לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-09-2007, 13:20
  Centurion Centurion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.03.07
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי or_oz שמתחילה ב "כמו שבטח שמת לב האשכול הזה לא..."

600 טילים איראניים בעלי טווח בינוני - מספר לא ריאלי. אם תוריד אפס אחד, אולי אז יהיה אפשר להתייחס ברצינות לשאלה שלך (לפי דעתי האישית, אבל מה אני כבר מבין). אבל גם במקרה הזה: כיוון שאיראן מאיימת בתגובה ולא במכה ראשונה, אז יש סברות שחלק מהטילים האלה יושמד במכה ראשונה של אמריקאים. אני אזרוק מספר סתמי: כשליש. נשארנו עם 40 טילים. מהם לא יעלו לאוויר מסיבות טכניות, ארגוניות ואחרות כ-25% (עוד מספר סתמי). נשארו 30 טילים. מהם יגיעו עד ישראל, נגיד, שני שליש (ושוב מספר לא מבוסס בכלל), נשארו 20 טילים. מאלה רק 50% (מצצתי את המספר מהאצבע - אני מודה) יהיו במסלול שמסכן עיר, בסיס צבאי וכו', כלומר 10 טילים. לאלה "חץ" צריך לדעת לתת מענה - כלומר שני טילי "חץ" מיירטים טיל "שיאהב-3" אחד (כך נהוג אצל רוסים, לפחות - מה נהוג פה אני לא יודע, אבל מתאר לעצמי שזה מידע מסווג, כמו תמיד). במקרה היפותתי ובכלל לא מבוסס הזה הסיכוי ליירט 90% מהטילים (ואולי אפילו יותר) נראה לי בר השגה.

נ.ב. נכון לתחילת שנת 2006 לפי פירסום של JCSS היו לאיראנים בערך 20 טילי "שאיהב-3".

נערך לאחרונה ע"י Centurion בתאריך 17-09-2007 בשעה 13:39.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-09-2007, 13:08
  Cfox Cfox אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.08.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי or_oz שמתחילה ב "600 טילים אירניים מדגם שיאהב 3"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי or_oz
מכוונים לעבר ישראל...
במקרה שנותקף אירן תשגר את כולם כניראה בו זמנית.
ככה לפי הכתבה הזאת:
http://news.walla.co.il/?w=//1169866

ברור שאני לוקח את הכתבה הזאת בפרופורציה, אבל עדיין אם ניצור תרחיש שבאמת מכוונים לישראל כ-600 טילים מסוג שיאהב 3.
האם יש לנו את האמצעים כגון: חץ 3 ופטריוט ואולי טילים אחרים בשביל לעצור לפחות 90% ממתקפה מטורפת כזאת?

נשמע מעודד. אם הם ישגרו את כל הטילים בבת-אחת אז מאותו רגע והלאה כבר לא תהיה להם יותר מדי הרתעה אסטרטגית לא? אחרי הפגיעה (חלק ייורטו, חלק בטח יהיה לא תקין, חלק יפגע ע"י חיל-האוויר- לא רואה איך מסתירים כזה שיגור ענק, ובטח תהיינה פגיעות כפולות/משולשות באותו מקום), נוכל לתקוף בלי פחד מהתגובה הטילית שלהם, לא?

ישן 17-09-2007, 21:04
  nec_000 nec_000 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.05.07
אתה טועה
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי roli_bark שמתחילה ב "[QUOTE=Centurion]אם ל-10% של..."

הרתעה היא לא מילה תאורתית - הרתעה גם צריך לשמר.

היה ולו טיל אחד בלתי קונוונציונלי ינחת על ראשך ולא הגבת - הוכחת שאין לך
הרתעה בכדי לעצור את השני שיבוא אחריו.
יתרה על כך: "הזמנת" את בואו.

לכל תחום בעולמנו יש את חוקי המשחק שלו, גם במלחמה הם קיימים.

מבלי "להתברבר" יותר מדי בנושא,
ישראל תמחק "תרתי משמע" כל גורם שינסה לבצע ולו ניסוי בודד של אמל"ח בלתי
קונוונציונאלי על אדמתנו.

כנ"ל תבצע אגב ארה"ב, וכנראה כל מדינה רצינית.

אקצין ואומר: "תמות נפשי עם פלישתים" הינה "הצהרה בלתי רשמית" ידועה של מדינת ישראל.
זה אומר שאם ישראל חטפה גרעיני על ת"א שלמעשה רינדר את מדינת ישראל למוות,
לא משנה אם אלו הם "רק" האירנים שביצעו את מעשה הרוע,
ביחד עם האירנים יתאדו לשמימה כל הגורמים "שמבחינת ישראל" אשמים באופן ישיר, או עקיף
לעובדה שלאיראן יש נשק גרעיני.
ישן 17-09-2007, 16:17
  Centurion Centurion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.03.07
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי Cfox שמתחילה ב "חידוש? זה לא שביום הראשון..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Cfox
חידוש? זה לא שביום הראשון למלחמה אתה אתה שולח את כל מה שיש לך, כולל נשק ב"ק, ומקווה שזה יספיק.

אם אני רוצה ליצור הרתעה זה בדיוק מה שאני עושה. אתה חושב על מה יהיה לאחר תחלית המלחמה, ואני אומר שכל הטעם בידיעות על שיגור 600 טילים הוא למנוע מלחמה.

אבל אם כבר אתה מעוניין במה שיקרה לאחר תחילת המלחמה, אז גם במקרה זה ברור, שעם כל רגע שעובר יהיה פחות ופחות סיכוי שאיראנים יצליחו לשגר משהו, כי מעמצים רבים של אמריקאים יופנו דווקא למשימוש של איתור והשמדה של הארסנל הטקק"ים האירני - בדיוק כמו שקרה בלבנון ולפני זה בעירק. לכן אם כבר יש משהו שאיראנים רוצים לעשות עם הטילים, עדיף להם להתחיל לעשות את זה כמה שיותר מוגדם, כלומר מייד לאחר תחילת המלחמה (ובמקרה האידיאלי אפילו לפני תחילתה - מה שנקרה "מכה מקדימה" - אני לא יודע מה המונח העיברי הנכון), כי אחרי כמה זמן לא ישאר להם מה לשגר.
ישן 17-09-2007, 21:30
  Cfox Cfox אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.08.06
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי Centurion שמתחילה ב "[QUOTE=Cfox]חידוש? זה לא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Centurion
אם אני רוצה ליצור הרתעה זה בדיוק מה שאני עושה. אתה חושב על מה יהיה לאחר תחלית המלחמה, ואני אומר שכל הטעם בידיעות על שיגור 600 טילים הוא למנוע מלחמה.

אבל אם כבר אתה מעוניין במה שיקרה לאחר תחילת המלחמה, אז גם במקרה זה ברור, שעם כל רגע שעובר יהיה פחות ופחות סיכוי שאיראנים יצליחו לשגר משהו, כי מעמצים רבים של אמריקאים יופנו דווקא למשימוש של איתור והשמדה של הארסנל הטקק"ים האירני - בדיוק כמו שקרה בלבנון ולפני זה בעירק. לכן אם כבר יש משהו שאיראנים רוצים לעשות עם הטילים, עדיף להם להתחיל לעשות את זה כמה שיותר מוגדם, כלומר מייד לאחר תחילת המלחמה (ובמקרה האידיאלי אפילו לפני תחילתה - מה שנקרה "מכה מקדימה" - אני לא יודע מה המונח העיברי הנכון), כי אחרי כמה זמן לא ישאר להם מה לשגר.

נניח והאיראנים צודקים- ובידיהם 600 (!) טילים כאלה. זה באמת יהיה כזה קל ומהיר להשמיד אותם שהם יצטרכו להיפטר מהכל במכה אחת?

אין לי ספק שהצהרות כאלה באות אך ורק בשביל הרתעה- ומצד שני אני לא מאמין שהן תממושנה בצורה הזאת.

ישן 17-09-2007, 17:20
  y o g e v y o g e v אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.05.07
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי Cfox שמתחילה ב "למה מצבנו "לא מזהיר במיוחד"?..."

מבחינת איראן שהאמת זה לא הצד החזק שלהם,
ונסתמך על זה שאנחנו לא יודעים מה הארסנל הטילים המדוייק של איראן.
אז תחשוב על תרחיש כזה:
הם משגרים (נגיד) את ה600 טילים שלהם בא זמנית ..הטילים שלהם גם בלי להרוס מבנה או להרוג מישהו..
איך שהם מגיעים לארץ הם יצרו תהרתעה הרצויה ,זאתי שאיראן מצפה לה...

ואז איראן יכולה להמשיך לאיים ולהגיד שזאתי היתה המכה הראשונה מן אללה וכו' וזאתי רק ההתחלה ויש לה עוד מיליון טילים...מבחינת איראן זה מספיק, זה העביר תמסר וגרם להרתעה ולפחד...

אם יש או אין להם עוד טילים זה לא ממש מעניין אותם....

אתה יכול להשוות תתרחיש הזה לנסראללה מהמלחמה האחרונה... הוא איים ואיים ...אמר חיפה ,הגיע(600 טילים שכביכול אצל האיראנים)
ואז כל פעם אמר ואמר שהוא יגיע מעבר ומעבר לחיפה לתל אביב....
בתחלת המלחמה היו לו טילים אז היה לו כביכול ביסוס ,אבל לאחר שחיל האוויר השמיד לו את רוב הטילים (לא יודע אם את הכל) אז כבר לא היה לו ממש בסיס לאייומים שלו ,וזה עדין לא מנע ממנו לאיים וזה לא הפחית בכלל מחשיבות ועוצמת האייומים...

לדעתי כך תתנהג איראן.. לאחר שהיא תראה שהיא מסוגלת לשגר ת600 טילים ,תמכה הראשונה. לא תהיה לה בעיה להמשיך לאיים...

היתרון בשיגור 600 טילים לדעתי .
כאשר אתה שולח 600 טילים במכה זה מגדיל את הסיכויים שלך באופן ניכר מאוד לחדור את ההגנה של המדינה היריבה.

טיל טיל על ישראל זה מספיק מרווח נשימה.להחליף טילים. להטעין טילים, להזיז סוללות, לתקן באגים וכו'...
שיגור של המון טילים זה כבר סיפור אחר לגמרי לכן איראן שוקדת להגיע לזה...

(כל הנאמר זה דעתי בלבד,תתיחסו אל זה באופן מוגבל, מקווה שלא דברתי שטויות)
ישן 17-09-2007, 17:10
  MK82 MK82 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.08.07
אולי אין להם 600 טילים ובטוח שאין להם 600 משגרים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי or_oz שמתחילה ב "600 טילים אירניים מדגם שיאהב 3"

אבל מאות בודדות 200 ~ 300 טילים וכמה עשרות של משגרים בטוח יש להם , אז מכה של 600 טילים
לא ממש מציאותית אבל גם 15 ~ 20 טילים ביום מספיקים להופך את החיים לגיהנום .

בקשר לפגיעה במשגרי טק"ק אל תסמכו על זה יותר מידי אני דווקה יותר סומך על ירוט הטיל בדך לפה.

אירן היא מדינה ענקית לא יהיה קל למצוא את המשגרים מה עוד שהעדיפות היא קודם חיסול מערך ההגנה
והפיקוד ולאחר מכן פגיעה בתשתית של יצור הגרעין ... כך שלטפל במשגרים יתחילו לאחר יומיים לפחות
מה שאומר שישראל חוטפת 30 ~ 40 טילים בערך 50% ישמדו על ידי מערך ההגנה שלנו .

להחזיר לאירנים 20 ~ 30 טילים גם אנחנו יכולים רק שנראה לי שפה קודם כל נצתרך לטפל בסורים וחיזבללה לפני שנוכל להגיב לאירנים ....
ישן 17-09-2007, 21:21
  דן 137 דן 137 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.04
גם במלחמה יש חוקים +המלצה על סרט.

ואני לא מתכוון לאמנת ז'נבה..
צריך להאמין-
כאשר יעלה רף האגרסיביות נגד ישראל למידה בלתי נסבלת או בעלת משמעות קיומית תהה התגובה פרופורציונית- ויתכן אף שתהיה מכה מקדימה.
משהו בסגנון "בעל הבית השתגע"
אני מניח,שתרחישים מסוג זה נבדקים במשחקי מלחמה תקופתיים ומי שאמור לתת את הפתרונות מתורגל במגוון סיטואציות.
אני מעריך את כל הנ"ל בעיקר מתוך תקווה כי כך יהיו הדברים,ולא על סמך ידע מבוסס.
600 שיהבים או אלף- לא באמת חשוב,ברגע שנגלוש להקזת דם הדדית זה לא ממש חשוב אם שיטחנו את טהרן או את דמשק,אם מימלא גם כאן השמש כבר לא תזרח..
זה ממש לא משנה כמה טילים יעצרו על ידי סוללות החץ-במיוחד אם זה שלא יעצר ינחת לי ברחוב.

ממליץ למי שעוד לא ראה- ד"ר סטרינג'לאב או "איך הפסקתי לפחד ולאהוב את הפצצה" האבסורד שבמדיניות ההרתעה.
ישן 18-09-2012, 22:30
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
יופי, אחרי שצחקנו - נעבור לחלק האומנותי..
בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי יריחו 3 התשובה הישרא שמתחילה ב "במפעל הטילים בבאר יעקב"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי יריחו 3 התשובה הישרא
במפעל הטילים בבאר יעקב

1. על סמך מה אתה קובע את המס' הנ"ל? (150-200)

2. ובהנחה וקביעתך מבוססת - למה אתה חושב שמותר לך לנקוב במס'?

ישן 18-09-2007, 21:18
  טל ענבר טל ענבר אינו מחובר  
מומחה לתעופה, תעופה צבאית, חלל ולווינות. חוקר בכיר במכון פישר

חבר מתאריך: 02.07.05
מבזק מיוחד! דבקה צודקים!

"המקורות הצבאיים והאיראניים של תיקדבקה: אין לאיראן 600 טילי שיאהב 3 המכוונים כלפי מטרות בישראל ומטרות של הצבא האמריקני בעיראק, כפי שמדווחים ביום ב' (17.9) מקורות שונים בטהרן. כמו כן אין לאיראנים מספר גדול כזה של משגרים היכולים לירות 600 טילים בבת-אחת, ואפילו הרבה פחות בתקופה של כמה ימים."

http://www.debka.co.il/headline.php?hid=2633

השאלה הנשאלת, איפה למדו "המקורות הצבאיים והאיראניים של תיק דבקה" את הברור מאליו? יכול להיות שכאן? לא, לא יכול להיות....הרי ישלהם "מקורות" ו"מומחים" כה רבים.
ישן 18-09-2012, 21:31
  yanivib137 yanivib137 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.05.06
עוד כתבה מטופשת שהכוונה מאחוריה היא לזרוע פחד בקרב הציבור

עוד כתבה מטופשת שהכוונה מאחוריה היא לזרוע פחד בקרב הציבור ולגרום לדעת קהל נגד סיכול ישראלי צבאי של תוכנית הגרעין האיראנית.
מצטרף לדעתם של מומחים גדולים ממני שכתבו כאן מדוע הידיעה הזאת מטופשת.

התגובה האיראנית למתקפה ישראלית תהיה בעיקר ע״י חיזבאללה , ג׳יהאד איסלאמי מעזה ומתקפת טרור
ברחבי העולם - כך ע״פ פרשנים ומומחי בטחון שונים.

זכור שגם לאיראנים יש הרבה מה להפסיד מתקיפה ישראלית - לאוו דווקא במישור הצבאי אלא בעיקר במישור הכלכלי והשלטוני (דיי קל לפגוע במתקני הנפט הגדולים של איראן ולגרום להם נזק שיקח שנים לתקנו).
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:52

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר