לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-11-2014, 08:10
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.12.08
למה צה"ל לא משקיע בתחום האלפ"ה...?

תמונה שצולמה מהעימותים האחרונים בירושלים:

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://i59.tinypic.com/1z4vqqe.png]

-אותו מפגין \ מחבל היה בסה"כ מצויד במסיכת אב"כ (ניתן להשיג בקלות בישראל, זה אפילו מחולק בחינם ליקירינו נושאי הת.ז כחולה) וכפפה עבה בצד ימין לצורך זריקת הרימון (ניתן להשיג בעשרות שקלים בודדים).

יצא לי לראות גם תמונות של מפגינים שפשוט מרימים את הרימון עם ידים חשופות או באמצעות בד כלשהוא (חולצה), כמובן שהם לא נרתעים מהגז, כי האפקט שלו הוא מאוד קל בשניות הראשונות.

וכאן נשאלת השאלה:

למה אין השקעה של צה"ל \ כוחות הביטחון בפיתוח אמצעי אלפ"ה יעילים יותר?

מבלי לערוך מחקר בתחום - סביר מאוד להניח שקיימים אמצעים יעילים יותר בעולם (ולאו דווקא קטלנים יותר).

*למה הכוחות שלנו החליטו שהגז המדמיע זה האמצעי האולטימטיבי?

לדעתי מדובר באמצעי גרוע מאוד ששייך לשנות ה90.

-במצב הנוכחי הכוחות בשטח נאלצים להתמודד עם הפס"ד בעצימות נמוכה יחסית, אך מה נעשה אם נידרש להתמודד עם אינתיפאדה בהיקף ארצי (יש לזכור שאישור לאש חיה הוא מאוד חריג, וכפי שראינו במבצעים האחרונים, לצה"ל ולכוחות הביטחון יש קושי גדול להתמודד עם אבידות בצד השני).

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י Narion בתאריך 08-11-2014 בשעה 08:12.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-11-2014, 09:55
צלמית המשתמש של סיורניק
  משתמש זכר סיורניק סיורניק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.05.13
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "למה צה"ל לא משקיע בתחום האלפ"ה...?"

השאלה מה המטרה? לשים סוף להפגנות אחת ולתמיד? לפזר הפגנה ספציפית?
אם ההפגנה יחסית מרוכזת (בשכונות הערביות) ונשלטת אז לא בטוח שצריך אמצעי אגרסיבי יותר.

תזכור שיש הפגנות כאלה באופן די תדיר (שייח ג'ראח לדוגמה), וברוב המקרים כוחות הבטחון פשוט נותנים להפגנה להתקיים עד שהמפגינים הולכים הביתה, לפעמים תוך ביצוע מעצרים.
גם אם תביא אמצעים רציניים יותר, לאחר פעם פעמיים כבר יימצאו להם פתרונות יצירתיים ע"י המפגינים.

מצד שני, אני מסכים איתך שאם יש התרחבות של ההפגנה - נסיונות לינץ' באזרחים או פלישה לשכונות יהודיות, אז יש להשתמש בכל האמצעים האגרסיביים כדי לשמור על חיי החיילים והאזרחים.

"צה"ל הוא הצבא הערבי הטוב במזרח התיכון" - עזר וייצמן (על זרוע היבשה)

ישן 08-11-2014, 14:02
  עידו גנוט עידו גנוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.05
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי סיורניק שמתחילה ב "השאלה מה המטרה? לשים סוף..."

קודם כל צה"ל לא אמור להיות הכתובת (ברוב המקרים לפחות) לנושא האמצעים לפיזור הפגנות אלא המשטרה ומג"ב. הבעיה במדינה שלנו היא שהמשטרה (ומג"ב) חלשים או אולי נכון יותר לומר מוחלשים. ולכן יותר ויותר תפקידים נופלים בלית ברירה על הצבא. דיברנו על הרחבת מג"ב הרבה פעמים בפורום - לא נראה שמספיק קורה עם זה.

לעצם סוגיית האמצעים - לי זה נראה כמו בעיה עולמית. אני הייתי רוצה לשער שבשנת 2014 יהיו לנו כבר אמצעים הרבה הרבה יותר אפקטיביים לפיזור לא קטלני של הפגנות גדולות. אני מדבר על אמצעים שיכולים ממרחק בטוח פשוט לשתק באופן מוחלט קהל גדול - זה יכול להיות שימוש בתדרי קול לא נשמעים שיגרמו לשיתוק או נטרול זמני, מערכות סטייל ADS אבל הרבה הרבה יותר מתקדמות (כאלו המסוגלות לפעול במהירות רבה מול כמות גדולה מאד של מפגינים באופן אוטומטי - גם כאלו שאינם צמודים בקבוצה).

תכלס המערכת האידאלית צריך להיות מסוגלת לשני מצבים - בקצה האחד של הספקטרום לגרום להתעלפות במקום של מפגינים (או אם תרצו הוצאה מכלל פעולה מיידית לפחות למספר דקות שבעקבותיהן תחושה של איבוד אורינטציה - כוח השיטור פשוט עובר אחרי זה בין המפגינים אוזק אותם ולוקח לניידת) ובקצה השני מצב של אפקט כה חזק שמחייב את המפגין להימלט מהמקום באופן מיידי.

כשחושבים על זה - הפיתוח של יכולות כאלו הוא חשוב במאה ה-21 לא פחות אם לא יותר מכל נשק הורג - שכן חלק גדול מהעימותים עוברים לערים וחלק מהם נעשים במתווה של הפגנות לא אלימות שמתדרדרות להפגנות אלימות כתוצאה מפעולות לא נכונות של כוחות השיטור (ומות מפגינים). אם היה דרך לנטרל מפגינים באופן אפקטיבי בלי להרוג אותם כל הסיפור הזה היה נמנע. לא פחות חשוב - היה נוצר מצב שבו קיימת למשטרה הרתעה אפקטיבית - המפגינים יידעו שאין להם סיבות לפנות לאלימות כי יש דרך לנטרל אותם באופן מוחלט ומיידי.

הטכנולוגיה להערכתי ברת פיתוח - צריך לחזור לפיזיולוגיה האנושית ולהבין לעומק את המנגונים הגורמים לשיתוק או להתעלפות ויש כאלו, ולשכלל אותם בדרך שתאפשר הפעלה על קהלים גדולים ממרחק.
www.MegaPixel.co.il
http://lensvid.com/ - אתר סרטוני הוידאו לצלמים

נערך לאחרונה ע"י עידו גנוט בתאריך 08-11-2014 בשעה 14:06.
ישן 08-11-2014, 15:16
צלמית המשתמש של סיורניק
  משתמש זכר סיורניק סיורניק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.05.13
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "קודם כל צה"ל לא אמור להיות..."

בתאוריה זה נחמד, אבל מה שחסר זה לא אמצעים לדיכוי הפגנות אלא רצון ומוטיבציה.
נניח שיש לך אמצעי מושלם שמשתק / מעלף 100 מפגינים במכה. האם באמת תוכל להשתמש בו?
ברגע שאיזה ילד ייפול וייחבל בראשו או שאיזו זקנה תקבל התקף לב יתחילו להתייחס לאמצעי הנ"ל כאל נשק קטלני, לא מידתי, גזעני וכו' ואף אחד לא ייאשר שימוש בו, לא יהיה גיבוי לחייל/שוטר/קצין שייתן פקודה להשתמש בו, ותועבר חקיקה נגדו.

מעבר לכך, בידוד אזור ההפגנה ומניעת הדרדרות המצב יעילה יותר מכל אמצעי שתביא לאחר שההפגנה כבר פרצה.
אני יכול לראות שימוש באמצעי קיצוני אם נוצרת סכנת חיים שמחייבת דיכוי ההפגנה באופן מיידי וביעילות הגדולה ביותר (למשל הסתערות של המון על שגרירות או נסיון לינצ', אבל מקרים כאלו הם לא רבים וברוב ההפגנות נותנים למפגינים להוציא קיטור כל עוד האזור מבודד ע"י המשטרה.

ובנימה אישית יותר, כרגע מדובר בערבים/מחבלים שמנסים לפגוע ביהודים ונניח שזה בסדר מבחינתי אפילו אם ישתמשו באש חיה. מה אם היה מדובר בהפגנות חרדים? אמהות חד-הוריות? אוהדי כדורגל? הפגנה נגד יוקר המחיה? הפגנה שלא פוגעת באנשים אבל שוברת חלונות של סניפי בנק וכו'?
אולי זו גישה קצת אמריקאית, אבל אני לא מרגיש בנוח עם שלטון שיש לו כוח אבסולוטי ואמצעים קיצוניים לדיכוי הפגנות. צריך לזכור שיש לפעמים סיבות לגיטימיות להפגין, לעיתים אפילו באופן "לא נחמד", ואותם שוטרים יצטרכו להשתמש באמצעים הקיימים גם נגד מפגינים אחרים.

"צה"ל הוא הצבא הערבי הטוב במזרח התיכון" - עזר וייצמן (על זרוע היבשה)

נערך לאחרונה ע"י סיורניק בתאריך 08-11-2014 בשעה 15:24.
ישן 08-11-2014, 16:31
  עידו גנוט עידו גנוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.05
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי סיורניק שמתחילה ב "בתאוריה זה נחמד, אבל מה שחסר..."

נכון - כוח אבסולוטי משחית באופן אבסולוטי - אין ספק.
מצד שני זה לא הפריע לאף אחד לפתח נשק קטלני עד לרמת פצצת האטום (וגם להשתמש בו).
לגבי הפגנות של נשים וילדים וכו' - זה שיש לך אמצעי לא אומר שצריך להשתמש בו בכל מקרה - זה עוד משהו לארסנל - הייתי משתמש בזה רק במקרה של הפגנות אלימות בהיקפים גדולים שיוצאות משליטה ושבמקרים אחרים היו מחייבות הפעלת כוח קטלני.

אני דווקא לא חושב שיהיו מגבלות שימוש בטח לא בהפגנות קשות - וכן אפשר למות גם מנשק לא קטלני. גם שוטר שסתם עוצר אותך יכול לגרום לך להתקף לב רק מהפחד - וקרו דברים כאלו. זה לא סיבה לא לפתח טכנולוגיה.

הנקודה היא שעד כה לא נראה לי שנעשים בכלל מאמצים בכיוון, ה-ADS לא מתקדם ממש ובאופן כללי זאת מערכת עם המון מגבלות, אני מדבר על משהו הרבה יותר רציני - יש דרכים לגרום לאנשים להתעלף (לדעתי גם בלי נזק ארוך טווח), צריך למצוא את השיטות להשתמש בידע הזה בצורה חכמה - בהיקף גדול, בצורה מדוייקת ומטווח ארוך.
www.MegaPixel.co.il
http://lensvid.com/ - אתר סרטוני הוידאו לצלמים

ישן 08-11-2014, 17:07
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.12.08
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי סיורניק שמתחילה ב "בתאוריה זה נחמד, אבל מה שחסר..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי סיורניק
בתאוריה זה נחמד, אבל מה שחסר זה לא אמצעים לדיכוי הפגנות אלא רצון ומוטיבציה.
נניח שיש לך אמצעי מושלם שמשתק / מעלף 100 מפגינים במכה. האם באמת תוכל להשתמש בו?
ברגע שאיזה ילד ייפול וייחבל בראשו או שאיזו זקנה תקבל התקף לב יתחילו להתייחס לאמצעי הנ"ל כאל נשק קטלני, לא מידתי, גזעני וכו' ואף אחד לא ייאשר שימוש בו, לא יהיה גיבוי לחייל/שוטר/קצין שייתן פקודה להשתמש בו, ותועבר חקיקה נגדו.

מעבר לכך, בידוד אזור ההפגנה ומניעת הדרדרות המצב יעילה יותר מכל אמצעי שתביא לאחר שההפגנה כבר פרצה.
אני יכול לראות שימוש באמצעי קיצוני אם נוצרת סכנת חיים שמחייבת דיכוי ההפגנה באופן מיידי וביעילות הגדולה ביותר (למשל הסתערות של המון על שגרירות או נסיון לינצ', אבל מקרים כאלו הם לא רבים וברוב ההפגנות נותנים למפגינים להוציא קיטור כל עוד האזור מבודד ע"י המשטרה.

ובנימה אישית יותר, כרגע מדובר בערבים/מחבלים שמנסים לפגוע ביהודים ונניח שזה בסדר מבחינתי אפילו אם ישתמשו באש חיה. מה אם היה מדובר בהפגנות חרדים? אמהות חד-הוריות? אוהדי כדורגל? הפגנה נגד יוקר המחיה? הפגנה שלא פוגעת באנשים אבל שוברת חלונות של סניפי בנק וכו'?
אולי זו גישה קצת אמריקאית, אבל אני לא מרגיש בנוח עם שלטון שיש לו כוח אבסולוטי ואמצעים קיצוניים לדיכוי הפגנות. צריך לזכור שיש לפעמים סיבות לגיטימיות להפגין, לעיתים אפילו באופן "לא נחמד", ואותם שוטרים יצטרכו להשתמש באמצעים הקיימים גם נגד מפגינים אחרים.

שמע:
יצא לי לעשות מילואים באיזור דרום הר חברון לפני שנה בערך (בית עווא ושאר הכפרים בגזרה).
בעקבות התפרעויות של הצעירים (החל מאבנים בגודל של כדור טניס שיכולות לשבור לך את הראש, ועד בקבוקי תבערה) הגענו לתגבור הפס"ד.

קודם כל מיותר לציין שנאלצנו להמתין דקות ארוכות לאישור ירי אלפ"ה רגיל, גם לאחר הירי, המתפרעים פשוט הסתתרו למשך מספר דקות, או השליכו עלינו בחזרה את הגז, ואז חזרו להתפרע.

כאשר ראינו שההפגנה מתעצמת קיבלנו אישור לירי גומי, בעקבות הירי נפגעו מספר צעירים, וההפגנה הסתיימה.

*גומי לדעתי הוא כמה רמות מעל גז מדמיע, ואני חושב שהוא הרבה יותר קטלני.
כדור גומי לראש \ לב \ או אפילו פלג גוף עליון יכול בקלות לגרום למוות.

אני חושב שזה חבל שפשוט אין בארסנל משהו שהוא יותר אפקטיבי מגז מדמיע, ופחות קטלני מכדור גומי.

אפשר לדוגמא להכין רימון שמכיל גז עם ריח מאוד חריף של צואה (משהו ברמה של בואש), או גז שגורם להקאות \ בחילות \ סחרחורות.

ואני לא מדבר על אפקט של דקות \ שעות, אלה ימים רבים.

מבחינתי שמי שיהיה חשוף אליו יהיה מאושפז אח"כ ימים רבים, זו ההרתעה הטובה ביותר.

ונחזור שוב לגז המדמיע - אני לא חושב שיש כאן קרבי אחד בפורום שלא נאלץ לעבור בשירות שלו מספר פעמים אוהל אב"כ.

אני זוכר שיצא לי להיות מספר דקות באוהל עם מדריכת אב"כ, וגז מדמיע חוץ מהעובדה שהוא מציק בהתחלה, הוא לא גורם להשבתה מיידית או משהו בסגנון.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 08-11-2014, 17:24
צלמית המשתמש של Fxtrage
  Fxtrage Fxtrage אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.09.06
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "[QUOTE=סיורניק]בתאוריה זה..."

כל מי שעובר אל"ל זוכה כיום ל"הכשרת אלפ"ה" - הדבר היחיד שמחדדים שם זה כמה אסור לירות כלום
וכמובן שהחונכים היקרים בבאח לכיש לא יודעים להעריך כיוון רוח, אז כל מי שנמצא באיזור המטווחים הללו אוכל כמויות של גז. תכלס, אחרי כמה דקות מתרגלים וזה פשוט לא מציק יותר.
לגבי כל האישורים הללו.
זה אחד המנגנונים הכי מיותרים שהומצאו, יש מפקד בשטח, הוא צריך להחליט על מדרג האמצעים, לא מג"ד או מח"ט שיושבים במקרה הטוב בדויד שלהם ובדרך כלל במשרד\חמ"ל.
נשים לרגע את זה בצד.
לצבא כיום אין שום אמצעי אלפה שיעיל לטווח של 100 מטר ומעלה, גז כבר אמרנו לא משהו יעיל.
קלע דוד שדודינו היקרים משתמשים בו יעיל בטווחים הללו ואפילו יותר, מספיק כדי להסב פציעה חמורה מאוד. הכלי המדוייק ביותר בארסנל האלפ"ה הוא גומי, ומאחר והוא מוגדר לטווחים מתחת ל100 מטר (הרבה מתחת) לא ניתן להשתמש בו בלי לצמצם מרחק לכיוון קלע דוד\מטח אבנים.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:46

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר