לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-09-2012, 19:29
  שטורס שטורס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.01.07
"חיזב אל שייטן איל לובנני" - LOL....כל ישראלי מבין למי הכוונה. איזה יופי של הגדרה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי noamlaw שמתחילה ב "מעורבות חיזבאללה בקרבות בסוריה #1"

קולעת.
אין ישראלי שלא יבין זאת - גם אם לא דובר ערבית. וכמה אהבה שוררת בין ה- FSA לחזבאללה...צריך לברך שהחיינו על זה לדעתי.
מישהו היה יכול לדמיין אפילו סרטון כזה עם תכנים כאלו רק לפני שנתיים?!

נאסארללה שלח כוח צלפים חיזבאללוני לטבוח באזרחים הסורים.
ואחד מהם חושף פה את ערוותו. שימו לב לעיניים של הבחור...לא נראה שעברו עליו חוויות נעימות במיוחד. ובוא נגיד שאחרי הטיפול שיקבל שם - צלף מוכשר הוא לא יהיה כבר.

ללמדך אם אתה קצין מודיעין: הכל אפשרי. המזה"ת הוא נשף מסיכות אחד גדול.

אם נכנסו 1,500, נשאלת השאלה: כמה חזרו בחתיכה אחת? פורסמה ידיעה לא מזמן באתר רוטר.נט שעשרות מהם חזרו בארונות, תכריכים, ובמצבי צבירה שונים.
מה שנשמע לי סביר לאור הכאוס בסוריה.
יוצא מכך שהרבה לפני שייאלץ להתכתש מול צה"ל - נאסראללה ייאלץ להסביר לאמהות איך ולמה ומדוע הוא שלח את הבנים שלהם למלחמה אבודה מול אויב סורי חזק, שעוד יינקם מהם.
וזוהי רק ההתחלה. הם עוד שם. כך שצפויות אבידות נוספות.

נאסראללה למעשה נלחם בסונה - ובמדינות כמו סעודיה והמפרציות שעוזרות למורדים. מלחמה עקיפה בארה"ב ואירופה ספקיות הנשק למורדים.

אני קולד את זה בהקלדה עיוורת - ולא מאמין למראה עיני ולמראה אותיות המצטרפות למילים ומשפטים ואמירות שמקבלות פתאום משמעות בלתי נתפשת.

אתם קולטים?! חיזבאללה נלחם בעם הסורי - ומאבד עשרות לוחמים.
סוריה האויב הכי גדול של חיזבאללה.
אסד הפך לבדיחה.
ואיראן...מכריזה שתילחם עד הלבנוני האחרון.

נשף מסיכות הזוי בעיצומו.

ועם ישראל? עושה הכנות כרגיל לראש השנה.
לא ייאמן.

נערך לאחרונה ע"י שטורס בתאריך 15-09-2012 בשעה 19:39.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-09-2012, 14:16
צלמית המשתמש של Lion_of_Zion
  Lion_of_Zion Lion_of_Zion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.04.11
המשמעות של מעורבות איראנית ולבנוניות תהיה כנראה הרת אסון עבור חיזבאללה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי noamlaw שמתחילה ב "מעורבות חיזבאללה בקרבות בסוריה #1"

הסלידה של הסורים כלפי חיזבאללה שקשר את עצמו אם משטרו של אסד ואחמדינאג'ד מיום היווצרותו(מן הסתם אחרי הכול הם אלו שהקימו את הארגון)היייתה קיימת כבר מהיום הראשון של המהפכה,אבל הטעות של חיזבאללה הייתה הנסיון הנואש לסייע לאסד,לא ברור לי מה הם קיוו להשיג בשליחת כוח קטן כל כך(מאומן ככל שהיה)כדי לסייע לצבא הסורי.לא היה ברור לחיזבאללה שאין להם את כוח האדם כדי להשפיע על המרד בצורה משמעותית?וכאשר שיטת הלוחמה של חיזבאללה(חוץ מהרקטות והפשיטות הקטנות)מבוססת ברובה על מגננה ואין זה בטבעו של האירגון טרור לכבוש ולהחזיק שטחים תוך כדי דיכוי האוכלסייה ולחימה על מול אירגון טרור אחר.הסיבה היחידה שאני רואה למעורבות של חיזבאללה בסוריה זאת האשליה שיום אחד אסד יעמוד שוב על הרגליים והתמיכה שחיזבאללה העניק למשטרו תזכה את חיזבאללה בתמיכה נוספת מהמשטר.
התוצאה של נפילת המשטר הסורי והקמת משטר חדש(שכנראה לא יהיה חברותי מאוד כלפי חיזבאללה ואיראן)היא דעיכה הדרגתית של חיזבאללה(סוריה היא המסלול העיקרי להעברת אמל"ח לחיזבאללה)שתואט לבסוף ע"י פיתוח יכולת ייצור אמל"ח עצמאית בלבנון אך קשה לי להאמין שלארגון תהיה מתישהו יכולת פיתוח וייצור שתתקרב בכלל לזאת של איראן וסוריה.אני מקווה שסוריה תבחר ליצור מערכת יחסים עם המערב למרות שקשה לי להאמין שזה יקרה אלה עם ארה"ב ונאט" לאו יתערבו בנעשה בסוריה(כרגע הקולות בעולם הערבי מתארים את המערב כצבועים שהתערבו בלוב בשביל הנפט וכעת נותנים לסורים להרצח),אם לסורים לא יהיה צד לפנות עליו המדינה פשוט תקרוס ואנחנו לא רוצים מדינה כזאת בקרבתנו.

נערך לאחרונה ע"י Lion_of_Zion בתאריך 17-09-2012 בשעה 14:24.
ישן 17-09-2012, 18:28

אתה ממעיט ביכולות של צה"ל
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי mUSHROOM1232 שמתחילה ב "גם אם חיזבאללה יפסיק לקבל נשק..."

אתה חושב שזה קל להחביא 70,000 רקטות(נשמע לי מספר הזוי,אבל נניח)?אני מוכן להתערב שצה"ל יודע על מיקומם של אחוז נכבד מהרקטות ועוד אחוז נכבד יוודע לצה"ל בזמן הלחימה(צילומים רבים מעופרת יצוקה ומלחמת לבנון השנייה מראים כי צה"ל אוהב לעקוב אחרי משגרי הטילים ולהפגיז אותם רק כשהם חוזרים למחסן הנשק שלהם)בקיצור סביר להניח שטילים רבים לא יזכו לפעול.אגב לדעתי המלחמה הבאה תהיה ארוכה מהקודמת מכיוון שהיא תכלול פעילות קרקעית הרבה יותר אינטנסיבית.

ישן 17-09-2012, 19:07
  mUSHROOM1232 mUSHROOM1232 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.02.12
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי Lion_of_Zion שמתחילה ב "אתה ממעיט ביכולות של צה"ל"

זה(שיש לחיזבאללה באזור השישים-שבעים אלף רקטות)מה שכתוב בכתבות כאלה ואחרות בנוגע למספר הרקטות שיש לחיזבאללה. אני מניח שיודעים איפה רוב הרקטות נמצאות,אבל רובן הגדול הן רקטות לטווח של כמה עשרות קילומטרים ואי אפשר להשמיד אותן מהאוויר,אלא צריך תמרון יבשתי גדול בשביל זה וגם אם יכבשו את לבנון הירי ימשך. באשר למשך הזמן של המלחמה-לדעתי המלחמה הבאה תהיה יותר קצרה כי העורף יחטוף הרבה יותר ויעשו הכל כדי לקצר אותה. ההרס בלבנון יהיה הרבה יותר גדול ממה שהיה במלחמה הקודמת,אבל גם אנחנו גם נחטוף יותר ממה שחטפנו אז. אם ב-2006 חיזבאללה ירה כ-150 רקטות ליום,במלחמה הבאה זה יהיה קרוב יותר לאלף.

נערך לאחרונה ע"י mUSHROOM1232 בתאריך 17-09-2012 בשעה 19:09.
ישן 17-09-2012, 23:18
  cesium cesium אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.11
זו כנראה כבר לא התוכנית של חיזבאללה ואירן
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי Lion_of_Zion שמתחילה ב "המשמעות של מעורבות איראנית ולבנוניות תהיה כנראה הרת אסון עבור חיזבאללה"

סביר מאוד להניח שהם הגיעו גם כן למסקנה שאסד לא יוכל לשלוט שוב על כל סוריה.

לדעתי, מטרתם הסופית היא לפיכך שונה: לגרום לכך שסוריה לא תוכל להתייצב תחת שלטון ידידותי לסעודים או למערב. אם אסד יוכל לשרוד, יופי. אם לא, סוריה אנרכית (לפחות לעשור הזה) תתאים להם. יש לציין שתוכנית כזו לא בהכרח מנוגדת לאינטרסים של ישראל...

דרך פעולה כזו משרתת מספר מטרות:

א. כהרתעה נגד מהפכה פנימית באירן, במיוחד "התנועה הירוקה". אם אסד החלש יחסית יכול להילחם זמן כה רב ולהרוג כה רבים, המצב באירן (כך מרומז) יהיה קשה שבעתיים.

ב. אחד מהסיוטים האמיתיים של חיזבאללה הוא סוריה עויינת (לא סתם נייטרלית). ולדעתי לאו דווקא מסיבות אספקת נשק - שליטתם בנמלי הים והאוויר הלבנוניים מספקת בשביל להבריח די נשק. סוריה עויינת תתורגם מיד לשינוי דרמטי בתוך לבנון. חיזבאללה פשוט לא יוכל לשרוד עם אויבים כה רבים בסביבה עוינת לחלוטין. כמובן, דרך הפעולה הנוכחית מבטיחה שכל משטר חדש בסוריה יהיה עוין בסופו של דבר - מה שמחזק את דעתי שהם לא רוצים שסוריה תתיצב בכלל בזמן הקרוב.

ג. הסחת הסעודים מתמיכה בארגונים הסוניים בעירק לפחות זמנית.

אני מסכים שהתוכנית הזו אפילו לא מתקרבת לאופטימלית (חוץ מאולי סעיף א'), שסביר להניח שהם ידפקו בטווח הרחוק ממנה ושאם הם היו יודעים מראש מה היה קורה כנראה היו פועלים אחרת - אבל חיזבאללה ואירן לא העריכו נכונה את עמידות המהפכה ועכשיו הם תקועים ללא דרך חזרה.

ראו גם:
http://www.joshualandis.com/blog/?p=15649

נ.ב. דיון באורך המלחמה הבאה ללא דיון בתסריט צפוי וללא מתן זכות הצבעה לאויב הוא בעייתי בלשון המעטה.
ישן 18-09-2012, 06:47
  שטורס שטורס אינו מחובר  

האם מוחנו נשטף עד כדי כך שאנחנו לא מסוגלים להבחין במה שנמצא מתחת לאפנו
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי cesium שמתחילה ב "זו כנראה כבר לא התוכנית של חיזבאללה ואירן"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי cesium
סביר מאוד להניח שהם הגיעו גם כן למסקנה שאסד לא יוכל לשלוט שוב על כל סוריה.

לדעתי, מטרתם הסופית היא לפיכך שונה: לגרום לכך שסוריה לא תוכל להתייצב תחת שלטון ידידותי לסעודים או למערב. אם אסד יוכל לשרוד, יופי. אם לא, סוריה אנרכית (לפחות לעשור הזה) תתאים להם. יש לציין שתוכנית כזו לא בהכרח מנוגדת לאינטרסים של ישראל...

זאת הטרגדיה, "השריטה", של מלחמות לבנון אצלנו.
חיזבאללה שולח כוח של כמה עשרות או מאות לוחמים, המשמשים יותר כדחלילים בכאוס הסורי, ואנחנו - חלקנו לפחות - מיד מפליגים ביכולותיו ומנבאים לו שליטה על הכאוס הסורי.
לא טוב לזלזל באויב.
אבל גם הפרזה ביכולותיו היא מתכון לתבוסה.
כפי שכתבו כאן, חיזבאללה לא מסוגל לשלוט בסוריה או אפילו לתרום תרומה משמעותית לצבא הסורי שממילא מפעיל חלק גדול מיכולותיו, באכזריות גדולה, ללא הגבלת זמן ואמצעים, קוצר קציר רב במורדים -אבל גם סופג ונשחק.
חיזבאללה לא יכול לספוג שחיקה של 10% בכוח הלוחם שלו- ולעמוד על רגליו כאילו כלום.
לבנון היא מדינה קטנה, ועם כל הנחישות והרעל של חיזבאללה- יש גבול ליכולותיו.
חיזבאללה יודע שאסד נלחם במערב. במדינות חזקות ועשירות. ללא מגבלת תקציב או אמצעים.
חיזבאללה יודע שאם ישים את כל הביצים בסל של אסד- הוא יאבד את הביצים כולן.
חיזבאללה רוצה לשמור כוח ומוטיבציה לעימות אפשרי עם ישראל.
חיזבאללה לכוד אסטרטגית בין כוחות עוינים מאד.

אז נכון, יש להם אלפי רקטות וטילים.
אבל עם זה הם לא ינצחו את המלחמה בסוריה.
ואם ילחמו בשטח - הם ימותו וייקצרו במבצעי גרילה והתאבדות ממש כמו חיילי הצבא הסורי.
אם יילחמו במסגרות גדולות - אנחנו עוד עשויים לראות שורה של 20-30 חיזבאללונים שכובים עם ראשים מנופצים - כמו שראינו לפני שבועיים 20 חיילים סוריים עם כדור בראש שכובים.
ראינו כיצד המורדים בסוריה פועלים. רעל והקרבה לא חסרים שם. וגם אמל"ח לא. והם מכירים את כל הטריקים של חיזבאללה עם מכוניות, מתאבדים ומשאיות תופת.
מישהו פה רואה את חיזבאללה מחזיק מחסום אחד בסוריה?!
הלא לעמוד שם במחסום זה מרשם למוות ודאי כמעט.

סוריה היתה משענתו העיקרית של חיזבאללה. ואותה היא איבד. אני חותם על זה. ייקח כמה שייקח - חיזבאללה הוא אויב של העם הסורי. "חיזב אל שייטן אל לובנאני" - כך הם קוראים להם בוידאו. ואין צורך להוסיף. מי שטבח ושחט בעם הסורי - מעשיו לא יישכחו מהר.
יש לי הרגשה שעוד לא ראינו את הסוף בעימות הזה. שחיזבאללה עוד ישלם מחיר גבוה מאד על טיפשותו והחלצותו לעזרת אסד. לדעתי, כשאסד ייחלש או יברח - הם יתפנו לטפל בלבנונים ובחיזבאללה.

דרך פעולה כזו משרתת מספר מטרות:

א. כהרתעה נגד מהפכה פנימית באירן, במיוחד "התנועה הירוקה". אם אסד החלש יחסית יכול להילחם זמן כה רב ולהרוג כה רבים, המצב באירן (כך מרומז) יהיה קשה שבעתיים.

א. אסד לא חלש. צבאו עדיין נאמן לו. ובידיו אמצעי לחימה רבים.
ב. אסד נהנה מתמיכת מעצמות גדולות. איראן - אני לא בטוח.
ג. אני מזכיר לך שבאיראן, שלטון המולות נבנה על אדנים של תמיכה עממית. זאת לא עדה אחת אלימה ששולטת באחרות ואין לה מה להפסיד. ברגע שהם יתחילו לטבוח בעם שלהם עצמם במספרים גדולים - השלטון יתרסק ולא חשוב כמה ייהרגו.
אבל זה לא קרה ולדעתי גם לא יקרה. שלטון המולות יתפורר הרבה לפני זה.
עוד זכור הזעזוע האדיר שעוררה תמונה של בחורה אחת שיצאה להפגין ונורתה בראשה.
ברגע ששלטון המולות יתחיל לטבוח - הם יאבדו באחת את הלגיטימציה שלהם לשלוט. זה דבר שלנו כישראלים הוא לא אינטואטיבי. אבל האיראנים זוכרים היטב את שלטון השאה' וזרוע בטחון הפנים שלו, הסאוואק. טבח רחב ממדים לא מסתדר עם שלטון דתי המטיף לערכים הפוכים לכאורה של סובלנות וכו'. אפילו את הבוגדים לכאורה הם דנים במשפט ומשתדלים לייצר מראית עין של שלטון חוק.

ב. אחד מהסיוטים האמיתיים של חיזבאללה הוא סוריה עויינת (לא סתם נייטרלית). ולדעתי לאו דווקא מסיבות אספקת נשק - שליטתם בנמלי הים והאוויר הלבנוניים מספקת בשביל להבריח די נשק. סוריה עויינת תתורגם מיד לשינוי דרמטי בתוך לבנון. חיזבאללה פשוט לא יוכל לשרוד עם אויבים כה רבים בסביבה עוינת לחלוטין. כמובן, דרך הפעולה הנוכחית מבטיחה שכל משטר חדש בסוריה יהיה עוין בסופו של דבר - מה שמחזק את דעתי שהם לא רוצים שסוריה תתיצב בכלל בזמן הקרוב.

אין להם היכולת להשפיע על יציבותה של סוריה. מרגע שהמורדים ישתלטו על סוריה וייצבו את הצבא - חיזבאללה חייב להביא בחשבון פלישה סורית וכיבוש לבנון.
שוב: חיזבאללה אינו כל יכול. צמה הם יעשו, ישגרו רקטות על סוריה? יקבלו חזרה פי אלף מונים. בלי חוכמות.
ישגרו חוליות מחבלים לתקיפה, מכונית תופת? יקבלו חזרה פי מאה. אל תשכח עם מי יש להם עסק: עם מורדים פנאטים שביום אחד מאבדים מה שחיזבאללה קוצר בשנים אצלנו. מה יפריע למורדים בדיוק לדפוק את כל המחסומים של חיזבאללה בבקאעה למשל, עם מתאבדים?!
מה יפריע להם להגניב משאית תופת או כמה לדאחיה ולהרים כנס המוני של חיזבאללה? אלו דברים שקורים בסוריה כמעט יום יום. מפוצצים
הלוויות...
וכבר שנו רבותינו : "זונה לא מפחידים עם XXX".

בקיצור, חיזבאללה לא נספר על ידי המורדים או מי שישלוט בסוריה.
וכל השאגות של נאסראללה ואיומיו ונאומיו הם בומרנג. הטילים שלו כלום. והוא לא יעז לשגר למדינה מוסלמית טילים.

ג. הסחת הסעודים מתמיכה בארגונים הסוניים בעירק לפחות זמנית.

אני מסכים שהתוכנית הזו אפילו לא מתקרבת לאופטימלית (חוץ מאולי סעיף א'), שסביר להניח שהם ידפקו בטווח הרחוק ממנה ושאם הם היו יודעים מראש מה היה קורה כנראה היו פועלים אחרת - אבל חיזבאללה ואירן לא העריכו נכונה את עמידות המהפכה ועכשיו הם תקועים ללא דרך חזרה.

צריך הרבה הרבה יותר מחיזבאללה עלוב בשביל להסיח את הסעודים, הוואהבים, מתמיכה בארגון סוני שנאבק להשיג שליטה במדינה שהיתה חילונית. אתה ממעיט בערכם של הסעודים.

ראו גם:
http://www.joshualandis.com/blog/?p=15649

נ.ב. דיון באורך המלחמה הבאה ללא דיון בתסריט צפוי וללא מתן זכות הצבעה לאויב הוא בעייתי בלשון המעטה.
ישן 18-09-2012, 12:58
  cesium cesium אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי שטורס שמתחילה ב "האם מוחנו נשטף עד כדי כך שאנחנו לא מסוגלים להבחין במה שנמצא מתחת לאפנו"

א. אני אכן מסכים איתך שחיזבאללה מת ברגע ששלטון סוני יתייצב בסוריה, והשאלה היחידה היא איך המוות הרשמי יוכרז. לכן חייבת להיות לחיזבאללה ואירן תוכנית נגד.
זה הדבר היחידי שנשאר להם. ואכן יש סיכויים שהתוכנית הזו תכשל - הסונים לא ישכחו, ויש הרבה אינטרסים שלא רוצים סוריה אנרכית. אבל זו אינה תוכנית חסרת סיכוי.

ב. מעולם לא נרמז שחיזבאללה "ישלוט בכאוס". כל הרעיון מאחורי כאוס הוא שאף אחד לא שולט בו.... המטרה תהיה למנוע מהסונים להתאחד כנגד חיזבאללה או (יותר גרוע מבחינת האירנים) כנגד השלטון בעירק.

לא נראה לי שאפשר לזלזל באפשרות שאכן יהיה כאוס. תמיכה אסטרטגית באסד ובכוחות אופרטוניסטיים מסוימים אצל המורדים יכולה לעזור ביצירת הכאוס. איך? למשל כך:

1. ע"י הגברת השנאה בין המיעוטים והרוב הסוני כך שיהיה קשה מאוד לאחות את סוריה מחדש.
2. ע"י מניעת איחוד בין המורדים כך שהם יריבו בינם לבין עצמם.
3. ע"י יצירת חבלים הנשלטים ע"י המיעוטים (אפילו לאחר מפלת שלטון אסד) כך שלכל שלטון חדש יהיו בעיות רציניות (כלכליות וצבאיות).
4. ע"י שורה של פיגועים לאחר מפלת אסד.
5. ע"י הרס הערים הראשיות במקרה שאסד יאבד אותן.

ביכולת אירן לעזור לכל אחד מהדברים האלו. סעיפים 1, 3 ו5 מתיישבים יפה מאוד עם האסטרטגיה של אסד, וע"י עזרה לאסד הם מגבירים את הסיכוי לקיומם.
2 מצריך בעיקר פעולות מודעיניות ודיפלומטיות שיעודדו את הנטיה ה_טבעית_ של קבוצות בעלות אידאלוגיה שונה לריב בינם לבין עצמם. ו4 מצריך בסה"כ ארגון טרור צייתן.

החלק של חיזבאללה בעניין הזה כרגע הוא להיות משטרה נאמנה לאסד שתמנע עוד עריקות בצבא. אכן קשה להם לספוג אבידות, אבל כרגע הם עוד יכולים להגביל את מעורבות אנשיהם לרמת הנסבל.

ג. אתה ממש, אבל ממש לא מכיר את אירן. אתה חושב שהאירנים לא יודעים מה קורה בכלא אויאן למשל? ואתה יודע בכמה מתנגדים השלטון האירני טבח בפומבי בשנות ה80? ואתה יודע ששירות המודיעין החדש לאחר המהפכה היה אותו סאוואק אבל בשינוי שתי אותיות? וממתי אירן הטיפה לסובלנות????

אירן נשענת על פחד ותעמולה. ויש להם אידאלוגיה מצוינת כדי להצדיק את כל ההרג בעמם כאשר זה נדרש:
1. כל המורדים בשלטון מורדים במולות, שהם מייצגי האל על פני האדמה, ולפיכך הם כופרים ודמם מותר...
2. כל המורדים בשלטון פועלים בשירות ארה"ב ובריטניה**, ולכן הם בוגדים ודמם מותר...

מות הבחורה הוביל לזעזוע הרבה יותר נרחב במערב מאשר באירן.

** פיקסציה אירנית עוד מימי "המשחק הגדול". רק באירן יש כאלו שעדיין חושבים שבריטניה נשארה מעצמת-על.

נ.ב.

ציטוט:
חיזבאללה יודע שאם ישים את כל הביצים בסל של אסד- הוא יאבד את הביצים כולן.
לא נשארה לו ברירה אחרת. שמעת איך קוראים לחיזבאללה בסרטים האלו.

ציטוט:
חיזבאללה לכוד אסטרטגית בין כוחות עוינים מאד.
ולכן חיזבאללה עושה כמיטב יכולתו למנוע זאת מראש.

ציטוט:
סוריה היתה משענתו העיקרית של חיזבאללה
נראה לי שהתבלבלת בין "סוריה" ל"אירן".

ציטוט:
א. אסד לא חלש. צבאו עדיין נאמן לו. ובידיו אמצעי לחימה רבים.
יחסית למולות, הוא מאוד חלש. הוא חסר נפט שיממן את המדינה. שלטונו נשען על תמיכת עדה אחת ומנכר את שאר העדות. למולות יש תוכנית גרעין (שבירור מפחדים להפציצה) ואסד כבר איבד את שלו. צבאו נחלש ע"י עריקות רבות.

ציטוט:
ב. אסד נהנה מתמיכת מעצמות גדולות. איראן - אני לא בטוח.
אני בטוח שאירן מסוגלת לגייס את סין ורוסיה לצידה אם תהיה התקוממות. הן אוהבות נפט ושונאות שונאות התקוממויות עממיות.

ציטוט:
אין להם היכולת להשפיע על יציבותה של סוריה. מרגע שהמורדים ישתלטו על סוריה וייצבו את הצבא - חיזבאללה חייב להביא בחשבון פלישה סורית וכיבוש לבנון.
יש להם היכולת לעשות זאת ונסיון רלוונטי. אם הם יצליחו זו שאלה אחרת. אבל אין להם ברירה אחרת. מה עדיף? להילחם במורדים עכשיו (כשעוד יש סיכוי) או להילחם בהם אח"כ?

ציטוט:
צריך הרבה הרבה יותר מחיזבאללה עלוב בשביל להסיח את הסעודים
מה שמסיח אותם זה חוסר היציבות שיכול להגיע מסוריה אנרכית, לא חיזבאללה לבדו.
ישן 18-09-2012, 17:24

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי cesium שמתחילה ב "א. אני אכן מסכים איתך..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי cesium
א. אני אכן מסכים איתך שחיזבאללה מת ברגע ששלטון סוני יתייצב בסוריה, והשאלה היחידה היא איך המוות הרשמי יוכרז. לכן חייבת להיות לחיזבאללה ואירן תוכנית נגד.
זה הדבר היחידי שנשאר להם. ואכן יש סיכויים שהתוכנית הזו תכשל - הסונים לא ישכחו, ויש הרבה אינטרסים שלא רוצים סוריה אנרכית. אבל זו אינה תוכנית חסרת סיכוי.

ב. מעולם לא נרמז שחיזבאללה "ישלוט בכאוס". כל הרעיון מאחורי כאוס הוא שאף אחד לא שולט בו.... המטרה תהיה למנוע מהסונים להתאחד כנגד חיזבאללה או (יותר גרוע מבחינת האירנים) כנגד השלטון בעירק.

לא נראה לי שאפשר לזלזל באפשרות שאכן יהיה כאוס. תמיכה אסטרטגית באסד ובכוחות אופרטוניסטיים מסוימים אצל המורדים יכולה לעזור ביצירת הכאוס. איך? למשל כך:

1. ע"י הגברת השנאה בין המיעוטים והרוב הסוני כך שיהיה קשה מאוד לאחות את סוריה מחדש.
2. ע"י מניעת איחוד בין המורדים כך שהם יריבו בינם לבין עצמם.
3. ע"י יצירת חבלים הנשלטים ע"י המיעוטים (אפילו לאחר מפלת שלטון אסד) כך שלכל שלטון חדש יהיו בעיות רציניות (כלכליות וצבאיות).
4. ע"י שורה של פיגועים לאחר מפלת אסד.
5. ע"י הרס הערים הראשיות במקרה שאסד יאבד אותן.

ביכולת אירן לעזור לכל אחד מהדברים האלו. סעיפים 1, 3 ו5 מתיישבים יפה מאוד עם האסטרטגיה של אסד, וע"י עזרה לאסד הם מגבירים את הסיכוי לקיומם.
2 מצריך בעיקר פעולות מודעיניות ודיפלומטיות שיעודדו את הנטיה ה_טבעית_ של קבוצות בעלות אידאלוגיה שונה לריב בינם לבין עצמם. ו4 מצריך בסה"כ ארגון טרור צייתן.

החלק של חיזבאללה בעניין הזה כרגע הוא להיות משטרה נאמנה לאסד שתמנע עוד עריקות בצבא. אכן קשה להם לספוג אבידות, אבל כרגע הם עוד יכולים להגביל את מעורבות אנשיהם לרמת הנסבל.

ג. אתה ממש, אבל ממש לא מכיר את אירן. אתה חושב שהאירנים לא יודעים מה קורה בכלא אויאן למשל? ואתה יודע בכמה מתנגדים השלטון האירני טבח בפומבי בשנות ה80? ואתה יודע ששירות המודיעין החדש לאחר המהפכה היה אותו סאוואק אבל בשינוי שתי אותיות? וממתי אירן הטיפה לסובלנות????

אירן נשענת על פחד ותעמולה. ויש להם אידאלוגיה מצוינת כדי להצדיק את כל ההרג בעמם כאשר זה נדרש:
1. כל המורדים בשלטון מורדים במולות, שהם מייצגי האל על פני האדמה, ולפיכך הם כופרים ודמם מותר...
2. כל המורדים בשלטון פועלים בשירות ארה"ב ובריטניה**, ולכן הם בוגדים ודמם מותר...

מות הבחורה הוביל לזעזוע הרבה יותר נרחב במערב מאשר באירן.

** פיקסציה אירנית עוד מימי "המשחק הגדול". רק באירן יש כאלו שעדיין חושבים שבריטניה נשארה מעצמת-על.

מי אמר שמשטר סוני בסוריה לא יתמוך בחיזבאללה כנגד ישראל(האיראנים למשל תומכים בגורמים סונים שנלחמים באמריקאים כמו הטליבאן באפגניסטן וחמאס נגדנו וכדומה)? הסונים והשיעים שונאים אותנו,אז הם יכולים לשתף פעולה בנושא הזה. אולי לא כמו שאסד תומך בחיזבאללה,אבל הם כן יתמכו בצורה כזאת או אחרת. בכל מקרה,יש לחיזבאללה כשבעים אלף רקטות וזה יספיק לו לכמה מלחמות עם ישראל ככה שגם אם יהיה לו קשה יותר להשיג נשק,הוא לא יהיה במצב אנוש. האיראנים ימצאו דרכים אחרות להעביר נשק כמו דרך הים או דרך מטוסים.

נערך לאחרונה ע"י mUSHROOM1232 בתאריך 18-09-2012 בשעה 17:28.
ישן 18-09-2012, 18:58
  cesium cesium אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי mUSHROOM1232 שמתחילה ב "[QUOTE=cesium]א. אני אכן..."

אילו לחיזבאללה היתה עמדה שונה בהתחלת המהפכה, אז כל התסריט שלך היה נכון. בעיקר, אתה צודק שאירן יכולה להמשיך לספק נשק לחיזבאללה אפילו ללא סוריה (ואמרתי זאת בפירוש בהודעה הראשונה שלי). אבל זה לא הבעיה של חיזבאללה.

הבעיה היא שהוא פצח בחשבון דמים עם הסונים. תועלת חיזבאללה לשלטון סורי חדש היתה מלכתחילה מוגבלת - לא חסרים פראיירים סונים שיהיו מוכנים להילחם נגדנו מגבול לבנון, והסעודים והסונים הלבנוניים מעולם לא אהבו את חיזבאללה גם כך. עכשיו, אחרי שחיזבאללה ואירן תמכו בפירוש באסד גם מילולית וגם פיזית, ואחרי שהאסטרטגיה של אסד הובילה לפיצול עדתי מובהק, חיזבאללה נכנס לפנקס השחור של המורדים, ולדעתי הם יתנקמו בו בהזדמנות הראשונה. ולא מדובר רק בנקמה - הסעודים והמערב ירצו להעיף את אירן מלבנון.

עכשיו, יש כ23 מיליון סורים, מתוכם כ60-70 אחוז סונים ערבים (תלוי באיזה הערכה אתה משתמש) וכפי ששטורס ציין, אין לחיזבאללה שום יכולת של ממש להרתיעם. יש כ6 מיליון יהודים בעלי צבא עדיף, יותר ממיליון סונים לבנונים (קשורים בקשרים הדוקים לסונים הסורים) ועוד נוצרים ודרוזים לבנוניים אופרטוניסטיים שבטוח יפנו נגדו. וכמובן שהמערב לא אוהד. את כל הקבוצות האלו חיזבאללה ניכר לאורך השנים. לעומתם, יש כמיליון פלוס שיעים עם פטרונית רחוקה בעלת יכולת הקרנת כוחות מוגבלת במקרה אובדן סוריה.

שכח מאספקת נשק. בוא נשאל שאלות אחרות:

א. האם חיזבאללה יוכל לשרוד דמוגרפית מלחמה עקובה מדם נגד הסונים, בהתחשב בחוסר בנשק כבד, ובכך שכל האסטרטגיה של חיזבאללה הסתמכה על גרילה עד כה.
ב. לאן האוכלוסיה השיעית בורחת אם וכאשר תהיה מלחמה נוספת עם ישראל?
ג. לאור א' וב', האם חיזבאללה יכול לשרוד מלחמה נוספת עם ישראל? ומה קורה אם תהיה האשמה ישירה מצד הSTL ברצח חרירי? או דרישה לפירוק נשק מצד ממשלה לבנונית חדשה?

לכן אני טוען שאם תתיצב ממשלה סונית בסוריה, חיזבאללה לא ישרוד. הוא יחזיק מעמד עד העימות הראשון [עם מי שרק יהיה], ואז (בכל תוצאה סבירה) כל הסביבה הערבית תעוט עליו בין אם בזמן העימות או מיד אחרי. ולכן (לדעתי) הם מנסים למנוע מממשלה חדשה להתיצב (אינני חושב שהם מאמינים עדיין שאסד יכול לנצח). אולי הם מנסים להכליל מי מתומכיהם בהסדר חדש בסוריה (אבל האופוזיציה הסורית לא תסכים).

נערך לאחרונה ע"י cesium בתאריך 18-09-2012 בשעה 19:01.
ישן 19-09-2012, 15:01
  שטורס שטורס אינו מחובר  

צריך להפריד את ה"היגיון" מהעובדות היבשות. בהנחה שהדמוגרפיה עובדת
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי mUSHROOM1232 שמתחילה ב "על פניו מה שאתה אומר הוא מאוד..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי mUSHROOM1232
על פניו מה שאתה אומר הוא מאוד הגיוני,אבל לדעתי השנאה שלהם כלפי ישראל תגרום להם(בחריקת שיניים)לשתף פעולה גם אם באופן מאוד מצומצם או באופן עקיף.

בכיוון שידידנו הצביע עליו - חיזבאללה אכן לכוד במלכודת אסטרטגית. הישועה היחידה של חיזבאללה כארגון שיעי לבנוני היא תבוסה למורדים. ומאחר ועושה רושם שזה לא יקרה - וחיזבאללה לא ירצה לשחוק את כוחו במלחמה מתישה מול הסונים - מי נותרה לו למשענת בעת צרה...?

נכון - ישראל, הפראיירית הנצחית. תסתכל במפה.
עשינו טובה לנוצרים בלבנון בזמנו ושילמנו באלפי הרוגים, הרס ונזק מדיני אדיר.
אני מקווה שהפעם נדע ללמוד מהניסיון ונדע לבחור את בני בריתנו בחוכמה. ובני בריתנו כעת הם השיעים, הנוצרים, הדרוזים, ווהסונים. כולללם.
כן - אפשר לשחק משחק מרתק בלבנון וסוריה כעת.
משחק שאם נשחק אותו בחוכמה - נרוויח. ואם ניפול למלכודת השנאה, הזלזול, היהירות ומשקעי העבר- נפסיד בענק.

לפיכך...אני לא פוסל שת"פ ישראלי - שיעי בלבנון. למשל ... חיזבאללה יכול לעשות לישראל מערוף, ולהסגיר את הטילים הכבדים שלו, שיהיו מאכל ל- F16 במלחמה הבאה. ולהסכים לכללי משחק שישמרו על הצפון מחד, ועל כבודו מאידך.
בתמורה ישראל תאשר לו בקריצת עין לשגר - במקרה של מלחמה עם איראן - על שטחים פתוחים כמה מאות רקטות, להוציא קיטור. ותתחייב לא לכבוש את ד"ל.
זה מצב קלאסי של win win. בהנחה שנשמר בסוד.
וכך עד להפסקת האש.
אם הייתי מנהיג ישראלי - לא הייתי פוסל הסדר שבקריצת עין עם חיזבאללה.
עדיף תמיד הסדר מדיני, הסכם חשאי, ששומר על האינטרס שלך - מאשר להקיז דם בנינו לשווא.

תמיד טוב לנתח את המצב האסטרטגי בצורה מפוכחת, לזהות בריתות אפשריות, לזהות חולשות, לכרות בריתות ולהפר אותן - לפי הצורך.
אבוי לנו אם מנהיגינו יהיו דוגמטיים, אטומים, יהירים, שחצנים ויודעי כל.

כשאויב שלך נקלע למצוקה אסטרטגית - יש לך 2 אפשרויות:
1. לחסל אותו. פתרון מפוקפק שמזמין blowback - תגובת נגד. ועלה בדמים.
2. להושיט לו יד ולהגיע איתו להסדרים חדשים. לנצל את מצוקתו לשפר העמדה שלך.

הגיע הזמן בפראפרזה על דברי בני פלד ז"ל שיהודים ידעו לנהל מדינה - ולא שטייטל.

אחרי הכל - ראש ממשלה מהימין, משלנו, נפל על צווארו של אויב ותיק ומרושע, יאסר ערפאת, ומסר לו באותה הזדמנות את חברון - עיר האבות. זאת סצינה שאי אפשר היה בכלל לדמיין אותה כמה שנים קודם. (אני מתנצל על הנימה הפוליטית. זו היתה דוגמא ולא ארחיב בנושא).

נערך לאחרונה ע"י שטורס בתאריך 19-09-2012 בשעה 15:09.
ישן 19-09-2012, 16:13

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי שטורס שמתחילה ב "צריך להפריד את ה"היגיון" מהעובדות היבשות. בהנחה שהדמוגרפיה עובדת"

לא יותר הגיוני שנשתף פעולה עם הדרוזים(ג'ומבלט נדמה לי עכשיו נגד חיזבאללה,הוא כל שנה מחליף שותפים פוליטים),,נוצרים וסונים(שהם חרירי,פואד סניורה ושאר השותפים שלהם)שעכשיו באופוזיציה?...קשה לי להאמין שיהיה איזשהו הסכם עם חיזבאללה, גם חשאי...כן יכול להיות שבמלחמה אם לא נתקוף להם דברים שהם מחשיבים לאסטרטגים, הם לא יתקפו אצלנו מתקנים אסטרטגים כמו תחנות כוח וכדומה...לא צריך לדבר איתם בשביל זה,גם לא באופן עקיף. להגיע להסדר זה נשמע טוב,אבל מבחינתנו כל דבר שהוא לא פירוק של חיזבאללה לא יתן לנו הרבה...הדבר המקסימלי שאפשר לקבל זה הפסקת אש כמו שיש עכשיו ל-X זמן וזהו. נסראללה לא יחשוב לפרק את חיזבאללה מנשקו וגם אם הוא היה חושב לחצי שנייה על זה,האיראנים לא היו נותנים לו. הם השקיעו בו מיליארדים משנות השמונים ועד עכשיו וחוץ מחיזבאללה אין להם זרוע אמיתית נגד ישראל(בהנחה שסוריה לא תצטרף ללחימה במידה ואיראן תותקף ולא נראה שהיא תצטרף כל כך מהר),לכן אין סיכוי שחיזבאללה יתפרק מנשקו גם אם זה אומר שתהיה בלבנון מלחמת אזרחים בגלל הנשק. לדעתי אחרי מלחמת לבנון השלישית תהיה מלחמת אזרחים כי העם הלבנוני יבין(הרוב שם אני מניח גם מבינים את זה עכשיו,אבל כנראה שההרס שנגרם ללבנון ב-2006 עוד לא היה גדול מספיק כדי לגרום לכך שתהיה מלחמת אזרחים אחרי המלחמה ההיא מה גם שהציבור הלבנוני ראה בחטיפה מעשה שגם אם הוא טיפשי הוא לטובת האסירים הלבנונים שזה בניגוד גמור למקרה שאם נתקוף את איראן,חיזבאללה יתקוף אותנו-זאת תקיפה שלא משרתת במאומה את האינטרס הלבנוני,זה רק משרת את איראן,ב-2006 הם לפחות קיבלו מחבלים כמו קונטאר ועוד גופות בתמורה לחטיפה הזאת)שנסראללה הוא לא יותר מבובה של איראן ובמידה ונתקוף באיראן ונסראללה יגיב ויפתח מלחמה איתנו,זה יהיה הסוף הפוליטי של חיזבאללה בלבנון ותהיה מלחמת אזרחים. ההרס בלבנון יהיה כזה גדול ששאר העדות יצאו במלחמה נגד השיעים בלבנון.

נערך לאחרונה ע"י mUSHROOM1232 בתאריך 19-09-2012 בשעה 16:21.
ישן 19-09-2012, 16:58
  עמית 171 עמית 171 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.11.08
ספקולציה מסוכנת מאד
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי שטורס שמתחילה ב "צריך להפריד את ה"היגיון" מהעובדות היבשות. בהנחה שהדמוגרפיה עובדת"

א. חיזבאללה אינו מקשה אחת, אך מה שמניע את אנשיו הוא קרוב לוודאי הרצון לשלוט בלבנון מחד, ומאידך השמדת מדינת ישראל.

אתה באמת מצפה שיהיה ניתן להגיע להבנות עם ארגון כזה ועם מאות מלוחמיו, על כך שירי לשטחי ישראל יהיה לשטחים פתוחים בלבד? מספיק שכמה מחוליות השיגור יסרבו ל"הבנה" הזו, כדי לגרור את ישראל לתגובה חריפה ובעקבותיה קריסת כל "ההבנות" שאתה מציע.

ב. שבענו ממעגל הפסקות אש והתחמשות של הצד השני. מה יעשה לחוסן הלאומי של תושבי הצפון סבב נוסף של לחימה ללא הכרעת האויב?

ג. לדעתי, מדינת ישראל מעולם לא ניסתה לחסל צבאית את האויב. הדוגמא הצורמת ביותר בעיניי הייתה בעופרת יצוקה עם חמאס מוחלש (ששב וצובר כוח).

אנחנו צריכים לחשוב לא לטווח של שנה-שנתיים קדימה, אלא לטווח של 20 שנה קדימה, עד כמה שניתן לעשות זאת במזרח התיכון. האידיאולוגיה הקיצונית של חיזבאללה והתמיכה הנרחבת ממשטר האייטולות האיראני, לא נותנות שום סיכוי להפסקת אש ארוכת טווח (10+ שנים) ולריכוך ארוך טווח של העמדות כלפי מדינת ישראל.

לעניות דעתי, המטרה המינימאלית של ישראל במלחמה נוספת בלבנון, צריכה להיות טרנספר לאוכלוסייה השיעית בדרום לבנון. זה לא "תקין פוליטית", אך זה מרתיע יותר מ- 100 או 1000 לוחמי אויב הרוגים ויוצר נקודת פתיחה חדשה לחלוטין לסבבי לחימה נוספים בעתיד (כולל גם תנאים טובים יותר עבור התרעה מוקדמת מפני טילי אויב).

אם להשתעשע באשליות, אם לחפש "הבנות" עם האויב, הייתי מנסה להשיג הסכם כלשהו עם הסונים לגירושם של השיעים מלבנון כולה לעיראק ואיראן (אני יודע שזה לא מציאותי...).

http://www.inature.info

ישן 19-09-2012, 22:22
  שטורס שטורס אינו מחובר  

ידידי, מטרת הפוסט שלי היתה בדיוק זאת: לעורר דיון ולפתוח את המוח לרעיונות חדשים
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי עמית 171 שמתחילה ב "ספקולציה מסוכנת מאד"

אני יכול למצוא עוד יותר חסרונות ברעיון ממה שאתה מצאת.

אבל מי אמר לך שזה - ברית סמויה עם חיזבאללה - כבר לא קרה פעם?
האם לא תמוה בעיניך שכל הטילים הכבדים - הקטלנים באמת - שלהם חוסלו בלילה הראשון?

בין אם היה מודיעין מדויק והם מאד מאד רצו לשגר אותם על ערינו ובין אם היה שת"פ סמוי בין שליחי נאסראללה לפקידים ישראלים, שהסכימו על מתווה ההתכתשות שתהיה - דבר אחד ברור:

חיזבאללה הרוויח מהמלחמה הזאת.
אם היה משגר את הטילים ארוכי הטווח שלו על מטרות בישראל - ספק אם המלחמה היתה מסתיימת כפי שהסתיימה. מאות הרוגים בצד שלנו היו מחייבים כיבוש מלא של ד"ל וסיום הנוכחות השיעית שם.

והיות וגם חיזבאללה יודע לעשו תאת אותו חשבון ולצפות כמה מהלכים קדימה - אני מקווה - הרי שייתכן מאד שגם שם יגיעו למסקנה שבהינתן שסוריה נ ופלת לידי הסונים המורדים - לחיזבאללה א נותרה משענת אפקטיבית ריאלית, והוא ייאלץ להתפשר.

כואב- אבל זאת המציאות מבחינתו.

אתה מגיב כאילו הצעתי לכרות ברית דמים עם חיזבאללה - בשעה שכל מה שהצעתי הוא להצביע על האפשרות של הצטלבות אינטרסים בין ישראל לחיזבאללה.

משום מה ,כולם אצלנו מניחים שחיזבאללה ישמח מאד להילחם עד הלבנוני האחרון למען איראן.

אני בכלל לא בטוח בכך.
למעשה, אני חושב שההיפך הוא הנכון.
חמאס למשל הצהיר שמלחמה בין ישראל לאיראן אינה אינטרס שלהם, ושהם לא מתכוונים להתערב במלחמה כזאת. התירוץ שהם נתנו : "אנחנו נלחמים למעון שחרור פלשתין".

חיזבאללה גם, בהתבטאות מעניינת של נאסראללה, אמר : לא תהיה התערבות אוטומטית של חיזבאללה במלחמה בין ישראל לאיראן. דהיינו: אנחנו - חיזבאללה - לא בכיס של של אף אחד. לא מריונטות שמוכנים למות לפי פקודה של מנהיגי איראן.
עצם ההתבטאות הזאת יש בה בכדי לעורר "הרהורי כפירה" באשר לזהות האינטרסים לכאורה בין איראן לחיזבאללה.

נערך לאחרונה ע"י שטורס בתאריך 19-09-2012 בשעה 22:27.
ישן 14-02-2013, 17:51
  strong1 strong1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.11.04
שלשה מאמרים מעניינים על מלחמת האזרחים בסוריה, כולל מעורבות חיזבאללה

פורסמו בחודשים האחרונים על ידי חוקרים מה CTC, מכון מחקר הפועל במסגרת האקדמיה הצבאית האמריקנית בווסט-פוינט

Hizb Allah’s Role in the Syrian Uprising
http://www.ctc.usma.edu/posts/hizb-...syrian-uprising

The details surrounding the death of Nassif and his companions are vague. Some reports claimed that they were killed when the militants detonated a roadside Improvised Explosive Device (IED) near a vehicle they were driving on a road in Qusair. Other reports suggested that they were killed in an ensuing firefight with insurgents after the IED detonated. Another report claimed that Nassif and his colleagues were killed after a rocket attack struck a building in which they were staying. The announcement of Nassif’s death was circulated on social media websites operated by the al-Farouq Battalions and other Syrian insurgent groups. Nassif’s death occurred after earlier reports of the death of Musa Ali Shahimi, another alleged Hizb Allah operative, who was reported to have perished in Syria under unclear circumstances in August. The alleged death of Hussein Abdel Ghani al-Nimr, another reported Hizb Allah member, was said to have occurred in the context of the crisis in Syria shortly following Nassif’s death, but under even murkier circumstances.

The Free Syrian Army (FSA) claims to have killed 60 Hizb Allah fighters in heavy clashes in Qusair in October
that prompted Hizb Allah to request a truce to retrieve the bodies of their fallen comrades.Members of the Syrian security forces and irregular paramilitary units known as the shabiha (ghosts) captured by FSA militants have issued statements while in captivity claiming that they had received training or direct orders by Hizb Allah and Iran.The FSA also claimed to have detained 13 Hizb Allah members around the opposition stronghold city of Homs, in western Syria. FSA detachments also frequently showcase what they allege is evidence of some of the measures undertaken by Hizb Allah to navigate the battlefield, including its supposed reliance on using ambulances and other civilian vehicles

Regarding the circumstances surrounding Nassif’s death in Syria, Nasrallah offered an explanation that provides insight into Hizb Allah’s broader approach to the Syrian crisis. He emphasized that members of Hizb Allah were present in 23 villages and 12 farms in the vicinity of Qusair, but only to protect the approximately 30,000 residents of Lebanese origin—Shi`a, Sunni, Christian, and Alawite—who reside there and have come under repeated attacks by the FSA.

The potential fall of the Ba`athist regime would have a profound effect on Hizb Allah on many levels. In military terms, the possible loss of the strategic depth Syrian territory has provided Hizb Allah over the years would, in theory, hamper its ability to operate. The geographic continuity between Lebanon and Syria affords Hizb Allah with a safety zone to operate outside of its Lebanese home. Syria also serves as a logistical land bridge for supplying Hizb Allah with arms and materiel and enabling training and other operational activities. Syria’s alliance with Hizb Allah emboldens the latter’s deterrence posture relative to Israel and its enemies in Lebanon. Syria’s continued support for Hizb Allah also serves as a form of assurance for its allies—Muslim and Christian—in Lebanon’s inherently turbulent body politic

שימו לב לפסקה הבאה

Some predict that the potential collapse of its patron in Damascus will leave Hizb Allah irreparably weakened and vulnerable in the face of its numerous Lebanese and regional foes, especially Israel.
Subscribers of this view, however, would be advised to revisit Hizb Allah’s evolution over the years, specifically the period of tensions surrounding the “war of the camps” (1984-89) characterized by the years of open warfare between Hizb Allah and its present-day allies the Amal Movement and Syria during Lebanon’s civil war (1975-1990). Hizb Allah has long established itself as an organic Lebanese organization that is able to wield tremendous social, political, economic, and military functions in Lebanon. Hizb Allah will remain relevant in Lebanon and beyond should the Ba`athist regime fall.

A Fight for the Spoils: The Future Role of Syria’s Armed Groups
http://www.ctc.usma.edu/posts/a-fig...as-armed-groups

The FSA is largely a collection of defected Syrian army soldiers and local civilians who have grouped together to fight the Bashar al-Assad government in their immediate neighborhoods and towns. The FSA is not a unified entity, and as a result there will be difficulties restructuring or disbanding these forces in a new political system. Many FSA battalions are clan- and tribe-based, organized around a specific geographical area—such as a town, village or city district. Fighters answer to local commanders—often a respected member of the local community—not to a central command. In many respects, this operational system has worked to their advantage in a guerrilla war against the Syrian army.

שימו לב לפסקה הבאה

At its core, the rebel movement is not manifestly Islamist. Religious rhetoric has been a feature of war rebels seeking inspiration for centuries. Against a far more powerful army, the rebels turn to God for inspiration and to find meaning in continuing their fight under such testing conditions.As the regime upped the ferocity of its attacks on both civilians and armed opposition elements, the rebels have turned more religious in their rhetoric

Limited public backing from Western states makes the rebel movement often appear a product of, or at least sponsored by, Gulf states Saudi Arabia and Qatar, two conservative and undemocratic countries. Many secular Syrians, particularly in the major cities, fear Gulf influence in the country and believe these states are attempting to destabilize Syria and replace the al-Assad regime with an Islamist government. Indeed, both Saudi Arabia and Qatar have openly committed financial support and weapons to the rebels. This is a version of events that also worries Syria’s non-Sunni minorities, who compose around a quarter of the country’s population

Moreover, foreign fighters have recently been confirmed in Syria fighting government forces.
The Irish Times reported the presence of a number of Libyan fighters outside the northwestern town of Idlib in July. An Irish-Libyan revolutionary, Mehdi al-Harati, has been operating a militant group in Syria since last spring and has introduced an Islamic undertone to the Syrian revolt. A Syrian fighter working with this Libyan-led brigade, the Liwa al-Umma, said he wanted to take part in their operations because they are “fighting for truth and justice with an Islamic background.”

The perfunctory head of the FSA, Riad al-Asaad, is unlikely to hold much sway in a post-Assad Syria since he has spent much of the revolution in Turkey rather than fighting regime troops inside the country. He is a figurehead; few FSA members answer to him today, and they are unlikely to in the future.

Many in the newly rejuvenated gangs are career criminals whose loyalty was bought through a series of “political prisoner amnesties” enacted by the regime over the course of the uprising.The shabiha are mostly drawn from the Alawite sect to which President Bashar al-Assad belongs and have roamed town centers and surrounded mosques at prayer time since the uprising’s beginning. They have been accused of atrocities in the towns of Houla, Tremseh and Qubeir in May, June and July 2012.

As of December 2011, one respected source claimed that shabiha members were reportedly being paid 50,000 Syrian pounds ($800) per month in cash that came from Iran via Hizb Allah in neighboring Lebanon
. If true, Iranian meddling in Syria illustrates yet another difficulty facing any post-Assad government. The possible role played by the shabiha gangs after the inevitable demise of the al-Assad regime is difficult to quantify and chart. If regional supporters Hizb Allah and Iran provide them with financial backing, however, then they will be a destructive force during the reorganization of the Syrian state. With outside backing, the shabiha could mount a counterinsurgency, possibly resulting in a long-term civil conflict.

Shabiha Militias and the Destruction of Syria
http://www.ctc.usma.edu/posts/shabi...uction-of-syria

Mafia Beginnings
A word rarely heard before March 2011, the original term shabiha, meaning “ghosts,” referred to the darkened-windowed Mercedes-Benz cars used in the 1970s and 1980s by Alawite smugglers from the Syrian coast. Among the original bootlegging leaders included Malik and Jamil al-Assad, a half-brother and brother respectively of former Syrian President Hafiz al-Assad. These men and others made huge profits smuggling cigarettes and luxury items from Lebanon. They terrorized local populations, openly carried weapons and considered themselves beyond the reach of the law in part because of their ties to the ruling family.[7] As president, Hafiz al-Assad and later his sons Mahir and Basil arrested many of these smugglers and for the most part brought their criminal enterprises under control after they began to undermine the state’s authority. Yet since March 2011, they have been recast by the regime as an indispensable force of intimidation and repression against dissenting populations

At a time when peaceful protests were more widespread across Syria than they are today, militias including those with ties to the “original” Alawite shabiha gangsters, vigilante gangs and pro-regime civilians were deployed to intimidate, beat and detain protestors. Although hard evidence is difficult to acquire, a leading Damascus-based journalist claimed in 2011 that the shabiha’s numbers swelled with the release of hundreds of criminals from prison during a number of government amnesties. As such, the established shabiha—those with close familial ties to the al-Assads—were positioned to command newly released criminals whose loyalty had been bought by the regime.

As in the cases of Houla, Dariya, and other cities, one tactic employed by the regime to quell dissent in towns and villages close to sensitive areas appears to involve sending in paramilitary shabiha to carry out summary executions of civilians and to then disfigure the bodies on a mass, indiscriminate scale.The tactic in these cases, it appears, is to drive fear into the local populations so that they discontinue their dissidence.

Alawites, from whom the vast majority of shabiha members and leadership are drawn, comprise about 12% of Syria’s population. Areas such as Mezzah 86 in southwest Damascus, a sea of poorly-constructed houses set upon a hill overlooking the city and located several hundred meters from the main presidential palace, are virtually inaccessible to outsiders. This area, built to house the many thousands of Alawites who moved to the capital to take up government jobs during Hafiz al-Assad’s presidency, is today surrounded on all sides by shabiha and checkpoints. For the Alawite residents here, the government has provided electricity and water for decades without charge—inextricably intertwining the fate of this population to that of the state.

The psychology that Syria is “Assad’s Syria,” a country ruled by Alawites, is so prevalent that pro-Assad militias are unlikely to be easily brought to a negotiating table. This is further complicated by the fact that there are no immediately obvious shabiha leaders who could bring the roving militias under control. Little is known of the shabiha leadership, where it exists today, but prominent figures are likely to be trusted relatives of powerful Alawite groups such as the Shalish, Makhlouf and Deeb families.
ישן 18-02-2013, 16:09

אאפשר רק לקוות שהם ימשכו ושקעו בו
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי noamlaw שמתחילה ב "חיזבאללה במתקפה מתואמת רבת מחבלים בסוריה"

מצב אופטימטלי הוא כזה בו המחבלים הורגים אחד את השני,כל עוד צבא סוריה החופשית וחיזבאללה מחסלים אחד את השני הם לא יעשו לנו בעיות והבנוס של החלשות המוראל(בעיקר אצל חיזבאללה),איבוד של כוח אדם\ציוד והכי חשוב איבוד ההרתעה רק ממתיק את העסקה.עם הלחימה תמשיך על מסלול עליו היא צועדת(קרי המשך מוערבות של גופים חיצוניים למחצה כמו חיזבאללה,איראן ואירגוני טרור אחרים אשר תגדיל את גובה הלהבות בסוריה ללא הישגים משמעותיים לאף צד)נראה בעתיד הקרוב היחלשות של כל הצדדים כתוצאה משחיקה אשר תתגבר מיום עד שתשנה את האזור בצורה משמעותית.אני גם אשמח לראות את האיראנים מנסים לחלץ את משטרו של אסד,לא יפתיע אותי עם הם ישתמשו בדיוק באותן טקטיקות בהן השתמש צבאו של אסד ויקבלו תוצאות דומות ואולי אף גרועות בהרבה לאור העובדה שהם יצתרכו לפלוש בצורה מאוד בוטה לשטחה של סוריה מה שלא ישמח את רוב העם הסורי ובטח שלא את הקהילה הבינלאומית.

ישן 20-02-2013, 07:28
  noamlaw noamlaw אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.08.06
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "צבירת ניסיון מבצעי"

אני יודע שאני משקיע בשרשור הזה
אני לא מסכים איתך בעניין הזה. לדעתי נסרללה חייב למלא אחרי ההסכם עם אסד. לדעתי הנזק שנגרם וייגרם לחיזבאלללה במערכה על סוריה רק יסייע לנו.
באותה מידה שכל טנק ונגמ"ש שאני רואה שנשרף או מטוס או מסוק מופלים הם עוד סיוע בהקטנת איום סוריה על ישראל, כך מעבר מחבלי חיזבאללה לסוריה יפגע ביכולתם העתידית.
הלחימה שם היא כאוטית, הנזק הוא עצום ואין שום קו הגנה או יישוב כמו בלבנון שניתן לומר עד כאן הגיע הפולש ועצרתי אותו עם קורנט.
מדובר בלחימת גרילה אכזרית נוסח צ'צ'ניה ואפגניסטן ומבוץ כזה יוצאים רק בשן ועין.
אני כבר לא מדבר על שנאת השיעים את הסונים ולהפך, שזה נושא אחר העומד בפני עצמו אבל גם הוא מצביע על פילוג גדול בין הכוחות שאמורים להיות מאוחדים בשנאת ישראל.
לגבי ניסיון? לדעתי הם חזרו ויחזרו מוכים ומדולדלים ויהיו צריכים תקופה ארוכה לשקם את הכוחות שלהם.

ישן 20-02-2013, 22:11

מסכים עם עיקר דברייך
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי noamlaw שמתחילה ב "אני יודע שאני משקיע בשרשור..."

הדבר היחיד שאציין זה שהשיקום הארוך שציינת פשוט לא יקרה כי אין מי שיישקם,המשטר הסורי יפול ואיתו אספקת הנשק\ציוד\אימון לחיזבאללה.כל משטר עתידי בסוריה יתעב תיעוב עמוק את איראן,חיזבאללה ורוסיה כך שאפשר לומר די בבטחון שברגע שתקום מנהיגות בסוריה הם לא יאפשרו לאיראנים להעביר נשק דרך ארצם לחיזבאללה זה משאיר את המסלול הימי,מסלול סבוך יותר והרבה פחות אמין על כן דעיכה של חיזבאללה כארגון וכדמות שולטת בלבנון נראית בלתי נמנעת ללא המשטר הסורי.נאסראללה אומר שחיזבאללה חזק היום בהרבה ממה שהיה ב2006 ואני מאמין לו,אבל נתראה בעוד 5-3 שנים.

ישן 20-02-2013, 12:41
  tamido tamido אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.02.06
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "צבירת ניסיון מבצעי"

מסכים עם noamlaw שקשה להבין איזה ניסיון מבצעי רלוונטי, לפחות למלחמה עתידית עם ישראל, יכול חיזבאללה לצבור במלחמת האזרחים בסוריה.

ע"פ מקורות מוסמכים יותר, מטרות הטווח הרחוק של חיזבאללה, כשלוחת אירן, הנן פשוטות וברורות בהרבה - שימור נוכחות כלשהי בסוריה שלאחר נפילת אסד.

ציטוט:

Citing unnamed senior U.S. and Middle Eastern officials, the report says the militia's immediate goal is to support Mr. Assad's military as it battles rebel forces in a civil war that is approaching its third year.

But the officials say the long-term goal is to have a reliable presence in Syria in the event the government collapses or is forced to retreat from Damascus.

A senior Obama administration official was quoted as saying "It is important for Iran to have a force in Syria that is reliable and can be counted on."

http://www.voanews.com/content/repo...ia/1601128.html
ישן 25-06-2013, 19:49
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
זהו? מקסימום 384 איש?
בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי strong1 שמתחילה ב "שובן של "הבריגדות הבינלאומיות" - מחקר: מאות אירופים נלחמים בסוריה"

לא כמות שתעשה שינוי בסוריה, ולמעשה מפתיע אותי שכל-כך מעט מהם הגיעו.

מצד שני, לו אני אירופה, הייתי דואג מאלה שיחזרו. לא צריך *הרבה* אנשים בשביל פעולת טרור מוצלחת, להבדיל ממלחמה כוללת.

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

ישן 25-06-2013, 14:54
  משתמש זכר אל-בחאר אל-בחאר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.08
ושוב האנלוגיה הנאצית
בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי strong1 שמתחילה ב "שומרי הראש החדשים - כתבה מישראל היום"

כאילו עיתונאים ישראלים ישנו בכל שיעורי ההיסטוריה ורק בשיעור על ההיסטוריה של גרמניה הנאצית הם התעוררו ולכן זה הדבר ההיסטורי היחיד שהם יודעים (בהקשר של "משמר ראש רצחני", תפקיד שה-אס.אס. סיים לעשות מוקדם יחסית בהיסטוריה שלו והרבה לפני שהיטלר עלה לשילטון ולכן האנלוגיה לסוריה קלושה). כמובן שאם נעשה body count אנחנו עלולים לגלות שמשמרות נשיאותיים רצחניים במשטרים אחרים הרגו הרבה יותר מה- SS, אבל תמיד טוב להשחיל אנלוגיה לגרמניה הנאצית ככל שמדובר בשכנינו הערבים.

ישן 25-06-2013, 15:27
צלמית המשתמש של MONOCHROME
  משתמש זכר MONOCHROME MONOCHROME אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.06.06
חיזבאללה - במתקפה במקום במגננה

הרבה נכתב כאן על שינוי מחשבתי, על חזבללה שתוקף לשם שינוי וסופג פציעות והרוגים. לא ראיתי התייחסות לעניין שהם עוברים לשם שינוי לעמדת התקפה.
אנחנו (צה"ל) רגילים לחזבאללה המפעילים ארטילריה כאמצעי התקפה או טרור וחזבאללה המתחפר בשמורות הטבע שלו ונטמע בשטח מוכר בקרב אוכלוסיה אוהדת.

הפעם נראה שהם ALL IN בהתקפה.

האם לאור השינויים המתרחשים כנגד עיניינו, על ישראל להתכונן לאפשרות שנראה "לוחמי כח אל קודס" של איראן משלב ידיים עם "שהידיי עימאד" ויוצא לפעולות איכות בעורף הישראלי (ולא דרך מעבר הגבול ליד נהריה) בניסיון לפגוע במתקני תשתית ובסיס צבא בעורף במהלך לחימה ולא רק נלחם בשטח שלו?

בעיניי, זה לא רק פצועים והרוגים שחיזבאללה מקריב בסוריה, הם צוברים ניסיון קריטי בלחימה. ניסיון שלא ניתן לצבור בשום אופן אחר. עכשיו, אני חלילה לא משווה את המיליציות הסוניות לצה"ל. אבל עדיין זה ניסיון שלא היה להם קודם...

ישן 25-06-2013, 19:00
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי Mpiko שמתחילה ב "כנראה שאתה ברמה של המחבלים..."

על מה התפיסה שלך מבוססת בדיוק? נסיון בלחימה הוא בעל ערך רב מאוד, ולרוב חיילי צה"ל אין אותו, במיוחד לסדירים כיום. זה יתרון גדול מאוד.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 25-06-2013, 19:34
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.12.08
בתגובה להודעה מספר 72 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "על מה התפיסה שלך מבוססת..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
על מה התפיסה שלך מבוססת בדיוק? נסיון בלחימה הוא בעל ערך רב מאוד, ולרוב חיילי צה"ל אין אותו, במיוחד לסדירים כיום. זה יתרון גדול מאוד.

אני לא חושב שהוא מזלזל בחיזבאללה, אלה רק מציין שאם עושים אנלוגיה לצה"ל (נניח ללוחם ברמה של חטיבת חי"ר ומעלה), אז לצה"ל יש יתרון באיכות הלוחמים.

ואני מסכים באופן חלקי עם הקביעה הזו.

מסלול הלוחם, והציוד האישי של הלוחם הצהל"י הממוצע, הוא הרבה יותר איכותי משל לוחם חיזבאללה.

אבל אם לוקחים בחשבון את עניין ה"ניסיון הקרבי" שהוא בהחלט פקטור רציני בזמן מלחמה, אז הרי שלמרבית לוחמי החיזבאללה יש ניסיון של שנים בתחום, בעוד שמרבית הלוחמים הסדירים שלנו הם ילדים שעד לפני שנה עשו בגרויות בתיכון.

עדיין - אין מה להשוות בין 2 הגופים, צה"ל כמכלול - הוא כוח הרבה יותר עוצמתי מחיזבאללה, ובלחימה ישירה (נניח ב"חוקים" של סוריה - שהכל בעצם הולך...) צה"ל בוודאות ינצח בצורה מוחצת.

ובבקשה - מכל מי שטורח להגיב, אל תתנו לי את הדוגמאות המטופשות של לבנון 2, רק מי שבאמת היה בשטח, יודע עד כמה ההנהגה שלנו הייתה רקובה, ועד כמה רעדו למחטי"ם הביצים שאיזה פגז תועה חאס וחלילה יפגע בבית לבנוני.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 25-06-2013, 23:15
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 73 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "[QUOTE=ביטיס]על מה התפיסה שלך..."

הנהגה רקובה, מח"טים רועדים... בפועל גם הלוחמים והמפקדים הזוטרים לא פעלו כמו שצריך, וכל אחד בגזרתו.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 25-06-2013, 23:14
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 76 שנכתבה על ידי Mpiko שמתחילה ב "יש לך תפיסה לא נכונה של..."

אם היית עונה בחיוב לא היית טוען מה שאתה טוען. נסיון בלחימה מלמד אותך מה עובד ומה לא עובד בלחימה אמיתית, וזו המטרה של האימונים לפני לחימה. העובדה היא שיש כמות של לוחמים שיש תחתם נסיון ענף, וחלקם עבר מאפגניסטן, צ'צ'ניה, עירק, לבנון ועכשיו סוריה. החבר'ה האלה - אלה שעברו לחימה של ממש, יודעים חלק ממה שצריך לדעת בשביל לשרוד בקרב. זה בטח ובטח מאפשר להשוות ביניהם לבין לוחמים בצבא, שרובם לא מקבלים הכשרה טובה במיוחד.

ישן 26-06-2013, 03:30
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 78 שנכתבה על ידי Mpiko שמתחילה ב "אין ספק שככל שתירה בנשק, תפגע..."

מאות הרוגים פועל לטובתינו. הניסיון הוא מאוד רלוונטי והוא לא לטובתינו.

ישן 26-06-2013, 03:50
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 77 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "אם היית עונה בחיוב לא היית..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
אם היית עונה בחיוב לא היית טוען מה שאתה טוען. נסיון בלחימה מלמד אותך מה עובד ומה לא עובד בלחימה אמיתית, וזו המטרה של האימונים לפני לחימה. העובדה היא שיש כמות של לוחמים שיש תחתם נסיון ענף, וחלקם עבר מאפגניסטן, צ'צ'ניה, עירק, לבנון ועכשיו סוריה. החבר'ה האלה - אלה שעברו לחימה של ממש, יודעים חלק ממה שצריך לדעת בשביל לשרוד בקרב. זה בטח ובטח מאפשר להשוות ביניהם לבין לוחמים בצבא, שרובם לא מקבלים הכשרה טובה במיוחד.

אני רואה המון אנשים כותבים על דברים שמעולם לא התקרבו אליהם, למה הביקורת הזאת מושמעת רק בהקשר של ״האם אתה היית תחת אש?״ ולא בהקשרים האחרים? (אני יכול לשלוח לך בפרטי דוגמות)

מיוחסת לביסמרק האמרה ״שוטים מעמידים פנים שניתן ללמוד רק מנסיונך שלך, אבל אני תמיד שאפתי ללמוד מניסיונם של אחרים״, ודווקא בהקשר של לחימה יש מקורות סבירים יחסית ובסיס רחב להשוואה, בניגוד למספר נושאים אחרים שלעתים מדברים עליהם... (שוב, בשמחה אשלח לך דוגמות בפרטי)

אם מה שאמר Mpiko לא נכון - בכיף, תקנו אותו; אבל אינני רואה כיצד התחמקותו ממסוקי קרב או היעדרה משנה משהו, ואינני מבין מדוע אפשר ללמוד רק מניסיון ישיר כמו שעובר חיזבאללה עכשיו ולא מניסיונם שלאחרים.

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.

ישן 26-06-2013, 07:23

בתגובה להודעה מספר 84 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "אם אפשר טיפה לשנות כיוון"

לעניין שינוי הכיוון:
חשבתי לפתוח שרשור חדש - מעורבות רוסיה בסוריה. וזאת למה?
ראשית נראה כי מאז שה"עיתונאים" מרשת ANNA מדווחים, כולל סרט שראיתי על לוחמים קשישים בעלי שיער שיבה ודוברי רוסית נלחמים בסוריה, לפני כשלושה שבועות, נראה שהכף נוטה לצידו של אסד.
לכן זה לא רק חיזבאללה שמספק את בשר התותוחים ובכמויות הולכות וגדלות - זה הייעוץ הרוסי, ולוחמים מאומנים מאוד מרוסיה שלדעתי נמצאים שם כמו טייסים רוסיים לפני 73.
עכשיו השאלה - כמה זמן ייקח עד שלוחמי צה"ל יחשבו שהם פוגעים בסורים/לבנונים/חיזבאללה/ וסתם מחבלים סונים ושיעים מסביב לעולם - ויתברר כי מדובר בסדירים רוסיים, קומנדו, ספצנאז וכד'?
אפילו על האפשרות שחיזבאללה ישתתף במלחמה כל כך ארוכה בסוריה לא האמנתי - מה עם רוסיה?

ישן 08-07-2013, 10:26

ארגון ארבעת האמהות מישהו?
בתגובה להודעה מספר 91 שנכתבה על ידי noamlaw שמתחילה ב "רגעי הכאב והצער של משפחות מחבלי חיזבאללה"

ככה מתחילים להיווצר סדקים בקונצנזוס שיש לחיזבאללה אצל חלק מהחברה הלבנונית,הארגון יצא למלחמה לא פופולרית שחלק ניכר מתושבי לבנון נגדה וכעת לאור מחיר הדמים הכבד גם החלק שתמך במלחמה לצידו של אסאד נשחק ונעלם מי המרוויח העיקרי?אנחנו כמובן, ככל שחיזבאללה פחות פופולרי בלבנון הוא יתקשה יותר במלחמה הבאה,שכן ככל אירגון הנסמך על לוחמת גרילה חיזבאללה תלוי מאוד בתמיכת העם וזאת מבלי להזכיר את השחיקה של המוראל,אובדן האמון במפקדים ובמנהיגים,אובדן כוח אדם,אובדן ציוד ובסופו של דבר אובדן של קו האספקה העיקרי לכלי נשק,אימון וציוד לחימה.

ישן 24-05-2014, 18:29

Syrian Fighting Gives Hezbollah New but Diffuse Purpose

http://www.nytimes.com/2014/05/21/w...rpose.html?_r=0

But Hezbollah succeeded on the Syrian battlefield in chasing rebels from the border towns where many of the attacks originated. The bombings have since stopped, leaving Lebanon’s Shiites grateful for Hezbollah’s intervention and luring a new wave of aspiring young fighters to the group’s training camps.

But the fighting has also diluted the resources that used to go exclusively to facing Israel, exacerbated sectarian divisions in the region, and alienated large segments of the majority Sunni population who once embraced Hezbollah as a liberation force. Some Sunnis now openly refer to the “the party of God” — Hezbollah’s name in Arabic — as “the party of Satan.”

The group’s leaders dismiss the idea that they have strayed from their mission, characterizing the anti-Assad uprising as an international plot to undermine Israel’s enemies. They have also portrayed all the rebels fighting Mr. Assad as “takfiris,” extremists who believe infidels should be killed, and said that they pose a threat to the whole region, not just to Shiites.

More than a year of continuous military engagement has allowed a new generation of fighters to gain battlefield experience. And to fight in Syria, the group has recruited large numbers of fighters and established accelerated training programs, according to residents of communities where Hezbollah holds sway.

One 21-year-old man from south Lebanon who completed a 45-day training program with Hezbollah in the Bekaa Valley said there were about 70 aspiring fighters in his group, some in their late teens. Previously, Hezbollah relied only on older men and put them through years of military training.

Lebanese fighters who had been trained in Iran led the group through grueling physical exercises and drills on light arms, the young man said. Only half of his group continued to the next stage, an eight-month program that included training with antitank missiles and other sophisticated weapons. The man left the training program, joining the Lebanese army instead

While Hezbollah has not disclosed how many people it has lost in Syria, Hisham Jabber, a retired brigadier general in the Lebanese army, estimated that a few hundred had been killed. He said the casualties had not significantly diminished the group’s fighting ability.
ישן 27-05-2014, 22:20

מחבל ששוחרר בעסקת טננבוים נהרג בסוריה

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4523976,00.html

איוב שכנראה שירת כחונך של יחידות צבא סוריה הפועלות במרחב דרעא, כבר נפצע לפני כשנה בקרבות הקשים בין הצדדים בעיירה האסטרטגית אל-קוסייר בפרברי חומס, קרבות שבישרו על כניסת לוחמי הארגון למערכה. על מעצרו בישראל בזמן האינתיפאדה כאן

http://english.alarabiya.net/en/New...s-in-Syria.html

Ayoub was arrested in the West Bank in 2000 and spent four years in an Israeli jail before being released as part of a prisoner swap, the sources said. He is a prominent member of Hezbollah and comes from the southern village of Ain Qaana. The anti-Assad Syrian Observatory for Human Rights confirmed that Ayoub had been killed in Syria.
The sources said Ayoub was killed in Nawa
, a town in the southern Syrian province of Daraa,

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://images1.ynet.co.il/PicServer4/2014/05/26/5353313/53532836811899490396no.jpg]
ישן 17-06-2014, 20:34

ISIS’ Iraq offensive could trigger Hezbollah to fill gap left in Syriaht

כתבה מעניינת מאד

http://www.dailystar.com.lb/News/An...x#axzz34qQaPlI3

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.dailystar.com.lb/dailystar/Pictures/2014/06/16/321197_mainimg.jpg]

The rebels launched a surprise attack on the edge of Rankous. The fighting is ongoing,” a veteran Hezbollah combatant said Saturday, adding that the party had lost 11 fighters in the clashes. Despite a series of battlefield successes in western Syria over the past year, the Assad regime barely has sufficient forces to hold its newly seized territory let alone retake the entire country.

With the Syrian army decimated by desertions and exhaustion, the regime relies heavily on its allies, chiefly Hezbollah as well as Iraqi paramilitaries. It is estimated that there are around 5,000 Hezbollah fighters in Syria at any one time and the party represents the main offensive force in launching operations backed by Syrian airpower and artillery to recapture territory. There were an estimated 20,000 to 30,000 Iraqi Shiite fighters serving in Syria before the ISIS offensive in northern Iraq. According to diplomatic sources, the Iraqis were being offered six-month contracts by Iran to serve in Syria with a guaranteed job on their return home.

Rankous fell to the Assad regime in April during the Hezbollah-led campaign to seize the Qalamoun district. Afterward, Hezbollah was deployed elsewhere and the town was garrisoned by the Iraqi groups and the NDF. But the advance of ISIS from northern Iraq toward Baghdad and a vow by Abu Mohammad al-Adnani, the group’s spokesman, to take the war to the “filth-ridden city” of Karbala and Najaf, “the city of polytheism,” has given the Iraqi Shiites in Syria a more pressing commitment than defending Syrian territory.

That leaves Assad and his Iranian allies in a quandary. If a significant number of Iraqi Shiites are redeployed from Syria to Iraq, then it is likely that rebel groups will take advantage of the weakened loyalist forces to try and roll back some of the regime’s territorial gains. Indeed, analysts had been anticipating a resumption of rebel activity in the Qalamoun area even prior to the latest crisis in Iraq. The mountainous Qalamoun, which runs into Lebanese territory, presents difficult terrain to dominate and defend against lightly armed insurgents. The Damascus-Homs highway has returned to the status prior to the regime’s offensive against Qalamoun in November with loyalist forces controlling it during the day while it has become too dangerous to drive along at night.

According to the veteran Hezbollah fighter, the party’s leadership has decided to mount an operation to rid the eastern mountain chain of rebel fighters once and for all. Security sources estimate there are 3,000 Syrian fighters holed up in the mountains between Tufail and Ras Baalbek. “It’s impossible for us to control all the mountains along the border, but we have enough people to do reconnaissance and ambushes,” the Hezbollah fighter said.

If Hezbollah is obliged to fill the gap left by the departing Iraqi paramilitaries, it will place further burden on the party’s community of supporters.
When Shiite areas of Lebanon were being suicide car bombed by ISIS and other Sunni jihadist radicals earlier this year, there was general unanimity within Hezbollah’s support base at the necessity of the party’s combat role in Syria. But the last car bomb attack occurred two and a half months ago and since then Lebanon has enjoyed some relative stability.
ישן 17-06-2014, 20:37

Qassim Suleimani: commander of Quds force, puppeteer of the Middle East

http://www.theguardian.com/world/20...iraq-iran-syria

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://static.guim.co.uk/sys-images/Guardian/Pix/pictures/2014/6/16/1402944926549/Ghassem-Soleimani-Mohamma-006.jpg]

Qassem Suleimani, commander of the Quds force of the Iranian Revolutionary Guard Corps (IRGC), is a useful man to have on your side in a crisis. Nouri al-Maliki, Iraq's prime minister, must have been relieved to see him last week as he scrambled to organise a counterattack against the Sunni jihadis of Isis who have taken swaths of territory and were threatening Baghdad.

Suleimani, now 57, was in his early 20s when he joined Iran's forces in the war Saddam launched against the country in 1980 – a conflict that became the longest conventional war of the last century and which left more than a million dead on both sides in its eight bloody years. Afterwards he was deployed to Iran's eastern border, fighting drug smugglers from Afghanistan. In 1998, he was appointed commander of the Quds (Jerusalem) force.

The previous year, during a series of battles between the US and Iraqi army on one side and Shia militias on the other, he sent an SMS message to the US commander, General David Petraeus. It read: "General Petraeus, you should know that I, Qassem Suleimani, control policy for Iran with respect to Iraq, Lebanon, Gaza, and Afghanistan. The ambassador in Baghdad is a Quds force member. The individual who's going to replace him is a Quds force member."

According to Dodge, one of Suleimani's most valued Iraqi assets is the Asaib Ahl al-Haq (the League of the Righteous), a Shia militia created by the Iranians to undermine the movement led by Muqtada al-Sadr, the Shia nationalist who emerged at the forefront of opposition to the US. Its leader, Qais al-Khazali, was one of the Iraqis Suleimani reportedly saw in Baghdad. "Like other Iranian-created structures, Asaib al-Haq is deeply religious and ideological and runs in parallel to the state, undermining it when it needs to and working with it when it doesn't," said Dodge. The League of the Righteous staged some spectacular attacks against US troops before their withdrawal in 2011. Another old Iranian-backed Iraqi player, the Badr brigade, which was supposed to have been disbanded, reappeared in public last week.
ישן 19-09-2014, 16:47

רשימה חלקית מאד של חללי חיזבאללה ב 32 השנים האחרונות

Ali Munif Ashmar
http://www.almanar.com.lb/english/a...id=46&eid=49249

נהרג בהתקלות עם כוחות צה"ל בכפר אודייסה בדרום לבנון ב 15/10/1995

Hasan Qomati
http://www.almanar.com.lb/english/a...id=46&eid=42239

נהרג בסלוקי ב 5 לאוגוסט 2006 במהלך מלחמת לבנון השנייה

Hasan Ahmad Nasser
http://www.almanar.com.lb/english/a...id=46&eid=39326

נהרג ביחד עם מספר פעילים אחרים בהפצצת ח"א בשבוע הראשון למלחמת לבנון השנייה

Assaad Berro
http://www.almanar.com.lb/english/a...id=46&eid=36596

נהרג כאשר הפעיל משאית תופת על שיירת צה"ל ב 9 לאוגוסט 1989. בפיגוע נפצע אנושות לוחם הצנחנים סמל אילן רבא ז"ל שנפטר מפצעיו מקץ שנה וחצי.

Rani Bazzi
http://www.almanar.com.lb/english/a...id=46&eid=33976

פעיל ותיק בחיזבאללה שנהרג בימים האחרונים למלחמת לבנון השנייה.

שימו לב

Rani started officially working with Hezbollah in 1992. He opened a lathe shop to cover up his work, and so the Israeli agents started going to his shop to fix their weapons and machines, without realizing that they were dealing with a resistance fighter who used to treat them friendly and respectfully to take information from them.

Mahdi Yaghi
http://www.almanar.com.lb/english/a...d=46&eid=113926

נהרג בלחימה בסוריה בקיץ 2013

Samir Mattout
http://www.almanar.com.lb/english/a...id=46&eid=46529

נהרג בהתקפה על מוצב צה"ל ב 1987 לצד מספר לוחמים נוספים

Abdullah Sheaito
http://www.almanar.com.lb/english/a...id=46&eid=40626

נהרג במהלך מלחמת לבנון השנייה

Ali Khalil
http://www.almanar.com.lb/english/a...id=46&eid=38076

נהרג בכפר עייתא א-שעב ב 8 לאוגוסט 2006 (במהלך הקרבות עם חטיבת כרמלי)

Salah Ghandour
http://www.almanar.com.lb/english/a...id=46&eid=36016

ב 15 לאפריל 1995 הסיע כביכול רכב תופת אל תוך שיירה צה"לית בכניסה לבינת ג'בל וגרם לעשרות נפגעים. האירוע אינו מוכר.

Ahmad Qassir
http://www.almanar.com.lb/english/a...id=46&eid=34676

זהו האיש שגרם לאסון צור הראשון בנובמבר 1982, אחת הפעולות הראשונות שחיזבאללה לקח עליהן אחריות

Hussein Ibrahim Haidar Ahmad
http://www.almanar.com.lb/english/a...id=46&eid=33506

נהרג בהפצצה בבינת ג'ביל במהלך מלחמת לבנון השנייה

Mohammad Srour
http://www.almanar.com.lb/english/a...id=46&eid=33066

נהרג ב 2 לאוגוסט 2006 במהלך מלחמת לבנון השנייה

Imad Ahmad Saad
http://www.almanar.com.lb/english/a...id=46&eid=30236

נפצע במלחמת לבנון השנייה ונפטר מפצעיו ב 19 ליולי 200

Hassan Maatouq
http://www.almanar.com.lb/english/a...id=46&eid=27686

נהרג ב 27 ליולי 2006 בהפצצת ח"א במהלך מלחמת לבנון השנייה

Hasan Fahes
http://www.almanar.com.lb/english/a...id=46&eid=25986

נהרג בקרב בכפר עיינתא במהלך מלחמת לבנון השנייה, גופתו נותרה בשטח והוא מוגדר חלל שמקום קבורתו אינו נודע

Akef Al-Moussawi
http://www.almanar.com.lb/english/a...id=46&eid=25236
אחיו נהרג בפעולת צה"ל במיידון ב 1988 והוא עצמו נהרג בקרב בכפר עיינתא ב 30 ליולי 2006 במהלך מלחמת לבנון השנייה

Nader Jarkas
http://www.almanar.com.lb/english/a...id=46&eid=25046
נהרג בהפצצת ח"א ב 8 לאוגוסט 2006 ביחד עם 2 פעילים אחרים

Hasan Shbib
http://www.almanar.com.lb/english/a...id=46&eid=24576
היה מפעיל עמדת רק"ק ונהרג כאשר העמדה הופצצה על ידי ח"א ב 6 לאוגוסט 2006 במהלך מלחמת לבנון השנייה

Mohammad Hijazi
http://www.almanar.com.lb/english/a...id=46&eid=32526

נורה בידי צלף ישראלי בכפר עייתרון ב 3 לאוגוסט 2006 במהלך מלחמת לבנון השנייה

Hussein Sabra
http://www.almanar.com.lb/english/a...id=46&eid=29396

נהרג ב 20 לאוגוסט 2006 אחרי תום הלחימה בעת ניסיון לפרק פצצת מצרר

Ibrahim Khalaf
http://www.almanar.com.lb/english/a...id=46&eid=26246

נהרג בקרב עם כוחות צה"ל בכפר מייביב ב 2 לאוגוסט 2006 במהלך מלחמת לבנון השנייה

Ali Al-Dorr
http://www.almanar.com.lb/english/a...id=46&eid=25706

נהרג ביחד עם פעיל נוסף בארגון בהפצצת ח"א ב 16 ליולי 2006

Ali Saleh
http://www.almanar.com.lb/english/a...id=46&eid=25126
נפגע אנושות בהפצצת ח"א במהלך מלחמת לבנון השנייה ונפטר מפצעיו מספר שבועות לאחר תום הקרבות
Jihad Hammoud
http://www.almanar.com.lb/english/a...id=46&eid=24766

אחיו הבכור נהרג שנתיים לפני המלחמה והוא עצמו נהרג ב 7 לאוגוסט 2006 בקרב עם חיילי צה"ל בבינת ג'בל

Tayseer Zaineddine
http://www.almanar.com.lb/english/a...id=46&eid=24446

התעוור בעין אחת עקב סנוור בלייזר (!) ולמרות שהיה פטור מהתייצבות למלחמה הצטרף לכוחות בחזית ונהרג בהפצצת ח"א ביום האחרון למלחמת לבנון השנייה

Hussein Salman
http://www.almanar.com.lb/english/a...id=46&eid=24326

היה חלק מחולייה שניסתה לשגר רק"ק אל עבר ישראל ב 17 ליולי 2006, במהלך מלחמת לבנון השנייה. אחד מחברי החוליה נפגע בהפצצת ח"א ובעת הינסיונות להצילו נפגע גם הבחור הזה מטיל ששוגר מכלי טיס ישראלי ונהרג במקום. גם הבחור הראשון נפטר מפצעיו.

Mohammad Dimashq
http://www.almanar.com.lb/english/a...id=46&eid=24086

נהרג מצלף ישראלי ב 21 ליולי 2006 במהלך מלחמת לבנון השנייה. גופתו נלקחה לישראל והוחלפה ב 2008

Khaled Abdullah
http://www.almanar.com.lb/english/a...id=46&eid=23556

נהרג בהפצצת ח"א על ביתו שבכפר יעטר ב 13 ליולי 2006 ביחד עם אחיו ואימו, אולי במהלך מבצע
משקל סגולי

Yasser Sabra
http://www.almanar.com.lb/english/a...id=46&eid=23326

היה אחד מ 4 אנשי חיזבאללה שנהרגו בקרב עם לוחמי יחידת אגוז בכפר חדתא יום אחרי הפסקת האש שסיימה את מלחמת לבנון השנייה. הבחור נפגע מטיל ששוגר על ידי מכלי טיס ישראלי ונהרג במקום.

Hasan Akil
http://www.almanar.com.lb/english/a...id=46&eid=22526
נהרג ביחד עם פעילים רבים נוספים במהלך מארב שטמנו להם כוחות צה"ל ב 9 לאוגוסט 2006 במהלך מלחמת לבנון השנייה

Alaa Yassine
http://www.almanar.com.lb/english/a...id=46&eid=22276
נפגע במהלך קרב עם כוחות צה"ל בכפר מייביב במלחמת לבנון השנייה ונפטר מפצעיו ב 2 לאוגוסט 2006

Moussa Marji
http://www.almanar.com.lb/english/a...id=46&eid=24186
נהרג בקרב עם כוחות צה"ל בכפר א-טירי ב 17 ליולי 2006 במהלך מלחמת לבנון השנייה

Houssam Al-Moussawi
http://www.almanar.com.lb/english/a...id=46&eid=23646
ב 1 לאוגוסט 2006 בעת שיגור רק"ק אל עבר ישראל, נפגע מטיל ששוגר מכלי טיס ישראלי ונהרג במקום

Samer Najem
http://www.almanar.com.lb/english/a...id=46&eid=23416
נכתב שנהרג ב 25 לאוגוסט 2006 אבל נראה שמדובר בטעות ושנהרג חודש קודם לכן

Mustapha Zalzali
http://www.almanar.com.lb/english/a...id=46&eid=22686

ב 22 ליולי 2006 בעת שיגור רק"ק אל עבר ישראל, נפגע מטיל ששוגר מכלי טיס ישראלי ונהרג במקום

Ali Al-Moussawi
http://www.almanar.com.lb/english/a...id=46&eid=22346

ב 19 ליולי 2006 בעת שיגור רק"ק אל עבר ישראל ממרחב הכפר שמעא, נפגע מטיל ששוגר מכלי טיס ישראלי ונהרג במקום
ישן 25-09-2014, 09:22

Hezbollah Air Force in Barrens Battle!

http://www.almanar.com.lb/english/a...eccatid=71&s1=1

As the countdown starts for the arrival of the chilly winter in this region, the “al-Nusra” militants engaged during the last couple of days in a new tactic against Hezbollah and the Lebanese army; the tactic of explosive bombs one of which had targeted a Hezbollah checkpoint on a dusty path couple of nights ago, in the town of Khraibeh near Baalbek, not to mention that it was preceded by the Arsal bomb against a Lebanese army vehicle killing two soldiers. Lebanese security source told “al-Akhabar” that the new tactic “aims at decreasing pressure and tight blockade on them on the Qalamoun and Arsal outskirts through launching attacks on al-Qalamoun outskirts to drain the Syrian army and Hezbollah on the one hand, and start attacks against the Lebanese army and resistance related sites on the borders with Lebanon on the other hand.”

In this context, a video tape was leaked two days ago, showing an unmanned aircraft bombing one of the militant points in the Arsal outskirts. While some well-informed Hezbollah sources avoided talking about the issue, the Lebanese security source noted that “this is a unique advancement, and this method will witness important repercussions on the happenings of the battle on the Arsal outskirts.” It is worth noting that the Israeli enemy, who is following up the steps of Hezbollah in Lebanon and Syria, was busy yesterday via the second channel of the Israeli TV airing the scenes of the reconnaissance plane bombing a missile towards the outskirts. Hebrew websites clamored for the leaked video, noting that the Israeli army knows that Iran owns two kinds of unmanned aircrafts that launch accurate missiles, and that it was expecting and aware that Hezbollah now has those kinds of aircrafts; “but it was the first time that Hezbollah uncovers using them.”

The second option, which is most likely to happen according to the same source, is that the military situation stays as it is, between ebbs and flows and attempts to control the hills. Today all the processes of the militants are over. They cannot enter booby-trapped cars to Lebanon, nor they can attack the Lebanese villages.” The source finally added that “the only change that would take place in some event obliges the militants to surrender and retreat, just like the Qatari influence on al-Nusra Front. But till now, Qatar has not played any positive role in this context, not even in the issue of the soldiers kidnapped by the terrorists.”
ישן 28-09-2014, 21:51

The Army is being sucked into Syria

http://www.dailystar.com.lb/Opinion...x#axzz3EdpgO7Nx

By trying to close off the Lebanese-Syrian border, a legitimate aim in principle, the Army is effectively participating in strangling the Syrian rebels in the Qalamoun district. The rebels rely on access to Arsal to resupply themselves and to rest. With winter coming, the rebels realize that they will have to come down from the high ground in Qalamoun, and if they are denied access to Arsal, they will have to find alternatives, leaving them more vulnerable to attack by the Syrian regime and Hezbollah.

The Army can say that it is trying to guarantee that the conflict in Syria does not reach Lebanon. That would be convincing if Hezbollah had not deployed thousands of combatants in Syria, and if negotiations over the release of the abducted soldiers had not been hindered by the party, because it wants its own members captured or killed in Syria to be part the deal. It would be even more convincing if we did not know that Hezbollah has played a significant role in pushing the Army to take a more aggressive stance in Arsal than it has previously taken. The reason is that the party is struggling in Qalamoun, caught in a war of attrition that it cannot win against a motivated foe with nothing to lose.

So, Hezbollah has maneuvered the Army into serving as its partner. To lend this legitimacy, it has been depicted as an anti-terrorism campaign against Salafist-jihadists such as the Nusra Front and ISIS. But how accurate is that portrayal? In private conversation, a Lebanese ally of Syria admits that the bulk of the armed men in Qalamoun are inhabitants of the area who were forced to evacuate their towns and villages when the Syrian army and Hezbollah went on the offensive last year. That is not to say that there are no jihadists among them, let alone to play down the murder of soldiers; but rather to suggest that the picture is more varied than the Army’s public relations arm has let on and media have been led to believe.

Hezbollah also must think of the future. The Syrian regime is slowly losing ground everywhere. Its armed forces are depleted and the casualty toll among Syria’s minorities, especially Alawites, is high and unsustainable. Even in the best scenario, if ISIS is beaten, which is unlikely in the coming weeks, the regime cannot regain what it has lost.Given all this, Hezbollah gains from being flexible. If Bashar Assad and the party cannot prevail militarily in Syria, Hezbollah may eventually have to consider a fallback strategy to contain the consequences of the Syrian conflict inside Syria. Having already reached a modus vivendi with rebel groups in the border area could become very useful if that occurs.
ישן 11-10-2014, 17:18

Arrest in Shebaa sparks Resistance Brigades protest
בתגובה להודעה מספר 132 שנכתבה על ידי strong1 שמתחילה ב "חיזבאללה במצוקת כוח אדם: מגייס לוחמים סונים"

http://www.dailystar.com.lb/News/Le...x#axzz3Fqy1qilc

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.dailystar.com.lb/dailystar/Pictures/2014/10/11/2024_3_irin_img650x420_img650x420_crop.jpg]

SIDON, Lebanon: Members of the Hezbollah-linked Resistance Brigades protested Saturday over the detention of two people in the southern town of Shebaa by the Internal Security Forces.Two people from the Ghayyad family were detained earlier in the day for failing to show up to a court hearing over charges a police officer had filed against them. A member of the ISF filed charges against the two earlier this week for attacking him in what some in the town said was a personal dispute.

The Ghayyads are also accused of beating the police officer who came to their home in Shebaa to deliver the court notice. The ISF Information Branch detained the two on orders of the prosecutor and held them at the town’s station. Several unarmed men arrived to the station and stood outside, demanding the release of the suspects. Hezbollah formed the Resistance Brigades in 2009 and they are comprised of mainly Sunni supporters from Sidon. But the group has gained notoriety for troublemaking and were blamed for tensions in the coastal city.
ישן 08-10-2014, 08:50

חיזבאללה נלחם: בלעדינו, דאעש היה בביירות

הארגון שהניח מטענים בגבול לבנון מעורב בלחימה קשה מול הג'יהאדיסטים. "תפסיקו את ההסתה נגדנו", דרש בכיר בחיזבאללה בזמן הלוויות אנשיו, שבניגוד לעבר לא נקברו בסתר. בארה"ב נמשכת הביקורת נגד אובמה והתקיפות מהאוויר: "קיבל החלטות נכונות באיחור של שנתיים"

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4578812,00.html

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://images1.ynet.co.il/PicServer4/2014/10/07/5629369/562934501001096640360no.jpg]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://images1.ynet.co.il/PicServer4/2014/10/07/5628840/56288390990100490490no.jpg]
ישן 11-10-2014, 14:48

עוד על הקרבות הקשים המתחוללים סביב העיירה אסל א-וורד שבקלאמון
בתגובה להודעה מספר 135 שנכתבה על ידי strong1 שמתחילה ב "FSA shows video of captured Hezbollah fighter"

העיירה נמצאת במרחק של ק"מ מקצה הברך המפורסמת, החודרת אל עומק השטח הסורי באזור הקלאמון. כוח משולב של א-נוסרא וה FSA נלחם שם כבר בכוח משולב של צבא סוריה וחיזבאללה. אזהרה הכתבות כוללות תמונות של חללי המורדים

Al-Qalamoun Battles: No Place for Retreat

http://www.almanar.com.lb/english/a...eccatid=71&s1=1

זהו הוידאו הנלווה

http://www.almanar.com.lb/english/a...eccatid=20&s1=1

Since the beginnings of last summer, Hezbollah and Syrian army fighters were able to avert more than six huge attacks whether towards the Lebanese lands or inside Syria, in the countryside of al-Qusayr or in al-Qalamoun. The battle of Brital outskirts, last Sunday, and what has followed, are considered the sixth attack. On the Syrian “side” of the front, the “al-Nusra” leadership was focusing on the town of Assal al-Ward. It is closer to the Lebanese borders than other towns of al-Qalamoun (opposite to the town of Tufail). Assal al-ward’s outskirts, along with the outskirts of Tufail, are connected with the outskirts of Sarghaya and al-Zabadani. For this reason, the militants focused their attacks on it at a rate of an attack per week (some of which were very limited). In the major six battles, just like the limited ones, the opposition militants, led by “ISIL” and “al-Nusra”, failed to create any hole that would allow them to restore their “lost glory” in al-Qalamoun. Only once they did achieve it with the help of “sleeper cells”, through which they deeply penetrated in the outskirts towards Talfita, which was soon contained so that the militants weren’t able to achieve what they aimed at.

Sources close to Hezbollah note that the al-Qalamoun militants are repeating what their fellows have done in the eastern Ghouta (eastern countryside of Damascus). In Ghouta, they launched successive attacks to break the imposed blockade on them. Successive “waves of humans”, some of which inflicted heavy loss in the lives of the Syrian army and its allies, but these losses have “broken the back of the militants” according to Syrian military sources. The last of such attacks was in November of 2013 when the militants achieved progress that would have lifted the blockade on Ghouta. The Syrian army and Hezbollah however controlled the situation causing losses among the militants that hit hundreds of them between killed and injured. The opposition members thereafter occupied Adra al-Ummaliyah, but since then, they couldn’t conduct wide attacks. They penetrate in some front, but without any valuable military change in the field reality.

ישן 11-10-2014, 17:08

חיזבאללה הודה באובדן 10 מאנשיו בימים האחרונים בקרבות סביב העיירה בריתאל

הקרבות ברכס החובק את הגבול ממזרח לריתאל ההררית נערכים בגובה רב של מעל 2000 מטרים, בדומה לרכס החרמון. אחרי הפשיטות המוצלחות של א-נוסרא בתחילת השבוע, הגיע המהלך הנגדי של חיזבאללה, שעקר אותם מהפיסגה הגבוהה ביותר באזור.

Hezbollah seizes Nusra position in east Lebanon, one fighter captured

http://www.dailystar.com.lb/News/Le...x#axzz3Fqy1qilc

BEIRUT: Hezbollah said Thursday that it rooted out Nusra Front militants from strategic posts overlooking Brital’s outskirts on the eastern border, as the Syria-based jihadist group posted a video allegedly showing a Hezbollah fighter it claims to have captured during Sunday’s assault on the party’s post in the area. Hezbollah fighters seized the strategic Umm Khorj outpost in Lebanon’s eastern mountain range from which Nusra Front said it had launched an attack on the party’s Ain Saa position in Brital’s outskirts Sunday, Hezbollah’s Al-Ahed website quoted party sources as saying.

“The jihadist fighters of the resistance [Hezbollah] captured the post, which stands at 2,300 meters above sea level and constitutes a strategic hill that overlooks the mountains of Assal al-Ward, Al-Khashaat and Al-Jibbeh in Qalamoun,” the sources said. They claimed that the militants sustained heavy losses in their ranks, including 15 dead and over 50 wounded, in addition to the destruction of eight vehicles. There was no word on Hezbollah casualties.By gaining control of Umm Khorj post, Hezbollah tightened its grip on the area that was being used as a launch pad for militant attacks on Lebanon, the sources added.

Meanwhile, Nusra Front tweeted a video of a captive Hezbollah fighter identified as Imad Ayyad, who it said was captured during clashes in Brital’s outskirts.The 23-year-old captive said he served in a 200-man-strong unit tasked with guarding the party’s artillery and rocket-firing positions in the area. Nusra Front attacked Hezbollah’s positions in Brital’s outskirts last Sunday in what it said was a pre-emptive move , accusing the Lebanese party of preparing an assault on militant positions in Qalamoun. Eight Hezbollah fighters were killed in the attack, the highest toll suffered by the party inside Lebanon in a single incident since it started fighting alongside the Syrian Army against the rebels more than a year and a half ago.

נערך לאחרונה ע"י strong1 בתאריך 11-10-2014 בשעה 17:15.
ישן 13-10-2014, 20:59

Abdullah Azzam Brigades urges attacks against Hezbollah, not the Army

חשוב לציין שהפלג הלבנוני של אל-קעידה אינו קשור ישירות לא-נוסרא הסורי ואינו כפוף אליו

http://www.dailystar.com.lb/News/Le...x#axzz3G1oj2Ddn

he Al-Qaeda-affiliated Abdullah Azzam Brigades called on Tripoli residents to attack Hezbollah rather than the Lebanese Army, saying the latter was merely a tool in the hands of the group.

“I am addressing our youth in Tripoli to say to them that the Lebanese Army and security agencies are merely tools in the hands of the party,” Sirajeddine Zureiqat, the newly appointed "emir" of the jihadist group, said on his Twitter feed. Hezbollah is the "the puppet master of the Army and other agencies, as well as the [party behind the] rise of some Sunni spies, including the Resistance Brigades and some media.” “Therefore, strike the puppet master and do not get preoccupied with the tools. If the head is broken, the hands become paralyzed.” Zureiqat was referring to recent attacks against Lebanese Army soldiers in the northern city of Tripoli. Last week, a soldier was killed and another wounded in Rihaniyeh, in the northern Akkar province, when gunmen opened fire on them as they headed for duty.
ישן 19-10-2014, 21:38

Lebanon pulled into war with ISIS

http://english.alarabiya.net/en/per...-with-ISIS.html

Unlike in Syria or Iraq, the al-Qaeda-breakaway ISIS group does not hold territory in Lebanon. But along with Syria's al-Qaeda affiliate, the Nusra Front, it has established footholds in remote mountains along Lebanon's remote eastern border, from where it launches almost daily incursions further afield. Jihadi recruitment in impoverished Sunni areas of northern Lebanon is on the rise, and black ISIS flags fly freely in some areas, reflecting pockets of growing support for the radical group.

Lebanese army commander Jean Kahwaji said in comments published this week that the militants from Syria want to ignite civil war and create a passage to Lebanon's coastline by linking the Syrian Qalamoun mountains with Arsal on the border and the northern Lebanese town of Akkar, an impoverished Sunni area. Analysts agree that in Lebanon, the Islamic State group fighters also see an opportunity to strike at Hezbollah's patron, the Shiite powerhouse Iran but that they are not too eager to immediately embark on yet another war. “The territory of Lebanon is a longer-term goal,” said David Schenker, director of the program on Arab politics at the Washington Institute for Near East Policy.

But there are fears that eventually, Schenker said, the Islamic State group could stage a spectacular bombing of, for example, the Hezbollah stronghold of Dahyeh south of Beirut, recreating an incident similar to a 2006 attack in the Iraqi city of Samarra, and “unleash this incredible sectarian tension that results in a resumption of civil war.” In Samarra, the Sunni extremists bombed a major Shiite shrine, setting in motion two years of sectarian bloodletting that pushed Iraq to the brink of civil war. Lebanon is still recovering from a 15-year civil war that ended in 1990.

The global war against ISIS and its attacks in Lebanon have somewhat bolstered Hezbollah's narrative that its intervention in Syria was necessary to ward off a Sunni extremist threat to Lebanon. Paradoxically, it has brought Hezbollah closer to Christians and other Lebanese minorities through their shared fear of the Sunni militants. But the Lebanese Shiite group is hated by most Lebanese Sunnis, many of whom refer to Hezbollah as the “Party of Satan” - a dark play on Hezbollah's name, which in English means “Party of God.”

In addition to being bogged down in the fighting in Syria, Hezbollah is increasingly embroiled in clashes inside Lebanon. In an unprecedented attack, Nusra Front fighters overran positions manned by Hezbollah along the Syrian border last week, killing eight of its fighters in battles that lasted several hours. “Such attacks not only erode the stature of Hezbollah, they show it to be vulnerable. I think in the long run or as the months go by we're going to see more and more of this,” Schenker said.

In a rare excursion outside his underground bunkers, Hezbollah leader Sheik Hassan Nasrallah traveled to the Bekaa Valley in eastern Lebanon last week to meet his fighters, Hezbollah official Mohammad Afif said - an apparent move to boost their morale. “Hezbollah entered a battle that is bigger than Lebanon,” said Kiwan, the political science professor. “Today, Hezbollah is obliged to continue in the battle that it started.” Along with the Lebanese army, Hezbollah is fighting almost daily incursions by ISIS militants in Bekaa, prompting accusations that the army is collaborating with the Shiite guerrilla against the Lebanese Sunnis, placing the army in the thick of the Sunni-Shiite confrontation.

Adding to the deadly mix, four Lebanese soldiers, all Sunnis from north Lebanon, have deserted from the army and joined either the ISIS or the Nusra Front since July. One of the deserters, Abdallah Shehadeh, said in a video posted online by Nusra Front this week that he had initially “enlisted in the army to defend the Lebanese people” - only to find that the army is a “Hezbollah tool.” Though a handful of desertions do not pose an imminent risk to the stature of Lebanon's military, such publicized statements may eventually hurt it and make the recruitment of Sunni conscripts more difficult, analysts say.

Because of the Lebanese Sunni-Shiite divisions and the pro- and anti-Assad split, the civil war in Syria has completely paralyzed the government in Beirut. Lebanon has been without a president since May, and parliament is set to postpone elections for the second time, ostensibly because the security situation makes it impossible to hold a vote. Moreover, the government faces escalating protests by families of the captive soldiers and policemen who have blocked roads and set up protest tents, including several pitched last week near the government building that blocked traffic in Beirut's commercial center. They families accuse the government of not doing enough to secure the freedom of their loved ones.

“We hope that the state (of Lebanon) will do something that restores its dignity,” said Layal Dirani, the sister of policeman Suleiman Dirani, who was taken captive by the Nusra Front on Aug. 2.
ישן 16-11-2014, 23:21

מתחילים להיגמר השיעים בלבנון? חיזבאללה מרחיב את השורותיו

Hezbollah recruiting non-Shiites for ISIS fight: report

http://www.dailystar.com.lb/News/Le...r#axzz3IlZ8IQDY

As the recruitment was reportedly ongoing in the Bekaa, the report said similar training of Christians, Druze and Alawites was taking place in Syria, “but not under the Resistance Brigades.”

Hezbollah formed the Resistance Brigades in 2009, recruiting Sunni allies into the group, which later sparked controversy when clashes erupted between the militia and residents in south Lebanon. Last year, Hezbollah reduced the number of the Resistance Brigades fighters from around 500 to between 200 and 250 and purged its ranks of those who had been exacerbating tensions with the local community, a source close to the party had told The Daily Star.

חיזבאללה נעזר הארגון הקקיוני הזה כפרוקסי להילחם בסונים הקיצוניים?

According to the article, the meeting was held in the leader’s soundproof office. Hajj revealed that his militants had actually participated in the clashes with Sheikh Ahmad al-Assir’s militants in Sidon last year. The clashes erupted between Assir’s fighters, hiding in the Bilal bin Rabah mosque of Sidon’s Abra neighborhood, and soldiers of the Lebanese Army, leading to the death of 18 soldiers. Members of the brigades started acting before receiving their leaders’ permission, Hajj explained, and evacuated the Army soldiers who were wounded and killed in the clashes.According to the group’s chief, the Hezbollah-affiliated fighters also directly clashed with pro-Assir militants coming out of the Ain al-Hilweh camp to attack Army troops, and succeeded to push them back. As for the Arsal clashes last August, he said the militants were ready with “the hand on the trigger,” but the Army’s special units did not need any support.

לוחמי חיזבאללה נלחמים לצד המשמר הרפובליקני בג'ובר

חללים נוספים

ישן 17-11-2014, 17:09
  צופה ורואה צופה ורואה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.10.07
דיווחים של מרד בחיזבאללה- בקשה למקורות

לפני כשבועיים הופיע בפורום אחר הודעה של משתמש שעוקב אחרי פרסומים בכלי תקשורת ערביים על מרד של יחידות חיזבאללה בעיר חמאת אשר סרבו להצטרף לכוחות אסד בלחימה.
הדיווח הזה מצטרף לדיווח נוסף ממאי 2013 על מרד דומה באלקוסייר.

הדיווחים הללו הופיעו באתרים המזוהים עם תומכי אסד, האם יש למישהו מקורות נוספים לסיפורים האלה?

(ויליאם רארף אינג')
גם כאשר יגור זאב עם כבש-אני לא מציע שנהיה הכבש.
(אלוף מיל' עוזי דיין)

ישן 20-02-2015, 12:43
צלמית המשתמש של gps
  gps gps אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.07.04
Facebook profile

עירק-אחרי הכל חומייני ניצח
כתבה באל-תקריר
"בככר שבו היה הפסל של סאדאם בבגדד מתנוססות תמונות של חבורת חומייני."
ברקע הצילום מלון פלסטין,בפרונט שלטים שיעיים,עד 2003 עמד כאן פסלו של סאדאם חוסיין שהאמריקאים דאגו שייהרס,חוסר הבנת השכונה אינה תכונה בלעדית של בורות אמריקאית,מקור הרעה עוד בזרעי סייקס-פיקו,בעוד הנייטיב שעולמם העותמאני התפרק תחת רגליהם מחפשים זהות כלשהי שנעה בין אסלם לאימפריה חליפית כלאו מעצמות המערב חברות בעלות אידיאולוגיות מנוגדות תחת מטריה "לאומית" אחת כך למשל כפו הצרפתים את בני-בריתם המארונים על מוסלמי לבנון והבריטים הצניחו הנהגה סונית זרה מחו"ל על רוב שיעי בעיראק כאילו החלטה לקבע אי-שקט נצחי באזור.הנתונים האלו הם החממה שבה צמחו "חיזבאללה" ו"המדינה האסלמית".מעטים זוכרים את אחד השמות של חיזבאללה טרם פריחתו "המדוכאים עליי אדמות" שבא לרמז על מעמדם הנחות של הקהילה השיעית הגדולה בלבנון תחת מגפיהם של האליטה הנוצרית,חיזבאללה לא קם כנגד הציונות הוא קם לקומם את הכבוד השיעי בלבנון ואזיי מגיעות מהומות נאהר אל בארד שבמסתרי הפורומים החברתיים ברשת זכה לברכת הגולשים הסונים שראו בהם תשובה לאיום השיעי של חיזבאללה, זה בדיוק התהליך שעומד מאחרי פריחת דאע"ש שברמה הלוקאלית זוכים למעמד "לוחמי-חופש" נגד העלווים בסוריה והשיעים בעירק בניגוד למה שהמערב חושב עליהם.ארגון טרור שפועל בסביבה תומכת קשה מאד לפיצוח ולכן מתישהו מישהו יצטרך לחשוב על פרצלציה מחדש באזור (כולל שינוע אוכלוסין נוסח טורקיה יוון) כתרופה ל"אדם החולה" שעל חופו המזרחי של הים התיכון.

ישן 06-04-2015, 13:17

אש"ף הקים קבוצת סיוע לנפגעי מחנה אל-ירמוכ
בתגובה להודעה מספר 154 שנכתבה על ידי noamlaw שמתחילה ב "לאור הידיעות על קרבות במחנה אל ירמוק"

אש"ף הקים קבוצת סיוע לנפגעי מחנה אל-ירמוכ
סוכנות אונרא במסר חריף במיוחד: "סכנה חמורה לתושבי מחנה הפליטים" דאעש השתלט על 90% מחלקיו של המחנה, הסמוך למוקדי הכח של הממשל בדמשק

http://www.news1.co.il/Archive/001-D-362852-00.html

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4644550,00.html

פלסטינים ל-ynet ממחנה הפליטים: "דאעש עורף ראשים, אין לנו מה לאכול. הצילו"
עדות מאל-ירמוכ. תושבי המחנה הפלסטיני שדאעש כבש מספרים ל-ynet על ירי כבד, מחסור במזון וייאוש מוחלט: "היום צעדתי תחת פצצות ואש צלפים בשביל אוכל לילדים, מי שיוצא מהבית צריך לקחת תכריכים. מה כבר רציתי, לחיות?". הם צוחקים שצריך לבקש עזרה מישראל: "המנהיגים הפלסטינים רק מדברים"

נערך לאחרונה ע"י noamlaw בתאריך 06-04-2015 בשעה 13:31.
ישן 06-04-2015, 18:41
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 154 שנכתבה על ידי noamlaw שמתחילה ב "לאור הידיעות על קרבות במחנה אל ירמוק"

במחנה ירמוק חיים כ 18 אלף איש, ועד עכשיו הם היו במצור על ידי כוחות אסד, כשהפלסטינים כלואים בתוכו, מה שהוביל לדיווחים של מחסור במזון ותרופות.
לפי דיווחים שונים דאעש שולט ברוב המחנה, כמה אלפים בודדים ברחו, והפלסטינים, ויש שם מספר ארגונים חמושים שמנהלים קרבות שם. דיווחים אחרונים מדברים על הפגזה ארטילרית ואווירית של צבא אסד על המחנה.
יש לא מעט דיווחי זוועות, אבל ברוב המקורות, תומכי אסד, מתנגדי אסד, פלסטינים ואונרא, מדובר על מספרים זניחים.
אל מנאר, אל ג׳זירה וגולף ניוז מקטינים בחשיבות הסיפור,
הפלסטינים, האום וכמה ארגוני זכויות אדם מדברים על טבח אבל המספרים מתכנסים על 8-15 פלסטינים חמושים שהוצאו להורג אחרי שנכנעו, ושניים שערפו את ראשם.

מכיוון שכל הדיווחים מגיעים מחוץ למחנה, הייתי מטיל ספק בדיוק.
סביר שתהיה שם זוועה לא פחות ולא יותר מיתר סוריה, אבל יש שם עכשיו 10% מאוכלוסיית המחנה שחיים שנים במצב של מלחמה, סביר שהם כבר יודעים לשרוד.

ישן 06-04-2015, 21:12

מצור?
בתגובה להודעה מספר 156 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "במחנה ירמוק חיים כ 18 אלף..."

לא בדיוק מצור... שכוחו עוד היה במותניו, צבא סוריה פעל גם פעל בתוככי המחנה, בשיתוף פעולה רופף כזה או אחר עם החמושים הפלסטינאים שם. יש לכך עדויות שונות, כולל זו המפורסמת מלפני שנה וחצי שכבר הובאה כאן בפורום. ממליץ לך ולאחרים לצפות עד הסוף. אגב גיבור הסרט העוסק בטיהור המחנה מאנשי א-נוסרא (מי הכיר אז בכלל את ISIS), הוא לא אחר ממיודעינו עיסאם זהראדין, הגנרל הדרוזי-סורי בעל ביצי הטיטניום שכיהן אז כמח"ט 104 של המשמר הרפובליקני, נלחם בשנה האחרונה בהצלחה רבה ברחבי ממחוז דיר-א-זור המרוחק ועושה שם חיל עד עצם היום הזה.

Documentary: With The Syrian Army To Defend & Protect Palestinian Camps in Syria

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן.
ישן 06-04-2015, 20:59

סרט על מחנ"פ ירמוק

הפקה מאוגוסט 2014. בניכוי אפקט ה PRESS, מדובר בסרט מעניין למדי. אפשר להניח שרוב החמושים הפלסטינאים והמנהיגים הנראים כאן כבר אינם בין החיים, נמלטו לדמשק או במסתור בעקבות מאורעות הימים האחרונים. שנות הלחימה הארוכות הותירו במחנה חורבן אדיר מכל עבר. בל נשכח שאין מדובר במחנ"פ הפלסטינאי הראשון שחרב במלחמה - נהר אל בארד ב 2007 (וכמובן לפניו המחנ"פים הרבים שחרבו במלחמת האזרחים הארוכה), מחנות הפליטים בעזה שחטפו בכל המלחמות ואפילו מחנ"פ חנדרט הקטן יחסית שמצפון לחאלב, שהפך לשדה קרב פעיל עד עצם היום הזה וכל תושביו נמלטו ממנו מזמן. בכללי סוריה קלטה לתוכה פליטים רבים תחילה פלסטינאים ובעשור הקודם גם עירקים (כולל בני מיעוטים עירקים רבים שנמלטו לסוריה מחמת מלחמת האזרחים הקשה בארצם רק למצוא את עצמם במרכזה של תופת נוספת מקץ שנים ספורות). הפלסטינאים שוכנו ב 12 מחנות בגדלים שונים הפזורים על כל מערב המדינה - מחאלב, לטקיה, חמה, חומס, דמשק (חצי תריסר מחנות בפבריה הדרומיים של העיר) ואפילו בדרעא.

ישן 07-04-2015, 20:19

Why Yarmouk's takeover by ISIS is good news for Bashar al-Assad
בתגובה להודעה מספר 159 שנכתבה על ידי strong1 שמתחילה ב "סרט על מחנ"פ ירמוק"

http://edition.cnn.com/2015/04/07/o...ssad/index.html

The past two weeks have witnessed two significant advances for rebel groups -- and for ISIS -- in Syria.

ISIS recently took over most of the Yarmouk Palestinian refugee camp near Damascus. A week before that, a rebel coalition calling itself Jaysh al-Fateh -- mainly composed of ISIS rivals Ahrar al-Sham and Jabhat al-Nusra -- took over the northern city of Idlib, making it the second urban center lost by the Syrian regime after Raqqa, where ISIS is headquartered. But the two advances are wildly different: While the fall of Idlib is a clear loss for the regime of embattled Syrian President Bashar al-Assad, the ISIS takeover of Yarmouk is a regime-blessed tactic, if not necessarily a successful one. And they are both signs that the position of the Syrian regime is not as solid as it used to be.

The regime, following the loss of Idlib, is now concerned it could also lose the southern city of Daraa, where more moderate Free Syrian Army (FSA) rebels have been making significant gains. The regime has started to move its administrative bureaus out of the area as it did just before Idlib's fall. Yarmouk is only 100 kilometers away from Daraa. If ISIS, now in control of the camp, uses it as a base to attack the FSA in Daraa, it would save the Syrian regime from having to fight that battle itself.

This tactic is not new. ISIS has been attempting to gain a foothold in FSA-controlled southern Syria for several months, relying on local recruitment of Syrians and Palestinians to have a presence in an area. Throughout this time, the Syrian regime has also been indirectly enabling ISIS access to the south because this serves the regime's aim of crushing the moderate opposition in the area. But the Yarmouk scenario is also about countering the gains of al-Nusra in Idlib. Unable to overwhelm al-Nusra militarily, the Syrian regime tried to indirectly use Yarmouk as a way to discredit al-Nusra through facilitating the access of ISIS to the camp.

After ISIS was provoked by a Palestinian brigade in the Yarmouk camp, Aknaf Bayt al-Maqdis -- a group which had threated ISIS after accusing it of murdering one of its leaders -- the regime did not stand in the way of ISIS fighters who raided the camp. The regime had already besieged Yarmouk for several months and starved its residents, so it was no regime stronghold. Allowing ISIS to take over the camp was only a small sacrifice for Assad.

In return, the regime calculated that ISIS' takeover of the camp would achieve a much bigger gain: sparking a rift within al-Nusra. Although the group is officially an enemy of ISIS -- the latter has declared al-Nusra an apostate -- some al-Nusra brigades in southern Syria have personal connections with ISIS leaders. The ISIS advance in Yarmouk pushed the al-Nusra brigades that are sympathetic to ISIS to help it on the ground. The attack also forced the al-Nusra brigades opposed to ISIS to stay out of the battle so as not to spark a hot war between the two groups that would detract them from achieving their objectives (establishing a caliphate in the case of ISIS, and fighting the regime in the case of al-Nusra).

The regime's calculation was that this contradiction between the actions of some al-Nusra brigades and the "neutrality" of others would embarrass the leaders of al-Nusra and hurt the group's credibility. Indeed, public criticisms of al-Nusra's apparent flip-flopping in Yarmouk have already begun to emerge -- and rival groups see in the Yarmouk scenario an opportunity to reassert themselves in the face of al-Nusra. Damaging Jabhat al-Nusra's credibility is crucial for Assad. Unlike ISIS, which has largely refrained from attacking the regime as it concentrates on building its state-within-a-state, al-Nusra in particular has always had fighting Assad its sole raison d'être.

In Idlib, Jaysh al-Fateh -- which again, is partly comprised of al-Nusra -- is now working on creating a joint civilian-military administration similar to the model offered by the FSA in the south. This model is more acceptable to the local population than an Islamist mode of governance, and is a way for al-Nusra as well as the FSA to demonstrate that they can offer a better alternative to the regime. Any further growth of al-Nusra therefore means a growing concrete threat to the Syrian regime.

The takeover of the Yarmouk camp has therefore been a wily and tactical maneuver by the Syrian regime. But its success remains to be seen. So far, al-Nusra has released a statement distancing itself from the events in Yarmouk, and has handed over control of the main crossing on the Syrian-Jordanian border near Daraa to the FSA. Whether this indicates that the Islamist Jaysh al-Fateh and the moderate FSA are exploring a pragmatic formula to increase their cooperation in the future is an open question.

As the developments in Yarmouk, Idlib, and Daraa show, in the Syrian conflict, the line between friends and enemies is often blurry. But they also signal that the regime is facing graver challenges in the north and the south than ever -- threats that it cannot counter on its own.
ישן 25-05-2015, 22:50

נסראללה קורא לגיוס כללי בשורות השיעים

Everyone has role to play in 'existential' Syria battle: Nasrallah

http://dailystar.com.lb/News/Lebano...-nasrallah.ashx

“The resistance is fighting an existential battle par excellence,” Nasrallah said Friday in a private speech addressed to his party’s wounded fighters, according to As-Safir newspaper. “Had we not fought in Aleppo, Homs and Damascus, we would have fought in Baalbek, Hermel, al-Ghazieh, Sidon, Tyre, Nabatieh and other Lebanese villages, towns and cities.”

The Hezbollah chief said the group had no choice but to seek the defeat of the "takfiri" groups in the region, or else face slaughter, shame, rape and enslavement. “Even if half of us are martyred in this war for the other half to live in dignity, glory and honor... this would be the best choice,” he said. “Half of us will not be martyred, God willing, but the situation requires great sacrifice because the attack is huge.”

He said Saudi Arabia, Turkey and Qatar have resolved their internal conflicts and joined forces in the battle against Hezbollah. “If we were to be determined and responsible enough, we will beat them and victory will be our ally,” he said. He attacked pro-Western Shiite politicians, referring to them as “the Shiites of the U.S. Embassy,” and called them “traitors, collaborators and idiots,” according to the report.

“It is the time for mobilization, and everyone can contribute, even with his voice,” he said. “Everyone who enjoys a reputation of integrity should contribute to this mobilization. The religious scholars should speak, whoever has lost a martyr should speak... even you, my wounded brothers, you have healthy tongues, so speak.”
ישן 29-05-2015, 18:20

בעיה?
בתגובה להודעה מספר 190 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "יש לי בעיה עם הסרט הזה"

ומי אמר שהכלי שצילם הוא גם הכלי ששיגר? נדמה ששכחת שרק לפני חודש נחשף שחיזבאללה בנה מנחת חדש לכטב"מים מדרום להרמל כחלק מההכנות להתקפה הרחבה בקלאמון ויתכן שהוא בונה נוספים. כבר לפני שנתיים נכתב שלחיזבאללה צי של כ 200 כטב"מים מסוגים שונים. לחיזבאללה בוודאי ובוודאי שיש נגישות לכטב"מים חמושים מתקדמים מתוצרת איראן דוגמת זה גם דרך הים, גם דרך האוויר וגם דרך היבשה. ח"א תקף פעמים רבות משלוחי נשק שיועדו לחיזבאללה ולא פעם נשמעה הסברה שמדובר בין היתר גם בכטב"מים מתקדמים. נדמה גם ששכחת שכבר לפני 3 שנים חיזבאללה שלח כטב"מ עד לנגב וזאת מעבר להפעלות נקודתיות יותר, הראשונה שבהן כבר לפני 11 שנה!. נדמה שגם ששכחת שכבר לפני 18 שנים חיזבאללה הצליח ליירט תשדורות ממזל"טים צה"לים דבר שתרם בין היתר לאסון "שירת הצפצפה" באותה השנה.

לסיכום, חיזבאללה הוכיח פעמים רבות בעבר שביכולותו לקלוט, להפעיל ולתחזק בהצלחה אמל"ח מתקדם, בין אם מדובר בטילים, כלי שיט, אמצעי חבלה ומיקוש ואמצעי ל"א וביון. דווקא אתה שמטיף לא לזלזל באויב מרבה לפקפק ביכולות שעוד "יפתיעו" אותנו ויעלו בדמים במלחמה הקרובה עם חיזבאללה, בין היתר בגלל סגירת מערכי ההגנ"א והגילוי הטקטיים של הנ"מ. כטב"מים כאלו יכולים בקלות לדפוק מפקדות וימ"חים.
ישן 25-06-2015, 22:13

חיזבאללה מנקים בהדרגה את הקלאמון ממורדים

המגמה כללית של ההתקפה היא מדרום לצפון, מבליטת טופייל-אסל אל וורד, דרך פליטה ומשם לערסאל וראס בעל-בק, תוך התקפה מ 3 עברים לפחות והשתלטות על פסגות מפתח. עד כה נדחקו המורדים מכ 60% מהשטחים בהם שלטו בתחילת חודש מאי. במקביל לכל זה למרבה האבסורד נמשכת לחימה פנימית כבדה בין א-נוסרא ו ISIS בתוך שטחי המובלעת שעוד נותרה. חיזבאללה אמנם סופג אבדות אבל נראה שנסראללה נחוש לסיים את העבודה.

Hezbollah, Syrian army achievements map in Qalamoun

תחילת הקרבות לפני כחודש וחצי

המצב כיום

אבדות

קצת גשפטים מעניינים

ואיך אפשר בלי

נערך לאחרונה ע"י strong1 בתאריך 25-06-2015 בשעה 22:17.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:00

הדף נוצר ב 4.47 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר