לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-09-2012, 16:35
  עידו גנוט עידו גנוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.05
איתור מכשירי האזנה

משהו שעניין אותי מזמן. מכשירי האזנה הם כלי בו עושים גורמים רבים שימוש (החל מן המשטרה וכלה בארגוני ביון). כנגדם פותחו טכניקות גילוי ואמצעים אלקטרוניים שונים.

משהו אחד שתמיד התמיה אותי זה כיצד בעצם ניתן באמת לוודא כי אין האזנה. למשל נניח שאני ארגון ביון ורוצה להאזין לשיחה של אחמד עם יוסוף. אני יודע שהם נפגשים בביתו של אחמד והשתלתי שם "באג". נניח שיוסוף הוא טיפוס טכנולוגי וגם פרנואיד לא קטן (ובצדק) והוא סורק את החדר לפני כל שיחה רגישה. הרי ברוב המוחלט של המקרים לא חשוב לי כמאזין לשמוע את השיחה ממש ברגע שהיא מתנהלת. לכן אני יכול להטמין מכשיר הקלטה זעיר חכם שמקליט אך לא משדר דבר נניח עד שלושה ימים אחרי. בטכנולוגיה של היום המכשיר יכול להיות חסר כל חתימה וזעיר ברמה כזאת שלא בטוח שנראה אותו בעין.

כיצד יוסוף יכול למנוע סוג כזה של האזנה? האם יש מאתרי מכשירי הקלטה שמסוגלים למצוא מכשיר שרק מקליט אך לא משדר שום דבר? אם כן כיצד הם עובדים (בהנחה שזה לא מסווג - ואני מניח שלפחות חלק מן המכשירים האלו ניתנים לרכישה גם בשוק האזרחי).
www.MegaPixel.co.il
http://lensvid.com/ - אתר סרטוני הוידאו לצלמים

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-09-2012, 20:19
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "חבל שלא קוראים מראש. נתחיל..."

נו, אם נניח שאתה יכול לעשות זאת- למה לא להניח שאתה יכול לחטוף את אחמד (או את יוסוף) ולענות אותו עד שיספר על מה דיברו?

יש כאן מגבלה טכנית- מבצעית ובעיה מבצעית:
א. "באג" שמשדר אודיו בזמן אמת (או שפורץ לשידור רק מעל עוצמת אודיו מסוית, לחיסכון בסוללה) יכול להיות קטן מאוד- קטן מכרטיס של מכשיר סלולאר שעושה זאת בדיוק. מכשיר שיכול גם לדחוס ולשמור יהיה גדול יותר, ויהיה קשה יותר להסתירו בחדר.
ב. איך אתה יודע מתי הפגישה? מה אתה עושה אם יוסוף דוחה בשעתיים, או שהם מוצאים כל כך הרבה נושאים משותפים ("מה, גם אתה מעדיף פיגועי ירי על מטענים? איזה קטע..") שהם שומרים את הנושאים המעניינים לפגישה נוספ תשהם קובעים ב-במקום למחר? אם אתה רוצה לתכנת את הבאג שלך- זה מחייב יכולת קליטה שמסבכת אותו עוד קצת.

אבל אתה צודק- לאמצעים כאלו יש פוטנציאל ברור, ואני מניח שהם בשימוש. אני הייתי הולך על מערכת שלמה, עם תקשורת דו-כיוונית, מעבד+זיכרון ומיקרופון (אולי מרוחק) שמקליטה כל הזמן (או לפי התראה חיצונית), דוחסת, ושולחת את הקבצים הדחוסים לפי בקשה מבחוץ (נאמר, אחת לכמה ימים- כשאני רואה שאין אף אחד בשטח).

אמצעי דומה הוא "סלע הריגול" שבריטניה שתלה בזמנו במוסקווה, שקלט קבצים כאשר סוכנים עברו לידו והעביר אותם למפעילים בריטיים שעברו לידו מאוחר יותר, בלי שום מגע פיזי/אלקטרוני ישיר בין הסוכנים והמפעילים.
ישן 01-09-2012, 20:29
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
אתה שואל את השאלה הלא-נכונה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "איתור מכשירי האזנה"

השאלה, כנראה, איננה איך לאתר את המכשיר, אלא איך להעביר מסרים באופן מאובטח בתרחיש שתיארת.
אפשרות אחת היא לא לדבר אלא להעביר פתקים (אולי תוך כדי שמספרים בדיחות על בלונדיניות).
אפשרות אחרת היא לנטרל את המכשירים (שקיימים או לא קיימים), בלי לטרוח לאתר אותם באמצעות EMP. לא. אני לא מדבר על פצצות אטום, כי אנחנו רוצים לנטל רכיבים אלקטרוניים בחדר, ולא יותר מזה.

אם משום מה חשוב לך דווקא האיתור ולא השיחה המאובטחת (לדוגמה, כדי לדעת אם אתם נתונים תחת מעקב), יש לי הרגשה שזה עדיין אפשרי תאורטית, אבל אני לא בטוח כמה פרקטי. אולי אפשר לנסות לשחק משחקים עם השראות ולנסות לאתר את הזרם החשמלי (באנלוגיה לצלצלן שאיתו מחפשים קווי טלפון, לדוגמה).

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 01-09-2012, 22:03
  G_Zhukov G_Zhukov אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.05.03
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "או לפתוח את ברז המים.. בגירסא..."

זה היה כבר בשנות ה-50, שימש את הסובייטים וגם הבריטים ויותר מאוחר האמריקאים החלו לעבוד עם דברים דומים:
http://en.wikipedia.org/wiki/Thing_...ening_device%29
http://servv89pn0aj.sn.sourcedns.co...vity/index.html
כיום יש מן הסתם דברים יותר מתוחכמים.

לעניין תיחת ברז מים כאמצעי נגד:
במשפט שנערך במוסקבה לאולג פנקובסקי, הסוכן שעבד עבור המודיעין הבריטי והאמריקאי, הוצגו תעתיקי שיחות שקיים עם הסוכן המפעיל שלו בחדר האמבט תוך פתיחת ברזי המים.
הסובייטים הצליחו להקליט ולפענח את תוכני השיחות שקיים עם המפעיל. כאמור זה היה במהלך שנות ה-60....

נערך לאחרונה ע"י G_Zhukov בתאריך 01-09-2012 בשעה 22:09.
ישן 01-09-2012, 20:38

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "אתה שואל את השאלה הלא-נכונה"

אוקיי. אבל משהו עדיין לא ברור לי.

בשוק קיימים מכשירים לאיתור מכשירי הקלטה - האם כל המכשירים הללו רק מאתרים מכשירים הקלטה משדרים? אין מכשירי איתור שמסוגלים לאתר גם מכשירים שרק מקליטים? (אני מניח שבפורום יש אנשים שיש להם נסיון עם המוצרים האלו ויכולים לענות - אני מדבר על חברה שעוסקים בכך דווקא במסגרת השוק הפרטי לא הצבאי שם מן הסתם עדיף שלא ידברו).

תוספת: קרן אור - אתם מנסים למצוא דרכים לחמוק מההקלטה - זה לא מעניין אותי בהקשר הזה אני מנסה להבין איך עובדים מכשירי גילוי של מכשירי הקלטה.
www.MegaPixel.co.il

ישן 01-09-2012, 21:05
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "אוקיי. אבל משהו עדיין לא ברור..."

המכשירים הפשוטים שבשוק הם סתם סורקי תדרים שסורקים את ה band-ים הבעייתיים - הטווחים של רדיו סטנדרטי ושל סלולר/WiFi/BT... אם תחפש באלה שמפורט עליהם, תראה שזה גם כתוב שם. אתה לא צריך לחפש רחוק. בלינק שצ'אקי הביא בראש האשכול, תוכל לראות שמצויין עליו שהוא פועל מצד אחד עד 2.5 גה"צ (כנראה בתדרים ספציפיים, עם איתור מדוייק ואולי אפילו יכולת להציג את המידע הנקלט אם הוא בפורמט סטנדרטי) ומצד אחר עד 6 גה"צ לכל אות באשר הוא. מן הסתם שמשדר שיפעל ב 10GHz (סתם לצורך הדוגמא...), המכשיר הזה יהיה חסר ערך לגילויו...

מכשיר שמקליט ומשדר ב Burst יהיה הרבה יותר קשה לאתר - אתה גם צריך להאזין לכל הספקטרום הרלוונטי (שמה גודלו, אינך יודע...) ללא הגבלת זמן (ה Burst יכול להיות גם חודש אחרי...), ובהנחה שזה מוצפן, כדי לדעת שזה סתם לא רעש אקראי שמגיע מבחוץ, תצטרך מספר מאזינים כאלה, כדי לדעת שהסיגנל אכן מגיע מתוך המתחם...

וכל זה יוצא מנקודת הנחה שבכלל המשדר נמצא בתוך החדר, ושהמיקרופון לא מחובר לכבל מסוכך שהולך למשדר רחוק, שמישהו הצליח להשתיל לך שם.

וגם שכנים זה בעייה. נניח שיש לך שכן שיש לו במקרה ראוטר אלחוטי. איך אתה יודע שה 2.4/5 גה"צ שהסורק שלך גילה, מגיע מתוך הקיר שלך, ולא מהצד השני של הקיר...

גם למכשיר שרק מקליט ולא משדר יש חתימה. כל פעם שעובר זרם במוליך, יש שדה מסביבו. אבל הזרמים שבהם פועל מכשיר הקלטה שלא משדר ורק שומר בזיכרון, הם כל כך נמוכים, שגם אם יש סורק כזה רגיש (אין לי מושג...), יש סיכוי לא רע ש"רעש" מהסביבה יהפוך אותו לחסר ערך, בייחוד אם אתה באיזור עירוני...

ה EMP של פסטן הוא כנראה הפתרון הטוב ביותר, אבל לא בטוח שאי אפשר להגן מפניו (כלוב פאראדיי et al....)

וציינתי כבר שיש היום טכנולוגיה להאזין מחוץ לחדר, ממרחק, בזכות התנודות של חלון, למשל?

לסיכום, אם אתה באמת פרנואיד, לדעתי כדאי שתצא לטיול באמצע המדבר, ותתרחק מספיק מהרכב שאיתו הגעת... (וכמובן, סלולרים להשאיר בבית...) ותקווה שללוויני ריגול אין עדיין מיקרופונים כיווניים רבי עוצמה...

* כל מה שכתוב בהודעה זו ממקורות גלויים בלבד

ישן 01-09-2012, 21:41

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "המכשירים הפשוטים שבשוק הם סתם..."

א. אם הצטייר פה במקרה שכל השאלה שלי נובעת מצורך אישי כלשהו ארגיע אתכם - העניין שלי הוא טכנולוגי בלבד - אין לי שום צורך אישי באמצעי האזנה או גילוי האזנה.

ב. לעצם העניין - תודה על התשובה שימי אבל גם ממה שאתה כתבת אני מבין שסתם מכשיר הקלטה (בוא נניח שוב שהוא לא משדר שום דבר אף פעם ואתה אוסף אותו אחרי זה) פשוט לא ניתן לאיתור. אפשר אולי להשמיד אותו עם EMP אבל לגלות אותו (מלבד בחיפוש ידני או עם גלאי מתכות רגיש בהנחה שהוא בכלל עשוי מתכת) לא ניתן.

איכשהו זה קצת מפתיע אותי - השגות?
www.MegaPixel.co.il

ישן 01-09-2012, 22:10
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "אני יכול לחשוב על המון סיבות..."

מלבד העובדה שכמו שיכלו לראות אותך בחוץ באמצע המדבר, יחד עם כל מי שאיתך, מי שמעוניין להאזין לך, והצליח להיכנס פנימה (!!!) בלי שידעת, ולהשתיל אמצעי האזנה, יכול בדיוק באותה המידה לצפות על הכניסות לביתך ולדעת בדיוק עם מי אתה נפגש ומתי (מה שקצת יותר קשה אם כולכם מגיעים בנפרד לרנדוו אחרי שטיילתם בכבישים עמוסים...) - ולא תדע מכך, כי לכוון מצלמה על הבית שלך תמיד אפשר ממרחק ולא תהיה מודע, ודווקא במדבר, כאמור, אם מישהו נוסע אחריך לשם, קשה יהיה שלא להבחין בו. נראה לי.

ישן 01-09-2012, 22:24
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "מן הסתם מה שאתה מתאר ממש לא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי עידו גנוט
מן הסתם מה שאתה מתאר ממש לא נגיש למחבל הממוצע - זה יותר ברמה של מדינות. האמת, אני בספק רב אפילו אם במדינות מתקדמות כל השיחות הרגישות האמורות להתקיים בתנאים סטריליים מתקיימות בתנאים שציינת...
ברור שלא, כי מתבססים על דברים אחרים. מניחים שהש.ג. + שער הכניסה לבניין + הכרטיס בכניסה לקומה + זה שמסתובבים אותם אנשים שם כל הזמן ימנעו מאדם לא מורשה להיכנס לשם בכיף ולהתקין שם מכשירים כאלה.
בגלל זה יש לי בעיה 'מוסרית' עם מבנים בטחוניים בארץ על ידי חיל ההנדסהת האמריקאי ונספחיו. לך תדע מה הם שתלו לנו.

(וגם אם לא היו הדברים לעיל להתבסס עליהם, עדיין לא היינו סורקים כל חדר בתחילת יום עבודה, כי בתוחלת זה מבזבז לנו יותר משזה תורם.)

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:52

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר