לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 31-08-2012, 16:26
  משתמש זכר b.b. king b.b. king אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.08.12
"באסטות, חניונים וקיוסקים: ההטבות שמקבלים עבריינים מהעיריות"

ציטוט:
היחס המועדף של עיריית נתניה לשושן ברבי הוא חלק משיטה שפועלת בכמה ערים: העירייה קונה שקט מאסירים משוחררים ומשלמת בשטחים ובנכסים יקרים. קוראים לזה שיקום.

עבריין – שושן ברבי, לדוגמה – משתחרר מהכלא. כדי לאפשר לו להתפרנס בכבוד, נותנת לו העירייה קיוסק בפרוטות או חינם אין כסף. אחר כך הוא מרחיב את העסק ומשתלט על שטח ציבורי. העירייה מעלימה עין. זה לא מקרה יחיד אלא שיטה של ממש, שחושפת קשר, לגיטימי לכאורה, בין השלטון המקומי לעולם התחתון.

שם הכיסוי של השיטה הוא "שיקום אסירים". בחסות החוק יכולה רשות מקומית לקבוע כי עבריין שהשתחרר זה עתה מהכלא הוא נזקק, ולהעניק לו תעסוקה. אפשר לתת לו עבודה בגינון, אבל אפשר גם לתת לו דוכן או שטח שבבעלות העירייה. ה"תעסוקה" הזאת ניתנת בלי בקרה של משרד הרווחה, משרד הפנים או הרשות לשיקום האסיר. היא ניתנת ללא הגבלה, למשך שנים ארוכות ולעתים אף מועברת בירושה לדורות הבאים.

http://www.haaretz.co.il/magazine/1.1813212

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.haaretz.co.il/polopoly_fs/1.1814718.1346581589!/image/4175626803.JPG_gen/derivatives/landscape_102/4175626803.JPG]

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 31-08-2012, 22:43
צלמית המשתמש של שמולביץ אשר
  משתמש זכר שמולביץ אשר מנהל שמולביץ אשר אינו מחובר  
מנהל פורום: דגמים לבניה עצמית, סקופים וחדשות, צילום ווידאו, וכן.... הצ'קלקה הכחולה של פרש

חבר מתאריך: 01.02.09
Facebook profile
הי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי b.b. king שמתחילה ב ""באסטות, חניונים וקיוסקים: ההטבות שמקבלים עבריינים מהעיריות""

אני לא מסכים עם ההבנה שזאת כניעה ללחצים.
אני נוטה לכיוון שזה שיקום של עבריין.
עדיף לתת לעברין לשעבר את הסיכוי לשקם את עצמו ע"י עבודה, מאשר לתת לחברה לסבול ממעלליו של העברין.

במהלך שנותי ראיתי מקרים רבים של עבריינים ששיקמו את חייהם ונטשו את דרך החיים העבריינית ע"י עזרה כזאת או אחרת של הרשות המקומית.
נכון שיש מקרים שלא הצליחו, אבל יש המון מקרים שכן הצליחו ולכן חשוב לנסות לעזור.

אגב. אני מכיר עבריינים רבים-לשעבר שעובדים במחלקת התברואה או אגף גנים ונוף של הרשות המקומית.

נ.ב. אל תשכחו מאיזה צד של החוק אני מדבר.

נערך לאחרונה ע"י שמולביץ אשר בתאריך 31-08-2012 בשעה 22:45.
ישן 01-09-2012, 00:28

בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי שמולביץ אשר שמתחילה ב "הי"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שמולביץ אשר
אני לא מסכים עם ההבנה שזאת כניעה ללחצים.
אני נוטה לכיוון שזה שיקום של עבריין.
עדיף לתת לעברין לשעבר את הסיכוי לשקם את עצמו ע"י עבודה, מאשר לתת לחברה לסבול ממעלליו של העברין.

במהלך שנותי ראיתי מקרים רבים של עבריינים ששיקמו את חייהם ונטשו את דרך החיים העבריינית ע"י עזרה כזאת או אחרת של הרשות המקומית.
נכון שיש מקרים שלא הצליחו, אבל יש המון מקרים שכן הצליחו ולכן חשוב לנסות לעזור.

אגב. אני מכיר עבריינים רבים-לשעבר שעובדים במחלקת התברואה או אגף גנים ונוף של הרשות המקומית.

נ.ב. אל תשכחו מאיזה צד של החוק אני מדבר.

אני ממשיך מהמשפט האחרון של תגובתך:

אינני יודע מה היה תפקידך במשטרה, אבל ייתכן והיית למשל קצין/רכז מודיעין, ואולי מכך ניגזרת תשובתך.

ברור לי שאסיר משוחרר "שילם את חובו לחברה", והוא זכאי לקבל עבודה, ולא לרעוב ללחם, ומגוון העבודות בעיריה כשיקום מקובלות גם עליי. הטרוניה שלי היא על שיקום ע"ח נכסי הציבור, אדמות, ומתן רשיונות עסק לכאלו אשר לא עומדים בקריטריונים. בהרבה מקרים, העיריות העלימו עין מפלישות, ובניות לא חוקיות במסווה של "שיקום", והפכו דה-פאקטו לשותפים לפשע. אינני מגלה לך את אמריקה אם אספר לך שבמסגרת עסקי עבריינים "משוקמים" מתבצע סחר מאסיבי בסמים מכל הסוגים, החל מחשיש, דרך אקסטאזי, קוק פרסי, ואף קריסטל.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.haaretz.co.il/polopoly_fs/1.1814718.1346581589!/image/4175626803.JPG_gen/derivatives/landscape_102/4175626803.JPG]

ישן 01-09-2012, 08:11
מנהל פורום: דגמים לבניה עצמית, סקופים וחדשות, צילום ווידאו, וכן.... הצ'קלקה הכחולה של פרש

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי b.b. king שמתחילה ב "[QUOTE=שמולביץ אשר]אני לא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי b.b. king
אני ממשיך מהמשפט האחרון של תגובתך:

אינני יודע מה היה תפקידך במשטרה, אבל ייתכן והיית למשל קצין/רכז מודיעין, ואולי מכך ניגזרת תשובתך.

ברור לי שאסיר משוחרר "שילם את חובו לחברה", והוא זכאי לקבל עבודה, ולא לרעוב ללחם, ומגוון העבודות בעיריה כשיקום מקובלות גם עליי. הטרוניה שלי היא על שיקום ע"ח נכסי הציבור, אדמות, ומתן רשיונות עסק לכאלו אשר לא עומדים בקריטריונים. בהרבה מקרים, העיריות העלימו עין מפלישות, ובניות לא חוקיות במסווה של "שיקום", והפכו דה-פאקטו לשותפים לפשע. אינני מגלה לך את אמריקה אם אספר לך שבמסגרת עסקי עבריינים "משוקמים" מתבצע סחר מאסיבי בסמים מכל הסוגים, החל מחשיש, דרך אקסטאזי, קוק פרסי, ואף קריסטל.

נכון. הייתי במערך המודיעין במ"י מעל 38 שנים, כיום אני במערך ההסברה והדוברות.

לעניין. ברור לך וגם לעבריינים "ששילמו את חובם לחברה" שהם נמצאים תחת זכוכית מגדלת, זאת לא אומרת שלא מתבצעת פעילות עבריינית בחלק מהעסקים המופעלים ע"י עבריינים לשעבר.
אבל עצם זה שחלק מהם שוקמו ונטשו את דרך העבריינות היא רווח נטו לחברה.
ולאותם גורמים עבריינים שהעסקים שלהם משמשים מסווה לפעילות עבריינית, מחכה פגישה במרתפים האפלים של אגפי המודיעין השונים במ"י.

לגבי השימוש בנכסי הציבור (כהגדרתך) זאת פרבילגייה של הרשות המקומית, במבט ראשון זה נראה מקומם ומרגיז, אבל במבט מעמיק יותר אני מוצא את זה כאנושי וחייובי.

ישן 01-09-2012, 09:14
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
ומה המסר הערכי והמעשי של מתן 'זכות שיקום' לעבריין ע"ח פשרה עם תקנות הרשות?
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי שמולביץ אשר שמתחילה ב "[QUOTE=b.b. king]אני ממשיך..."

מה המסר שמעבירה אותה רשות מקומית לסייר ורכז מודיעין שומר חוק עם ותק הרוצה לבטל ארון כביסה או לסגור מרפסת ומקץ שנתיים של טיזוזים מקבל תשובה שלילית ממחלקת ההנדסה העירונית בגין הפגיעה האסטתית שבשנוי חזיתות ובצידה חיוב על הטל השבחה להחלפת המרצפות העקומות של המדרכה שליד ביתו שלא נגעו בהם מימי דיזינגוף - בעוד החלאה העבריינית אחריו עקב ואת פגיעתו בציבור צמצם בעד שכרו הצנוע מקבל התר לבאסטה תמוהה עם אמ אממא של החזיתות השונות על אותה מדרכה מתחת לביתו?

הגבול בין האינטרס הציבורי שבשיקום לבין 'הפשע משתלם' אסור שיהיה כה דק.
ישן 01-09-2012, 13:20

Facebook profile
הי
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "ומה המסר הערכי והמעשי של מתן 'זכות שיקום' לעבריין ע"ח פשרה עם תקנות הרשות?"

לא טענתי שיש שיש "שיוויון" (אני זוכר שבאחד מתאי השירותים בבית המשפט בפ"ת היה כתובת גריפיטי "צדק הוא שם של כוכב").
בנושא שיקום עבריינים מטפלת מחלקת הרווחה.
בנושא היתרי בניה וכו' מטפלת מחלקת ההנדסה.

אם הכל היה שפיר אז ליחבא"ל לא הייתה עבודה.
אבל עדין אני רואה את התועלת הציבורית משיקום העברין, כי אף אחד לא ירצה לקבל לעבודה עברין לשעבר, וזאת המציאות הכואבת.
אז הרשות המקומית לקחה על עצמה לעזור בשיקום, נכון שיש פגיעה מסויימת בשטחי ציבור וכו', אבל כאשר אני מטיל על כפות המוזנאיים את התועלת לציבור מול הנזק לשטחים פתוחים, הכף נוטה יותר לכיוון השיקום.
אל תחשוב שכל עבריין לשעבר שמגיע לעירייה מקבל מיד שטח לבסטה. עליו לעבור וועדות שונות ושבעה מדורי גהינום עד שמאשרים לו שטח.
כך שלא הכל הפקר.

נערך לאחרונה ע"י שמולביץ אשר בתאריך 01-09-2012 בשעה 13:23.
ישן 01-09-2012, 22:26
  משתמש זכר ck5760 ck5760 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.02
רוצה לדעת מהו הפקר או הפקרות של מ"י?
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי שמולביץ אשר שמתחילה ב "הי"

אינני יודע אם אתה זוכר או יודע אבל:
לפני שמאפית בת האיכר בנתניה נשרפה היא הייתה שייכת למשפחת פשע:
המסעדה שכנה בפינת רחוב סמוך לתחנה המרכזית בנתניה כאשר היא גובלת (לאחר שהמסעדה השתלטה על כ50 מ"ר מפינת הרחוב) ברמזור ימינה (לכיוון שדרות בנימין).
במשך כמה שנים(!!!) המאפיונר (נדמה לי שממשפחת אבוטבול) היה מחנה את מכונית השרד השחורה שלו חצי על המדרכה וחצי על הכביש (מגיע עד למרכז הפניה ימינה) ומשאיר בדוחק מקום למכוניות הרוצות לפנות ימינה.
אם אני למשל הייתי מחנה את הרכב בכחול לבן בלי לשים תו חניה הייתי מקבל קנס תוך 4 דקות שלא לדבר על המדרכה או על הכביש ברחוב הזה, אבל המאפיונר החנה שם כל היום ללא חשש מהעיריה או מהמשטרה.
"שיקום האסיר"?
שילך לנקות בתי שימוש או לרוקן פחי זבל.

ישן 01-09-2012, 15:43

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי שמולביץ אשר שמתחילה ב "[QUOTE=b.b. king]אני ממשיך..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שמולביץ אשר
נכון. הייתי במערך המודיעין במ"י מעל 38 שנים, כיום אני במערך ההסברה והדוברות.

לעניין. ברור לך וגם לעבריינים "ששילמו את חובם לחברה" שהם נמצאים תחת זכוכית מגדלת, זאת לא אומרת שלא מתבצעת פעילות עבריינית בחלק מהעסקים המופעלים ע"י עבריינים לשעבר.
אבל עצם זה שחלק מהם שוקמו ונטשו את דרך העבריינות היא רווח נטו לחברה.
ולאותם גורמים עבריינים שהעסקים שלהם משמשים מסווה לפעילות עבריינית, מחכה פגישה במרתפים האפלים של אגפי המודיעין השונים במ"י.

לגבי השימוש בנכסי הציבור (כהגדרתך) זאת פרבילגייה של הרשות המקומית, במבט ראשון זה נראה מקומם ומרגיז, אבל במבט מעמיק יותר אני מוצא את זה כאנושי וחייובי
.

תודה על כנותך ויושרתך.

חידדת בתשובתך את נושאי המחלוקות ביננו:

1. למיטב ידיעתי, תורת הפעלת סוכנים כפולים ( מפני שאין הגדרה אחרת למקורות משטרתיים, זמירים/שטינקרים/מלשינים ), היא תגמול בכסף לא גדול, או סגירת תיקי חקירה לעבריינים עצמם/בני משפחותיהם, ו/או העלמת עין מעבירות אותם עבריינים ממשיכים לבצע במסגרת תפקידם.

אני לא אפתיע אותך, אם אספר לך על עבריין סידרתי, אשר לו מעל 40 תיקים, עשרות מאסרים, שבילה למעלה ממחצית חייו בכלא על התפרצויות/סמים/אלימות/סחר בסמים/רכוש גנוב, שמרשה לעצמו לעשות ככל העולה על רוחו, וכפרס, המשטרה מחקה לו חובות בגין קנסות תעבורה בסך כ 15,000 ש"ח, ואף סגרה לו תיק על ....הונאת הביטוח הלאומי.

האם הפעלתו, כאשר כל סביבתו כבר מודעת לכך ש"חצה את הקווים" מועילה ותורמת במשהו לחברה? אני סובר שלא!

2. לתת נכסי ציבור זו "פריביליגה" של הרשות המקומית? לא, זו עילה/חובה לפתיחת חקירה במשרד מבקר המדינה/יאחב"ל/יאל"כ ( בראש יחידה מעולה זו עומד לדעתי, הטוב בקציני משטרת ישראל ).

עיריות נוהגות לעיתים באכזריות יתר לגבי סגירת מרפסות, ונוהגת מצד שני לחלק מתנות לעבריינים? זהו לא רק צביעות, זהו פשע בפני עצמו, ותעיד רשימת הנחקרים הארוכה בקרב ראשי הערים.

ישן 02-09-2012, 08:46

Facebook profile
הי
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי b.b. king שמתחילה ב "[QUOTE=שמולביץ אשר]נכון...."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי b.b. king
תודה על כנותך ויושרתך.

חידדת בתשובתך את נושאי המחלוקות ביננו:

1. למיטב ידיעתי, תורת הפעלת סוכנים כפולים ( מפני שאין הגדרה אחרת למקורות משטרתיים, זמירים/שטינקרים/מלשינים ), היא תגמול בכסף לא גדול, או סגירת תיקי חקירה לעבריינים עצמם/בני משפחותיהם, ו/או העלמת עין מעבירות אותם עבריינים ממשיכים לבצע במסגרת תפקידם.

אני לא אפתיע אותך, אם אספר לך על עבריין סידרתי, אשר לו מעל 40 תיקים, עשרות מאסרים, שבילה למעלה ממחצית חייו בכלא על התפרצויות/סמים/אלימות/סחר בסמים/רכוש גנוב, שמרשה לעצמו לעשות ככל העולה על רוחו, וכפרס, המשטרה מחקה לו חובות בגין קנסות תעבורה בסך כ 15,000 ש"ח, ואף סגרה לו תיק על ....הונאת הביטוח הלאומי.

האם הפעלתו, כאשר כל סביבתו כבר מודעת לכך ש"חצה את הקווים" מועילה ותורמת במשהו לחברה? אני סובר שלא!

2. לתת נכסי ציבור זו "פריביליגה" של הרשות המקומית? לא, זו עילה/חובה לפתיחת חקירה במשרד מבקר המדינה/יאחב"ל/יאל"כ ( בראש יחידה מעולה זו עומד לדעתי, הטוב בקציני משטרת ישראל ).

עיריות נוהגות לעיתים באכזריות יתר לגבי סגירת מרפסות, ונוהגת מצד שני לחלק מתנות לעבריינים? זהו לא רק צביעות, זהו פשע בפני עצמו, ותעיד רשימת הנחקרים הארוכה בקרב ראשי הערים.

אני מבין שאתה מנסה להסיט את הדיון לכיוון אחר. איני מתכוון להגרר לכיוון הזה. ואיני מתכוון לעשות דיון פומבי על הליכי הפעלת סוכנים במ"י.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:20

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר