לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-09-2012, 09:46
צלמית המשתמש של צ'אקי.
  צ'אקי. צ'אקי. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.01.12
איסור בדיקות כינים בילדים - הרחבת זכויות הילד בצורה אבסורדית

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

YNET - "גננות ומורים לא יוכלו יותר לערוך בדיקות כינים לילדים ללא הסכמה מראש של הוריהם, ולא ניתן יהיה להרחיק מהלימודים תלמיד שנדבק בכינים ... הנחיות חדשות של משרד החינוך"

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4279761,00.html

"במקרה של חשד שתלמיד נדבק בכינים, מתבקשים המורים ליידע את הוריו בדיסקרטיות, תוך הקפדה על שמירת כבודו ועל צנעת הפרט. במקרה של הדבקה של כמה ילדים, יש ליידע את כלל ההורים בכיתה ולגייסם לשיתוף פעולה. בכל מקרה, המורים נדרשים להקפיד לא לפגוע רגשית בתלמיד. ומה עושים במקרה שהצוותים החינוכיים מתרשמים כי התלמיד הנגוע בכינמת אינו מטופל כראוי למרות כל הניסיונות לפתור את הבעיה? יש לפנות לאנשי הרווחה ברשות המקומית ולבקש את התערבותם."

משרד החינוך היה צריך להנחות גננות ומורים שמרגע שהם מגלים שיש לילד כינים עליהם לנהוג בו ברגישות (למשל לא לצעוק מול כל הכיתה "ההורים שלך לא מטפלים בך?! אתה תדביק פה את כולם עם הכינים שלך!"). משרד החינוך היה צריך להנחות גננות להרחיק את הילד משאר הילדים מבלי לעשות מזה דרמה ולהנחות מורים לשבת עם התלמידים לפני הבדיקת כינים ולהסביר להם בצורה הכי פשוטה וברורה במה מדובר ושאסור להעליב תלמיד שיתגלה אצלו כינים כי מחר זה יכול להתגלות גם אצל המעליב ולא יהיה לו נעים עם יצחקו עליו ורק אז להמשיך עם הבדיקה.

זה לא יאמן שמשרד החינוך החליט שהדרך היחידה למנוע מילדים עם כינים להיות מושא ללעג מצד חבריהם היא לוודא שלכולם יהיה כינים. זה מדבק בצורה מזעזעת ואין הרבה הורים שיעזבו את העבודה באמצע היום כדי לבוא לאסוף את הילד שלהם אז אם אוסרים על הגורם החינוכי בשטח להרחיק את הילד הנגוע משאר הילדים בעצם מקריבים את שאר הילדים רק בשביל לדאוג שילד אחד או שניים מתוך הקבוצה לא יחושו נפגעים.

נערך לאחרונה ע"י צ'אקי. בתאריך 11-09-2012 בשעה 10:08.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-09-2012, 09:59
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי צ'אקי. שמתחילה ב "איסור בדיקות כינים בילדים - הרחבת זכויות הילד בצורה אבסורדית"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי צ'אקי.
בעצם מקריבים את שאר הילדים רק בשביל לדאוג שילד אחד או שניים מתוך הקבוצה לא יחושו נפגעים.

ממש לא.

מקריבים את כל הילדים כדי ששום פקיד לא יאלץ להתמודד עם ניירת משפטית של תביעת אחד ההורים המכונמים בשם 'זכויות הפרט'.

וכך, בעוד הורה לילד מנוזל שאינו מדבק פחות או יותר מההוא שאתמול היה מנוזל או מחר יהיה מנוזל מטורטר שוב ושוב ע"י אותה מערכת ומפסיד ימי עבודה רבים - הורה לילד מכונם רשאי להדביק שוב ושוב את כל סביבתו. אבל מה לך כי תלין? ביהמ"ש העליון אישר שילוב ילדי מסתננים שהגיעו מיבשת בה שיעור המחלות המדבקות ואף מסכנות גדול בהרבה משיעור הכינמת בישראל ולא מדובר רק בשחפת שהיא ענין חמור דיו כמובן.

גלגול הדבר לרשויות הרווחה הוא הרי גם כן בחזקת דאגה לניירת שהרי מה תעשה כבר העו"סית לילד מכונם בטרם תחלוף שנה"ל ובכמה מכונמים כבר תצליח עו"סית לטפל במהלך הקריירה שלה?

גל הצביע פעם על האבסורד לפיו המשפטולוגים של מערכת החינוך ימררו חיי הורה עם מיליון אישורים בטרם יותר לתלמידת המוסד לקבל כדור אקמול בין כתליו אך מנגד יראו כמובן מאליו את אי שיתופו של אותו הורה במידע לפיו התלמידה בהריון...

ועל כך נאמר בשעורי מתמטיקה מ.ש.ל [בעצם ראשי התבות של: מה שרצה גל להוכיח הם קצת שונים אבל בכ"ז עדיף לא להפר את כללי הנימוס הפורום]
ישן 11-09-2012, 19:12
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
קצת פוספסה הנקודה.הבעיה היא לא בכך שההורים צריכים לחתום על טופס אישור בודד למתן אקמול
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי KRIDoron שמתחילה ב "נראה לי שהדקה וחצי שלוקח..."

הבעיה היא שאותו גוף הדואג להחתים אותם על אישור למתן אקמול - מנוע לעיתים מלדווח להם על מצב בריאותי משמעותי הרבה יותר של בתם כגון הריון

אפשר למצוא הנמקות - אבל המערכת בהחלט אוחזת את המקל בשני קצותיו.

אגב -בד"כ טופס אישור ההורים לא יהיה הדבר היחיד שיעמוד בין הילד לבין בליעת האקמול שהביא מהבית. (אם טעה ושיתף בכך את המערכת.מחיפוש אחר האחות המיוחלת או המע"ר המורשה הוא יתגלגל למזכירות ומשם לחיפוש המחנכת וכן הלאה עד שכולם ישמעו מהוריו שמותר לו לבלוע את כדור האקמול שהם ציידוו אותו בו ובקשו ממנו לקחת אותו כשוחח עימם בטלפון בשעתיים האחרונות תוך חיפוש האחות, מזכירה מחנכת וכו'...

נ.ב

אל תהיה בטוח כל כך מהר שלא תזדקק לנוטריונים כדי לעמוד בדרישות ההחתמה על טפסים בבי"ס
חכה ותראה...
ישן 11-09-2012, 20:51
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "לאישה יש זכות להחליט על הגוף..."

1) לאישה יש זכות על הגוף שלה, אבל אין לה זכות על אחרים. זה בכל מקרה דיון אחר שכן אנחנו מדברים על ילדה, לא אישה. ברוב המקרים מדובר בהורים שרוצים שהבת תעשה הפלה כשהבת מעוניינת להשאיר את התינוק, לא להיפך.

2) מחלת מין הוא נושא אחר שצריך להיות פתוח לדיון. אתה נשוי למישהי, אותה מישהי בוגדת בך בצורה כזו או אחרת וכתוצאה מכך היא חטפה איידס. אתם שוכבים ללא קונדום, היות ואתם נשואים. האם עדיין תטען שאין שום סיבה שיגלו לך את זה?

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 11-09-2012, 21:27
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "רגע. אז לקבל כדור אקמול בלי הסכמת ההורים אי אפשר ולבצע או לא לבצע"

רגע בו נגיד ואתה צודק לרגע ולהורים יש זכות להחליט ולא לנערה,ומה אם ההורים נגד הפלה והנערה רוצה הפלה? אתה רוצה שהיא תלד את הילד בכוח? יש משפחות וגם קהילות בהן הנושא הזה הוא טאבו,ולכן יש לנערות אופציה כזו לא לומר להורים דברים כאלה.

עריכה: בבית הספר ההורים חייבים לדעת מה קורה עם הילד ומה הוא לוקח או לא לוקח,אבל מחוץ לבית הספר זה כבר עניין אחר לחלוטין לדעתי.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

נערך לאחרונה ע"י linuxsboot בתאריך 11-09-2012 בשעה 21:34.
ישן 12-09-2012, 00:45
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
הרעיון הבסיסי דווקא חיובי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי צ'אקי. שמתחילה ב "איסור בדיקות כינים בילדים - הרחבת זכויות הילד בצורה אבסורדית"

אני זוכר עד היום את ההשפלה כשמצאו אצלי כינים בכיתה. למרות שהמורות דווקא ניסו להיות דיסקרטיות זה לא ממש עבד (כי ישר שאלו אותי אם מצאו אצלי כינים והייתי צעיר מכדי לשקר). אם לילד יש כינים, מבחינים בזה גם בלי לבדוק ממש (מגרד...) ובמקרה כזה צריך באמת לידע את ההורים. ואם הורים באמת לא עושים כלום בנידון, אכן יש מקום לערב את שירותי הרווחה כי מדובר בהזנחה.
מה שמזכיר לי סיפור שסיפרה לי פעם מורה ותיקה שבראשית דרכה לימדה בבית ספר באיזור קשה. אחת התלמידות הייתה בלונדינית יפה אך נגועה קשות בכינים. המורה הטריה החליטה לבקר בביתה ולשוחח על העניין עם האם. היא ניסתה להעלות את העניין בעדינות אבל לאור מה שניראה כחוסר הבנה אמרה בפירוש:
המורה: "לילדה יש כינים"
האימא (בצעקה אגרסיבית): "אז מה?!!! גם לי יש!
ישן 12-09-2012, 19:04
  נמצא בדיון נמצא בדיון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.09.12
משפטיזציית יתר, כסמן לאי שפיות:

ללא קשר ישיר עם הדיון, אבל בהחלט להוסיף מידע על רמת השפיות הכללית של המערכת הבירוקרטית, בעקבות משפטיזציית היתר.

בתור מאבטח מוס"ח טרי, קיבלתי הוראה חד משמעית, כלהלן: ניתנת לי אפשרות לבדוק בתיקו של תלמיד הנכנס לבית הספר, רק בהתקיים התנאים: בעת כניסה, חשד, ונוכחות איש סגל הוראה. בלעדי זאת, בשום אופן. אם אם אתמול שמעתי את אחד התלמידים מודיע בריש גלי שהוא עוד הולך לקחת את נקמתו בתלמידים מהכיתה המקבילה, והיום בבוקר אני רואה לכאורה מוסלק בתיקו M-16, אם אין לידי איש סגל הוראה, אני צריך לחייך לו באדיבות, ולאפשר לו להיכנס אל בית הספר.

אפשר להבין את ההגיון העומד בבסיס הדברים, רצון להעניק סמכות בצורה מצומצמת ומבוקרת, אבל יש כאן תופעה זהה להחלטה אודות האיסור לשלוח לבית ילד עם כינמת, גם במחיר הדבקת כל הכיתה. תהליך המשפטיזציה שבמהלכו מוטב לך להקטין ראש ולא לנסות להפעיל שיקול דעת כלשהו, הוא בדיוק התהליך שבו שלום החברה כולה מוקרב לטובת הפרט, ולו גם יהיה זה פרט עבריין.
ישן 13-09-2012, 05:46
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.02
רק לי נראה שלא באמת חשבו לעומק בנושא?

אפשר, בקלות, לבצע בדיקות מבלי לפגוע בתלמידים.
נתחיל בכך שצריך שהבדיקה תעשה בחדר נפרד כאשר רק הבודקים והתלמיד נמצאים בו (אני זוכר שבתקופתי הבדיקה היתה נעשית בכיתה לעיני כל שאר התלמידים).

דבר שני, לא לומר לתלמיד מה תוצאת הבדיקה (כך מונעים את המצב שאם חבריו שואלים אותו אם יש לו כינים, הוא לא צריך לבחור בין שקר לאמת), ההתקשרות צריכה להיות בין הגורם הבית סיפרי ישירות מול ההורים, כך גם ניתן לוודא שהמידע אכן הגיע להורים.

בקיצור, בחרו את הפתרון הקל, לא לבצע בדיקות, ולא את הפתרון הנכון.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:27

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר