לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה   מה שבראש היתרון האנסי | freedom.fresh.co.il   נושא: ילדה, רוצה לבוא אתי לדירה? –אני רק בת ארבע־עשרה. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבראש
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-09-2012, 16:21
צלמית המשתמש של Lycans
  Lycans Lycans אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.02.06
עד כמה התועלתנות היא מרכיב בהתנהגות שלכם?

היי חברים, רציתי לשאול שאלה שמעניין אותי לראות איך אנשים אחרים ייתחסו אליה: עד כמה התועלתיות תופסת מקום בחייכם? האם הצעדים שלכם, בחיי היום-יום שלכם מחושבים לפי התועלות שיצמחו מהם?

אם נניח אתם באיזשהו אירוע רשמי עם אנשים מכובדים, נוכחים גם אנשים צעירים בני גילכם - האירוע מתקיים בחצר ורוב האנשים עושים מינגלינג, האם אתם תחשבו:
1. אני הולך ליצור קשרים חדשים שאולי יועילו לי;
2. אני סתם אסתובב ואנסה להכיר אנשים;
3. (זה בדרך כלל מה שמנחה אותי) הו, יש פה בחורות/ בחורים, אני הולך להכיר אותם!;
4. אולי משהו אחר שמנחה את ההתנהגות שלכם.

אפשר גם לחשוב על סיטואציה מעט אחרת כמו ההתנהגות במסגרת הלימודים או מקום העבודה:
האם אתם תהיו נחמדים לאנשים בעבודה למרות שאתם שונאים אותם? אישית, בעבר, לא הייתי מודע לחשיבות של זה - פשוט לא הייתי מסוגל להיות נחמד לאנשים כאלה ואכלתי אותה.

האם אתם נותנים לחיים לסחוף אתכם וזורמים עם הזרם או שאתם מגדירים את היעדים שלכם ועושים את הדרוש כדי להגיע אליהם.

*אני אישית חושב שזה תלוי במקום שבו אתה נמצא בחיים שלך. אם נניח אתה עורך דין צעיר, אז היעדים הפוטנציאליים שלך הרבה יותר ברורים - כמו לדוגמא, לעשות רושם על מישהו ובכך להשיג דריסת רגל בצמרת. לעומת זאת, אם אותו בחור עדיין לא התחיל ללמוד אז מה הוא צריך את זה? עדיף לו בהרבה להכיר בחורות. כלומר המטרה מושפעת בהרבה מובנים מהמקום שאתה נמצא בו בחיים. אבל לעומת זאת, יש אנשים מאוד אמביציוניים שמכלכלים את צעדיהם לפי מה שמקדם אותם - לפי מה שמשרת את התכלית שלהם.

אשמח לשמוע מה אתם חושבים בעניין..

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.angelfire.com/ga2/kttenkaboodle3/images/stbern.gif]

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-09-2012, 17:16
צלמית המשתמש של Seo
  Seo Seo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.07.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Seo שלח הודעה דרך MSN אל Seo Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Lycans שמתחילה ב "עד כמה התועלתנות היא מרכיב בהתנהגות שלכם?"

כל דבר שאני עושה במודע (והרבה פעמים גם דברים שאני עושה לא במודע), אני עושה ע"פ אינטרס כלשהו. ולמען האמת אני מאמינה שגם אנשים ש"זורמים עם הזרם" להגדרתך, עושים את אותו דבר, תמיד יש אינטרס.
רק שהם מסוגלים לראות דברים רק בטווח הקרוב, ואני מסוגלת לראות גם את הטווח הקרוב וגם את הרחוק. יש אינטרסים רגעיים כמו "לאכול"\ "לישון" ויש אינטרסים יותר ארוכי טווח כמו "להצליח", "להתחתן עד גיל X" וכו'.

אני משתדלת להיות נחמדה תמיד גם לאנשים שאני שונאת או שלא באים לי טוב בעין, מצד אחד זה גם כי אני לא מאמינה בגסות ובלחנך אנשים, אבל זה גם כי אתה אף פעם לא יודע אם האדם שאתה נחמד אליו מכיר מישהו שמכיר מישהו שיכול לתרום לך.
והגישה הזאת הניבה לא פעם אחת פירות שהיו נמנעים ממני אם הייתי נותנת לעצבים להשתלט עלי.
הבעיה היא שלפעמים יכול להיות ניגוד אינטרסים. יכול להיות מצב שיש לי אינטרס להצליח, ולהכיר כמה שיותר אנשים שיכולים לקדם אותי, ומצד שני יש לי אינטרס להיות לבד ולהימנע ממגע עם אנשים כי באותו רגע אין לי כח אליהם.
זה בד"כ עניין של מצב רוח ובחירה של האינטרס החשוב ביותר ברגע ספציפי. [=

ישן 17-09-2012, 17:45
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Lycans שמתחילה ב "עד כמה התועלתנות היא מרכיב בהתנהגות שלכם?"

עושה, עושה כמו גדול, אבל לא תמיד. אם זה נוגד את העקרונות שלי אני משתדל שלא לעשות זאת.
דוגמא טריה- כידוע למי שקורא אותי, אני לא הולך לאירועי חברה כלל. אבל- לאחרונה רמזו לי שתפקיד די בכיר שאני מתמודד עליו יוכרע בין היתר לפי כמה אני יכול להשתנות מבחינה חברתית (התפקיד כולל גם קשר עם אנשים בתוך הבית וגם עם לקוחות חיצוניים). ובכן- בוא נגיד שבסוף זכיתי בו (תוספת, סמארטפון, כל מיני כאלו, בלי רכב לצערי). זאת גם הסיבה שלא כתבתי אותו באשכול הדברים הטובים, הדרך בו קיבלתי אותו...

אז כן, לבסוף ידעתי להיות תועלתן, למרות שאני מרגיש כאילו בגדתי בעצמי.

ישן 17-09-2012, 18:09
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
זו שאלה שמזמינה ניתוחים פלצנו-ליבראליים

סטייל "הכל בחיים עושים מתועלתנות - פשוט יש המון מקרים שאנו עצמינו לא מודעים לכך שתועלתנות מובילה אותנו".

אז אם נשים מין סקאלה דמיונית:

בצד שמאל שלה יש בחירה במעשה/דרך שמאחוריו יש שדון אדום שעומד לך על כתף שמאל ואומר לך "תעשה-תעשה: זה טוב לך, אל תקשיב למוסר/מצפון"

בצד ימין שלה יש בחירה במעשה/דרך שהם סוג של אלטרואיזם או פילנטרופיות, אבל מאחוריו יש שדון לבנבנן עם גוון וורדרד עדין (יענו שדון לבן שכיבסו אותו עם שדון אדום שנעשה מצבעים לא יציבים) שאומר לך : "איזה אחלה בנאדם אתה, אינו הומאניות! אתה עושה דברים למרות שישנה אפשרות אחרת שהיא הרבה יותר מועילה לך אישית בשורה התחתונה" אבל... בפועל עצם ההילה האלטרואיסטית היא סוג של מטבע שאתה צריך מדי פעם לקבל, מה שאומר ש... בנכוי הטבות המס והמעמד החברתי אתה בעצם "תועלתן".

בוא נגיד שזו המציאות...

בתאוריה אני אמור להיות תועלתן: אני חושב מאוד מהר ולרוב מגיע למסקנות הנכונות בקשר לתוצאה של שורת מעשים/התרחשויות. אני גם מייעץ באופן קבוע לאחרים להיות "תועלתנים". אני גם לרגע מתרגז על אחרים כשמסתבר שהם תועלתנים בעניין זה או אחר (וזה תמיד סימן לכך שגם אתה חושב כמוהם...).

במעשה אני מוצא את עצמי פעם אחר פעם לוקח את הבחירה שברור לי שאינה קרובה אפילו ל"לצד שמאל-זה עם השדון האדום". זה עניין שהולך ומתחזק עם הגיל. אני גם יותר ויותר מרגיש מין תחושה חזקה של גועל (כולל מעצמי) דווקא כשאני מוציא אל הפועל בחירות מורכבות "נכונות" ותועלתניות, ובייחוד כשהן מצליחות כמתוכנן. אני נמצא במין איזון שבו אני חושב בתועלתנות רוב הזמן, אבל בפועל הרבה פעמים נוהג בדיוק ההיפך. נוח לי עם זה. האמת.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:37

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר