לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה עשרים פלוס 20plus.fresh.co.il I'll be back חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > 20 פלוס
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-08-2012, 23:17
צלמית המשתמש של צ'אקי.
  צ'אקי. צ'אקי. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.01.12
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "אשכול הנאחס השבועי בהקדשה לקרית שמונה שלא תהיה בליגת האלופות"

בתחילת השבוע, בלי שום סיבה וסתם ככה באמצע החיים פתאום הרגשתי כאילו מישהו ירה לי בגב והתמוטטתי על הרצפה. לא יכולתי לקום. לא יכולתי להסתובב. הרגשתי כאילו עמוד השדרה שלי שבור. פשוט הייתי חתיכת בשר שזרוקה על הרצפה וסבלתי מכאבים איומים בגב. התקשרו לאמבולנס והגיע צוות שנתן לי כמה זריקות של מורפיום. זו הייתה תחושה מדהימה. הרגשתי את הנוזל טס בתוך הגוף שלי. ממש הרגשתי אותו עובר בלב שלי. תוך כמה דקות תחושה של שלווה מוחלטת השתלטה עלי ושני אנשי מד"א קילפו אותי מהרצפה ולקחו אותי לבית חולים.

הביקור במיון היה זוועתי. שכבתי במיטה כמעט בלי שום יכולת להזיז את הפלג גוף התחתון שלי וכשהמורפיום הפסיק להשפיע הגוף שלי התחיל לרעוד בלי שליטה והרגשתי כאבים חדים בעמוד השדרה אז נתנו לי עוד זריקה של משהו. אחרי זה חיברו לי אינפוזיה עם תרופה שגרמה לי להרגיש בחילה מזעזעת. צעקתי לצוות שיבואו וכשאף אחד לא בא תלשתי את החיבור מהזרוע שלי ותוך כמה שניות נרגעתי. רק אחרי כ-10 שעות במיון הגיע אלי רופא שבדק אותי ושלח אותי לצילום. לא מצאו שום בעיה אצלי.

עכשיו אני בבית. אני מסוגל ללכת לאט מאוד בעזרת מקל. לשבת זו משימה קשה. לוקח כדורים נגד כאבים. אני מניח שהזמן יעשה את שלו. כנראה שאיזה שריר נתפס לי בצורה מטורפת.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-08-2012, 09:27
צלמית המשתמש של צ'אקי.
  צ'אקי. צ'אקי. אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אע? אתה בטוח שזה לא בלט או..."

אני לא באמת יודע מה זה. קראתי בויקיפדיה על פריצת דיסק ולפי מה שנאמר שם (לא שזו תורה מסיני) שכשיש פריצת דיסק אז מרגישים כאב גם ברגליים ואין לי את זה.

בזמן ההמתנה במיון הייתה חולה שאמרה לי לקחת בחשבון שאין סיכוי שישלחו אותי לצילומי CT או MRI בגלל העלויות שלהן ודווקא אלו הצילומים שחשוב שאני אעשה כי צילום רגיל נותן מעט מאוד אינפורמציה.

קרוב משפחה שלי הלך לרופא משפחה שלי והביא הפנייה דחופה לאורטופד. אם המצב שלי לא ישתפר באופן טבעי אני אמור לפנות אליו ואז להתחיל תהליך ממושך של בירור מה בדיוק יש לי.

תודה לאל שיש לי חסכונות ככה שאני יכול להרשות לעצמי סיטואציה שבה אני אמצא את עצמי מושבת לכמה חודשים ללא יכולת להרוויח כסף.
ישן 24-08-2012, 20:21
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי צ'אקי. שמתחילה ב "אני לא באמת יודע מה זה. קראתי..."

כואב לי לומר לך את זה,אבל אתה יכול לרדוף אחרי ה mri כמה שנים בארץ שלנו...
ct הרבה יותר קל לקבל,כי יש יותר מכשירים בארץ,אבל כל רופא שהולך לפי הנהלים של הקופה ינסה גם למשוך אותך עם ct.

אם אתה חושב שזה מהגב,אני מכיר רופא אורטופד גב שעובד באסותא בעיקר ויש לו הסדר מיוחד עם כללית פעם בשבוע שיכול לתת לך הכל והוא לא דופק חשבון לקופות חולים,אבל להגיע אליו בתור דרך הקופה זה אומר לחכות אפילו חצי שנה בתור אלא אם אתה מוכן לשלם על ביקור פרטי אצלו ואז זה עניין של כמה ימים בלבד. הוא עובד בתל אביב וחיפה עד כמה שזכור לי.(רופא בכיר בתחום.)
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

ישן 24-08-2012, 21:03
  eshely77 eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי צ'אקי. שמתחילה ב "אני לא באמת יודע מה זה. קראתי..."

הסיפור שלך הוא קצת מוזר.
אני לא מטיל בכלל ספק באמינות שלך, אבל יש סיכוי שאתה מעט מבולבל.
החל במתן המורפיום וכלה בזה שלא נשלחת ל CT
בניידת טיפול נמרץ יש התוויות מאוד ברורות למתן מורפיום. חולה שקיבל מורפיום הוא כזה שנותנים לו אחרי זה בבית החולים הרבה מאוד כבוד.
אם מדובר בפצוע שקיבל את התרופה בגלל פגיעה אורטופדית סביר מאוד להניח שהאורטופד יראה את הפצוע כבר בשעה הראשונה להגעתו, בדרך כלל בדקות הראשונות.
אם הוא ניתן בגלל חשש לפגיעה אחרת. (כאבים חזקים בגב יכולים להחשיד למפרצת באבי העורקים) אז לא רק שרופא יראה אותך בדקות הראשונות אלא גם שבתוך פחות מ 20 דקות תכנס ל CT עם חומר ניגוד.
התוויות נוספות הן בטח לא רלוונטיות.

החלק הנוסף הוא ה CT. שלא כמו בעבר ושלא כמו MRI. בימנו עושים יותר מדי CT בבתי החולים בכלל ובמיון בפרט. יש לזה המון סיבות, החל מהפחד מעורכי הדין וכלה בדרישה של החולים - יש איזו מחשבה של 250 צילומי חזה שניתנים בבת אחת יש אפקט מרפא.
סיכוי מאוד קטן, שהגעת עם כאבים חזקים מאוד בגב, השתחררת עם הפרעה משמעותית בהליכה. (בחור צעיר שהולך עם מקל?) ואת המינימום של CT לא קבלת.

בכל מקרה אם זה המצב, הפרעה בהליכה + העדר אבחנה ותכנית טיפול. אז ביום ראשון תפנה לרופא המשפחה שלך, ותבקש ממנו הפנייה למרכז רפואי גדול, טוב וקרוב לביתך.
בכל מקרה רק בריאות.

ישן 25-08-2012, 13:18
צלמית המשתמש של צ'אקי.
  צ'אקי. צ'אקי. אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "הסיפור שלך הוא קצת מוזר. אני..."

יכול להיות שבאמת קיימים נהלים כמו שאתה מתאר.
אחד הבחורים של מד"א שהביאו אותי למיון הגיע לבקר אותי אחרי כמה שעות וכשהוא ראה שכל מה שעשו זה לפתוח תיק על זה שהגעתי הוא התחיל לצעוק שם על כמה חברי צוות רפואי. זה לא עזר בכלום אבל זה היה נחמד מצידו לנסות.

אני מבטיח לך שהדברים שכתבתי לא מתחילים לתאר את היחס במיון. אני מניח שההתמודדות היום יומית של הצוות הרפואי עם סבל של אנשים גורם אצלם להתפתחות של אטימות וחוסר רגישות. אולי אם הייתי במקומם הייתי מתנהג באותו אופן. הזיכרון העיקרי מהחוויה הזו שילווה אותי בשארית חיי יהיה כששכבתי במיטה בלי יכולת ממשית לזוז והתחננתי שוב ושוב ושוב לשני אחים שישבו במרחק כשלושה מטר ממני שיעזרו לי והם התעלמו ממני. כשאישה מבוגרת נזפה בהם על היחס שלהם הם התעלמו גם ממנה. הם פשוט המשיכו לשבת שם ולהריץ צחוקים.

אגב, לאף אחד לא אכפת שקיבלת זריקות של מורפיום. האחות, האח, האחות השנייה, הרופא - זה לא עניין אף אחד.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:07

הדף נוצר ב 0.15 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר