לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-09-2012, 05:54
  משתמש זכר EtEoR EtEoR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.03
נולד תינוק נכה וביה"מ קבע רשלנות מצד הרופא

בית-המשפט המחוזי קבע כי רופא התרשל בתפקידו, לאחר שזה לא הזהיר מספיק את ההורים מפני
הסיכונים בלידה של אישה בעלת תקן תוך-רחמי והתינוק נולד בלידה מוקדמת עם 100% שיתוק.

האישה ובעלה, שני אנשים מאמינים, קיבלו בהפתעה את ההריון. לדברי הרופא, הוא הזהיר אותם מפני
הסיכון שבלידה עם התקן תוך-רחמי. בני הזוג, אנשים מאמינים, החליטו להתייעץ עם הרב מרדכי אליהו ז"ל,
לשעבר הרב הראשי לישראל, שהמליץ להם חד-משמעית להמשיך בהריון, ואלה עשו כדבריו.

בני הזוג החליטו לתבוע את הרופא ואת קופת החולים בתואנה כי הרופא המטפל לא הזהיר אותם מספיק
ולא הבהיר את חומרת המצב. לטענת השניים, אילו היה מסביר את הסיכונים, אולי היו מבצעים הפלה. לאחר
משפט שנמשך תשע שנים, החליט בסופו של דר השופט אהרון פרקש, כי הרופא התרשל בתפקידו וכי קופת
החולים תיאלץ לפצות את ההורים. גובה הפיצוי טרם נקבע.

"ידיעות אחרונות".

טוב, אני לא קונה אוטומטית את הצידוד של העיתון ברופא. העיתון במפורש החליט בעצמו שהרופא דובר אמת
כי לדבריו הזהיר את זוג ההורים מהסיכונים. השופט החליט כי הרופא לא הזהיר אותם כמו שנדרש ממנו. אף
אחד מאיתנו אינו בוחן לב וכליות ולכן אין לנו באמת יכולת לדעת מי צודק בסיפור הזה.

נערך לאחרונה ע"י EtEoR בתאריך 09-09-2012 בשעה 05:57.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-09-2012, 21:32
  משתמש זכר alonmore28 alonmore28 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.09.06
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "מה הרלוונטיות של האמונה של בני הזוג והתייעצותם עם הרב אליהו"

יש בזה רלוונטיות כי הם גם הלכו להתייעץ עם רב. וזה בעייתי לבוא בטענות לרופא אחרי שהחלטת להתעלם מהמלצותיו (נצא מנקודת הנחה שהזהירם כראוי) וללכת להתייעץ עם גורם שהוא איננו רפואי ויש לו אינטרס מובהק ואולי אף עיוור לקיים את מצוות הדת, של פרו ורבו, ולא בהכרח מתחשב בשלום התינוק או בעתיד המשפחה בנושא.

כמובן שקשה לדעת מה באמת הלך בכל הסיפור, אין פרוטוקולים מהשיחות עם הרב, ואין פרוטוקולים מהשיחות עם הרופא. ובכל מקרה השאלה שצריך לשאול היא האם במידה והם באמת היו מבינים את גודל הסכנה לתינוק ואת המשמעות של כל העניין, הם היו מבצעים הפלה? לדעתי לא, כי בסופו של דבר הם זוג מאמין, שהולך להתייעץ עם רבנים (אני לא פוסל ד"א התייעצות עם רב בשלל נושאים, כמו שמתייעצים עם בן משפחה) ומעדיף את דרך התורה ואולי לא בהכרח מעוניין להקשיב לעצתם של החילונים בנושא.

לגבי עניין ההתייעצות. לדעתי עצם העובדה שמתייעצים עם רב, או עם כל אדם אחר, היא איננה פסולה בשום צורה. אך במקום בו מתעלמים מהדעה המקצועית הרפואית, בגלל דעתם של אנשים שהם בעלי מעמד חברתי גבוה, והם בעיקר מבינים בדת ולא בתחום הרפואה, אז יש עניין פסול, ובעיקר הם לא יכולים להגיע בטענות לרופא, לאחר שבחרו להתעלם מעצתו וללכת בעצת הרב.

נערך לאחרונה ע"י alonmore28 בתאריך 11-09-2012 בשעה 21:34.
ישן 11-09-2012, 22:22
  Sam Weller Sam Weller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.05
אני מקווה שבית המשפט לא הכריע לפי הכתבה
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי alonmore28 שמתחילה ב "מה זה התריע כראוי? כתוב בכתבה..."

נעשה סדר בדברים:
העובדה היחידה שמשתמעת מהכתבה היא שבית המשפט הכריע שהרופא התרשל בכך שלא הסביר לבני הזוג במידה הראויה את הסיכון שבהריון.

ידיעות אחרונות בחר לספר סיפור על רב ועל בני זוג שבחרו לא לעשות הפלה לפי מצוות הרב. זה סיפור שאולי הוא נכון ואולי לא, אבל הוא לחלוטין לא קשור להכרעת בית המשפט, משום שמה שהזוג בחר לעשות או לא לעשות עם אזהרת הרופא הוא לא מן העניין. כל מה שמשנה פה זה האם האזהרה היתה ברורה וסיפקה את כל המידע הרלוונטי.

אם הרופא התריע בלשון ברורה מפני הסכנות שבהריון הזה והזוג בחר להתעלם, זו בעיה של הזוג (ובעיקר של התינוק), אבל אין פה עניין לבית משפט. אם הרופא לא התריע כפי שצריך אזי הוא התרשל, וכל פלפולי הלולא אילולא ואילמלא אינם רלוונטים. על פי הכתבה אנחנו יודעים שהשופט חשב שיש בידו מספיק ראיות כדי להכריע שהיתה רשלנות, משמע שהרופא לא התריע כראוי, אז מה פשר כל הסיפור על הרב?

נערך לאחרונה ע"י Sam Weller בתאריך 11-09-2012 בשעה 22:24.
ישן 11-09-2012, 22:29
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "אני מקווה שבית המשפט לא הכריע לפי הכתבה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Sam Weller
נעל פי הכתבה אנחנו יודעים שהשופט חשב שיש בידו מספיק ראיות כדי להכריע שהיתה רשלנות, משמע שהרופא לא התריע כראוי, אז מה פשר כל הסיפור על הרב?
מאחר ואין חשד בכך שאני תומך בידיעות אחרונות או בסיפורי רבנים, אני מקווה שתשובתי תסייע לך.
אין קלטת וידיאו או אפילו שמע של שיחות הרופא עם הזוג, ולכן אין דרך לדעת כיצד הזהיר הרופא את הזוג. השאלה היא למי בוחרים להאמין. מה הופך את עדותו של פלוני לאמינה יותר מעדותו של אלמוני? מה הופך את פלוני לאמין יותר באופן כללי מאשר אלמוני? הזוג טוען שהסיבה (במובן המשפטי) לכך שלא ביצעו את ההפלה היא העדר האזהרה. בהעדר סיבה אחרת, זה נשמע מאוד אמין. הפגישה עם הרב נותנת לנו סיבה אלטרנטיבית. עכשיו פחות ברור שהעדר האזהרה מהרופא היא שגרמה לכך שלא ביצעו הפלה.

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 09-09-2012, 17:19
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי ilane שמתחילה ב "בישראל לא ניתן להכריח מטופל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ilane
בישראל לא ניתן להכריח מטופל לקבל טיפול והמקרה הזה אין ספק שהוא הזהיר אותם מהמצב אבל
לטענתם היה צריך להזהיר יותר, למרות זאת הם טוענים שגם אם היה מזהיר אותם יותר(וכשהם יודעים עכשיו מה התוצאה של המצב) עדיין רק אולי היו מבצעים הפלה.

לדעתי הרשלנות צריכה לחול פה על ההורים.
איך זה שהם יודעים עכשיו מה התוצאה אמור לשנות את מה שהם היו עושים בעבר אילו הזהירו אותם יותר? הטיעון שלך מניח מסע בזמן, וזה לא הוגן ולא הגון.

התובע טוען שבהתחשב בגודל הסיכון, הנתבע היה צריך לתת אזהרה גדולה יותר. למה כי בכניסה לשדה מוקשים שמים אזהרה גדולה יותר מאשר בכניסה לשדה פרחים.

התובע גם הגון ואומר את האמת: אילו בכניסה לשדה המוקשים היה שלט: "זהירות! שדה מוקשים!" לא בטוח במאה אחוז שהוא היה נמנע מלהיכנס. אז מה? זה לא פוטר את מי שלא שם את השלט מאחריות.

הבעיה לדעתי היא בקסם שמאפשר לשופטים לדעת מי מציג את העובדות בצורה מדויקת יותר, לגבי מידת הדחיפות והסכנה באזהרה שהרופא נתן או לא נתן לפני עשור...

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 10-09-2012, 12:14
צלמית המשתמש של YK69
  YK69 YK69 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.09.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "נולד תינוק נכה וביה"מ קבע רשלנות מצד הרופא"

אני דווקא בצד של ההורים, בתנאי שהעדויות שנמסרו נכונות ולא שיקריות.
אם להפריד בין כתבה למציאות לרגע,
http://www.aw-law.co.il/news/article.asp?NewsID=30988
ואם האתר הנ"ל דובר אמת, אז מדובר בכך שהרופא נתבע על כך שלא הזהיר את המטופלת בפני הסכנות הכרוכות בלידה מוקדמת(השיתוק) אלא רק אמר להם, פעמיים, שיש סכנה ללידה מוקדמת.

מצד שני, איזה סוג של דתיים אלו שמשתמשים באמצעי מניעה? אין אצל דתיים את כל הקטע הזה שאסור סתם ככה להשריץ ומותר רק למען פרו ורבו וכל זה? אני טועה?

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.fresh.co.il/vBulletin/image.php?u=125298&type=profile&dateline=1289576666]

ישן 11-09-2012, 07:32
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
בד"כ ביהמ"ש לא מתעלם מאחריות המטופל אם יש כזו ומתיחס לכך בזמן קביעת הפצוי
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "האתר שהבאת האיר את המקרה באור..."

הכל טמון בפרטים הקטנים.

רישום רפואי הוא חרב פיפיות. מצד אחד מבצע הרישום הוא הרופא והרישום בשליטתו ומצד שני כל דבר שלא נרשם יזקף לחובתו. בחיים יש לכל בעל מקצוע המגיש חוות דעת או המלצה למטופל/לקוח - אינספור מצבי קצה מפניהם תאורטית יכל להזהיר את האיש שמולו.

האם בכל פעם שרופא בקופ"ח נותן מרשם לחולה עם דלקת גרון עליו לפרט באוזניו את כ-ל סיבוכי האי טיפול ואת כ-ל סיבוכי הטיפול? האם משיכת כל ביקור לידי חצי שעה של נאום משפטי שיש גם לתעדו בפרוט לא תגרור סיכון לחולים שלא זכו בשל אובדן הזמן לתור זמין או לממתינים עד בוש במסדרון? הייתה כבר פסיקה שרמזה לכך אם כי הכריעה אחרת בהנמקה צידית כלשהי.

מה שברור הוא שאם מישהו בא ליעוץ בתחום נקודתי אצל מומחה לתחום הנקודתי והמומחה הזה מזהיר אותו מפני 2-3 סיכונים עיקריים - ראוי שירשום זאת בתיק. במיוחד אם נראה לו שהמטופל מהסס לקבל את המלצתו. משפט כגון 'ניתן הסבר להורים אודות הסיכונים שבאי הפסקת הריון ובכללם זיהומים ודמם ולידה מוקדמת על כל סיבוכיה' יסייע תמיד לעוה"ד מטעם המוסד וחברת הבטוח. אם הסיבוך יהיה משהו פינתי מסבוכי הפגות וההורים יטענו כי הוסבר להם שתתכן פגות קשה עם שיתוק מוחין אך לא הוסבר להם שלפגים יש סיכון גדול יותר ללקויי למידה והפרעות קשב - סביר להניח (אם כי לא בטוח) כי ימצא כבר נמישהו בעליון שישים גבול לדבר.

מה שבטוח הוא שאם שופטים היו חשופים משפטית כמו גניקולוגים לתביעות נזיקין בהתאם לרישומיהם, עומק ההתיחסות לפרטים במשפטים רבים, מתן הסבר לעומדים מולם, הקפדה על התנהלות נכונה של הפרקליטים המתורגמנים ופקידי ביהמ"ש באולמם, הצמדות מדויקת לפרוצדורה וכו' עד הפרט האחרון - מערכת המשפט היתה מפסיקה מלתפקד.

נ.ב

לשאלתך הבסיסית התשובה היא 'כן'. הפסיקה לעיתים מתיחסת לכל אזרח עם עו"ד טוב כאילו הוא 'חוסה' שאינו אחראי למעשיו והחלטותיו וזכותו לא לבצע המלצה ואח"כ להלין על כי לא שכנעו אותו מספיק. שופט ציני במקרה אחר תאורטי יכל לשאול את התובע איך זה שידע להערך כל כך טוב למשפט העוסק בכספים עם מציאת פרקליט טוב, השגת מסמכים, ליקוט ידע וברור פרטים עד לעומק אך לא טרח לעשות זאת כשפעל בניגוד להמלצת האיש אותו הוא תובע לגבי ענין חיים ומוות שהיה בידיו.

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 11-09-2012 בשעה 07:37.
ישן 11-09-2012, 08:56
צלמית המשתמש של YK69
  YK69 YK69 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.09.07
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אתה טועה, וחבל שאתה נשמע כל..."

קודם כל אני לא בטוח בעצמי ובגלל זה שאלתי אם אני טועה.
הידע שלי בדת שווה רק למה שאומרים לי כי אני איני מאמין לא באלוהים ולא בכל דבר הדומה לכך.
אני שאלתי את השאלה רק בגלל שפעם דתי, כן דתי, אמר לי שאסור סתם לשפוך זרע אלא רק פרו ורבו. הוא לא דיבר איתי לא על קונדום לא גלולות ולא מכשיר בפי הטבעת ושאר האמצעים הכשרים.
אחרי זה אתה אומר לי שחבל שאני בטוח כל-כך שאסור ואז ממשיך ואומר שיש דתיים קפדניים/מחמירים שאצליהם אסור בסופו של דבר להשתמש בכל האמצעים הנ"ל?

עריכה: לאחר חיפוש בגוגל, 5 אתרים הראשונים רק חיזקו את טענותי שאסור בתכלית האיסור לשפוך זרע לבטלה.
אפילו חיפשתי ספציפית לגבי סיפוק האישה והתקבלו אותן התוצאות. יש מחויבות לספק את האישה כל עוד היא איננה משתמשת באמצעי מניעה. אם האישה לא יכולה יותר להביא ילדים לעולם מסיבות טבע אז יש מחויבות לספק אותה וזה לא נחשב לשפיכה לבטלה. טבעת ברחם זה לא טבעי....

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.fresh.co.il/vBulletin/image.php?u=125298&type=profile&dateline=1289576666]

נערך לאחרונה ע"י YK69 בתאריך 11-09-2012 בשעה 09:05.
ישן 12-09-2012, 19:49
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי YK69 שמתחילה ב "קודם כל אני לא בטוח בעצמי..."

ראשית אתה צודק- לא שמתי לב ששאלת, משום מה חשבתי שאתה קובע עובדה. מתנצל.
שנית- ההגדרה של שפיכת זרע לבטלה היא לא בדיוק מה שאתה חושב. לשפוך בחוץ- זרע לבטלה. לשפוך בתוך הקונדום- גם כן. לשפוך בתוך האישה ללא מחסום- לא מוגדר כך, גם אם האישה על גלולות. הסימוכין שלי הן שזה מה שהמדריכות מלמדות את הנערות בתיכון/אולפנה או איך שלא קוראים לפנימיות החרדיות הללו (בעוונותי יצאתי עם חרדית לשעבר..).

לגבי אותם מחמירים- כתבתי שאולי יש כאלו, אני לא מכיר הרי את כל הזרמים והעדות.

ושים לב לגבי מה שכתבת בסוף- "אם האישה לא יכולה יותר להביא ילדים לעולם מסיבות טבע אז יש מחויבות לספק אותה וזה לא נחשב לשפיכה לבטלה". הרי יש פה משגל ושפיכה כששני הצדדים יודעים שלא יהיה מזה ילד. לשיטתך ולשיטת מה שאמר לך אותו דתי- אסור לשכב איתה, כי הזרע יתבזבז, אבל לפי מה שמצאת ברשת זה דווקא כן מותר. כלומר אתה מסכים איתי שמצאת לפחות מקרה אחד בו גם כשאין הריון בוודאות יתקיימו היחסים.

אגב, הנה סוגיה שחלוקה בין פוסקים, ניתן להבין ממנה שעקרונית מותרים יחסים שונים גם אם בוודאות לא יהיה הריון (ואסורים לפי פוסקים אחרים).

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%94%D7%A4%D7%99%D7%9B%D7%AA_%D7%A9%D7%95%D7%9C% D7%97%D7%9F

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:40

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר