לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה   מה שבראש היתרון האנסי | freedom.fresh.co.il   נושא: ילדה, רוצה לבוא אתי לדירה? –אני רק בת ארבע־עשרה. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבראש
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-09-2012, 09:52
צלמית המשתמש של צ'אקי.
  צ'אקי. צ'אקי. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.01.12
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי dj marky mark שמתחילה ב "שעון חורף בספטמבר"

אני דווקא רוצה לקחת רגע כדי למחוא כפיים ולהצדיע לש"ס על הפגנת גאוניות ברמה שהלוואי שהיינו מוצאים אותה במפלגות חילוניות. בעקבות הלחץ הציבורי והתקשורתי, שר הפנים אלי ישי (ש"ס) הביא לכנסת הצעת חוק מפתיעה שהמטרה שלה להאריך את שעון הקיץ. "רואים?" הוא אמר לחילונים המטומטמים שצפו בו בטלוויזיה "אנחנו בש"ס בכלל אתכם" וכולם מחאו לו כפיים. הצעת החוק אכן עברה בכנסת בקריאה ראשונה ואז התגלה התרגיל המסריח. החוק הגיע לשולחן של וועדת הפנים של הכנסת, שבמקרה עומד בראשה אחד בשם אמנון כהן מש"ס, וטורפדה.

זה מבריק. הרי כל מה שיזכרו זה שש"ס עשתה ""מאמץ אדיר"" להילחם בשעון החורף המזורגג. אף אחד לא בודק מה קורה בוועדות ככה שיד אחת של ש"ס יכולה להביא לכנסת חוק שהיא לא רוצה אבל גורם לה להיראות טוב ויד שנייה של ש"ס קוברת את החוק הרחק מעיניי הציבור.

אם זו דוגמה לסוג הגאונות האסטרטגית שקיימת אצל החרדים אז אני מתפלל ליום שבו הם יגוייסו לצה"ל. לאויבי המדינה לא יהיה סיכוי מול יכולות כאלה

נערך לאחרונה ע"י צ'אקי. בתאריך 20-09-2012 בשעה 09:55.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-09-2012, 19:46
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי Samantha שמתחילה ב "כל כך הרבה שטויות יש בטור..."

לא יהיה אור ב-4 וחצי בבוקר. מה שקורה עם חילופי העונות זה לא שיש תזוזה שווה של שעות השקיעה והזריחה, אלא שיש פחות שעות אור. בישראל בחורף יש חושך ב-5 וחצי. אנשים שצריכים לקום בשעה הזאת קמים בחושך. רק בסביבות 6 ועשרה נהיה מואר. אם יהיה "שעון קיץ כל הזמן" אז אנשים שקמים ב-5 וחצי יקומו בחושך מוחלט, ואפילו אנשים שקמים ב-6+ יקומו בחושך (כי יהיה אור רק ב-7). פחות מעניין אותי שמחשיך מוקדם. יותר מעניין אותי האם אני מתעורר בחושך מוחלט, או בדמדומי הזריחה. להישאר ער בלילה זה לא קשה. לקום מהמיטה כשיש חושך כאילו עכשיו 12 בלילה דווקא די קשה. ומעצבן. ומעפן.

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 20-09-2012, 19:52
צלמית המשתמש של Samantha
  משתמשת נקבה Samantha Samantha אינו מחובר  
מנהלת פורום קולנוע וטלוויזיה ...•*•●✩●•*•... המקסימה של הפורום =^◡^= ♡

חבר מתאריך: 03.10.06
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "לא יהיה אור ב-4 וחצי בבוקר...."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פסטן
לא יהיה אור ב-4 וחצי בבוקר.

בטח שיהיה. דיברתי על החודשים הקרובים.
במקום שננצל את היום כמו שצריך ולא נבזבז חשמל סתם, בלפחות חודשיים הקרובים סתם נדליק אור כבר ב6 בערב
כי הוריי! יש לנו אור ב4 וחצי. זה מפגר.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פסטן
להישאר ער בלילה זה לא קשה. לקום מהמיטה כשיש חושך כאילו עכשיו 12 בלילה דווקא די קשה. ומעצבן. ומעפן.

לך זה לא קשה להשאר ער בלילה, אבל זה ידוע שבשעון חורף הפעילות של אנשים מאטה וממעיטה בגלל התחושה שכבר מאוחר מדיי.
וזה הכי מבאס לחזור מהעבודה כשכבר כל הכוכבים בשמיים וזה נראה איזה 10 בלילה
אני זוכרת את הבאסה הגדולה בעיקר בתור חיילת (וחזרתי יחסית מוקדם לעומת חברות אחרות).

09.07.00-16.07.12

ישן 20-09-2012, 19:58
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי Samantha שמתחילה ב "[QUOTE=פסטן]לא יהיה אור ב-4..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Samantha
לך זה לא קשה להשאר ער בלילה, אבל זה ידוע שבשעון חורף הפעילות של אנשים מאטה וממעיטה בגלל התחושה שכבר מאוחר מדיי.
וזה הכי מבאס לחזור מהעבודה כשכבר כל הכוכבים בשמיים וזה נראה איזה 10 בלילה
אני זוכרת את הבאסה הגדולה בעיקר בתור חיילת (וחזרתי יחסית מוקדם לעומת חברות אחרות).
ואני זוכר את הבעסה של לקום בחושך מצרים. הבעיה פה היא לא השעון, אלא שעות העבודה.
אם מחשיך ב-7, בתור חייל לחזור ב-7 וחצי או ב-9 וחצי זה אותו דבר. כי ממילא חשוך. לקום ב-5 וחצי בחושך מוחלט או באור יחסי זה הבדל עצום, לעומת זאת.

לחזור בלילה כשרואים את הכוכבים זה קצת מבעס.
לקום בבוקר כשרואים ירח וכוכבים זה עוד יותר גרוע.

ישן 20-09-2012, 20:11
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "אני מניח שיותר אנשים ערים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי sheep
אני לא רואה סיבה טובה להעדיף את המיעוט.
בעיה שלך. בדיוק כדי שלא תיוותר עריצות רוב פאשיסטית דמגוגית ומתלהמת כזאת יש לנו נבחרי ציבור שרואים את כלל האינטרסים של החברה ובית משפט לצדק שמגנים עלינו - וזו תשובה גם לסאם.

הזיזו את השעון לא בשעה אלא בשמונה שעות? תקבע עם הבוס שלך ששעות העבודה שלך יהיו מ-19 עד 04. לא לכולם יש את הפריבילגיה הזאת. יודע למי אין? למי שצריך ללכת למוסדות מדינה מפגרים שעובדים מ-8 עד 12. הוא כן צריך לקום לפני 6, לדוגמה (אם הוא מגיע מעיר רחוקה).

ישן 20-09-2012, 20:15
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי צ'אקי. שמתחילה ב "מה עדיף? לקום בבוקר בחושך עם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי צ'אקי.
מה עדיף? לקום בבוקר בחושך עם באסה ואז המצב רוח משתפר תוך זמן קצר כשהאור מגיע או לקום בבוקר עם אור ואז לבלות את כל היום בידיעה שחושך מצרים הולך ליפול עליך לפני שתצא מהעבודה?
האפשרות השניה. ממילא אני עייף בסוף יום העבודה.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי צ'אקי.
אני בטוח שרוב האנשים מעדיפים שיהיה אור מלא כשהם מסיימים את יום העבודה ובכל מקרה, רוב האנשים לא קמים לעבודה בחמש וחצי בבוקר ככה שזה בכלל לא צריך להיות שיקול.
ואני בטוח שרוב האנשים מעדיפים את הגישה שלי.
חוץ מזה, אתה בעד לעשות כל מה שהרוב אומר? תמיד? בכל שאלה שהיא? אתה בטוח?

וחוץ מזה - מה ששרוקי אמר.

ישן 20-09-2012, 20:26
צלמית המשתמש של Samantha

בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "[QUOTE=צ'אקי.]מה עדיף? לקום..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פסטן
האפשרות השניה. ממילא אני עייף בסוף יום העבודה.

זה שאתה עייף זה לא אומר שכולם...
אפילו אפשר לתת כדוגמה דוחות ויעדי מכירות שיש בחנויות בקניון (ראיתי כמה, אז אני יכולה להעיד).
כמות המכירות שצופים לימי החורף קטנה משמעותית לעומת המכירות שצופים בקיץ. כשיש אור אנשים יותר יוצאים, מבלים וקונים.
כשיוצאים מהעבודה לשעה שנראית אמצע הלילה לאף אחד אין חשק לצאת לשום מקום.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי פסטן
חוץ מזה, אתה בעד לעשות כל מה שהרוב אומר? תמיד? בכל שאלה שהיא? אתה בטוח?.

אם הייתי מיעוט מיעוטי בנושא מסויים והייתי יודעת שהדעה שלי פוגעת ברוב הגדול, כן- הייתי מנסה לתמוך ברוב.
אולי זו רק אני.

09.07.00-16.07.12

ישן 20-09-2012, 23:45
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי Samantha שמתחילה ב "[QUOTE=פסטן]האפשרות השניה...."

ציטוט:
זה שאתה עייף זה לא אומר שכולם...
וזה שאת מעדיפה שעון קיץ ולא צריכה לקום ב-5 וחצי בבוקר לא אומר שכולם...
ציטוט:
אפילו אפשר לתת כדוגמה דוחות ויעדי מכירות שיש בחנויות בקניון (ראיתי כמה, אז אני יכולה להעיד).
כמות המכירות שצופים לימי החורף קטנה משמעותית לעומת המכירות שצופים בקיץ. כשיש אור אנשים יותר יוצאים, מבלים וקונים.
כשיוצאים מהעבודה לשעה שנראית אמצע הלילה לאף אחד אין חשק לצאת לשום מקום.
קודם כל, מה ששרוקי אמר.
דבר שני, בחורף יש גם יותר התאבדויות.
דבר שלישי - זה ההבדל בינינו. אותי מטרידים דברים אחרים מכמות המכירות בדוכנים בקניון בחורף. ליתר דיוק, כמו שבקיץ קונים הולכים יותר לים וקונים יותר אבטיחים, ואף אחד לא בוכה על זה שהמדינה לא עושה מספיק למען שוק הגזלנים של הארטיק והטילונים בחורף, ככה אין מה לבכות על זה שחשוף בחורף. אם כבר תתלוננו לאלןהים ושות'.
רביעית, לא מטריד אותי שלאנשים אין חשק "לצאת לשום מקום". מצוין. שישארו בבית. במקום שיבזבזו כסף על שני שלוקים בירה ב-40 שקל וכמה בוטנים מסכנים.
ציטוט:
אם הייתי מיעוט מיעוטי בנושא מסויים והייתי יודעת שהדעה שלי פוגעת ברוב הגדול, כן- הייתי מנסה לתמוך ברוב.
אולי זו רק אני.
אז תמיד צריך לעשות מה שהרוב מעדיף? בכל שאלה שהיא? תחשבי טוב-טוב לפני שאת עונה...

ישן 20-09-2012, 20:01
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי Samantha שמתחילה ב "כל כך הרבה שטויות יש בטור..."

אלו שטויות בדיוק?

"מחקרים גילו ששעון קץ אף אחראי לגידול בשיעור ההתאבדויות וגם לגידול בשיעור התקפי הלב בשבועות הראשונים ליישומו. אין בדברים האלה כדי לשלול לחלוטין את התועלת של שעון הקיץ אך לפני שמתגייסים למען מטרה מסוימת או נגדה כדאי לבקש הוכחות ולא להסתמך על סיסמאות ריקות. אגב, רוב מדינות העולם כלל לא טורחות להפעיל שעון קיץ. "

את לא יכולה לתת את הטיעון שלך, ולטעון שכל הטיעונים האחרים מופרכים. וגם אם נעזוב טיעונים מדעיים/כלכליים למיניהם, למה הצורך שלך בעוד שעת אור בערב עדיף על הצורך שלי לא לצאת מהבית בחושך?
ולא, בשש בבוקר עוד חשוך. גם אם השמש מתחילה להפציע, השמיים עוד שחורים, מנורות הרחוב עוד פועלות, ואני עוד מבואס.

ישן 20-09-2012, 20:12
צלמית המשתמש של Samantha

בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אלו שטויות בדיוק? "מחקרים..."

למרות שאמרתי שאין לי כל כך זמן, אני אנסה לגעת במשפט הזה בשבילך.
ציטוט:
גילו ששעון קץ אף אחראי לגידול בשיעור ההתאבדויות וגם לגידול בשיעור התקפי הלב בשבועות הראשונים ליישומו

מדובר בשבוע-שבועיים של דכאונות, לעומת דכאון חורף קשה אצל הרבה מהאנשים וגידול נרחב במספר ההתאבדויות בחורף.
בארץ קשה למצוא סטטיסטיקות על התאבדויות כי מחביאים את זה טוב-טוב, אבל קראתי יותר ממחקר אחד בנושא.
גם אם נוציא את המתאבדים מהמשוואה, רוב האנשים יודו שהם נכנסים לדכאון כזה או אחר כששעות האור מתקצרות ברמה כה דרסטית. אז כן, אני חושבת שעדיף לשים את השעה הזו בערב ולא בבוקר.

בכל מקרה- למה הצורך שלי להגיע באור גדול יותר מהצורך שלך לצאת באור? מהסיבה הפשוטה שהכל יחסי. יחסית לשאר המשק,
אתה יוצא מהבית בשעה מאוד מאוד מוקדמת (וזה לא באסה? אני בחיים לא הייתי עובדת בעבודה כזו. הייתי אפילו מדברת עם המנהל).
רוב האנשים רק קמים בשעה שאתה יוצא מהבית (אגב, ב6 כן כבר יש אור), ואתה בעצם דוגל בכך שאוכלוסייה מאוד קטנה שכן ערה בשעות האלו
תשפיע על אוכלוסיה גדולה יותר שמעדיפה לקום בדמדומי הבוקר ולא באור שמש, על מנת להספיק דברים אחרי העבודה.

09.07.00-16.07.12

ישן 20-09-2012, 22:25
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי Samantha שמתחילה ב "למרות שאמרתי שאין לי כל כך..."

את שוב אומרת "אוכלוסיה מאוד קטנה" ללא ביסוס. אני רק מזכיר לך- יהודים דתיים קמים להתפלל בבוקר. מדובר בחלק עצום מהאוכלוסיה (חרדים, דתיים וחלק מהמסורתיים). נוסיף גם ערבים מוסלמים שקמים לתפילות לכל אלו שסתם קמים מוקדם לעבוד, או זקנים שלא יכולים לישון עד מאוחר ונגלה פתאום שאותו מיעוט בקלות יכול לגלם יותר מחצי האנשים במדינה.

אני אפילו לא מדבר על אימהות לתינוקות שמתעוררות מוקדם כדי לשים את הילד במעון (לאחרונה גיליתי שמעונות פרטיים מתחילים לעבוד כבר לפני שבע, כנראה כדי לאפשר לאמא להתחיל לעבוד מוקדם כדי לצאת מוקדם).

ישן 21-09-2012, 17:14
צלמית המשתמש של ShoobyD
  משתמש זכר ShoobyD מנהל ShoobyD אינו מחובר  
מנהל משבראש, בלשנות, תכנות ויהדות

חבר מתאריך: 04.06.06
שלח הודעה דרך MSN אל ShoobyD Facebook profile LinkedIn profile Follow me...

ציטוט:
אניוואי- גם עכשיו יש אור ב6 בבוקר, ואפילו כחצי שעה לפני (לצערי אני יודעת). אחרי הזזת השעון יהיה אור ב4 וחצי. בשביל מה?

לא ממש.
בתקופה הזו זריחת השמש היא בשעה 6 וחצי, הדמדומים מתחילים קצת לפני.
לאחר החזרת הזמן, היא תהיה ב־5 וחצי, ותתאחר במשך הזמן. כדי שיהיה אור ב־4 וחצי צריך לבטל את שעון הקיץ בערך באמצע הקיץ..
אם נחזיר את השעון בסוף אוקטובר/תחילת נובמבר כמו שדורשים, נגיע למצב שבו הזריחה היא ב־7 בבוקר, ואני לא בטוח שזה דבר כ״כ חיובי.

זמן רדת החשכה לא אמור להיות קשור לקביעת סיום שעון הקיץ. כמו שזמן הזריחה מתאחר, כך השקיעה מוקדמת עם הזמן (חורף = פחות שעות אור).
לפיכך זה לא ממש משנה מתי נסיים את שעון הקיץ, בסופו של דבר תמיד נגיע למצב שבו באמצע החורף (בתקופת נובמבר–דצמבר), השקיעה היא ב־4 וחצי אחה״צ, והחשכה מעט לאחר־מכן. זה המצב הטבעי בחורף לאזור־הזמן שלנו.
אין מה לעשות עם זה. להבדיל ממה שאנשים נוטים לחשוב, שעון קיץ אינו קסם, הוא לא יכול לשנות את תנועת גורמי השמיים.
אפשר להעביר את כל המדינה אזור־זמן אחד הצידה, ואז הערב יאוחר בחורף, אך בעקבות זאת גם הבוקר יאוחר ויתחיל כמעט בשמונה.
אי־אפשר לרקוד על שתי החתונות.

השיקול בקביעת שעון הקיץ הוא לגבי הבקרים, לנסות לגרום בהם לאחידות כלשהי על פני השנה.
אילו השיקול היה לגבי הערבים, אז היה צריך לעשות בדיוק הפוך, להשאיר בקיץ את השעון הרגיל, ובחורף להקדים שעה..
באופן כזה, השקיעה תהיה פחות או יותר אחידה לאורך השנה, אבל זמני הזריחה ישתנו באופן ניכר בין התקופות.

מה שאני כן מסכים אתו, זה שאין היגיון בקביעת זמני שעון הקיץ לפי הלוח העברי, לא את תחילתו ולא את סופו.
שעון הקיץ נוגע לשעות השמש, ולכן זה די אבסורדי לתאם אותו לחודשים עבריים, התלויים בירח.
באותו אופן זה גם אבסורדי מבחינתי לקבוע לו זמנים כאלה ואחרים, רק כי באירופה נוהגים כך.
אירופה נמצאת צפונית מאיתנו, זמני שעות השמש אצלם שונים. ההפרשים בין שעות האור בחורף ובקיץ גדולים מאצלנו.
צריך לקבוע את זמני שעון הקיץ לפי מה שמתאים לנו.

לדעתי סוף ספטמבר–תחילת אוקטובר היא תקופה מתאימה לסיום שעון הקיץ.
אם תחילתו בסוף מרץ–תחילת אפריל זה נותן חצי שנה של שעון קיץ.
באופן זה, זמני הזריחה לאורך השנה חלים בין 5 וחצי ל־6 וחצי בבוקר.
למרות האמור לעיל, לי אישית זה לא כזה משנה, ואם יאריכו את השעון זה לא ממש יזיז לי.

נערך לאחרונה ע"י ShoobyD בתאריך 21-09-2012 בשעה 17:20.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:02

הדף נוצר ב 0.16 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר