לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-05-2005, 17:53
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי נפרון שמתחילה ב "שוטרי יס"מ פושטים על בית כנסת"

משהו לא טוב קורה למשטרה שלנו, רמת האלימות שמפעילים השוטרים עולה, סף הסובלנות יורד ומכות של שוטרים לאזרחים נהיה דבר שגרתי.

רק להזכיר לכולנו, תפקיד השוטר אינו להכות את האזרח אלא להגן עליו. אם מגיעים לפיזור הפגנות, והכוונה רק להפגנות אלימות המסכנות את שלום הציבור, יש דרכים אחרות לפזר מתפרעים גם ללא מכות (זרנוקי מים, התקדמות עם סוסים, גז מדמיע ועוד).

העובדה שמיד מגיעים להרמת אלה לא מראה על שליטה במצב אלא על חוסר שליטה. דווקא העובדה שהושלכו כסא או חפצים נוספים על השוטרים מדגימה את העיקרון - לא היתה כאן חסימת כבישים ולא היה סיכון חיי אדם. היו לא מעט הפגנות בירושלים (וכרגע אכוון רק לגבי הפגנות של חרדים, למרות שלא רק הם במפגינים) שבהם נזרקו לעבר השוטרים חפצים שונים, כולל חיתולים "מלאים" ושקיות צבע - מעולם לא היתה כניסה ברוטלית כזו של שוטרים עם קסדות ונשק שלוף לתוך בית כנסת והכאה של מתפללים (שרוב הסיכויים שהם לא קשורים לעניין).

היום ערב יום השואה ושוב נצפה בסרטים מעוררי החלחלה של חיילי הגסטפו מכים עוברי אורח יהודים ומתעללים בהם. האם לזה ציפיתם משוטרים יהודים ???
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 04-05-2005, 22:48
  odedy odedy אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.05
לא כל יד מורמת מצדיעה במועל יד ולא כל מגף רוקדת את ריקוד הברווזים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי נפרון שמתחילה ב "שוטרי יס"מ פושטים על בית כנסת"

ההשוואה מתגלגלת יותר מדי בקלות על המקלדת. אז (תרשו לי הומור ארץ נהדרת שחוק) נכווווווןןןןן שכשנותנים סמכות + אמצעים + גיבוי שבשתיקה בתוספת חופן עצימת עין, אז יוצרים חיילים ושוטרים שפועלים באלימות.

אבל זה קיים בכל מקום - וזה רחוק מאוד ממה שהיה מיוחד וכה נורא בשואה. שם לא הפעולות הקטנות הלא רציונליות היוו את מרכז הזוועה - הייחוד היה ההכוונה מלמעלה והשימוש ברציונל בלי נשמה שהפך את המוות (האנושי) לעוד מוצר תעשייתי.

ומלבד הפגיעה בשוטרים, חוששני כי הנטייה לירות את השואה מהמותן בקלות כזאת, שהפכה נפוצה מאוד במקומותינו, בעיקר גורמת לזילות במושג השואה.
ישן 05-05-2005, 09:47
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

בוקר טוב לכל המגיבים המתלהמים,

ראשית, אני אולי "חדש" אבל מבוגר מרוב קוראי וכותבי הפורום הנכבד, אז בואו נרגע קצת עם הטפות המוסר.

לא נעשתה השוואה בין משטרת ישראל לגסטפו, מה שכן נכתב הוא שביום שבו אנו זוכרים את אחינו שנרצחו בשואה עלינו להזדעזע ביתר שאת ולהמנע מחזרה על אירועים שמזכירים תקופות אפילות בחיי עמנו.

עם כל הכבוד לכותבים הנכבדים לי יש קצת נסיון בהפגנות, ולא מהצד המפגין, ואני גם זוכר תקופות סוערות יותר של הפגנות חרדים בירושלים - החל מההפגנות על כביש רמות, דרך ההפגנות ברחוב בר-אילן, ההפגנות בעיר דוד ועוד. שוטרי יס"מ חמושים בנשק שלוף, קסדות ואלות הפורצים לתוך בית מדרש כאילו היה יעד מחבלים ומפליאים מכותיהם בחפים מפשע - זה עוד לא היה לנו.

היד באמת מהירה על המקלדת, ולכל המשיבים טלו קורה מבין עינכם. מי שנעלב מהאפשרות להשוואה לשואה אני מתנצל, אבל עדיף שתפסיקו להטיף מוסר שלא מן העניין ותראו מה קורה למשטרה שלנו.
ישן 05-05-2005, 15:42
  NOTA NOTA אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.11.01
עוד "התנצלות" כזאת ואבדנו
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "[size=3]בוקר טוב לכל המגיבים..."

אולי לכבוד יום השואה הגיע הזמן לרענן כמה מהסיבות (לדעתי) לתקפותו של איסור ההשוואה בין יהודים בני זמננו ומעשיהם לנאצים ופועלם או מעשי הכפופים להם.

לכאורה מדובר בחוק דרקוני; וכי מי יקבע לכותב, בד"כ זקן ובקיא לשיטתו, תמיד מריר ומזהיר, אם ה"השוואה" ראוייה?!
רק שהנסיון הוכיח כי זו בדיוק הגישה המובילה דיון פוליטי אל האבדון, גורמת לניצולים בכוח משני הצדדים להתכתש ברפש שרק עושה חסד למחוללי השואה ומבייש את קורבנותיהם (והרי עוד השוואה גבולית).
גם בעולם הדיונים הוירטואליים הרחב (ע"ע "חוק גודווין" וספיחיו) מקובל כי מי שנזקק להשוואה לנאצים - הפסיד בדיון.

אז לך, הותיק והמלומד שראה כבר את הכל, שוטרים המנסים לעצור עבריינים במקום הלא נכון ובצורה הלא ראוייה נדמים לגסטפו שהטיל את חיתתו על עשרות מליונים, עינה ורצח מאות אלפים, ושימש רכיב קריטי במכונת ההשמדה הנאצית, לאחר נראים חניכי בני-עקיבא כסוג של היטלר-יוגנד ולנוסף נראים תשדירי הבחירות של "שינוי" כמי שיצאו מתחת ידיו של גבלס, ובעיני הרביעי חיילי צה"ל במחסומים שנועדו למנוע מחגורות נפץ להרוג תינוקות מצטיירים כקלגסים נאציים, ועוד ועוד ועוד.
כמעט כולם מאמינים באמונה שלמה בהשוואתם, ומעוניינים להתריא ולהרתיע, ולהחריד ולמנוע, להציב ראי אל מול מי שבעיניהם מתנהגים בצורה לא ראוייה, להביע את האמת האולטימטיבית הזורחת מאחוריהם באוזני הכופרים בעובדות, וכמעט כולם רואים בהתקוממות כנגדם איזה התקרנפות של שותפים פסיביים לפשע או התלהמות של ראויי חינוך נמוכי מצח, אשר אינם רואים את המגמה הברורה מטה.

בלי להיכנס כרגע לעבי הקורה בשאלה "מתי תהיה ההשוואה ראוייה" (כאשר הקריטריונים שאינם תלויי זמן ומקום יתקיימו במלואם - ולשמחת כולנו איננו שם), נאלצים - נכון לעכשיו - כל הכותבים לכפוף את עצמן לחוקי הפורום, ואפילו בר-אוריין משובח שכמוך, שכולנו בעיניו כחגבים, יאלץ לבחור בין היענות לחוקים המאפשרים לנו (בקושי רב) לחיות כאן בצוותא לבין הויתור הכפוי על מאמצו הפדגוגי האישי להכניס בינה בנוער.

בברכת "בפעם הבאה - שלום",

כותב ומנהל.
ישן 05-05-2005, 18:00
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

ידידי המנהל,

ראשית, אכן לא קראתי את חוקי הפורום לפני שכתבתי את תגובתי, לאחר הערתך קראתי אותם וראיתי שיש בהם התייחסות מפורשת לדימויים נאציים ומכאן משתמע שעברתי ברגל גסה על חוקי הפורום ואני מתנצל על כך.

כבן למשפחה של ניצולי שואה אינני נוהג לבצע השוואות נמהרות, אני יכול רק לחזור על מה שכבר כתבתי, שההערה שלי לא באה לעשות השוואה בין שוטרים יהודים לגסטפו, אלא לומר שתמונה של שוטרים חמושים מכף רגל ועד ראש מכים יהודים חרדים בבית מדרש הזכירה לי תמונות אחרות - ואני עומד מאחורי דעתי זו.

אני מצטער בעיקר על כך שהשרשור לא עוסק בבעיה האמיתית של התנהגות השוטרים אלא הפך לדיון שנושאו מוסריות השימוש בשואה כמקור להשוואה.אז בוא נרד מנושא השואה, בוא נפסיק להטיף מוסר ולומר על אנשים אחרים שהם חגבים או ענקים, ובוא נתייחס לבעיה האמיתית - האלימות בקרב שוטרי ישראל.

אני לא רואה שום תירוץ להתנהגותם של אותם שוטרי יס"מ, וזו לא הפעם הראשונה שהיס"מ "פותר בעיות" בצורה כזו. לצערי תלונות של אזרחים מועברות למח"ש אשר יודע לעשות אחת מהשתיים - לסגור תיקים מחוסר עניין לציבור או לסגור תיקים מחוסר ראיות. שוטרי היס"מ באופן קבוע לא מגיעים עם תגי שם כנדרש, ואין אפשרות לדעת מה שמו של השוטר המכה ולהגיש נגדו תלונה אישית. נוסף על כך - לעיתים קרובות התנהגות פרועה של השוטרים מאושרת במישרין או בקריצת עין ע"י מפקדיהם הישירים, וחלקם אף מעודד אותה (מבחינת "שיפחדו כשאנחנו מגיעים"). הפעם יש בפניך עדות מצולמת - נראה אותך מזהה מישהו ..... אתה חושב שבמקרה הם נכנסו עם מעילי רוח וקסדות על הראש ??

ואגב, במאמר מוסגר, אח שלי משרת במשטרה, דוד שלי משרת במשטרה וגיסי משרת ביס"מ ואני אומר להם בדיוק אותם דברים.
ישן 05-05-2005, 19:37
  NOTA NOTA אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.11.01
עם זה אני יכול להסכים
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "ידידי המנהל, ראשית, אכן לא..."

(מודה ועוזב, כמו גם החזרה לנושא האשכול).

כולנו נזכרים מעת לעת בזוועות העבר ומוצאים הקשרים ויזואליים/רעיוניים בינם לבין מאורעות היומיום, החוכמה היא לרמוז בעדינות, תוך שימוש בכלי שני, ולתת לזולת להבין מתוך עולם הדימויים הפרטי שלו מה כואב לך. מי שמגזים - בהשוואה כבניסוח - בד"כ יצטייר כדמגוג וישכנע רק משוכנעים (בעיקר את עצמו).

ולענייננו:
במקרה הזה שני הצדדים חוטאים.
המתפרעים על כך שדרסו ברגל גסה את חוקי המדינה, ועל כך שמיהרו להיאחז בקרנות המזבח - כאילו שמדובר ב"תופסת מכשושה" (לירושלמים פתרונים), ובכך הפכו את בית מדרשם הקדוש לעיר מקלט לקרמינילים.
והשוטרים, מכיוון שבלהט העניינים נתנו לרגשותיהם להשתלט ו-כהרגלם בקודש- עברו על אותם חוקים שעל שמירתם הם אמונים.

אני כבר לא יודע אם האשם הוא בחומר האנושי המרכיב את בסיס הפירמידה, בהתעלמות של הגורמים האחראים, או בנסיבות הבלתי אפשריות של שמירת חוקים מסוימים במדינת היהודים.
אישית איני מעוניין לחטוף מכות משוטר שתגו מוסתר (או בכלל!), אבל אני בהחלט מבין למה שוטר שמאות מתפרעים דחפו אותו אינו מעוניין שטלפונים מאיימים יעירו את ילדיו באמצע הלילה בגלל שאביהם מנסה להתפרנס בעזרת השמירה על הסדר הציבורי.

הפתרון שאני מציע די פשוט, אך כנראה בלתי אפשרי למימוש:
חירויות רבות יותר לאזרח, ובמקביל אכיפה נוקשה במיוחד כלפי מי שעובר באלימות על החוק. אין בליבי על מתפרע שהרביץ לשוטר כשהלה ניסה להסיר אותו מכביש ראשי - אך במקביל אני מצפה להעמדה לדין של שוטר שחבט במישהו "שנראה לו כמו" או "היה בסביבה" כאשר הגללים פגעו במאוורר.
פעמים בודדות בימי חיי עמדתי במצב שבו אדרנלין גרם לי להיות לאדם אלים שהחלטותיו אינן ראציונליות במיוחד, אבל אלו הספיקו על מנת להבין מה גורם לאלה לעלות ולרדת. אני רק מקווה שהיא יורדת על מי שהחטיף ראשון.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:45

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר