לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-09-2012, 15:41
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "גובה התמלוגים של כי"ל, האם הממשלה תעז לשנות?"

מה הקשר לעוז וגבורה?
איך שזה נראה, לחברה היו עורכי דין ורואי חשבון יצירתיים, שהצליחו לעקוף את החוק המסוים הזה בדרך חוקית, גם אם מעצבנת. העובדה שמדובר בחברה עשירה לא אומרת שהממשלה לא כפופה לחוק ושמותר לה לעשות מה שהיא רוצה. בניגוד לתיאוריה המקובלת במחוזותינו, לא נכנסים בעשירים בכל פעם שחסר כסף. הרי גם לפי הכתבה עצמה החברה נהגה כך עוד בהיותה בבעלות ממשלתית. אם פקיד או נבחר ציבור טיפש לא טרח לשנות את החוק זאת בעיה שלו. לפי העובדות המובאות בכתבה, אני מעריך שהבורר לא אמור לפסוק נגד החברה. הממשלה מוזמנת לשנות את החוק כפי שהיא אוהבת לעשות, אבל על השנים שכבר שולמו מיסים ותמלוגים- אין מה לעשות.

מצד שני, כולם אוהבים להיות פופוליסטים, לא באמת אתפלא אם אג'נדה כזאת תתבטא בפסיקה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 15-09-2012, 19:27
  eshely77 eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "מה הקשר לעוז וגבורה? איך שזה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
מה הקשר לעוז וגבורה?
איך שזה נראה, לחברה היו עורכי דין ורואי חשבון יצירתיים, שהצליחו לעקוף את החוק המסוים הזה בדרך חוקית, גם אם מעצבנת. העובדה שמדובר בחברה עשירה לא אומרת שהממשלה לא כפופה לחוק ושמותר לה לעשות מה שהיא רוצה. בניגוד לתיאוריה המקובלת במחוזותינו, לא נכנסים בעשירים בכל פעם שחסר כסף. הרי גם לפי הכתבה עצמה החברה נהגה כך עוד בהיותה בבעלות ממשלתית. אם פקיד או נבחר ציבור טיפש לא טרח לשנות את החוק זאת בעיה שלו. לפי העובדות המובאות בכתבה, אני מעריך שהבורר לא אמור לפסוק נגד החברה. הממשלה מוזמנת לשנות את החוק כפי שהיא אוהבת לעשות, אבל על השנים שכבר שולמו מיסים ותמלוגים- אין מה לעשות.

מצד שני, כולם אוהבים להיות פופוליסטים, לא באמת אתפלא אם אג'נדה כזאת תתבטא בפסיקה.

הבעיה היא לא שמדובר בחברה עשירה, הבעיה היא שמדובר בחברה שמשתמשת במשאב טבעי. אני לא קומוניסט כזה גדול, אין לי בעיה עם עשירים. אבל אני חושב שהציניות היא דו כיוונית.
כאשר האדם הפרטי עושה כל מאמץ כדי לשלם את החלק שלו, שבמקרה הזה זה צועק שההתעשרות שלו היא כתוצאה ממשאב ציבורי. אז זה בסדר שהמדינה תהיה צינית חזרה.
לא אכפת לי שאת צבא הלוביסטים, יחד עם אלופים בחשבונאות ושאר מקצועות יצירתיים ולא יצרניים. ינצחו בצורה צינית ויצירתית כאחד. חקיקה ביחד עם חקיקה רטרואקטיבית ועוד כל מני דברים שעורכי דין יודעים לעשות רק שבפעם הזאת מי שישלם להם את השכר תהיה מדינת ישראל.

ישן 15-09-2012, 19:43

בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "[QUOTE=shruki]מה הקשר לעוז..."

ובכן, אם המדינה מעסיקה מטומטמים, זאת בעיה שלה. אין קשר האם החברה משתמשת במשאבי טבע או לא, הרי קראנו עכשיו שגם טבע וצ'ק פוינט עושים טריקים כדי לא לשלם מס והממשלה מתחננת עבורם לשלם על הרווחים הכלואים, נכון? כשנטל המיסים כבד, אנשים מנסים להתחמק. זה לא משנה אם עוברים לגור בפריפריה וממשיכים לעבוד במרכז כדי לא לשלם מס הכנסה, או לא מוציאים דיבידנד כדי לא לשלם את המס עליו או פותחים חברת בת. העובדה שאני כאזרח אהנה מהכסף אם ייגבה, לא הופכת את העניין למוסרי, כי אני מסתכל מהצד.

העובדות הפשוטות (לפי הכתבה) הן שהחברה התחייבה לשלם תמלוגים כחלק מהכנסותיה, ובעזרת משחק חביב היא הצליחה לרשום הכנסות קטנות מהותית. כל עוד זה חוקי, אין לי בעיה עם זה. זה רק מדגיש את הצורך להוריד את נטל המס בארץ, לחברות ויחידים גם כן, ולקצץ את התקציב המנופח שלנו.

ישן 15-09-2012, 20:14
  eshely77 eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "ובכן, אם המדינה מעסיקה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
ובכן, אם המדינה מעסיקה מטומטמים, זאת בעיה שלה. אין קשר האם החברה משתמשת במשאבי טבע או לא, הרי קראנו עכשיו שגם טבע וצ'ק פוינט עושים טריקים כדי לא לשלם מס והממשלה מתחננת עבורם לשלם על הרווחים הכלואים, נכון? כשנטל המיסים כבד, אנשים מנסים להתחמק. זה לא משנה אם עוברים לגור בפריפריה וממשיכים לעבוד במרכז כדי לא לשלם מס הכנסה, או לא מוציאים דיבידנד כדי לא לשלם את המס עליו או פותחים חברת בת. העובדה שאני כאזרח אהנה מהכסף אם ייגבה, לא הופכת את העניין למוסרי, כי אני מסתכל מהצד.

העובדות הפשוטות (לפי הכתבה) הן שהחברה התחייבה לשלם תמלוגים כחלק מהכנסותיה, ובעזרת משחק חביב היא הצליחה לרשום הכנסות קטנות מהותית. כל עוד זה חוקי, אין לי בעיה עם זה. זה רק מדגיש את הצורך להוריד את נטל המס בארץ, לחברות ויחידים גם כן, ולקצץ את התקציב המנופח שלנו.

שוב אנחנו מגיעים לאחד משורשי הוויכוח שלנו, אתיקה בכלכלה.

ההיגיון, החוק והמוסר לא אמורים להיות כל כך רחוקים אחד מהשני. קבלת זיכיון לכרות מחצב. בתנאי המכרז נקבע שאתה צריך לשלם אחוז מסוים - תעשה לי ולך טובה, שלם אותו. לא מבין למה צריך להתחכם.
אתה בוחר להתחכם ולא לשלם את החובות שלך, אז תצפה לזה שהממשלה תתחכם חזרה. סביר להניח שהיא תעשה זאת דווקא בזמנים בהם היא יותר לחוצה כלכלית.
עכשיו מהצד גם ההגיוני וגם המוסרי אז הזכות של הממשלה להנות מהרווחים של טבע ושל צ'ק פוינט קטן יותר מאשר במקרה של כי"ל.
מצד ההיגיון כי טבע וצ'ק פוינט יכולות מחר לעבור לארץ אחרת. ומהצד המוסרי בגלל שהקניין שלהן הוא באמת שלהן.
במקרה של כי"ל, אפילו סיכון כמו של חברת נפט לא היה להם. הן נהנות ממשאב ייחודי, עובדות קשה ומרוויחות שזה לגיטימי. בוחרות לנצל את הכלים שיש להן בידיים כדי לא לשלם את שהן התחייבו? אז הממשלה תשתמש עם הכלים שלה יש כדי למקסם רווחים. כשאתה משחק מלוכלך תזכור שזה דו כיווני.

ישן 16-09-2012, 00:22

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "[QUOTE=shruki]ובכן, אם המדינה..."

עזוב אתיקה שמתיקה, הממשלה כופה מיסים- האזרח עושה כל מה שביכולתו החוקית להיפטר מהם. פשוט וקל. אתה מכיר מישהו שמשלם מיסים בחדווה? אני לא.
כיל שילמו את החובות שלהם, על מה שיש מחלוקת הלכו לבוררות. אם הם לא היו משלמים את החובות, אז בהגדרה הם היו פושעים, ושנינו יודעים שהם לא עברו על שום חוק, אחרת מזמן היתה שם פשיטה. יש שם חילוקי דיעות.

ההבדל בין "כיל שיחקה מלוכלך" לבין "המדינה משחקת מלוכלך" הוא שלמדינה יש מונופול על הפעלת אלימות והפקעת רכוש, והיא יכולה להגדיר את הכוח של עצמה ולהגדיר מה מותר לה ומה לא.

העובדה שהממשלה לחוצה כלכלית לא אומרת שמותר לה לעבור על החוק, מקסימום להתרעם על הפרשנות שלו וללכת לבוררות.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:51

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר