לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-08-2012, 10:07
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
ווסט לצוותי רק"ם ושיריונרים – תוצרת בית

את הווסט הכין גולש מוכר בפורום אשר ביקש לא להתפרסם.

להלן הודעתו:
לאחר התלבטות בנושא זמן מה, הכנתי עבור מישהו ווסט תוצרת בית (נתפר במכונת תפירה ביתית רגילה) עקב מחסור בזמן, דרושים עוד מספר תפרים לחיזוק.
בנוסף, בגלל שהווסט לא מיועד לפעילות חי"ר מאומצת, הוא לא כל כך חזק

הסברים
אחד הקווים המנחים אותי בתכנון של הווסט הוא מקרה של נטישה חפוזה של הרק"מ (משהו בדומה למתואר ב“תיאום כוונות” וספרים אחרים), לכן יש עדיפות שכמה שיותר פרטי ציוד חיוניים יהיו בווסט. בנוסף, במקרה של לבישת סרבל, כיסי הסרבל אינם נוחים לנשיאת ציוד, וודאי לא במקרה שצריך גם לרוץ וכדומה.
נכון לעכשיו, הגב של הווסט חלק, ייתכן ובעתיד אכין לו גבית מתחברת.

דרישות:
ככלל, הכיסים צריכים להיות ממוקמים בחלק הקדמי של הווסט, ולהיות צמודים ולא בולטים עד כמה שניתן (נגזר מאופי הפעילות ברק"מ – שלא ייתפס בזיזים בולטים).
עיקר הבעיה היא בנושא השתייה.
הפתרונות האפשריים:
* מימיות שטוחות (Flask) כגון אלה המצויות באפוד חש"ן רגיל (כמובן שיש למצוא משהו אזרחי דומה).
* שלוקר – הבעיה בשלוקר: מיקום השלוקר על הגב בצורה אנכית עלול להיות לא נוח לאנשי צוות היושבים בכיסא עם משענת, נהג, למשל. ניתן אולי למקם את השלוקר בצורה אופקית בחלק העליון של הגב, מעל גובה המשענת, אך תתכן בעיה של מרכז כובד וחלוקת משקל לא נכונה. כמו כן, שלוקר גדול מדי עלול להיתפס בחלקים בולטים.
* הפתרון בו השתמשתי בסוף הוא “בקבוק גמיש” בנפח של כ 750 מ"ל, משהו בין מימיה שטוחה לשלוקר. הנפח שהוא תופס תלוי בכמות המים שבו, ולכן, אם יתברר שבקבוק מלא אינו נוח, ניתן יהיה למלא אותו בחלקו, ולהדק את הכיס בו הוא נמצא.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

פירוט התכולה, כולל משקל (פחות או יותר מה שניתן לראות מהתמונה של אפוד החש"ן):
* ווסט ריק: 620 גרם.
* שקית שתיה: 30 גרם ריק, עד 700 גרם מלא.
* ח"ע רגיל: 130 גרם (אולי מיותר).
* ח"ע רוסי: 35 גרם.
* ת"א (חדש): 90 גרם
* לדרמן (בלאסט): 200 גרם
* 4 מחסניות: 450 גרם כ"א, סה"כ 1800 גרם
* בד"ח פנקסים: כ 250 גרם (הערכה, ייתכן וזהו פריט מיותר).
* רימון M26: כ 450 גרם.
סה"כ: 3605 גרם ללא מים, עד כ 4300 גרם עם בקבוק די מלא.
במקרה שהכיס של הרימון או של הח"ע יהיה פנוי, ניתן יהיה לשים בו מעט ציוד נוסף, או טלפון נייד (עלול להיות אמצעי הקשר היחיד, בפעילות עדיף כמובן שיהיה כבוי ומנותק מהסוללה).
ניתן לראות שהווסט די צפוף מבחינת כיסים, מה שפוגע בגישה למחסניות.
יש מס' דברים שנאלצתי לנחש את המידות שלהם או לחפש אותן באינטרנט

חומרים וארגונומיה:
החומר הוא בד קורדורה בצבע זית. בד רשת עמיד פחות (לפחות בתוך רק"ם), וכנראה מיותר (הווסט נלבש על שכפ"צ, מאוורר הוא לא יהיה, בכל מקרה).
לגבי חלוקת משקל ונוחות, מכיוון שהווסט נלבש על שכפ"צ, ומכיוון שבעיקרו הוא אינו משמש לפעילות חי"ר ונשיאת משאות, יש דגש נמוך על נושא חלוקת המשקל (מה עוד שיש אילוצים אחרים).
בעיה שלא מצאתי לה פתרון ראוי היא בעיית חילוץ. כידוע בסרבלים יש רצועות למקרה שיצטרכו לחלץ איש צוות. במקרה בו לובשים שכפ"צ מעל הסרבל – הגישה לרצועות אלו – קשה.
בלבישת אפוד חש"ן רגיל – ניתן לגרור את הפצוע מהאפוד. במקרה של ווסט – זה קצת בעייתי. ניסיתי למצוא פתרונות לנושא. כרגע אין לי רעיון מספיק טוב – מאיזה חומרים להכין את הרצועות, כך שמצד אחד תהיינה עמידות ברמה מסויימת לאש, מצד שני שניתן יהיה לגזור אותן עם מספרי חובשים (מלע"כ). בנוסף, צריך שזה לא יפריע בלבישת הווסט.

עלות חומרים מוערכת בין 50 ל 70 ש"ח:
* בד קורדורה: נדרש בערך 150X80 ס"מ (עלות כ 30ש"ח).
* סקוצ'ים, כמות קטנה של גומי הפעלה.
* רצועות בד רחבות, ורצועות בד צרות.
* אביזרי הפלסטיק נתרמו מתיקים ישנים, לכן אינם בשקלול המחיר (אך מחירם הוא שקלים בודדים).

התרשמות לאחר שימוש
לאחר מעל 100שעות של שימוש בפעילות בט"ש (חי"ר, ללא רק"ם), התחדדו מספר נק':
* הגישה למחסניות אמנם לא קלה כמו באפוד רגיל, אך נוחה יותר ממה שהוערך.
* המחסניות עלולות ללחוץ על הגוף – מכיוון שאין ריפוד (במקרה של לבישת שכפ"ץ, הבעיה נפתרת).
* בפעילות סטטית כמו סיור, הווסט היה נוח, אך כאשר רצים הוא מעט רוקד, כי השרוכים התחתונים שלו לא מתהדקים מספיק (שוב, במקרה של לבישת שכפ"ץ הבעיה נפתרת.
כמו כן, ניתן להקטין מעט את החלק האחורי ולפתור את הבעיה).
* שרוכי הצד העליונים ממוקמים גבוה, וזה קצת מפריע בלבישה, ייתכן והם גם יוצרים לחץ מסויים על הגוף.
* הכיס הימני הכיל ח"ע, והוא מעט הפריע לעיתים (ניתן ללכת ללא הח"ע ולפתור את הבעיה).
* מכיוון שעדין לא הוכן תיק גב ייעודי, נעשה שימוש בתיק גב קטן שהכיל קשר, שלוקר וכד'.
ייתכן ותיק כזה מייתר את הצורך בתפירת גבית ייעודית.

לסיכום, סך הבעיות הלא פתורות הן:
1. רצועות חילוץ.
2. התלבטות כיצד לשאת ציוד נוסף במקרה של פריקה (גבית/ תיק גב/ ירכית)
3. אם יש רעיונות יותר יצירתיים לנשיאת מים.

אשמח לעזרה והערות בנושא.
תודה!

עוד תמונות
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

לשם השוואה אפוד חש"ן סטנדרטי

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-08-2012, 10:55
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
עבודה יפה יחסית
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "ווסט לצוותי רק"ם ושיריונרים – תוצרת בית"

הרמניה נראית תפורה גבוה מדי על הרצועה, מה שעלול לגרום לה להתהפך - ובנוסף, לא נכון לתפור פאוץ' כלשהוא על רצועת מתיחה.

לטובת חילוץ ניתן לתפור רצועה מהסוג המשמש לאבטחת מטען עם ראטצ'ט, כמו שנראה במיקום הבא:

השאלה העיקרית היא הרבה יותר קרדינאלית, ונשאלת בלי כוונה לפגוע בידידנו: מה הידע שלו בארגונומיקה? בחלוקת משקלים? בעמידות לשפשוף/קריעה/מתיחה? הנחת הבסיס "שהווסט לא מיועד לפעילות חי"ר מאומצת" לא הגיונית כשהיא נכתבת פיסקה אחת לפני "נטישה חפוזה של הרק"מ" שהבכרח תקרה במהלך קרב - סדרת אירועים שדורשת עמידות וקשיחות מכל פריט ציוד המופעל בה (ולכן התקן לציוד הצבאי כה גבוה בדרישותיו).

ישן 12-08-2012, 11:00
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "ווסט לצוותי רק"ם ושיריונרים – תוצרת בית"

הערות, כאחד שאין לו יותר מדי מושג מהי עבודתו של שריונר.

קודם כל- העבודה נראית מעולה והיוזמה מבורכת, אבל:

1) "בנוסף, בגלל שהווסט לא מיועד לפעילות חי"ר מאומצת, הוא לא כל כך חזק"
לא מקבל בעליל. אם ייעודי העיקרי של הווסט הוא בסופו של דבר לשרת במקרי חירום (אני יוצא מנק' הנחה שכשצוות פורק מהטנק זה אם כל מקרי החירום) הוא צריך להיות אקסטרא חזק. אתה לא צריך שבנוסף לכל הבעיות שלך פתאום גם הווסט יתפרק.

2) שקית שתייה- אם מייעדים לשים אותה בצורה אופקית, אין טעם. שקיות שתייה בניות בצורה כזו שמיועדת להיות אנכית. אם היא ממוקמת בצורה אופקית אתה לא מנצל כ-50% מהמים בתוכה.

עם זאת כדאי לשקול מודולריות (אם זה אפשרי מבחינת תקציב ומציאות) בדומה לווסט חי"ר החדש. אפשרות לתיק גב נתיק שבישיבה בטנק מורד מהגב ובמקרה חירום מתחבר עם קליפסים וסקוץ'. תיק כזה יכול להכיל שקית שתייה ועוד מיני ציודים.

אם כבר במודולריות עסקינן, בהנחה וזה ווסטים שנתפרים עצמאית לכלל המסגרת- שווה לבחון את נושא הMOLLE, מאפשר ורסטיליות מקסימלית של הווסט, ע"פ משימה וע"פ תפקיד- ללא בזבוז זמן מרובה מדי.

עד כאן בינתיים, אני לא הכי מאופס ולא צללתי עמוק מדי, אלא בהסתכלות ראשונית שטחית בלבד.

אולי מאוחר יותר/ככל שיתפתח הדיון יהיה לי מה להוסיף.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 12-08-2012, 23:27
  שלוות-עולמים שלוות-עולמים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.02.11

לטובת חילוץ, המיקום האידיאלי הוא כפי שנראה בתמונה שסירפד הביא (בהינתן שלרוב החילוץ-גרירה תתבצע מתוך הטנק מומלץ למקם את הרצועה-ידית חילוץ מעט יותר גבוהה, מעל השכמות, כדי שתהיה יותר נגישה במקרה של איש צוות שיושב עם הגב על המשענת וכד')
לגבי החומר, חגורת בטיחות של רכב, עמידה מאוד וזמינה בשוק האזרחי.
מומלץ לתפור את הרצועה-ידית מהצד הפנימי של הווסט ולחתוך שני חריצים בגב הווסט למעלה ע"מ להשחיל את החלק של הידית עצמה דרכם, הדבר מקנה אחיזה חזקה יותר בגוף הווסט, בכל מקרה חובה לעשות בדיקת עמידות לציוד ולא להכנס ללחימה עם ציוד שלא נבדק! (אני לא אומר שאתה צריך "תו תקן" אבל לתפור עם חוט נילון ולשרוף קצוות זה המינימום של המינימום, בתמונה של פנים הווסט נראה בברור שלא נשרפו הקצוות.)

בכל מקרה היוזמה ברוכה מאוד והגיע הזמן שגם לשריון יכנסו ווסטים יעילים יותר, המון בהצלחה לתופר המוכשר!
ישן 12-08-2012, 23:28
צלמית המשתמש של Pilon
  Pilon Pilon אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.03.06

אני שמח שעוד אנשים התחילו לייצר ציוד בעצמם.

מספר הערות:

טעות לחשוב שככל שיש יותר תפרים, כך המוצר חזק יותר (יותר תפרים = יותר חורים בבד).
ככלל, בקורדורה ובדים עבים דומים נהוג ליצור כ 7-10 תפרים לאינץ'. למכונה ביתית יש להשתמש
בחוט פוליאסטר #69 ומחט במידה 18 עד 20.

לחיזוק רצועות, צמדנים וכדומה, אפשר להשתמש בשיטת ה בוקס 'X' :

אם אתה הולך על שיטת הצמדנים ברצועות הכתפיים, הייתי מאריך אותם ומעביר דרך לולאות.
בצורה הזו, אנשים בגדלים שונים יכולים להתאים יותר טוב את הווסט שלהם. ראה תמונה:

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://discount-hunting-gear.com/img-large/images/Tactical-Vest-Plate-Carrier.jpg]

ובכלל בעניין רצועות, להקפיד מאוד שכל קצה רצועה מסתיים בקיפול ותפירה.
לרצועות - ויהיו איכותיות ככל שיהיו - יש נטייה להפרם בקלות.

לעניין רצועת החילוץ, הייתי ממליץ על משהו שתפור לאורך כל הגב ולא בשתי נקודות בלבד,
מה שמאפשר גרירת משקל רב יותר :

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://images.outdoorpros.com/images/prod/5/BlackHawk-37CL41OD-rw-21314-2170.jpg]

נשיאת מים: בווסט שלי תפרתי כיס מאורך המתחבר לגב. בזמן פריקה (אני לא שריונר)
אני פשוט משחיל את שקית השתיה ויוצא לדרך.
ניסיתי לשבת עם שקית שתייה מלאה מים וזה אפשרי, אך תלוי לכמה זמן ומצב הגב של החייל.
אפשרות אחרת היא לארגן CAMEL BACK שיכול לשאת גם את מכשיר הקשר (במידה והוא 624)
וגם את המים ולשים אותם בזמן פריקה.

זה בנתיים מה שעולה לי בראש.

ישן 13-08-2012, 11:29
  amitaikl amitaikl אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.10.04

הייתי מציע לחשוב על אפוד שלא נפתח מהחזית אלא מהצד.
כיון שמדובר באפוד שנלבש ע"ג שכפ"ץ, אין חשיבות לאיוורור וזה יכול לתת לך שטח חלק ואחיד לתפירה.
עדיין לא ברורה לי לגמרי מטרת האפוד: האם הוא נועד להיות אפוד לאיש צוות טנק, ולמעשה לשמש לפריקה במידה ויש פגיעה בטנק, או לאפוד יום-יומי שאמור לשמש גם למשימות חי"ר?
שמעון אבידן
מפקד חטיבת "גבעתי", תש"ח

ישן 14-08-2012, 09:14
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
האמת שזה לא מחייב
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי NimDod שמתחילה ב "מפקד וטען כן"

במגחים זה מאוד לא נוח לטען ולמפקד לצאת ולהיכנס מהפתחים (דבר שהם עושים הרבה) עם האפוד (המחסניות והמימיות נתקעות כל הזמן בשוליים של הפתח) וכמובן גם לנהג, אבל מתרגלים. במרכבות - בסימן 4 בעיקר - אין לטען ממילא פתח משלו, כך שאני לא חושב שזה רלוונטי יותר.
בכל מקרה, אצלנו - אאז"נ - להיות עם אפוד בטנק היה לפי בחירה של הצוות. בד"כ כולם בחרו שלא (גם ככה אין יותר מדי מקום בתוך הטנק).

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 13-08-2012, 17:15
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile

טוב, אני מתחיל לגבות דמי תיווך (צריך לראות את התעריף החדש)
"הווסטאי" עונה לכם:

ציטוט:
קודם כל תודה רבה על האשכול, אני שמח שיש היענות. אני מצרף כאן את התגובה שלי, היא עונה על תהיות שונות שעלו באשכול:

ציטוט:
במקור נכתב על ידי סירפד
לטובת חילוץ ניתן לתפור רצועה מהסוג המשמש לאבטחת מטען עם ראטצ'ט

במקרה כזה, צריך לדאוג לכך שהידית תהיה מהודקת (אולי בסקוצ') לגבית או שהיא תהיה פנימית, כך שהיא לא תתפס במשהו תוך כדי תנועה בתוך הטנק.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי סירפד
השאלה העיקרית היא הרבה יותר קרדינאלית, ונשאלת בלי כוונה לפגוע בידידנו: מה הידע שלו בארגונומיקה? בחלוקת משקלים?

אין. הנחת המוצא היא שמכיוון שמדובר על משקלים נמוכים בסה"כ, אז לא תהיה בעיה גדולה מדאי גם אם חלוקת המשקל לא תהיה אופטימלית.
בנוסף, אני מקווה שיהיה כאן מישהו שיוכל לייעץ בנושא.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי סירפד
בעמידות לשפשוף/קריעה/מתיחה? הנחת הבסיס "שהווסט לא מיועד לפעילות חי"ר מאומצת" לא הגיונית כשהיא נכתבת פיסקה אחת לפני "נטישה חפוזה של הרק"מ" שהבכרח תקרה במהלך קרב - סדרת אירועים שדורשת עמידות וקשיחות מכל פריט ציוד המופעל בה (ולכן התקן לציוד הצבאי כה גבוה בדרישותיו).

ציטוט:
במקור נכתב על ידי golani_2
1) "בנוסף, בגלל שהווסט לא מיועד לפעילות חי"ר מאומצת, הוא לא כל כך חזק"
לא מקבל בעליל. אם ייעודי העיקרי של הווסט הוא בסופו של דבר לשרת במקרי חירום (אני יוצא מנק' הנחה שכשצוות פורק מהטנק זה אם כל מקרי החירום) הוא צריך להיות אקסטרא חזק. אתה לא צריך שבנוסף לכל הבעיות שלך פתאום גם הווסט יתפרק..

כעת הווסט עבר מקצה חיזוקים. ההערכה אישית שלי, שאמנם הווסט לא ישרוד טירונות, עקב מאמצים מחזוריים רבים מדאי (בעיקר בזחילה), מצד שני, הוא כן יכול לשרוד מספר קטן של מאמצים (ולכן סביר להניח שיוכל לשרוד יום לחימה).

ציטוט:
זאת כדאי לשקול מודולריות (אם זה אפשרי מבחינת תקציב ומציאות) בדומה לווסט חי"ר החדש. אפשרות לתיק גב נתיק שבישיבה בטנק מורד מהגב ובמקרה חירום מתחבר עם קליפסים וסקוץ'. תיק כזה יכול להכיל שקית שתייה ועוד מיני ציודים.

גבית מתפרקת זו אחת האפשרויות, נכון שכאשר היא מורכבת על הווסט היא אמורה להיות נוחה יותר מתיק, אבל מצד שני, נראה לי (לא ניסיתי) שמשך הלבישה שלה גבוה יותר מלבישה של תיק (נראה לי שבכל מקרה, במקרה של מילוט, פשוט לזרוק את התיק החוצה ולהתעסק איתו בחוץ).

ציטוט:
אם כבר במודולריות עסקינן, בהנחה וזה ווסטים שנתפרים עצמאית לכלל המסגרת- שווה לבחון את נושא הMOLLE, מאפשר ורסטיליות מקסימלית של הווסט, ע"פ משימה וע"פ תפקיד- ללא בזבוז זמן מרובה מדי.

זה ווסט אישי. שנתפר עצמאית, אני לא חושב שאני מסוגל לתפור לבד משהו בסגנון. אלא אם מישהו ירים את הכפפה, וינסה לארגן משהו רציני יותר.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי NimDod
נראה שהת"א ממוקם באזור נגיש מדי.

מה הכוונה?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי NimDod
התא לפנקס/בד"ח הוא רעיון מצוין - השאלה היא אם הוא לא מפריע להכניס את הנשק לשקע כתף.
כנ"ל לגבי המימיה עבור שמאליים.

נעשתה בדיקה לפני מיקום הכיסים של הנשק, כך שניתן להיכנס איתו למצב ירי (בתמונה האחרונה של הווסט, ניתן לראות, בקושי, בצמוד לכיס, סימון של טוש שמסמן את הקצה של הקת).

ציטוט:
במקור נכתב על ידי NimDod
כנ"ל לגבי המימיה עבור שמאליים.

כרגע הווסט בתפירה אישית.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קרן-אור
א. מים: עד ליטר מים זו כמות קטנה שלא משנה כלום ארגונומית. אפשר אפילו לתפור שני כיסים- אחד שנוח לתנועה בטנק ועדיין מאפשר שליפה (נאמר, מאחורי השכמות), ואחר שנוח לגישה מחוץ לטנק (נאמר- בגב התחתון).

מאחורי השכמות, בערך איפה שסירפד הציע את רצועת החילוץ? השאלות הן האם זה יהיה נוח עם המשענת (מתמונות שונות נראה שיש חלק מהגב מעל גובה המשענת). והאם זה לא יסרבל את התנועה בתוך הטנק (בשביל לבדוק את זה צריך טנק, ולצערי אין לי גישה כעת).

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קרן-אור
ב. היית מוסיף תא לפנס (אלא אם נישא בכיס נוסף בסרבל/ מדי ב'), לגפרורים/מצית, וכן "פאוץ' שק"ם" כללי לכפפות, פליז, חטיפים וכו' שטויות שתרצה בקווי חי"ר.

לגבי פנס, פנס לד קטן ימצא את מקומו בכיס של הווסט או הסרבל. פנס ראש יהיה כנראה על קסדת חי"ר (שאולי תהיה בתוך התיק).
התא של הבד"ח משמש כתא שקם בפעילות חי"ר (למרות שזה לא הייעוד של הווסט). יש דברים שאפשר לדחוף לתא השני של הרמניה. כמו שאתה שם לב, התאים מסודרים בצפיפות, אני לא מצאתי מקום לעוד תא.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שלוות-עולמים
...

1. אני אשתמש כנראה ברצועה רגילה ולא חגורת בטיחות (זמינות). בדקתי שהיא מצליחה לשאת את משקל הגוף שלי.
2. הציוד נבדק בפעילות בט"ש, אין לי דרך אחרת לבדוק אותו (בשביל לבדוק אותו צריך לפחות 4 מחסניות או משהו שווה ערך שידמה את המשקל שלהן).
3. מאז הצילום של הווסט, שרפתי חלק מהקצוות.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Pilon

...

1. מה זה חוט 69# ? אני משתמש בחוט פוליאסטר DMC 4609 (או צבע דומה).
2. אני משתמש במחט קטנה יותר, אקנה אחת או שתיים במידה שאמרת.
3. את התפרים הבאים אעשה בשיטה שאמרת (כולל עוד חיזוקים לצמדנים).
4. את רצועות הכתפיים עשיתי בצורה פשוטה, כי כרגע זה נתפר בהתאמה אישית.
5. את רצועות הצד, למשל, אני לא יכול לתפור בקצה, כי אז לא אוכל לפרק אותן (לטובת תיקונים של הווסט).
6. לגבי תיק גב וכד'. השאלה היא מה בדיוק צריך לסחוב שם, להערכתי, צריך לשאת בנוסף למים נוספים וקשר גם מעט אוכל, ואולי גם לשים שם את קסדת החי"ר. בנוסף, לא יהיה זמן להשחיל שקית מים בתא על הגב. לשבת עם שקית אני לא יודע כמה זה יהיה נוח (בישיבה ממושכת מאוד). לכן נשארתי עם שתי אפשרויות, גבית מתפרקת, או תיק גב.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי amitaikl
...

1. נלבש על שכפ"צ קל שנפתח מהחזית, לא על קרמי. בכל מקרה נשמע רעיון טוב (אולי אם אתפור אחד נוסף).
2. המטרה היא לבישה בטנק. בנתיים הוא עבר סדרת בדיקות קצרה במשימות חי"ר.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ריבולבר
...אני מתקשה להבין את השאיפה למצוא לו מחליף....

אני אענה פה תשובה כללית יותר (שאולי תענה על עוד כמה תהיות): בא ניקח מקרה "תיאורטי בלבד" שבו אין לך בנמצא אפוד חש"ן. השאלה מה האלטרנטיבה לווסט הזה? לחימה בטנק ללא שום ווסט עליך מתוך הנחה שתספיק לקחת אפוד רגיל בזמן הנטישה?
במקרה הזה, אני לא חושב שהוא הספיק ללבוש עליו משהו לפני שהוא יצא החוצה: (דקה 2:04 עד 2:06, השאר פחות מעניין)

תודה לכולם, על ההערות המחכימות. מקווה לעדכן בהמשך.

ישן 13-08-2012, 17:31
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "טוב, אני מתחיל לגבות דמי..."

תשובות לתשובות אליי:

1) לפני שמתחילים להתעסק במתקדם, צריך לדאוג שהבסיס איתן. אני מצטער, אבל להגיד שהווסט לא ישרוד טירונות בגלל שזה "אובר מאמץ" זה חשיבה שתוביל, ברגע האמת, לכשל בציוד.

כאמור, לי נשמע כאילו הווסט מיועד לתרחיש הגרוע מכל וככזה הוא צריך להיות עשוי באופן שהוא ישרוד כל דבר. בוודאי זחילה שהיא עניין טריויאלי בקרב (בודאי ובודאי כשאתה פורק מהטנק הפגוע שלך).

תכנן ותכין את הווסט שלך כאילו הוא נועד לשרוד תופת וכך הוא לא יאכזב אותך ברגע האמת.

2) פאוץ' גב נתיק לא צריך לקחת זמן רב יותר ללבישה מכל תיק גב אחר. תדאג שהוא יהיה מחובר בקליפסים במקומות נגישים וזהו. במקרה הכי גרוע אפשר להשתמש גם בתיק גב כתחליף, מכל סיבה שהיא. אבל שוב- עדיף שיהיו שתי האופציות כדי שברגע האמת יהיה אפשר לבחור מביניהן, מאשר רק אפשרות אחת מלכתחילה.

3) MOLLE- אחד הדברים הפשוטים יותר לתפירה (זה בסה"כ רצועת בד שתפורה לחלקים) ואפשר לראות זאת בחלק מהתמונות שהועלו. זה פשוט עבודת נמלים- אבל לא משהו מסובך. אני בטוח שPilon ישמח לחלוק את הידע והנסיון שלו בתחום.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 13-08-2012, 20:17
  NimDod NimDod אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.06.05
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "טוב, אני מתחיל לגבות דמי..."

תשובה לשאלה "מה הכוונה?" בהקשר למה שאמתי: נראה שהת"א ממוקם באזור נגיש מדי

הכוונה שלי היא שבקודה נגישה כל כך באפוד, בצד ימין למעלה, הייתי מצפה לכיס שיפתח ויסגר לעיתים קרובות. למשל כיס לכפפות נומקס, או תא למימיה או כיס לפנקס/בד"ח (שאכן נמצא ליד).
את הת"א, כמו הח"ע - שני פריטים שב99% מהמקרים לעולם לא יהיה בהם שימוש, הייתי שם במקום מרוחק יותר, לטובת הדברים שנעשה בהם שימוש לעיתים קרובות יותר.

עוד רעיון שעלה לי: אפשר להוסיף שפצור קטן שבו יהיה ניתן לאבטח את החיבור של הפתיל לב לחוט של הג'נטקס. אני חושב שלולאה קטנה של בד גמוי גומי הפעלה אמור להפסיק.
אני לא בטוח אם אני ברור מספיק. תסתכל על התמונות שpilon העלה - לאורך כל האפוד יש פסים של גומי שכזה. פס גמיש קטן שכזה אמור לעשות את העבודה לדעתי.

נקודה נוספת: המיקום של הלדרמן לא טוב לדעתי. הטען נשען קדימה כשפלג גופו העליות מחוץ לטנק, ויוצא שהלדרמן נמצא בדיוק בנקודה שתלחץ לו במרכז הבטן.

נערך לאחרונה ע"י NimDod בתאריך 13-08-2012 בשעה 20:21.
ישן 13-08-2012, 23:47

EFKET ענה "לא" לשאלה שלי "האם שריונרים אמורים ללבוש את האפוד/חזיה בתוך הטנק".

מתוך מה שאתה כותב, אני מבין שכן לובשים את זה בתוך הטנק. מה התשובה הנכונה?

בכל מקרה, זה נראה לי ניסיון להשיג שני דברים:
1. שילוב של אפוד חי"ר+חזיית שריון
2. וואסח

אני מציע בתור התחלה לוותר על 2 ולהתמקד בשאלה - למה לאחד את שתי הפונקציות?
אני מציע:
א. אפוד חי"ר לפעילות חירי"ת/בטשי"ת: סיורים, שמירות
ב. אפוד/חזיית שריון לאימון שיריון/מלחמה

מכאן נגזר ש
1.אפוד/חזיית שריון למילוט לא ממש צריך כיס לבד"ח.
2.פנס לד כדאי שימצא את מקומו באפוד, כי אתה לא ממש תעצור לחפש את קסדת החי"ר המדוגמת שלך בסל צריח הבוער אלא תשאר עם הג'נטקס
3. שאם אתה מסתובב עם החזיה עליך בטנק (אני עדיין מחכה לתשובה לגבי זה) כנראה שרימון בחזיה זה לא הדבר הכי מומלץ
4. אם מדובר ב"אפוד מילוט" אני מציע להקריב 2 מחסניות לטובת מים, מתוך הנחה שיש לך מחסנית בנשק (אם לא צולבת) ועוד שתי מחסניות באפוד. כיון שמדובר באפוד יעודי, אתה לא אמור להשכיב איתו מארבים לכוחות קומנדו, אלא להסתייע בו בדרכך מהטנק למקום מבטחים
5. הייתי משנה את העיצוב, כך שבמקום 4 כיסים למחסניות יהיו לך שני פאוצים גדולים שיכולים להכיל כ"א שתי מחסניות (מתאים לשמאלי/ימני) או כל דבר אחר:פלאסק של מים, קופסא של טונה, וכו' וכו'...

אם אתה מתכנן משהו חדש, אתה יכול לנסות להתקבע לקיים (כמו שעשית) או לנסות לצאת מהמסגרת
שמעון אבידן
מפקד חטיבת "גבעתי", תש"ח

ישן 14-08-2012, 10:16
  NimDod NimDod אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.06.05
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי amitaikl שמתחילה ב "EFKET ענה "לא" לשאלה שלי "האם..."

ציטוט:
מכאן נגזר ש
לא ברור לי מה זה "אפוד למילוט". אם הטנק בוער, אתה לא תשים על עצמך עכשיו אפוד.
אפוד בטנק זה דבר שלובשים או לא לובשים.
אני מכיר (מנסיוני הדל יחסית) שמפקד+טען לובשים שכפ"צ+אפוד והם צריכים גישה לכל 4 המחסניות, שאותן צריך להחליף מהר יחסית, ועדיף שלא יהיו אחת צמודה לשניה/צולבת בתוך כיס גדול, כי זה יפריע מאד לכניסה ויציאה לתא דרך הפתחים.

2.פנס לד כדאי שימצא את מקומו באפוד, כי אתה לא ממש תעצור לחפש את קסדת החי"ר המדוגמת שלך בסל צריח הבוער אלא תשאר עם הג'נטקס
פנס קטן זה שימושי מאד ללילה. לפעמים אתה צריך לסמן משהו למישהו / לחפש קופסאת לוף בסל צריח / לסנוור את הנהג / לקרוא מפה מחוץ לטנק ואין לך את הזרקור מפקד זמין לידך או שסתם תעדיף להשתמש בפנס קטן

3. שאם אתה מסתובב עם החזיה עליך בטנק (אני עדיין מחכה לתשובה לגבי זה) כנראה שרימון בחזיה זה לא הדבר הכי מומלץ
מפקד וטען כן, ואני מסכים, רימון באפוד נראה לי לא שימושי.

4. אם מדובר ב"אפוד מילוט" אני מציע להקריב 2 מחסניות לטובת מים, מתוך הנחה שיש לך מחסנית בנשק (אם לא צולבת) ועוד שתי מחסניות באפוד. כיון שמדובר באפוד יעודי, אתה לא אמור להשכיב איתו מארבים לכוחות קומנדו, אלא להסתייע בו בדרכך מהטנק למקום מבטחים
לא אפוד מילוט, ומפקד וטען צריכים את כל המחסניות שלהם לצורך ירי נק"ל מהטנק, ועדיף שיהיו נגישות אבל לא צולבות. עדיף שהאפוד יהיה צמוד יחסית לגוף ולא יפריע בכניסה ויציאה מהצריח דרך המדפים.

5. הייתי משנה את העיצוב, כך שבמקום 4 כיסים למחסניות יהיו לך שני פאוצים גדולים שיכולים להכיל כ"א שתי מחסניות (מתאים לשמאלי/ימני) או כל דבר אחר:פלאסק של מים, קופסא של טונה, וכו' וכו'...
לא מתאים לשריונרים. במיוחד לא למג"חים.
הפלאסק של מים לא נותן מספיק מים ובשביל קופסאות שימורים לא חסר לך מקום בטנק.
לדעתי הציוד החיוני למפקד/טען הוא 4 כיסים למחסניות, כיס לפנקס ובד"ח, כיס קטן ללדרמן (לא במרכז הבטן), שפצור להצמדת פתיל לב, ומקסימום מים מבלי להפריע לעבודה בטנק או להכנסת נשק לשקע כתף. מקום לפנס קטן גם לא יזיק

נערך לאחרונה ע"י NimDod בתאריך 14-08-2012 בשעה 10:18.
ישן 14-08-2012, 12:05

בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי NimDod שמתחילה ב "[QUOTE=amitaikl] מכאן נגזר..."

כל ההתיחסויות שלי פנו לדרך בה נפתח האשכול

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Fang
אחד הקווים המנחים אותי בתכנון של הווסט הוא מקרה של נטישה חפוזה של הרק"מ

אם זה לא הרעיון - כנראה שלא הבנתי.
אם התופר רוצה לעשות לעצמו אפוד רב שימושי, הוא בסופו של דבר יגיע לפתרון קיים, ולכך יש מספיק חברות אזרחיות + צבא שעושים עבודה לא רעה בכלל.
אם הוא מחפש פתרון יחודי, כדי שיגדיר אותו יותר טוב
שמעון אבידן
מפקד חטיבת "גבעתי", תש"ח

ישן 14-08-2012, 09:28
צלמית המשתמש של Pilon
  Pilon Pilon אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.03.06

למי שמעוניין ללמוד מספר טכניקות לתפירת ציוד טקטי, תורידו את הקובץ הבא:

http://members.sti.net/knells/diyt/...%20vr.00002.pdf

סטנדרט החומרים (US) בהם משתמשים בתפירת ציוד טקטי:

רצועות:
http://milspecmonkey.com/customize/webbing

גומי:
http://milspecmonkey.com/customize/elasticscord

קשיחים:
http://milspecmonkey.com/customize/hardware

בדים:
http://milspecmonkey.com/customize/materials

השיטות הקיימות לחיבור מולי:
http://milspecmonkey.com/customize/...nnection-styles

לגבי השאלה אודות חוט התפירה, #69 זה עובי סטנדטי מינימלי לתפירת ציוד צבאי \ קמפינג.
בעת שימוש במכונות תעשייתיות, ניתן להשתמש בחוט 90 או אף 120 ומחט 22.

דוגמא לחוט #69 :

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://upholsterysupplys.com/uploads/3/0/1/1/3011925/2297204_orig.jpg?130]

ישן 14-08-2012, 11:17
  משתמש זכר mp_phonix mp_phonix אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.11.06

בתור שריונר, היה לי ווסט עם גבית מתפרקת - בתוך הטנק הייתי רק עם ההווסט (משופצר לשכפ"צ). כשעברנו לקו חי"ר - הגבית חזרה להיות מחוברת לווסט. בתוך ההווסט היו לי : 4 מחסניות, 2 ת"א, 2 ח"ע, לדרמן וטסטר, סטיקלייטים ופנס. הגבית שופצרה מחוץ לטנק (על המוט המטאורולוגי למי שמכיר) - ככה זה היה בזמן אימון. בפעילות מבצעית עם הטנק - הגבית הייתה איתי בפנים, עם השלוקר בתוכה.

לדעתי האישית עם הולכים על ווסטים שמותאמים לצוות טנק, לכל איש צוות צריך להיות ווסט שונה בהתאם לתפקידו - בתור טען לדוגמא, אין לי כיסא, אז שולקר בתוך תא יעודיי בגב לא מפריע לי (בניגוד לנהג ולתתוחן לדוגמא שנלחמים בישיבה)
ישן 14-08-2012, 12:44
  P_o_o P_o_o אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.09.09
מכיוון שתעריף דמי התיווך שלי נמוך משמעותית משל Fang

תשובות:
ציטוט:
ציטוט:
תשובות לתשובות אליי:

1) לפני שמתחילים להתעסק במתקדם, צריך לדאוג שהבסיס איתן. אני מצטער, אבל להגיד שהווסט לא ישרוד טירונות בגלל שזה "אובר מאמץ" זה חשיבה שתוביל, ברגע האמת, לכשל בציוד.

כאמור, לי נשמע כאילו הווסט מיועד לתרחיש הגרוע מכל וככזה הוא צריך להיות עשוי באופן שהוא ישרוד כל דבר. בוודאי זחילה שהיא עניין טריויאלי בקרב (בודאי ובודאי כשאתה פורק מהטנק הפגוע שלך).

תכנן ותכין את הווסט שלך כאילו הוא נועד לשרוד תופת וכך הוא לא יאכזב אותך ברגע האמת.

2) פאוץ' גב נתיק לא צריך לקחת זמן רב יותר ללבישה מכל תיק גב אחר. תדאג שהוא יהיה מחובר בקליפסים במקומות נגישים וזהו. במקרה הכי גרוע אפשר להשתמש גם בתיק גב כתחליף, מכל סיבה שהיא. אבל שוב- עדיף שיהיו שתי האופציות כדי שברגע האמת יהיה אפשר לבחור מביניהן, מאשר רק אפשרות אחת מלכתחילה.

3) MOLLE- אחד הדברים הפשוטים יותר לתפירה (זה בסה"כ רצועת בד שתפורה לחלקים) ואפשר לראות זאת בחלק מהתמונות שהועלו. זה פשוט עבודת נמלים- אבל לא משהו מסובך. אני בטוח שPilon ישמח לחלוק את הידע והנסיון שלו בתחום.

1. לגבי טירונות, אם אני זוכר נכון, שמעתי על יחידות שניפקו פעם ווסט לטירונים, ולאחר כמה מחזורים חזרו שוב לאפודים, עקב שחיקה מהירה של הווסט (אני ממש לא יכול להביא סימוכין לטענה זו). אין לי כרגע איך לבדוק את עמידות הווסט, אין לי מחסניות, או משהו במשקל דומה זמין, אין לי תקציב/יכולת לעשות בדיקות הרסניות. ושוב, קודם הזכרתי את המקרה התיאורטי שבו אין בנמצא אפוד חש"ן, אז בא נניח שזה פחות תיאורטי.
2. אם אני רוצה לתפור פאוץ' גב, אז צריך להגדיר מראש מה לשים בו: 3 ליטר מים (אולי אפילו בבקבוקים ולא בשלוקר), קשר 624, ומעט אוכל.
3. הווסט יותר מיועד לפעילות טנקים, בנוסף המולי בכל זאת נראה לי הרבה עבודה, ולא בטוח שאצליח לעשות את זה כמו שצריך.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי NimDod
תשובה לשאלה "מה הכוונה?" בהקשר למה שאמתי: נראה שהת"א ממוקם באזור נגיש מדי

הכוונה שלי היא שבקודה נגישה כל כך באפוד, בצד ימין למעלה, הייתי מצפה לכיס שיפתח ויסגר לעיתים קרובות. למשל כיס לכפפות נומקס, או תא למימיה או כיס לפנקס/בד"ח (שאכן נמצא ליד).
את הת"א, כמו הח"ע - שני פריטים שב99% מהמקרים לעולם לא יהיה בהם שימוש, הייתי שם במקום מרוחק יותר, לטובת הדברים שנעשה בהם שימוש לעיתים קרובות יותר.

עוד רעיון שעלה לי: אפשר להוסיף שפצור קטן שבו יהיה ניתן לאבטח את החיבור של הפתיל לב לחוט של הג'נטקס. אני חושב שלולאה קטנה של בד גמוי גומי הפעלה אמור להפסיק.
אני לא בטוח אם אני ברור מספיק. תסתכל על התמונות שpilon העלה - לאורך כל האפוד יש פסים של גומי שכזה. פס גמיש קטן שכזה אמור לעשות את העבודה לדעתי.

נקודה נוספת: המיקום של הלדרמן לא טוב לדעתי. הטען נשען קדימה כשפלג גופו העליות מחוץ לטנק, ויוצא שהלדרמן נמצא בדיוק בנקודה שתלחץ לו במרכז הבטן.

1. אחת הבעיות בווסט זה מקום פנוי לכיסים, לכן נאלצתי לצופף את הכיסים. המקום של הת"א הוא בעייתי, כי גם כך הוא קצת מפריע לזרוע (בתמונה מהפעילות ניתן אולי להבחין שנעשה שימוש בת"א ישנה, שהיא קטנה יותר). אולי אפשר להעביר חלק מהתאים לצידי הגוף, אבל זה יכול לפגוע בנוחות ההשתחלות בתוך הנקיקים בטנק.
2. כנ"ל, אם היה לי מקום לנומקס הייתי תופר. מצד שני, נומקס ניתן לחבר לאפוד ע"י לולאה עם צמדן, וזה לא תופס מקום (בכל מקרה בתוך בטנק הנומקס על הידים).
3. יכול להיות רעיון טוב. אבל אם אתה מחבר את הפתיל לב לווסט, יכול להיות שהחוט שישאר חופשי יהיה קצר מדאי (צריך לבדוק את זה בפועל).
4. המחסניות בולטות מעבר ללדרמן, כך שמה שילחץ זה המחסניות (שוב, יש כאן אילוצי מקום). בנוסף, אני מודה שלא חשבתי על הטען.

ציטוט:
EFKET ענה "לא" לשאלה שלי "האם שריונרים אמורים ללבוש את האפוד/חזיה בתוך הטנק".

מתוך מה שאתה כותב, אני מבין שכן לובשים את זה בתוך הטנק. מה התשובה הנכונה?

בכל מקרה, זה נראה לי ניסיון להשיג שני דברים:
1. שילוב של אפוד חי"ר+חזיית שריון
2. וואסח

אני מציע בתור התחלה לוותר על 2 ולהתמקד בשאלה - למה לאחד את שתי הפונקציות?
אני מציע:
א. אפוד חי"ר לפעילות חירי"ת/בטשי"ת: סיורים, שמירות
ב. אפוד/חזיית שריון לאימון שיריון/מלחמה

מכאן נגזר ש

אם אתה מתכנן משהו חדש, אתה יכול לנסות להתקבע לקיים (כמו שעשית) או לנסות לצאת מהמסגרת

השאלה הקודמת שלך, מתי לובשים את האפוד, זכתה לתשובה קצרה מדאי, אני ארחיב מעט:
צוות של חטיבה 188 בפריקה (תמונה של נחמיה), ניתן לראות שהם משתמשים בווסט חי"ר רגיל. ולכן ניתן לומר בוודאות שהם אינם לובשים אותו בתוך בטנק.

לעומת זאת, בסרטון התדמית של מרכבה סימן 4 רואים את כל אנשי הצוות לובשים אפוד חש"ן מעל שכפ"צ.
ומגחניקי"ם? הם צריכים להיזכר איפה הם שמו את הנשק (אני רואה מהדיון למעלה שגם במג"ח יש דעות לכאן ולכאן).
כלומר, בסה"כ נראה שאין אחידות בנושא הזה.
מה אני עושה? אני חושב שצריך ללכת עם האפוד עליך כל הזמן. ולכן הווסט הזה ישמש אותי רק לפעילות בטנקים (נכון שנעשה בו שימוש בקו חי"ר, אבל זה נעשה לצורך בדיקות). מכאן גם עולות התשובות (על רובן כבר ענה NimDod):
1. מכיוון שהוא נלבש בתוך הטנק, כיס לבד"ח זה די מועיל (נכון שאפשר להניח את הבד"ח בתוך הטנק, אבל יותר נוח שהוא עליך).
2. פנס לד קטן יהיה בכיס של הסרבל או האפוד (Inova Microlight). ולכן הוא בכל מקרה יהיה איתי. במקרה שיהיה מעט יותר זמן אנסה לקחת את הקסדה שעליה יש פנס ראש (שתהיה מונחת לידי, לא בסל צריח).
3. נכון, אני לא באמת יודע מה יותר חכם לעשות – ללכת בלי רימון בכלל או ללכת עם רימון למרות הסיכון.
4. הצעה מעניינת. כרגע באפוד חש"ן הסטנדרטי יש מקום ל-4 מחסניות+אחת בנשק, סה"כ 5. השאלה היא האם 2 מחסניות בווסט+צולבת (סה"כ 4). זה מספיק. ייתכן וזה מספיק, ואז אפשר להרוויח עוד שקית שתיה (עוד כ-750 סמ"ק).
5. כבר קיבלת תשובה.

ציטוט:
אם התופר רוצה לעשות לעצמו אפוד רב שימושי, הוא בסופו של דבר יגיע לפתרון קיים, ולכך יש מספיק חברות אזרחיות + צבא שעושים עבודה לא רעה בכלל.
אם הוא מחפש פתרון יחודי, כדי שיגדיר אותו יותר טוב

האפוד מיועד הן ללבישה בתוך הרק"ם, והן לאחר נטישה. “הפתרון הקיים" לא קיים בצבא (נצא מתוך נקודת הנחה שלא הכל יש בימחי"ם). אני לא מכיר חברה אזרחית עם ווסט ייעודי לרק"ם. המקסימום זה ווסט מולי. הבעיה בחברות כאלה זה גם המחיר.
מה שאני מנסה לעשות זה משהו דומה לאפוד חש"ן עם קצת התאמה יותר עדכנית.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי mp_phonix
בתור שריונר, היה לי ווסט עם גבית מתפרקת

איזה ווסט זה היה? ווסט חי"ר רגיל עם גבית מתפרקת? או ווסט עם תאים למחסניות בודדות? יש לך אולי תמונה?
ישן 14-08-2012, 12:56
  משתמש זכר mp_phonix mp_phonix אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.11.06
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי P_o_o שמתחילה ב "מכיוון שתעריף דמי התיווך שלי נמוך משמעותית משל Fang"

היה לי ווסט כזה:
http://www.israeli-weapons.com/stor...at_vests/p1.htm

כמו שאתה יכול לראות התאים למחסניות היו תאים לצולבות, לא למחסנית בודדת.
גם ביצעתי בו התאמות - הסרתי את התאים למימיות מאחורה כי הפריעו לי בכניסה/יציאה מהטנק.

רק לצורך המחשה - בתוך הטנק הייתי לובש אותו בצורה כזאת:

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.israeli-weapons.com/store/combat_vests/p115.jpg]

בפעילות " חי"ר " -

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.israeli-weapons.com/store/combat_vests/p178.jpg]

משהו שיתאים לשריונרים הוא משהו בסגנון ה"ווסט ימ"מ" שראיתי. הכוונה היא מבחינת הפרופיל והישיבה שלו על הגוף [שריונר כמובן לא צריך תא לאקדח וכו']
http://imageshack.us/photo/my-image...vestcombat.jpg/

נערך לאחרונה ע"י mp_phonix בתאריך 14-08-2012 בשעה 13:01.
ישן 14-08-2012, 14:04
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי P_o_o שמתחילה ב "מכיוון שתעריף דמי התיווך שלי נמוך משמעותית משל Fang"

1) כן, זה אכן קרה. אבל זה רק העיד על כך שהווסטים של צה"ל תפורים ברמה נחותה (ובאמת בהמשך הפיקו מכך לקחים, למרבה ההפתעה)

קרי- זה לא שצה"ל אמר- "ווסטים מטבעם נשחקים מהר, אז שחיילים יהיו עם אפודים בטירונות ואח"כ יקבלו ווסטים".
אלא- "הווסטים האלה ספציפית תפורים ברמה נמוכה מאוד. ננפק אפודים לשלב הטירונות ואח"כ ווסטים עד שנוכל להכניס למחזור ווסטים שתפורים כמו שצריך".

2) אני לא בטוח שצריך להגדיר מראש מה יהיה בפאוץ' גב, כי זה משתנה, מן הסתם צריך להגדיר גודל, אבל זה כבר דברים שכחי"רניק אני לא באמת יודע.

3) אין ספק שזה הרבה עבודה, אבל כמו שאמרתי- היוזמה מבורכת, אבל היא צריכה להתבצע באופן הטוב ביותר. אם כבר לוקחים דבר כזה לידיים, לטעמי כדאי שהוא יהיה ברמה הגבוהה ביותר. שגר ושכח. אם עשית MOLLE גם התיקונים בהמשך יהיו פשוטים ומהירים בהרבה.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 15-08-2012, 11:22
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי חובש ותיק שמתחילה ב "[QUOTE=golani_2]היה קיים עד..."

כמו שרשמתי- הם מבצעים תיקונים ושיפורים של ווסטים, פק"לים, תיקים וכל דבר אחר שדורש תפירה מקצועית.

לא כל פלוגה יכולה להרשות לעצמה אמל"חיה. בודאי לא אחת מדוגמת מאוד וזה מבלי להיכנס לעניינים כמו ארגונומיה, פיזיולוגיה, אנטומיה ושאר Xיה

צוות 10 לא "מכין". הוא לא יתפור ווסטים לכל הפלוגה (גם כי אין לו זמן, הם באים ליום-יומיים,גם כי אין חומר, גם כי אין להם יכולת מקצועית ועוד ועוד.
הם כן מתקנים ומשפצ"רים מקומית (סתם כדוגמא- הוספת פאוצ'ים לווסטים קיימים).

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 15-08-2012, 12:44
  חובש ותיק חובש ותיק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.06.11
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "כמו שרשמתי- הם מבצעים תיקונים..."

ציטוט:
כמו שרשמתי- הם מבצעים תיקונים ושיפורים של ווסטים, פק"לים, תיקים וכל דבר אחר שדורש תפירה מקצועית.

לא כל פלוגה יכולה להרשות לעצמה אמל"חיה. בודאי לא אחת מדוגמת מאוד וזה מבלי להיכנס לעניינים כמו ארגונומיה, פיזיולוגיה, אנטומיה ושאר Xיה

צוות 10 לא "מכין". הוא לא יתפור ווסטים לכל הפלוגה (גם כי אין לו זמן, הם באים ליום-יומיים,גם כי אין חומר, גם כי אין להם יכולת מקצועית ועוד ועוד.
הם כן מתקנים ומשפצ"רים מקומית (סתם כדוגמא- הוספת פאוצ'ים לווסטים קיימים).

שמע אם לנו (פלוגת שיריון רגילה) היתה אמלחיה ואפילו לא רעה...
אז אני מתאר לעצמי שלחירניקים (אפילו שמעתי שיש להם תקן מפלג לאמלחיסט) המצב הרבה יותר טוב.

דרך אגב למישהו יש מושג האם זה חיילים סדירניקים , עובדי צהל או חייה אחרת?

תודה לעוזרים
ישן 01-10-2012, 23:17
  P_o_o P_o_o אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.09.09
דגם II

ציטוט:
ווסט זה תוכנן בעיקר לפי הערות שהועלו באשכול. אי אפשר היה להתייחס לכל התגובות, אבל הן בהחלט נשקלו (זה המקום להודות ל-Pilon על עזרתו הרבה).

1. הדרישה החשובה ביותר נגעה לחוזק של הווסט. על מנת לשפר את חוזקו של הווסט ננקטו מספר צעדים:
1. שימוש בחוטי תפירה חזקים יותר.
2. תפירה קפדנית יותר, בעיקר בדגש על צפיפות תפרים, איקסים לחיזוק של הצמדנים, אי השארת קצוות חוט בולטים ותשומת לב רבה יותר.
3. הכיסים של המחסניות נעשו מבד כפול, ובגזרה משופרת, לדעתי היא גם מקילה על שליפת המחסניות, מכיוון שקצה המחסנית בולט מעל הכיס, כלומר, לא כל המחסנית קבורה בתוך הכיס (אחד החסרונות הינו תוספת זעירה במשקל).
4. שינוי חיבור רצועות הכתפיים בגבית ובחזית – בדגם הקודם נוצרו ריכוזי מאמצים ליד נקודות החיבור (ניתן היה לראות זאת הן בפועל והן באמצעות מחשב). בדגם הזה החיבור של הרצועות שונה, ולכן נראה שריכוזי המאמצים קטנו (לא נבדק באמצעות מחשב).
2. כיסי הרמניה/ח"ע הוסרו עקב מחסור במקום (המיקום הקודם שלהם לא היה מספיק טוב).
3. התא של המימיה שונה, כך שהוא פשוט יותר וחזק יותר (ועדין מסוגל להכיל מעל חצי ליטר).
4. בתא של הת"א הוסרה רצועות גומי ההפעלה (לא הכרחית, במקומה יש טבעת D לאבטוח).
5. כאמור, רצועות הכתפיים שונו, והן יכולות להתאים לגדלים שונים (אמנם הם לא כפולות עם לולאה, אך לדעתי זה מספיק טוב, לפחות כרגע).
6. הגבית הוקטנה מעט, על מנת לאפשר מיקום טוב של רצועת חילוץ פנימית. רצועת החילוץ תפורה לפנים הגבית (לכל האורך), ומהודקת למקומה ע"י צמדן. רצועה קצרה בולטת מעבר לגבית, כך שניתן למשוך בעזרתה את שאר הרצועה.
7. מיקומו של הח"ע הרוסי הוזז מעט (מאפשר קצת יותר גישה למחסניות).

נתונים:
משקל ווסט ללא ציוד: 740gr, כמאה גרם יותר מהדגם הקודם.
מחיר, כ-130 ₪ (הרבה יותר מאשר הווסט הקודם):
בד, בערך 30 ₪
כאן מחיר החוטים משחק תפקיד משמעותי במחיר הווסט, ומחירם נע בין 30-40 ₪
צמדנים בערך 10 ₪ (נעשה שימוש בצמדן שחור, מכיוון שלא נמכר צמדן ירוק בכמויות קטנות)
רצועות כ- 40 ₪
אביזרי פלסטיק כ- 10 ₪

כרגיל, אשמח להערות.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:48

הדף נוצר ב 0.14 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר