לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-08-2012, 23:49
  משתמש זכר grish22 grish22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.08.10
מס' שאלות נק"ל

1.שמתי לב שברובה מוסין ניתן לכוון את הכוונת עד 1-2 ק"מ.
זה אומר שיש אפשרות גם לפגוע במרחק הזה או שמדובר במשהו תאורטי?
2.הכידון באמת היה חייב להיות מחובר לרובה?
אם הלוחם נשא את הרובה היה נהוג לשים את הכידון על הרובה הפוך או שהוא נישא בנפרד?
אני מדבר הרובה הרגיל,לא גרסת הצלפים!
3.באיזה כמויות מיוצר נק"ל ואיזה סוגי נק"ל הם הנפוצים ביותר?
אם אומרים שיוצרו מעל 6 מליון פפ"ש או מעל 8 מליון M16 או 100 מליון AK (כולל חיקויים??) וכו' וכו' אז זה יכול להיות רק קצה הקרחון?

בעניין רובים חצי אוט':
*רובים חצי אוט' כגון FN-FAL/G3 הוכיחו את עצמם?
אני שם לב שרובים מהסוג הזה לא כ"כ נפוצים לעומת הרוס"רים..
*האם ארה"ב הייתה היחידה שהפעילה באופן נרחב רובה חצי אוט' במלה"ע 2 (גראנד/קראבין)?
הבנתי שגם הרוסים עשו שימוש ברובים חצי אוט' (SVT-40,AVS) רק שאמינות הרובים הייתה מוטלת בספק.
*SKS - מה היתרונות שלו אם הוא ירה את אותו הכדור שירה ה AK?
האם בדיעבד הרובה הזה לא היה מיותר?

נערך לאחרונה ע"י grish22 בתאריך 30-08-2012 בשעה 00:08.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 30-08-2012, 10:18
  hallow point hallow point אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.04.12
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי grish22 שמתחילה ב "מס' שאלות נק"ל"

1.גם עם הקליע בפועל מגיע לטווח הזה,האמצעים האופטיים באותה תקופה לא אפשרו זאת ולהכניס משהו לכוונת ברזל מטווח של 2 ק"מ זה כמעט לא אפשרי,ואני לא בטוח לגבי האנרגיה הקינטית שנשארת בכדור 7.62X54R בטווח שכזה,בקיצור כוונת תאורטית.
2.זכורה לי תמונה של חיילים רוסים בברלין עם מוסין ללא כידון,אם אמצא אותה אני יעלה אותה.
3.ה AK47 וגירסאותיו הוא הנשק שיוצר הכי הרבה מעולם,הM16 אחריו מקום שני בהרבה מיליונים מתחת,חשוב לזכור שהמספרים מכוונים גם לגרסאות שונות כך שאתה לא יכול לדעת איזה נשקים הם מחשיבים כוריאציה של קלאצ' יתכן שאפילו את הגליל הכניסו למספר הזה.

ישן 30-08-2012, 16:30
  משתמש זכר grish22 grish22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.08.10
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי grish22 שמתחילה ב "מס' שאלות נק"ל"

hallow point:
1.אם מה שרשום על הכוונת הוא תאורטי אז מה הטווח שמאפשר אולי לפגוע?
מה השיקולים לציין על כוונות טווחים תאורטיים?
זה לצורך שיווק או העלאת מורל?
3.אז המספרים של כמויות נק"ל שיוצרו יכולים להיות גם כן תאורטיים ויכול להיות שבמציאות יוצר הרבה יותר נק"ל ממה שנאמר לנו?

בעניין הרובים החצי אוט':
*לפי סרט תעודה שראיתי הבנתי שעד עכשיו קיימים וויכוחים לגבי טיבו של הSVT-40 בסרט נטען שחיילים שתיחזקו וניקו היטב את הרובה לא נתקלו בבעיות אמינות בעוד שחיילים שלא עשו כן נתקלו במעצורים רבים ושעד עכשיו אין דיעה סופית בעניין..
G41 וG43 הופעלו בהיקפים עד כמה שהבנתי קטנטנים אפילו יחסית לרוסים,לא?
*בעניין הSKS ברור לי מה שאתה אומר אך יש לי הרושם כאילו זה היה רובה קצת מיותר,הרי באותו הזמן שהSKS נכנס לשירות גם הAK שיורה את אותו הכדור קל נכנס לשירות,לא?
אז מה אני מפספס פה?
פיתוח הCARBINE M1 נראה יותר הגיוני כי עד כמה שהבנתי כשהוא צץ בארה"ב אפילו רוס"ר נסיוני לא היה.

מה בעניין רובי הG3,FAL ודומיהם?
הם הוכיחו את עצמם כי אני רואה שיחסית לרוס"ר הם פחות נפוצים...
ישן 31-08-2012, 17:31
צלמית המשתמש של winner
  winner winner אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.03
תפוצה נמוכה ל-FN FAL ?
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי grish22 שמתחילה ב "הסבר מעניין! זו הסיבה העיקרית..."

ה-FAL נחשב בזמנו לרובה מוצלח מאוד (ובמספר מקומות הוא מוגדר כרוס"ר) נמכר וייוצר ברשיון בכמויות גדולות ועדיין נמצא בשימוש לא מועט - אפשר לראות אותו בהרבה תמונות מה-"אביב הערבי".
ה-M16 וה-AK47 וממשיכהים נפוצים יותר גם בגלל המעצמות שעומדות מאחוריהם וגם בגלל שהם מתוכננים לכדור קטן וקל יותר עם כל היתרונות (והחסרונות...) הנובעים מכך.
כמי שהשתמש גם ברומ"ט וגם ב-M16, אני יכול להעיד שהרומ"ט לא יותר מסובך לתפעול מהרוס"ר (ויש לו יתרון - פחות חלקים קטנים שיכולים ללכת לאיבוד - ע"ע "פין שבת") החיסרון העיקרי של הרומ"ט נובע מהכדור הגדול והחזק יותר שלו - יותר רתע בירי ופחות כדורים במחסנית גדולה וכבדה.
ישן 01-09-2012, 07:37
  אישגדול אישגדול אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.09.06
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "רובי ה- 7.62X51 פותחו (גם) משיקולים פוליטיים, והיו יחסית קצרי-חיים בצבאות המקור שלהם"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קרן-אור
FN FL, HK G3 וגם M14 הם פרי אימוץ הקליבר 7.62X51 ע"י נאט"ו בשנות ה-50, בלחץ אמריקאי.

כמה שנים אח"כ האמריקאים התחרטו, ועברו ל-5.56 (בהתחלה M193 "רגיל" ואח"כ M855 "ירוק", שאומץ גם ע"י נאט"ו), שדומה קונספטואלית לקלאצ'. בדיעבד, היתה כאן טיפשות וכוחנות אמריקאית- נאט"ו יכלה לעבור כבר בשנות ה-50' לנשק דמוי-M16.

בדיוק הפוך.
האמריקאים החליפו בסוף שנות ה - 50 את הכדור 30-06 ששימש אותם במלחמת העולם השניה ככדור התקני של הגרנד M1, מקלע בראונינג M1919, מקלעון BAR ועוד, בכדור 7.62X51 בגלל שזה היה הכדור התקני של נאט"ו. הכנסת הכדור 5.56X45 של ה - M16 היתה מאוחרת יותר (בשנות ה -60) לאחר ששר ההגנה דאז, רוברט מקנמרה, הנחה את הצבא להכניס אותו לשימוש. בהמשך הוא הפך לכדור תקני בנאט"ו, לצד ה - 7.62. המעבר לכדור הקטן יותר נמשך הרבה זמן. הבריטים, לדוגמה, עברו לכדור הזה רק במהלך שנות ה - 80, עם הכנסת ה - SA80 בתחילת שנות ה -80 (במלחמת פוקלנד הם עדיין היו עם ה - FN-FAL)

ישן 02-09-2012, 08:55
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי אישגדול שמתחילה ב "..."

לפי OLIB-DRAB, הכדור 7.62X51 הוא פיתוח אמריקאי שנכפה פוליטית על NATO. אותה בריטניה שנשארה עם ה- FAL לתןך שנות ה-80', העדיפה בשנות ה-50' כדור 7.11 מ"מ (0.280").
ציטוט:
In 1953, after much political debate, the U. S. 7.62 x 51mm T65 round was finally adopted by the NATO Alliance as its standard rifle caliber cartidge.

אם אתה מתייחס לחיים הקצרים יחסית שלהם: אתה צודק. חשבתי על המיקרה האמריקאי, אך בבריטניה ה- FN FAL הוחלף ע"י דגמי ה- SA80 רק ב-87' ובגרמניה ה-G3 הוחלף רק ב-97', כך שהם נמצאים בשירות יותר זמן ממחלפיהם שבקוטר 5.56.
עדיין, מסוף שנות ה-70' לפחות כבר ברור שה- 5.56 עדיף לרוס"ר הבסיסי של החי"ר הרגיל. כך שה- 7.63X51 אכן היה בשימוש רב, אך "תקופת הבכורה" שלו, בה הוא היה הדבר החם ביותר בשוק, היתה קצרה יותר.
ישן 01-09-2012, 05:49
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית

חבר מתאריך: 17.03.05
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי grish22 שמתחילה ב "[color=black]hallow..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי grish22
hallow point:
1.אם מה שרשום על הכוונת הוא תאורטי אז מה הטווח שמאפשר אולי לפגוע?
מה השיקולים לציין על כוונות טווחים תאורטיים?
זה לצורך שיווק או העלאת מורל?
3.אז המספרים של כמויות נק"ל שיוצרו יכולים להיות גם כן תאורטיים ויכול להיות שבמציאות יוצר הרבה יותר נק"ל ממה שנאמר לנו?

בעניין הרובים החצי אוט':
*לפי סרט תעודה שראיתי הבנתי שעד עכשיו קיימים וויכוחים לגבי טיבו של הSVT-40 בסרט נטען שחיילים שתיחזקו וניקו היטב את הרובה לא נתקלו בבעיות אמינות בעוד שחיילים שלא עשו כן נתקלו במעצורים רבים ושעד עכשיו אין דיעה סופית בעניין..
G41 וG43 הופעלו בהיקפים עד כמה שהבנתי קטנטנים אפילו יחסית לרוסים,לא?
*בעניין הSKS ברור לי מה שאתה אומר אך יש לי הרושם כאילו זה היה רובה קצת מיותר,הרי באותו הזמן שהSKS נכנס לשירות גם הAK שיורה את אותו הכדור קל נכנס לשירות,לא?
אז מה אני מפספס פה?
פיתוח הCARBINE M1 נראה יותר הגיוני כי עד כמה שהבנתי כשהוא צץ בארה"ב אפילו רוס"ר נסיוני לא היה.

מה בעניין רובי הG3,FAL ודומיהם?
הם הוכיחו את עצמם כי אני רואה שיחסית לרוס"ר הם פחות נפוצים...

לשאלה 1
טווח המאפשר פגיעה תלוי תמיד במשולש נשק - תחמושת יורה.
נשק - שיהיה תקין - קנה שחוק פוגע בדיוק / טווח.
תחמושת מדויקת משפרת ביצועים וההפך.
ובהנחה שהרובה מעולה והתחמושת עשר. המכה ה11 היא היורה.

אם הוא לא יודע לקלוע - שום דבר לא יעזור. יש כאלו שב 300 מ' יחטיאו ולעומתם כאלו שעם להב דק בטווח 500 עד 600 מ' יפגעו בדמות.

מה צריך לדעת ?

אחיזה נכונה - מצב אפס = גוף מטרה. (יש לך מצב וגוף מטרה שונה אכלת אותה)
אופטיקה נקיה - (לא מבט דרך הגבות ולא דרך גשר האף - ראש ישר) בד"כ לחי מרוחה היטב על הקת.
אם אתה צלף - תסדיר נשימה אם לא עזוב את זה... (זה עוזר)
הכי חשוב לחיצת הדק נקיה.
וכל זאת כפוף לכך שהנשק מאופס ליורה - והוא יודע את להתיחס לשינוייים.
שינוי ממצב שכיבה לכריעה = פגיעה יותר גבוהה - בהנחה שאיפס בשכיבה.
שינוי כוון שמש בכוונות פתוחות - רוח - ירי ממקום גבוה לנמוך ועוד.

לא כל מה שאני יכול לכתוב, אני רוצה לכתוב.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:45

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר