ל היא יציאה למלחמה לכל דבר ועניין.
נתתי מעבר לזה דוגמאות למקרים שבהם בגלל שהרבה מהנסיבות היו שונות אז אפשר להגדיר את התקיפות כמבצע צבאי ולא כיציאה למלחמה. הנסיבות השונות היו: כמות כוח האש שמשתמשים בו, היכולת לשמור על סודיות המבצעים, הארועים הדיפלומטיים והתקשורתיים שקדמו לפעילות הצבאיות וכו'.
אתה התייחסת רק לאספקט התקשורתי שהוא כשלעצמו לא הטיעון.
מקוה שזה הסביר.

ישן 22-08-2012, 05:44
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
לא צריך להגזים
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "מאיפה הם יודעים אם זה יהיה מבצע גדול או קטן?"

אני ממש לא אוהד את הטיפוסים האלה ולא חושב שבג"ץ צריך להתערב בסוגיה כזאת. אבל, בין אם אני מסכים ובין אם לא, הדרישה לגיטמית לגמרי. לגיטימי לדרוש מהשילטון לפעול לפי התחיקה (בארה"ב זה סעיף ניגוח עיקרי של האופוזיציה נגד אובאמה-פעולות בניגוד לחוקה). פעולות מוגבלות באירן, סביר להניח שמתרחשות באופן תדיר בלי שרוב הממשלה תובא בסוד העניינים (אני מתייחס לכל מיני חיסולים מסתוריים וחבלות מיסתוריות שמעכבים את פרויקט הגרעין שם). לא על זה מדובר כי אם על תקיפה צבאית בהיקף גדול מספיק להשמיד את פרויקט הגרעין האירני. בהתחשב בגודל הפרויקט מיתקפה כזו לא ממש "מוגבלת". ברור שאפשר להתווכח על המהות של מה זה "מוגבל" (הרי אין הגדרה פרטנית בחוק) ולכן אין לכל הסיפור הזה הרבה סיכוי אבל, עדיין, הדרישה לפעול בהתאם לחוק היא דרישה לגיטימית לגמרי.
וכן, אם יש חשש סביר שקגנס הולך לעבור על חוקי הפורום, לגיטימי לפנות למנהלים ולידרוש שימנעו זאת מימנו. אנחנו מדברים פה על דרישה להבהיר לגורם המנהל מראש שפעולה מסוימת שלו איננה חוקית. למען האמת, זה יותר יעיל ונכון מביקורת בדיעבד. ואתה יודע מה? אם תהיה תקיפה על סמך החלטה בהיקף מצומצם, וההתקפה תיכשל בצורה זו או אחרת, תהיה בטוח לא רק אנשי שמאל קיצוני יבואו בטענות על כך שההחלטה לא התקבלה בפורום המתאים ולכן לא הייתה שקולה מספיק.
בג"ץ לא יתערב כי מדובר בביצה שהיא לא רק מעומעמת אלא שטרם נולדה בכלל. ואני לא חושב שבג"ץ נוטה להזהיר לפני שבוצעה חריגה או עבירה. מה שכן-בהחלט סביר להניח שבהחלטתם השופטים יביעו תיקווה שממשלת ישראל תישקול היטב את צעדיה ותפעל בהתאם לחוק. וגם אני מביע תיקווה כזו.
ישן 23-08-2012, 03:58
  Sam Weller Sam Weller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.05
לדרוש מהשלטון לפעול לפי החוק זה לגיטימי
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "לא צריך להגזים"

לעשות את זה בבג"צ למפרע זה לא לגיטימי משום שבית משפט, כל בית משפט, אינו יכול לדון בתרחישים היפותטיים (שבמקרה זה נוצרו במוחם הקודח של עיתונאי ישראל שאינם חשודים באובייקטיביות בכל הנוגע לנתניהו - על זה אתה מבסס את החשש הסביר?). לשים אולטימטום לראש הממשלה - תתחייב לעשות X ואם לא נפנה לבג"צ - זו בריונות משפטית שנועדה קודם כל לערער את אמון האזרחים בממשלתם כהמשך ישיר למסע המתוזמר של התקשורת, ובנוסף, לנסות לסבך את הממשלה בהליך משפטי שיטיל מורא על חבריה ואולי גם יאלץ אותה לחשוף מידע על כוונותיה ופעולותיה (גם פיסת מידע לכאורה שולית ופרוצדורלית יכולה להיות משמעותית באיסוף מודיעין).
ישן 22-08-2012, 19:23

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "ההקבלה לא נכונה לדעתי. הפצצת..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
ההקבלה לא נכונה לדעתי.
הפצצת הכור מתאימה להפצצות של חיל האוויר לאחר החטיפה. לולא היה חיזבאללה מגיב בירי רקטות, הלחימה לא היתה מתגלגלת ולא היתה מוכרזת מלחמה. מכאן אני מסיק שהפצצה בלבד אינה מלחמה אלא פעולה מוגבלת, ורק כשתהיה תגובה איראנית חריפה וישראל תגיב, יהיה צורך באישור הממשלה לשם כך.

לא מסכים,
אחד הטיעונים של תומכי ההפצצה (ואם אני לא טועה שלך...אבל סלח לי אם טעיתי במקרה זה..)...הוא שלא צריך לחכות שלאיראנים תהיה פצצה כי הם כבר הכריזו מה הם יעשו כשתהיה להם פצצה...
כשכל מיני הזויים אומרים שלא נורא אם תהיה להם פצצה ושאסור לנו לתקוף אחד הטיעונים שלכם הוא דברי אחדינג'אד וחבריו כנגד היישות הציונית..ובצדק.
לטיעון הזה יש במקרה הזה את הצד השני, האיראנים כבר הודיעו מה יקרה אם מישהו יתקוף אותם, לטמון עכשיו את הראש בחול (כפי שאתם מתלוננים שעושים ההזויים) ולהגיד שלתקוף אותם זה מבצע מוגבל זאת בדיחה...
לתקוף אותם זה לצאת למלחמה, שיתכן שנופתע בה לטובה ונגלה שלאיראנים אין הרבה יכולות להגיב מולנו ומלחמה של ממש לא תתפתח...אבל זה יהיה תוצאתי כאמור .הם הרי יגיבו הכי הרבה שהם יכולים והם כבר הודיעו על זה...
לכן תקיפה שלנו זאת תחילת מלחמה, סלח לי. (לא נכנס כמובן להאם מוצדקת או לא, זה דיון אחר).

ישן 22-08-2012, 19:35

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "תקן אותי אם אני טועה, אבל אנחנו לא ממילא במצב מלחמה עם איראן?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי efekt
אם כן, ויש מלחמה רשמית (או על הנייר לפחות) עם איראן - מה ישתנה בתקיפה?

רשמית אני לא יודע..
אבל אני לא חושב שזה מה שחשוב ולא ברורה לי ההגנה שזוכה כאן ראש הממשלה מאנשים שרגילים להקפיד בנושאים הללו...
תקיפה באירן היא דה-פקטו יציאה למלחמה.. (שבמקרה הטוב תסתיים מהר ובקלות.)..
אם אתם מוכנים לבטל במחי יד את הסטנדרטים והחוקים שהיו קיימים עד היום רק בגלל שאתם תומכים בתקיפה אז שיבושם לכם, ההתנהגות הזאת היא בדיוק מה שמתלוננים עליה כאן לרוב (כשמדובר על הצד השני של המפה הפוליטית).
אם מישהו חושב שביבי לא צריך להשיג רוב בממשלה שהוא עצמו מינה לפני תקיפה כזאת אז בהצלחה.
אני מתקשה להבין את ההגיון, ואם תקיפה היא הדבר הנכון אז אני לא רואה בעיה גדולה בשכנוע ממשלה (זה לא הכנסת אני מזכיר..אין נציגי אופוזיציה..).

ישן 22-08-2012, 19:54
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
איש לא מציע לבטל את החוקים והסטנדרטים - למעט אלה שחותרים תחת השלטון הנבחר
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "[QUOTE=efekt]אם כן, ויש מלחמה..."

אפשר לגלגל עיניים ולעסוק בתוכן העתירה - ואפשר להיות רציני ולהתייחס לסיבות שעומדות מאחורי העתירה: העתירה הזו נועדה לשלול מהממשלה את היכולת לקבל החלטה שהיא ריבונית לקבל.

הסיפור המטורף סביב מניעת ההתקפה באיראן, הוא כ"כ הזוי - שאני מתפלל בכל כוחי שאכן עומדים מאחוריו גורמי חוץ (או במלים אחרות, אובמה), שכן אם באמת מי שמנווט את הקמפיין החולני הזה הם אנשים מכאן - המדינה הזו מצוייה בסכנה גדולה בהרבה מהגרעין האיראני, שכן יש בתוכה אנשים שמוכנים לחתוך לעצמם ת'ראש, ולבלבד שגם לשנואי נפשם יכאב...

אין לי מושג מה אפשר ומה אי אפשר לגבי איראן. ברור לי לגמרי שאלה שנמצאים כאן וצורחים שאי אפשר - עוזרים לאיראן, גם אם הם בחלקם מטומטמים מכדי להבין זאת, ובחלקם ציניים מכדי שיהיה להם אכפת מזה.

בין אם נתקוף ובין אם לא נתקוף, הסיכוי להרתיע את איראן גדול בהרבה, אם יאמינו שאנחנו באמת הולכים לתקוף. מה שהאנשים האלה עושים, זה שיא של חוסר אחריות, דבר לא קל בהתחשב ברקורד של חוסר האחריות שמאפיין חלק לא קטן מהם (אגב, עמוס עוז כבר הודיע שהפעם הוא מצביע מרצ וקורא לכולם ללכת בעקבותיו?).
ישן 23-08-2012, 00:44

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב ""כל מי שתומך בעניין הזה"?:) ממש לא כל מי שתומך - וכמובן שזה לא "העניין"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
העניין הוא לטרפד בכל אמצעי את סמכותה של ממשלה נבחרת להחליט על מדיניות.
הסמכות הזו מופיעה בחוק יסוד הממשלה ה-ר-ב-ה לפני סעיף 40...

אגב, זה ניצול של תירוץ לגאליסטי לצורך קידום אג'נדה אנטי-דמוקרטית. זה אמור להטריד אותך הרבה יותר...

את העניין שמעניין אותך כבר סגרנו והסכמנו.
וזה לא מטריד הרבה יותר כי יש לזה מעט מאוד משמעות, זה קול ענות חלושה שלא יצא ממנו שום דבר פרט לשורה בעיתון ודיון בפורום..
ללקיחת סמכויות נוספות לראש הממשלה או יציאה לתקיפה בלי לקבל אישור ממשלה צריך להטריד אותך הרבה יותר.

ישן 23-08-2012, 13:02
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

קול ענות חלושה? כל הדיון הפומבי שהם הצליחו לכפות מרסק את מה שנשאר מההתרעה שלנו
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "[QUOTE=ori]העניין הוא לטרפד..."

אין לי מושג אם אתה בעד או נגד תקיפה (וגם אין לי מושג אם יש לנו היכולת) - אבל זה בכלל לא העניין: העניין הוא חבורה של ציניקנים מרושעים, שמנצלים "את האדיוטים המועילים הרגילים (שיכונו להלן בשם "חותמי העצומות") בכדי לשים משקולת אחרי משקולת על רגליה של ממשלת ישראל.

כח ניסיון להתדיין על תוכן הפעילות במקום על המטרה שלה - זה בדיוק מה שהם רוצים. אם אתה לא תומך במטרה שלהם, אתה לא אמור לתמוך בטריקים שבהם הם משתמשים בכדי להגיע למטרה זו, שכן הם לא באמת מייחסים חשיבות לטריקים אלה (שהרי אין להם שום יכולת לטעון שיש רוב בממשלה שתומך בדעתם שבכל מקרה אסור לתקוף...).
ישן 23-08-2012, 14:15

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "קול ענות חלושה? כל הדיון הפומבי שהם הצליחו לכפות מרסק את מה שנשאר מההתרעה שלנו"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
אין לי מושג אם אתה בעד או נגד תקיפה (וגם אין לי מושג אם יש לנו היכולת) - אבל זה בכלל לא העניין: העניין הוא חבורה של ציניקנים מרושעים, שמנצלים "את האדיוטים המועילים הרגילים (שיכונו להלן בשם "חותמי העצומות") בכדי לשים משקולת אחרי משקולת על רגליה של ממשלת ישראל.

כח ניסיון להתדיין על תוכן הפעילות במקום על המטרה שלה - זה בדיוק מה שהם רוצים. אם אתה לא תומך במטרה שלהם, אתה לא אמור לתמוך בטריקים שבהם הם משתמשים בכדי להגיע למטרה זו, שכן הם לא באמת מייחסים חשיבות לטריקים אלה (שהרי אין להם שום יכולת לטעון שיש רוב בממשלה שתומך בדעתם שבכל מקרה אסור לתקוף...).

לא ניתן לנהל כאן דיון תאורטי כבר בלי שאתה מושך אותו לאן שנוח לך (למרות שעל הנקודה שאתה מעלה אין לנו ויכוח).
סיכמנו את הנושא שלך ואני חוזר לשלי, אשמח אם אין לך תגובה רלוונטית או רצון לדון בנושא שאני מדבר עליו שפשוט לא תגיב, או לחילופין שלא תחזור לנושא שכבר השתכנענו אליו אלא תגיב לגופו של עניין.
חוזר :
ללא קשר לעתירה של החבורה הזאת, הפעולות של ראש הממשלה להגברת סמכויותיו מדאיגות, ובהמשך לכך יציאה לתקיפה/ מלחמה ללא רוב בממשלה הינו מעשה שגוי ,על סף הלא אתי ולא חוקי.

ישן 23-08-2012, 16:34

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אני מושך אותו?:) הם מנצלים אנשים כמוך וכמו קגנס כדי לקדם אג'נדה שאין לכם עניין בה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
במקום לבוא אליי בטענות על שאני מציין עובדה פשוטה, תסתכל מי מושך אותך באף, ומה מטרת התרגיל שהוא עושה לך...

הם לא מוטרדים מ"הרחבת סמכויות ראה"מ" - ואין לך שום סיבה לטעון שמשהו באמת השתנה בעניין. הם העלו את הנושא הזה, כמו שהעלו 700 נושאים אחרים, פשוט כדי למשוך את השטיח מתחת לרגליה של ממשלה נבחרת. במידה ואתה חרד לדמוקרטיה - זה אמור להטריד אותך הרבה יותר מאשר הטענות של שונאי הדמוקרטיה...

מנצלים? צא מהסרט שלך...בגלל 2 תגובות בפורום עם 200 גולשים?? יש עולם מחוץ למחשב את יודע..
אני התלוננתי בשיחות סלון על העניין לפני שהוא הועלה על ידי החבורה הזאת.
וכאמור הם לא מענינים אותי, מזמן המשכתי בדיון העקרוני בעוד אתה מדבר עליהם ועל נושא אחר בכלל.

ישן 23-08-2012, 16:40
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

LOL, אני מודה לך על השיעור דמיקולו - אבל אתם הדוגמא מפה. יש עוד כמוכם...
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "[QUOTE=ori]במקום לבוא אליי..."

אנשים שרוצים להרגיש נאעורים וענייניים ונותנים לציניקנים מרושעים להשתמש בהם למטרות שהם לא תומכים בהן. מכיוון שהדיון מתנהל ":בתוך המחשב", כפי שניסחת זאת בכזו התנשאות אנינה, הרי שהדוגמאות צריכות להגיע "מתוך המחשב". זה לא כזה מסובך...

האנשים האלה מתנגדים לתקיפה באיראן, גם אם יהיה לה רוב מוחץ בממשלה, במשאל עם, בכנסת, ובקרב חברי הפרלמנט של של מג'די בכפר סבא...
אותם אנשים מגישים עתירה ובה הם מציגים פוזה של מוטרדים מעניין שאין להם מושג לגביו (שאלת קיומו/העדר רוב בממשלה בעניין, ורצון/אי-רצון של ביבי לפעול בלי קבלת אישור מרוב/מיעוט שכזה) - ואתה רץ להתייצב מאחוריהם, "רק בשם העניין הזה".

"הדיון העקרוני" הוא בדיוק מה שהם רוצים - תקיעת מקלות בגלגלי יכולת ממשלת ישראל הנבחרת לקבל החלטות. אתה מדבר על "עניין עקרוני" בשם הדמוקרטיה, כאשר כל הדיון נועד לחבל בדמוקרטיה במקום הרבה יותר בסיסי: סמכות הממשלה לפעול עפ"י החלטות שקיבלה.
ישן 23-08-2012, 16:45

בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "LOL, אני מודה לך על השיעור דמיקולו - אבל אתם הדוגמא מפה. יש עוד כמוכם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
אנשים שרוצים להרגיש נאעורים וענייניים ונותנים לציניקנים מרושעים להשתמש בהם למטרות שהם לא תומכים בהן. מכיוון שהדיון מתנהל ":בתוך המחשב", כפי שניסחת זאת בכזו התנשאות אנינה, הרי שהדוגמאות צריכות להגיע "מתוך המחשב". זה לא כזה מסובך...

האנשים האלה מתנגדים לתקיפה באיראן, גם אם יהיה לה רוב מוחץ בממשלה, במשאל עם, בכנסת, ובקרב חברי הפרלמנט של של מג'די בכפר סבא...
אותם אנשים מגישים עתירה ובה הם מציגים פוזה של מוטרדים מעניין שאין להם מושג לגביו (שאלת קיומו/העדר רוב בממשלה בעניין, ורצון/אי-רצון של ביבי לפעול בלי קבלת אישור מרוב/מיעוט שכזה) - ואתה רץ להתייצב מאחוריהם, "רק בשם העניין הזה".

"הדיון העקרוני" הוא בדיוק מה שהם רוצים - תקיעת מקלות בגלגלי יכולת ממשלת ישראל הנבחרת לקבל החלטות. אתה מדבר על "עניין עקרוני" בשם הדמוקרטיה, כאשר כל הדיון נועד לחבל בדמוקרטיה במקום הרבה יותר בסיסי: סמכות הממשלה לפעול עפ"י החלטות שקיבלה.

אז אי אפשר לדבר בפורום על החלק שהם צודקים בו בגלל שזה "תורם" למטרה שלהם? שוב...הדיון הוא עקרוני, אף אחד לא מעניין אותו הפורום הזה ואף אחד לא מתייחס אליו.
אפשר לחזור לגופו של עניין ולהתעלם מהנזק שהדיון עושה כי כאמור אנחנו כאן לבד.
ולגופו של עניין, בהתנתק מהם, הטענות שמועלות לגבי רוב בממשלה לתקיפה באיראן הן רלוונטיות ונכונות.

ישן 23-08-2012, 17:17
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

"אנחנו כאן לבד"?:) זה הנימוק שלך להתצרפות למהלך האנטי-דמוקרטי שלהם?
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "[QUOTE=ori]אנשים שרוצים..."

כן, בפורןם אנחנו לבד, ובמכולת אנחנו לבד, ובאוטובוס, ובכל מקום. בכל מקום ספציפי אפשר לקדם את האג'נדה שלהם, כי כל מקום לא קשור למקום אחר...
זו גישה מוזרה במעט, שכן היא מאפשרת מתן גיבוי לכל פרסום בעייתי מבחינת ב"מ - אחרי הכל "אנחנו בפורום - אף אחד לא רואה"...

מעבר לכך, כל הבסיס של ההצטרפות לטענות שלהם, לוקה מבחינה דמוקרטית, שכן הם מדברים על דמוקרטיה כדי לכרות לה את הרגליים. עם כל הכבוד לשאלה האם יש רוב בממשלה (דבר שלא אתה, לא אני ולא הם יודעים), יש בעייה עם העובדה שהם מתנגדים בכל מקרה לכל מה שהממשלה תחליט, וזה בסה"כ עוד מהלך טקטי לשם השגת יעד אסטרטגי שכל-כולו אנטי-דמוקרטיה. עצם הסיוע האגפי להשגת יעד טקטי - מקדם את השגת היעד האסטרטגי ("אני לא בעד כיבוש ביירות, אבל כיבוש צידון הוא הכרחי - ולכן לא משנה לי אם כיבוש צידון יעזור לקדם את כיבוש ביירות - אני עדיין אתמוך, כי אני אדם ענייני..")
ישן 23-08-2012, 17:29

בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב ""אנחנו כאן לבד"?:) זה הנימוק שלך להתצרפות למהלך האנטי-דמוקרטי שלהם?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
כן, בפורןם אנחנו לבד, ובמכולת אנחנו לבד, ובאוטובוס, ובכל מקום. בכל מקום ספציפי אפשר לקדם את האג'נדה שלהם, כי כל מקום לא קשור למקום אחר...
זו גישה מוזרה במעט, שכן היא מאפשרת מתן גיבוי לכל פרסום בעייתי מבחינת ב"מ - אחרי הכל "אנחנו בפורום - אף אחד לא רואה"...

מעבר לכך, כל הבסיס של ההצטרפות לטענות שלהם, לוקה מבחינה דמוקרטית, שכן הם מדברים על דמוקרטיה כדי לכרות לה את הרגליים. עם כל הכבוד לשאלה האם יש רוב בממשלה (דבר שלא אתה, לא אני ולא הם יודעים), יש בעייה עם העובדה שהם מתנגדים בכל מקרה לכל מה שהממשלה תחליט, וזה בסה"כ עוד מהלך טקטי לשם השגת יעד אסטרטגי שכל-כולו אנטי-דמוקרטיה. עצם הסיוע האגפי להשגת יעד טקטי - מקדם את השגת היעד האסטרטגי ("אני לא בעד כיבוש ביירות, אבל כיבוש צידון הוא הכרחי - ולכן לא משנה לי אם כיבוש צידון יעזור לקדם את כיבוש ביירות - אני עדיין אתמוך, כי אני אדם ענייני..")

שוב אתה מכניס לי מילים לפה ורציונל שלא תמכתי בו.
לא דיברתי עליהם, רק על נקודה ספציפית שבמקרה גם הם תומכים בה.

ישן 23-08-2012, 17:52

בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב ""אנחנו כאן לבד"?:) זה הנימוק שלך להתצרפות למהלך האנטי-דמוקרטי שלהם?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori

ולנקודה הזאת..על מה אתה מדבר?... בויכוח על נושא ציבורי/ דעת קהל יש משמעות לכמות האנשים שצופה בפורום...אם זה בודדים כמו במקרה זה אז מה לעשות, אין לזה משמעות בהשפעות של זה על דעת הקהל, התקשורת, בתי המשפט, הציבור וכו'. זאת אומרת שצר לי, אנחנו לא תורמים בפורום הזה כלל לחבורה הזאת שפנתה לבג"צ...
אם מדובר על ב"מ אז זה עניין אחר לגמרי.. מספיק שבנאדם אחד שלא אמור לקרוא כאן קורא וזו פגיעה.., בוודאי כאשר גורמים עויינים יכולים לחפש ספציפית פורום מהסוג הזה שיש בו צבא ובטחון..

ישן 23-08-2012, 18:02

בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "וודאי שלא, אתה הרי טוען שאיש לא קורא מה שנאמר פה, ולכן הכל מותר..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
אי אפשר להחזיק את המקל בשתי קצותיו. או שלא קוראים כאן, ואז מותר לומר הכל - או שבכ"ז מדובר בפורום פתוח שדי הרבה אנשים קוראים מה שנכתב בו (שאין לך מושג מיהם ומהם - מה שגורם לך להזהר בענייני ב"מ), ואז בכ"ז יש משמעות למה שנאמר...

כך או כך, ברגע שאתה מגבה את הטענות שלהם כאן, בנימוק שזה בסדר בגלל שלאף אחד לא אכפת מהפורום, הופכת כל הגנה שלך על ב"מ בפורום - לחסרת בסיס. אחרי הכל, אם לישראלים לא אכפת ממה שנאמר כאן, למה שלאיראנים יהיה אכפת?...

זה לא אותו מקל סליחה, מעט אנשים בפורום לא עושים נזק ציבורי בישראל, ומעט אנשים בפורום יכולים לעשות נזק גדול בהיבט ב"מ..אני בטוח שאתה יכול להבין זאת.
אם לא אז חבל, אבל זה קצת מצחיק..

ישן 23-08-2012, 18:30
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

מכיוון שלא צריך להיות גאון כדי לראות "נזק ציבורי" שמעט אנשים גורמים לו, דבריך תמוהים.
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "[QUOTE=ori]אי אפשר להחזיק את..."

אתה מזהה נזק ציבורי כדבר שיכול להגרם רק ע"י מה שאתה רואה כ"רבים". אני לא אכנס איתך לדיון לגבי מה זה רבים ומה זה לא רבים - אבל עובדתית, רוב המחאות שקוראות לחרם על המדינה, מייצרות כאן מקלט דה-פאקטו לרבבות מסתננים, משנות סדרי עולם בספרי לימוד, מכתיבות לצה"ל מטרד שבועי בגדר ההפרדה וכד' - כל אלה מיוצרות ע"י פחות אנשים ממה שקוראים כאן הודעה ממוצעת...
"נזק ציבורי", אם כן, יכול להגרם גם ע"י מתי-מעט.

מעבר לכך, הטענה שאם קצת אנשים קוראים במקום מסויים, אז מותר לכתוב שם שטויות - היא טענה עצובה להחריד. אני סבור שעדיף בעקרון להימנע מכתיבת שטויות, גם אם אף אחד לא צפוי לקרוא את הטקסט הנכתב...
ישן 23-08-2012, 18:47

בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "מכיוון שלא צריך להיות גאון כדי לראות "נזק ציבורי" שמעט אנשים גורמים לו, דבריך תמוהים."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori

מעבר לכך, הטענה שאם קצת אנשים קוראים במקום מסויים, אז מותר לכתוב שם שטויות - היא טענה עצובה להחריד. אני סבור שעדיף בעקרון להימנע מכתיבת שטויות, גם אם אף אחד לא צפוי לקרוא את הטקסט הנכתב...

גם את זאת לא טענתי, טענתי רק שהנזק שאתה טוען שנגרם לא באמת נגרם כי יש כאן מעט מאוד אנשים, והרי הדיון לא היה על האם הדברים הם שטויות, אני כבר הבהרתי שהטיעון כשלעצמו הוא לא שטויות, ואף אתה לא טענת זאת, טענת שבונטקסט שהוא נאמר הוא יוצר נזק.
זאת בעצם הפעם השלישית היום שאתה טוען שאמרתי משהו שלא אמרתי..אתה מנהל או טרול?
ההתנהגות שלך די כוחנית וטרולית ומעט מאוד ענינית בפוסטים האחרונים, אז סלח לי עייפתי ממך בשלב זה.

ישן 23-08-2012, 18:55
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

ברור, נזק הוא רק מה שנוח לך לטעון שזה נזק...
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "[QUOTE=ori] מעבר לכך, הטענה..."

אתה יוצר לך הגדרה סובייקטיבית של נזק - שהיא תלויית מקום - ואז מנקה לעצמך את הצמפון, למרות שאתה יודע שעצם ניהול הדיון הוא דבר שעוזר אך ורק לאלה שמלכתחילה מחפשים למנוע כל מהלך של הממשלה, גם אם יש שם רוב של 100% (ושוב, אין לך בדל של מושג אם יש או אין רוב, מה שהופך את הטענה שלך שהטיעון שלהם אינו שטויות, לחסרת בסיס).
מעבר לכך, גם אם עצם הדיון לא היה דבר שעוזר אך ורק לאיראנים (שכן הם היחידים שמרוויחים מהיחלשות של כל בדל הרתעה שעוד נשאר לנו) - הרי שהוא רע לדמוקרטיה. עם כל הכבוד לטענה (חסרת הבסיס, כאמור) לגבי העדר רוב בממשלה - טענה חשובה יותר היא לגבי ההתנגדות של אלה לכל החלטה שתקבל הממשלה הנבחרת, במידה ואינה מתאימה לרצון שלהם.

ושוב, העובדה שהתירוץ שלך לקיום הדיון הוא ש"יש קוראים נורא מעטים" - מתאימה לכל מי שירצה לפרסם כאן דברים מזיקים. מעכשיו כל ילד שיש לו אח בשייטת מטכ"ל, יוכל להגיד "אפילו אמיל אומר שבין כה אף אחד לא קורא פה"
ישן 23-08-2012, 22:41

בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "ודאי שהבנתי - פשוט הנחת היסוד..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
ודאי שהבנתי - פשוט הנחת היסוד שלך הייתה חסרת בסיס, ועליה ניסית לבנות תילי-תלים של טיעונים. הסתירה הייתה כמעט מתבקשת. אין דרך לתמוך בטקטיקה בשם הדמוקרטיה, כאשר היעד האסטרטגי שהיא מקדמת הוא אנטי-דמוקרטי. פשוט לא קיימת דרך לעשות זאת, בלי להסתבך בסתירות.

טרול זו כמובן קללה - וקללה די מכוערת. מעבר לכך, הביטוי נועד כלפי מישהו שמחפש להתווכח לשם הויכוח ולא כדי להעביר מסר או רעיון שהוא מאמין בו. נסה כמה שתרצה, אבל לא תצליח לבסס טענה שאני לא מבטא עמדות ברורות ועקביות בטיעונים שלי, גם באשכול זה וגם בכל אשכול אחר.

עם כל הכבוד, יש לך תואר בהיסטוריה או גאוגרפיה לא? לא בלוגיקה..
אם לא הבנת את הטיעון שלי אז לא הבנת..לא קרה כלום ומכבסת מילים לא תעזור כאן.
טרול זו קללה מכוערת? לוקח חזרה...אתה לא טרול, סתם נודניק שדוחף את האג'נדה שלו גם כשהיא לא רלוונטית לדיון, וזאת כן רק לטובת הויכוח (כפי שציין לפי קגנס). אולי טרול זאת אכן לא הימלה המתאימה.

ישן 23-08-2012, 22:49
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

לא חושב שיש תואר בלוגיקה, אבל מילא - בשביל לוגיקה צריך יכולת חשיבה, לא תעודות מהודרות
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "[QUOTE=ori]ודאי שהבנתי - פשוט..."

קרא מה שכתבת מתחילת האשכול ונסה להסביר שוב את הדברים הבאים:
1. מאיפה הם יודעים שלביבי יש רוב או אין רוב, ומאיפה הם יודעים שהוא מתכנן להתעלם מכך שאין לו רוב, וכך יהיה המצב?
2. האם לדעתך העתירה באמת נועדה אך ורק כדי לוודא שביבי פועל עפ"י חוק יסוד הממשלה?
3. במידה ואכן כל המהלך הוא אכן חלק ממהלך גדול לסיכול כל אפשרות לתקיפת איראן (מהלך שעפ"H חוק הממשלה לגמרי רשאית לעשות), האם לא מדובר בעצם בשימשו ציני בכלי דמוקרטי כדי לקדם מהלך גדול יותר שהוא אנטי-דמוקרטי?

אלה שאלות לא מסובכות, שאפילו בעלי תואר בהסטוריה (נניח...) יכולים לשאול, ואף לענות עליהן...
ישן 23-08-2012, 23:44
מנהל

תשובה קצרה ל-3 השאלות
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "לא חושב שיש תואר בלוגיקה, אבל מילא - בשביל לוגיקה צריך יכולת חשיבה, לא תעודות מהודרות"

1. הם לא יודעים, וגם אתה ואני לא. לטעמי האישי, זה הופך את זה לקצת מגוחך-מעין דיון בשאלה האם לעשות חביתה או מקושקשת מביצה שטרם נולדה. אבל עקרונית זה נכון להבטיח שהחלטה חשובה תתקבל בדרך נכונה חוקית ובכלל. עדיף לדאוג לזה מראש ולא שוועדת חקירה תאמר זאת אחר כך.
2. סביר להניח שהם רוצים למקסם את הסיכוי שהחלטה לתקוף לא תתקבל ומאמינים שבפורום של הממשלה כולה סיכוי רב יותר שזה יקרה. לטעמי האישי, הייתי רוצה שתתקבל החלטה לתקוף, אבל הייתי רוצה שזה ייקרה אחרי בחינה מיטבית של המצב ושל החלופות ואני סבור שהדרך הנכונה (והחוקית) להגיע לזה היא דרך דיון של הממשלה כולה.
3. תרגילים מהסוג הזה הם עניין לחלוטין רגיל בדמוקרטיה. כל השחקנים הפוליטיים (וגם הלא פוליטיים) מגלים רגישות מודברת להליכים דמוקרטיים מסויימים (למשל) כשזה משרת אותם או את עמדתם, ופחות כאשר זה לא. זה נכון אפילו לכל פוליטיקאי שנאחז בסעיף פרוצדוראלי זה או אחר על מנת להעביר מהעולם החלטה שלא נראית לו. זה שמיעוט ינסה לקדם עמדה שונה מזו של השילטון הנבחר וישתמש לשם זה בצעדים משפטיים ותעמולתיים זה לגמרי לגמרי דמוקרטי. זה מפסיק להיות דמוקרטי כשהוא עושה צעדים לא חוקיים או (לטעמי) כשהוא מנסה לגייס לצורך העניין גורמים מחוץ למדינה.
ישן 24-08-2012, 00:41
מנהל

תשובות לתשובות
בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "1. אתם מנהלים את הדיון לגבי..."

1+2. הדיון משמש אותנו להדגיש נקודה שנראית לנו נכונה. אפשר לומר פשוט שברור שההחלטה תתקבל על ידי הממשלה וליגמור עניין...אם זה מה שאתה חושב פשוט תאמר זאת ונסגור עניין. אלא שניראה לי שגם אתה לא בטוח שההחלטה הולכת להתקבל על ידי הממשלה כולה וזה הופך את הדיון לרלבנטי. אז בוא נסכם את האשכול הארוך באופן מאוד פשוט: האם אתה סבור שההממשלה בוודאות תקבל את ההחלטה בפורום מלא, או לא? אם התשובה חיובית אזי אין לי טענות או ויכוח איתך. אם אתה סבור שלא-אז אתה חייב להודות שהדרישה להבטיח שזה כן יתקבל בממשלה כולה (ובוא נדמיין שר' אני זה שדורש את זה) היא הגיונית ולגיטימית.
3.בוודאי שאלו הם תרגילים מקובלים. האם הרפובליקנים, למשל, לקחו את אובאמהקר לבית המשפט העליון רק בגלל שהטרידו אותם ההיבטים הספציפיים בחוק שאולי נוגדים את החוקה, או שהם רוצים לבטל את כל הרעיון של חוק ביטוח בריאות ציבורי (ניקרא לזה ככה בשביל הפשטות)? כל פעם שניציגי מיעוט פונים לבית המשפט העליון לבקש סעד על בסיס טענה שהשילטון פועל נגד התחיקה הם עושים זאת.
וכמובן, איך שלא מסתכלים על זה, אין שום דבר אנטי-דמוקרטי בלידרוש מהממשלה הדמוקרטית לקבל החלטה...
ישן 24-08-2012, 01:24

בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "לא היה צורך גם קודם, זה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
לא היה צורך גם קודם, זה בסדר.
וכאמור, אין תואר בלוגיקה, כך שלצערנו, לא למדתי דבר...

גם כשמלמדים אותך אתה הרי לא לומד דבר..
לא לא, מסתבר שהיה צריך חד משמעית, אתה משתמש במושג לוגיקה כל כך הרבה כאילו אתה איזה מומחה בעניין, מחלק ציונים לכל עבר...ומסתבר בסוף שלא ידעת בכלל שזהו מקצוע אקדמי (כנראה חשבת שזה תחביב והכתרת את עצמך למומחה במקום ללמוד קצת על העניין..):
דוקטורת בלוגיקה מאחת האוניברסיטאות המכובדות בעולם:
http://logic.berkeley.edu/logic-at-ucb.html
תואר בלוגיקה מעוד אוניברסיטה מאוד מכובדת:
http://logic.sas.upenn.edu/
ומעוד אחת:
http://www.hss.cmu.edu/philosophy/undergraduate-bs.php

ישן 24-08-2012, 12:04

בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "עד לברקלי הגעת כדי למצוא בזה תארים אקדמיים?:) המצב באמת נואש, הא?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
עצם העובדה שנזקקת לחיפוש בחו"ל (ואני מאוד מעריך את ההשקעה שלך בניסיון להיות פעם אחת צודק...), רק ממחישה את העניין הזה. מסתבר שבארץ לא הצלחת למצוא, הא?

כך או כך, עם או בלי תואר (שכנראה לשנינו אין) בלוגיקה - הטיעונים שלך היו ונותרו כ"כ פגומים לוגית, השסיבה היחידה שבזבזתי זמני על פענוח הטקסט המבובל שכתוב בהן - היא הרצון להקל על אחרים...

אתה מבין, "מומחיות בלוגיקה" היא לא דבר שנדרש כדי להתמודד עם האין-טיעונים שלך.

אה, כן, רק בארץ תארים נחשבים... כי האוניברסיטה המדורגת חמישית (או משהו כזה..) בעולם לא מספיק טובה..לפי ההגיון שלך...אכן, מלך הלוגיקה....סורי שלא חיפשתי באוניברסיטת חיפה או בר אילן או איפה שאתה למדת, בוודאי אם למדת שם הרי שרק זה קיים...
"נזקקתי לחיפוש בחו"ל"...מה זאת אומרת נסעתי עד לשם!! לא לא, הכרתי את התואר הנ"ל כי יש לי חברה שמלמדת לוגיקה.. ובשביל להוכיח שאתה לא יודע על מה אתה מדבר לא נזקקתי "לחפש בחו"ל"..הספיק לי קישור שמצאתי בגוגל, כאן כאן בארץ...
אבל עזוב, אני מקבל את הסטנדרטים שאתה מציב כאן כדי "להוכיח" את הטענות המונפצות שלך..מעכשיו אם דבר לא קיים בישראל וצריך להביא הוכחה מאתר בחו"ל (מכובד ככל שיהיה) הרי שמידע זה לא קיים ולא רלוונטי, מעכשיו יקרא רציונל זה- הלכת ORI, מומחה הלוגיקה...
דיונים עתידיים לפי הלכת ORI: " זה שהיית צריך ללכת (בגוגל..) עד למחקר בבוסטון (מישהו אמר הרווארד??) כדי להוכיח שהנתונים שהבאת נכונים מוכיח שהנתונים שהבאת לא נכונים"... מאוד לוגי, תודה על השעור...

ישן 24-08-2012, 17:27

בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "ברור שהכרת את התואר כי יש לך..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
ברור שהכרת את התואר כי יש לך חברה שמלמדת לוגיקה - איפה היא מלמדת בקרנגי מלון או בברקלי? יש לה "מאסתר" או "דוקטורת"?

אתה לא חייב להודות לי על השיעור - אתה יכול סתם לנסות להימנע מדקלומים מוזרים שתכליתם להיראות נאור וליברל - ולחשוב בהגיון. לא יודע אם חברה שלך סיפרה לך, אבל לא צריך לנסוע לברקלי כדי להפעיל את התאים האפורים...

בנימה אופטימית זו אני אסיים את הענף הזה באשכול. באמת נהיה בלתי אפשרי כבר לקרוא - והאמת היא שבאמת לא היה לך מה לכתוב מלכתחילה (כל מה שכתבת, קגנס כתב לפניך...).

בוא נעשה סדר קצר:
אכן יש לי חברה שמלמדת לוגיקה, וזה שאתה רומז שאני משקר זו חוצפה וטיפשות...מזכיר לך מה קרה בפעם האחרונה שרמזת דבר כזה...בלעת כובע גדול (יחד עם תירוץ כל כך עלוב למדוע טעית..)..אז באמת, שוב? חבל מנהלצ'יק...טעית בגדול אז ובלעת כובע וחבל שאתה לא לומד לקח כי זה פשוט יקרה שוב...ממליץ שתשקיט בנושא זה...
לעניין השני:
כתבת (ללא ידע) שאין תואר בלוגיקה, תיקנתי אותך, כתבת (ללא ידע שוב) שאני טועה, הוכחתי לך שאני צודק...הסברת שטעית אבל לא באמת טעית כי בחו"ל זה לא נחשב..
מעליל עלילות שקר ומנפיץ תירוצים פאטתיים על טעויות פשוטות. סחטיין על הרמה הגבוהה.

ישן 24-08-2012, 17:42

בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "כאילו שאתה לא טעית טעויות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פסטן
כאילו שאתה לא טעית טעויות דומות לגבי גולשים אחרים, וגם אתה חזרת בך והתנצלת. להזכיר לך?
לזכותו של המנהלצ'יק יאמר שהוא הודה באותה טעות לגביך שאתה מתייחס אליה. עכשיו, נזכיר את הדברים המרשימים שאמרת לגבי חוקר מסוים מהאוניברסיטה העברית ואת השבחים שהרעפת על חוקר אחר (אף שעולה מדבריך שלא קראת את מחקריו שלא נעשו יחד עם השותף המאוזכר תדיר)?

זאת התשובה שלך? שבגלל שעשיתי זאת והתנצלתי אז אנחנו צריכים להמשיך? הוא עשה זאת... לא התנצל אישית מעולם, רק הסביר מדוע הוא טעה (לא מה שאני עשיתי..אני התנצלתי בריש גלי)..ועכשיו הוא עושה זאת שוב!!
לא הבנתי את הסיפא של הודעתך, לא על מי אתה מדבר ולא מה אתה רוצה להגיד (אני באמת לא בטוח למה אתה מתכוון, אני לא טוען שאתה מחרטט)..אז או שתסביר בצורה יותר ברורה או שתסביר בפרטי או שתתעלם אם זה לא חשוב במיוחד.

ישן 22-08-2012, 20:00
מנהל

אני לא בהכרח מסכים עם ההקבלה, אלא רק טוען שהדרישה שלהם לגיטימית
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "ההקבלה לא נכונה לדעתי. הפצצת..."

לא עם כל דרישה לגיטימית אני מסכים...
אבל, אם בכל זאת נחשוב על זה, הרי כשעורכים התקפה בסדר גודל אסטרטגי על מדינה (או גוף אחר) שיש לה יכולת מענה אפקטיבי הרי שאתה חייב לקחת בחשבון שמדובר בפועל בהכרזת מלחמה שכן הצד השני יגיב בעוצמה. כך היה בלבנון וכך עלול היה להיות בסוריה.לגבי עירק-דווקא שם לא היה לאויב מי יודע מה יכולת מענה אפקטיבי ולכן התקיפה יכלה להתחיל ולהסתיים בזה.
תקיפה של אירן בהכרח תהיה בהיקף משמעותי אחרת לא תצליח. זה מאוד מאוד נאיבי לחשוב שהם לא יגיבו, ובעוצמה, או שישראל תבליג על התגובה שלהם. במלים אחרות-המשמעות היא מלחמה בסדר גודל זה או אחר. ניתן להשוות זאת לתקיפה פרל הרבור בידי היפנים. זאת הייתה אומנם תקיפה נקודתית, אבל קשה לי להאמין שמישהו ביפן היה חושב שהאמריקאים לא יראו בזה הכרזת מלחמה (ונעזוב לרגע את זה שהיפנים באמת הכריזו מלחמה-והיו אמורים לעשות זאת ממש לפני התקיפה אך היה כשל בירוקרטי שגרם עיכוב).
בקיצור, אם לסכם את עמדתי...
הדרישה של הכותבים איננה כה חריגה, מופלצת ושעריוריתית כפי שיש שסבורים פה. מבחינת החוק הישראלי יש בה הגיון והיא לגיטימית. ככל שאני חושב על זה, אני סבור שהם כניראה צודקים כי תקיפה באירן היא צעד צבאי מאוד משמעותי ובעל השלכות מרחיקות לכת. לכן, עדיף שההחלטה על כך תיתקבל בפורום המתאים מבחינה חוקית ומבחינה פוליטית. מבחינה הפסיכולוגיה החברתית, אם לקרוא לזה כך, יש הרבה בעיות עם קבלת ההחלטות בפורומים מצומצמים וסגורים שפועלים בבידוד ותחת לחץ.
ישן 22-08-2012, 20:45
מנהל

אני מבחין בין המניע ובין הדרישה עצמה
בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "הדרישה של הכותבים היא שערוריה כיוון שהמטרה שלה היא לטרפד כל מהלך שהממשלה הנבחרת תרצה"

לגבי המניע והכותבים כבר כתבתי-מדובר בחבורה שהקונפליקט היחיד שלי לגביה היא האם היא מעצבנת יותר מבחינה פוליטית או מבחינה ספרותית (ובייחוד אשכול נבו שמוכיח שניוטון טעה). אבל הדרישה עצמה לגיטימית. לגיטימי לדרוש שהממשלה תפעל בהתאם לתחיקה. והם לא מתיימרים במכתב שלהם לדבקות בעניין החוקי-טכני אלא גם ברוח החוק.
בעיני זה מקביל לגמרי לאופן התייחסות השמרנים בארה"ב לאובאמהקר. אובאמה נבחר על ידי הרוב תוך שהוא מבטיח באופן ברור שהוא הולך לבצע רפורמה מסוימת במערכת הבריאות. השמרנים ניסו לבטל את הכרעת הרוב באמצעות מערכת המשפט, דרך סעיפים מסוימים בחוקה שהחוק מנוגד להם (בפועל או כביכול). וזה לגיטימי. הכרעת הרוב לא נותנת פטור מעמידה בדרישות החוק/חוקה. גם אני לא מוצא חוסר-דמוקרטיות בכך שהממשלה תקבל החלטה בהיקף מלא במקום בהרכב מצומצם, שהוא בהכרח ייצוגי פחות .
ישן 24-08-2012, 18:51
מנהל

לא, ומה בדיוק היה שם אף אחד לא יודע. ויותר חשוב-חשבתי שאולמרט הוא לא דוגמא...
בתגובה להודעה מספר 83 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אתה יודע להגיד מי אישר את..."

בוא נגיד שההחלטה על תקיפה הכור בסוריה הייתה רק של אולמרט או של הקבינט המצומצם. בוא נניח גם שהייתה איזו הנחה שיש סכנה מוחשית שהסורים יגיבו למהלך באופן שמשמעותו מלחמה. אני במיוחד לא בטוח לגבי ההנחה השניה, אבל נלך לקראתך. אם אולמרט פעל שלא כשורה (באופן מאוד חריג כי הוא באמת דוגמא ומופת להתנהלות תקינה באופן כללי) זה אומר שכך צריך לעשות? שזה חוקי? שזה נכון?
הרי אם הפעולה הייתה נכשלת או באמת גורמת מלחמה הייתה קמה ועדת חקירה וכולם היו תוקפים את אולמרט איך העז להעביר כזו החלטה לבד כשהיה מודע לסיכון!
שוב, הנקודה פשוטה מאוד: יש הפתעות בחיים אבל יש פעולות שלגביהם אין ספק בכלל שהן יכולות להביא בוודאות עד סבירות גבוהה מאוד למלחמה. פעולה כזו צריכה לקבל את אישור הממשלה לפי החוק ולפי מה שנכון לעשות בפועל. פעולה כזו היא תקיפת מתקני הגרעין באירן.
ישן 23-08-2012, 13:04
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

התחלנו עם השטויות של "דמגוגיות"? אתה זה שהכניס את אולמרט כמודל למנהל תקין...
בתגובה להודעה מספר 89 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "התחלנו עם כל השטויות האלה של "מצוקת טיעונים" ושאר דמגוגיות?"

אולמרט הוא דוגמא מאוד מוכרת - דווקא לא בתחום של מינהל תקין.

מעבר לכך - כל הדיון הוא פתטי: יש לך איזושהי אינדיקציה שאין רוב בממשלה? יש לך איזושהי אינדיקציה לכך שהעתירה באמת מיועדת לוודא שיהיה רוב בממשלה? או שמא היא בסה"כ עוד מהלך שמטרתו להחליש את יכולת הממשלה לתקוף, גם אם כל השרים יהיו בעד?
להציג מאת זה כאילו מדובר בויכוח בין תומכי המינהל התקין שחרדים לכך שהחלטות ממשלה יתקבלו באופן תקין (כמו אצל אודי חשודי הצדיק), זה אבסורד. מי שבעד דמוקרטיה לא אמור לגבות מהלכים ציניים של מי שרוצים למנועה מהממשלה הנבחרת לממש את סמכותה לקבל הכרעה.
ישן 23-08-2012, 16:28
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אתה נלחם "בשם הלגאליזם" למען אג'נדה אנטי-דמוקרטית, רואה בחשודי מודל - ואני על העץ?
בתגובה להודעה מספר 91 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "כל הבולשיט הזה לא יוריד אותך מהעץ"

העובדה שמצאת עצמך נתלה באודי חשודי כבסיס איתן לשמירה על המנהל התקין, מראה כמה מעט בשר יש בטיעונים שלך.

כל הניסיון שלך לשחק בנדמה לי ולנתק בין העתירה לבין מטרת העתירה (שהיא האנטי דמוקרטיה בהתגלמותה - חבלה בסמכות ממשלה להחליט על פעולה באיראן, כביכול בשם הרצון למינהל תקין), היא אבסורד - וכל נפנופי הידיים בשם ה"ענייניות", לא יכסו על זה. אם אתה באמת בעד מינהל תקין, היית אמור להתנגד לכל מה שהם עושים, שכן מטרתם היא פגיעה הרבה יותר חמורה בדמוקרטיה מכל מה שהם מנסים לייחס לביבי. התמיכה שלך במהלך שלהם עוזרת להם בהשגת היעד שלהם.

הסיבה לכך פשוטה נורא: אתה מגן על עמדה שאין מאחוריה בדל של בסיס לוגי. אין לך שום יכולת לבסס טענה כאילו מישהו תכנן לפגוע בחוק יסוד הממשלה, מעבר לעתירה של אנשים שעושים ה-כ-ל כדי לטרפד את עצם היכולת של ממשלה לקבל החלטות בעניין האיראני. אתה מודע לכך, ולכן מתחמק ומתפל עם כל "תקדימים" נלעגים, שאזכור שמו של אולמרט, הוא העצוב שבהם - אתה אשכרה מביא לי עבריין מורשע (שהורשע בסעיפים הקשורים במינהל תקין) כמודל ראוי לחיקוי. האמת? אם זה לא היה החיים שלנו, שהחארות האלה משחקים בהם - זה היה די מצחיק.
ישן 23-08-2012, 20:22
מנהל

אני רק רוצה להסב את תשומת לב כל מי שקורא לטקטיקה הטיפוסית והנלוזה שלך בויכוח
בתגובה להודעה מספר 92 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אתה נלחם "בשם הלגאליזם" למען אג'נדה אנטי-דמוקרטית, רואה בחשודי מודל - ואני על העץ?"

כתבתי בפירוש שאולמרט הוא לא מודל אלא מקרה דוגמא ויש בוודאי אחרים. אתה מגיב בהפלגה בדברים על כך שאולמרט הוא המודל שלי וכו' וכו'. איזה טעם יש לדברים האלה פרט לנסיון (המוצלח במקרה זה) לעצבן ולהתגרות? אתה באמת לא יכול להתדיין בלי זה? שלא לדבר על "מצוקת טיעונים" וכו'. משעמם לך ואתה מחפש תיגרה?
ושים לב לאירוניה-אתה טוען שעתירה שקוראת לכך שההחלטה על תקיפה באירן תתקבל על ידי הממשלה היא חבלה בסמכות הממשלה להחליט....מה אומר ומה אגיד.
ובפעם המליון-לא איכפת לי זהות העותרים. ואם מחר ג'ורג' גלוואי יכריז שכדור הארץ עגול אני צריך לצאת גם נגד זה? איך שלא מסתכלים על זה, לדרוש מראש ממשלה לפעול בהתאם לתחיקה זה הכל חוץ מאשר "אנטי-דמוקרטי". יש הרבה דברים שאפשר להגיד לגבי הטענה שלהם. אפשר להתווכח אם תקיפה באירן היא כן או לא מלחמה. אפשר לטעון שהדרישה שלהם דומה לכך שאני אצרח עליך שחובתך לנשום עכשיו (שכן מי אמר שלא מתכוונים ממילא להעביר את זה בהחלטת ממשלה) ואטפח לעצמי אחר כך על הצלחתי בכפיית עמדתי עליך. אפשר גם להגיד שהרצון הבסיסי שלהם למנוע תקיפה הוא מוטעה. אי אפשר להגיד שהדרישה הספציפית הזו היא לא דמוקרטית או לא לגיטימית.
זה לגבי הלגיטימיות של הדרישה. לגבי הסוגיה האם הדרישה הזו גם נכונה:
הניתוח שלי הוא כזה:
1. למרות שאני תומך בתקיפה באירן, אני מכיר בכך שההחלטה בכל זאת לא פשוטה ושייתכן שאני טועה. עובדתית, ביבי טרם הורה על תקיפה כזו. אני מניח שלביבי איכפת ממדינת ישראל לפחות במידה שלך ולי איכפת, ושהוא לא הרבה יותר טיפש ממני וממך ודי מבין את משמעות החזקת נשק גרעיני בידי אירן. אם לא תקף עד היום-כניראה שהדברים מאוד לא פשוטים ושעצם תקיפה, ובוודאי העיתוי, הם סוגיה מורכבת. ייתכן ואתה חושב שביבי חלש או טיפש מכדי לקבל החלטה נכונה, ואזי אדרבה ואדרבה שאסור לך לסמוך על כך שההחלטה לכאן או לכאן תתקבל בהרכב מצומצם מאוד.
2. אדמין אחד בפורום פרש, אורי שמו, כתב פעם בעד הרכב חבר מושבעים במקום שופט בטענה שלאדם אחד (או שלושה) יש יותר סיכוי לטעות או להיות מוטה מאשר לשנים עשר אנשים. אם כך, בוודאי שלממשלה כולה יש פחות סיכוי לטעות מאשר לראש ממשלה לבד או קבינט מצומצם כזה או אחר. ככלל, מקרי עבר מתחומים שונים מראים שקבלת החלטות בפורומים מצומצמים וחשאיים היא מאוד מסוכנת. יש נטיה לחיפוש קונצנזוס בכח, לצנזורה (כולל עצמית) של ביקורת, לאי הבאה בחשבון של כל האפשרויות וכו'. לכן עדיף שהחלטה על תקיפה באירן, פעולה שאין כמעט ספק שיהיו לה השלכות מיידיות לא פשוטות, תתקבל בפורום מלא.
3. חוק היסוד קבע מה שקבע ביחס למלחמה ממה שאני מניח שהן סיבות טובות. החוק הזה התקבל ברוב בכנסת. הליכה נגדו היא אם כך צעד לא דמוקרטי אף היא. בארה"ב יש היום ביקורת רבה נגד נשיאים שיצאו לתקיפה צבאית בלי אישור של הקונגרס (בעיקר בהקשר של אוברמה בלוב). טענה אחת היא שלא מדובר רק בעניין חוקי פורמלי של הכרזת מלחמה באישור הקונגרס (בארץ בכלל לא מדברים על בית הנבחרים אלא על הממשלה) אלא גם בכך שאם זה היה מובא לדיון בפורום הרחב אזי היו אולי עושים פחות טעויות בעצם היציאה לפעולה. זוהי טענה של רפובליקנים, אגב.
עכשיו, אודה לך אם תגיב מבלי לייחס לי:
1. תמיכה באולמרט או ראייה שלו כמודל-הסלידה שלי מאולמרט זה עניין חוזר בפורום הזה.
2. תמיכה באישים שמאחורי המכתב או במניעיהם.
3. התייחסות אלי כאל אידיוט מועיל/נאיבי/מנוצל על ידי אותם יוזמי מכתב. גם זו לא אמת.
ישן 23-08-2012, 20:30
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

ואני אסב תשומת הלב לכך שאחרי שכתבת שהוא לא מודל - השתמשת בו כמודל...
בתגובה להודעה מספר 93 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אני רק רוצה להסב את תשומת לב כל מי שקורא לטקטיקה הטיפוסית והנלוזה שלך בויכוח"

איש לא הכריח אותך להיות זה שמביא לנו את אודי חשודי כדוגמא ללגאליזם מובהק בענייני מינהל תקין...

הניסיון הנלעג להציג עצמך כענייני, ש"מסוגל להסתכל מעבר לזהות העותרים" - היא אותו סיפור-גרגמל, שכבר דשנו בו אינספור פעמים. זהות העותרים חשובה לאין שיעור יותר מאשר הטקסט התורן שבו הם משתמשים כדי לקדם את האג'נדה האנטי-ציונית שלהם.

לבוא ולהתיימר להיות "ענייני" ולתמוך בעתירה שתכליתה היא בדיוק ההיפך ממה שהיא מתיימרת להיות - זה לא ענייניות, אלא נאיביות משוועת.

מכיוון שאין שום מקום שבו כתבתי שביבי צריך לקבל לבד החלטות - ואין מקום שבו נאמר שלביבי אין רוב - כל הניסיונות "לענייניות" בבהקשר זה, הם חסרי בסיס. הם לא עותרים בגלל שלדעתם לביבי יש רוב או אין רוב - אלא כדי לטרפד כל אפשרות לתקיפה. אם עתירה זו תידחה - הם ימצאו תירוץ אחר. לגבות את הטקטיקה שלהם (בשם הדמוקרטיה) תוך התעלמות מהאסטרטגיה שלהם (שהיא הסבתא של האנטי-דמוקרטיה), זה לא ענייניות, אלא טמינת ראש בחול, בשם הנאורות, כמובן...

בשום מקום לא ייחסתי לך תמיכה בכותבי המכתב/עצומה. גם לא ייחסתי לך תמיכה באולמרט. התייחסתי לכך שהוא הדוגמא שהבאת להתנהלות שלטונית תקינה בהקשר זה, דבר שהוא אבסורדי בעליל, בהתחשב בכך שהאיש עבריין מורשע בנושאים שכולם קשורים במינהל תקין. יכולת לא להזכיר את שמו, ולו עשית כן - כנראה ששמו לא היה עולה פה...
ישן 23-08-2012, 21:36
מנהל

זהו? שום התייחסות עניינית לחשיבות קבלת ההחלטה בפורום הממשלה?
בתגובה להודעה מספר 94 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "ואני אסב תשומת הלב לכך שאחרי שכתבת שהוא לא מודל - השתמשת בו כמודל..."

פירטתי למה הדרישה לגיטימית ולמה לדעתי היא גם נכונה. לא התייחסת לזה בכלל, ואתה כניראה יודע למה. העותרים, בפעם המליון ואחת, לא מעניינים אותי. הם עומדים מאחורי עוד שלל של דרישות, טענות והצהרות ששללתי ואני שולל באופן מוחלט. אבל גם שעון מקולקל יכול להיות צודק פעמיים ביום. אם אתה כל כך בטוח שבממשלה יהיה רוב לתקיפה בדיוק כמו בקבינט, אז אתה יכול לכל היותר להתייחס לדרישה בזילזול, בדומה למטפורה שלי בדבר זה שמישהו יפקוד עלייך לנשום. קצת פתטי ולא יותר מזה. אלא שאתה ואחרים כאן ממש משתוללים בתגובה לזה.
אני חוזר וכותב, ההחלטה צריכה להתקבל על ידי הממשלה. אני חושב שהכותבים צודקים בכך. אני חושד שגם אתה חושב כך. לא יודע אם קראת את "לירות בפיל" של אורוול, אבל הוא כותב שם על איך כנציג השילטון הוא בעצם שבוי של הנישלטים במידה דומה לזה שהם שבויים שלו כי הוא חייב לעמוד בציפיות שלהם מימנו. על משקל די דומה, אתה שבוי של העמוס עוזים כי אתה מחייב עצמך לעשות ההיפך ממה שהם דורשים, ובייחוד כשהם במקרה הראשונים לדרוש זאת.
ישן 23-08-2012, 22:19
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

שום התייחסות עניינית לאג'נדה שהעתירה היא רק חלק קטן ממנה, שכולה אנטי דמוקרטית?...
בתגובה להודעה מספר 95 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "זהו? שום התייחסות עניינית לחשיבות קבלת ההחלטה בפורום הממשלה?"

פירטצ מה שנוח לפרט, והתחמקת מהשאלה הבסיסית יותר: גרגמל הוא העותר, ומטרת העתירה היא לא לדאוג לחיות היער, אלא לאפשר לו לאכול דרדסים. זה שתמכור לעצמך את הלוקש כאילו אפשר לדון במה שגרגמל אומר, תוך התעלמות מכך שזה מקדם את המטרה של גרגמל - זה עניין שלך בלבד. זה לא הופך אותך לעניני ואת האחרים ללא-ענייניים. זה לא הופך אותך לדמוקרטים ואת האחרים לתומכי דיקטטורה. זה לא הופך אותך לשוחר מנהל תקין ואת האחרים לתומכי התנהלות שלטונית קלוקלת.

אני לא יודע אם יש רוב, גם אתה לא - וגם העותרים לא. הם גם לא מתעניינים בכך - שכן עבורם זה בסה"כ אמצעי למטרה אתה, מתוך נאיביות, עוזר להם בכך.
ישן 23-08-2012, 22:39
מנהל

מסתבר ששאלתי הייתה רטורית-שום התייחסות עניינית לנושא
בתגובה להודעה מספר 97 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "שום התייחסות עניינית לאג'נדה שהעתירה היא רק חלק קטן ממנה, שכולה אנטי דמוקרטית?..."

לגבי ה"אג'נדה"-התייחסתי לזה כמה פעמים מהודעתי הראשונה ואני לא מוצא לנכון להמשיך לדוש במה שעליו אין ויכוח. מעולם לא התווכחתי לגבי זה שכותבים יש אג'נדה מסוימת שלא מקובלת עלי. אם הייתי רוצה להסתפק בזה-הייתי מסתפק בזה. אבל במיקרה הנידון מדובר בדרישה שיש בה הגיון ולגיטימיות ולדעתי מילויה משרתת את האינטרס שלי ושלך. אם גרגמל רוצה שכל דרדס ילבש ברדס כי הוא חושב שזה יאיט את תנועתם (ויקל עליו לטרוף אותם) אבל לדעת דרדקגנס ברדס טוב לסיכויי השרידות של הדרדסים, האם דרדסקגנס צריך לדחות במיאוס את דרישת גרגמל רק כי גרגמל הוא זה שהעלה אותה ויש לו "אג'נדה"?
וזה לא קשור במאום לנאיביות-אני יודע מי זאת דורית רביניאן ואני יודע מה אלדד יניב רוצה. אבל אני יודע גם שבמקרה הזה הם דורשים שיעשו משהו שלדעתי ישרת אותי.
ישן 23-08-2012, 23:28
מנהל

לדעתך. לדעתי ולדעת שאר המגיבים פה תוכן ה"עתירה" בהחלט עניין מרכזי
בתגובה להודעה מספר 99 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "ענייני שמדובר בעתירה של גרגמל. לא ענייני זה הדיון בתוכן של העתירה"

לא שהרוב תמיד צודק, אבל רוב המגיבים פה, גם השוללים ביותר את המכתב, התייחסו לתוכנו, כולל, למשל, לסוגיה האם תקיפה באירן היא יציאה למלחמה או לא.
ובמה בדיוק אני עוזר להם טקטית? יש פה כמה כותבים שסבורים שבאמת החלטה על תקיפה באירן צריכה להיקבע על ידי הממשלה כולה מסיבות חוקיות ומעשיות. האם אני, אמיל או ישראלה צריכים לכתוב שאנחנו לא בעד זה רק בגלל שעמוס עוז ואלדד יניב אמרו שהם כן? ובכלל, בסך הכל מדובר בכמה מגיבים בפורום. לא הצטרפנו למכתב, לא הצטרפנו לעתירה ולא יזמנו הפגנה מול מעון ראש הממשלה. בסך הכל הבענו את דעתנו. זה עושה אותנו לסייענים של עמוס עוז? אתה לא חושב שאתה טיפל'ה מגזים?
ושוב, המכתב דורש, מה לעשות, שיובטח צעד דמוקרטי-קרי, שהממשלה הנבחרת תשב כולה ותחליט בהתאם לחוק. אפשר להגיד על זה הרבה דברים, אבל בטח לא שזה "אנטי-דמוקרטי".
ישן 24-08-2012, 00:04
  kkr3 kkr3 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.02.06
הם מנסים את אותה התוכנית כל פעם מחדש
בתגובה להודעה מספר 102 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אז לא לקדם צעד נכון בעיני רק משום עמוס עוז מנסה לקדם אותו?"

בהתחלה זה היה התלבשות על המחאה החברתית של מי שבאמת היה צריך למחות את אותה מחאה(אנשי שכונת התקווה), עד כדי הפיכתה של המחאה נגד ביבי ולא במטרה לתקן פגמים, פשוט מתוך אינטרס פוליטי.
האנשים האלו לא טיפשים, הם מחפשים יומם וליל רעיונות נכונים\לא נכונים בשביל לצבור אליהם ציבור נרחב להפיל את הממשלה תוך אצטלה של רעיון לאומי.
בא לי להקיא.
אני לא אתן יד לאנשים שרוצים להרוג אותי(למנוע תקיפה באירן תוך התעלמות מהתוצאה הברורה הסופית) בשביל פוליטיקה גם אם הטענה שלהם 101% נכונה
ד"א כדאי מאוד לבדוק, למי מהעותרים יש מקלט אטומי\כרטיס טיסה לחו"ל פתוח\מטוס פרטי.

נערך לאחרונה ע"י kkr3 בתאריך 24-08-2012 בשעה 00:08.
ישן 24-08-2012, 00:37
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אתה צודק בנסיונך להתלות באילן גבוה כישראלה, אלא שהוא לא בכיוון שלך...
בתגובה להודעה מספר 100 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "לדעתך. לדעתי ולדעת שאר המגיבים פה תוכן ה"עתירה" בהחלט עניין מרכזי"

כמה שלא תנסה להפוך זאת לדיון עקרוני בין הדמוקרט הנאור קגנס וחבריו שתומכים בקבלת החלטות בידי רוב חוקי, לבין הפאשיסט הטרול אורי המתנגד לכך, הדבר לא יסתייע. יודע למה? כי מלכתחילה לא ניהלתי את הדיון הסתמי וחסר הבסיס הזה. אני תומך בקבלת החלטות עפ"H החוק - ואני גם תומך בכך שלממשלה תהיה היכולת לקבל החלטות (דהיינו, שגופים עויינין לא יוכלו לעשות שימוש בפרצודורה כדי לחבל בסמכות יסודית זו של הממשלה - שחשיבותה לדמוקרטיה הרבה יותר גדולה מכל סעיף קטן בחוק).
אתה (וכל מי שמתעטף באצטלא של דמוקרט נאור וענייני הדן אך ורק בנושא, תוך התעלמות אנינה ממי שמעלים את הנושא) עוזר להם בכך שאתה מספק להם את המעטה של הלגיטימיות, למהלכים שלהם, שלו הם זקוקים - כשהם טוענים שהם פועלים בשם המנהל התקין, ולא בשם הרצון למנוע בכל מקרה, החלטה על תקיפה באיראן. העניין הוא לא אתה קגנס באופן אישי - אלא כל מי שיודע מיהם ומה הם רוצים, ובכ"ז עוצם עיניים ומגבה את הטקטיקה שלהם, תוך התעלמות מכך שהיא חלק מאסטרטגיה כוללת, שכל-כולה אנטי-דמוקרטיה (ובמקרים רבים, אנטי מדינת ישראל).
ישן 24-08-2012, 19:14
מנהל

ושוב, אתה מסרב להתחייב שביבי יקבל את ההחלטה בממשלה, וזה אומר הכל
בתגובה להודעה מספר 113 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אני גם לא בטוח וגם מתחמק?:) לא, אני שב ואומר - מטרת העתירה אנטי-דמוקרטית"

השאלה שלי לא הייתה מסובכת:
-האם אתה בטוח שההחלטה על תקיפה באירן תתקבל על ידי הממשלה כולה?
יכול לענות ב"כן" פשוט ואחר כך לחזור ולתקוף שוב את מגישי העתירה וכוונותיהם.
היות ולא עשית זאת, אני מניח שאינך בטוח כלל. אם אינך בטוח, כניראה שיש סיבה לכך. כניראה שיש סיבות לחשוב שנתניהו לא עביר את ההחלטה בכנסת.
מכאן, שדרישת העותרים מוצדקת (ולא משנה כהוא זה מה המניע מאחוריה) ומוטב לנו שהיא הייתה מתקבלת. הגיון פשוט. זה לא רק עניין של מינהל תקין אלא של האופן האופטימלי לקבל החלטה. כבר הסברתי למה קבלת החלטות בפורום מצומצם היא מסוכנת.
ובפעם המליון ושתיים, אני יכול לקבל דרישה נכונה עבורי גם של מי שאני דוחה על הסף 999 דרישות אחרות שלו. התנהלות אחרת היא ירי עצמי ברגל.
ישן 24-08-2012, 19:34
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

איך אני יכול להתחייב על זה? אתה יכול להתחייב שמחר לא ייפול מטאור על החוף המערבי?
בתגובה להודעה מספר 114 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "ושוב, אתה מסרב להתחייב שביבי יקבל את ההחלטה בממשלה, וזה אומר הכל"

לו אתה (מישהו שלא מנסה למנוע את התקיפה) היית מודע לתכנון של ביבי לעקוף נהלים, והיית עותר - זה דבר אחד.
בפועל, מי שעותרים הם כאלה שלא באמת מתעסקים בנהלים, אלא רק משתמשים בהם כתירוץ, בשביל מטרה גדולה יותר - שמנוגדת לכל ההליך הדמוקרטי התקין.

במקום להעלות שאלות לגביי, נסה להבין שעצם קיום הדיון, נותן להם לגיטימציה להעלות נושא מונפץ אחר נושא מונפץ - מבלי שיש להם איזושהי אינדיקציה לאיזושהו מהלך עוקף מצידו של ביבי, כיוון שעבורם הכל טקטיקה בשם רעיון שלגביו יש ויש לנו אינדיקציה: הם ב-א-מ-ת מתכננים לעשות הכל כדי למנוע מהממשלה להחליט על תקיפה באיראן. כל דיון בנושא, רק מספק להם לגיטימציה לנושאים אחרים, שכל אחד מהם ייחשב, על פניו, לראוי לדיון ענייני...
ישן 24-08-2012, 19:45
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אוקיי, עכשיו השאלה היא אם אתה יכול להתחייב על כך שהפרוטוקול יודפס רק באמצעות תכנה חוק
בתגובה להודעה מספר 116 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אם אתה לא יכול להתחייב, אז צריך לוודא שזה יקרה"

ייתכן שהפרוטוקול יודפס באמצעות תוכנה מועתקת (גם זה כבר קרה בטעות בעבר) - ואז אנה אנו באים?! חובה לעתור לבג"ץ כדי למנוע מראש אפשרות שדבר כזה יקרה.
אחר כך יש לעתור לבג"ץ כדי לוודא באופן וודאי שפקודת התקיפה תיכתב בדיוק עפ"י התו"ל המאושר והעדכני ביותר. חלילה לנו לקחת סיכון שזה לא יקרה, ויש לעתור כדי למנוע זאת מראש.

לתמוך בעתירה לבג"ץ שמיועדת לכאורה למנוע משהו שלאיש לא ברור שיקרה, בידיעה שמטרת העתירה היא אחרת לגמרי מהמטרה המוצהרת שלה, זה האמא של הגול העצמי. זה לתת להם לגיטימציה להמשיך במגמה הזו כל הזמן - עד שיושג היעד הסופי, ויצליחו לטרפד את המהלך כולו.

אתה לא דופק את עצמך בכך שאתה מתנגד לעתירה לבג"ץ (בטח לא כשבכלל לא ידוע לך שביבי תכנן לעקוף את הממשלה, אלא רק ש"לא ידוע לך ש-ל-א תכנון לעקוף אותה"...), אלא מונע מצב שבו נידפק כולנו באמצעות מניעת מצב שיראה להם שהשיטה עובדת והפראיירים ממשיכים לשחק לידיהם, "בשם הענייניות והמנהל התקין".
ישן 24-08-2012, 19:55
מנהל

נו, באמת. איזו מין השוואה זו? לא מדובר בסתם תקנה פרוצדוראלית
בתגובה להודעה מספר 117 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אוקיי, עכשיו השאלה היא אם אתה יכול להתחייב על כך שהפרוטוקול יודפס רק באמצעות תכנה חוק"

אנחנו מדברים כאן על סעיף ברור בחוק יסוד. מעבר לכך, לא מדובר בתקנה פרוצדוראלית שולית. מדובר באופן המיטבי לקבל החלטות. כבר כתבתי מדוע בהודעות קודמות.
אם אין לך ביטחון שבעניין חשוב זה נתניהו יפעל כשורה, צריך לוודא שיעשה זאת. זה שאני אתמוך (נגיד) בעתירה הזאת לא אומר בכלל שאני אתמוך בשום עתירה אחרת. אני אכניס גול עצמי בזה שאני אצא נגד הדרישה הזאת, רק בגלל שעמוס עוז חשב על זה קודם, זה בוודאי גול עצמי כי אני אקדם מצב שבו החלטה קריטית ומאוד מסובכת מתקבלת לא רק באופן לא תקין תחוקתית, אלא גם באופן שהעבר מלמד שהוא בעל סיכון גבוה מאוד לשגיאות.
ישן 24-08-2012, 20:07
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אפילו אם היו כנים - העתירה הייתה בעייתיתף בגלל העדר אינדיקציה להניח שיופרו נהלים
בתגובה להודעה מספר 118 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "נו, באמת. איזו מין השוואה זו? לא מדובר בסתם תקנה פרוצדוראלית"

ללכת לבג"ץ בגלל ש"אולי יופרו נהלים", יצדיק כל עתירה לבג"ץ, על עניין עקרוני יותר ופחות ש-א-ו-ל-י יקרה בעתיד. מה לעשות, לעתור על משהו שלא קרה, לא ממש מקדם מנהל תקין - אלא סתם מקדם הצפת בג"ץ בעתירות-סרק שתכליתן לשבש סדרי מנהל ושלטון.
אם נוסיף לנזק שיש בעתירה עתידית, את העובדה שאנחנו יודעים שנושא העתירה בכלל לא מעניין את העותרים, והיא כולה עוד מכשול שהם מנסים להציב בדרכה של משלה לממש את זכותה לפעול - הרי שברור שכל דיון בעתירה, רק עוזר לקדם מטרותיה האמיתיות (כאשר גם מטרותיה המוצהרות, בעייתיות, כאמור, מתוקך היותן עוסקות בעתיד שלאיש לא ברור שהולך להתממש).

אי לכך, כל עיסוק אוהד במהלכים טקטיים של החבורה הזו, רק עוזר להם - ומזיק לכולנו.
לאור מצבו הקשה של השרשור, אני עוצר פה...
ישן 25-08-2012, 03:58

בתגובה להודעה מספר 119 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אפילו אם היו כנים - העתירה הייתה בעייתיתף בגלל העדר אינדיקציה להניח שיופרו נהלים"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
ללכת לבג"ץ בגלל ש"אולי יופרו נהלים", יצדיק כל עתירה לבג"ץ, על עניין עקרוני יותר ופחות ש-א-ו-ל-י יקרה בעתיד. מה לעשות, לעתור על משהו שלא קרה, לא ממש מקדם מנהל תקין - אלא סתם מקדם הצפת בג"ץ בעתירות-סרק שתכליתן לשבש סדרי מנהל ושלטון.
אם נוסיף לנזק שיש בעתירה עתידית, את העובדה שאנחנו יודעים שנושא העתירה בכלל לא מעניין את העותרים, והיא כולה עוד מכשול שהם מנסים להציב בדרכה של משלה לממש את זכותה לפעול - הרי שברור שכל דיון בעתירה, רק עוזר לקדם מטרותיה האמיתיות (כאשר גם מטרותיה המוצהרות, בעייתיות, כאמור, מתוקך היותן עוסקות בעתיד שלאיש לא ברור שהולך להתממש).

אי לכך, כל עיסוק אוהד במהלכים טקטיים של החבורה הזו, רק עוזר להם - ומזיק לכולנו.
לאור מצבו הקשה של השרשור, אני עוצר פה...

אני מסכים עם כל החלק הראשון של דברך, אכן העתירה לארכאה משפטית על תהליך עתידי שכזה הוא מטופש.
כפי שכבר ציינתי כאן,הדאגה העקרונית (בלא קשר לעתירה המשפטית של החבורה הזאת) שהדברים בממשלה יתבצעו ברוב ולפי החוק היא דאגה הגיונית, לפחות לאור מעט המידע שיש לנו בעניין, אבל עתירה לבג"ץ היא לא הפתרון במקרה הזה.
לעניין הנזק הפרקטי שהדיון כאן בפורום גורם, כאמור גם כאן אני חלוקים, אני חשוב שפרקטית לא באמת נגרם נזק.

ישן 23-08-2012, 21:28
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
אני לא מייחס לחותמי העצומה כוונות טובות כלשהן או דאגה ממשית כלשהי לקיום מדינת ישראל

אני חושב שהם כבר הרבה אחרי זה. קרובים יותר לחיבוק עז עם כל נבל ערבי או מוסלמי שיפרוס למראית עין את ידיו המגואלות בדם וימלמל משהו דמוי 'סלאם' מאשר להושטת יד לראש ממשלתם והכרה בזכותו הדמוקרטית של עמם לבחור אחרת מהם.

'עמוס פאתט עוז' והמזמרת אווה מריה בפני אפיפיורים אינם הנושא בעיני. אני לא יכול לשיר כמו עמוס ולכתוב כמו אווה מריה אבל אני בהחלט יכול לנחש מה יהיה כתוב בעשרים העצומות הבאות עליהן יהיו חתומים.

ולענין העיקרי מבחינתי: אני סבור שכוונת החוק המסמיך את הממשלה כמכלול לאשר יציאה למלחמה די ברורה. קיום הליך חשיבה מובנה בעל הסכמה רחבה לפחות בתוך הקואליציה לפני מהלך בעל השלכות כלכליות, מדיניות ובטחוניות קיצוניות.

המחוקק לא התכוון לטרפד מהלכים התקפיים יזומים. אני מניח שבזמן חקיקת החוק איש לא חשב שהדלפת נושא בטחוני רגיש מישיבת ממשלה המכריזה על עצמה כישיבת השרים לעיני חו"ב תהיה דבר מובן מאליו. איש לא חשב על כך ששרים בכירים ידליפו רבע שעה אחר צאתם מישיבה, שראשי מוסד ושב"כ יבצעו סיכול ממוקד במהלך מדיני מוצלח של ממשלה ויקטפו על כך שבחים בתקשורת ושעבריינית בת עוולה תמסור מסמכים מסווגים ותזכה לג'וב ושהיא וספסר הסודות שלה יזכו לעיסקת טיעון כלשהי.

אבל זה המצב כבר שלושה עשורים וזה הולך ומחמיר ולכן נוצרים קבינטים המסוגלים לשמור סודות מדינה לזמן מוגבל לצורך פעולות ממוקדות. למעשה אך פעמיים יצאה ישראל למלחמה מוצהרת ביוזמה ברורה בה הייתה חשיבות להפתעה, פעם אחת נוספת יצאה למלחמה בה גורם ההפתעה היה פחות חשוב ועוד פעמיים נכפתה עליה מלחמה. אז מה עושים כשצריך לקבל החלטה על מלחמה שגורם ההפתעה בה חשוב והחוק מחייב לעשות זאת בפורום של 35 אנשים?

הפתרון הפחות טוב הוא כמובן 'לא לקרוא לזאת מלחמה'. זה פשוט לא נכון מאחר וההשלכות של תקיפה שכזו עלולות להיות כהשלכותיה של מלחמת ששת הימים או חלילה כאלה של יוה"כ - הן מדינית והן מבחינת חללים ונזקי כלכלה ויחסי חוץ.

הפתרון העוד פחות טוב הוא להודיע ל35 אנשים המוקפים חנפים, עיתונאים וקשקשני צמרת - שמחר ב09:00 אמיל וחבריו יוצאים מבן גוריון עם מטען יתר, הם ינמיכו לסיבוב הצדעה מעל עמאן ויפנו ימינה ברגע שיראו כורדי [ולא, ריצ'ארד - זו ל-א תוכנית התקפה רשמית. ס-ת-ם דוגמא!].

הפתרון הנכון - הוא לעבוד נכון. לכנס ישיבת ממשלה המוגדרת כישיבת השרים לעניני חו"ב. להזכיר לנוכחים על ידי היועץ המשפטי מה משמעותה המלאה של חובת הסודיות של המשתתפים וכי כל פרסום יטורפד ע"י הצנזור, יחקר עד תום ע"י השב"כ והדין ימוצה עם המדליף והמפרסם כאילו היה אחרון הואנונואים. הם יחייכו, ימשכו כתפיים - אבל יזהרו. בישיבה שכזו ידונו ההבטים הלא מבצעיים של המתקפה והממשלה תאשר או לא תאשר 'יציאה למלחמה' כאשר היא תסמיך את הפורום המצומצם לקבוע את המועד בטווח זמן מסויים ואת הפרטים המבצעיים. סביר? לי פחות זה נשמע כך.

זה בהבט הציבורי - מה ממשלה שבחרתי בה צריכה לדעתי לעשות.

בהבט המשפטי אני בהחלט חושב שאם אמיל בעתירה שתידון בדלתיים סגורות היה מחזיק מידע ממשי שלא כך יתבצע הדבר ומבקש מבג"צ לכפות את קיום החוק - היה ממש בעתירתו

בהבט המשפטי כאשר חבורת אוהבי עצמם ושונאי ישראל עושה זאת - צריך בית המשפט לבחון את תום ליבם והאם הם למשל תומכים בפעולה או מודעים לסכנות שבאי פעולה ומוטרדים רק מההבט הטכני של דרך קבלתה או שהם עושים בבית המשפט כלי בירוקרטי לשיבוש פעילות הרשות המבצעת. בג"צ יכול וצריך לתהות בענין זכות העמידה של העותרים, התעמוקתם בנושא עתירתם, התבטאויות של חלק מהחתומים בענין שמירת החוק במדינת ישראל, הסיבות בגינן פרסמו בראש חוצות עתירה בנושא כה רגיש וכן הלאה, למלמל משהו על עצים מורעלים, לצטט איזה שופט עליון פדראלי שחוץ מאורי וברק אף אחד לא שמע עליו ולשולחם לשתות ממי הים של עזה יחד עם אהובם הניה. בג"צ כמובן עלול לא לעשות זאת אלא להנות מכל רגע של לשחק בלהיות רשות מבצעת רק בלי האחריות כמובן.
ישן 23-08-2012, 21:56
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
לגבי חלק א' אתה ל-א אמור להסכים איתי 1% מהרייטינג של המקום הזה נוצר מקטטות ביננו
בתגובה להודעה מספר 123 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "סורי, אבל מסכים לחלוטין עם כימעט כל מה שכתבת"

עוד 5% נוצרים מכך שאתה מתווכח עם אורי [למרות שאם עוברים על הדברים - אז אתה, אני, הוא ואמיל - מסכימים כמעט בכל באשכול הזה רק אומרים זאת במילים אחרות]

לא נתווכח לא יהיה פרסום. לא יהיה פרסום לא יהיה לאתר המלכ"ר הזה ממה להתקיים. אני אצטער על אובדן פורום הסטוריה ואתה תשאר רק עם החולדות שלך בלילות המעבדה הארוכים. חולדות לבד בלילה זה בעסה...

אז הנה שתי אי הסכמות:

[1] אני סבור שאם יש בעיה לרוה"מ להעברת ההחלטה בממשלה (והרי אין לנו מושג אם הוא מתנגד בכלל לכך או שזו ביצה סרוחה שטרם נולדה) - זה נובע לא מהעדר רוב אלא מחשש להדלפות. שיחה ארוכה של שר הבטחון מחופש לאשה או על כנף מטוס עם פטרוני ש"ס מלווה במפות וכמה טיסנים וויתור בנושא גיוס חרדים - ותמיכת אלי ישי וחבורתו מובטחת. בני בגין ודן מרידור ימנעו. שני נסיכים פוליטיים היושבים כל חייהם על הגדר ומחכים לבוטנים ולתשואות לא יסתכנו לשום כיוון. אפשר לצרף תמיד את הבית היהודי וכן הלאה כדי לייצב רוב.

[2] בית משפט לדעתי בכל עתירה כנגד רשות העומדת מולו - חייב לבחון את תום הלב וזכות העמידה של העותרים. אחרת יהפוך עצמו לכלי שרת של גופים עתירי ממון המנסים לשבש במבול עתירות את פעילות הרשות המבצעת והמחוקקת וינסו פרק את המדינה בעזרת חוקיה. לא 'זהותם' של העותרים היא הבעייתית אלא 'כוונתם'. כמו שבדין פלילי לא מקבלים כל עתירה שהושגה בדרך לא חוקית - כך אין זה נכון לקבל עתירות שמטרתן לשמש כמעכבים בירוקרטים ברורה. עתירה המוגשת כעצומה עם פרומו של שבועיים בתקשורת צריכה להיות מגולגלת מכל המדרגות. בימי שמגר שהיה דמוקרט גדול בהרבה מברק - לא היה לעותרים שכאלה סכוי לעבור את הסף.

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 23-08-2012 בשעה 22:22.
ישן 23-08-2012, 22:31
מנהל

אני יודע שאני לא אמור, ולכן התנצלתי :)
בתגובה להודעה מספר 124 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "לגבי חלק א' אתה ל-א אמור להסכים איתי 1% מהרייטינג של המקום הזה נוצר מקטטות ביננו"

חלילה לי מלפגוע ברייטינג של הפורום
ושתי נקודות חשובות ביותר:
-אני רוצה לציין בנקודה זאת לחיוב רב את פורום היסטוריה. אני לא כותב בו בגלל שאינני קל-מקלדת וזה לוקח לי זמן, אבל נהנה מאוד לבקר שם. אחד משלושת הפורומים האהובים עלי באתר הזה ובאינטרנט בכלל.
-אני כבר שנים לא עובד במעבדה בלילה (למעט מקרים חריגים שלגביהם אני מקבל אישור מיוחד מהקגנסית). והאמן לי שהחולדות שלי חביבות ופיקחות יותר מלא מעט אנשים..כולל כמה שחותמיפ על עצומות.
לגבי הסוגיות של אי הסכמה:
1. אני בכלל לא בטוח אם יש או אין רוב בממשלה. אין לי מושג. אין ספק שהסודיות היא עניין בעייתי אבל אתה התמודדת איתו יפה מאוד בהודעתך הקודמת אז אני שולח אותך להתווכח עם עצמך. אולי בניק נוסף ("יהודית המקסימית"?)
2. אני חושב שהזכות לעתור לבית המשפט העליון לא צריכה להיות מוגבלת. מה שכן-אני חושב שלבית המשפט צריך לדרוש ממגישי עתירות חסרות בסיס בעליל שישלמו הוצאות משפט מלאות++. כבר היום מתלוננים בכל מיני ארגוני "זכויות" שבית המשפט העליון עושה זאת ולכן הם נאלצים, המסכנים, לתעדף את העתירות שלהם.
ישן 22-08-2012, 12:10

בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "הכותבים עלובי נפש (ובחלקם גם יוצרים לא משהו) אבל הדרישה עצמה לגיטימית"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
כלומר, באמת ראוי שהחלטה על תקיפה באירן תועבר בממשלה ולא בהרכב מצומצם.
וכמובן-בג"ץ לא יתערב אם זה יגיע לזה.

מסכים איתך מאוד.
צריך להפריד (לפחות לצורך הדיון)...בין הדרישות הזויות שלהם ועשיית דה-לגיטמציה לממשלה רק בגלל חוסר ההסכמה בנושא אירן, לבין הצד המטריד באמת של הגדלת סמכויות רה"מ וקבלת החלטות על יציאה למלחמה בלי החלטת ממשלה.
החלק השני לגיטימי לגמרי ובאמת מטריד. זאת הרי ממשלה שהוא עצמו הרכיב, אם אותם הוא לא מצליח לשכנע שצריך לצאת למבצע יש בעיה אמיתית.
הכל בתאוריה כמובן, אין לי מושג מה קורה, ניזון מהשטויות בעיתונים כמ כולם...

ישן 24-08-2012, 04:20
  tomer_g123 tomer_g123 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.04.05
נושא
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי b.b. king שמתחילה ב ""אחרי המכתב לרה"מ בנושא תקיפה באיראן: הסופרים פונים ליועמ"ש""

נושא מעניין שמשאיר אותי בדילמה מסויימת:

מצד אחד, קבלת החלטות ע"פ חוק היא נדבך חשוב מאוד במדינה דמוקרטית, בטח בנושא בעל משמעות כל כך גדולה לעתידה של מדינת ישראל. כמו כן, מי מבטיח לי שהרחבת סמכויות כאלה ואחרות (לא שאני מאמין שבאמת יתקיים מחטף כמו שמגישי העתירה מציעים) לא תחזור ותפגע בי בעתיד בנושאים אחרים, כשדעת העומד בראש הפרמידה תהיה שונה משלי.

מצד שני, חשאיות התקיפה היא היא אלמנט חשוב מאוד להצלחתה (ע"פ דעתי, גנרל המקלדת).
באיזה פורום תתקבל ההחלטה לתקיפה:
קואליציה בלבד - האופוזיציה כולה מודרת מנושא כל כך חשוב ועדיין יש סיכוי להדלפות.
הרכב מלא - סיכוי גדול מאוד להדלפות משני צידיי המיתרס, שאולי לא יאהבו את תוצאת ההחלטה וינסו "להציל את המולדת" בכך שידליפו את תוכנה של הישיבה לגורמים כאלה ואחרים, שאולי יכולים לנסות ולהשפיע בדרכים לא לגיטימיות/דמוקרטיות.
קבינט מצומצם של שרים נבחרים מתוך הקואליציה - החלטה שמתקבלת ע"י מספר מאוד מצומצם של אנשים שרובם אנשי אמון ובכך מהווים חותמת גומי שהופכת את כל העסק להחלטה של שני אנשים דה-פקטו. בעייתי בעיניי, מכוון שאין אופוזיציה אמיתית שמאתגרת את ההחלטה/מציגה דעות שונות בעד ונגד וכך מצתמצת היכולת לקבל החלטה טובה יותר, שאולי הייתה יכולה להתקבל בפורום רחב יותר עם אופוזיציה אמיתית - שחוקרת, מאתגרת ושואלת שאלות קשות.

בכל מקרה, אני עדיין חלוק ולכן אני חולק איתכם את מחשבותיי כחומר למחשבה.

נערך לאחרונה ע"י tomer_g123 בתאריך 24-08-2012 בשעה 04:27.
ישן 24-08-2012, 13:51
  משתמש זכר -TsAcHi - -TsAcHi - אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.01.08
עצוב לי ישראלה ..באמת כואב לי עם כל המתרחש.
בתגובה להודעה מספר 134 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "צחי חביב - העיכוב בטיול לחו"ל עושה לא טוב לבלוטות הקריזה שלך :)"

תסתכל על ההיסטוריה שלנו.. מעל 2000 שנה היינו בגלות וחיכנו לנס הזה שנקרא מדינת ישראל. רדפו, הרגו, אנסו,הכו,גידפו והפכו את חיינו לגיהנום אין סופי כל הזמן הזה.
לבסוף, ככה בשביל הגראנד פינאלה איך נאמר, שש מליון יהודים היו צריכים להירצח באכזריות כדי שהעולם יגלה קצת חמלה וייתן לנו חלקת אדמה קטנה בשכונה בעייתית ולא מסבירת פנים במיוחד.

סוף סוף זה קרה! מדינת ישראל נולדה מחדש! אנשים יצאו לרחובות לא ידעו נפשם משמחה. הנה מקום שהיהודים יוכלו לחיות, להתרבות ולהתקיים מבלי שירדפו בהם.

עם מקלות ותעוזה עצרנו את אויבנו על מפתן דלתנו ב48! מקלות ותעוזה!
ב56 ו67 לא חיכנו שהאויב יכה אלא הכנו קודם! כך גם ב81! מה קרה לנו מאז? מה קרה לנו לעזאזל??
ישנים בעמידה. פשוט כואב לי כאחד שאוהב כל כך את המדינה הזאת. כואב לי..
מה אגיד לך ישראלה.. כנראה שהמכות הקשות הללו לאורך כל ההסטוריה שלנו, הגיעו לנו..מקבלים מכות ומסרבים ללמוד.

ולגבי הטיול , בינואר זה יקרה. נצא לשלושה חודשים של ניתוק ושלווה. נקווה רק שעד אז, שדות התעופה עוד יעבדו כיאות ועוד תהייה פה מדינה..(ציניות? לא בטוח)

נערך לאחרונה ע"י -TsAcHi - בתאריך 24-08-2012 בשעה 13:53.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:29

הדף נוצר ב 0.26 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר